LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 5 Juli 1937 Redactie1507 Direct e« Admiir'r 1500 RECHTZAKEN Binnenland Onze Telefoonnummers: (op 2 lijnen) BEURSOVERZICHT MARKT - WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 770. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 770,3 te Ingö. Laagste barometerstand 746,3 te Vest- manoer. Verwachting tot den avond van 6 Juli: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuid westelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; nog weinig of geen regen. Warmer. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De depressie, die Zaterdag naderde, heeft wel afkoeling, ntaar on het vaste land in onze omgeving geen regen van beteekenls gebracht en is gevolgd door vrij belangrijke hooge drukking, waarachter van IJs'and tot Ierland een nieuwe depressie is ver schenen. In verband met de Zuidelijke be weging in de bovenlucht is het waarschijn lijk, dat deze depressie zich hoofdzakelijk Noordoostwaarts zal begeven. In Ierland heeft zij reeds zwaren regen gebracht. Engeland en Scho.land hebben nog droog weer met Zuidelijken wind waarbij de temperatuur weer begint te stijgen. Scan dinavië is bijna geheel onder hoogendruk- invloed waarvan het centrum in het Noor. den ligt Vooral in Zweden zijn de ochtend, temperaturen ver boven normaal. In Duitschland zal de afkoeling vandaag ver der Oostwaarts doordringen zonder dat er veel kans is op onweer, al zijn in het Oos ten de ochtend-temperaturen nog hoog. Frankrijk, Zwitserland, België en ons land zijn onder invloed van de nieuwe hooge drukking. De vochtigheid in de onderste luchtlagen brengt nog vrij veel bewolking mede. die vermoedelijk in den loop van den dag door de droogte der bovenlucht zal afnemen. De Alpentoppen hebben vrij zon nig weer met temperaturen boven nul graden. Aanvankelijk is in onze omgeving stijging van temperatuur te wachten, met weinig of geen regen. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 DDR. Londen: Noord, zwak. 14 gr. C., mooi weer. licht bewolkt. Parijs: Westzuidwest, zwak, 15 gr. C„ toe nemende bewolking. Berlijn: Oost, zwak, 24 gr. C., mooi weer, half bewolkt. Nice: Windstilte, 24 gr. C., fraai weer, licht bewolkt. LUCHTTEMPERATUDR. 9 uur voorm.: 14'/; gr. C. (58 gr. F.l. 12 uur 'smidd.: 15'/i gr. C. (60 gr. F.). 3 uur nam.: 16 gr. C. (61 gr. F.l. HOOGWATEKTIJDEN TE KATWIJK ZEE Voor Dinsdag. Voorm. te 1 uur 52 min. WATERTEMPER ATÜÜR. Zweminrichting „Poelmeer". 's Middags 12 uur: 20 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", 'sMiddags 12 uur: 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag: 9.54 nam. tot 4.14 voorm. MAANS- OP. EN ONDERGANG. 5 Juli: op 1 u. 57; onder 18 u. 45. De dubbele moord te Merkelbeek. Het vonnis bevestigd door het Hof. Het gerechtshof in den Bosch heeft he den arrest gewezen in de zaak tegen de 64-jarige M. C. van Helden, huishoudster te Merkelbeek, thans gedetineerd, die bij vonnis der arrondissementsrechtbank te Maastricht wegens doodslag, tweemaal ge- pleegt. is veroordeeld tot vijftien jaar ge vangenisstraf. Zoowel de verdachte als de officier van justitie hadden hooger beroep tegen, dit vonnis aangeteekend. De advocaat-generaal had in hooger beroep bevestiging van het vonnis ge- eischt. Thans heeft het hof op formeele gronden het vonnis van de rechtbank te Maastricht vernietigt en, opnieuw recht doende, de verdachte eveneens veroordeeld tot vijftien jaar gevange nisstraf. Het hof heeft evenwel het voorarrest in mindering gebracht. HAAGSCHE POLITIERECHTER. W. G. uit Alphen a. d .Rijn zou zich meester gemaakt hebben van oud ijzer, dat toebehoorde aan B. aldaar. Verdachte ontkende. De officier meende, dat de diefstal was bewezen en vroeg f. 10 boete subs. 10 da- P°'itlerechtcr was het niet met den orflcier eens, doch legde wegens vernieling f.2 boete voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar op. De mishandelde mensch. Aan mishandeling had A. v d. O. uit Lei den zich schuldig gemaakt. Mej. v. B. uit Voorschoten was het slachtoffer geweest, en ze vertelde aan den politierechter dat er een meenlngsgeschil over een betaling was ontstaan. Dit geschil eindigde met enkele stompen en slagen. De veldwachter van Voorschoten zei dat hij de gevolgen der mishandeling aan den pols van mej. v. B. had gezien. De officier vroeg f. 25 boete subs. 25 da gen hechtenis. De politierechter hield re kening met andere omstandigheden, en legde f. 3 boete subs. 3 dagen op. De mishandelde hond. A. G. v. d. S„ uit Alphen, mishandelde een hond. die onder een wagen was ge spannen. Een lid van de Dierenbescher ming uit Den Haag reed door Alphen en zag dat verdachte het dier schopte. Verdachte zei dat hij driftig was gewor den, omdat de hond hem in de hand beet. Later had hij er spijt van. De officier wees erop dat verdachte be kend staat dat hij meer de hond mishan delt, waarom spr. f. 25 boete subs. 25 dagen hechtenis eischte. De politierechter legde f. 10 Doete subs. 10 dagen hechtenis op. Zich niet verwijderd. A. S. uit Leiden, bleef in het gebouw van Maatsch. Hulpbetoon aldaar, en had ma ling aan het bevel om dit te verlaten. Er was over verdachte een rapport in gewonnen, en volgens den Politierechter was dit maar weinig gunstig. De officier had reeds een maand gevan genisstraf geëlscht, en naar aanleiding van dit rapport vond hij geen reden om dien eisch te wijzigen. Verdachte vroeg een voorwaardelijke straf en beloofde beterschap; de politie rechter vonniste tot 14 dagen onvoorwaar delijk. Vernieling. T. v. E. uit Alphen zou ijzer hebben ont vreemd, doch dat werd door verdachte ont kend. Hij had alleen een ijzeren bak helpen vernielen met een ander. De Officier van Justitie meende dat uit het verdwijnen van het ijzer vaststond, dat v. E. dit had gestolen, waarom hij f. 10 boete subs. 10 dagen hechtenis vroeg. De Politierechter achtte voor de diefstal geen bewijs, doch wel was de vernieling be wezen. waarom f. 2.boete voorwaarde lijk werd opgelegd met een proeftijd van een jaar. Gestolen voetstukken. K B. uit Leiden zou zich aan diefstal hebben schuldig gemaakt; in Noordwijk had hij met een ander voetstukken wegge haald. Verdachte gaf het feit toe; na de ontdek king had hij het gestolene teruggebracht. De Officier van Justitie achtte het be wijs geleverd, en vroeg, gezien het gunstige rapport over verdachte, een maand ge vangenisstraf voorwaardelijk. De Politierechter gaf eerst nog een ver maning en legde toen de gevraagde straf op. Het gouden horloge. Ten nadeele van den koopman de G. uit Rotterdam, had v. T. uit Leiden een hor loge en ketting ontvreemd volgens de dag vaarding. In een café te Leiden zou eerstgenoemde dit te koop hebben aangeboden. Later had v. T. dit weggenomen benevens een vulpen. Verdachte zei dat het horloge van koper was, en hij dit daarom van de G. had afgenomen. De Politierechter vond deze wijze van bescherming der maatschappij weinig op haar plaats. De Officier was ook niet over verdachte te spreken en vroeg twee maanden ge vangenisstraf. De Politierechter legde deze straf op. Mr. I. J. I. Harte van Tecklenburg overleden. Oud-minister van financiën en oud-lid Raad van State. Op 83-jarigen leeftijd is hedenochtend te Den Haag overleden mr. J. J. I. Harte van Tecklenburg. oud-minister van financiën, oud-lid van den Raad van State. De heer J. J. I. Harte werd te Utrecht geboren op 15 October 1853. Hij studeerde aldaar in de rechten en promoveerde cum laude. Alvorens te promoveeren had hij een antwoord geschreven op een door de Utrechtsche universiteit uitgeschreven prijs vraag over den rentestand, welk antwoord met goud werd bekroond. Na zijn promotie ging hij naar Amsterdam, waar hij zich als advocaat vestigde. Hij nam weldra deel aan de politiek, en zag zich gekozen tot voor zitter van de R.K. klesver. „Recht en Orde". Op 1 Mei 1888 deed hij, voor het kies district Grave zijn intrede in de Tweede Kamer, waarin hij zitting heeft gehad tot Augustus 1901, in welk jaar hij benoemd werd tot minister van financiën in het ka- binet-Kuyper. Mr. Harte, die later het recht verwierf op den naam van Tecklenburg, heeft o.m. als Tweede Kamerlid in de zitting 18981899 een initiatief-voorstel ingediend tot aan vulling van titel 118 van het wetboek van strafvordering, betreffende herziening van arresten en vonnissen, welk wetsvoorstel heeft geleid tot de wet van 14 Juli 1899. Hij was lid van verschillende staatscom missies o.a. van die voor de handelspolitiek, voor de statistiek en voor de pensionneering van werklieden. Als minister was de heer Harte v. Tecklen burg een voorstander van beschermende rechten. Hij bleef minister van financiën tot in 1905, In welk jaar hij werd opgevolgd door mr. Th. H. de Meester. Na zijn aftreden stelde hij zich weer can- didaat voor de Tweede Kamer in hetzelfde district waarvoor hij al eer zitting had ge had. Niet hij, doch de heer Kooien werd toen echter gekozen Met ingang van 11 Juli 1908 werd mr. Harte van Tecklenburg benoemd tot lid van den Raad van State. Hij had achtereenvol gens zitting in onderscheidene afdeelingen. Toen de heer Harte van Tecklenburg in 1933 80 jaar werd, en in dat jaar tevens zijn zilveren jubileum als lid van den Raad van State vierde, heeft hij zeer veel belangstel ling ondervonden. De Raad van State bood hem toen een zilveren vaas met inscriptie aan. Met ingang van 1 Mei 1934 werd hem eervol ontslag verleend'als lid van dit hooge staatscollege. In de katholieke gelederen is de heer Harte van Tecklenburg altijd een strijdbare figuur geweest en zijn bekwaamheden wer den cok door zijn tegenstanders gaarne er kend. In velerlei geschriften uitte hij' zijn meening, over erfrecht, over wettelijke rege ling van den handel, over „armoede en ar menzorg". „vrijhandel en bescherming" en andere onderwerpen. De thans ontslaoenc was o.m. president-commissaris van de N.V Gebrs. v. d. Bergh Kon. fabrieken te Oss en commissaris van de N.V. Theodora maat schappij tot exploitatie van het landgoed „Elsloo". De heer Harte was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw en commandeur Oranje-Nassau en grootkruis in de orde van den H. Gregorius den Groote. De begrafenis van het stoffelijk overschor zal plaats hebben Woensdag a.s. op de R.K. begraafplaats aan de Kerkhoflaan te Den Haag om 12 uur. Tevoren zal in de R.K. kerk aan den Wassenaarscheweg een uitvaart dienst worden gehouden. Verzet tegen de politie. Toen J. v. B. te Alphen onder den in vloed van sterken drank verkeerde, had hij zich verzet tegen den Rijksveldwachter, die hem aanhield. De Politierechter wees er op, dat ver dachte voor een dergelijk feit reeds eerder ls veroordeeld, en de drank al heel wat narigheid teweeg -had gebracht. De Officier vroeg f50 boete subs. 50 d. hechtenis: de Politierechter vonniste tot f. 30 subs. 30 dagen hechtenis. Wie „sufte" er P. G. uit Boskoop, kreeg van een belas- tingam'btenaar aan de Zuidkade het bevel om met zijn rijwiel te stoppen. Maar G reed door en maakte zich aan een straf baar feit schuldig. Volgens verdachte stonden de ambtenaar en de agent te „suffen". Ze lieten G. eerst passeeren en riepen hem toen pas aan. De Officier vond het optreden van ver dachte minder juist en vroeg f. 10.— boete subs. 5 dagen hechtenis. „Daar protesteer ik tegen", zei G. De Politierechter legde f. 5.— boete op, waarna verdachte aankondigde in hooger beroep te zullen gaan. Botsing tusschen personen auto en motorfiets. Motorrijder gedood, de duo-rijder zwaar gewond. In den afgeloopen nacht is te Dieren een motorfiets met een personen-auto in bot sing geweest, waardoor de bestuurder van laatstgenoemd voertuig werd gedood en de duo-rijder zwaar gewond. Omstreeks drie uur reed in de Hofstet- tcrlaan een personenauto. De bestuurder wilde den rijksweg inrijden, doch op het zelfde oogenblik naderde uit de richting Arnhem een motor, bestuurd door den 27- jarigen R. Vreesman uit Dieren, die met groote snelheid reed. De autobestuurder v/ilde den motorrijder voorrang verleenen, doch laatstgenoemde meende achter de auto om te kunnen rijden. Hij botste ech ter met groote snelheid tegen de linker achterzijde van de auto. De gevolgen waren ontzettend. De heer Vreesman was vrijwel óp slag dood. De duo-rijder, de heer R. S., eveneens uit Dieren, werd ernstig ge wond. Nadat dokter Bottger en dokter Prakkc'den gewonde de -~r»- <5. kundige hulp hadden verleend, werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Velp overgebracht. Zijn toestand was hedenochtend zorgwekkend. Van de vijf inzittenden van de auto liep alleen de bestuurder enkele lichte snijwonden op. Autobus tegen een boom. Vijf gewonden op den weg HengeloBorne. Op den straatweg van Hengelo naar Borne is een autobus, toebehoorende aan de onderneming van de Gebr. KI. te Al melo, tegen een boom gereden. Ofschoon de bus, naar ons werd mede gedeeld, een snelheid van niet meer dan ongeveer 40 KM. had, werd de wagen ge heel vernield. De bovenbouw werd als het ware uit elkaar getukt. Van de inzittenden werden er 5 ge wond. In het R.K. alg. ziekenhuis te Hengelo werden opgenomen voor resp. hersenschudding en rechterarmbreuk J. Z. en G. F., beiden wonende te Al melo: Naar het ziekenhuis te Almelo werden overgebracht met lichte her senschudding mej. V. v. d. B. en J. S., eveneens beiden aldaar woonachtig. Een vijfde slachtoffer, J. H. T., ook uit Almelo komende, kreeg slechts enkele hoofdwonden en kon met een andere autobus huiswaarts keeren. De wagen is door de politie voor een des kundig onderzoek in beslag genomen. Men vermoedt, dat een defect aan de stuur inrichting de oorzaak van het ongeluk is. De chauffeur, de 21-jarige H J. R heeft tenminste verklaard, dat hij plotseling voelde, dat de wagen begon te slingeren. Hij kon het stuur niet meer houden, met het bekende gevolg. KEURING ROODE KRUIS-IIONDEN. Bij een Zaterdag te Wassenaar gehouden jaarlij'ksohe keuring van Roode Kruis- honden waren 7 dresseurs met hun vier voeters opgekomen. Dresseur G. Nielen, Amsterdam, behaalde met zijn herdershond „Spits" „voldoende", zoodat aan hem werd uitgereikt voor zijn hond het diploma „Roode Kruis-hond" 2 jaar geldig en de premie a vijftig gul den. Aan hem werd tevens uitgereikt de zil veren Thomson-medaille en de medaille van de Kynologenclub Den Haag, uitgeloofd ter herdenking van het 25-jarig bestaan der vereeniglng. De door de Kon. Nederlandsche politie- hond-vereeniging beschikbaar gestelde zil veren standaardmedaille is toegekend aan den dresseur K. de Waard, Edam, met zijn bouvier Cresca. De overige deelnemers behaalden „onvol doende". De jury bestond uit de heeren H. Peters en W. Hol, resp. secretaris en commissaris der vereeniging. HAAGSCHE VERZEKERINGSSOCIËTEIT. Dezer dagen deed, zooals gemeld is, de Haagsche rechtbank uitspraak in een zaak van den heer H.. directeur der Haagsche verzekeringssociëteit, die veroordeeld werd tot f. 1000 boete. Deze veroordeeling had plaats op grond van overtreding van art. 19a van de wet op de Staatsloterij. Uit het betreffende bericht zou kunnen worden afgeleid, dat overtreding der loterij- wet grond voor veroordeeling was. Van de ten laste gelegde overtreding der loterij wet werd de heer H. eohter vrijgesproken. CONTINGENTEERINGSOVEREENKOMST MET DE BELGISCH-LUXEMBURGSCHE ECONOMISCHE UNIE. De regeeringspersdienst deelt mede: Dezer dagen is te Brussel een nieuwe c on ting e n tee ringso v ere e n komst tussdhen Nederland en de Belgisch-Luxemburgsche economische unie onderteekend. Deze over eenkomst komt in de plaats van de op 30 April j.l. afgeloopen overeenkomst van 6 Mei 1936. De nieuwe overeenkomst komt in groote trekken met de cude overeen. Wijzigingen van ingrijpende beteekenis zijn er niet in aangebracht. In overeenstemming met den huidigen gang van zaken is, daar waar zulks verant woord was, over en weer een aantal con tingenten is verhoogd. De bestaande bepa lingen over de wederzijdsche steenkolen- invoeren werden aan de sindsdien ge wijzigde marktsituatie aangepast. Ten einde mogelijke tè plotselinge prijs- storingen voor enkele tuinbouwartikelen op de Belgische markt te voorkomen, is men overeengekomen, een gemengde commissie in te stellen, die tot taak zal hebben de belangen van de beide landen op dit spe ciale gebied tegen elkander af te wegen en met elkander in overeenstemming te bren gen. De nieuwe overeenkomst geldt tot 1 Mei 1938. AMSTERDAM, 5 Juli. Ten opzichte van de fondsenmarkt werd heden klaarblijkelijk weer een gereserveerde houding aangenomen. Tenminste er was een groot gebrek aan orders, zoodat de handel van bescheiden afmetingen bleek. De stem ming was echter goed prijshoudend en di verse fondsensoorten konden zich een klei nigheid verbeteren. De aandeelen, die een internationaal ka rakter dragen en die de vorige week enkele dagen onder invloed van de gebeurtenissen in Frankrijk aan 'n aanbod onderhevig wa ren, waren thans goed gedisponeerd. Zoo liepen Koninklijken, na op ongeveer het vorige slot te zijn ingezet, onder beurstijd langzaam aan enkele punten naar boven. Van de industrieelen waren de Philips- aandeelen goed gedisponeerd en deze toe haalden een koerswinst van enkele punten. A.K.U.'s en UnileveTS werden op zeer kleine schaal verhandeld, doch konden zich-mede iets verbeteren. Od de Suikerafdeeling ontmoetten H.VA.'s eenige vraag. Ook de specifieke suikeraan- deelen, zooals aandeelen Javacultuur en Nisu werden hooger genoteerd. De affaire in Rubberfondsen bleef zeer beperkt. De ongeanimeerde stemming voor het product rubber oefende echter geen invloed uit. Amsterdam Rubbers liepen meerdere procenten omhoog. Ook diverse minder courante soorten werden wat hoo ger genoteerd. Voor Tabakken bestond slechts geringe belangstelling en de Sumatra-aandeelen werden over de geheele linie hooger afge- *- De Scheepvaartmarkt was stil. Aandée- ien Holland-Amerikg lijn en Scheepvaart- unie waren in doorsnee maar weinig ver anderd. Koninklijke Booten, Japanlijnen en enkele andere specialiteiten konden een .kleine koerswinst boeken. Voor Amerikaansche fondsen bestond een vaste stemming, die echter niet tot uitdrukking kwam in omvangrijke affaire. U.S. Steel en Bethlehem Steel werden slecihts cp kleine schaal verhandeld, doch waren niet onbelangrijk hooger. Republic Steels, die eveneens een avance boekten, gaven wat meer affaire te zien, evenals Anaconda's. - De beleggingsmarkt had een kalm voorkomen. De 4 pCt. obligatiën Nederland lagen eerder iets gedrukter in de markt, de 3 pCt. obligatiën soorten waren prijshou dend. Ruime omzetten vonden plaats in de 3 pCt. obligatiën 1937, waarvoor we derom kooplust aan den dag werd gelegd, zoodat die de opwaartsche beweging Kon den continueeren en ruimschoots boven 96 pCt. kwamen. WISSELKOERSEN. Londen 8.99 3/4: Berlijn 72.97'/t; Parijs 7.00 3/4: Brussel 30.62; Zwitserland 41.52; Kopenhagen 40.17l/j; Stockholm 46.40; Oslo 45.22'/!', New York 1.8115/16; Praag 6.34; Oostenrijksch Bankpapier 34 1/8. Prolongatie 1 Part. disc. 1/83/16; Daggeld 1/4; Registermarken 40; Crediet Spcrrmarken 16V«; Effectensperrmarken 161/4; Reismarken 53V«; Bankpapier 45'/». DOOR DEN TREIN OVERREDEN. Op de spoorlijn van Hengelo naar Olden- zaal onder de gemeente Weerselo is de 30-jarige wielrijder J. Z., uit Enschedé door een trein overreden en gedood. Hij werd een 40 M. medegesleurd. Zijn rijwiel werd nog een 24 M. verder gevonden. DE POSTCHEQUE- EN GIRODIENST. De postchèque en girodienst heelt he den de 300.000ste postrekening geopend. NEDERLANDSCHE MAATSCHAPPIJ TOT BEVORDERING DER GENEESKUNST. Hedenochtend is in het jaarbeursgebouw te Utrecht de 88ste algemeene vergadering begonnen van de Nederlandsche Maat schappij tot bevordering der geneeskunst De voorzitter, dr. L. C. Kersbergen, rele veerde in zijn openingsrede de moeilijk heden. waarin vele artsen als gevolg van de in 1929 ingetreden wereldmalaise zijn komen te verkeeren. BEZOEK VAN DUITSCHE MINISTERS AAN ONS LAND. Hedenochtend arriveerden te Oldenzaai in een viertal open-auto's de Duitsche rijksminister, dr. Kerrl. de regeerings- presidenten dr. Eggers en dr. Musz, en de regeerings-commissaris van Osnabrueck. dr. Hugle, met gevolg van een tiental per sonen. Zij stapten af bij de Rotterdamsche bank en gebruikten daarna in hotel „de Gouden Leeuw" de koffie. Vervolgens werd de tocht voortgezet via Hengelo, Almelo, Ommen naar Emmen en ter Apel. Het doei van dezen tocht was de bezich tiging van de verschillende kanalen en den woningbouw. MEN ZIE VOOR NAGEKOMEN BERICH TEN EN GEMEENTERAAD PAGINA 2 VAN HET TWEEDE BLAD. AMSTERDAM, 5 Juli. Ter veemarkt wa- heden aangevoerd. 327 vette koeien, waar van de prijzen waren: le kwal. 7684 cent per KG. slachtgewicht2e kwal. 6474 ct.; 3e kwal. 5362 cent; 90 melk- en kalf- koeien f. 185250 per stuk; 98 vette kalve ren: 2e kwal 4856 cent fier KG. levend gewicht; 3e kwal. 4046 cent; 120 nuch tere kalveren f815 per stuk30 schapen f. 2430 per stuk; 7 lammeren f. 1518 per stuk; 514 varkens: vleeschvarkens, wegen de van 90110 KG.. 6061 cent per KG. slachtgewicht; zware varkens 5859 cent; vette varkens 5758 cent. BOSKOOP, 3 Juli Coöp. „De Eoskoopsche veiling',' Gloria Mundi 25-42 ct. Else Poulsen 1523 ct., August Noach 7—12 ct., Florex 2226 ct, Pauls Scarlet 1116 ct., Rosalan- dia 1216 ct.. Butterfly 813 ct.. Mevr. v. Straten v. Nes 1223 ct., Ingar Ohlson 1826 ct., Diversen per bos. Clematis Du- randi 1722 ct., idem Prins Hendrik 6080 ct., idem, Mevr. le Coultre 60 ct., Lelies 13—16 ct. NOORDWIJKERHOUT, 3 Juli. Veiling „Dé Eendracht". De aanvoer aardbeien wordt minder. Kwaliteit zeer goed. Prijzen hooger. Aardbeien 4265 cent per slof van 3 KG. ROTTERDAM, 5 Juli. Aanvoer: totaal 1641; vette mnderen 558, vette kalveren 229, nuchtere kalveren 4, schapen en lam meren 394. varkens 456. Prijzen per KG.: vette koeien 1 kwaliteit 78 cent. 2e kwal. 70 cent. 3e kwal. 54—64 cent; vette ossen 74, 68. 6464 ct.vette kalveren 90. 75, 5560 ct.; varkens (levend gewicht) 50, 49. 48 ct.: schapen 52, 46, 36 ct.; lammeren 65, 58. 50 cent, Prijzen per stuk: schapen le kwaliteit f.31, 2e kwal. f.26, 3e kwal. f.20; lamme ren 18, 15, 11. Vette koeien, aanvoer iets ruimer, handel stug, pijzen van vorige week. Dinsdag koe 82. os 80. Vette kalveren, aanvoer korter, handel matig, prijshoudend per kalf f.l. Schapen en lammeren, aanvoer iets klei ner, handel zeer traag, prijzen dalend. Varkens, aanvoer kort, handel willig, orijzen stijgend, pr. ex. ging nog 1 ct. bo ven noteering. Er werd een partijtje scha pen voor export verkocht. WESTLAND, 3 Juli. Roode bessen 18 25 c., aardbeien 2233 c„ Alicante 7280 cdubbele boonen 2325 c„ snijboonen 31 33 c„ alles per kg.; aardappelen f.l1.10, idem poters 8090 c„ beide per kist; peen f. 46 per 100: bloemkool f. 58: idem 2e soort f.34 per 100; meloenen 3142 c. p. stuk: tomaten A f. 3.20—3.40; idem B f. 3.20 -3.25; idem C f. 3.25—3.40: idem CC f 2.65 -2 p0 idem bonken f 2.30 alles per bak. Coon. Centrale Westlandsche Snijbloe menveiling, 3 Juli Hangers 6- 8 c Gloxinia 17-42 c.. Afri ep "en 34 c Sahoa 4 c alle= per pot; T,afvi«rus 2";-a c. Violieren 10 12 c., -ar w0-: s-ertmm f 1 7.0 1 80, Sal- men f 1 80 2.30. Wit f 1 20 -4.50, Lt. Roze f. 1.60—2.60, Robert Allwood f. 4.10, Ge mengd f. 2.40—2.60, Topsy f. 1.50—1.60, alles per 100 stuks.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3