78sfe Jaargany No. 28 Tilden en Stoefen te Noordwijk HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN Nederlandsche polo-ploeg slaat België Het spel van Stoefen stelde teleur Ook onze estaffette- ploeg wint 'BlIllllllMUlllllllllli Tennis-demonstraties, die geen algeheele voldoening schonken. (Van onzen redacteur) Minder grootsch dan anders is dit maal het exhibition-tennis te Noord- wijk ter inleiding van het jaarlijksch tournooi om de internationale kam pioenschappen van Nederland geweest! Gaat en inspireerend tot geestdrift was dikwijls het spel van de grootste aller kampioenen: Big Bill Tilden, ook al bleef het beneden datgene, wat hij vroeger op diezelfde banen te zien gaf in z'n glorietijd, doch er was geen tegenstander, die hem partij geven en prikkelen kon tot uitzonderlijke pres taties. Zelft z'n landgenoot en professional Stoefen niet! Misschien is het wel juist de grootste deceptie van dezen dag geweest, dat Tilden's partner beduidend beneden de verwachtingen bleef, waardoor zoowel zijn match tegen Tilden (het hoofd nummer!) als het heeren-dubbel maar zelden het briljante spel bracht, het welk men er zich van voorgesteld had. De publieke Interesse op dezen wat win- defigen Zondagmiddag was bovendien maar matig, terwijl een wijziging van het aangekondigde programma oorzaak was, dat velen pas verschenen toen de eerste partij reeds was beëindigd. Gepubliceerd was, dat er begonnen zou worden om half- drie, nadat vooraf door Tilden diverse sla gen gedemonstreerd zouden zijn. Zij, die daarmede rekening gehouden hebben en omstreeks halfdrie op de tribunes kwamen, hebben evenwel nog juist kunnen zien hoe Tilden en Waasdorp reeds weer de kleed kamer opzochten, en van het scoringbord gewaar kunnen worden, dat de beroemde Amerikaan onzen landgenoot in twee sets met 60, 61 had weggevaagd! Was dat telaat komen voor menigeen een tegenvaller, veel gemist heeft men ove rigens niet en de cijfers geven daar terecht en overduidelijk uiting aan. Tilden heeft zich niet behoeven in te spannen. Zijn met veel top-spin geslagen service was Waasdorp te machtig en van den aanvang af deed de Noordwijksche trainer weife lend en slow. Hij had geen lengte in zijn slagen, serveerde zwak en had maar zelden een antwoord op die vlijmscherpe cross drives van Tilden's backhand, welke zoo plotseling door onbereikbare dropshots werden afgewisseld. De tweede game van de tweede set was voor Waasdorp (een service-game op love!), maar een be paalde opleving in diens spel bracht dat succesje toch niet en met 60, 61 kwam in 25 minuten het einde. Dat de jeugdige Haagsche oefenmeester De Mos daarna tot 33 stand houden zou tegen den Amerikaan Stoefen was een verrassing, zij het 'n weinig prettige. Want tenslotte vond dat niet zijn oorzaak in het verdienstelijke spel van De Mos, doch in het falen van den twee meter langen Ame rikaan, die wanhopig telkens naar zijn wapperende haren greep, maar geen kans zag over de depressie heen te komen. Was De Mos daarna niet herhaaldelijk half- court blijven staan, aarzelend of hij al dan niet naar het net zou gaan, wellicht dat hij dan een kans zou hebben gehad op de set. Nu vond zelfs de onzekere fore hand van Stoefen openingen genoeg en enkele daverende smashes deden de rest (6—3). Van 31 in de tweede set heeft de Haag sche speler opgehaald tot 3—3 en 44 en bij al zijn fouten toonde hij toch ook een niet te miskennen initiatief, waardoor hij de dropshot, de onderhandsche service en de lob in het geding bracht. Veel succes had hij er niet mee (de lob tegen een zoo langen tegenstander brengt trouwens veel risico mee!) maar het publiek waar deerde het toch, vooral ook omdat de dropshot en de fore-hand nog al eens scoorden. Het surplus aan vaart bij den Amerikaan gaf ten laatste met 64 den doorslag. Dat Stoefen een deel zijner capaciteiten gereserveerd had voor de match tegen Tilden, was te verwachten en inderdaad rees zijn spelpeil toen aanzienlijk boven het vertoonde tegen De Mos. Niettemin was de oudere speler hier voortdurend de ster kere. Alle initiatief was aan Tilden's zijde en in de drie sets (er werd thans best of five gespeeld), welke noodig waren om een decisie te krijgen, heeft Stoefen nooit de le.'ding gehad! De drive, de basis van alle tennis, bleef ook nu onzeker bij Stoefen en op zijn zwakke backhand richtte Tilden een welgericht bombardement van flit sende drives, welke hem punt op punt gaven en hem bijna onafgebroken een voorsprong behouden deden. Een opwin dend gevecht werd het daardoor niet, hoe zeer vooral Tilden's spel dan ook te loven viel en het was daarom een genoeglijke variatie toen „Big Bill" bij het wisselen van veld zijn trui uittrok en tot stomme ver bazing der toeschouwers in een wijnroode fluweelen blouse pronkte, welke het onder werp van tallooze gespreken en de oorzaak van algemeene hilariteit geworden is...! Intusschen sloeg hij uit zijn service ver schillende aces en legde hij den zwoegen den Stoefen door zijn gevarieerde spel zoo veel problemen voor, dat hij Cna 44) de eerste set won met 64 en de tweede met 6—3. Even scheen Stoefen toen beter in vorm te komen. Zijn service werd belangrijk fel ler en sneller, er kwamen fraaie smashes van z'n racket en ook de drive won aan vastheid. Veel baten mocht het echter niet. Tilden bleef voor, strekte als gerouti neerd show-man armen en racket omhoog onder den uitroep „Oh baby" als hij eens faalde, maar speelde listig en berekend genoeg om te voorkomen, dat Stoefen ein delijk de juiste touch op den bal krijgen kon. Met 6—4 won hij set en match zon der dat het publiek er door in vervoering geraakt was! Een dubbelspel van Tilden met Goedraad tegen Stoefen en Waasdorp besloot dezen middag, die zonder climax geweest is. Terwijl Stoefen bijna uitsluitend uitblonk door zijn inderdaad gevaailijke overhead- spel, doch overigens nog steeds beneden zijn normalen vorm bleef, was z'n partner Waasdorp ook nu niet op areef. Tilden en Goedraad hadden aldus in den aanvang vrij gemakkelijk spel. Tilden was weer de groote strateeg, die het zich overigens niet moeilijk maakte en meer praatte en grap jes maakte dan hard liep, terwijl Goedraad uitstekend werk deed, goed serveerde, tac tisch plaatste en aan het net met z'n scherpe cross-vollies voortreffelijk ingreep. Na een 62 zege in de eerste set won de tegenpartij evenwel iets aan vastheid en tegelijkertijd werd Tilden zoo zichtbaar vermoeid, dat de combinatie met Goedraad steeds meer openingen vertoonen ging en de kwaliteit zienderoogen daalde. Met 46 ging, aldus de tweede en met dezelfde cij fers vervolgens ook de beslissende set ver loren, nadat één matchpoint door Stoefen gemist was. Het sterkste dubbel verloor en al met al was dat een vrij onbevredigend slot van een tennis-middag, waarvan wij ons toch feitelijk iets meer voorgesteld hadden. De laatste dag van Wimbledon. Budge is drievoudig kampioen. Mej. Round won het dames-enkelspel Het internationaal tennis- tournooi te Noordwijk. Op den laatsten dag der internationale kampioenschappen van Wimbledon werkte het weer in alle opzichten mede om het tournooi op sportieve en fraaie wijze te kunnen beëindigen. De overwinning van Dorothy Round, reeds eenmaal Wimbledon-kampioene, is niet zoo gemakkelijk behaald als verwacht werd. De Poolsche speelster verdedigd' zich, na 'n matige eerste set, uitmuntend, wist enkele servicegames van haar tegen standster in de tweede set te winnen en met 62 won mej. Jedrzejowska de tweede set. nadat zij de eerste met dezelfde cijfers verloren had. In de final set werd fel ge streden. Doch het betere plaatsen, de ster kere forehand en het goede spelinzicht waren factoren, die het resultaat ten gun ste van de Engelsche deden doorslaan. m Budge is wel de held van Wimbledon 1937. Sloeg hij Vrijdag in hef enkelspel von Cramm, Zaterdag voegde hij er nog twee titels aan toe. In het heerendubbelspel sloegen hij en Mako met 60, 64, 6—8, 61 de Wim- bledontitelhouders Hughes en Tuckey, ter wijl Budge met Alice Marble tot partner ook het gemengd dubbelspel won. De overwinning van Mako en Budge in het heerendubbelspel is ook daarom van groot belang, omdat het dubbelspel in den vermoed el ij ken eindstrijd om den Davis- beker tusschen Amerika en Engeland wel eens den doorslag zou kunnen geven. De kansen van de Amerikaansche Davisbeker- ploeg op het veroveren van de Cup zijn in ieder geval na het spel van Budge en Mako te Wimbledon, danig gestegen. Vrijdag is dat in het enkelspel tegen von Cramm en in het dubbelspel tegen Henkei en von Cramm tot uiting gekomen, Zaterdag sprak de duidelijke nederlaag van Hughes en Tuckey, pas gekozen om Albion te verte genwoordigen in de Challengeround, voor zich zelf. Overigens gaven de andere eindstrijden geen verrassende resultaten te zien. De uitslagen waren: Eind wedstrijden: Damesdubbelspel: Mevr. Mathieu (Frankrijk) en mej. Yorke 'En geland) sl. mevr. King en mevr. Pittman (Engeland) 63, 63. Damesenkelspel: Mej. Round (Engeland) sl. mej. Jedrzejowska (Polen) 62, 26, 7—5. Heerendubbelspel: Mako en Budge (V.S.) sl. Hughes en Tuckey (Engeland) 6—0, 6—4 6—8. 6—1. Gemengd dubbelspel: Mej. Marble en Budge (V.S.) sl. mevr. S. Mathieu en Petra (Frankrijk) 64, 61. De namen der „geplaatste" spelers. De commissie uit den N.L.T.B., welke de regeling van de internationale kam pioenschappen te Noordwijk in handen heeft, is gisteravond bijeengekomen en heeft besloten de wedstrijden morgen middag om twee uur te doen aanvan gen met de gebruikelijke voorronden. Ruim dertig heeren en vijf en twin tig dames hebben ingeschreven. Van de voorronde zijn acht heeren vrijgesteld, n.l. De Stefani (Italië), Kukuljevic (Joego Slavië), Martin Le- geay (Frankrijk), Jamain (Frankrijk), Gallèpe (Monaco), Hughan (Neder land), Van Swol (Nederland) en de Prince of Kuteh (Britsch-Indië). Tot de geplaatste speelsters behooren mevrouw De la Valdèned'Alvarez (Frankrijk), mej. Hom (Duitschland), mej. Rollin Couquerque (Nederland) en mej. Tenvindt (Nederland). WEDSTRIJDEN „DE MUNNIK (LEIDERDORP). De voortgezette onderlinge wedstrijden hadden tot uitslag: Gemengd dubbelspel: Mej I, Webber en J. van Deventer sl. mej. R. Schoppen en J. v. d. Berg 3—6, 7—5, 62: mej. J. Schop pen en P. Koning sl. mej. T. van Wijk en J. de Witte 7—5, 6—3; mej. N. Bink en J. de Kort sl. mej. M. v. Weizen en J. Wolf slag 63, 64; mej. T. van Leeuwen en J. Laman sl. mej. G. Aldershoff en J. Tim mermans 16, 64, 6—2; mej. H. Aukes en P. Boot sl. mej. W. de Groot en H. van Leeuwen 7—5, 26, 7—5. Dames dubbelspel: Mej. G. Aldershoff en mej. W. de Groot sl. mej. N. Bink en mej. A. Vellekoop 75, 46, 6—4. LAWNTENNIS: Tilden en Stoefen geven demonstraties te Noordwijk. De intern, kampioenschappen van Nederland beginnen morgen. Budge drievoudig kampioen te Wim bledon. WATERPOLO: Nederland won met 21 van België; ook onze estafetteploeg won. ATHLETIEK: Nationale wedstrijden op Te Werve. waarbij de heer Engelbert uit Den Haag een fraaie demonstratie gaf in het schoon- springen, werd een polo-match gespeeld tusschen de Zijl uit Leiden en A.Z.C. uit Alphen. Deze wedstrijd ging om een wissel- beker, uitgeloofd door het gemeentebestuur van Alkemade in 1935. De Zijl was er reeds tweemaal in geslaagd den beker voor een jaar te veroveren, zoo dat nu de beslissing kon vallen. Dit is inder daad geschied, want na een spannenden en uiterst fairen wedstrijd slaagde zij erin wederom de overwinning te behalen. Niet lang na het uitzwemmen scoort Jon gsleen voor A.Z.C., 10. Spoedig daarna weet Geeve echter gelijk te maken, 11. D. Kraaienbrink en W. Geeve zorgen nog voor 13 waarna van Leeuwen voor A.Z.C. 23 scoort en Key voor rust voor 24 zorgt. Spoedig weet A.Z.C. in de tweede helft nogmaals den achterstand te verkleinen, 34, waarna D Kraaienbrink opnieuw zijn kans benut (35) en van Leeuwen voor 4—5 zorgt. Hiermede komt het einde. Ragnhild Hvegsr wint van Rie Mastenbroek. Gisteren kwam onze landgenoote Rie Mastenbroek voor de eerste maal op haar tournee naar Denemarken uit in de ge boorteplaats van haar groote rivale. Ragn hild Hveger, n.l. te H-lsingoer. De acht voudige Deensche recordhoudster was in prachtige conditie en won de 200 M. borst- crawl in den tijd van 2 min. 29,4 sec. Rie Mastenbroek bleef ver achter en werd tweede in den tijd van 2 min. 34.3 sec. Voor een groot aantal toeschouwers is gisteren te Ostende den waterpolo- wedstrijd gespeeld tusschen Belgic en Nederland welke werd voorafgegaan door de 4 x 200 m. estafette. Beide wedstrijden werden door onze landge- nooten gewonnen. In een' meer spannenden dan fraaien waterpolowedstrijd wonnen onze landge- nooten tenslotte met 21 op volkomen ver diende wijze, waarbij zij vooral in snelheid hun tegenstandea's de baas waren. De techniek was overigens ook zeer goed ver zorgd, maar onze landgenooten hadden tegen meerendeels „oude rotten'" te spelen, die het den Nederlanders geenszins cadeau gaven. In de eerste helft speelden de Belgen aanvankelijk beter. Zij waren het meest in den aanval en vooral Casteleijn roerde zich geducht. Twee schoten gingen rakelings langs en over, maar de Belgische doelman mocht even later ook niet klagen, toen Franken een hard schot loste, dat hij nog net kon houden. De Nederlandsche ploeg kwam er toen iets beter in, maar het spel werd niet fraaier, wel steviger en vinniger. Vooral van Oostrom Soede had het nog al eens met Casteleijn aan den stok. Beide spelers werden er dan ook na niet al te langen tijd uitgestuurd. Toen zij voor de tweede maal het water moesten verlaten, bleek dit sein te zijn voor een fraaien, Belgischen aanval. De bekende Gerard Blitz gaf fraai over naar Iselee, die met een listig schot van Woer- kom passeerde. Onze landgenooten trokken na dit doel punt ten aanval. Schoten van Stam en Franken misten hun doel. Van Oostrom Soede kwam uit de verdediging in een razend snelle rush naar voren, maar zijn schot kon doelman Brodkom nog net tot corner verwerken. Het Belgische doel be leefde in deze periode moeilijke momenten, maar toen de rust aanbrak, hadden de gastheeren nog altijd een doelpunt voor sprong. Het begin van de tweede helft ken merkte zich weer door een klein overwicht van de Belgen, waarin vooral Casteleijn een fraaie en voor de Nedelanders gevaar lijke partij speelde. Enkele schoten zag van Woerkom boven en naast de latten vlie gen, maar toen was het uit met de over macht der Belgen. Met groote geestdrift wierp het Nederlandsche zevental zich in den strijd. De Belgen werden geheel over rompeld en een fraaie voorzet van Maier werd door Stam op onberispelijke wijze benut (11). Onze landgenooten bleven nu het beste van het spel behouden. En kele Belgische doorbraken leverden onze verdediging niet veel moeilijkheden op. maar met schieten was de Nederlandsche voorhoede niet erg fortuinlijk. Toen onze landgenooten evenwel op weergaloos tactische wijze den Belgischen doelman uit zijn doel hadden gelokt, was Stam er dadelijk bij om Brodkom voor de tweede maal onhoudbaar te passeeren. Het spel- beeld veranderde daarna niet. Verschillen de schoten van Maier en Franken en ook van den Hamer hadden zuiverder moeteh zijn om doelpunten tot resultaat te hebben, terwijl aan den anderen kant de Belgische aanval lang niet altijd opereerde. De meer derheid van onze landgenooten was echter onbetwistbaar en de 21 overwinning was dan ook welverdiend. De estafette-wedstrijd 4 x 200 M. borst- crawl BelgiëHolland werd een fraaie overwinning voor de Nederlanders. Duide lijk kwam aan het licht hoe onze zwem mers vooruitgegaan zijn. De strijd was weinig interessant. Nadat Jansen, die voor Nederland startte, Holland de leiding had bezorgd vergrootten Hoving, v. d. Kuil en Sclieffer den voorsprong, die ten slotte zelfs een heele baan bedroeg. Zoo won Nederland in 9 min. 52 1/5 sec. tegen Belgis 10 min. 33 2/5 sec. De tusschentijden der Nederlanders waren: Jansen 2 min. 29 3/5 sec Hovig 2 min. 28 sec., v. d. Kuil 2 min. 28 3/5 sec. en Scheffer 2 min. 26 1/5 sec. ZWEMMEN. WEDSTRIJDEN TE HILLEGOJI De jubileerende Sportvereeniging H.Z.V, te Hillegom, die verleden week een feest avond organiseerde, zal Zaterdagmiddag a.s. een zwemfeest houden in de Gemeente lijke Zweminrichting. Op het programma staan: estafette voor Hillegomsche Sport- vereenigingen (dames en heereni, demon stratie schoonsprlngen, drie polowedstrij den en nog meer. 2 K.M. WEDSTRIJD IN DEN AMSTEL. Zaterdag is te Amsterdam de jaarlijk- sche 2 K.M. wedstrijd in den Amstel ge houden. De uitslagen waren: Dames: 1. T. Wagner (Het Yi 39 min. 12,4 sec.; 2. B. Brommel- camp (Het Yi 40 min. 1,8 sec.; 3. mevr. R. Aarsbergen—Olsen iR.D.C.) 41 min.; 4. G. v. d. Ende (O.D.Z.i 44 min. 31 sec. Heeren: 1. H. Smitshuyzen (A.Z 1870) 34 min. 3 sec.; 2. A. H. Sipkema (H.P.C.) 35 min. 50,4 sec.. 3. Schoemaker (Zian) 37 min. 13 sec.: 4. D. de Vos (R.Z.C.i 45 min. 6 sec.; 5. T v. Dommelen Jr. (S.V.H.i 45, min. 32 sec.; 6. A. J. v. d. Meer (Haarlem) 45 min. 35 sec. Heeren-veteranen: 1. A. Rademaker (R. Z. C.) 44 min 30,2 sec.; 2 T. H. v. Dom melen Sr. (S.V.H) 45 min. 10 sec.; 3. J. Boomsma (Ziani 45 min. 11 sec. Politie: 1. F. Beukman (A.P.G.S.) 38 min. 21.2 sec.; 2. Kemper (Hermandad) 42 min. 7 sec.; 3. G. M. Wassing (A.P.G.S.) 44 min. 0,2 sec.; 4. A. M. Kolk (A.P.G.S.) 45 min. 2.5 sec. WEDSTRIJDEN TE OUDE-WETERING. De Zijl wint definitief den wisselbeker. In het zwembad te Oudewetering hebben gistermiddag onderlinge en nationale wed strijden plaats gevonden, welke vrij groote belangstelling trokken. Het was jammer, dat de zon meer en meer schuil ging, zoodat het bij het bad vrij koel werd. Het water was uitstekend van temperatuur, waardoor aan de prestaties door de koude geen afbreuk werd gedaan. De lengte van de baan was 50 Meter. De uitslagen luidden: Schoolslag Meisjes: 1. Coba Adema 50 s. 2. Grada van der Meer 51 sec. Vrije slag Meisjes: 1. GrSta Kraan 46 sec. Estafette Meisjes: 3 gezusters Kraan 2 min. 36 sec. Schoolslag Heeren: 1. H. Jonkman, 51' sec., 2. N. Rodewijk. Vrije slag Heeren: 1. P. Halvemaan, 40 s„ 2. Cor Loos, 48 sec. Nationale wedstrijden: Schoolslag Heeren: 1. W. Geeve. 41 sec.: 2. D. Kraaijenbrink, 42 1 5 sec., beiden van de Zij1, te Leiden. Rugslag Heeren: L. P. Kraan, 47 sec.; 2. C. Boekkooi, 48 2/5 sec. (Leiden). Vrije slag Heeren: 1. B. Kraan. 34 4/5 sec.; 2. H. v. d. Krogt. Den Haag, 35 sec. Estafette, 5 ploegen: 1 Zijl I 1 min. 47 sec.: 2. Zijl II 1 min 511/5 sec. Na afwerking van het zwem-programma, WATERPOLO. DE ZIJL I—L.Z.C. I Morgenavond vindt In de zweminrichting De Zijl het eerste treffen plaats voor de competitie tweede klasse tusschen de beide plaatselijke vereenigingen De Zijl en L.Z.C. Vooraf wordt gespeeld, eveneens voor de competitie, de wedstrijd De Zijl II-L.Z.C. II. ZEILEN. NATIONALE WEDSTRIJDEN VAN „WESTEND". Gisteren zijn op den Westeinderplas nationale wedstrijden gehouden, georgani seerd door ..Westend". Er werd een ochtend- en een middag race gehouden, waarin beide malen in een stevige zuidwestelijke bries moest worden gestart. De totaal-uitslagen luidden: Drakenklasse: 1. „Janmaat" van J. Hei- nen (de Kaag) 38 pnt.: 2. „Ran" van Keeg- stra (K.N.Z. en R.V.) 20 pnt.: 3. ..She" van mevrouw Eykeien (de Kaag) 19 pnt. Sharpies: 1. „Slee" van Mohr (de On derlinge) 24 pnt; 2. „Watergeus" van Goedegebuure (de Watergeuzen) 23 pnt.: 3 „Wardy" van Vorst (de Onderlinge) 23 pnt. Regenboogklasse: afdeeling a: 1. „Hol- landia" van Van Staveren (Braassemer- meer) 35 pnt; 2. „de Leeds 3" van Van der Mey (de Kaag) 28 pnt.; 3. Westeinder" van Sluizer (Nieuwe Meer) 18 pnt. Afdeeling b: 1 „Duck" van mej. Ver- sluys (Nieuwe Meer) 29 pnt; 2. „Violet" van mevr. Heyenga-Bosma (nieuwe Meer) 28 pnt.: 3. ..Printer" van Meyer (Nieuwe Meer) 24 pnt. Pampusklasse met bijzeilen: 1. „Ruiter" van Reitsma (de Kaag) 33 pnt.. 2. .Wind veer" van Van Essen (de Kaag) 33.27 pnt.; 3. „Donderkopje" van Damme (Nieuwe Meer) 24 pnt. Pampusklasse zonder bijzeilen: 1. „Wil debras" van de Vries Lentsch Jr. (het IJ) 32 pnt. GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFCLUB. Gisteren werd gespeeld een Eclectic medalplay over 18 holes met bijzondere telling. De eerste prijs werd gewonnen door E. J. Waller (16) die een netto totaal maakte van 32 2/3. Den tweeden prijs won F. Koolhoven (20) met een netto totaal 33 1/3. Mevrouw Mossier (10) verkreeg 33 2/3.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 9