NOVA-BIOSCOOP Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 2 Juli 1937 „DE ZIGEUNER-PRINSES" „DER BETTELSTUDENT" Een prachtig examen AGENDA AALSMEER. DE OMZETTEN DEK VEILINGEN. Een (linke stijging. Uit de cijfers van den omzet aan de beide plaatselijke veilingen blijkt, dat gedurende het eerste halfjaar van 1937 weer een flinke stijging, vergeleken bij het overeenkomstige tijdvak van 1936, mag geconstateerd wor den. De Centrale Veiling heeft in de eerste 6 maanden van dit jaar een omzet gehad van f. 1.513.738.37 en in dezelfde periode van 1936 f. 1.429.722.62. dus nu f. 84.015.75 meer. Aan doorgedraaide producten werd boven dien door de Sierteeltcentrale le halfjaar 1937 vergoed f. 45 554.49. Voor „Bloemer.- lust" zijn de bedragen: le halfjaar 1937 f. 1.165.827.42, idem 1936 f. 1.004.623.85. dus nu f. 161.203.57 meer. Door de Sierteeltcen trale werd aan deze veiling in het le half jaar aan doorgedraaide producten boven dien vergoed een bedrag van i. 19.847.26. Jaarvergadering „Goed Wonen". De woningbouwver. „Goed Wonen" hield haar jaarvergadering in hotel „De III Kolommen". De voorzitter, de heer W. Har- ting, verwelkomde de talrijk opgekomen le den. Dank bracht spr. voor de medewerking aan het gemeentebestuur in verband met de bereikte huurverlaging der 52 woningen. De regeering had hierin toegestemd, onder voorwaarde echter, dat „Goed Wonen" eerst •haar reserve opgebruikt ten dienste van de verlaging der huren, alvorens het rijk hier voor bijdraagt. Door den heer G. Blesheuvel werden de notulen gelezen, die onveranderd vastgesteld werden. De voorzitter deelde mede. dat het verzoek van „Goed Wonen", om te komen tot den bouw van 12 wonin gen. door het gemeentebestuur is afgewezen. De sec. de heer G. Borgman, las het jaar verslag 1936. waaruit o.m. bleek, dat de vereeniging 78 leden telt. Goedgekeurd wer den de balans en winst- en verliesrekening over 1936. De begrooting 1937 werd vastge steld aan ontvangsten en uitgaven op f. 13.643.10. Op voorstel van het bestuur werd besloten, de huurverlaging der 52 wonin gen a f. 0.50 per woning per week vanaf 1 Juli toe te passen. De contributie der leden werd van f. 2.60 f.1.p. j. verlaagd, in gaande 1 Januari 1937. Als bestuursleden werden bij acclamatie herbenoemd de hee- ren G. Blesheuvel. G. Borgman, G. Knol en J. Keessen Dz. Als leden der Financieeele Commissie 1937 werden aangewezen de hee- ren Bouman, W. B. Buis en B. de Geus. Na rondvraag volgde sluiting. Het Chr. Dameskoor „D.I.N.D.U.A." (dir. de heer v. d. Hulst) alhier, behaaide op het zangconcours te Zeist in de afa. Uitmuntendheid een lsten prijs mei 311 p. Op het te Baarn gehouden muziek- en zangconcours behaalde ..Aalsmeers Fan farecorps" (directeur de heer P. F. v. Overbeeke) in de Superieure Eere-afdee- Hng een lsten prijs met 384 punten, bene vens een eere-prijs voor het hoogst aantal punten in de sectie „fanfaie". Bovendien werd door het corps een lsten prij; ver overd in den eerewedstrijd, alsmede een directeursprijs. ..Aalsmeers Harmonie" (dir. de heer Alb. Meijns) dong op hetzelfde concours voor de eerste maal mede in de Superieure Eere- afdeeling, met tot resultaat een 1ste prijs met 347 punten. Bovendien behaalde dit corps: een lsten prijs in den Marschwed- strjjd, een 2den prijs in de beoordeeling van meest geschikte marsch, een 2den prijs in den eerewedstrijd, benevens een extra prijs voor liet hoogst aantal punten in ee sectie „Harnoule ning van eenige werkzaamheden en leve- rantiën en wel: het bouwen van een maga zijn met garages en houtloods bij Aalsmeer, aan E. B. Blaazer en A. Bik voor f.1694; de levering van 800 M3. steenslag aan W. Savelskouls voor f. 4.97 per M3 de leve ring van betonstukken enz. Perceel I en III aan J. Rekelhof en P. de Rooij voor f. 0.67 oer M3. en perceel II aan H. v. d. Star voor 0.59 per M3.; het verrichten van herstel lingen en vernieuwingen aan kunstwerken enz aan C. J. Kievert voor f. 3392. Het kioozen van vaarten en tochten in 8 per- i eelen. aan A. Griekspoor, J. van Gronin gen. J. Roubus. K. Wilderom, J. van Beu- •ckom. P. van Beusekom. voor sommen va- ieerende van f. 15.50 tot f 7.50 p. 1000 M. Vastgesteld werd een verordening op den Ringdijk van den Haarlemmermeerpolder. Hulp-prediker bij de Ned. Herv. Kerk. De Kerkeraad dei Herv. gemeente Haar lemmermeer heeft thans besloten voor Badhoevedorp en omgeving een hulp-pre diker aan te stellen, in hoofdzaak voor den wijkarbeid (catechetisch onderwijs, huls- en ziekenbezoek, enz.) en daartoe benoemd ds B J. Ader te Amsterdam, die op Zon dag 4 Juli a.s in den te Badhoevedcrp te houden morgendienst door ds, J. C Sal- verda in zijn ambt zal worden ingeleid. Ernstige aanrijding. Gisteren werd er bij de politie te Hoofd dorp aangifte gedaan dat een wielrijder, de 19-j. E. uit Amsterdam, op net langs dej Spaarnwouderweg in Haarlemmermeer gelegen rijwielpar door een anderen wiel rijder die links van den weg reed zoo danig was aangereden, dat hij in het daar aanwezige prikkeldraad terecht kwam en ernstig aan een zijner armen verwond werd. De hulp werd ingeroepen van een dokter die met een 20-tal krammetjes de engeveer 30 c.M. lange snede hechtte In Haarlemmermeer zijn gevonden twee doozen met inhoud en twee horloges. Hiervan werd ten raadhutze te Hoofddorp aangifte gedaan. Het Chr. Kinderkoor ,De Lofstem" te Nieuwvennep. behaalde op het te Baarn gehouden Zangconcours onder leiding van den heer S. P. Visser een lsten prijs met 301 punten In de 2e afdeeltng. Een mooi succes! Van wege de Ver. van oud-leerlingen van de Chr. Landbouwwinterschool te Hoofddorp, werd in „De Landbouw" een openbare vergadering gehouden, waarin als spreker optrad de heer J. Verkuijl C M.zn. met het onderwerp: „De exploita tie en finantieele uitkomsten van een landbouwbedrijf in Argentinië. In een interessante bespreking werd hierbij uiteengezet hoe de bestaansmoge lijkheden op landbouwgebied zich in Ar gentinië ontwikkelen. BENTHUIZEN. De langs de huizen gehouden collecte ten bate van het fonds gewapenden dienst heeft f. 11.08 opgebracht. Gevonden: een gouden dames schakel armband. Inlichtingen ter gemeente secretarie. HAARLEMMERMEER. Vergadering van Hoofdingelanden. Hoofdingelanden van den Haarlemmer- meerpolder vergaderden onder leiding van den Dijkgraaf den heer Reinders Folmer. Nadat de geloofsbrieven van de herko zen hoofdingelanden de heeren ir. P. J. Ott de Vries, P. K. Avis, H. J. v. d. Berg en C. Suidgeest in orde waren bevonden en tot hun toetreding als zoodanig was besloten, wijdde de voorzitter waaraeerende woor den aan de nagedachtenis van den heer W. J van Gulpen, die verleden week is overleden en gedurende vele jaren als hoofdingeland en later ook als Heemraad en loco-dijkgraaf van den Haarlemmer meerpolder is werkzaam geweest. De rekening 1936 werd z.hst. goedge keurd. Machtiging werd verleend tot het even tueel instellen van een revlndlcatolre pro cedure tegen nalatige opstalhouders. Gelezen werd een ingekomen schrijven •van Dijkgraaf en Heemraden, houdende mededeellng van de bereikte resultaten ten aanzien van het vraagstuk betreffende de levering van electrlsche energie ten be hoeve van de Polderbemaling, waarover in een vorige vergadering naar aanleiding van een rapport van de financieele commissie was uitgesproken. Uit een en ander is gebleken, dat ten gevolge van de gewijzigde monetaire om standigheden het vraagstuk gecompliceer der en daardoor meer tijdroovend werd dan aanvankelijk te verwachten was. Het dagelijksch bestuur deelde ter zake ln zijn schrijven mede, met het P. E. N. over een nieuw te sluiten contract in be ginsel tot overeenstemming te zijn geko men. Deze nieuwe overeenkomst, welke in concept tot 1 Januari 1950 loopt en de thans geldende met 1 Juli 1937 vervangt, wijkt in zooverre van het laatstgenoemde af, dat o.a. met ingang van 1 Januari 1938 de gebruikte energie verrekend wordt vol gens een tarief, dat bij gelijkblijvend stroomverbruik een vermindering in kos ten van ongeveer f. 3000 per jaar zal geven en met ingang van 1 Januari 1940 een ta rief zal gelden, waarbij onder gelijke om standigheden wederom een vermindering van plm. f.3000 per jaar verkregen wordt. Mededeeling werd gedaan van de gun HILLEGOM. Een nieuw fraai Bollenhuis. Gistermiddag is door velen gebruik ge maakt van de gelegenheid om het nieuwe Bollenhuis der N.V. William Dekker aan de Leidschestraat te bezichtigen. Onder architectuur van den heer W. Kuitems en dor den aannemer H. Bakker (Bennebroek) is met de diverse onder-aan nemers een buitengewoon fraai geheel ge sticht, een gebouwen-complex, dat aan dacht en bewondering opelscht. Terwijl het uitwendige het oog boeit, munt het inwen dige uit door degelijkheid en doelmatigheid. Velen der genoodigden hebben ln hartelijke toespraken de ondernemende firma gecom plimenteerd met den moed om in dezen tijd een dergelijk gebouw te stichten. Ook aan de beplanting van het terrein is alle zorg besteed. De belangstelling ls mede tot uitdrukking gekomen door de aanbieding van een groote collectie bloemstukken. In langen tijd ls er niet ziilk een bollenhuis ln de streek ge bouwd! De twee woonhuizen aan de Hillegom- merdljk zijn niet gemijnd en toegewezen aan den hoogsten bieder, n.l. het perceel No. 540 voor f. 510 en No. 470 voor f. 150 aan den heer J. D. Philippo. De bloembollenbeurs was bezocht door 120 personen. De handel was stil; de kwee kers nemen een afwachtende houding aan, omdat de prijzen zich in een stijgende lijn bewegen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw overzicht. Nadat de handel verleden week Woens dag door een onverwachte en groote ver laging van den minimumprijs even ont wricht was, is daarna een regelmatige af zet mogelijk geweest. Dagelijks nam de aanvoer toe doch ook iederen dag kon 'n grooter kwantum geplaatst worden, tegen de toen bestaande prijs. En alles werd af genomen voor het binnenland; van door draaien was zoo goed als geen sprake. Soms een zeer klein kwantum bonken. De drie lingen waren bijzonder goed gevraagd en brachten soms evenveel op als de groote, n.l. f. 4.per 100 K G. Extra partijen groo- ten gingen voor f. 4.40 tot f. 4 60 per 100 K.G. De kwaliteit is zeer goed en van ziekte is geen sprake. Wij kunnen het ver loop dus goed noemen. Bospeen was dit geheele tijdvak goed gevraagd en de prijs was zeer goed. Dit product is tengevolge het koude voorjaar erg laat. De groote aanvoer moet dan ook nog komen. Er is ook vraag voor export De noteering was deze week van f. 6.50 tot f. 9.60 per 100 bos. Het meest gevraagde artikel was wel Sla. Zelden zijn zulke jorijaen betaald voor sla van den kouden grond. En de kwaliteit is toch maar matig. Doch er is nu eenmaal vraag en dan kan alles koopers vinden. Betaald werd van f. 1.40 tot f. 2.90 per 100 krop naar gelang van kwaliteit. Rabarber ging vlug weg tegen loonende prijzen, van f. 3.20 tot f. 4.30 r>er 100 bos. Dit zijn wel de voornaamste producten van aanvoer. Het gaat dit jaar met de vroege aardappe lenoogst beter naar wensch dan vorig jaar. Toen zat men in dezen tijd totaal in de misère. Voornamelijk dan door het optre den der aardappelenziekte en als gevolg daarvan onvoldoende vraag voor binnen land en geen vraag voor export. Tot heden mag men dus ook hierover tevreden zijn. KATWIJK AAN ZEE. REQUEST DER TEELDER-HANDELAREN. Tegen verplicht veilen vangerooide aardappelen. De Teelder-Hanöelaren te Katwijk aan Zee hebben in samenwerking met de Koop- lieaenvereenlglng „Wederzijdse!) Belang" te Rijnsburg per request bij Zijne Excel lentie den minister van Landbouw en Vis- schcrlj geprotesteerd tegen het Jongst ge nomen besluit der „Groenten- en Fiuit- centrale" te Den Haag. in samenwerking met de Velllngbesturen ln dit gewest Dit besluit houdt in, dat de teelder-handelaar verplicht wordt zijn gerooide aardappelen te veilen, hetgeen zij beschouwen als een onsympathieke vrijheidsberooving, die bo vendien gepaard gaat met het boven alle lasten, die hun reeds zijn opgelegd, van 5" veilingkorting. Verder loopien zij ge vaar, dat hun producten, die zij gewoon zijn direct bij hun afnemers af te leveren, door de concurrenten op de veiling wor den afgemijnd. Zij hopen, dat deze actie zal leiden tot opheffing van deze zeer be zwarende bepalingen. TERAARDEBESTELLING VAN DEN HEER D. PARLEVLIET. Zeer groote belangstelling. Onder zeer groote belangstelling had gistermiddag de teraardebestelling plaats van den heer P. Parlevllet. In het gebouw Irene vond een rouwdienst plaats, geleid door ds. H. Ph. Ingwersen. Benevens de zeer uitgebreide familiekring waren hier aanwezig ds. P. Pras en de vader van het Gasthuis als naaste buren; ds. W. C. Veltkamp; de heer J. Hol trust oud-hoofd der Chr. School, waarvan de overledene een der oprichters was en als '.Tiend van hem; de heer C. v. d. Rhee hoofd van Herv. School 1 en secretaris van de Boerenleen bank, waarvan de overledene eveneens een der oprichters was; ir. J. Ouwehand uit Bloemendaal. Ds. Ingwersen hield een rouwdienst naar aanleiding van Phillppen- sen 2. Toen werd de zeer lange lijkstoet in de Voorstraat opgesteld, waarin de vele kleinkinderen van den overledene mee- liepien. Langs de Voorstraat sloegen velen dezen laatsten gang gade. Op de begraaf plaats waren velen, die van hun belang stelling deden blijken, waaronder reeders, het vroeger personeel van den overledene. Zuster Meljerlng, die hem de laatste dagen verpleegd heeft. Toen de kist ln het familiegraf neerge laten was. trad ds. Ingwersen naar voren. Deze merkte op, dat het hier een zeer bij zondere begrafenis betrof. Welk een ge slacht staat er om deze groeve van zooveel krachtige mannen, vrouwen en kleinkin deren God heeft den overledene groote genade en eere gegeven. Hij was een een voudige. nederige man. die niet anders dan zijn God en Koning wilde dienen. Wat heeft God dezen man met genade begif tigd. Nu ls hij Boven bij die groote schare, die God verheerlijkt wij hopen te blijven gedenken, wat God ln hem geschonken heeft. Hij gaf zich geheel aan zijn vrouw en kinderen, die een schoone opvoeding van hem genoten. In ruimen kring heeft hij zijn arbeid verricht. Spr. herdacht, wat de overledene als ouderling gewesst ls en richtte nog het woord tot de jongeren on der de aanwezigen. Daar zulks het ver langen van de weduwe was, noodlgde spr. allen uit te zingen Ps. 68 2. De heer J. Luitse uit Amersfoort, schoon zoon van den overledene, dankte namens de familie ds. Ingwersen voor zijn woord. Hij bracht dank aan ds. Pras en ds. Velt kamp. die bij het sterfbed vertroostende woorden hadden gesproken, alsmede tot dr. J. de Ruiter Zijlker voor de liefdevolle behandeling en tot zuster Meljerlng voor de zorgvuldige verpleging, waarna allen diep onder dien indruk de begraafplaats verlieten. KATWIJK AAN ZEE - TEL. 117 Van DONDERDAG 1 JULI t.m. MAANDAG 5 JULI, iederen avond 8 uur STAN LAUREL OLIVER HARDY in hun dol-komische creatie Van DINSDAG 6 JULI t.m. DONDERDAG 8 JULI, des avonds 8 uur UFA's Meesterwerk 3915 Muziek van MILLÖCKER. met JOHAN HEESTERS. MARIKA RÖCK e. v. a. - Een verrukkelijke Operette-film LISSE. De Bollenpel-campagne. Thans is de campagne var. het boEen- pe'den in vollen gang. Er is weer vooi vele vrouwenhanden werk, welke daardoor ln de gelegenheid zijn een mooi extratjo te verdienen, hetgeen in dezen tijd zeer goed van pas komt. PRIJZEN VARKENS BESTEMD VOOR BACONBEREIDING. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat de prijzen voor de met Ingang van Donderdag 1 Juli 1937 aan haar te leveren varkens, bestemd voor ba- conbereiding, verhoogd zijn met 2 cent per K.G. geslacht gewicht. Deze prijzen zijn tot wederopzegging als volgt. Prijs per K.G. geslecht gewicht in centen Kwaliteit beneden van van van van van 50 K.G. 50 54 58 67 76 tot tot tot tot tot 53 57 66 75 85 kg. kg. kg. kg. kg. IA naar 65 68 70 68 66 IB IIA kwall- 63 66 68 66 64 IC IIB UIA telt 61 64 66 64 62 nc IIIB max. 59 62 64 62 60 me 52 57 60 62 60 68 CC cent 55 58 60 58 56 Onder geslacht gewicht wordt verstaan het koude gewicht na slachting (d.l. het warme gewicht verminderd met 2°/o). De voorwaarden, waaronder de varkens geleverd moeten worden, zooals zij het laatst zijn vermeld in de publicatie d.d. 24 April JJ. zijn ongewijzigd gebleven. 3919 De Zonnestraal-collecte heeft opge- biacht ruim 1 76. BIJ de stemming voor notabelen, we gens aftreding van den heer W. Goldberg, is gekozen als notabel der Ned. Herv. Gem. graaf J. C. E. van Lynden. Aan het postkantoor alhier werd ge durende Juni ingelegd i. 11269.80 en terug betaald f. 17209.45. Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje draagt 't num mer 7094. NOORDWIJK. Gevonden: een hond; een damespa- raplule: een sleutel; een piortemonnalc m. Inhoud; een „B"-bord; een kosteloos rij- wielbelastingmerk; een etui met potloo- den; een sjaal; een wollen das; een hon- denhalsband met penning; een gekleurd kussen; lidmaatschapskaart „Groene Kruis"; een zakmes. NOORDWIJK AAN ZEE. DE A.S. SPORT. EN STRANDFEESTEN. Ballonopstijging als hoogtepunt. Evenals het vorig jaar hebben wij weer eens een praatje gemaakt met den heer 3. Verloop Czn., die ook dit Jaar op verzoek van het hoofdbestuur van V.V.V „Noord- wijk Vooruit", de leiding der Sport- en Strandfeesten op zich heeft genomen. De vele voorbereidende werkzaamheden hieraan verbonden, zijn bij hem in goede handen. Hij doet ai het mogelijke om het verblijf ln Noordwljk zoo aangenaam mo gelijk te maken. De heer Verloop is reeds geruimen tijd bezig met zijn voorbereiden de werkzaamheden. Het volgende programma werd. behou dens enkele aanvullingen reeds vastgesteld en getuigt ervan dat de leider niet heeft stilgezeten. 16 Juli: Namidd. 8.15 uur, opienluchtcon- cert, te geven door de Harmoniekapel „Crescendo", op het terrein tegenover café restaurant „de Zeeleeuw" aan den N. Bou levard. 'sNamiddags 9.30 uur: Lampionop tocht door het dorp. 19 Juli: Namidd. 7.30 uur, groote voetbal match op het strand voor het Oranjebad, 'usschen de Voetbalver. Noordwljk I alhier en de Voetbalver. Quick Boys I te Katwijk, om den V.V.V.-wlsselbeker. 3 Aug.: Namidd. 0.30 uur, waarschijnlijk, zal op het strand voor het dorp vuurwerk worden ontstoken. 4 Aug.: Nam. 8 uur. Opening der winkel week in Lunchroom „de Landbouw" door den heer J. B. V. M. L. v. d. Mortel, burge meester van Noordwljk. De muziekver. „de Echo der Duinen" zal aldaar ten gehoore brengen de Feestmarsch van v. d. Glas „Son of the Brave", en „Holland Jubelt". Gedurende welke tijd de Harmoniekapel „Crescendo" langs den N. Zeeweg en het fanfarecorps „Excelsior" langs den O. Zee weg zal komen marcheeren, waarna de drie corpsen gezamelljk een muzikale wan deling zullen maken door de straten der deelnemers aan de winkelweek. 7 Aug.: Het hoogtepunt van het seizoen: Namld. 4l/i uur zal vanaf het terrein aan den Van Panhuysweg de luchtballon „Neer- landia" opstijgen. Deze ballon welke het eigendom ls van de Haagsche ballonclub, heeft een inhoud van 1300 M3., een hoogte van 20 M. en een omtrek van 41.50 M. De ballon zal worden bemand met 3 personen. Tegen het hoogste bod ls een plaats als passagier beschikbaar. Een kleine entree zal worden geheven, doch de houder van een entréekaart heeft het recht deel te nemen aan een aardlgen wedstrijd welke hieraan verbonden zal wor den. Medewerking verleent de muziekver. „Excelsior". Na de opstijging muzikale wandeling naar en door de badplaats. Tusschen 18 en 20 en 25 en 27 Aug. zul len er nog openluchtconcerten plaats heb ben, te geven door de muzlekvereenlging „Excelsior" en de „Echo der Duinen", allen gevolgd door de trad. lampionoptochten. Ingaande Woensdag 21 Juli zal er zoo mogelijk eiken Woensdag een strandfeestje plaats hebben. De leider behoudt zich het recht voor dit programma te wijzigen, daar de weersom standigheden dat soms noodzakelijk ma ken. Een leder werke mede aan het wel slagen van bovenstaand programma! Dancing Oranje-Hotel. Op snelle en bekwame wijze is de zaal van het Oranje-Hotel aan den Noord- Boulevard verbouwd In een dancing. Eerst Maandag j.l. met het werk begon nen, had reeds gisteravond de opening plcl&ts De .gouden zaal", zooals zij werd ge doopt. is uitgevoerd in een betimmering van „old finish", terwijl de bovenmuren en plafond uit plastiek, geheel verguld, be staat. Het rood van de bekleeding geeft een voornaam cachet. Deze dancing bezit een intieme en gezellige sfeer. Het werk werd uitgevoerd door de firma Bleys te Leiden, die zeker alle bewondering verdient, wanneer men weet, dat voor de bewerking der muren en plafond in enkele HEDEN. W. de Zwijgerkerk (Gemeente Gods): Spr. W, Hacking en P. v. d. Woude, 8 uur nam. Zaterdag. Wassenaar (Duinrell): Concours hippl- que te 2 uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderda. Inenting teeen dlohterle. 3'/i uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „16 Jaar". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater. Breestr. 31: 8 uur nam. „Het dolle pension". Woesdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Gevangene 317". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het, Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „Madchen ln Uniform". Iederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater". Hoogewoerd 49. 8 uur nam. „De veroveraar der Pampa's". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdag- en Zaterdag-nam. te 2Vi uur. Katwijk aan Zee (Nova-bioscoop): Tot en met Maandag „De Zigeuner-prinses", 8 uut nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 28 Juni tot en met Zondag 4 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steenstr. 35, tel. 136; A. J. Donk. Doezastr. 31, telef. 1313 en J. Doedens, Wllhelmlnapark 8, Oegstgeest, tel. 274. doet Ge, els U lich op 't examen alles kunl herinneren, wat Ge eens geleerd hebt. Ge siit helder en geconcentreerd, rustig en kalm els Ge xoo n «AKKERTJE' neemt. 3901 (Ingee. Med.) dogen tijds een 300 K.G. materiaal, dat acht verschillende behandelingen moest ondergaan, werd verwerkt. Tevens een woord van lof voor het Initiatief en de ondernemingsgeest van den heer Van Ster- kenöurg. De muziek wordt verzorgd door de 5 man sterke band van den Canadees Adl Baly. OEGSTGEEST. Een vreugdevolle dag voor de Ouden van Dagen. "t Was ditmaal een jubileumdag, welke niet gaarne zou worden gemist. Is het steeds de gewoonte om des middags „op stap" te gaan, nu is er een geheele dag van gemaakt! Niet minder dan 32 auto's waarin 66 oudjes waren gezeten kwamen ln het Wll helmlnapark bijeen om, na te zijn voor zien van een fleschje „reukwater" en een bloemverslerlng, tegen half elf te starten ln de richting Sassenheim, uitgeleide ge daan door een menigte vrienden en be langstellenden. De lange stoet, voorafgegaan door een auto met den chef-veldwachter den heer J. C. Krijger en begeleid door den trouwe ordonnans den heer J. P. Breedijk per mo torrijwiel, begaf zich naar Heemstede, waar op „Groenendaal" de eerste koffie, gebak, sigaren en versnaperingen werden aangeboden. Vandaar vertrok het vroolijk gestemde gezelschap voor een heerlijken tocht over Aerdenhout door het boschrijke Overveen en Bloemendaal en Santpoort om af te stappen in Hotel „Velserend". Omstreeks 2 uur werden de gasten uit- genoodigd aan een schitterend diner. Het was een feestelijke aanblik, de niet minder dan 122 personen aan keurig verzorgde ta fels bijeen te zien. Aan het diner was bij zondere zorg besteed. Zelfs de oudsten w.o. de bijna 94-jarige oude heer G. van Spronsen en de 84-jarige oude heer v. d. Kwaak lieten zich het maal heerlijk smaken. De terugtocht werd omstreeks 5 uur aan vaard langs Overveen, Vogelenzang door de prachtige duinstreek. In „Duin en Dal" te Noordwijkerhout ls de thee gebruikt. Over Noordwijk-Blnnen en Rijnsburg ging het dan naar Hotel „Het Witte Huls", waar door de goede zorgen van den heer A. v. Ingen Schenau de keu rig gedekte en versierde tafels ter ont vangst gereed stonden. Met vroolijke muziek van een strijkje ontvangen is hier in opgewekte stemming het slot van dezen feestdag gevierd. De voorzitter de heer J. Kamsteeg heeft daar een uitvoerige feestrede uitgespro ken, waarin hij een overzicht gaf van de vele gemaakte tochten en allen medewer kers hartelijk dank bracht. Ook door talrijke andere personen is nog het woord gevoerd Aan het vreugdebetoon scheen dezen avond geen einde te komen. Omstreeks half tien werd besloten met het zingen van het „Wilhelmus". Ter hoogte van de garage Kamsteeg is in de Geversstraat een elect' sche tram in botsing gekomen met een met paard r ispannen wagen van de stucadoors- firrria de B. uit Leiden. Het ongeval liep wonderlijk goed af. Alleen van de tram is een der koplampen stukgereden. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6