BINNENLAND tEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 5 Juli 1937 Thorpe Hall had kostbare lading KERK- EN SCHOOLNIEUWS GEMENGD NIEUWS Waarde geschat op 1 millioen U doorgezeten op de fiets Slachtoffers van het water. VREUGDE IN BETUWSCH DORP. Noodlottige weddenschap te Rotterdam. Om half zeven Zaterdagavond waren eeiuge jongens in de eerste Katendrecht- sche haven te Rotterdam aan het zwem men. Zij wilden zich reeds weer aanklee- den, toen een der knapen met eenige ka meraadjes een weddenschap aanging, wie het langs onder water kon blijven. Dit is den 12-jarigen A. Koster, gewoond hebben de aan den Sumatraweg te Rotterdam noodlottig geworden. De jongen bleef zoo lang onder water, dat zijn kameraadjes ongerust werden. Hun vermoeden bleek be waarheid geworden: de jongen is niet meer boven gekomen. Men is ter plaatse aan het dreggen gegaan, doch tot dusver zonder zonder resultaat. Zaterdagmiddag was het 14-jarige zoontje van de familie Hermans, wonen de in de Middenstraat te Den Helder, aan het spelen op een met steenen beladen schuit, welke gelegen was in het Noord- Hollandsch Kanaal nabij fort Oest-Oever. Plotselign viel hij overboord in het kanaal en verdween onmiddellijk onder water. De jongen kon niet zwemmen en of schoon eenige personen te water gingen om hem te'redden, mochten hun "ener gieke pogingen helaas niet baten. De jon gen verdronk jammerlijk. In de gemeentelijke zweminrichting aan de Blikkenburgerlaan te Zeist, heeft zich gistermiddag een droevig ongeval voorge daan. Dc gebroeders van de W. waren daar, terwijl het in de inrichting zeer druk was, gaan zwemmen. De oudste van hen keerde na korten tijd huiswaarts, de jongere. 15-jarige broer wilde nog eenigen tijd in de inrichting blijven. Toen deze echter na verloop van tijd niet thuis kwam. ging men een onderzoek in stellen in de zweminrichting. De kleeren van den vermiste bleken in het kleedhokje te hangen. Terstond ging men dreggen en weldra had men het lijk van den jeugdigen J. B. van de V/. boven gebracht. MOTORRIJDER GEDOOD TE HEEMSTEDE. Duorijdster zwaar gewond. Zaterdagmiddag reed op den Provincia len Weg Meijel—Asten bij het gehucht Heusden een onderofficier van de militaire politie uit Helmond met zijn motor in de richting '.'ar. Asten. Zijn echtgenoote zat op de duo-zitting. Plotseling kwam een vrachtauto, bestuurd door iemand uit St. Oedenrode, uit een linkerzijweg Vermoede lijk heeft de motorrijder de'auto te laat opgemerkt. In volle vaart reed hij tegen de voorzijde van den vrachtwagen aan De motorrijder werd op slag gedood. De duo- rydster vloog door een voorruit van de vrachtauto. Zij is in zorgwekkenden toe stand naar een ziekenhuis in Helmond vervoerd. STEIGER TE AMERSFOORT BEZWEKEN. Vier arbeiders gewond. Zaterdagmorgen is bij den bouw van een aantal woningen in het Kruiskampkwar- tier te Amersfoort een ernstig ongeluk ge beurd. Vier arbeiders waren op een steiger aan het werk, toen plotseling eenige plan ken bezweken en het viertal naar beneden stortte. Een der arbeiders een zekere De Graaf uit Hilversum was er het ergst aan aan toe. Met zware inwendige kneuzingen is het slachtoffer naar het St. Elizabeths- gasthuis te Amersfoort overgebracht. De 24-jarige P. de Nooy. eveneens uit Hilver sum. kreeg vrij ernstige wonden aan zijn gelaat. De overige personen hadden slechts lichte verwondingen opgeloopen. Omtrent de oorzaak van het gebeurde moet het be zwijken van den steiger gezocht worden in het breken van een korteling. DRIE BOERDERIJEN IN VLAMMEN. Dertig a veertigduizend gulden schade. Gistermiddag is te Ambt-Vollenhove brand uitgebroken in de groote boerderij bewoond door den landbouwer Bergkamp, welke boerderij in eigendom toebehoort aan me vrouw de wed. Dikkers uit Zwolle. Het vuur. greep, aangewakkerd door den wind, spoe dig om zich hee'n en het duurde niet lang of de geheele boerderij ging in vlammen op. De wind joeg het vuur in Oostelijke richting, met het gevolg, dat de 140 meter verder gelegen boerderij van P. Boes, be woond door diens zoon Arie Boes, mede in vlammen werd gezet. Door het draaien van den wind werd toen ook de aan de andere zijde gelegen boerderij in eigendom toebehoorende en bewoond door de gezusters Tuin en door den landbouwer G. van der Sluis door het vuur aangetast. Ook deze boerderij werd een prooi der vlammen. De brandweer uit Ambt-Vollenhove en de motorspuit uit Stad-Vollenhove bestre den het vuur uit alle macht, Eerstgenoem de werkte met de handspuit, laatstgenoem de trachtte met vier stralen op de motor spuit het vuur te bedwingen. Mede door den draaienden wind viel aan blusschen evenwel niet te denken. De drie boerde rijen brandden totaal af. waarbij ook eenig vee, n.l. 2 kalveren, een varken en eenige kippen in het vuur omkwamen. Alleen de heer Van der Sluis was niet tegen brandschade verzekerd. Bij deze ramp deed zich het eigenaardig verschijnsel voor, dat twee panden, welke tusschen de brandende perceelen gelegen waren, konden worden gespaard, doordat de wind draaide om vervolgens het vuur weer in andere richting voort te stuwen. De schade door dezen brand veroorzaakt wordt geschat op dertig a veertigduizend gulden. OVERLEDEN NA ZONNEBAD EN DOUCHE De 35-jarige gehuwde heer J. Mulder, directeur van de eerste Groningsche appa raten- en metaalwarenfabriek te Gronin gen. die in zijn landhuisje aan -iet Paters- woidsche meer een zonnebad had genomen en onmiddellijk daarna een koude douche nam. is tengevolge hiervan plotseling overleden. Vlaggen w apperen over een arrest van het Hof te Arnhem. Groote vreugde heerschte er In ongeveer vijf en dertig gezinnen van de buurtschap ..Meerten" te Lienden (N.-Br.), aldus meldt de „Tel." In de sedert Augustus 1934 han gende procedure tusschen deze dorpelingen en het ..Fonds Hulpbetoon aan de arbei- üende klasse in de buurtschap Meerten", heeft het. Gerechtshof te Arnhem dezer dagen een beslissende uitspraak gedaan ten gunste van de procedeerende particu lieren. De blijdschap daarover werd gede monstreerd door het uitsteken van vlag gen. Van mond tot mond ging de tijding: ..de menschen in Meerten hebben het pro ces gewonnen. In 1865 vermaakte baron Van Brakell al zijn bezittingen, bestaande uit landerijen, boomgaarden en huizen, aan een door den erflater in het leven geroepen stichting, genaamd als hiervoren gezegd. Sedert dien kregen vele in deze buurtschap wonende nienschen een wekelijksche uitkeering, die in de goede tijden soms drie gulden be droeg. De inkomsten van het fonds liepen later terug. Het heeft oodgedwongen de uitkeeringen toen verlaagd. In 1934 besloot het bestuur, hetwelk krachtens den stichtingsbrief gevormd wordt door den kerkeraad en de kerkvoog dij der Ned. Herv. Gemeente te Lienden. 39 rechthebbenden, die al jaren uit het fonds hadden getrokken, van de lijst der recht hebbenden af te voeren. Met ingang van 1 Augustus 1934 waren deze menschen van alles verstoken. Bij deze beslissing hebben de geroyeer- den-trekkenden zich niet neergelegd. Men vereenigde zich om het fondsbestuur in rechten aan te spreken. De betrokkenen iperden aan, dat zij door het fondsbestuur nJ3willekeurig als rechthebbenden kon den' worden afgevoerd. Van de toentertijd trekkenden. ongeveer negentig in getal, werden er ongeveer vijftig gehandhaafd. In eerste instantie voor de rechtbank te Arn hem'verloren de geroyeerden hun zaak Zij gingen m hooger beroep bij het Arnhem- sche Hof. Het Gerechtshof heeft thans arrest ge wezen en de protesteerende rechthebben den in het gelijk gesteld. Bij het arrest is tevens gelast, dat de uitkeeringen van 1 Augustus 1934 af alsnog aan de rechtheb benden uitbetaald moeten worden. Het is alleszins begrijpelijk, dat deze menschen met groote voldoening van de uitspraak hebben kennis genomen, want de hun toekomende uitkeering bedraagt voor ieder ongeveer f.300. Het fondsbe stuur ziet zich thans voor een uitgaaf in eens van ongeveer f. 12.000 geplaatst. Jongetje door lorrie gedood. Gevaarlijk spel. Des Zondags wordt door de jeugd te Sassenheim nogal eens gespeeld met de kipwagens, die gebruikt worden bij den in aanleg zijnden nieuwen Rijksweg. Dat dit niet zonder gevaar is, bleek gistermiddag te 3 uur. Een 8-jarig zoontje van den heer v. d. E. geraakte bij Klinkenberg onder zulk een wagen, waarbij hij ernstig gewond werd. Dokter Dommisse verleende de eerste hulp en vervoerde hem naar de ouderlijke woning. Het ventje is 's avonds te 11 uur aan zijn verwondingen overleden. BRAND IN GARAGE TE GRONINGEN. Jongeman zwaar gewond. In de garage „Hamrik" aan de Ooster Hamrikkade te Groningen ontstond Zater dagmiddag te viif uur een kleine binnen brand, toen de zoon van den garagehou der, de 22-jarige M. A. Ebens, met der- monteur bezig was met het reinigen van den vloer door middel van benzine De kleeren van den jongen Ebens vatten vlam en hoewel zijn vader dadelijk toeschoot en hem de kleeren van het lijf rukte, had hij zulke ernstige brandwonden, dat men voor zijn leven vreest. De vader kreeg aan beide handen, de monteur aan den rechterarm brandwonden. Een buurman bluschte het vuur in de garage met een spuit, waar mede de auto's worden gereinigd. „ARME" VROUW, DIE EEN WOEKERAARSTER BLEEK. Te Waalwijk heeft het Burgerlijk Alge meen Armbestuur een alleenwonende oude vrouw naar het krankzinnigengesticht te Vught overgebracht, die jarenlang regel matig door dat bestuur werd bedeeld, om dat zij voor armlastig werd gehouden. Bij een onderzoek, dat te haren huize werd ingesteld, bleek thans, dat ze in het bezit was van een bedrag van f. 10.000. Onder meer werd een hypotheek van f. 6000 ge vonden, terwijl ook bleek, dat zij geld tegen hooge rente verschafte. :Hbld.) DRIEJARIGE KNAAP OVERREDEN EN GEDOOD. Zaterdagmorgen omstreeks kwart voor twaalf is In het gehucht Hingen onder de gemeente Echt bij Roermond het driejarig zoontje van den heer van Buggenum, toen het den weg overstak tegen de passeeren- de auto van dr. W. uit. Echt opgeloopen. Met een zware hersenschudding werd het kind in het St. Laurentiusziekenhuis te Roermond opgenomen, waar het gister morgen is overleden. AUTOBOTSING TE GRONINGEN. Zaterdagavond omstreeks halftwaalf na derde met geringe snelheid een auto het gevaarlijke kruispunt Herman Collenius- straatNieuwe Bieekerstraat te Gronin gen. Tegelijkertijd naderde van den ande ren kant een auto bestuurd door den heer Elzinga uit Drachten met groote snelheid genoemd kruispunt. De wagens botsten met groote kracht op elkaar, waardoor een der inzittenden van eerstgenoemde auto, de 21-jarige mejuf frouw J. Abbring een hersenschudding op liep. Zij werd in ernstigen toestand naar het diaconessen ziekenhuis vervoerd. De bestuurder van den anderen wagen bekwam slechts lichte verwondingen. BRAND TE OSS. Zaterdagavond omstreeks halfnegen is brand ontdekt in het café annex land bouwbedrijf van den heer L. Ceelen aan den Ooyenschen weg, te Oss. Dc brand, welke in den stal was ontstaan, vermoe delijk ten gevolge van hooibroei, liet zich aanvankelijk zeer ernstig aanzien. De boer derij stond dan ook spoedig in lichter laaie, en aan behoud van dit gedeelte viel dan ook niet meer te denken. De gemeentelijke brandweer van Oss was binnen enkele oogenblikken ter plaatse en gaf met een drietal stralen water. Hoewel de vlammen reeds op de woning, waarin ook het café is gevestigd, waren overge slagen, wist men toch nog een gedeelte van dit perceel te behouden. Ook de inboedel kon gedeeltelijk in veiligheid worden ge bracht. De brandweer kon voorkomen, dat het vuur op belendende perceelen over sloeg. Een ongehuwde zoon van den heer Cee len, die in een der vertrekken nog iets trachtte te redden, sloeg hiertoe een ruit in, doch sneed hierbij ongelukkigerwijs eeh slagader door. Hij werd terstond naar dr. Stoltz gebracht, die hem een voorloopig verband aanlegde. Zijn toestand was van dien aard, dat overbrenging naar het St Anna-ziekenhuis noodzakelijk was. De bemanning is aan boord van het schip gebleven. In aansluiting aan het bericht van Za terdag inzake het met behulp der Konink lijke Marine te Vlissingen in beslag geno men stoomschip Thorpe Hall kan nog het volgende worden gemeld De commissaris van politie te Vlissingen. de heer Gassinjet, heeft zich Zaterdag op nieuw vergezeld van de beide inspecteurs en een aantal rechercheurs van de maré- chausséebrigade. aan boord van de Thorpe Hall begeven die in de tweede binnen haven gemeerd ligt. Men heeft beslag gelegd op 12 brow nings en c.a. 120 patronen, die zich in het bezit der bemanning bevonden. Het zal nog geruimen tijd vorderen eer men gereed is met het nauwkeurig inven tariseeren der in beslag genomen ef fecten. .juweelen, goud enz. Nu reeds staat echter vast, dat de waarde van een en ander ten minste f. 1 mil'ioen bedraagt. Het wordt waarschijnlijk geacht, dat de Nederlandsche regeering een protest van de zijde der linksche Spaansche regeering zal bereiken. De bemanning blijft aan boord van de Thorpe Hall en niemand mag contact met het schip hebben, dat onder voortdurende politiebewaking staat. De linksche Spaan sche regeering heeft inmiddels blijkbaar reeds bes'oten zich bij de inbeslagneming van de Thorpe Hall niet neer te leggen en heeft mr Dieleman te Middelburg aange zocht om haar belangen te behartigen. De effecten- kostbaarheden enz bevinden zich nog steeds aan boord. De Nederlandsche advocaat, die de be langen der Spaansche, Fransche en Engel- sche banken behartigt, mr. H. v. d. Beke Callenfels te Vissingen, heeft een en an der willen meenemen om het in een safe weg te sluiten. De inspecteur der douane heeft, zich hiertegen verzet en wilde alleen toestemming geven wanneer voor de in be slag genonfen juweelen goud enz. een zeer belangrijke som aan invoerrechten zou worden ve'daan. De vertegenwoordiger der banken is echter blijkbaar op het oogenblik niet in staat het geëischte bedrag te storten, zoodat de kostbaarheden zich no» steeds onder strenge bewaking aan boord be vinden. Een vertegenwoordiger der Baskische re geering. die te Den Haag eenige bespre kingen voert in verband met het in beslag nemen van het s.s. Thorpe Hall, zond ons het volgende communiqué: De in beslag genomen lading van de Thorpe Hall. oa. bestaande uit juweelen en goud. is het eigendom van de Baskische regeering. De wettige grondslag van dit eigendom berust op het volkomen normale en legale wijze tot stand gekomen regee- ringsdecreet van 3 Mei 1.1. Dit decreet behelst de verplichting, voor alle Spaansche onderdanen der Baskische regeering. de zich in hun bezit bevindende juweelen en goudswaarden in te leveren, waarna hun door de regeering de tegenwaarde dezer goederen in peseta's is uitbetaald. Op deze wijze is de Baskische regeering in het bezit der Zaterdag 1.1. in beslag ge nomen voorwerpen gekomen. Deze maat regelen zijn wetteliik en moreel verant woord door het feit. dat tengevolge van den oorlogstoestand, die de regeering is opgedrongen, een nijpend gebrek aan de viezen is ontstaan juist op het moment dat de behoefte aan buitenlandsche beta lingsmiddelen sterk is toegenomen. Een groot gedeelte der Baskische bevolking bevindt zich namelijk in het buitenland tengevolge der evacuatie en het is de Baskische regeering. die zich verplicht heeft voor het financieel onderhoud van haar onderdanen aldaar zorg te dragen. Buitenlanders zijn yrijgesteld van de in het decreet oogenomeri bepalingen, het zijn dus slechts Baskische onderdanen die zich uiteraard hebben re houden aan de wettig tot stand gekomen maatregelen van hun regeering die haar wettigheid ontleent aan een in vrijheid gekomen parlement, aan de grondwet en aan de Spaansche regee ring. De reünie van den A.N.W.B. En een tocht door Drente. Het Mas in den tijd toen het begrip ..Landschapschool!" voor den gemid delden Nederlander vastgehaakt was aan het begrip „bergen en dalen" en op zijn minst aan boomen en bloemen, terwijl stedenschoon zich aan hem vooral openbaarde in breede boule vards en massale, hooge en drukke bouwwerken, in buitenlandsche steden. Het was in dezen tijd, toen in de jon ge harten van enkele Nederlanders de toeristische neigingen ontlokten en zij de pracht van de natuur ook in eigen land ontdekten, al dat merkwaardige en bijzondere, dat men reizend, trek kend, toerend vooral ziet en opmerkt, dat men voelt, waar men ook gaat. Zoo sprak Edo Bergsma Zaterdagmiddag aan den rand van het Asserbosch in „Bel- levue" waar de 54ste algemeene vergade ring van den Koninklijken Nederlandschen Toeristenbond A.N.W.B. werd gehouden, en waar een groote schare leden was samen gekomen om met voldoening kennis te nemen van het vele goede en mooie werk, dat de bond ook dit jaar op het uitstrekte terrein van zijn veelomvattende bemoeiin gen ten bate van verkeer en toerisme heeft verricht. Alvorens in Bellevue samen te komen, hadden de deelnemers een autotocht ge maakt, door het Drentsche landschap. Van Assen uit was over den Hondsrug naai* Emmen gereden en vandaar over Hooge- veen naar de Drentsche hoofdstad terug. ..Het Drentsche landschap is een nimmer uitdrogende bron van schoonheid en le vensvreugde" schreef eens een burgemees ter van een Drentsch plaatsje. Zoo zagen en beleefden ook de bondsleden het aan 4061 Purol verzacht en geneest. (Ingez. Meel.) BUITENLANDSCH GEMENGD. PRINS VAN BOURBON IN HET HUWELIJK GETREDEN. Prins A lions van Bourbon, zooals de graaf van Covandonga zich thans noemt, is in den echt verbonden met. Martha Roca- fort, oud 23 jaar. Het huwelijk is Zaterdag nacht voltrekken, in allen eenvoud ten huize van den millionair Antonio Zamora, door den notaris José Luis Pessino. DE MIJNRAMP IN DUITSCHLAND. Nog twee mijnwerkers zijn in het zieken huis te Recklinghausen aan de bekomen verwondingen overleden, waardoor het aan tal slachtoffers van de ramp in de mijn „Generaal Blumenthal" gestegen is tot elf. SPOORWEGONGELUK TE GENT. Gisteren is een uit Oostende komende personentrein op het station GentSt. Pie- ters in den flank aangereden en gederail leerd. Daarbij zijn twaalf personen gewond. Twee hunner hebben ziware verwondingen .bekomen. DORP DOOR BRAND GETEISTERD. Acht boerderijen in asch gelegd. In den nacht van Zaterdag op Zondag is het dorp Windeberg in het district Muehi- hausen (Thueringent door brand geteis terd. Acht boerderijen en twaalf schuren werden een prooi der vlammen, terwijl twee huizen ernstig werden beschadigd. Talrijke varkens en veel kleinvee kwam in de vlammen om. De blussching werd bemoeilijkt door ge brek aan water. Een afdeeling van het leger heeft krachtig geholpen bij het blus schen. De oorzaak van den brand is nog niet vastgesteld, doch algemeen vermoedt men, dat opzet in het spel is. JOHN UNDERWOOD, t Te Wiamo in Massachusetts (V. St.) is dezer dagen overleden John Underwood, de pas op hoogen leeftijd als directeur van de Underwood Elliott Fisher Typewriter Cl afgetreden stichter dier groote onder neming. NIEUWE GIFT VAN LORD NUFFIELD. Lord Nuffield heeft opnieuw zijn beurs geopend en wel voor het Royal Berkshire ziekenhuis te Reading, aan welke inrich ting hij een bedrag van 30.000 pond ster ling heeft geschonken voor den bouw van een nieuwe afdeeling voor kraamvrouwen en zuigelingen en een operatiezaal. „BRUG DER ZUCHTEN" NIET VEILIG VOOR DIEVEN. Dieven hebben zich toegang weten te verschaffen tot het binnengedeelte van de beroemde „Brug der zuchten" te Venetië, behoorende tot het Dogenpaleis. Zij hebben zich meester gemaakt van 2000 K.G. lood van de dakbedekking. HONDERDVEERTIG DOODEN OP NATIO- NALEN FEESTDAG IN AMERIKA. Tijdens den nationalen feestdag, die gis teren in de Ver. Staten gevierd is. zijn ruim 140 personen om het leven gekomen. Bij auto-ongelukken verloren 90 menschen het leven, terwijl 22 verdronken. schoonheid en verleden rijke en machtigs Drente. Als een film ontrolde dat aan hem voorbij, niet alleen in de vrije, zonnige na tuur. op rustieke weggetjes, in de uitge strekte bosschen van staatsboschbeheer of tusschen de rijpende en golvende koren velden. maar ook in Borger, waar oude boerendansen werden gedemonstreerd en in Emmen, waar de oudheidkamer werd be zichtigd en men zich aan een echte Drent sche koffietafel vereenigde. Aan 20 leden werd een plaquette uitge reikt wegens 50-jarig lidmaatschap, terwijl' 5 bondsofficials een aandenken ontvingen in verband met het feit, dat zij voor 25 jaar in genoemde functie werden aange steld. 's Avonds verzamelden de deelnemers zich aan een gemeenschappelijken maal tijd in het concerthuls. waaraan de com missaris der Koningin in de provincie Drente, mr. dr. R. HL baron de Vos van Steenwijk aanzat. De 54ste jaarlijksche reünie werd hier mede besloten. De A.N.W.B. kan wederom met groote tevredenheid op het jaarlijksche congres terugzien. INSTALLATIE VAN PRINS BERNHARD IN DE JOHANNITERORDE. Op kasteel Doorwerth is Zaterdag prins Bernhard als eere-ridder en rechtsridder van de Johanniterorde geïnstalleerd. Er waren reeds vroeg in den morgen vele belangstellenden. De politie had de toe gangswegen naar het kasteel, waarvan de vlaggen wapperden, afgezet. Vijftig kinde ren van het huis Heelsum van het centraal genootschap hadden een plaatsje gekregen om den hoogen gast te kunnen zien. Prins Bernhard kwam om half twaalf met zijn groote Maibach-auto, die dooi- een chauffeur werd bestuurd, aan. De prins werd verwelkomd door jhr. E. H. van Loon, die de overige leden van het convent der commenderii Nederland aan hem voor stelde. In het kasteel volgde daarop de installatie, waarbij de waarnemende com- mendator, mr. W. J. baron van Lynden, de installatierede uitsprak en aan den prins het eere-teeken van de orde uitreikte. Daarna werden de overige rechtsridders geïnstalleerd. Hierop volgde een noenmaal in het kasteel. CHINEESCHE MINISTER VAN MARINE IN ONS LAND. Met den nachttrein uit Berlijn, die 20 minuten vertraging had, is gisterochtend omstreeks 11 uur op het Staatsspoorstation te Den Haag aangekomen de Chineesche minister van marine, admiraal Chen- Shao-Kwan voor een bezoek van enkele dagen aan ons land. VRIJWILLIGERS VOOR SPANJE. Naar de Bredasche Courant uit zeer wel ingelichte en volkomen betrouwbare bron verneemt haalt de Internationale Roode Hulp nog steeds Nederlandsche jongelui over om dienst te nemen in het Spaansche regeeringsleger. Zoo vertrokken op 1 Juni j.l. niet minder dan 60 jonge mannen uit ons land in groepjes van drie of vier naar Parijs. Vandaar werden zij doorgezonden naar Avignoh en vervolgens naar Beziers, waar zij in ontvangst werden genomen door een bureau, waaraan eenige uitgewe ken Italianen verbonden zijn. Van Beziers ging het op 5 Juni naar een kleine haven in Zuid-Frankrijk, waar de geronselden in het geheim ingescheept, werden op een Grieksch stoomschip met bestemming naar Spanje Tot in volte zee werden de 60 man nen verborgen gehouden in de ruimen, die leeg waren. HEFFING OP BOTER. De heffing op boter is voor de week van 4 tot en met 10 Juli. behoudens tusschen- tiidsche wijziging, wederom vastgesteld op 70 cent per kilogram. VERSPREIDE BERICHTEN. Te Overveen, waar hii de laatste iaren woonde, is, 87 iaar oud. overleden, de heer F. X M. H. Keiler, die vele jaren een der directeuren is geweest van De Amsterdam- sche Bank te Amsterdam. PREDIKBEURTEN. VOOR DINSDAG 6 JULI. KATWIJK AAN ZEE. Kemp's boekhandel: Nam. 7 1/4 uur, ds. de Rover van Vlaardingen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Geref. Gem. iRemisestr.)Nam. 8 uur, ds. R. Kok van Veenendaal. ZOETERMEER. Ver. tot verbreiding der Geref. Waar heid: Nam. 8 uur. ds. Koster van Mont- foort. NED HERV. KERK. Beroepen: te Tienhoven J. C. J. Dijkstra te Opperdoes. Aangenomen: naar Wijk aan Zee en Duin (als hulppred.) M. Foeken, cand. te Haar lem. GEREF. KERKEN. Beroepen: te Rhenen (als hulppred.) W. J. Meister, cand. te Overveen. OUD-BAPT. GEMEENTEN. Aangenomen: naar 's-Gravenliage Rev. B. Fabrie te Enfield (Engeland). 4—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 12