Merkwaardig auto-ongeval te Voorhout LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 5 Juli 1937 Bij Zomerkleeding Thijs lJs zoekt Dickie Dons Gelukkig betrekkelijk gunstige afloop Vijf personen meer of minder licht gewond Onze plaatsgenoot* mej. 1. K. den Dikken slaagde te Den Haag voor het exa men Engelsche Handelscorrespondentie van „Liteb". Aan het postkantoor alhier en het daaronder behoorende ^ambtsgebied werd gedurende de maand Juni ingelegd 1. 21901.33 en terugbetaald f. 15529.35. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5742. Gestort op postrekening f. 150558.23. Uit betaalde chèques f. 51782.54. LISSE. Eerste Plechtige Heilige Mis. Alhier is op plechtige wijze een pas ge wijd priester ingehaald, n.l. pater Nic. Dames. De neomist werd van het station ge haald door een commissie. In de versierde stationswachtkamer werd hij verwelkomd door eenige bruidjes en toegesproken door pastoor Van Zuijlen van de St. Agatha- parochie De neomist droeg zijn eerste plechtige H. Mis gistermorgen op. waarbij hij geas sisteerd werd als diaken door zijn broeder pater Jos. Dames, als subdiaken door ka pelaan Nicolaas en als presbyter-assistent door pastoor Van Zuylen. De feestpredikatie werd gehouden door pater Jos. Dames, broeder van den neomist, met als tekst „Tues Sacerdos Maetemum": „Gij zijt Priester in Eeuwigheid". Het koor voerde de meerstemmige mis „Salve Regina" van Stehle uit, onder lei ding van den dirigent, den heer W. Mizée. De parochiekerk was geheel gevuld met geloovigen en smaakvol versierd. Van de receptie in het St. Agatha-ge- sticht werd een druk gebruik gemaakt. Na een verblijf van eenige weken in Ne derland zal pater Nic. Dames als missio naris vertrekken naar China. Auto-botsing Gisteren kwamen een personen- en een Vrachtauto nabij het buurtschap „De Engel" met elkaar in botsing, doordat men elkaar wilde passeeren ter plaatse waar het wegdek opgebroken is. De personen auto werd besohadigd, terwijl de vracht auto een houten afscheidingspaal omver reed. Politie maakte proces-verbaal op. Onze plaatsgenoot* mej. B. P. Lam- boo, is geslaagd voor de acte onderwijze res L. O. Met toestemming van B. en W. zal in de as. week in deze gemeente een collecte- lijst circuleeren voor de stichting „Jeruel" te Leiden. Deze stichting beoogt verzorging van zwaitoke kinderen van alle gezindten. Voor het diploma lingerienaaien slaagden de dames H. Geerling, J. Veld hoven, J. Weyers, C. v. Zeist, M. Prins, G. Hageman, C. Berbee, R. Verdegaal, A. Scha- kenbosch. A. v. Dril, T. van Opzeeland, A. Salman, J. Stelnbusch, B. Snaar, H. Scha- kenbos. Voor costumière: A. v. Opzeeland, G. v. Hage, N. Kapteyn, S. Groenewoud, J. Langelaan, T. Granneman, L. v. Velzen. NOORDWIJK. Onze plaatsgenoot de heer M. van Duljn, lid der Noordwijksche Reddings brigade behaalde te Haarlem het diploma C van den Ned. Bond tot het redden van drenkelingen, dat de volledige bevoegdheid geeft tot het lesgeven in zwemmen en zwemmend redden. Een waar succes! NOORD WIJKERHOUT. De Oranjefeesten, die hier althans officieel in geen zes jaar plaats had den, zullen dit jaar wederom met groote animo worden gevierd. De verjaardag van H. M. de Koningin zal worden herdacht ge durende vier feestdagen, n.l. on 8, 9, 10 en 11 Sept a.s. In de St. Victorkerk had het groote aanbiddings-feest plaats met plechtige processie door de Kerklaan en pastorie- tuin met medewerking van twee muziek corpsen. Overal wapperden de vlaggen, ti-r- wij] de Kerkstraat en Kerklaan geheel ver sierd waren met spaTregroen en pauselijke wimpels. Een groote menigte, ook uit om liggende plaatsen, woonde deze plechtighe den bij. Gisteravond gaf de RE, Harmonie een feestconcert voor de patiënten van „Sancta Maria" in het Langeveld. wat zeer op prijs werd gesteld. De Kerklaan in de St. Victor-Parochie ls geheel in feesttooi, terwijl langs de Kerkstraat veel huizen feestelijk versierd zijn. Dit alles geschiedt ter eere van de Sacraments-processie op a.s. Zondagavond. Overigens leidt dit ook wel eens tot ver makelijke tooneeltjes. Zoo gebeurde het. dat een. onze gemeente passeerend automobilist den geheelen middag door het dorp toerde met de klandizie-beluste leveranciers achter zioh, om, eerst na een paar uur. doodleuk zijn tocht voort te zetten NOORDWIJK AAN ZEE. BIJ DE AANKOMST DER GASTEN. „Goidrush" van winkelbedienden! Deze dagen kenmerken zich in de bad plaats door een groote bedrijvigheid. De gasten van het voorseizoen vertrekken en In grooter getal komen de nieuwe, voor de tweede periode aan. Dit alles gaat met nogal wat drukte gepaard. Met bagage beladen auto's rijden af en aan en de nieuwe bewoners gaan, na zich geïnstal leerd te hebben, hun tijdelijke woonplaats verkennen. Dit is echter een drukte, die men telken Jare weer en wat graag ziet, want het over. groote deel van onze bevolking vindt hierin rijn bestaan. Iets, wat wel opmerkelijk is, is de, we zouden het willen noemen de „goidrush" van de neringdoenden. Aan de toegangswegen van het dorp, de eindpunten van tram en autobussen, posteert zich, met fietsen gewapend, een heel legertje van winkelbedienden. Zoodra nieuwe gasten arriveeren, worden zij. vol gens de regelen der kunst, „geschaduwd" en nauwelijks bij hun woning aangekomen, overrompeld met de vragen om leverantie. Dit is somwijlen zoo erg de jongens krugen voor eiken nieuwen kant een extraatje boven hun loon dat het resul taat veelal negatief moet zijn, door de veeltaHigheid. We telden gisteren bij een villa niet minder dan 31 wltgeiaste leveran. clers. Zoo wordt het den gasten soms vrij- we onmogelijk een keus te maken. Dat men zich aanbiedt is goed. dooh men moet in zien, dat dit nimmer mag ontaarden, daar men zichzelf dan direct schaadt. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Janna, d, van H. Oudshoorn en A. Bosman, Jacob, z. van J. van der Mey en M. Glasbergen. Arie Albert, z.van O. Chr. van Belle en E. W. van Delft. Ondertrouwd: A. v. d. Luyt j.m. 27 jaar en P. van Voorbergen j.d. 24 jaar; J. v. d. Nagel. j.m. 28 jaar en M. ten Donkelaar, j.d, 26 jaar. De heer N. Glasbergen werd door een koe zoodanig verwond, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen, Dr Jonker constateerde een gebroken neus been. De collectie voor de Mondaccordeon Ver. „Advendo" heeft ruim f. 28.opge bracht. Aan het postkantoor alhier hadden ln Juni 114 inlagen plaats tot een bedrag van f. 2701.08 en 18 terugbetalingen tot f. 1053.87 Bovendien 754 girostortingen. De heer D. Schoneveld Gz. is be noemd tot Organist der Ger. Kerk te Kat wijk a. d. Rijn. De speldjes-verkoop ten bate van de Stichting „Het Hoogeland" heeft f. 23.70 opgebracht. SASSENHEIM. De 6000 bereikt. Op 30 Juni j.l. werd de 6000ste inwoon ster ingeschreven ln het bevolkingsregister. Het was de jonggeborene Allda. dochter van J. Honders en D. van Maanen, wonende Tijloosstraat 25. Het zal de jonggeborene en haar ouders zeker niet aan belangstelling ontbreken. Moedig optreden. Op de Kastanjekade geraakte een spe lend jongetje te water en dreef naar het midden. Mej. de Zwart, die het ongeval be merkte sprong het ventje na, greep hem en hield het jongetje boven water tot verdere toegeschoten hulp het kon aanpakken. Met vereende krachten werd zü toen weer op het droge geholpen. Voor het diploma zang (Ward- methode) slaagde mej. C. W. Beekman alhier. Voor het diploma costuumnaaien is geslaagd mej. D. v. d. Voort, alhier. Voor het staatsexamen Nijverheids onderwijs met volledige bevoegdheid is ge slaagd mej. H. Wisselink alhier. Gisteren kantelde bij het inrijden van het woonwagenkamp aan den Warmonder- dam een woonwagen, waardoor de weg ver sperd werd. Met behulp van een kraanwa gen werd de wagen weer overeind gezet. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Zaterdagmiddag maakte „St. Ambro- sius" haar 2de muzikale wandeling, waarbij een collecte gehouden werd. Ook nu was er veel belangstelling. Door pater Cecilius Peeters werd in de R.-K. Kerk een liefdadigheidspredikatie gehouden ten bate van den R.-K. Vrou wenbond. De daarbij gehouden collecte bracht f. 213 op. VEUR-LEIDSCHENDAM. Gedurende Juni is ten postkantore en het bijkantoor in de buurtschap op de Rijkspostspaarbank ingelegd f. 17.019.38 (v.m. f. 12.582 37en terugbetaald f. 7.993.66 (v.m. f. 15.439.60). Het aantal uitgegeven boekjes is 2684 (v.m. 2674). behoort een mooie bruine huid. Dat staat sportief en charmant. Uw gelaat, hals en armen worden snel, écht bruin, indien U deze bij fietstochten en bij verblijf in de zon. inwrijft met AMILDA-sonnebruincrème. Deze beschermt U tevens volkomen tegen vervellen en den zoo pijnlijken zonnebrand. Flacon 90 ct. Tube 60 ct. Doos 50 en 25 ct. 4060 (Ingez. Med.) Onze plaatsgenooteM. Willemsen slaagde voor de acte E. O, Ten nadeele van den tuinder T. in Veur is een partij bloéihkool, welke op den tuin voor de veiling was gereed gezet, ont vreemd. Verdacht van deze diefstal wordt de bemanning van een motordekschuit, welke des nachts zich op dezen tuin heeft begeven, welk feit door eenige visschers is geconstateerd. Deze schuit is daarop in de richting Den Haag gevaren. De politie bij gestaan door personeel van de Provinciale Waterstaat onderzoekt nu welke schuit omstreeks 4 uur des nachts is doorgeschut. Aan de groenteveiling werden giste ren de eerste meloenen aangevoerd. Gevonden: 1 badhanddoek, 1 rijwiel - belastingmerk, 1 zwart lederen portemon- naie. Adres bureau van politie. VOORHOUT. Ledenvergadering van het H.B.G. De afd. H.B.G. hield een ledenvergade ring in café „Boerhaave". De voorzitter, de heer P. L. v. d. Huist, opende, waarna de notulen, voorgelezen door den secr., den heer P. L. Warmerdam, werden goedge keurd. Als afgevaardigden voor de alb. verg. werden gekozen de heeren P. A. v. Werk hoven en P. L. v. d. Hulst, met als plaats vervangers A. v. Diemen en P. L. Warmer dam. Volgde behandeling beschrijvings brief voor de alg. verg. De voorz. las de agenda:-de eerste punten werden geaccep teerd. Ook volgde de vraag van het H.B. of het wenschelijk werd geacht de huidige saneerïngsmaatregelen te handhaven, ja of neen. Het prae-advies van het H.B. luidt in deze bestendiging, zoo mogelijk in ver beterden vorm. De kweekers moeten nu een individueele uitspraak doen, die voor den minister van zeer groot belang is. Na uitvoerige discussie volgde hoofde lijke stemming. De uitslag was, dat 18 tegen en 8 voor afschaffing der huidige saneeringsmaatregelen waren; 7 leden stemden blanco. Het feit, dat hoofdelijk en niet per briefje gestemd werd, vond tegen kanting, Het groot aantal blanco stemmen was er het gevolg van. WASSENAAR. Niet stoeien bij het fietsen! Op het rijwielpad langs den Katwijk- schen weg reed het echtpaar de H. alhier, terwijl van tegenovergestelde richting de slagersbedienden v. d. M. en v. d. H. kwa men gereden, die onder het rijden aan het stoeien waren. Hierdoor raakte bij het pas seeren v. d. M. den heer de H. met het gevolg, dat deze tegen zijn echtgenoote botste, die daardoor in de langs het pad gelegen sloot terechtkwam. Van v. d. M. raakte bij zijn val de linkermiddelvinger uit het lid. die door dr. H. weder in orde werd gébracht. Mevr. de H. kwam er met den schrik en een onfrisch costuum af. Auto in brand. In den nacht van Zaterdag op Zondag vloog op-den Rijksstraatweg een auto van G. alhier en bestuurd door N. in brand. N. bekwam hierbij brandwonden aan de armen. De auto brandde geheel uit. N. ver klaarde onderweg reeds gemerkt te heb ben, dat er aan de auto iets haperde. De brandweer doofde met een slang op de wa terleiding de smeulende resten. De auto was niet verzekerd. Aanrijding. Op den Rijksstraatweg nabij de Kerke- boschlaan is de 8-j. W. alhier aangereden dcor den 14-j. M. eveneens alhier, die per fiets eenige kinderen moest ontwijken. W. kwam te vallen en bekwam hierdoor een hersenschudding en verwondingen aan zijn beenen. Nadat dr. X. hem de eerste hulp had verleend ls hij per ziekenauto naar zijn woning overgebracht. De 20-j. H. uit Den Haag had in het padvinderskamp aan de Princehaven al hier het ongeluk zich met een bijltje in de linkerhand te hakken. Door dr. H. werd de wond gehecht. In Meijendell raakte van H. uit Rot terdam bij het haasje over springen de rechter enkel uit de kom. Ook deze werd door dr. H. in den juisten stand terugge bracht. Door van G. alhier werd aangifte ge daan van diefstal van zijn motorrijwiel uit de ongesloten garage aan de Groen van Prins tererlaan. Hierboven de Zaterdagavond te Voorhout verongelukte auto, die geheel onderste boven sloeg en in een sloot terechtkwam. Het pijltje geeft den weg aan, die d» auto volgde. Bij den gevaarlijken driesprong Teijlinger- laan-Loosterweg-Jacoba van Beierenweg heeft Zaterdagavond een auto-ongeluk plaats gehad, dat nog merkwaardig goed ls afgeloopen. Te omstreeks kwart voor negen uur kwam uit de richting Sassenheim een 6-persoons Citroen G 47828 afkomstig uit Amsterdam en bestuurd door F. P. aldaar, met zes in zittenden, van wie vier dames en twee hee ren, rijdende in de richting Noordwijker- hout. Ongeveer 250 Meter vóór den drie sprong staat op de Teijlingerlaan een waarschuwingsbord van de K.N.A.C. Niettegenstaande deze waarschuwing reed deze overvol beladen auto recht uit, tusschen de woning van den heer Kortekaas en een aldaar staande te lefoonpaal door en vloog met ver moedelijk omdat de bestuurder gas gaf inplaafs van te remmen onvermin derde vaart de daar liggende ongeveer vijf meter breede vaarsloot in. Doordat het wegdek plm. 2V; meter van het wa teroppervlak gescheiden is, kwam dc auto direct op den kop te staan en sïoeg door de groote vaart geheel om ver, zoodat de wielen in horizontale richting met het wateroppervlak kwa men te liggen. Uit deze zeer moeilijke positie kon zich één der inzittenden vrij spoedig in veilig heid stellen, doch deze was niet meer in staat den overigen de helpende hand té bieden. Door snel toegeschoten hulp van eenige omstanders, werden achtereenvol gens de andere vijf passagiers van een wis sen dood gered. Direct na het ongeval wa ren de doktoren Dommésse van Sassenheim en dar. H. A, G. Bots ujit Voorhout vrij spoe dig ter plaatse, terwijl burgemeester Bulten, en de gemeente veldwachter A. Eggen even later op de plaats vam het ongeval ver schenen. De inzittenden waren door het vuile wa ter en het vele bloed, hoofdzakelijk ver oorzaakt door glasscherven, onherkenbaar toegetakeld en werden deels per zieken auto uit Sassenheim, deels ln de auto's van de heeren Gooi uit Noordwijkerhout en van dr. Dommisse naar het Acad. Zieken huis en het Diaconesspnhuis te Leiden ver voerd. Alle zes inzittenden werden daar verbonden of ter observatie opgenomen. De drie passagiers die naar het Ac. zieken huis werden vervoerd, konden dit reeds weer verlaten. Het ongeluk heeft zich aanvankelijk veel ernstiger laten aanzien, dan thans ls ge bleken. De auto lag nagenoeg geheel onder water. Door de gemeente-politie te Voor hout is van het ongeval procesverbaal op gemaakt en de auito in beslag genomen. Gistermorgen om/streeks 4 uur. is de ver ongelukte auto doOr een kraanwagen van de fa. Ameele uit Oegstgeest gelicht en naar het gemeentelijke opslagplaatsterrein te Voorhout vervoerd. 11. Oom Sim had hier nu zoekend rond-geblikt; zoo vond hij een papier met een punaise aan een boom geprikt; dat had de bede laar heel netjes opgehangen daar! En er stond op te lezen: „Ied're onderzoeking zal hier doelloos wezen. Ik heb je fijn gefopt, en Dickie in den zak gestopt; al zoek je mij een week, dat help je heusch geen steek. Maar ik wil Dickie wel weer kwijt; hij kan na korten tijd reeds weder zijn bevrijd..., zevenhonderd gouden daal ders is de prijs; die wil ik ontvangen van Thijs IJs. Leg 'tgeld van nacht om twaalf uur neer onder den derden dikken eik van 't bosch; dan laat ik Dickie Dons weer los De vrienden lazen dit verhaal, „Kom kom kom",, zei oom Brom: „Wat vreeselijk brutaal!" „Tja sprak Simmieheb je ooit En Thijsje riep: „Maar 'tgeld dat krijgt hij nooit!" VOOR DINSDAG 6 JULI. Hilversum I, 1875 M. AVRO-Uitzending 8.00: Gramofoonmuziek 10.00: Mor genwijding 10.15: Gramofoonmuziek 10.30: Reportage Nationaal Middenstan derscongres 11.00: Huishoudelijke wen ken 11.30: Kovacs Lajos' orkest 12.30: Gramofoonmuziek 1.30: Omroeporkest 2.30: Declamatie 3.00: Orgelspel, Lyra- Trio en gramofoonmuziek 4.30: Kin derkoorzang 5.00: Kinderhalfuur 5.30 Het Omroeporkest 6.45: AVRO-Dans- orkest en gramofoonmuziek 7.30: Cqu-^ serie over Nieuw Guinea 8.00: Berichterr ANP. Mededeelingen 8.15: Gramofoon muziek 8.30: Bonte Dinsdagavondtrein 9.30: Zang door Padvinderskoor 10.00: Vervolg bonte Dinsdagavondtrein 10.45: Actualiteits-flitsen 11.00: Berichten ANP. Hierna: AVRO-Dansorkest 11.40— 12.00: Gramofoonmuziek. Hilversum II, 301 M. - KRO-Uitzending. 8,009.15 en 10.00: Gramofoonmuziek 11.30: Godsdienstig halfuur 12.00: Be richten 12.15: Modern Kleinorkest en solist (Om 12.40: Gramofoonmuziek) 1.25 Gramofoonmuziek 2.00: Vrouwenhalfuur 3.00: KRO-Orkest en gramofoonmuziek 5.00: Gramofoonmuziek 5.15: De KRO-Melodisten en solist 5.45: Felici- tatiebezoek 6.00: De KRO-Melodisten 6.15: Zwemcursus 6.30: De KRO-Melo disten 7,00: Berichten 7.15: De Marte laren van Gorcum, causerie 7.35: Sport- halfuur 8.00: Berichten ANP. Mededee lingen 8.15: Gramofoonmuziek 9.15: De KRO-Melodisten 9.50: Gramofoon muziek 10.05: KRO-Orkest 10.30: Be richten ANP. 10.40: Vervolg concert 11.1512.00: Gramofoonmuziek. Droitwich, 1500 M. 11.05: Dansmuziek (gr. pl.) 11.20: Orgelspel 12.05: Radio- tooneel 12.35: Stedelijk Orkest Whitley Bay 1.35: Cricketreportage 1.50: Gra mofoonmuziek 2.05: Metropolitan Police Central Orkest 2.50: Muzikale causerie (met gr.pl.) 3.20: Jack Wilson's kwintet 3.50: Gramofoonmuziek 4.35 Het Hun- garia-Zlgeunerorkest 5.00: Paste and Paper, causerie 5.20: Cricketreportage 5 35: Het Bridgewater kwintet 6.20: Be richten 6 45: Orgelspel 7.00: Radio- tooneel 8.20: Orkestconcert met m. van soliste 8.50: Vioolvoordracht, 9.20 Berichten 9 40: America Today, cau serie 10 00: BBC-Theeter-or'-^t en so liste 11.00: Declamatie 11.20: Ted Lewis en zijn Band 11.5012.20: Lew Stone en zijn Band-, Radio-Paris, 1648 M. 7.10. 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek 12.20: Orkestconcert. In de pauze: Zang 2.20: Gramofoon muziek 4.20: Conservatorium-koor en solisten 7.20: Zang 7.35: Vioolvoor dracht 7.50: Zang 8.50: „Boccaccio", operette 10.5011.05: Gramofoonmuziek. Keulen, 456 M. 6.50: Militair concert 8.50: Westduits Kamerorkest 12.20: Schupo-Orkest 1.35: Gramofoonmuziek 4.35: Pianoduetten 5.40: Omroepork. m.m.v. solisten 8.30: Rob. Gaden's orkest en radiotooneel 11.1012.20: Orkestcon cert en solisten. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gramofoonmuziek 12.50: Salonorkest t*30: Kleinorkest 1.502.20: Gramofoon muziek 5.20: Kleinorkest 6.50 en 7.20: Gramofoonmuziek 8.20: Radiotoo neel met muziek 10.3011.20: Gramo foonmuziek. 484 M.: 12.20: Gramofoonmuziek 12.50 Kleinorkest 1.30: Salonorkest 1.50 2.20: Gramofoonmuz. 5.20: Salonorkest 6.35: Gramofoonmuziek 6.50: Zang 8.20: Nationaal Orkest en solisten 10.30 12.20: Radiotooneel. Deutschlandsendcr, 1571 M. 8.30: Fred Baron en Emil Roesz met hun dansorkes- ten 10.20: Berichten 10.50: Trio concert 11.05: Weerbericht 11.20— 12.20: Het Münchener Omroepdansorkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V, RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 6 Juli. Ie programma: lederen dag van 824 uur: AVRO, VARA, enz. 2e programma: lederen dag van 824 uur: KRO, NCRV. en». 3e programma: 8.00: Keulen 10 35: Parijs Radio 12 20: Brussel VI. 13.35: Keu en 14.20: Pariis Radio 15.20: Londen Reg. 17.20: Brussel VI. 19 10: Keulen plm. 20 50: Parijs Radio 22 50: Berlijn. 4e programma: 8.00: Brussel VI. 9 20: Li'le 9.50: diversen 10 35: Droitwich 12.05: Londen Reg. plm 13 50: Droit wich 18.20: diversen 18.40: Droitwich 19 00: Tuinoraatie door den heer J. Jon ker chef nfd G?m. Plan menen 19 30: Erusse' VI. 19 50. Londen Reg. 20 20: Droitwich 23 00: Londen Reg. 23.20: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7