Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 1 Juli 1917 Officieele Crisispublicaties CEBUTO-AGENTSCHAP -ZsLd&hA/e&ioC 2 DAAGSE RECLAME AGENDA HAARLEMMERMEER. Aischeid van den heer W. A. Meeuwig. Na in „De Landbouw' te Hoofddorp door het bastuur van de afd. Haarlemmermeer van den Oentralen Bond van P.T.T.-per- soneel te zijn gehuldigd, heeft de heer W. A. Meeuwig. die wegens het bereiken van den 65-J. leeftijd als besteller den P.T.T.- dienst gaat verlaten, dezen middag van het postkantoorpersoneel en zijn uit verschillende deelen van Haarlemmermeer in het Postkantoor te Hoofddorp bijeenge komen collega's hartelijk afscheid geno men. Hem werd door den waarnemend direc teur, den heer Slootweg, in een van groote waardeering getuigende toespraak dank aing van de noodzakelijke uitgaven, ver bonden aan het ontwerpen van plannen voor een luchtbeschermingsdienst hier ter plaatse. De heer P. Guyt vroeg wat of de bedoeling eigenlijk Is. Oefeningen houden, enz.? De voorzitter zeide dat deze gelden misschien noodig zijn voor studiemateriaal bijwonen van vergaderingen. Men kan van f. 100.— niet veel doen, Aanvankelijk heb ben B. en W. eenieszins critlsch tegenover deze zaak gestaan. De heer Guyt zeide er tegen te zijn, als het is van seml-mllitairen aard of voor versterking van het milita risme. De heer Lodder vroeg waarom B. en W. er critlsch tegenover stonden. De voorzitter antwoordde dat men nog niet zeker schijnt te weten welken kant men uit moet De een zegt „In huls blijven de gebracht voor de uitnemende wijze waar- an(ipr: de straat op". Er zal echter toch op hij zijn taak heeft vervuld en voor d< n Plan gemaakt moeten worden, of een dienst om de gevolgen van een aanval zoo gcrlre mogelijk te doen zijn. De heer v. d. Marei zou nog wat willen wachten. De heer Sehoneveld meende, dat aanval en verde diging principieel aan elkaar verbonden zijn Menschen als Vlruly en van Dijk be weren, dat Nederland niet verdedlgdbaar is, tegen luchtaanvallen. Principieel is spr. legen deze instelling. De heer v Tongeren zeide het met den heer Sehoneveld niet eenr te zijn. als deze zegt, dat men als Christen hier niet vóór lean zijn. Men mag de ooccn toch niet sluiten voor de werke lijkheid. Andere leden zeggen: „dus we mocter. ona maar laten bombardeeren!" Het voorstel werd tenslotte aangenomen met de stem van den heer Sehoneveld tegen Voorstel tot het verleenen van een extra prettige samenwerking en omgang, die van hem steeds werden ondervonden Den geachten scheldenden besteller werd een crapaud en zijne echtgenoote een fraai bloemstuk aangeboden. De heer Meeuwig dankte hiervoor harte lijk. waarna allen in zijn woning gezellig bijeen bleven. Geslaagd te Haarlem voor het examen Handenarbeid mei. W. Mienus te Hoofd dorp. HILLEGOM. Groote oefening van E. H. B. O. De Ver. E.HB.O en Reddings-brigade subsidie aan de Chl. Katwljksche Naal- lieeft een groote oefening bij het Station school, welke een extra subsidie van f.500 gehouden had aangevraagd, doch deze aanvraag weer Er waren tien patiënten te verbinden had ingetrokken De jaarlijkscho subsidie voor ulteenloopende verwondingen. Een 7an f 200.is echter geheel onvoldoende. verondersteld spoorwegongeluk had dit groote aantal patiënten opgeleverd. Olmdat het hard regende, is niet buiten, maar in een groote loods der Spoorwegen geoefend Toen alle verbanden gelegd waren, heb ben de 4 aanwezige geneeaheeren het werk onderzocht cn vragen gesteld aan hen, die de patiënten verbonden hadden. Vervolgens zijn de patiënten op bran- om het tekort te dekken. Bovendien is het zeer wenschelijk, dat een nieuwe naaima chine wordt aangekocht De heer Guyt merkte op, dat het schoolgeld veel te hoog lr. Met de f. 100.— is de school niet gered. Kan Katwiik ook niet een Vakschool stich ten? Nadat de heeren E v. d. Bent. v. 't Wout en Grimbergen het. woord gevoerd TH-,...s„,„jan- hadden, zette weth. Veltkamp den toe- cards gefegden in een ziekenauto geplaatst aland nader uiteen, waaruit o.m. bleek, dat of in een goederen-wagon, welke ingericht, van stichten van een Vakschool wel niets is voor vervoer van gewonden. Men werkte komen kan. Tenslotte werd het voorstel van ook met twee zuurstof-apparaten Uitgezonderd den tegenslag van het on gunstige weer. had de oefening een vlot verloop. KATWIJK. GEMEENTERAAD. Beeediging waarn. gemeente-secretaris Subridie luchtbeschermingsdienst Het onderhoud Prov. weg WassenaarNoord Holl. grens De winkelsluiting. De raad vergaderde onder voorzitter schap van den burgemeester. Alle leden waren aanwezig. Bij de ingekomen stukken merkte de heer van Rijs op, dat in Febr. reeds door Weth. Dubbeldam is gezegd, dat de bouwveror dening gereed was. doch tot nu toe is hiervan nog niets gebleken. De voorzitter Zeide, dat verschillende aangelegenheden hebben meegewerkt om deze zaak nog niet te kunnen afmaken. Den heer van Rijs werd toegezegd, dat spoedig deze aangele genheid in orde zal komen. Volgde beëediging van den waarn. ge meente-secretaris. Door het vertrek van den heer Collette moest een nieuwe hoofd commies worden benoemd. Door B en W. is hiervoor benoemd de heer J. C. Tiele- man, voorheen commies 1ste klas. Bij af wezigheid van den secretaris treedt de hoofdcommies als waarnemend secretaris op. In verband hiermede legde deze in handen van den voorzitter de vereischte eeden a! Voorstel tot benoeming van commissies tot het nazien van de rekeningen 1936 der gemeente, de gemeentelijke bedrijven en van den schoolartsendienst. Volgens het tot dusverre bij de aanwijzing toegepaste van B. en W met alg. st. aangenomen. Eer voorstel tot het verleenen van een bijdrage in de kosten van opneming van -en patiënt in de inrichting „Meet en Bosch" tot een bedrag van f. 50C.— p. J. werd aangenomen. De totale kosten bedra gen f. 740.—. de Diaconie draagt f. 50.— bij. het suppleticfonds van het gesticht neemt 1. IOC.voor zijn rekening. Goedgekeurd. Voorstel tot verhooging van het aandeel in de kosten van onderhoud van den Prof. tveg WassenaarNoord Holl. grens. Na lang onderhandelen hebben E en W. aan Ged. Staten bericht, medewerking aan de totstandkoming dezer wegverbetering af hankelijk te moeten stellen van enkele voorwaarden, bijv. dat do Provincie finan- cieoler steun zal verleenen aan dc gemeen te voor het aanbrengen van een verbete ring in dc verbinding met Lelden onder de gemeente Katwijk, n.l verbetering Sandtlaan, bruggenbouw over den Rijn, aansluiting N. MolentulnwegWassenaar- schc weg, waar een verkruising naar den nieuwen grooten verkeersweg zal zijn toe gelaten. Hiertoe waren Ged. St. echter niet genegen. Wel was men bereid t. z. t. een plaatsing van dezen verbindingsweg op 't tertiair wegenplan in gunstige overweging te nemen. Een andere voorwaarde is. dat dc Provincie aan de gemeente financieels schadeloosstelling geeft voor den grond die door de omlegging in beslag zal worden genomen. Vervolgens dat te Katwijk a. d. Rijn een aftakking wordt gemaakt voor het verkeer vanuit de richting Haarlem naar Katwijk aan Zee. naast de drie reeds geprojecteerde aftakkingen. Het komt de meerderheid van B. en W. voor. dat, nu aan de omschreven voor vaarden voornamelijk wordt tegemoet ge komen er verder geen bezwaren meer be staan, dc vereischte medewerking aan de tot standkoming van den omschreven we- rouleeringsstelsel zouden thans voor een benoeming in aanmerking komen: voor de ë«n aanleg to verleenen. Bijna alle leden gemeenterekeningen de heeren W. Kulk. i voerden over dit punt het woord. Men gaf B v. d. Bent en M. v. d. Marei; voor dc als bezwaar op. het feit. dat do gemeente rekeningen van gas. water en electr. be drijf: M. v. d. Marei, M. van t Wout. J. Sehoneveld: Grondbedrijf en Schoolartsen- dienst: M. v. d. Marei. J. G, Sehoneveld en C. van Rijs. Overeenkomstig dit stelsel werden deze heeren als zoodanig benoemd. Het voorstel tot het verhuren van de gemeentewoning aan de Zuidstraat 83 b aan W. van Rijn tegen een huurprijs van f.132 p. j. werd overeenkomstig het voor stel van B. en W. aangekomen, evenals een voorstel tot. wederverhuur van eenige per- ceelen teelland aan Gebr. v. d. Vegtstraat, groot 294 R.R. tegen f. 0.25 per R.R. in ..Cleijh Duin" en F. van Tol. idem groot Katwijk moet bijdragen in den aanleg van den nieuwen Vinkeweg die niet in dc ge meente ligt. De voorzitter en beide wet houders zetten ook hun standpunt uiteen. Principieel heeft men dezelfde bezwaren air dc raadsleden, doch tegenover dezo on billijkheid staat, dat het Rijk een groote subsidie geeft voor dezen weg. die voor Katwijk van groot belang is De heer van Rijs merkte op. dat de raad indertijd be sloot om subsidie te geven voor dn Blauw- poortsbrug te Lelden, die toch ook niet in Katwijk lag: doch ook dit was een ge meentebelang, Tenslotte werd besloten conform het voorstel van B en W. onder voorwaarde, dat B. en W. het aan Ged. SI. STEUNVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat belanghebbenden, die nog erwten van den oogst 1938 wenschen te denatureeren er rekening mee moeten houden, dat over partijen, welke na 24 Juli 1937 zijn gedenatureerd geen steun- vergoeding meer zal worden gegeven. Deswege zullen alleen aanvragen tot denaturatle, welke niet later dan 17 Juli zijn Ingekomen nog in behandeling worden genomen. 3867 Aan telers van veldboonen van den oogst 1936 aan wie steun wordt verleend op grond van de bij taxatie van de op brengst van het te velde staande gewas vastgestelde hoeveelheid, wordt mede gedeeld, dat partijen, waarvan vóór of op 17 Juli 1937 nog geen bericht van afdor- schlng is binnengekomen niet meer voor steun in aanmerking komen. dwaas op het dak te zetten. B. en W. wis ten het niet, aldus de voorzitter. Tenslotte goedgekeurd onder de vermelde toezegging door den voorzittei Volgde o.m. afwijzend rapport van de Raadscommissie op 't adres van P. Schoo- nenberg te Katwijk a. d. Rijn om schade vergoeding, verband houdende met het schutten van vee. welk advies door den Raad gevolgd werd. Het voorstel tot wijziging van do veror dening op de winkelsluiting betreft een wijziging in dc desbetreffende verordening aangebracht als gevolg van opmerkingen in een der vorige raadszittingen. In dit ontwerp is bijv. thans opgenomen een be paling inzake het met den Zaterdag ge lijk stellen van den werkdag onmiddellijk voorafgaande aan den lsten Kerstdag en van den Oudejaarsdag ihdUn dit een werk dag is. Ook is gevolg gegeverfaan het ver zoek van de afd. Katwijk van de Chr. Mid- denstandsvereen. om tijdens het badsei- zien het sluitingsuur voor winkels op Za terdagavond te bepalen op elf uur. omdat gebleken is. dat in Juli—Aug. vooral op Za terdag de toevloed van badgasten zóó groot is dat het niet mogelijk was binnen de door de wet gestelde grenzen, alle klanten te helpen. Ook voor den straathandel is een gelijke verruiming van do verkoopge- legenhcid opgenomen. Na uitvoerige dis cussie bleek de ragd veel voor uitbreiding te gevoelen en met de voorstellen in het pracadvies werd besloten, dat vischverkoo- pers het geheele Jaar door tot 11.30 zullen mogen verkoopen Dit alles betreft dan den Zaterdagavond. Het voorstel werd aange nomen met de stem van den heer P. Guyt tegen. De heer van Rijs vestigde de aandacht op het onnoemelijk aantal verkeersborden in de gemeente, wat een vreemdelingenbe lemmering is. Spr wenschte meer vrije parkeergolegenheden. De heer Grimbergen hoorde uit den mond van den voorz., dal zijn wensch, de zanderijvaart beter bevaar baar te houden, reeds in vervulling was gegaan. Er is al gebgggerd. Hierna sluiting mes gebed. voor CEBUTO, das: een 1e rangs hotel, voorko mende bediening, die niet op fooitjes uit is en de mooiste kamers. 2 dagen Brussel en omgeving 13.50 3 Ri|n, Ahrdal 21.50 4 Wuppertal 29.50 6 Harzgebergte 47. 12 Zwitserland97.50 Inlichtingen en Reisgids bij H. HEESTERMANS, LEIDEN, TEL 1 532 Steenstraat 24 (hoek Beestenmarkt) I II I REIZEN ZONDER ZORGEN 3850 (Ingez. Med.) VRIJDAG 2 en ZATERDAG 3 JULI Frou-Frou, per haifpond17 Darlings Custard, pondspak 15 LEVENSMIDDELENBEDRIJF 3848 DE KW. BIJENKORF P. Krugerstr. 28, Zuidstr. 3, Katw./Zce HEDEN. De Kaag (Herv. Kerk): Gem. Zangver. „Het Witte Huls", 8 uur nam. Vrijdag. W. de Zwijgerkerk (Gemeente Gods): Spr. W. Hacking en P. v. d. Woude, 8 uur nam. Noordwij kerhoutAandeelhoudersverg. N.V. v.h. N. C. v. d. Zalm en Zn. 2 uur n.m. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderda. Inenting tegen diphterie. 3'/> uur orecie? nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. (Ingez. Med.) KATWITK AAN ZEE. Uitstapje van „Excelsior". Een aantal leden van de Chr. Zangver- eenlging „Excelsior" maakte met den dirigent den heer Jan Couvée een uitstap je per autobus naar Rhenen. 's Morgens half 8 vertrok het gezelschap om vla Amsterdam. Hilversum, Soestdijk, Amersfoort, „Ouwehaivd's Dierenpark" te Rhenen te bezoeken. Na een oponthoud van ongeveer 4 uur werd naar Utrecht gereden, waar in hotel „Noord-Brabant" gedineerd werd. Om kwart over 11 's avonds arriveerde men weer hier en behoorde deee zeer ge animeerde tocht weer tot het verleden. 320 RH voor 5 Jaar. - In verband met den bouw van een kade- L°ch maar eens goed duidelijk zullen ma muur langs de Westzijde van hei P. H. :«m dat de raad dezen eisch onredelijk en Kanaal, was het perceel weiland in huur onwettig vindt, doch dat de goedkeuring bij Pronk, uit de huur genomen. Thans is hiervoor als het ware wordt afgedwongen. gebleken dat. het perceel dit jaar nog vrij zal blijven. B. en W. hebben laten lnschril- ven naar dit perceel met den volgenden uitslag: Wed. Pronk biedt f. 30.50. C. de Haas f. 36.— en de Chem. Industrie f. 105.- per jaar. B. en W. meenen thans dat het nog wel voor 5 Jaren verhuurd kan worden Dc voorstellen tot wijziging van de be grootlngen 1937 van het Electricitelts-, Gas- en Waterleidingbedrijf, alsmede die tot wijziging van de gemeente-begrootin gen 1037 en 1937 waren formaliteiten. Bij do vaststelling der staten van onin bare posten en behandeling der belasting en stellen voor het te verhuren aan de Di- i reclames, merkte de heer B. v. d Bent op, rectie der Chemische Industrie voor f. 105 dat dc agenda 2. 1. te overladen is. p. j. met een opzegtermijn van 3 maanden Op dc wijziging der gemeênte-begrootlng LEIDSCHENDAM. ERNSTIG ONGELUK. Heibaas door Ijzeren beugel getroffen. Gistermiddae is bij den bouw van het viaduct over de Vlier, aansluitende od den nieuwen Rijksweg den HaagGouda een ernstig ongeluk gebeurd. Tijdens het helen stortte plotseling een slangenbeugel waar aan bevestigd ls de slang, welke de geperste lucht naar het heiblok voert, naar beneden. De daaronder staande 40-j. heibaas W. H., wonende alhier, in dienst van de N.V. Be- tonmaatschappli Ohristlani en Nielsen te Den Haag, kreeg het voorwerp, dat zoo groot is als een wagenwiel, op het hoofd Dr. van der Leeuw uit Voorburg, die spoedig ter plaatse was. achtte onmiddel lijke overbrenging naar de 8t. Antonlus- hoeve noodzakelllk. De toestand van den getroffene was gisteravond zeer ernstig. en het recht om het voor opslagplaats te mogen gebruiken. Vervolgens stelden B. en W. voor te ver- kwam men terug met opmerkingen over uilgaven door de politic, welke niet goed te keuren zijn. De raad is hierin ook niet huren eenige perceelen pas aangekochte gehoord. De heer v. d. Marei meende dat gronden ln Nieuw Zuid. voorheen eigen- het voornamelijk zit In het paardrijden dom van de Leidsche Duinwatermaat- door de politie. Ook de motorpolitie kost schappij, meest allen huurders van de vo rige eigenaresse. Huurbetaling vooruit. Voorstel om het dooi de gemeente ge bouwde Koelhuis voor' haring af te staan aan de N.V. Koelhuis ..Katwijk", hetgeen le veel en is gevaarlijk. De vlag op het po litiebureau staat er zoo dwaas mogelijk; 7 politieagenten waren blijkbaar noodig, om die vlag daar te planten Dc voorzitter zeide. dat de critiek volkomen juist is. B. thans een formaliteit is. Alles aldus be- en W. betreuren dezen gang van zaken. sloter. Voorstel tot het beschikbaar stellen van eer credie' groot 1.100.— ten behoeve van den luchtbeschermingsdienst hier ter plaatse, waarvoor op 28 Mei 1.1. een com missie voor luchtbescherming is geïnstal leerd. Dit bedrag moet dienen ter bestrij- Doch 't zal niet meer gebeuren. De heer P. Guyt zeide er nog niet erg gerust over te zijn Ondanks raadsbesluiten gaat dc po litie gewoon door met uitgaven te doen, die niet toegestaan waren. De heer v. Ton geren vroeg oi de voorzitter dan ook geen toestemming gegeven had, om de vlag zoo NOORDWIJK. GEMEENTERAAD. De plantsoentjes aan de Egmonderstraat Geen telefoon voor de agenten Subsidie's Hulde aan B. en W. Inzake den Noord- Boulevard. De Raad kwam voltallig bijeen en met het oog op de Agenda van 23 punten, waar op nog een bespreking van het nieuwe ont werp Uitbreidingsplan volgde, werd reeds om twee uur aangevangen. Een verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim werd voor kennisgeving aangenomen. Er bleken ln 1936 gemiddeld 1664 schoolgaande kinderen ln de gemeente te zijn; en het percentage ongeoorloofde verzuimen is in 1936 zeer laag geweest en varieerde van maximum o tot minimum 0.03°/o, al naar gelang de cijfers voor de verschillende scho len apart berekend was. De bewoners der Egmonderstraat hadden verzocht de daar aanwezige plantsoentjes ln een betere staat te onderhouden. De groote moeilijkheid echter ls dat voor aanleg en onderhoud van plantsoenen een zeer klein bedrag op de begrooting is uitgetrokken; verschillende plantsoenen vragen dringend om een betere verzorging en uit de discussies bleek dat veschillende leden op de volgende begroo ting gaarne een hooger bedrag gevoteerd zouden willen zien om het aanzien der ge meente iets te kunnen opvoeren. Zoolang zullen dus de bewoners der Egmonderstraat nog geduld moeten oefenen, al beloofde de voorzitter dat de zaak en beetje zou worden schoongemaakt. Punt 6 behelsde een voor stel om f. 800.— toe te staan voor aanleg van trottoirbanden en verbreeding van den rijweg van de IJmulderstraat, waarop het Raadslid Vink reeds eenige malen met klem had aangedrongen. Eenige raadsleden von den de kosten schrikbarend hoog, ter wijl de heer Alkemade er naar informeer de hoeveel meer het zou kosten, Indien er tegels ln de trottoirs gelegd werden. Dit bleek echter zoo enorm veel duurder te zijn, dat men daar niets voor voelde; verder kwam vast te staan dat men er eigenlijk nog met een koopje afkwam, aangezien de Commissie van Openbare werken het goed koopste plan had uitgekozen, zoodat men maar gauw het voorstel aannam, voor er nog meer geld mee gemoeid zou worden. Met dc eigenaars der bouwgronden aan de Quarles van Uffordstraaj; werden eenige perceeltjes grond geruild, teneinde het ge- Iheel meer passend te maken ln het nieuwe uitbreidingsplan, welke ruiling met geslo- |ten beurzen kan plaatsvinden. Ter uitvoe ring van het doorbraakplan werd voorge steld een stukje grond aan te koopen van P. Langendijk voor f.150.waarvan deze dan een étalage maakt aan de nieuwe straat. Aangehouden tot na besloten zitting. De bewoners van het z.g. Stationsplein ver zochten de straatnaam aldaar definitief te I willen vaststellen en vroegen dit eindje straat de Katenblankweg te willen noemen, i waarmee de Raad zich kon vereenigen. Nu j de Oranjewcg in behoorlijken staat is ge bracht en de situatie daar wederom een verkeer ln belde richtingen toelaat werd 't éénrichtingsverkeer aldaar wederom opge heven. Een gemeentewoning aan de Zand- voortschestraat werd ln huur verlaagd ten einde deze huur in overeenstemming te brengen met die der andere gelijkwaardige woningen welke onlangs verlaagd zijn en teruggebracht op f. 3.35 per week. De Her vormde School te Noordwij k aan Zee zal i centraal worden verwarmd, waarvoor de aanlegkosten op f.3500 worden geraamd. Aangezien er geen gronden aanwezig zijn om de aanvrage tot medewerking te weige ren, kan de gemeente er niet van bulten om ingevolge de wet op het lager onderwijs deze uitgave toe te staan. Eenige ontheffingen van schoolgelden werden verleend, terwijl het weeshuisregle ment werd gewijzigd ln dier voege, dat de uitkeering van weesgelden voortaan voor volle weezen tot op 16 jaar en van half- weezen tot op 14 jaar zal plaats hebben. Blijkens de toelichting van den heer Alke made, welke de functie van weeshuismees ter uitoefent, werd vroeger alleen aan volle weezen uitgekeerd; later zijn daar half- weezen aan toegevoegd, terwijl een uitbrei ding om ook half-weezen tot op 16-jarlgen leeftijd uit te keeren te veel flnantleelc be zwaren met zich mee zou brengen. Besloten werd een ka3geldleenlng van een ton te pro- longeeren en tevens B. en W. te machtigen dergelijke leeningen in 1937 zelfstandig af te handelen, met de bedoeling om een der gelijke machtiging ook voor 1938 ter zijner tijd aan de Raad te vragen. De Raadsleden waren hiervan eerst een beetje huiverig, maar gaven B. en W. voor 1937 hun zin; dan zou men later wel weer zien als het nieuwe voorstel aan de orde kwam. In een vorige vergadering staakten de stemmen bij de behandeling van een voorstel de poli tieagenten van een telefoon te voorzien, waarmee jaarlijks f. 187.50 kosten gemoeid zijn. Het ontwerp werd thans opnieuw ln discussie genomen en ondanks het klem mend betoog van den voorzitter, waarin hij aaneming adviseerde, met 4 tegen 11 st. verworpen. Een voorstel tot subsldleering van een nieuw opgericht Consultatiebureau voor Zuigelingen van het Wlt-Gele Kruis met een maximum van f. 350.werd aan genomen. Algemeen werd deze instelling, welke reeds langen tijd als een dringende noodzakelijkheid op het verlanglijstje der gemeentenaren stond, met vreugde begroet, te meer daar volgens de toelichting door alle moeders, zonder onderscheid van gods dienst of richting, geheel gratis het advies van een kinderdoktcr kan worden ingewon nen. Het groote aantal inschrijvingen be wijst dan ook, dat hiermede in een reeds lang gevoelde behoefte wordt voorzien. Dan volgde een voorstel om f. 26 "ïbsldie te geven aan Vreemdelingenverkeer voor een vuurwerk, waartegen nog al wat. oppositie bestond. Het was niet om het bedrag, maar meer een prlnclpieele kwestie van meerdere BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. „Wittebroodsweken". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater. Breestr. 31: 8 uur nam. „De Texas Rangers". Woesdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater. Steenstr. 39; 8.15 uur nam. „De misdaad van dr. Forbes". Woensdag- en Zatordagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het. Nieuwe Roxy-Theater. Haarl.str. 7 „Het mysterie van de Mondscheln-Sonate". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag. Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater". Hoogewoerd 49. 8 uur nam. „Dr. Socrates". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdagnam. te 2'/i uur. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor (.Doedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 28'Juni tot en met Zondag 4 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steenstr. 36, tel. 138; A. J. Donk, Doezastr. 31. telef. 1313 en J. Doedens, Wllhelmlnapark 8, Oegstgeest, tel. 274. leden om dergelijke extra-subsidie aanvra gen niet toe te staan. Voor ééne keer werd echter om aan V.V.V. den goeden wil te toonen het voorstel niet verworpen in de hoop dat de Raad ln het vervolg van derge lijke aanvraagjes verschoond zou blijven. Met alle ten dienste staande middelen mo gen B. en W. ageeren togen een besluit van Ged. St. waarbij Noordwljk gedwongen zou worden om alle slachtingen ln het vervolg te Katwijk te doen plaats hebben in een aldaar op te richten centrale slachtplaats en dit mede te helpen exploiteeren, het geen volgens B. en W. absoluut strijdig zou zijn met het belang der gemeente en nooit in de bedoeling der wet kan liggen. Bij de rondvraag bracht de heer Vogelaar dank aan B. en W. voor de spoedige verandering van den Noord-Boulevard, welke tot ieders tevredenheid, zij het dan ook in eigen be heer. werd uitgevoerd. De Voorzitter was met den raad eenparig van meening dat hier een nuttig stuk werk was verricht en kondigde reeds aan, dat zoo mogelijk In een volgenden winter de geheele Boulevard zoo zou worden in orde gemaakt. HU deed nu reeds een zeer dringend beroep op grondeigenaren om hun welwillende mede werking te willen verleenen. Ook B. an W. zijn bereid wat water in den wijn te doen en met onderlinge samenwerking ls hier volgens de voorzitter een verbetering moge lijk, welke een groot badplaatsbelang ls van niet te onderschatte beteekenls. De heer de Vreede merkte op. zich ten onrechte tegen uitvoering van dit plan te hebben verzet. De heer Liefferlnk dankte B. en W. voor de soepele toepassing der parkeerverordening hetgeen hem was toegezegd. Tot slot vroeg de heer Caspers om den dienst der ver keersagenten aan de Beeklaan op Zondagen mot eenige uren te verlengen. Daarna ging men over in geheime zitting ter bestudeering van het nieuwe ontwerp Uitbreidingsplan. OEGSTGEEST. GEMEENTERAAD. De burgemeester hersteld in den Raad - Langdurige discussies over dc verzoeken van den heer Proper. De gemeenteraad vergaderde voor het eerst weer onder voorzitterschap van den burge meester den heer A. J. van Gerrevink. Na opening sprak de heer T. v. Egmond als eerste wethouder namens de leden van den Raad den Burgemeester toe, hem van harte geluk wenschende met zijn herstel. Wij allen zijn zeer verheugd u weer in ons midden te zien, aldus spr. en zijn God dank baar. dat Hij u heeft willen sparen! Dat deze beterschap blijvende moge zijn is onze welgemeende wensch. Spr. zag vervolgens terug op de dagen van November 1936, toen hij zioh plotseling zag geplaatst om het veel omvattende werk van den Burgemeester over te nemen. Ik heb daaruit kunnen constateeren, dat die taak niet gemakkelijk is en den geheelen mensch vraagt. Ik heb die taak kunnen ver vullen met krachtdadigen steun van den secretaris en overige ambtenaren, waarvoor spr. allen zijn hartelijken dank betuigde. Ook den leden van den raad dankte spr. voor hun medewerking; hij besloot met den wensch. dat het in de toekomst niet meer noodig moge zijn als plaatsvervanger van den Burgemeester te moeten optreden. De Burgemeester dankte den heer van Egmond recht hartelijk voor de tot hem ge richte woorden en wenschen en voor de zeer bijzondere wijze, waarop hij zijn werk heeft waargenomen. Over hetgeen in die periode is tot stand gebracht heeft 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6