Uit de Rijnstreek m IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 6 Juli 1937 YISSCHERIJ-BERICHTEN Ernstig bedrijfsongeval. REINIGT ALLES iar (least ook Ooor fuzJt Had Berichten vorige oplage Thijs lJs zoekt Dickie Dons ALPHEN. Door eiectrüchen stroom getroffen. Door een defect aan de electrische kabel kwam de 17 j. Sch. uit de Raadhuisstraat, die werkzaam is bij de fa. Duinker en Ver ruilt en bezig was met het stampen van be tonblokken, in aanraking met den electri- schen stroom. De jongen werd achterover gesmakt en bleef bewusteloos liggen. Een on middellijk toesnellende kameraad wist ge lukkig den stroom uit te schakelen, al kwam hij dan ook eveneens m. den stroom in aan raking. De direct gewaarschuwde genees heer dr. Nieuwenhuyzen wist na herhaalde toepassing van kunstmatige ademhaling de levensgeesten wederom op te wekken. Door de ziekenauto van den heer Vreeswijk werd hij naar zijn' woning in de Raadhuisstraat vervoerd. De toestand van het slachtoffer is thans weer redelijk. Duim verpletterd. Bij de fa. van Dam in de Raadhuisstraat had de timmermansknecht v. d. R. het on geluk met zijn duim tusschen de draaibank te geraken, waardoor zijn duim geheel ver pletterd werd. Dr. Hildernlsse, die de eerste hulp verleende, achtte overbrenging naar het ziekenhuis te Leiden noodzakelijk. Toelatings-examen Chr. H.B.S. Bij de toelatlngs-examens zijn geslaagd de navolgende candidaten: Menske Bos; Fijgert Bouwman; Helmut Chiila; Willem van Driel te Zwammerdam; Richard van Dijk te Nieuwveen; Hendrik Elderinck te Boskoop: Hiltje Fokkema; Johannes Ham te Leimuiden; Hendrika Herbig; Abraham Leeuwenhoek; Margaretha van Leeuwen; Jan van Loo te Ter Aaar; Adriaan Oskam; Willem Overbeek; Baltus van Spengen; Thomas Spreij; Cornells Sprelj te Nieuw veen; Geertruida Stam te Nieuwkoop; Jo hannes Stokhuyzen. Waar geen woonplaats vermeld wonen de geslaagden te AÏphen aan den Rijn. Geen der candidaten werd afgewezen. De brug over het Aarkanaal Gisteren is met de montage van de brug over het Aarkanaal begonnen. De brug die voorzien zal worden van een betonnen weg dek zal gelijk reeds gemeld, ongeveer half Augustus gereed komen. Bij het examen van de Bijz. Kweek school te Zetten slaagde onze plaatsgenoote mej. M. J. v. d. Kemp voor het examen Handenarbeid en Nuttige Handwerken. Onze plaatsgenoot de heer A. J. v. Glessen thans onderwijzer aan de Bijzon dere Lagere School aan de Julianastraat, is benoemd tot hoofd van de Chr. School te Uithoorn. Bij het te Utrecht gehouden examen voor tandarts slaagde onze plaatsgenoote mej. M. A, L. Kuipers De e.v. Raadsvergadering van den Raad onzer gemeente zal gehouden worden op Maandag 19 Juli a.s. Gevonden; 1 damestasch; 1 zilver broche; 1 bankbiljet; 2 belastingplaatjes; 1 kindermanteltje en knipmes. Inlichtin gen politiebureau Julianastraat. In de Ned. Herv. Kerk Julianastraat werd ten bate van het N. H. Tehuis een bedrag van ruim f. 120 gecollecteerd. Het afgeloopen eerste halfjaar ont ving 't fonds „Hulp in Nood" van den Chr. Besturenbond een bedrag van f. 361.22, waarmede veler leed kon worden gelenigd. BODEGRAVEN. De vernieuwing van de Scheepjesbrug. Men begint ernstig te werken aan de vemteuwing van de Scheepjesbrug in de Rijksweg Leiden-BodegTaven, bij de Gas fabriek. alhier. Om dat goed te kunnen doen, besloot men de brug te verleggen. Daarvoor zal de Vliet, het uitwaterings- Ikanaal van den Polder Reeuwijk, gedeelte lijk worden vergraven en enkele meters verder in den Rijn uitmonden. Hiervoor is noodig het afbreken van 3 huizen en een schuur. Een van die huizen is reeds leeg en wordt thans afgebroken. Een der andere peroeelen, die wel niet onmiddellijk ver dwijnen moest, maar toch al te zeer in de verdrukking zou komen, verdwijnt ook en wordt opnieuw opgebouwd. Ook daaraan is men begonnen. Dit kan wel een belang rijke verbetering zijn. hoewel niet ln zoo danige mate, als een nieuwe brug over den Rijn. De verkeersborden. In het centrum onzer gemeente zijn gis teren tientallen parkeerborden geplaatst, speciaal in de Brugstraat. Op een lengte van hoogstens een 100 M. staan, ln ver band met het feit, dat een klein gedeelte daarvan en een zijde van de straat wél ge legenheid tot parkeeren biedt, op het eene trottoir 4 borden. Na de afkondiging van de parkeer verordening is gebleken dat de redactie ten opzichte van de regeling op Dinsdagmorgen wel wat onduidelijk is. Men leest eruit, dat op Dinsdag beide zijden van de Kerk- en Prins Hendrikstraat vrij zijn. Dat is echter onjuist, doch de Raad heeft ln tegenstelling met het aanvankelijke voorstel van B. en W. indertijd besloten, dat op eiken Dinsdagmorgen dezelfde zijde van de straat parkeerplaats zou zijn en niet op even dagen een anderen kant dan op oneven. Dat vondt men blijkbaar voor de boeren te lastig. Nu is gekozen de zijde, die geldt op de even dagen, maar de for- muitering is van dien aard, dat dit nog we! eens moeilijkheden kan geven Men vacht nu af hoe het in de practijk en spe ciaal op de marktdagen gaan zal. Met name het afleveren voor de kaaspakhuizen zal nogal op moeilijkheden stuiten, wanneer dte pakhuizen liggen aan een straat of zijde van een straat, waar niet geparkeerd mag worden. Het verkeersvraagstuk zal er wel niet door opgelost worden. Daarvoor zal er wel een nieuwe brug moeten komen De heer L. van Elk heeft ziin benoe ming tot lid van den gemeenteraad aan- genom°u Hij was de laatste candidaat van de lijst der S.D.A.P. HAZERSWOUDE. De kinderfeestcommdssle heeft in de bovenzaal van het raadhuis een vergade ring gehouden. Besloten werd om bij gelegenheid van den verjaardag vair H. M. de Koningin een kinderfeest te organiseeren voor de kin deren van alle scholen op het dorp. Ter bestrijding van de kosten zal in den loop dezer week door de commissie een bij drage worden gevraagd. Geslaagd te Delft voor het candi- daatsexamen electrotechnisch ingenieur de heer M. van Dobben de Bruyn alhier. KOUDEKERK. In den Rijn gereden. De 11-j. C. H. S. fietste met een vriendje op het Jaagpad langs den Rijn, toen hij op een gegeven oogenblik z'n stuur kwijtraakte en kopje onder met fiets en al in den Rijn duikelde. Gelukkig wist hij weer spoedig op het droge te komen, zoodat hij er met den schrik en een nat pak goed afkwam. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth, d. v. J. T. Haan en J. Schuur; Jacobus, z: v. J. Louwrier en E. Kawalek. Ondertrouwd: J. de Vogel jm. 23 j. en M. N. Bervoets j.d. 22 j.; J. Anker j.m. 31 j. en J. Meel J.d. 22 j. Mej. G. M. E. v. d Bijl alhier behaalde het paedagogisch getuigschrift, bedoeld in art. 38 der N.O. wet. NIEUWKOOP. Een prettig schoolreisje. De leerlingen van de Chr. School alhier maakten onder leiding van het onderwij zend personeel hun jaarlljksch uitstapje. In twee touringcars werd de reis gemaakt met als eerste attractie een bezoek aan het vliegveld Schiphol. Hier werden de kinde ren rondgeleia door de hangars en werden zij bekend gemaakt met het vliegwezen en het uitgebreide bedrijf van de KJL.M. Hier na werd weer verder getogen naar Haar lem en een bezoek gebracht aan het Frans Hals-museum. Vandaar ging men naar het Kopje van Bloemendaal en naar het strand te Zandvoort, waar volop genoten werd van zee en strand. Na nog' in een speeltuin eenigen tijd vertoefd te hebben waai- de kinderen hun hart konden ophalen aan schommel, glijbaan, luchtbaan, e.a. toog men weer huiswaarts. Opgewekt en vol levenslust kwam ons jonge volkje weer thuis. Liet het weer zich,, aanvankelijk 's mor gens somber aanzien, later klaarde de lucht op en werd het echt zomerweer. en werd met een geweldig applaus ontvan gen. De voorzitter wenschte het elftal ge luk met het behaalde succes in de 2de ki. L. V. B. en hoopte dat het in het komende seizoen de kleuren met eere zal mogen ver dedigen. Verder werd het woord gevoerd door een bekenden scheidsrechter, die de goede spelkwaliteiten van het elftal prees en tevens de sportiviteit en de goede on derlinge verstandhouding. Aan den aan voerder Kamps werd dan ook een prachtig bloemstuk aangeboden. De heer Kamps dankte beide sprekers voor hun hartelijke woorden. De avond werd verder in een ge zellige stemming doorgebracht. De voor zitter dankte allen die hebben medegewerkt om den avond te doen slagen, Vervolgens bleef men nog eenigen tijd bijeen, waar mede deze avond werd besloten. Gedurende Juni 1937 werd aan het postkantoor alhier, ingelegd f. 7155.53 en uitbetaald f. 9291.74. NOORDEN. In de St. Franctscuszaal werd onder voorzitterschap van den heer C. Voorn een goedbezochte ledenvergadering gehouden van Kruisverbond en Mariavereeniging. Het lid M. A. Bergonje bracht een uit voerig en interessant verslag uit van de in Amsterdam gehouden Bondsvergadering. Medegedeeld werd, dat een tweetal dames-propagandisten van de Maria vereeniging alle autohouders hebben be zocht met het propaganda-materiaal van de V.A.S. (Vereeniging tot bestrijding van dé Alcohol bij het snelverkeer). Kap. C. Stet hield een leerzame causerie over het leven van St. Jan de Dooper, den Patroon van de Drankbestrijding. WADDINXVEEN. Concours hippïque-successen. Op het concours hippique tc Klaaswaal behaalde de landelijke rijvereeniging „De Gouweruiters" alhiei. onder leiding van hur instructeur den heer A. v. Waard uit Leiden, een eersten prijs in het nummer dressuurproeven voor viertallen en een eer sten prijs groepspringen. Een felicitatie voor de vereeniging, zoowel als voor den instruc teur is hier op zijn plaats. In het nummer handicap dressuur behaalde de heer A. v. d. Bregge met paard Pirinska een 2en prijs prijs, terwiil de heer L. Donker met paard Ubina in het nummer sorlngen een 4den prijs wist te behalen. Voorwaar schitte rende resultaten! Kind gered. Een 2-jarig kind van den'heer van H., wonende aan den Plasweg, geraakte in de sloot en werd door een voorbijganger, die zag dat het kind reeds zinkende was, gered. In de laatste helft van Juni werd in de Ned. Herv. Kerk gecollecteerd voor de diaconie f. 157.15 en voor de kerk f. 163.51, terwijl de busjes f. 20.58 inhielden. Na schriftelijk examen is toegelaten tot de eerste klasse der Rijks H.B.S. te Gouda M. A. Bontenbal alhier In deze gemeente wena in de eerste 24 weken van 1937 een bedrag aan steun uit gekeerd van f. 27.886 tegen een bedrag van f. 29.433 over den zelfden tijd ln 1936. De collecte voor den gewapenden dienst bracht f. 20.89 op. ZOETERMEER. Feestavond „D. O. S.". Voor een stampvolle zaal gaf de voetbai- vereeniging „D. S. O." alhier in „De Jonge Prins" een feestavond. De voorzitter der vereenigir.g, de heer J. L. Moerkercken van der Meulen opende en zette uiteen het doel van dezen avond. Verder werd een aan vang gemaakt met het programma en ai spoedig bleek dat het cabaret-gezelschap Flip en Flap goed in den smaak viel. Na dat er enkele nummers ten beste waren regever verscheen op het podium 't kam- P oenselftal „D. S. O. II in sportcostuum ZWAMMERDAM. GEMEENTERAAD. Voorschotten Bijzondere Scholen. De Raad vergaderde. Voorz de burge meester. Weth Van der Poll had bericht deze vergadering niet te kunnen bijwonen. Onder de ingekomen stukken was een missive van Ged. Staten tot goedkeuring van het raadsbesluit tot conversie der geldleening groot f. 36.900 a 4pCt. bij het Alg. Burgerlijk Pensioenfonds in een 4 leening, alsmede 'n missive van Ged. Sta ten. waarbij de goedkeuring wordt bericht van de Gem. Begrooting 1937. De voorz. deelde naar aanleiding hiervan mede, dat B. en W. bij Ged. Staten be zwaar hebben gemaakt, dat een bedrag van f. 520, waarmede de uit te keeren voor schotten aan de besturen der bijzondere scholen voor 1937 op aandrang van ge noemd College zijn verminderd, nu in min dering is gebracht op de toe te kennen extra werkloosheidsbijdrage, zoodat voor onvoorziene uitgaven nu nog slechts een bedrag van f. 44.46 beschikbaar blijft, welk bedrag door B. en W. alleszins onvoldoende wordt geacht, om eventueele tekorten op de reeds laag geraamde posten der begroo ting te kunnen dekken. In afwachting van het antwoord van Ged. Staten hierop, stellen B. en W. zich voor, deze missive met eventueele voor stellen nog nader, bij den Raad in behan deling te brengen. Ged. Staten hebben teruggezonden de r.ieuw vastgestelde verordening op de hef fing van het schoolgeld voor het lager en uitgebreid lager onderwijs, alsmede de daarbij behoorende verordening op de in vordering, met verzoek daarin nog enkele kleine redactiewijzigingen te willen aan brengen. Z. h. st. werd besloten bedoelde verorde ningen met inachtneming van de ge maakte opmerkingen te wijzigen. Ged. Staten wenschen de in de vorige vergadering vastgestelde verordening te zien gewijzigd door een toevoeging, welke inhoudt, dat voor een eventueele benoe ming van een gemeente-werkman slechts in aanmerking komen ingeschrevenen op de candidatenlijst'ivoor zoover zij de Vöor die functie vereischte vakbekwaamheid of bijzondere kennis bezitten. Aangezien B. en W. deze toevoeging mede in het belang der gemeente achten, stel len zij voor hieraan te voldoen, waartoe met alg. st. werd besloten- Vaststelling van het voor 1937 te ver- leenen voorschot aan de besturen der bij zondere scholen, overeenkomstig art. 103, derde lid der L. O.-wet 1920. Het voor 1937 te verléèrien voorschot is gebaseerd op de kosten der O. L. School alhier, welke over 1935 f. 11.95 per leerling hebben bedragen. Aangezien de schoolbesturen op aan drang van Ged. Staten genoegen hebben genomen met een uitkeering van 70"/» in- plaats van 30 als voorschot op de ver goeding. kunnen ln verhouding tot het aantal leerlingen de navolgende voor schotten worden verleend: aan de Chr. Nat. School f.590; aan de Ned. Herv. School f.610; aan de R.K. Meisjesschool f.1280. en aan de R.K. Jongensschool f. 935. Totaal f. 3415. Het voorschot aan de R.K. School voor UI.O-, is gebaseerd op de kosten van de openbare school voor U.L.O. in de gemeente Oud-Beierland, welke over 1935 f. 17,42 per leerling hebben bedragen. Aan deze laatste school kan derhalve een voorschot van f. 450 worden verleend. Conform het voorstel werden de be dragen aldus vastgesteld, onder bepaling dat de uitbetaling zal geschieden in twee termijnen. In verband met de van Ged. Staten terugontvangen gemeente-rekening over 1935, moet een bedrag van f. 34 als deel der rijksultkeering opcenten vermogensbe lasting. welke in den dienst 1936 verant woord zijn, nog overgeboekt worden in den dienst 1935. waardoor het batig slot der rekening 1935 f. 34 hooger kan worden ge steld. Na toelichting door den voorzitter aldus besloten. Wijziging begrooting dienst 1936 - De laatste voor dezen dienst nog noodige wij zigingen worden conform het voorstel vastgesteld, tot een totaal bedrag van f. 778,72. Benoeming commissie tot het nazien der gemeente-rekening over 1936 en der -be grooting voor 1938. - Bij loting worden hiervoor aangewezen de heeren Koning, Van Leeuwen en Van Beuningen, die zich op een desbetreffende vraag van den voor zitter daartoe bereid verklaren. Rondvraag. - De heer Linschoten wees op de wenschelljkheid om de nieuwe wo ningen aan den Goudschen straatweg en in Oud-Bodegraven van huisnummers te voorzien en vroeg, om met het oog op de vele aanbouw van woningen aan den Goud schen Straatweg, ook daar door den ge meentedienst op geregelde tijden het huls- vuil te laten ophalen. De voorz. antwoordde, dat tot de ge vraagde huisnummering, waarbij ook de Vlietkade is betrokken, door B. en W. reeds opdracht is gegeven en zegt voorts nog toe voor het ophalen van vuilnis aan den Goudschen Weg een regeling te zullen voorbereiden. Tenslotte Informeerde de heer Linscho ten naar het antwoord der N. V. Bode- graafsche Waterleiding inzake het benoe men van een deskundige voor het schatten der over te nemen waterleidingbuizen, waarop de voorz. de gevraagde inlichtingen verstrekte. Hierop sluiting. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 6 Juli 1937 Tarbot per K.G. f. C.700.60; Griet per kist van 50 K.G. f.27—20; Tongen per K.G f. 1.161.05; Groote Schol per kist van 50 K.G. f.22—18; Middelschol f.22—18; Zet- schol f.21.50—5.50; Kleine Schol f. 16—6; Bot f. 113.50: Pieterman en Poontjes 1.6 4.50; Groote Schelvlsch 1.18; Middel Schelvlsch f. 17; Kleinmiddel Schelvisch f.14—12; Kleine Schelvisch f.11—3.80; Ka beljauw per kist van 125 K.G. f. 37.50—24; Gullen per kist van 50 K.G. f. 13C.50; Lengen per stuk 1.1.50; Wijting per kist van 50 K.G. f. 4.603.70; Makreel per kist van 50 K.G. 1.11—6.20. Aangekomen 2 stoomtrawlers: IJM. 131 met f1437; IJM. 19 met f. 2648 besomming. VLAARDINGEN, 6 Juli. Binnengekomen de KW 107 met 10'/; last; KW. 57 met 10 last; KW. 138 met 18 last. Groene of jonge haring f. 12.4013.50; maatjesharing 10.3010.90 (grofi idem klein 11.3012.80; volle haring 12.0012.20 steurharing 14. Praairapport Hr. Ms. „Jan van Brakel". 2 Juli. Tusschen 59 gr. 23' en 59 gr. 25' Nor. en 0 gr. 3' en 0 gr. 5' Wl.: SCH. 242. 170 kantjes; SCH. 399, 135 kantjes; GDY. 130, 170 kantjes; en tusschen 58 gr. 45' en 59 gr. 20' en 0 gr. 20' en 0 gr. 44' Wl.: SCH. 5, 128 kantjes; SCH. 19. 102 kantjes; SCH. 25, 140 kantjes; SCH. 27. 34 kantjes; SCH. 34. 90 kantjes; SCH. 134, 140 kantjes; SCH. 180. 105 kantjes; SCH. 223. 103 kantjes; SCH. 236, 110 kantjes; SCH. 232. 200 kantjes; KW. 47. 70 kantjes; KW. 121, 17 kantjes; GDY. 7. 20 kantjes. Alles wel. 3 Juli. Op 57 gr. 41' Nbr. en 1 gr. 33' Wl.: IJM. 268. 0 kantjes; IJM. 283. 200 kantjes. Alles wel. 4108 (Ingez. Med.) Onderstaande berichten werden reeds in een deel van onze vorige oplaag geplaatst. BINNENLAND. VERWACHTE SCHEPEN. Thulsstoomende voor de Woensdagmarkt „GerberdinaJohanna", IJM. 38. Vangst: 45 manden schelvisch; 165 m. braadschel- visch; 50 m. dichte braadschelvisch20 m. schol; 20 m. gul; 50 m. wijting; 50 m. ma kreel. Totaal 400 manden. 900 stuks ijs- kabeljauw en 200 st. stijve kabeljauw. „Caroline", IJM. 28 Vangst: 30 m. schel visch: 200 m. braadschelvisch; 20 m. plat- visch; 30 m. radio; 30 m. gul; 30 m. wij ting: 300 m. makreel. Totaal 640 manden. 130 stuks kabeljauw. „Antje", RO 15. Vangst: 20 m. schel visch; 25 m. platvisch; 25 m. kleine hake; 150 m. groote hake; 35 m. gul en kabel jauw; 75 m. braadschelvisch; 70 m. radio; 45 m. groote makreel; 5 m. wijting; 20 m. varia. Totaal 415 manden en 40 st. kabel jauw „Betje", RO. 16. Vangst; 260 mapden, waaronder 70 manden hake. EENHEID DOOR DEMOCRATIE. Op het terrein der Ned Chr. studenten vereeniging „Woudschoten" (bij Zeist) heeft het hoofdbestuur der Nederlandsche beweging voor eenheid door democratie met de afdeelingsbesturen een conferentie ge houden, waar de richtlijnen voor de toe komst zijn besproken, en plannen zijn ge maakt voor de verdere ontwikkeling der organisatie. De voorzitter, ds. H. Faber zette in zijn inleiding uiteen, dat ondanks de overwin ning der democratie bij de verkiezingen, de democratie nog steeds in een crisis ver keert. Het gevaar ligt vooral in de situatie in West-Europa en voor wat Nederland be treft in de massa's, die niet uit een staat kundig beginsel leven, doch uit suggestie handelen. Het is noodzakelijk waakzaam en paraat te blijven In een levendige beraadslaging, waaraan bestuurders uit tal van afdeelin- gen deelnamen, werden alle verschillende onderdeden van den arbeid die noodzake lijk is. uitvoerig besproken en nader uitge werkt. Daarbij kwam eenstemmig tot uiting dat men inderdaad het gevaar voor de de mocratie aanwezig blijft achten en dus voortzetting van den arbeid van E. D. D. als vanzelfsprekend en dringend noodzake lij 1: beschouwt De algemeene secretaris, de heer ir. W. Ritmeester behandelde vervolgens de or ganisatie die voor de toekomst noodig zal zijn. Tenslotte behandelde de heer Bekker. voorzitter van Zaltbommel, de practijk eener kleine afdeeling, hetgeen eveneens tot uitvoerige gedachtenwisseling leidde. MAXIMUMPRIJZEN OP VISCH IN FRANKRIJK? (Van onzen correspondent) Dc exporteurs zijn den schrik van de de valuatie van den Franschen franc nog niet te boven of daar komt uit Parijs het be richt, dat de Fransche regeering voorne mens is. maximumprijzen vast te stellen voor zekere importartikelen, waaronder ook visch. Mocht dit bericht juist zijn, dan wordt de vischuitvoer naar Frankrijk, die ai met zooveel moeilijkheden te kampen heeft (de transportkosten zijn dezer dagen ook weer eens verhoogd) nog meer aan banden gelegd. Het zal vooral de uitvoer van fijne visch zijn, die het meest door eventueele maximumprijzen benadeeld wordt, zoodat vooral de trawlloggers er het nadeel van zullen ondervinden. Er schijnt, nadat reeds het contingent grove visch verruimd is. een verruiming van het con tingent fijne visch in de lucht te hangen. Maar wanneer slechts tegen bepaalde prij zen verkocht mag worden, heeft men daar aan niet veel. HET CONGRES VAN HET NATIONAAL VERBOND VAN GEMEENTE AMBTENAREN. Dc jaarvergadering van het congres van het nationaal verbond van gemeente-amb tenaren werd in hotel Britannia te Vlls- singen voortgezet, waarbij dc burgemeester van Vlissingen, de heer C. A. van Woei- deren, wederom door zijn aanwezigheid blijk gai van belangstelling. Na verschillende besprekingen van huis- houdelijken aard, ontstond een langdurige gedachtenwisseling over h et salarispeil van de gemeente-ambtenaren, in verband met de indexcijfers van de kosten van het le vensonderhoud. Het congres nam met al gemeene stemmen een motie aan, waarin het als zijn meening uitspreekt, dat de laatste opgelegde korting op de salarissen der gemeente-ambtenaren van gemiddeld vijf percent, ongedaan behoort tc worden gemaakt Bij dc bestuursverkiezing werden herko zen de bondsvoorzitter, de heer A. Hooi- man uit Utrecht, voorts de heeren ir. R. G. Veenenbos, uit Haarlem; R. Kriste, ui» Rotterdam en F. Lekkerkerk uit Leersum (bondspenningmeester), terwijl tot nieuwe leden in het hoofdbestuur werden gekozen de heeren D. G. van Hessel uit Zutphe» en A. Luitinck uit den Haag. Besloten werd tenslotte om het volgend jaar de jaarvergadering te houden in Alk- maat. 12. Oom Brom en Simmle schudden 't hoofd; zij waren dooi den schrik van moed en kracht beroofd. „Als jij vannacht nog Dickie t'rug wilt halen", zoo sprak Sim, „dan moet je toch dat geld betalen". En ook oom Brom zei, diep terneergeslagen: „Ja„ op 'n andere ma nier hoef Je het niet te wagen". Thijs sprak: „Ik geef geen centl 'k Geloof, dat je me nog niet kent; ik zal je wel eens toonen, dat men zoo'n misdaad niet met daalders hoeft beloonen. 'k Beloof je hier, dat deze bedelaar nog heel vreemd op zijn neus zal kijken, als hij zijn buit straks op wil strijken. Slechts één ding geeft mij groote zorgen die Leo Listig houdt zich steeds nog hier of daar verborgen; misschien heeft hij dit wel gedaan, misschien wil hij zich wreken dan is voor ons de kans verkeken

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7