Uit de Omstreken EEN RAAD LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 6 Juli 1937 KERK- EN SCHOOLNIEUWS LANr EN TUINBOUW laat nooit het urinezuur Uw organisme verontreinigen LN/T IN KIKKEN AGENDA CHRISTELIJKE BOEREN- EN TUINDERSBOND. De algemeene vergadering. Heden Is ln het Concertgebouw te Haar lem de jaarlljksche algemeene vergadering gehouden van den Chr. Boeren- en Tuin- dersbond in Nederland onder leiding van het Eerste Kamerlid, prol. mr. P. A. Die penhorst, hoogleeraar aan de Vrije Univer siteit te Amsterdam. Aan de jaarvergadering ging gisteravond een besloten huishoudelijke zitting vooraf waarin verschillende vereeniglngsaangele- genheden werd afgehandeld. Het jaarverslag werd in deze zitting goedgekeurd. We ontleenen daaraan dat bi] den bond zijn aangesloten 8 Prov. af- öeellngen. 361 plaatselijke afdeelingen en 16.967 leden. De Holl.-Brab. afdeeling staat met 80 plaatselijke afdeelingen aan de spits. Voor het uitbouwfonds van den bond werd f. 21.000 bijeengebracht. De voorzitter bracht onder instemming der vergadering een woord van dank aan den seer, van den bond. mr. W. Rip van Den Haag. voor al zijn arbeid. Hedenmorgen om 11 uur ring de alge meene vergadering aan. Prof. Diepenhorst opende de vergadering op gebruikelijke wijze en hield hierna een openingsrede waarin hij een rondblik hield op agrarisch terrein. De voorzitter verwelkomde tal van auto riteiten op het gebied van land- en tuin bouw inzonderheid mr. dr. A. A. v. Rhijn, secr.-generaal van de Departementen van Handel, Nijverheid, Scheepvaart. Land bouw en Visscherij en verleende hem on middellijk 't woord om te refereeren over: „De naaste economische toekomst van onzen Nederlandschen Land- en Tuin bouw". NeenvURODONAL:<Het verwijdert het urinezuur, voorkomt veel kwalen en mati'kt het leven l-arug-or en aangenamer. 4105 (Ingez. Med.) EDWARD B. KOSTER 1 Op 75-jarigen leeftijd is te 's-Graven- hage overleden dr. Edward B. Koster, be kend letterkundige en oud-leeraar in de oude talen aan het gymnasium aan de Laan van Meeraervoort aldaar. De heer Koster is te Londen geboren. Hij studeerde aan het gymnasium te Delft en de H.B.S. te Goes. Voorts studeerde hij te Leiden ln de klassieke letteren. In 1891 volgde zijn promotie. Eenlge Jaren later trad hij op als leeraar in de oude talen, eerst aan het instituut Schreuders te Noordwljk-Binnen. later aan de gymnasia ln Doetinchem en 's-Graven- hage. De thans ontslapene was een produc tief letterkundige. Vele bundels met ge dichten van zijn hand zagen het licht. Ook schreef hij studies over kunst en critlek. Hij leverde vele Shakespeare-vertallngen. La ter stelde hij een mythologisch woorden boek samen. Een speciale verhandeling verscheen van zijn hand van Shakespeare's koningsdrama. EEN ALBERT CUYP ONTDEKT. De bezitster van een oud schilderij liet zich bewegen het te laten restaureeren Bij de restauratie kwam men tot de verrassen de ontdekking dat het een origineel werk is van Albert Cuyp. voorstellend een groote haan rechts en profiel met eenige kippen In het midden en een schreeuwend kuiken, bij een donkeren muur. eenige planten cp den grond. Het paneel meet 65 x 89 c.M. en werd door deskundigen, o.a. prof. dr. W. Vogelsang geëxpertlseerd als een goed be waard en karakteristiek werk van Albert Cuyp. wiens naamteekenlng het draagv. Dit bijzonder waardevolle stuk bevindt zich in Amsterdamsch bezit. AALSMEER. De Snijblocmenhandel. Aan de veilingen in deze gemeente heeft de handel om dezen tijd van het Jaar zeker niet te klagen over het sortiment der aan gevoerde producten, zoowel uit de kassen als van het vrije veld. Het Is dagelijks een bonte mengeling van schitterende kleuren, welke het oog van den toeschouwerboeit en waaruit zij, die er hun brood mede moeten verdienen, steeds weer een keuze moeten doen. Wat het aanbod van ver schillende bloemsoorten betreft, kon ln de afgeloopen week geconstateerd worden, dat die van rozen, den tijd van het jaar in aanmerking genomen, niet van zoo groo- ten omvang was, met tot gevolg, dat de betere kwaliteit een bevredigende op brengst gaf. Ook de kleinbloemige, de z,g. polyantha-rozen. brachten een goeden prijs op. Met de Amerikaansche anjelieren, waarvan massale hoeveelheden werden aangeboden, was het minder gunstig ge steld. In verhouding tot de afzetmogelijk heden is het aanbod thans, nu er ook in ait centrum zooveel in cultuur zijn. blijk baar te groot en de prijzen werden dan ook in het algemeen laag. Van chrysanthe mums kwam geleidelijk eenig aanbod der rayonanten-variëteiten, waarvoor uitste kende prijzen werden betaald, met als hoogsten prijs Zaterdag 30 cent per stuk. Ook dahlia's en zinia's komen nu in steeds meerdere mate ter veiling en noteerden resp. van 2035 en van 154-0 cent per bos. De calla's werden veelal onregelmatig betaald en varieerden van 49, de orchi deeën van 2738, de bouvardia's van 37 en de amaryllis van 35 cent per stuk. Van Jap. lelies werd het aanbod minder groot dan 't den laatsten tijd geweest was. Deze bloemen brachten (per kelk) van 2'/a 3"i cent op. de gladiolen van 24'/s cent en de delphiniums van 2—3 cent. Iris, cam_ panula's. violieren en snijgroen werd tegen lage prijzen per bos verhandeld. Aan de veilingen van potbloemen en -planten was steeds een ruim aanbod van velerlei pro ducten. welke over het algemeen tegen ma tige opbrengst werden verhandeld. Er kwam reeds eenig aanbod van Ster van Bethle hem in witte en blauwe variëteit, welke tegen een opbrengst van resp. 20—28 cent en f. 0.701.15 verhandeld werden. In verband met het succes, dat Aalsmeers Harmonie" heeft gehad op het concours te Baarn, is haar directeur, de heer Alb. Meijns, gehuldigd, o.m. door den voorzitter, den heer D. Jongkind Mz. Den heer Meijns is een enveloppe met inhoud en bloemen aangeboden. Aan het postkantoor alhier en het daaronder ressorteerend hulpkantoor te Aalsmeer-Oost, werd gedurende de maand Juni ingelegd f. 14.018.83 en terugbetaald f. 8538.79. Het laatst uitgegeven boekje draagt No. 4834. HAARLEMMERMEER. Over den kop geslagen. Een vrachtauto, bestuurd door den heer V alhier, reed op den Kruisweg, in de rich ting Aalsmeer. Op den Aalsmeerderweg na derde een auto, bestuurd door den heer J. uit Zevenhuizen en waarin nog een dame en 'n kind waren gezeten, 't kruispunt. Dc vrachtautobestuurder bemerkte blijkbaar te laat, dat hij de van rechts komende auto voorrang behoorde te verleenen, met het gevolg dat de vrachtauto de personen auto aan de achterzijde aanreed, waardoor dit motorrijtuig over den kop sloeg en zwaar beschadigd werd. De drie inzittenden bleken er wonder] k goed te zijn afgeko men en slechts licht gewond te zijn. De politie werd met het gebeurde in ken nis gesteld. Het bestuur van de Oranjevereeniging Badhoëvedorp en omstreken heeft den te houden autorit voor ouden van dagen be paal d op Donderdag 8 Juli a.s. De tocht gaat weder door de Veluwe heen, over Hil versum, Amersfoort, Ede, Barneveld enz. Geslaagd te Amsterdam voor het pro- paedeu.'Sch examen theologie de heer W. A. Krijger te Abbenes. HILLEGOM. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk Cornells, Z. van M. Plug en J. van Duijvenbode Dirk, Z. van L. Rovers en A. Koning Maria, D. van G. Sinon en H. Zwaan Thomas, Z. van M. de Mooij en J. M. van der Zalm Johan nes, Z. van J. Berkheij en L. van Duljn Jacoba Klaziena, D. van K. van Duljn en J. Zwitser Aloysius Reinier, Z. van A. Zandvliet en H. M. Vurens Willem, Z. van W. Haasnoot en S. van der Wiel Gerrit. Z. van C. Hoek en A. Hoek. Overleden: Andries Hermanus v. Leeu wen 2 dagen, Z. van H. J. v. Leeuwen en A. Ouwehand Dirkje van der Plas 85 j„ weduwe van J. van der Plas Dirk Par- levliet 77 J., gehuwd met J. van Zuijlen. Ondertrouwd: W. Th. van der Horst van Oegstgeest en A. Schaap G. H. Stil van Oegstgeest en M. van den Eljkel. Gehuwd: A. van Egmond en M. v. Duljn P. van der Plas en B. C. Verdoes. PREDIKBEURTEN. VOOR WOENSDAG 7 JULI. BOSKOOP. Geref. Gem.: Nam. half acht de heer Wijting van Rijssen. NOORDWIJK-AAN-ZEE. Geref. Bond (Julianaweg 28): Nam. 8 u., ds. M. van Grieken van Rotterdam. NED. HERV. KERK. Bedankt. Voor Roden H. A. ten Hove te Delfzijl GEREF. GEMEENTEN. Tweetal. Te Terneuzen: M. Heikoop te Utrecht en B. v. Neerbos te Vlaardlngen. EVANG. LUTB KERK. Drietal. Te Groede: P Kastelijn, prop. te Utrecht; J. H. Smit Duyzentkunst,, prop. te Amsterdam en mej. M. B. Stol, prop. te Haarlem. DOOPSGEZ. SOCIËTEIT. Beroepen Te Tern erd iFr.) K J Gor ter, prop. te Uithuizermeeden. DE PROVINCIALE WEG GEREED Uitgezonderd het plantsoen. De Provinciale wee is gereed, dat wil zeg gen de nieuwe weg tusschen de Wilhel- mina'aan en de Beeklaan bil den Spoor overweg waar de scherpe hoeken afgesne den zijn en nu een Drachtige breede weg ls ontstaan. De bennen van den weg zijn behoorlijk aangelegd en met de noodige paaltjes be schermd tegen overtreders. Wat er od het oogenblik ontbreekt is plantsoen en gras. Er ligt veel open grond, welke wacht op graszaad en hier en daar wat heesters. Het seizoen is te ver gevorderd om te zaaien en te planten maar men hoopt dat er tegen het aanstaande voorjaar om gedacht zal worden. Dan zou alles geheei ln orde zijn! De werkloosheid daalt. Volgens den Zaterdag 11.. afgesloten staat betreffende de werkloosheid ln deze ge meente, is het aantal werkloozen van 278 in die week gedaald tot 240. Verleden jaar om dien tijd bedroeg het aantal werkloo zen 322. 3612 maaltijden aan kinderen. Van 9 Nov. 1936 tot 22 April 1937 is van wege de commissie „Kindervoeding Warm Middagmaal" aan 301 kinderen een warm maal verstrekt, ln totaal 3612 maaltijden. In de dezer dagen gehouden slot-vergade- ring is medegedeeld, dat de resultaten uit eenloopend waren, doch ln elk geval goed. Er is een gewichtsvermeerdering van een halve tot twee kilo geconstateerd. De com missie ls dankbaar voor den allerwege on dervonden steun ln den vorm van giften in geld en ln natura. maar ook voor de mede werking in den vorm van arbeid, bereiding jen uitrei'" g ven spijzen als anderszins. De RIK. Harmonie „Crescendo" hield Zaterdagavond een muzlkalen rondgang door het zuidelijke gedeelte der gemeente ten bate der kas. De Stichting Kinderhuis Jeruel te Lelden hoopt deze week een collecte ln de gemeente te houden. Het doel der Stich ting ls door armoe verzwakte kinderen van alle gezindten te steunen. De leerlingen Joh. Möhlmann, Nelly v d. Wees en Annie Mailand van de open bare ULO school alhier zijn voor het U.L.O.-examen geslaagd. Geslaagd voor het eindexamen der Chr. Handels HBS. te Amsterdam onze plaatsgenoot P. J. van der Jagt. RIJNSBURG. Loop der bevolking. Gevestigd: J. v. Nieuwkoop. Koestraat 14 J. M. v d. Gugten. Dubbe'e Buurt 16 H. de Mooy. Oegstgeestcrweg 38 T. v. d. Berg Kerkstraat 1 Vertrokken: J v Egmond geb. Hogewo- ning naar Katwlik Nieuwsteeg 2 H. v. d. Gugten. naar Katwijk. Zeeweg 52. SASSENHEIM. Voor het Mulo-dip'oma B. is ge slaagd onze plaatsgenoot J. v. Oostenrijk. Zaterdag a.s. wordt alhier een bloem- pjesdag gehouden ten bate van .Herwon nen Levenskracht". KATWIJK AAN DEN RIJN. Organist Geref. Kerk. De kerkeraad der Geref. Kerk benoemde tot organist in de vacature, ontstaan door t bedanken van den heer J. C. Schoneveld alhier, den heer D. Schoneveld Gzn. van Rijnsburg. De muziekver „Wilhelmina" van Rijns- burg gaf gisteravond een concert, in de muziektent aan de Commandeurslaan. Voor dit concert, dat uitstekend slaagde, bestond goede belangstelling. Wij hopen ..Wilhelmina" niet voor het laatst gehoord te hebben. De politie zorgde voor de rege ling van het verkeer De maandelijksche collecte voor de restauratie der Ned. Herv. Kerk heeft f. 47 60 opgebracht. KATWIJK AAN ZEE. Tragisch sterfgeval op zee. Aan boord van den haringlogger Mar- tenshoek, IJM. 283, werd Zondagavond de matroos L. v. d. Boon wonende alhier, plot seling onwel. Hij klaagde over hevige pijnen. Daar zijn toestand gisteren verer gerde werd van der Boon gisteravond op de polltlekruiser „Jan van Brakel" ge bracht, aan boord waarvan hij een half uur later overleed. Van der Boon was 34 jaar. Hij laat een vrouw met 2 kinderen achter. Het stoffelijk overschot zal naar Katwijk aan Zee worden overgebracht. LISSE. De schoolreisjes zijn Ingezet! De schoolreisjes in deze gemeente zijn ingezet door de hoogste klassen der Geref. School. Het doel van de reis was Rotter dam met een bezoek aan „Waalhaven" en den speeltuin „Plaswijck". Buitengewoon veel werd genoten door de jongens, niet het minst op de terugreis, toen een Monstersche druivenkweekerij met een be zoek werd vereerd en den jongens 'n flinke portie druiven werd opgediend. Het bestuur heeft met deze mooie reis eer Ingelegd! De verjaardagbus der Ned. Herv. Kleuterschool heeft over Juni opgebracht f. 9.75. Door een 24-tal dames van de afd. Lisse van de Ned. Chr. Vrouwenbond werd een uitstapje gemaakt per touringcar naar Giethoorn. Hoewel aanvankelijk het weer niet zoo mooi was, werd het tegen den middag beter en genoot men het verdere gedeelte van den dag van de schoone om geving van Hollands Venetië. Op den te rugreis weid Apeldoorn aangedaan. Door de dames werd reusachtig veel genoten; aan gezelligheid ontbrak het vanzef niet. Gevonden: Damestaschje met inhoud, een alpino-muts. Inlichtingen bij de po litie. STOMPWIJK. Doodelijke val. Oude man door vloer gezakt. De 85 jarige landbouwer van Rwonende ln het Oosteinde alhier, is. terwijl hij zich od den zolder van de boerderij bevond, door den vloer gezakt en op den steenen vloer van de benedenverdieping neergekomen, Dr. Kortman van Zoeterwoude constateerde, naast verschillende verwondingen. een zware hersenschudding. Zonder tot het be wustzijn te zijn gekomen is de ongelukkige gisteren aan de gevolgen bezweken. VOORHOUT. Nu de tijd ls aangebroken van het z.g. „bollen-pellen", zijn de werkloozen alhier, nagenoeg allen aan het werk getogen. In de laatste weck stonden als werkzoekenden Ingeschreven niet meer dan 19 personen. VEUR-LEIDSCHENDAM. De Oranjevereeniging. In de ledenvergadering van de Chr. Oranjevereeniging Prinses Juliana werden als bestuursleden herkozen de heeren van Elk en Romljn. Uitvoerige gedachtenwisse- llng had plaats over de feesten te organi- seeren od 31 Augustus a.s. ter gelegenheid van den verjaardag van HM. de Koningin. Besloten werd op dien dag verschillende feesten te doen plaats hebben, terwltl on derzocht zal worden de mogelijkheid van het houden van een boottocht od 8 Sep tember a.s. VOORSCHOTEN. Gevonden: een groote rieten koffer, een zak Inhoudende 70 K.G. op suiker ge- hikende waar, een B.KS. sleutel Inlich tingen bij de politie des v.m tusschen 9 en 10 uur. De politie heeft tegen den chauffeur A. H C. te Leiden proces verbaal opge maakt, omdat hij als bestuurder van een auto onder Invloed van sterken drank was. De auto werd tevens in beslag genomen. Tegen M. A. K. te Wassenaar ls proces verbaal opgemaakt omdat h!1 ln de cabine van zijn auto teveel personen vervoerde. Tegen 21 personen ls proces verbaal opgemaakt wegens het loopen op verboden grond. Voor het meerendeel blijken dit personen te zijn die in deze gemeente ko men visschen. WARMOND. NOORD WIJKERHOUT. In Hotel Gouwenberg had eene groote samenkomst plaats van de Kath. Jonge. Mlddenst. Vereen. De moderator Kapelaan van Egmond hield de openingsrede, waarna als spreker optrad de heer Sandoos, thans in dienst van de K.L.M. en een deskundige die Europa en Indië al Jarenlang heeft be vlogen. Hij hield een causerie over „Het vliegen en wat er al zoo aan vast zit". Met de grootste belangstelling volgden de jon gelui den heer Sandoos, die groote dank baarheid oogstte. Voor de eerste maal zal hier de R.K. Middenstand deelnemen aan een bedevaart naar Heiloo bij Alkmaar, ln vereeniglng met de afd. Amsterdam. De bedevaart zal op Zondag plaats hebben, om alle winke liers en zaken-menschen ln de gelegenheid te stellen er aan deel te nemen. Morgen zal er gelegenheid bestaan voor kostelooze Inenting en herinenting ln een der loka.en der voormalige O L. school der n.m. te 2 uur. Onze plaatsgenooten de heeren Th. Heemskerk en J. Schoneveld zijn belden benoemd bot zomer-azent te Noordwltk aan Zee. De Warmondsche Fanfare gaf een uit voering od de gemeentelltke muziektent onder leiding van den heer M. Bolderdijk. Een bijzonder programma was samenge steld. waarvan men naar har.elust heeft kunnen genieten Het orkest onder leiding van zijn eminenten directeur gaat steeds vooruit! Uit het hartellik applaus bleek, dat zoowe' de inwoners als de vele water sportliefhebbers dergelijke muziekuitvoe ringen zeer waardeeren Met het bekende rondedansje om de muziek ent werd de zeer geslaagde avond besloten. WASSENAAR. Arm uit de kom. Bij het korfballen schoot van B. uit Am sterdam de rechterarm uit do kom. Op het politiebureau werd deze door Dr. Hub- bellng weer op zijn plaats gebracht. Vermist jongetje gevonden De sedert Zondagmiddag 1 uur vermiste 8 J. Th. R. werd gisteravond omstreeks half tien bij het dreggen ln de Zanderijvaart, opgehaald. Gevonden: Kinderregenjasje, strand stoel, hondenhalsband, sleutel, 2 damestas- schen met Inhoud, zakmesje, padvinders- riem, postduif, hond, heerenjas, kinderpor- temonnaie met lnh„ belastingmerk in étui, broche, kinderschoentje, mes, tent met toebehooren, muts, portemonnaie met inh., opvouwbare kano; rijwlelbelastlngmerk. ZOETERWOUDE. De levering van drinkwater. Tot de bewoners van het Westelnde, Noord Aa. geer. Gelderswoude es, ls door B. en W een circulaire gericht waarbij wordt medegedeeld, dat] het in hun voor nemen ligt den raad voor te stellen drink water te doen leveren door middel van een tankwagen Zulks zou dan "escVeden 'onder 5e volgende voor we." t Jen; het wa'erl HEDEN. Prediker: Geref. Bond. Spr. D. Baren- drecht; 8 uur nam. W. de Zwijgerkerk (Gem. Gods)Spr, W. Hacking en P. v. d. Woude; 8 uur nam. Vrijdag. Troephuis Papengracht: Fancy fair Leid- sche Chr. Padvindsters. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderda. Inenting teeen dlphterie. 3'/i uur precies nam. 's Woensdags: Inst v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten, 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „16 jaar". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater. Breestr. 31: 8 uur nam. „Het dolle pension". Woesdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater Steenstr. 39: 8.16 uur nam. „Gevangene 317". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „Madchen in Uniform". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: J eugdvoorstelllng. „Casino-Theater". Hoogewoerd 49. 8 uur nam. ,De veroveraar der Pampa's". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdag- en Zaterdag-nam. te 2'/i uur. Katwijk aan Zee (Nova-bioscoop): Tot en met Donderdag „Der Bettelstudent", 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot vm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 Juli a.s. waargenomen door de apotheken P. du Crolx, Rapenburg 9, telef. 807, J. E. M. ten Dijk, Haven 18, telef. 85 J. Doedens, WUhelmlnapark 8, Oegst geest, tel. 274. wordt geleverd aan den weg dus niet aan huis. Men kan telkens maximum 40 liter drinkwater betrekken en wel 3 maal per week. Vanwege het bedrijf worden, desge- wenscht. waterreservoirs in bruikleen ge geven tegen een vergoeding. De bestratingswerken. Men is thans begonnen met de werk zaamheden aan de bestrating van het Dorp ln verband waarmede het verkeer over den Noordbuurtschenweg. Dorp tot aan den Verlaatwee is afgesloten. De autobusdienst van Stompwijk ls gedurende de afsluiting van deze wegen stop gezet. Het dorp ls dus alleen te bereiken door de Weipoort. In plaats van den heer A. van Rem men, die ontslag had genomen als voor zitter van de Wilhelmina vereenlging op het dorp alhier is als zoodanig gekozen de heer Jac. van de Ruit. Door den Min. van Sociale Zaken ls besloten de rijkssteunregeling voor deze gemeente te verleenen tot 2 Januari 1938. Gedurende de maand Juni J1. werden bil het agentschap der arbeidsbemiddeling 75 personen als werkzoekend Ingeschreven terwijl 9 aanvragen binnenkwamen van werkgevers. Door bemiddellne van den agent konden er 7 personen geplaatst wor den. Het aantal werkzoekenden bedroeg op het einde der maand nog 39. De visschen P. B alhier deed bij de politie aangifte van het feit. dat door on bevoegden een aantal hem toebehoorende vischtuigen uit het water zijn gehaald en vernield, nadat zij van hun Inhoud waren ontdaan. De schilder H v. G. alhier, die per rijwiel langs het rijwielpad aan den Hoo- gen Rijndijk passeerde en twee spiegelrui ten vervoerde, kwam nabij Meerburg te val len, doordat eenige arbeiders daar bezig waren de taluds op te knappen en onacht zaam een draad en paal op het rijwielpad hadden neergelegd. Gelukkig bekwam v. G. geen ernstig letsel. Hij liep een lichte ont velling aan den linkerarm op en een ver nield rijwiel. De politie stelt een onder zoek ln. Gevonden: Een kindercape. Te bevra gen bij den veldwachter a. d. H. Rijndijk. De 15-J. G. uit Leiden, werkzaam op een kleiwarenfabriek alhier deed bij de politie aangifte, dat hij door een 25-j. me de-arbeider was mishandeld. Bij de veehouders H. R. en P. v. d. S. alhier, is onder hun schapen rotkreupel geconstateerd. Maatregelen alsmede ken- teekenen tegen besmetting zijn genomen en aangebracht. ZEVENHOVEN. Loop der bevolking. Gevestigd: C. A. van Harten en echtge- noo'.e van Ter Aar J. Brandt van Am sterdam. Vertrokken: Wed. J. Janmaat en gezin naar Mijdrecht. Burgerlijke Stand. Gehuwd: M. Schoenmaker en C. v. Iperen Overleden: J. de Gans, echtgenoote va» J van Peet, 61 jaar. Onze ouden van dagen hopen morg<d een autotocht te maken naar het Gooi e* omstreken. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6