BUITENLAND PEREZ- LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Bied Vrijdag 2 Juii 1937 PERZISCHE TAPIJTEN fif ETALEERT KLEINE KLEEDJES LUCHTVAART Stadsnieuws Binnenland DE ALGEMEENE TOESTAND. Spaansch gevaar? Terwijl liet gevaar ln het Verre Oosten afneemt, schijnt ten aanzien van de Spaan- sche controle het gevaar acuut te worden. Totdusver houden Duitschland en Italië vast aan opheffing van deze controle, al thans ln dezen vorm, maar het wil ons voorkomen, dat we nog zijn in de periode van propageering van ideeën, zoodat altijd nog wijziging van houding mogelijk is! Laat ons er het beste van hopen! De Turksche ministers van binnen- en buitenl. zaken zullen morgen voor een offi cieel bezoek naar Moskou vertrekken. Zij zullen 14 dagen in de sovjet-unie blijven. BELGIË Liberalen eischen regeerings- hervorming. De liberalen hebben hun president op dracht gegeven, een démarche te doen bij minister-president Van Zeeland, zoodra hij terug ls uit Amerika, teneinde hem duidelijk te maken, dat de liberale partij de voortzetting van haar samenwerking met de regeering afhankelijk maakt van een hervorming van het ministerie en de vaststelling van een nieuw regeeringspro- gram. De liberalen wenschen, dat de hervor ming zal plaats hebben vóór October en willen uit het regeeringsprogram doen schrappen het ontwerp op de beroepsorga nisatie. DUITSCHLAND Ds. Niemoeller gearresteerd. Verscherping van den kerkstrijd. Het is er dan van gekomen: ds. Nie moeller is gearresteerd. Het D.N.B. geeft daarvan volgende motiveering: „Niemoeller heeft sinds langen tijd bij godsdienstoefeningen en in gewone spreekbeurten ophitsende redevoeringen gehouden, leidende persoonlijkheden van den staat en de beweging in een kwaad daglicht gesteld en onware be weringen over maatregelen van den staat gelanceerd, om de bevolkiijg ln onrust te brengen. Insgelijks heeft hij tot verzet tegen staatswetten en verordeningen aange spoord. Zijn uiteenzettingen behoorden tot den vasten inhoud der buitenlandsche anti-Duitsche pers. Havas geeft over de arrestatie van ds. Niemoeller de volgende beschouwing: lederen dag heeft de predikant, die zich had opgeworpen tot den kampioen van de belijdende kerk, voor een talrijk en aan dachtig gehoor gepredikt en eischte hij voor de kerk de vrijheid zelfs in den nationaal- socialistischen staat het Evangelie en de ge boden Gods te volgen. Eenige dagen geleden nog heeft Niemoel ler van den kansel de vraag gesteld, of net woord van den Fuehrer nog waarde had, gezien de vervolgingen en arrestaties van predikanten der belijdende kerk. Niemoeller is de meest bekende en meest populaire lei der der belijdende kerk. Tijdens den wereldoorlog was hij com mandant van de duikboot J 151. welke op de Middellandsche Zee tal van vijandelijke transporten heeft tot zinken gebracht. In 1919 was Niemoeller 27 jaar oud. Na den oorlog ging hij eerst boeren en vervolgens theologie studeeren. In 1931 werd hij predikant te Dahlem. Vandaag zal te Moabit het proces begin nen tegen dr. Jacobi en eenige andere pre dikanten. Aangekondigd is dat het proces absoluut in het geheim zal worden gehou den. De politie heeft in het kantoor van het voorlooplge kerkbestuur, het centrale bureau van de belijdeniskerk te Berlijn, een inval gedaan en het kantoor verzegeld. Ook is een invah gedaan in het kantoor van een Ber- lijnsche districtsorganisatie. Reeds eerder zijn de kantoren van den Pruisischen broe- derraad gesloten en verzegeld. Dr. Alberts, de voorzitter van de belijde niscommissie voor de examineering van theologische candidaten, die plotseling was gearresteerd doch weer in vrijheid gesteld, heeft thans „huisarrest". De Rijksminister voor opvoeding heeft eenigen tijd geleden verordend, dat zij, die ln openbaren dienst van het Rijk staan, de gelofte van trouw aan den Führer moeten afleggen. Aangezien hieronder ook de geestelijken vallen, die in openbare scholen onderwijs geven, heeft de Wurtembergsche minister van eeredienst aan de geestelijken, die deze gelofte niet of onder voorbehoud willen af leggen, het onderwijs aan de openbare scholen verboden en staatssubsidie ontzegd. Te Trier is een roomsch-katholieke geestelijke wegens valschheld in geschrifte, poging tot afpersing, bedrog en misbruik van vertrouwen tot vier jaar tuchthuis ver oordeeld. Banken, firma's en particulieren zouden daardoor schade geleden hebben en tot in den biechtstoel zou hij zijn practijken hebben uitgeoefend. By algemeene order van generaal Göring, commissaris voor het vierjarenplan, is vastgesteld, dat alle staal- en ijzervoorraden grooter dan 10 ton, binnen veertien dagen bij het staal- en ljzerbureau moeten worden aangegeven. In een verordening van het ministerie van oeconomische zaken wordt het bouwen van nieuwe benzinepompen of het vergroo- ten van bestaande Installaties zonder voor afgaande vergunning verboden. FRANKRIJK De drievoudige monetaire overeenkomst gehandhaafd. De dreigende hotelstaking. De Amerikaansche Minister Morgenthau heeft in een verklaring tegenover de pers tè kennen gegeven, dat hij hoopte, dat het Fransche ministerie van financiën een stabiel peil voor den frank zal vaststellen hetgeen het eerste doel is, dat de drie- mogendheden-overeenkomst beoogt. Hij deelde mede, dat de Fed. Reserve banken in de afgeloopen dagen hebben geopereerd om een reactie op de Ameri kaansche beurzen te voorkomen en dat zij er dank zij de overeenkomst ln zijn ge slaagd, den koers van den franc te hand haven. Morgenthau verklaarde nog dat er geen verandering wordt aangebracht in de technische regeling der mone taire overeenkomst. Hij zeide voorts, dat sedert Maandag slechts geringe bedragen waren omgezet in francs voor Amerikanen, die daaraan be hoefte hadden. Verder vestigde hij er nog met nadruk de aandacht op. dat de monetaire overeen komst van kracht was gebleven gedurende de beurssluitlng in Frankrijk. Wat dit niet geschied, dan zouden de wereldmarkten zeker ernstig verstoord zijn. Sir John Simon en Morgenthau hebben den Franschen minister van Financiën een boodschap gezonden van den volgenden inhoud „Nu gij de volmachten hebt gekregen, die gij verlangde om te voorzien in den tegenwoordigen toestand, verheug ik mij van te voren den nauwe samenwerking te zien voortgezet tusschen onze schatkisten krachtens de driemogendhedenovereen- komst. Ik wil de oprechte hoop tot uit drukking brengen, dat Frankrijk weldra uit de tijdelijke moeilijkheden, waarvoor het geplaatst is, zal geraken." Bonnet heeft aan Sir John Simon en Morgenthau zijn erkentelijkheid betuigd in de volgende bewoordingen Ik stel er prijs op u mijn diepgevoelden dank uit te spreken voor de wenschen, die gij mij hebt. willen uiten. De Fransche re geering hecht groote waarde aan de nau we samenwerking tusschen de departe menten der schatkist. De krachtige po ging tot financieel herstel, dat wij vastbe sloten zijn in het leven te roepen, zal ons in staat stellen met vrucht de politiek te volgen uit hoofde der drievoudige overeen komst en zal een einde maken aan de moeilijkheden waaraan wij het hoofd moesten bieden. De nationale oïjihisatie van burgemees ters van badplaatsen en herstellingsoorden heeft tot Chautemps een brief gericht, waarin zij zich solidair verklaart met de Nationale Kamer voor het hotelbedrijf en ae onverwijlde toepassing vraagt van de wet Jaquier-Regnier, die faciliteiten ver leent ten aanzien van de uitvoering van de wet op de veertigurige werkweek. Chautemps heeft gisteravond delegaties van arbeiders en patroons ln het hotelbe drijf ontvangen. Aan beide partijen werd een bemidde lingsvoorstel voorgelegd. De arbeidersdele gatie aanvaardde het, maar die van de pa troons oordeelde het onvoldoende en bleef op haar standpunt staan, zy was echter bereid vanmorgen de besprekingen te her vatten. De indruk bestond, dat een groote stap in de richting van een verzoening ge daan was en de hoop bleef behouden, dat de besprekingen van vandaag op bevredi gende wijze zouden eindigen. De gemeenteraad van St. Denis heeft Jacques Doriot, den vroegeren burgemees ter der stad, thans leider van de uiterst rechts gezinde Fransche Volkspartij, die door de regeering Blum tot aftreden werd genoopt, en bij de herverkiezing verslagen werd, benoemd tot eere-burgemeester der stad. De raad nam dit besluit, nadat Marcel Marschal met 28 stemmen tot nieuwen bur gervader was gekozen. De zeven leden der minderheidspartij in den raad onthielden zich van stemmen. Na de gemeenteraads zitting hield een groep van 300 communis ten. onder wie Doriot eens een leidende rol speelde, een betooging tegen den gemeen teraad. ITALIË. De bevolkingsstatistiek. Volgens een offlcieele opgave telde Italië op 31 Maart 1937 43.361.000 inwoners. In de eerste vijf maanden van dit jaar zijn 56.607 meer huwelijken gesloten dan in dezelfde tijdruimte van het vorige jaar. Het geboorte-overschot van 35.638 zielen is weliswaar grooter dan het. overschot in Mei, maar het totaal overzicht van de 5 eerste maanden van dit jaar is minder gunstig dan het vorige jaar. 'S-GRAVENH AGE NOORDEINDE 140 C RUSLAND Ontwerp regeling van verkiezingen voor hoogsten sovjet. Het ontwerp is gepubliceerd van de re geling der verkiezingen voor den hoogsten sovjet. Ter bestudeering van dit ontwerp za) op 7 Juli a.s. de vierde zitting van de centrale executieve der U. R. S. S. bijeen komen. Het ontwerp is gebaseerd op de desbetreffende artikelen van de grondwet, waarin algemeen, gelijk en rechtstreeksch kiesrecht wordt vastgelegd in geheime stemming voor alle burgers die den leef tijd hebben bereikt van achttien jaar De „Isvestia" tracht het voor te stellen alsof iedere Russische burger vol deelge- rechtigd is. maar men weet al tc goed, wat de vrijheid van verkiezing in dicta tuur-landen beteekent VEREENIGDE STATEN Ontslagen bij de werkverschaffing. De regeering heeft besloten om bezul- niglngsredenen geleidelijk een aantal ar- oelders van de Work Progress Administra tion te ontslaan. De W. I'. A kan vergele ken worden met do nationale werkplaatsen welke in 1848 in Frankrijk werden opge richt en had ten doel de werkloozen in de groote steden te helpen. Het besluit van dc regeering heeft aanleiding gegeven tot betoogingen te New York. Verscheidene honderden demonstreerden voor do bureaux van dc organisatie en een dertigtal perso nen trachtte de kantoorlokalen binnen te dringen De politie greep in, drie personen werden gekwetst en 130 gearresteerd. De betoogers richtten aanzienlijke schade aan De regeering heeft dit besluit genomen omdat het experiment te kostbaar was en teleurstelling bereidde. Te New York alleen waren 160.000 personen te werk gesteld en sedert Dinsdag j.l. zijn er 120.000 ontsla gen. hetgeen aanleiding was tot de be toogingen en ongeregeldheden. De in verband met de stakingen ln de staalindustrie gevormde verzoeningscom missie constateert in haar rapport, dat de onderhandelingen mislukt zijn. De commis sie verklaart, dat zij zich in verband met de weigering der maatschappijen met de vakbonden van John Lewis te onderhande len, genoodzaakt heeft gezien, haar werk zaamheden voorloopig te staken. Zij advi seert beide partijen in het geschil door een rechterlijke uitspraak gelijktijdig te doen verhooren, hetgeen n&ar haar meening de eenige mogelijkheid is om tot overeenstem ming te geraken. PALESTINA Memorandum van het Jewish National Agency. Het Jewish National Agency heeft een memorandum gezonden aan den secretary, generaal van dan Volkenbond ter inlichting van de permanente manda.encommissie. Dit memorandum betreft de ontwikkeling van het Joodsch nationale Tehuis in Palestina en vermeldt o m. dat in den 'oop van 1936 twee en tachtig Joden gedood zijn tijdens wanordelijkheden. driehonderd negenenzestig werden gewond, terwijl de schade toegebrach. aan Joodsche eigen dommen beraamd wordt op 250.000 pond sterling, waaronder begrepen 67 000 pond sterling schade aan aanplantingen en oogsten. De veiligheid van leven en eigendom blUft dus we in hocge mate on breken tot ernstige ongerustheid van de Joodsche be volking en van alle vreedzame inwoners. Het ondetzc'k naar gepleegde misdaden tydens de onlusten heeft zeer magere resul aten opgeleverd en zelfs wanneer arrestaties verricht werden, toonden de daarop volgende processen e-nstige na atig- heden van den kant van hen, die verant woordelijk zijn voor de leiding der achter volging. Van de Arabieren die gearresteerd werden in verband met de vermoording van 82 Joden, is slechts één tenslotte schuldig bevonden. De ongecontroleerde toestand der landgrenzen maakt het mogeitik. dat ge wapende benden avonturiers van bulten Paestina binnendrongen, welke groote streken van het Arabische land terrorisee- ren en den omvang van de campagne dGr wet.eloosheid vergrooten. Het schrijven eindigt: „Het Jewish Agency acht het van vitaal belang, zoowel in het belang van het Joodsche volk als van een duurzamen vrede in Palestina, dat het Joodsch nationaal Tehuis binnen den kortst moge yken tüd in staat gesteld wordt zich te ontwikkelen door immigratie en vestiging in zoodanigen omvang, dat iedere ooging om zijn groei door geweld te stuiten vergeefsch wordt". 3905 (Ingez. Med.) HONGARIJE De bevoegdheden van den regent. De Rijksdag heeft in een plechtige zit ting met algemeene stemmen het wetsont werp betreffende de verkiezing en de uit breiding van de bevoegdheden van den ryksregent aangenomen. Voor den aanvang van de behandeling van het ontwerp had den de soc|aal-democraten de zaal verlaten Deze wet verleent den rljksregent staats- rechtelyk dc bevoegdheden van het na tionale Hongaarsche koningschap, met uitzondering van het opperste patronaat over de Kerk en het recht tot verleening van adeliyke titels. Japansch-Mandsjoerysche zyde hetzelfde gedaan wordt. Ook herhaalde hy het voor stel, onderhandelingen te openen over een nieuwe demarcatie van de door de Amoer gevormde grens, die de oorsprong van het incident is geweest. Sjigemitsoe handhaafde het standpunt, dat de Sovjets verantwoordeiyk zyn voor de spanning, daar zy het eerst troepen hebben gezonden om de Mandsjoerysche eilandjes op onwettige wyze te bezetten, alsmede vaartuigen In de Mandsjoerijsche wateren hebben laten kruisen. De ambas sadeur verlangde, dat de status quo zou worden hersteld, d.w.z. dat de Sovjet- strydkrachten zouden worden teruggetrok ken, en uitte zyn twyfel aan de aanwe- UIT HET VERRE OOSTEN Het incident op de Amoer. Gisteravond heeft Litwlnof een bespre king met den Japanschen ambassadeur Sjigemitsoe, gehad, welke drie uur duurde, en na afloop waarvan een communiqué werd gepubliceerd, waarin gezegd wordt, aat Litwinof opnieuw geprotesteerd heeft tegen de beschieting van Sovjet-Russische Vaartuigen op de Amoer door Mandsjoe rysche troepen. Hy wees op de hoogst ern stige gevolgen, die uit een dergeiyke han- delwyze zouden kunnen voortvloeien en op het recht der Sovjet-regeering op scha devergoeding. Litwinof herhaalde het voorstel, onmid dellijk de troepen en vaartuigen van belde partyen van de eilanden terug te trekken, en beloofde dat de Sovjets hun schepen vandaag- zouden terugtrekken, mits van DE 8EZETTIU6 van EIUUDJES IU DE AMOER SowjEir (BUGOWJESJIJEUSK RUSLAUD kpM*TAUTIUÓW5KA g PQJ&RICOW/A S.JOEMADSI BOIOHÖI MAklJSJOEKWO Stuur» p-, AKORSakowskv f f j jjjxx OSTIÜJ ^JAuV^GOWjESpóSk CHtBOBWSK MglLBENB-r («uw»' ZT5ITSKH10 KIAWË zigheid van Mandsjoerijsche vaartuigen in de omstreden zone. Litwinof bleef staan op een wederzijdsoh terugtrekken. Hij verklaarde, dat, indien inderdaad de afwezigheid van Japansch- Mandsjoerysche vaartuigen wordt vastge steld, de Sovjet-Russische patrouilles en vaartuigen eveneens teruggetrokken zul len worden en het Incident zoodoende ge regeld zal zyn. Sjigemitsoe beloofde de voorstellen te zullen bestudeeren en vandaag de bespre kingen te hervatten. In het Japansche ministerie van buiten landsche zaken werd echter verklaard, dat Japan's standpunt ten aanzien van het incident op de Amoer ongewijzigd is. Het blijft staan op onmiddellijke ontruiming van de eilanden. Deze ontruiming dient onvoorwaardeiyk te geschieden, d.w.z. niet op \oorwaarde das tegeiykertijd de Japan sche troepen van den tegenoveriigg-mden Aincer-oever worien teruggetrokken. Het ministerie kan geer. toezegging deen dat ''et Japansche leger niet de eilanden zal bezetten, nadat deze door de sovjettroepen onirulmd zyn. De Nitsji NitSji meldt uit Cliarbin, dat de Sovjettroepen, die de eilandjes Bolsjoi en Senncefa bezet hadden, deze zijn begonnen te ontruimen. Ztt-con- centreeren zich in de dorpen Konstan- tinovska en Novopetrovski, waar zij aanzienlijke versterkingen ontvangen. iBuiten verantwoordeiykheld der Red.). Copie van de al of niet geplaatst» stukken wordt niet teruggegeven. VER. VOOR CHR. GEZONDEIDS- EN VAC ANTIEKOLONIËN IN NEDERLAND. Namens de afd. Lelden van bovenver melde vereeniging verzoek ik u beleèfd om onderstaande aanbeveling te willen pliat- sen. Bij voorbaat hartelijk dank. Hoogachtend, Uw dw. E. C. DE LANGE, Secr.esse. W, Singel 65, Morgen zal er gecollecteerd worden voor het zwakke Leidsche kind, dat op medisch advies voor 5 k 6 weken hoodig naar bui ten moet. Dat de kosten, hieraan verbon den, voor zeer veel ouders in "dezen tijd ta groot zijn, spréékt vanzelf. Ons doel is om deze ouders hierin te helpen. Maar dat gunnen wy alleen doen als u ook helpt. Eén kleine gift van velen in de collecte is voldoende om ons werk in stand te houden. De collectanten zullen zich belangloos beschikbaar stellen. We hopen zeer. dat we ook dit jaar weed op uw steun kunnen rekenen. Het is eeni algemeen Leidsch belang! DE LUCHTVERBINDING OVER DEN ATLANTISCHEN OCEAAN. Vandaag vertrekt een Pan-American Clipper vliegboot van de haven van Washington voor een proefvlucht over den Atlantischen Oceaan. De route gaai over Batwood op New Foundland, waar do vlieg boot tot Maandagmiddag half zes (g.m.t.) zal blijven om vervolgens den Oceaan over te steken naar de Shannonrivier ln Ier land, vanwaar naar Southampton gevlogen wordt. Het eerste traject is 1.720 K.M. lang, het traject over den Oceaan 3.210 K.M., terwyl het laatste traject 525 K.M. lang ls. Dinsdag moet het toestel in Ierland aan komen Tegelykertyd vertrekt uit South ampton een vliegboot van de Imperial Airways, die hetzelfde traject in omgekeer de richting zal afleggen. De president van de Pan-American Air ways. Joan Trlppe, heeft uiteengezet, dat de bedoeling van de belde vluchten ls, ge gevens te verzamelen voor het opstellen van een dienstregeling. Hy wees er op, dat deze vluchten verschillen van vroegere po gingen, daar de opgestelde dienstregeling onder alle weersomstandigheden zal wor den gehandhaafd. DE POSTVLUCHTEN. De „Specht" (uitreis) is gisteren te Ban doeng geland. Genootschap „Kennis is Macht". Jaarverslag over 1936. Aan bovengenoemd verslag, samengesteld door den secretaris, den heer C. H. Zaaijer, is het volgende ontleend: Ieder Leidenaar spreekt met voldoening over „Kennis is Macht", over het voorreoht, dat de Leidsche jongelui van zulk een op leiding kunnen profiteeren. Tooh ontbreekt er iets belangrijks, en dat is de financieele steun van de Leidsohe instellingen en par ticulieren. Het aantal donateurs is reeds tot een 25-tal geslonken, waaronder er nog zyn van buiten Leiden. Gezien den nood der tyden, waaronder het Genootschap vanzelf eveneens lijdt, zou het een voldoening zyn, indien bovengenoemden financieel blijk van waardeering gaven, door zich bij den pen ningmeester als donateur op te geven. Eveneens Is het een teleurstelling, dat de waardeering voor het bestuur in Den Haag evenmin is doorgedrongen. In het verslag van den directeur der Mid delbare Handelsavondschool mr. dr. H. D. M. Knol lezen wy, dat by het begin van 1936 het aantal leerlingen, dat deze school bezocht 341 bedroeg, waarbij 89 vrouwelyke; aan het einde van 1936 bedroegen deze cyfers respectieveiyk 355 en 90. Zooals hier uit biykt, is het aantal leerlingen zij het niet Ln sterke mate nog steeds sty gen- de. Vooral echter het aantal lesuren, het welk gegeven wordt, is met het vorige jaar en vorige Jaren vergeleken, sterk gestegen. Een verblijdend teeken blyft verder, dat de schoolbevolking, in sterkere mate dan vroe ger het geval was, bestaat uit jongelui met meerdere algemeene ontwikkeling. Zoo wordt het aantal van de leerlingen, die in het bezit zyn van een diploma M.U.L.O. en H.B.S. steeds grooter. Jammer dat vele jongelui geen betrekking of een hoogst on voldoende gesalarieerde betrekking kunnen krijgen. Echter is ook hier verbetering te constateeren, het aantal werklooze leerlin gen loopt terug. Zoo was het aantal leerlin gen, dat op 31 December 1936 werkloos was 119, tegen 151 eind 1935. Het aantal aanvragen van werkgevers was dit Jaar gering. Aan het eindexamen namen 200 leerlin gen uit de verschillende examenklassen deel; daarvan slaagden er 135. zynde 68%. Cyfervergeiyking leert, dat de uitslag, vergeleken met het vorige jaar, zich in gun- stigen zin heelt gewijzigd. Het resultaat is als de z.g. technische vakken bulten be schouwing worden gelaten dat 52% der candidaten zyn geslaagd (de percentages waren in 1935: 46%, 1934: 56%; 1933: 46°<9 en 1932: 48%). Het geeft een onbevredigend gevoel, dat zoo weinig candidaten voor de practyk- examens slagen. De vraag heeft zich opge drongen of de tyd niet gekomen ts, dat de onderwijsinrichting volledig wordt omge vormd in een Middelbare Handelsavond school met vyfjarigen cursus. Dit lokt niet aan, omdat vele leerlingen nu eenmaal gaarne spoedig klaar willen komen en de opleiding bij invoering van den overdach ten maatregel weer met een Jaar verlengd zou worden. De invoering zou echter haar verdediging vinden in de volgende feiten: in de eerste plaats, is de jaarcursus omge zet in een 10-maandscursus; ten tweede, de klassen zyn door de voorgestelde maat regelen vanwege het Ministerie van Onder- v/ys, Kunsten en Wetenschappen steeds grooter geworden; ten slotte, de leerlingen moeten tegenwoordig minstens drie vakken volgen. SUIKERWERK- EN CHOCOLADE FABRIKANTEN. Te Amsterdam had de algemeene jaar vergadering plaats van de Ned, ver. van suikerwerk- en chocoladefabrikanten. Na het uitbrengen van de gebruikeliike jaar verslagen werd een uitvoerige bespreking gewyd aan den toestand der Industrie. Het algemeen oordeel was uitermate on gunstig en zonder uitzondering was men van meening. dat dit in de eerste Dlaats te wijten is aan de nog steeds op deze industrie zwaar drukkende crlslslasten en in de tweede plaats aan de styging van de kosten voor het levensonderhoud. In de paar laatste jaren hebben 32 groo- lere en kleinere suikerwerk- en chocolade fabrikanten hun deuren moeten sluiten en het laat zich aanzien dat dit aantal nog grooter zal worden. De vergadering droeg het bestuur op op nieuw bij de regeering ernstig aan te dr.n- gen op verlichting der lasten en sprak haar vertrouwen uit in den nieuwen minister van economische zaken, die uit de Indus; rie voortgekomen is en waarvan verwacht mag worden dat de ernstige moeiiykheden der suikerverwerkende industrie zyn volle be langstelling zullen hebben Wegens bedan ken van den heer L. A. Hagers werd tot voorzitter gekozen de heer G. Bakker, dlirecteuv van de N.V. Zaan1andsche Cacao fabriek v.h. T Oly en Co terwtil tot nieuw bestuurslid, werd benoemd de heer H, A. Bakels, commissaris der N.V. v.h. J. C. Kiene en Co.. te Amsterdam. 2—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 2