EEN KNAL voor ZOMERZORG LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 2 Juli 1937 Buitenland BEURSOVERZICHT Uit de Omstreken SPORT WEERBERICHT. Barometerstand. i Hedenmiddag 3 uur: 770. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 708.0 te Muen- chen. Laagstebarometerstand 747.0 te Vest- manoer. Verwachting tot den avond van 3 Juli: Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. Nevelig tot half of zwaar be wolkt. Weinig of geen regen. Weinig ver andering in temperatuur. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De depressie in het Noordwesten werd dieper en veroorzaakt regen in een uitge breid en langgerekt gebied langs haar Oostzijde. Zij strekt zich thans zeer ver naar het Zuiden uit. Het gebied van hoo- gen luchtdruk over de Golf van Biscaye trok naar het Oosten en ligt thans over Centr aal-Europa. De depressie over Scandinavië vult ge heel op. Op de Noorsche zee komt een ge bied van hoogen luchtdruk tot ontwikke ling. In Zuidr en Midden-Duitschland en in Frankrijk en Zwitserland en. het verdere Centraal-Europa is het thans prachtig zomerweer. Daarentegen ligt over het Ka naal en de Noordzee een gebied van lichten nevel, dat zich tot diep ln het binnenland voortzet. De regens bleven beperkt tot het Noorden. Op het vasteland viel geen neer slag van beteekenis. In de Alpen stijgt de temperatuur en zijn de winden zwak ge worden (Saentls plus 5 graden, Jungfrau- Joch min 2 graden, met groote droogte en zicht meer dan vijftig kilometer). Het is ts voorzien, dat het weer hier te lande warm en zwoel zal worden met be dekte lucht en weinig of geen regen. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Londen: windstilte, 19 gr. C., zwaar be wolkt, goed weer. Parijs: Zuid, zwak, 17 gr. C„ zwaar be wolkt, goed weer. Berlijn West Noord West, zwak, 19 gr. C., zwaar bewolkt, goed weer. Nice: N.N.O., zwak, 23 gr. C., fraai weer. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorin.: 15 gr. C. (59 gr F) 12 uur 'smidd.: 17 gr. C. (63 gr. F.) 3 uur nam.: 7 gr. C. (63 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zaterdag. Voorin, te 10 u. 18 min.; nam. te 22 u. 54 minuten. WATERTEMPERATU UR. Zweminrichting „Poelmeer". 's Middags 12 uur: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 18'/: gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag: 9.55 nam. tot 4.12 voorm. MAANS. OP. EN ONDERGANG. 2 Juli: op. 0 u. 22; onder: 14 u. 47. MOEILIJKHEDEN MET EEN SPAANSCH SCHIP. Tengevolge van den val van Bilbao. Aan de binnenzijde van de groote schut sluis te IJmuiden liggen op het oogenblik twee Spaansche stoomschepen gemeerd, de „Marie Elvira" en de „Sendeja". Deze schepen lagen belde bij het hoog- ovenbedrljf te Velsen in lossing ten tijde van den val van Bilbao. Uit deze stad ver trokken toen zij nog ln handen van de Bas- kische regeering was, behoorden de sche pen aan deze regeering. Na de bezetting van Bilbao door de troe pen van Franco echter verklaarde de kapi tein van het stoomschip „Sendeja" dat hij „wit" geworden was en als consequentie daarvan weigerde hij zijn vroeger gekregen opdracht uit te voeren om naar Archangel te gaan. Hij vreesde daar geen al te harte lijk onthaal te zullen vinden en wenschte daarom naar Bilbao terug te keeren. De scheepsofficieren sloten zich bij hem aan, doch de bemanning bleef „rood" en heeft daarop aan boord geweigerd eenigen dienst te verriohten. De kok weigert zelfs te koken. Een vertegenwoordiger van de Baskische regeering heeft zelfs aan den levensmidde lenleverancier te IJmuiden verboden, le vensmiddelen aan de olficieren te leveien. Dit mocht alleen voor de bemanning ge schieden. De moeilijkheden werden nog grooter toen de kapitein van de „Marie Elvira" door ae Baskische regeering werd benoemd tot kapitein van het stoomschip „Sendeja". De „witte" kapitein van laatstgenoemd schip weigert van boord te gaan en tegelijkertijd zijn collega van het de Baskische regeering trouw gebleven schip aan boord te laten. HIJ heeft de hulp van de politie der ge meente Velsen Ingeroepen zoodat vandaag eenige politiebeambten bij het schip zijn geplaatst, die voor het handhaven van dt orde moeten waken. De levensmiddelenkwestie is door den agent der reederij, aan welke de schepen behooren, voorloopig opgelost. Wat Buziau is voor de Revue Is de dameskapel "The Lander Ladies" 3956 (Ingez. Med.) Bezoek van Prins Bernhard aan verschillende legercorpsen. Naar wij vernemen zal Prins Bernhard de navolgende korpsen van het leger be zoeken Op 7 Juli gelijk reeds gemeld de regimenten Grenadiers en Jagers in het kamp te Waasdorp, mede ter gelegenheid van de herdenking van de oprichting van de stam onderdeden dezer regimenten op 7 Juli 1829; van 20 tm. 23 Juli het Korps Rijdende Artillerie ter bijwoning van de schiet oefeningen in het Artillerie schietkamp; gedurende eenige dagen in het tijdvak 9—28 Augustus de Brigade Grenadiers en Jagers in het Infanterie Schietkamp: gedurende eenige dagen in het tijdvak 225 September het 4e half Regiment Huzaren te Deventer en daarna de oefe ningen onder leiding van den Comman dant der Lichte Brigade; gedurende eenige dagen in het tijdvak 416 October het Regiment Motor Artille rie te Naarden en in het Artillerie Schiet kamp; Voorts is Z.K.H. voornemens om in nader aan te geven tijdvakken bij het Korps Luchtdoel Artillerie, het Regiment Genie troepen het Korps Pontonniers en Torpe- disten en wellicht nog andere korpsen van Zijn persoonlijke belangstelling in de op leiding e. d. te doen blijken. DE „SARKANI" TE ROTTERDAM. Vanmorgen is te Rotterdam aangekomen het so „Sarkanl" van het Nederiandsch bevrachtingskantoor, welk schip op een reis naar Spanje door schepen van de partij van Franco is aangehouden en naar Ceuta opgebracht. Het schip heeft meer dan twee maanden ln Ceuta gelegen. DE ASSURANTIE VAN DE „KANTOENG". Naar wij vernemen, ontving de minister van koloniën gisteren een chèque van' de firma Hudlg en Co. te Rotterdam, ten be drage van ruim 1,4 millioen gulden, tot voldoening van de assurantie van den in het Kanaal verganen tinbaggermolen „Kantoeng". Een bedrag van ruim 100.000 gulden was reeds eerder afgerekend, zoodat thans het totaal verzekerd bedrag van ruim 1,5 mil lioen gulden is geïncasseerd. PRINSES ARMGARD NAAR DUITSCHLAND VERTROKKEN. Hedehochtend om 930 uur is prinses Armgard, de moeder van prins Bernhard, na een week op het palels Soestdijk verblijf te hebben gehouden, per auto naar Detmold vertrokken Uitgeleide gedaan door prinses Juliana en prins Bernhard reed prinses Armgard in de richting Amersfoort weg. VON BLOMBERG HUISWAARTS. Na een bezoek van vier dagen is de Duitsche rijksminister van oorlog, gene raal veldmaarschalk von Blomberg, met een speciaal vliegtuig uit Boedapest ver trokken. Hem werd uitgeleide gedaan op het vliegveld door aen Hongaarschen mi nister van defensie, generaal Roeder, den plaatsvervangenden minister van buiten- landsche zaken, baron Apor, den comman dant van het garnizoen van Boedapest, ge neraal von Nagy, den Italiaanschen gezant graaf Vinei en een reeks stafofficieren. SOVJETVLIEGTUIGEN BOVEN JAPANSCHE LINIES. Het agentschap Domei meldt, dat onver wachts drie Sovjet-Russische vliegtuigen boven het eiland Sennufa ln den rivier Amoer zijn verschenen. Na verscheidene malen boven het eiland gekruist te heb ben. voerden de toestellen een verken ningsvlucht uit boven de Japansch- Mandsjoekwosche stellingen aan den rechteroever van den stroom. Zij verdwe nen vervolgens In de richting van Bla- govsjensk POSTAUTO BEROOFD. Een postauto, waarmede postpaketten van waarde verzonden werden, is bij Mi laan door een auto, die dwars over den weg ging staan, gedwongen te stoppen. Uit deze auto stapten vier individuen, die den postambtenaar en den chauffeur ln be dwang hielden en zich eenige postzakken toeeigenden, waarmede zij ln allerijl de vlucht namen. De politie heeft hen nog niet gevonden. OOK POLEN VRAAGT KOLONIËN. Het woord voerend ln een bijeenkomst van de parlementscommissie voor koloni satie en emigratie heeft de Poolsche mi nister van handel den nadruk gelegd op de koloniale eischen van Polen. Hij wees op de noodzakelijkheid, een Poolsch politiek program op te stellen betreffende de grondstoffen. Het regeeringsorgaan ..Express Poranny" publiceert een "artikel getiteld: „Wij hebben koloniën noodig." Daarin wordt gezegd: „de Poolsche Industrie stuit op een hinderpaal: het gebrek aan grondstoffen. Weliswaar biedt het buitenland ons deze aan. doch in rui! voor deviezen die wij niet mogen ver spillen. Aan den anderen kant is Polen overbevolkt, en neemt de bevolking jaar lijks met 400.000 zielen 'oe. Slechts toegang tot de grondstoffen in koloniën, die aan Polen zouden behooren. en waarheen het land het overschot van zijn productie en van zijn bevolking zou kunnen zenden, kan het vraagstuk oplossen." De niet-inmenging. Om elf uur is te Londen de ondercom missie van niet-inmenging bijeengekomen. De vertegenwoordigers van Dultschland, Italië, Frankrijk. Rusland en Portugal wa ren aanwezig. Von Ribbentrop wordt terzijde gestaan door Woermann, die gisteravond met de nieuwste instructies van de Duitsche re geering uit Berlijn teruggekeerd is. Voordat de bijeenkomst geopend werd, had de Fransche ambassadeur nog een on derhoud met Eden. Van Duitsche en Italiaansche zijde is het volgende opgemerkt: Zij zijn vastbesloten het beginsel der niet-inmenging in stand te houden. Het Engelsch-Fransche voorstel van 29 Juni kan door de Duitsche en Italiaansche re geeringen echter niet worden beschouwd als een bevredigende oplossing van dit pro bleem, op grond van de redenen, die reeds ln de vorige vergadering uiteengezet zijn. De Duitsche en Italiaansche ministers zijn zich bewust van de ernstige moeilijk heden van den toestand en zijn derhalve van opvatting, dat het de plicht Is van allen nieuwe middelen en methodes te zoe ken om de non-interventie zoo doeltreffend mogelijk te maken. Met het oog op deze voornaamste ge dachte komen zij overeen aan het comité de volgende, nieuwe constructieve voorstel len voor te leggen: 1. Alle betrokken mogendheden komen overeen aan de belde Snaansche partijen de rechten van oorlogvoerenden toe te kennen. Een zoodanige beslissing zou tot onmiddellijk gevolg hebben, dat de niet- inmengingspolltiek werd versterkt, aange zien Inderdaad alle Europeesche mogend heden aan haar verplichtingen als onder tekenaars van de niet-inmengingsover- eenkomst de plichten zouden toevoegen, die rusten op neutra'e staten krachtens de be ginselen van het internationale recht, welke van toepassing ziin op den bijzonde ren toestand in Spanje. De voorgestelde maatregelen zouden bovendien de volgende voordeelen geven: a. Door toekenning van een internatio naal statuut aan beide partijen in Spanje zouden deze tegenover de neutrale staten de volledige verantwoordelijkheid op zich nemen voor de oorlogsvoering in dè lucht, te land en ter zee. b. De vlootcontrole door de vier mogend heden. die geheel mislukt ls, zou evenals leder ander systeem van vlootpatroullle, overbodig worden. c. De belangrijke bressen, die in het vorige systeem aanwezig waren, zouden worden uitgeschakeld, aangezien de sche pen, welke de Spaansche vlag of de vlag van niet-Europeesche landen voeren, door de beide partijen aan een effectleven vorm van controle zouden worden onderworpen. 2. Met uitzondering van het patrouille- sys'eem, dat, zooals reeds uiteengezet is, een volkomen mislukking is gebleven en der halve niet kan worden voortgezet, zou het huidige controlesysteem, zooals het door het comité is goedgekeurd, behouden blij ven. De Duitsche en Italiaansche regee ringen stellen derhalve voor. dat zoowel de controle der Spaansche grenzen te land als ook het systeem der controle, zoowel in de havens als door waarnemers, die zich aan boord der niet-inmengingssehepen bevin den, ln stand gehoud^m; zouden moeten worden. v 3. De Duitsche en Italiaansche regee ringen zouden Ieder vé/der voorstel op dezen grondslag toejuichen. In het Lagerhuis heeft Eden verklaard, dat waneer men in de niet-inmengingscom- mlss'e niet tot een bevredigende regeling komt ten aanzien van de controle een nieuwe toestand zal ziin ontstaan, waarover hi! op dit oogenblik nog geen verklaringen kon afleggen Voorts deelde de minister mede. dat er geen sprake van was, dat in de bijeenkomst van hedenmorgen van het niet-Inmengingscomité een overeenstem ming tot stand zou komen ten aanzien van de kwestie der toekenning van de rechten van oorlogvoerenden SCHIETPARTIJ IN BELFAST. In Belfast, de hoofdstad van Noord-Ier- land ls vannacht een schietpartij ontstaan, welke waarschijnlijk een politieken achter grond heeft. Op den hoek van een straat werden plotseling tien schoten gelost op een groep menschen, waadoor een man gewond werd. Tevens werd een bom ge worpen, welke echter niet ontplofte. Ter stond werd een groote politiemacht op de been gebracht om onlusten te voorkomen. ZWEDEN EN DE VEERTIGURIGE WERKWEEK. De Zweedsche minister Moeller heeft tegenover een vertegenwoordiger van „Dagens Nyheter" verklaard dat de Zweed sche regeering de ratificatie van de con ventie betreffende de veertigurige week- week in de textielindustrie, welke -kort geleden te Genève is aangenomen, niet zal aanbevelen. ONGERECHTVAARDIGDE PRIJSVER- HOOGINGEN STRAFBAAR GESTELD. Het Fransche Staatsblad publiceert een decreet waarbij iedere verhoogtng van de voor 28 Juni bestaande prijzen en tarieven verboden wordt. Tot gerechtvaardigde prijsverhoogingen kan echter toestemming verleend worden. Aan het ministerie van financiën zal een centraal comité voor het toezicht op de prijzen worden gevormd. Er zijn straffen gesteld op overtreding van het verbod. AMSTERDAM, 2 Juli. De berichten omtrent het in stand blij ven van het monetaire driehoeksaccoord werden ter beurze gunstig beoordeeld. Des niettemin betoonde men zich wederom ge reserveerd en de handel was van geringe afmetingen. Vooral de onzekerheid, waarin men verkeert omtrent de toekomst van den Franschen franc maant tot voorzichtig heid. Hedenmorgen werd dit devies we derom op verlaagd peil afgedaan en onwil lekeurig bleef dit op het algemeene senti ment niet zonder uitwerking, doch toen nadien het Fransche devies zich juist even beneden een prijs van 7 cent kon hand haven. ging de meening postvatten, dat men den prijs voorloopig op ongeveer dit peil zal houden. De stemming op de effec tenbeurs was aan den gedrukten kant. De WASSENAAR. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. v. Aarsen, fabrikant, uit Nijmegen, v. Zuylen v. Neijeveltstraat 17 Wed. I. Th. Scholz, geb. Den Broeder, zonder ber., uit Berlijn, Duinweg 1 E. H. Claassen, hulp in de huish., uit Blarlcum, Sloeplaan 6 J. Dam, z. ber., uit Doe- tinchem, Teyllngerhorstlaan 31 Th. W. Dongelmans. dienstb., uit Den Haag. St. Willlbrordusstraat 2 L Th. van Dijk, schoenmaker, uit Lisse. Rijksstraatweg 342c M. G. M. W. van Dijk, dienstbode, uit Voorburg, L. v. Koot 43 W. Elsenga, dienstb., Uit Hlilegom, Schouwweg 86 J. G. Eisses. landarbeider, uit Noordwijk, Raaphorstlaan 3 M. C. Pilkes, geb. Hage, z. ber., uit R'dam, Molenplein 7 Ch. H. Haspers, ass. 1. d. huish., uit- Voorburg, Raadhuislaan 4 H. den Hertog, dienstb., uit Moerkapelle, Waalsdorperlaan 8 A. Jager, dienstb., uit Den Haag, Konijnen- laan 24 R. Klaver, verpleegster, uit As sen, Backershagenlaan 30 G. L. Knol en gezin, zond. ber., uit Voorschoten, Hya- cinthstraat 20 C. P. Kuiper, timmerman, Raaphorstlaan 32 A. A. B. van Niekerk, 'geb. Van Kuijk, zonder ber., uit Woerden, Narcislaan 6 A. V. M. Leijen, z. ber., uit Kerkrade, Zijllaan 1 E. S. Lichtenberg, dienstb uit Den Haag, Raaphorstlaan 8 A. J. Maat. dienstb., uit Leiderdorp, Rijks straatweg 725 J F. B. M. Schupper, tuinarchitect, uit Soest. Schouwweg 9 I. A. Sonders, dienstb., uit R'dam, Hooge- weg 4 A. A. Stam. dienstb., uit Den Haag L. v. Koot 4 H. Terpstra, boeren knecht. uit Valkenburg, Z.-H., ZIJdeweg 56 M. G. Th. Theuws, dienstb., uit Mook en Middelaar, Bloemcamplaan 51 J. P. Versteegen, dienstb., uit Voorschoten, Nar cislaan 3 H. Vis, bloemist, uit Blokzijl, Rijksstraatweg 821 W. de Vries, boeren knecht, uit A'dam. Oostdorperweg 140 J. N. A. M. Wlegerlnck, z. ber., uit Venray. Rijksstraatweg 388 G. van der Wolf, dienstb., uit Heerenveen. Wittenburger- weg 40. Vertrokken: S. Akkerman, naar Den Haag. Thereslastraat 119 W. de Boer n. Oegstgeest, Hooge Morschweg 55 J. H. roockwit, naar Arnhem, Röellstraat 1 T. Posthumus, naar Noordwijk a. Zee, Hoofd straat 50 K. Haagsma, naar Voorburg, Heldenburgdwarsstraat 14 E. Meier naar Den Haag. Mauritslaan 156 of 158 J. G. Nieuwmeyer, naar Den Haag, Gouden regenstraat 121 A. C. Pronk, naar Kat wijk, E, A. Borgerstraat 45 H. M. Steyn, naar Rotterdam, Ungerpleln 2 J. v. Hol ten en vrouw, naar Den Haag,, Van Lans bergenstraat 45 L. B. van Hoogstraten, geb. Havelaar, naar Voorburg. L. v. N. O.- Indië 244 P. Loonstra, n. Wilnls, hoeve Vredelust A. Keyzer, naar Zutphen, Barhleze 13a E. Llnse. geb. Wallak naar Den Haag, Jurriaan Kokstr. 83 G. G. Haft, naar Den Haag. Fred. Hendriklaan 73 D. C. Hooft, naar Amersfoort. Gr. van Prlnstererlaan 3 L D. Ie Grand, naar Lelden, Valkensteeg 2a E. Peeks, naar Den Haag. Ternootstraat 106 Wed. G. Wouters, geb Kyff, naar Den Haag, The- resiastraat 358 W. J. van der Voet en ge zin naar Rijswijk, ZH Da Costalaan 93 W. B. Tinnevelt, n: Gendringen, Meche- len 14 Th. M. Hangelbroek naar Haar lem, Kruisweg 30 H. Grobmüller, naar Den Haag, Groenhovenstraat 17. Burgerlijke Stand. Geboren: Lutje, D. van J. M. van de Vlekkert en J. M. Voorsluljs. Overleden: Jan Lutmers 60 j„ geh met R E. Jukkema Eduard Razoux Kuhr 72 j., wedn. van.M. van der Lee Nicolaas Augustlnus Johannes Mijjer 21 j., ongeh. Cornelia Everdlna van der Kulj, 44 j., geh. met J. Dijkshoorn. Ondertrouwd: N. W. Hilgeman en B. N. Breedveld. Getrouwd: G. M. P. Beljersbergen en C. J. Noordover S. G. van Hoogstraten en L B. Havelaar J. van Holten en D. de Jong. koersen verschilden wel niet veel bij die van gisteren, doch ln verscheidene gevallen werd toch beneden het niveau van gisteren afgedaan. Aanbod voor buitenlandsche re kening was hieraan klaarblijkelijk niet vreemd. Onder beurstijd werden overigens slechts kleine schommelingen meegemaakt. Zoo werden Koninklijken wat lager Inge zet, doch nadien vielen geen groote varia ties meer waar te nemen. Van de Amerikaansche soorten werden Shell Unions 'n kleinigheid lagei genoteerd Op de suikerafdeeling liepen H.V.A.'s. na nauwelijks prijshoudende opening, enkele punten naar boven, doch vervolgens trad een kleine reactie ln Enkele andere sui- keraandeelen werden iets lagei afgedaan De stemming op de Rubberafdeeling was lusteloos Amsterdam Rubbers kwamen iets lager te liggen. De minder courante soorten werden op onsystematische wijze genoteerd, hetgeen voornamelijk verband hield met de technische markpositie van ieder aandeel op zichzell. Dc handel in Tabakken was vrijwel tot stilstand geko men. Senembah's werden wat hooger ge noteerd. Industrieelen trokken slechts wei nig belangstelling Aku's en Unilevers wa ren weinig veranderd. De Phlllpsaandeelen verloren enkele pro centen. In Scheepvaartpaoieren ging wei nig om. Nederlandsche Scheepvaartunies waren goed prijshoudend. De Amerikaan sche markt had een stil verloop en de koersen vielen, rekening houdende met de Wallstreet noteeringen, niet mee Op de beleggingsmarkt was weinig te doen. De 4"/.. obligatiën Nederland en Nederlandsch- Ir.dië werden wat lager afgedaan. De Staatsfondsen van het lagere rentetype konden zich meerendeels handhaven. De nieuwe 3 procent obligatiën ontmoetten goede vraag en liepen In verband hiermede zelfs op tot 95 11/16 'U. WISSELKOERSEN. Londen 8.99 (9.00 1/4)Berlijn 72.971/» (73); Parijs 6.98 (7.—); Brussel 30.63'/t 130.65); Zwitserland 41.62 (41.62); Kopen hagen 40.15 '40.17'/:); Stockholm 46.35 '46.42'/»)Oslo 45.17'/: (45.22'/:); New York 1.81 15/16 (1.82); Praag 6.34 (6.34); Oosten. iksch bankpapier 34 1/8. Prolongatie 1 .Part, disc 1/8- 3/16: Daggeld 1/4; Rcgisterma ken 38 7/8; Cre- diet Sperrmarken 16 3/8: Effectensperr- marken 161/4; Reismarken 52'/:; Bink- papier 45'/:. Tussohen haakjes zijn de koersen van gisteren. WIELRENNEN. De ronde van Frankrijk. Vele mogelijkheden voor de Nederlandsche renners. De situatie teekent zich. na de tweede etappe reeds duidelijker af. In de eerste plaats ls daar het feit. dat Frankrijk in het landenklassement de leiding heeft over genomen met een totaal tijd van 36 uur 58 min. 5 sec voor Archambaud (2e in het algemeen klassement). Lapeble (7e) en Speicher (13e). Op de tweede plaats staat Luxemburg met slechts 54 seconden achter stand. Dan volgen België met 37 uur 15 sec., Dultschland met 37 uur 1 min. 37 sec.. Italië met 37 uur. 10 min.. 28 sec.. Zwitser land met 37 uur, 33 min. 31 sec.. Nederland 37 uur 48 min. 5 sec., en Spanje 38 uur 54 min. 43 sec. De Nederlandsche ploeg heeft voldoende kansen om in een der volgende etappes een Dlaatsje in het landenklassement omhoog te schieten. Nederland heeft oo Zwitserland slechts een kwartier achterstand oo 3 ren ners en de strijd tusschen Anton van Schendel. van der Ruit en Braspenning eenerzüds en Egli en Zimmermann ander zijds tegen het horloge belooft zeer span nend te worden. ATHLETIEK. DONAR NAAR TE WERVE. Voor de Zondag a.s. op „Te Werve" te houden wedstrijden heeft Donar met eeni ge adspiranten ingeschreven, op het eenige Juniores-nummer n.l. 80 M. hard- loopen. LAWN-TENNIS. DE KAMPIOENSCHAPPEN TE WIMBLEDON. Budge leidt na 2 sets in den eindstrijd tegen von Cramm. Hedenmiddag om halfdrie begon op Wimbledon de eindstrijd heeren-enkelspel tusschen Budge (Ver. Staten) en von Cramm (Dultschland). Budge won de eerste twee sets met 63, 6—4 LEIDEN, 2 Juli. Veemarkt. Aangevoerd: 384 runderen, 322 kalveren, 936 schapen 1014 varkens. 33 stieren f.140320 per stuk 6270 ct. per K.G., handel kalm; 133 kalf- en melkkoeien f. 170300, aanv. vlug; 101 Varekoeien e. a. 1.160—210. stil; 117 vette koelen f. 180290, 6280 ct, per kg., vlug; Fokkalveren f. 1417, matig; 51 vette kal veren f.45100, 6688 ct. per kg„ stroef: 271 nuchtere kalveren f. 814, matig; 181 vette schapen f. 24—28 stug: Zuiglamme- ren f. 1418. slecht; 755 lammeren f 10 14, slecht; 516 mestvarkens f. 1837, ma tig; 471 biggen f. 11—15.50, matig; 10 paar den; 7 veulens; 20 bokken en geiten t 4 S. matig; 27 zeugen f 5284, matig. LEIDEN, 2 Juli. Kaasmarkt 77 par tijen Goudsche kaas. Ie soort f. 2325; 2e soort f. 2022; 25 Leidsche kaas le soort f.2325.50; 2e soort f.2122. Handel ma tig. Totaal aanvoer 102 partijen. BODEGRAVEN. 1 Juli. Elerenvelllng B. K. V. Aanvoer 11371 stuks kipeieren, prijs wit 2.90—3.30; bruin 5.103.70; eenden eieren 2.80—3. HOOFDDORP 1 Juli. Granen en zaden. Allei per 100 K.G.: Rogge 8.25S.50; Che valier 8.258.75; Haver 7.257.50; Duive- buonen 9.0010.Bruine boonen S.00 10.50; Groene erwten 8.259.25: Gele Mos terd 14.0015 Kanariezaad 14.0015.f Karwijzaad 20.5021.50; Blauwmaanzaad 22.50—23.50. KATWIJK a. d. RIJN, 1 Juli. Eerstelin gen fl1.30, drielingen f0.701.10, kriel f 0.40—0.50 p. kist van 25 K G. Sla f0.80— 1.80. Bospeen 16.40—8.90. Radijs f 0.60—0.90 Rabarber f2.503.80 p. 100 bos (krop). NIEUWKOOP, 1 JuU. Eierenvelling Aanvoer 5016 eieren. Prijs: Kipeleren 2.80 —3.30; Eendeneieren 2.15 per 100 stuks. NTEUWVEEN. 1 Juli. Aanvoer 1660 stuks kipeieren, prijs per 100 3.00—3.40 94 een deneieren 1.90—2.Kalkoeneleren per 3tuk 6 cent NOORDWIJKERHOUP, I Juli. Velling „De Eendracht". Aardbeien 2163 ct. per slof; Tuinboonen 6478; Wonder stam 1.20; Krombek rijs 1.351.40; dopper; id. 1.15—1.20; Peulen ld. 2.35. Alles per 10 kg. RIJNZATERWOUDE, 1 Juli. Aangevoerd 950 kipeieren Prijs 2.60—2.90 per 100; Par tij eendeneieren, prijs f. 2.30 de 100. WESTLAND 1 Juli. Veilingen Bond Westland Alicante 5659 ct. per kg.; tomaten A 2.85-/-3.50; idem E 2.303.40; idem C 2.10—3.55; Idem CC 1.10—2.90. al les per bak; aardappelen 1.001.30 per kist: bloemkool 4—6 ct. per stuk; meloenen 20—57 ct. idem 2e soort 1020 ct. per st.; peen 4.00—8.50 per 100 bos. WESTLAND. 1 Juli. Snijbloemenveiling Gloxinia 1953 ct.; Begonia 326 ct.: Lobelia 3 ct.; Heliotroop 8 ct.; Agratum 73 ct.; Callus 89 ct.; Africanen 3 ct.; Ster van Bethlehem 2540 ct.; Hangers 1B ct.; Frimula ,1112 ct.; Salvia 4 ct.; Ge ranium 612 ct.; Petumia 38 ct., alles per pot; Sprengerie 5 et.; Plumosa 810 ct.; Vlolieren 11 ct., alles per bos; Anjers 2.20--4.50 per 100. WOUBRUGGE, 1 Juli. Eierenveillng Aanvoer 1580 eieren Prijs kipeieren i.75 3.20: eendeneieren 2.40 -2 50 per 100 stuks. ZEVENHOVEN. 1 Juli. EierenveUing Aanvoer 1701 stuks Kipeieren f 2 75--3.20 per 100 stuks; Eendeneieren 1.2.35; Bana nen 6 ct. per stuk; Aardbeien 40 ct. p. slol 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3