STADSNIEUWS 78 ste Jaargang VRIJDAG 2 JULI 1937 No 237011 HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN VISSCHERIJ-BERICHTEN Kiellegging van het nieuwe passagiersschip voor de „Nederland" Dit nummer beslaat uit VIER bladen LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: 30tts^pcr regel voor advertenties uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertentles belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling "Woensdags en Zaterdags 50 ets bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn: per 3 maanden f. 2.35 per week TtfïtrT&ii# f. 0.15 Franco per post f. 2.35 per 3 maanden 4* portokosten.' (voor binnenland 10.80 per 3 mud,). Prof. dr. J. de Zwaan bedankt voor benoeming. Naar prof. dr. J. de Zwaan ons mede deelt, heeft hij bedankt voor zijn benoe ming tot lid der Provinciale Staten van Zuid-Holland. De nood der Ned. Herv. Gemeente. Gemeente-avond in de Pieterskerk. Teneinde meerdere bekendheid te geven nan de financieele moeilijkheden, waarin de gemeente-commissie der Ned. Herv. Ge meente verkeert, was gisteravond in de Pieterskerk een gemeente-avond belegd. Onder de aanwezigen, die het ruime bede huis vulden, merkten wij zeer vele kerke- raadsleden op. Ook waren de predikanten Boissevain. Groot Enzerink, Kuilman. Lo cher, Punselie, Riemens en de Wit aan wezig. Ds. M. J. Punselie droeg aan het begin van deze bijzondere ure de nooden der Ned. Herv. Gemeente in een ernstig gebed aan God op, waarna hij Ps. 84 voorlas. Ver volgens gaf hij een korte uiteenzetting van het doel van dezen avond. Spr. toonde aan, dat de Kerk de schat- bewaarster Gods is. In de Kerk is iets. dat God voor Zijn volk bereid heeft. De Kerk zegt amen. In rustige zekerheid zegt zij. dat God ons de zonde wil vergeven en lei den tot heerlijkheid. In de Kerk hooren wij ook het besliste antwoord op vele vra gen van de vermoeide ziel. Als wij nu aan de Kerk denken, dan denken wij onmiddellijk ook aan haar or ganisatie. Gods bedoeling is dat wij stoffe lijke dingen verzamelen om daarmede hoo- gere schatten te dienen. Helaas Is het onder ons menschen ech ter een feit, dat de stoffelijke belangen veel en veel meer op den voorgrond staan dan de geestelijke zaken. Over het alge meen brengen de menschen zonder protest dan ook hun offers voor de eigen goden. Vaak wordt het geld uitgewogen voor brood dat geen brood is. Wij dwalen met ons geld door de wereld, maar wij vinden geen rust. Vervolgens bepaalde ds. Punselie zijn ge hoor bij de eenige rust, die God Almachtig alleen kan schenken. Hij komt tot ons en zegt: Ik ben de Weg, de Waarheid en het Leven. En thans, aldus spr., zullen wij ons moeten afvragen, wat of de Kerk ons waard is. Overdenken wij deze vraag, dan zullen wij het geheel in groot verband zien en niet afdwalen in kleine, enghartige on derdeden. Wij zullen ons er goed reken schap van geven, dat zoo wanneer wij Kerk zeggen, dit feitelijk in heilige reali teit beteekent: God komt tot den mensch en de mensch mag treden voor het aange zicht des Heeren. Dit brengt den mensch dan ook dadelijk in een gaarne offerend- gezinde houding. Voor God past het vrij willige offer. Zooals men ook nooit voor een koning een aalmoes zal vragen, zoo min past het om dit voor God te doen. Ds. Punselie eindigde met allen op te wekken voor Gods Koninkrijk een vrijwil lig offer te brengen. De heer P. J. Mulder, voorzitter van de gemeente-commissie voerde als volgende spreker het woord en begon met er op te wijzen, dat de gemeente-commissie voor een groot financieel probleem staat. Het ls een materieel vraagstuk met een geeste lijken achtergrond. Aan de hand van vele cijfers toonde hij aan, dat de inkomsten sterk terug loopen. Zoo is b.v. de huur der zitplaatsen in de verschillende kerkgebouwen verminderd van f. 3600 in 1934 tot f. 2300 in 1937. Ook is de kaarten-verkoop en de opbrengst dei- busjes sterk gedaald en verder kan ook het Marekerk-comité zijn jaarlijksche aflossing van duizend gulden niet meer gestand dogn. Verder trad bij de kerkcollectenop- brengst. een achteruitgang in, welke mo menteel al f. 1000 verschilt met die van 1034. Volgens den heer Mulder kon dan ook op het oogenblik gesprdken wor den van een janrlijksch tekort van vijf a zesduizend gulden. Dat alle mogelijke middelen moeten wor den beraamd om dit tekort te doen afne men, ligt voor de hand. Van daar dan ook, dat spr. enkele ingekomen voorstellen voor las, waarin wegen werden aangegeven en opmerkingen werden gemaakt, teneinde tot een oplossing uit de financieele moeilijk heden te komen. Nadat spr. herinnerd had aan een der- gelijken gemeente-avond, welke in 1920 werd gehouden en waaruit de eere-dienst- commissie, die zulk een voortreffelijk werk verricht, werd geboren, deed hij een ern stig beroep op de offervaardigheid der ge meenteleden. Spr. wekte in dit verband op voor een bedrag in te teekenen op de daar voor bestemde inschrijvingsbiljetten. Ver der deed spr. het eenvoudige voorstel aan de hand om zoo mogelijk, Zondags de ga ven voor de gemeente-commissie te ver dubbelen. waardoor een meerdere op brengst van ongeveer f. 2500 per jaar zal ontstaan. De heer Mulder eindigde met er op te Wijzen, dat de Kerk geen werk van men- schenhanden is, maar in haar diepsten oorsprong 'n weerspiegeling van 't lichaam van Christus. Spr. hoopte dat dit een ieder duidelijk voor den geest mocht staan, waardoor dan de gewenschte uitkomst on getwijfeld niet zal uitblijven. Ds Joh. W. Groot Enzerink. voorzitter van den Kerkeraad. sprak vervolgens een slotwoord, waarin ook hij in groote ernst de financieele moeilijkheden onder het oog bracht. Met nadruk stelde spr. vast. dat het vooral de minder bedeelden zijn, die trouw en met veel liefde hun offer brengen. Spr. hoopte, dat dit beschamend zal werken t.o.v. de beter gesitueerden, waardoor de grootere en groote giften ook ruimer zullen toestroomen. Spr. eindigde met nog met een enkele gedachte stil te staan bij een gedeelte uit Ps. 127 God schenkt het Zijn bemin den als in den slaap." Nadat hij nog in dankgebed was voorge gaan. werd deze bijzondere samenkomst besloten met het zingen van Gez. 96: „Hallelujah, eeuwig dank en eere". Classis Ned. Herv. Kerk. Het classicaal bestuur vain Leiden heeft benoemd tot lid van het Prov. Kerkbe stuur van Zuid-Holland ds. A. W. M. Odé, Ned. Herv. predikant te Koudekerk a. d. Rijn en herbenoemd dr. J. Riemens alhier. Tot leden van het classicaal bestuur wer_ den gekozen de predikanten dr. D. Jacobs te Boskoop en ds. Jac. Treffers te Woer den. en herkozen de predikanten ds. J. Riemens en ds. J. W. Groot Enzerink al- hier. ds. J. J. H. Klomp te Voorhout en ds. W. G. Krijkamp te Sassenheim en ouder ling dr. G. Brouwer. Voorzitter van den Kerkeraad. Vanaf heden zal ds. Joh. W. Groot Enze rink optreden als voorzitter van den kerke raad der Ned. Herv. Gemeente. Zooals be kend verwisselt deze functie elk half jaar. Het laatst werd deze vervuld door dr. W. Th. Boissevain. EINDEXAMENS KWEEKSCHOOL. Voor het eindexamen der Rijkskweek school te 's-Gravenhage slaagden van de Leidsohe parallel 3e klasse: Mej. J. M. Oosterhout (Lelden) en de heeren: G J. Prevo en F. D. Teljeur (Lei den), P. O. Revet (Lisse) en W. J. Ruigrok (Noordwijkerhout). Hiermede zijn alle candidaten geslaagd. GOUDEN DOCTORAAT. Donderdag 8 Juli a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn. dat mr. P. F. L. Verschoor, rustend advocaat en procureur te 's-Gra venhage, aan de Leidsche universiteit pro moveerde tot doctor in de rechtsgeleerd heid. GEREF. KERK. De kerkeraad der geref. Kerk alhier heeft voor het verieenen van eenige hulp diensten op het gebied van het cateche tisch onderwijs en ziekenbezoek tijdens de twee vacaturen, die ontstonden door de emeriteering "van ds. W. Bouwman en het overlijden van ds. H. Thomas benoemd den heer J. S. v. d. Bos, theol. cadidaat alhier, die deze benoeming heeft aangenomen. CHR. H.B.S. MET 5-JARIGEN CURSUS. De toelatingsexamens. Geslaagd voor het toelatingsexamen der eerste klasse: J. R. Bloot, A. Boogaards, M. Gort. P. v. Hoeken, W. P. Hofkes, C. H. Hogewoning. H. O. Kampschuur, F. R. J. Knetsch, W. Kwestroo, R. Lammens, H. Lek. W. v. Lit, A. A. Luijendijk. H, B. J. Matthijs, Ridi A. Meijdam. Nic. Muuse, Maartje den Os. W. M, v Ringelenstein, W. F. E. Smelik, N. v. d. Stel, W. J. Valkenburg, F. J. Vossen. C. de Vroedt, M. v. Wijfie, J. P. de Borst. G, Ligtenberg. Afgewezen 12; het examen wordt met 21 candtdaten voortgezet. Dc eindexamens. Geslaagd voor het eindexamen: W. Barnard, Katwijk aan Zee: W. F. Brinks, Hazersweude; L. EeLkema, Voorschoten; O. Hamel, Oegstgeest; M. J T. Harts, Wasse naar; N. J. de Jong, Wassenaar; E. H. J. Menger, Leiden; J. v. d. Plas, Katwijk aan Zee; B. Ie Roi, Oegstgeest; mej. J. M. Spaargaren, Oegstgeest; mej. M. W. Vtoom, Oegstgeest; F. v. d. Berhe, Voorhout; P. Boot, Leiderdorp; A. Boutkan, Wassenaar; C. J. Francken. Leiden; C, Glasbergen. Oegstgeest; F. Goekoop, Oegstgeest; G. A. Hamei, Oegstgeest; W. Pera, Leiden: II. Sleeboom, Noordwijk Zee; J. Sobels, Oegst geest; J. Zuijderdum, Voorschoten; P. L. Zwaienstain, Oegstgeest; J. Burgers, Was senaar; J Roosdorp, Katwijk a. d. Rijn. Afgewezen zes HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: Naamlooze Vennootschap Leidsche Ga- ramelfabriek voorheeft Bbckêr en Co., Turfmarkt 8, Leiden. De heer Niko Spaargaren (thans mede directeur) is afgetreden als gevolmach tigde. H. Turkenburg. Gouwsluischeweg 6. Al phen a. d. Rijn; timmerman. Uittredend eigenaar H. Turkenburg, dd. 1 Jïuli 1937. ACADEMISCHE EXAMENS. Bevorderd tot doctor in de geneeskunde, op proefschrift getiteld: „Over Allergie, naar aanleiding van een onderzoek betref fende de reactie van Prausnitz-Küstner", de heer E. Janssen, geb. te Nijkerk. Ge slaagd voor het candidaatsexamen rech ten: mej. H. Dekker (Den Haag) en de heeren H. L. Weurman (Den Haag) en J. van der Meer (Leiden); voor het uropae- deutisch examen theologie: mej. H. Spren- ger (Breda) en de heer H. A. M. den Herder (Voorschoten); voor het doctoraal examen rechten: de heeren F. C. van Lakerveld (Den Haag) en J. J. G. M. Walenkamp (Warmond): voor het artsexamen ie ge deelte: de heeren C. W. J M. de Ruyter (Leiden): A C Ringeling (Den Haag) en G J. de Maat (Hulst) (Z.) Bevorderd zijn tot arts: mej. S. E. van Aarem (Oegstzeest) en de heer J. Vis (Luik) (België-'. RING LEIDEN EN OMSTREKEN VAN CHR. ZANGVEREENIGINGEN. Uitreiking der prijzen. Gisteravond werd in het gebouw „Natha- naël" een buitengewone vergadering van bovengenoemden ring gehouden, in welke vergadering de prijzen zijn uitgereikt, be- naa'd bij het concours od Hemelvaartsdag j.l. Op de gewone wijze werd de vergadering door den voorzitter, den heer G. Goedhart, geopend, waarna hij in een korte toespraak de aanwezigen welkom heette. De secretaris de heer C. B. v. d. Zeeuw, gaf een kort overzicht van den gehouden wedstijd De deelneming was bevredigend. 22 koren, hoe wel 237 uitnoodigingen waren verzonden. De secretaris had te klagen over de mede werking van de deelnemers. Doordat teksten en partituren niet op tijd kwamen, waren er in het programma nog enkele storende fouten. Van de 22 deelnemende koren gin gen er 15 met een eersten priis naar huis en 5 met tweede prijzen; 1 vereeniging bleef huiten mededinging, hoewel de prestaties van genoemd koor in zijn afdee- ling zeer goed waren Niettegenstaande a le moeilijkheden, die dit jaar vele waren, gaan we rustig onzen gang; schenkt ons uw vertrouwen, aldus het verslag en we zullen toonen dit waardig te zijn. Vervolgens had de uitdeeling plaats van medailles, kransen en andere prijzen. De vertegenwoordiger van ..Ha'lelujah" dankte in een korte toe spraak het bestuur. Genoemde vereeniging behaalde met een grooten zilveren lauwer krans, den ringbeker. uitgeloofd door de L.B.F. en den wisselbeker van het LD. Verschillende afgevaardigden voerden het woord, óf om te bedanken voor de prijzen, óf om op. of aanmerkingen te maken, waarmede hev, Ringbestuur een volgende maal ernstig rekening zal houden. Niets meer aan de orde zijnde, werd de vergadering door den heer Groen met dankzegging gestoten. DE WERKLOOSHEID. Bij den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken stonden ingeschreven: Bouwvakarbeiders: Bagger lieden 3; Be hangers 17; Betonvlechters 10; Betonwer kers 55; Fundeenngwerkers 1; Glazenma kers 2; Glazenwasschers 9; Granietwerkers 12; Grondwerkers 81: Heiers 2; Metselaars 103; Opperlieden 100; Schilders 67; Sloo- pers 2; Steenhouwers 1; Straatmakers 8; Hulp-Straatmakers 12; Stucadoors, Witters 58; Timmerlieden 212; Uitvoerders 7; Voe- gesr 15; Ongeech. Bouwarb. 8. Totaal 785. Fabrieksarbeiders: Bleekers 20; Lompen sorteerders 13; Vellenblooters 7; Steen- fabr. Arb. 110; Zeepfabr. Arb. 5; Ongesch. Fabr. Arb. 58 Totaal 213 Kantoorpersoneel: Kantoorpersoneel 88: Reizigers, Colp. 51; Winkelbedienden 33; Etaleurs 4; Incasseerders 17; Music i 5; Onderwijzers 9; Overheidspersoneel 9; Ver plegers 4. Totaal 220. Hotel-Café-Pers.: Huispersoneel 12; Kell- ners 44; Koks 6. Totaal 62. Houtbewerkers: Beddenmakers 2; Hout bewerkers 41; Kistenmakers 6; Kuipers 8; Lijstenmakers 4: Meubelstoffeerders 29; Meubelmakers 18; Politoerders 4; Ongesch. Arbeiders 21. Totaal 133. Kleermakers: Kleermakers 59; Kappers 6; Schoonmakers e.a. 14. Totaal 79. Land- en Tuinarb.: Bloemisten 25; Land arbeiders 26; Tuinlieden 21; Warmoeziers 8; Ongesch. Landarb. 5. Totaal 85. Metaalbewerkers: Bankwerkers 104; Blikbewerkers 22; Burgersmeden 36; Electriciëns 62; Gasfitters 16; Gasmeter- makers 2; Gereedschapmakers 3: Instru mentmakers 4; Isoleerders 4; Kettingsme den 22; Klinkers 11; Koperslagers 3; Lab. Bedienden 3; Lasschers 8; Loodgieters 48; Machinisten 16; Metaalboorders 7; Metaal draaiers 5; Metaalslijpers 1; Metaalzagers 1; Monteurs 13; Pianostemmers 3; Ponsers 5; Polijsters 1; Rijwielherstellers 13; Rij tuigschilders 2; Scheepstimmerlieden 7; Stokers 20; Tegenhouders 14; Verw. Mon teurs 11; Voorslaanders 5; Vooiwarmers 3; Vulcaniseurs 1; Vuurwerkers 8; Wagen makers 5; IJzerwerkers 44; Een gebeurtenis, welke een schoone belofte voor de toekomst inhoudt. Een in de eerste plaats voor de N.V. stoomvaart-maatschappij „Nederland" belangrijke gebeurtenis, welke een schoone belofte voor de toekomst in houdt, is vanmorgen geschied: het leg gen van de kiel van het nieuwe passa giersschip, tot den bouw waarvan de „Nederland" op 23 April i.l. na een stilstand van eenige jaren opdracht heeft gegeven aan de N.V. Nederland- sche Scheepsbouw-Maatschappij te Amsterdam. De eerste kielplaat, die op de blok ken zou worden gelegd, hing, de vlag gen van S.M.N. en N.S.M. drr^ende, in de takels van een der groote werf- kranen boven de machtige, verbreede helling 3, waarop het nieuwe schip zal worden gebouwd. Te 10.55 uur geschiedde het leggen van deze eerste plaat. Het was een kort, maar interessant schouwspel, dat door de aanwezigen met groote belangstel ling werd gadegeslagen. Tot de aanwe zigen behoorden o.m. de heeren A. F. Bronsing, mr. D. A. Delprat en F. de Boer, directeuren der N. V. Stoomvaart Mij. „Nederland" en de directeuren van de Ned. Scheepsbouw-Maatschappij de heeren ir. D. Goedkoop Dzn. en ir. H. Goedkoop. Met het leggen van de kiel is de bouw van Amsterdam's grootste schip, dat tevens het snelste op de Indië-route zal worden, daadwerkelijk begonnen. Ongeveer 10 millioen KG. staal zullen noodig zijn om, met ruim 2 millioen klinknagels, den romp van het schip te vormen. Gedurende 2 jaren zullen gemiddeld 1200 a 1300 arbeiders aan den bouw van het schip werkzaam zijn. Volledigheidshalve volgen hier nog de voornaamste bijzonderheden vaa het te bouwen passagiersschip lengte op de lastlijn: 630 voet ca. 192 meter; breedte op de lastlijn: 83lA voet ca. 25,5 meter. Het schip wordt ingericht voor 513 passagiers 1ste en 2de klasse, 148 pas sagiers 3de klasse en 52 passagier 4de klasse. Het schip wordt o.a. voorzien van een zwembad en 3 liften. Met deze scheepsbouworder is een be drag van 12 a 13 millioen gulden ge moeid. De naam van het schip is nog niet vastgesteld. 3; Ong'ssch. Arbeiders 44. Totaal 580. Sigarenmakers: Sigarenmakers 18; Siga- renstrippers 1. Totaal 19. Technici, Opz.: Analysten 1: Bedrijfslei ders 7; Ingenieurs 3; Technikers 5; Teeke naars, Opz. 6; Werkmeesters 12. Totaal 34. Textielarbeiders: Hekelaars 7; Katoen- drukkers 21; Kluwers e.a. 2; Luikers 9; Plaatsnijders 22; Schrobbelaars 2; Spin ners 52; Spoelers 3; Staaldraaddraaiers 10; Sterkere 2; Strijkers 14; Wevers 115 Wol bewerkers 32; Ongesch. Textielarbeiders 54; Totaal 345. Transportarbeiders: Emballeurs 5; Chauffeurs 141; Exp. Knechten 24; Koet siers 15; Loopknechten 44; Söhippere 76; Magazijnknechten 58; Spoor- en Tramper soneel 17; Wakers 6; Transportarbeiders 69: Losse Arbeiders 469. Totaal 924. Typografen: Boekbinders 29; Boekdruk kers 21; Eotografen 4; Hulp-Vakarbeiders 3; Letterzetters 31; Steendrukkers 2. Totaal 90. Voedingsmiddelenarb.Bakkers 82; Mo lenaars 1; Ovenisten 4; Slagers 66; Sui kerwerkers 22; Wijnkoopersknechten 9; Zoutzieders 2; Zuivelbereiders 2; Ongesch Fabr. Arb. 27. Totaal 215. Vrouwen: Analysten 1; Apothekersass 1; Kapsters 3; Naaisters 7: Strijksters 1; Maastere 1; Winkeljuffrouwen 11: Buffet juffrouwen 1; Linnen juffrouwen 1; Kan toorbedienden 20; Verpleegsters 8; Teeke- naressen 1; Onderwijzeressen 4; Ass. en Huishoudsters 9; Dienstboden 13: Dag meisjes 3; Kinderjuffrouwen 3; Werksters 87; Fabr. Arbeidsters 18: A.V.O. 8. Totaal 201. Alg. totaal 3985. 2 Juli 193G 4195. 3 Juli 1935 3652. Ben. 40 Ged. Wer^c^en su 26 we$c^rscfra£üng EERSTE BLAD BINNENLAND. De Vrijheidsbond en de kabinetsformatie; rede van mr. Wendelaar (Binnenland, 3e Blad) De vergadering der Ned. Maatschappij ter bevordering der pharmacie (Binnenl., 3e Blad). Branden te Rotterdam (Gemengd. 3e Blad). Het tournooi te Wimbledon; de dames Round en Jedrzejowska in de finale (Sport, 4e Blad). BUITENLAND. Blijvende moeilijkheden in de Spaansche controle (3e Blad). Ontspanning in het Verre Oosten (Buiten* land, le Blad). Ds. Niemoeller in Duitschland gearresteerd f Buitenland, le Blad). Het drievoudig monetair verbond tusschen Frankrijk, Engeland en de Ver. Staten gehandhaafd (Buitenland), le Blad). De Belgische liberalen 'Buitenland, leBiacu. Nadere gegevens over de chaotische toe standen in sovjet-Rusland (4e Blad;, ZIE VOORTS LAATSTE BERICHTEN EERSTE BLAD. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 2 Juli 1937. Tarbot per K.G 0.720.58; Griet per kist var 50 KG, i 26; Tongen par K.G. 1.1.40—0.85; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 6.10; Bot f. 14—5.50; Schar f.4.60— 3; Wijting 1.2.40—1.70. Praairapport Hr. Ms. „Jan van Brakcl". 30 Juni Tusschen 56 gr. 30' en 57 gr. 5' Nor. en 0 gra 4' en 1 gr. 23' Ol.- VL 197, 40 kantjes; VL 217, 1 kantje; SCH, 3 0 kantjes: SCK. 42. 14 kantjes; SCH, 81, 150 kantjes; SCH. 87 77 kantjes; KW, 2, 90 kantjes. Alle: wel. Praairapport Hr. Ms. „Nautilus". 30 Juni. Op 59 gr. 18" Nbr. en 0 gr. 24' Ol.: SCH. 310, 3 kantjes; SCH. 14, 200 kantjes; SCH. 110, 100 kantjes; VL. 132. 89 kantjes; Op 59 gr. 22' Nbr. en 0 gr. 32' Ol.: VL. 78, 200 kantjes. Op 59 gr. 24' Nbr. en 1 gr. 27' O). VL. 208. 130 kantjes. Vlaardingsehe markt. 2 Juil SCH. 39 met 15 last. Groene haring 33.10 30.50; Maatjesharing jong 14.60; ideni gewoon 10.8011.70. Alles naar kwaliteit, NIEUWS UIT IJMUIDEN. (Van onzen correspondent) Meer trawlers in de vaart. Geleidelijk gaan er d« laatste dagen meer trawlers in de vaart. Zoo zijn gisteren weer paar zee gegaan de Hercules, de Maria R. Ommering en de Beatrice. Heden zou de Schoorl vertrekken. Voorts is de Azimuth in het dok geplaatst. Het bestuur van de wo-ningbouwver. „De Eendracht" heeft na een gehouden onderhandsche aanbesteding het bouwen van 15 schuren opgedragen aan K. Burgy, aannemer alhier. Gisteravond omstreeks haifnegen is de 12-jarige P. R. uit de Leuvenstraat, toen hij in de Meidoornstraat in een lantaarn paal geklommen was, daaruit gevallen. De jongen bekwam verschillende schaafwon den en vermoedelijk een lichte hersen schudding en is door den Eerste Hulp dienst naaj het Academisch Ziekenhuis overgebracht.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 1