LEIDSCH D1GBLAD - Eerste B3« Donderdag 1 Juli 1937 WEBBERICHT. Ernstig explosie aan boord een duikboot. Buitenland Uit de Rijnstreek BEURSOVERZICHT M41KT Birmeterstand. Gistermiddfu3 uur: 767. Hedenmiddag uur: 767. binnenladsch weerbericht. Medegedeeld dut het Kon. Ned. Meteoroi. Ins tuut te De Bilt. Hoogste Star. 170.1 te Rochefort. Laagste Stan 749.0 te Stensele. Verwachtingot den avond van 2 Juli: Meest matig Zuidelijke tot Westelijke wind, zwaar twolkt ol betrokken, waar schijnlijk eenip regen, Iets warmer. buitenla'dsch weerbericht. Medegedeeld dor het Kon. Ned. Meteorol. In.'Jtuut te De Bilt. De depres3ledle' gisteren ten Noordwes ten van Schotmd lag, trok ln Zuid-Ooste lijke richting .aar de Noordzee en nam in diepte af. ZIJ vrmde de voorlooper van ver dere minima, de naderen ln een gebied van lagen luchtdri:, dat waarschijnlijk tot ver Zuidelijk op dn Oceaan reikt. Langs den Nordrand van het gebied van hoogen luchtduk op de 45ste breedtegraad worden warmeluchtmassa's aangevoerd, die in Engeland e om de Noordzee de tempe ratuur deden itijgen. In Centraal Europa is het neg koud, de afkoeling der laatste dagen drong thans Oostwaarts dor tot ln Polen en de Bal- tische Staten. Op het Noorelijk deel der Noorsche kust, op IJsland en langs de Oostkust van Groenland walen koude winden uit de Poolzee. Het wer ls overal zwaar bewolkt tot betrokken. In Zwitserlaid en de Alpen komt echter opklaring eveizoo in Zuid-Frankrijk. De meeste reen viel thans in Zweden en Noord-Scandinvlë. In Duitschland en op de Britsche elanden viel geen regen van beteckenis. T de Bilt viel in den nacht 12 m.M. De weerstoe.tand is thans weer station- nalr gewordenmet Zuidwesten wind en be trokken weer net nu en dan regen en met veel grootere 'ochtlgheid dan de laatste dagen. weersomstandigheden hedeïochtend 8 ddr. Londen: Z ZV„ matig, 17 gr. C„ zwaar bew.. na lichten regen. Parijs: W.ZIV., matig, 17 gr. C„ zwaar bewolkt, na Herten regen. Berlijn. ZwJ-natlg. 15 gr. C., mooi weer, licht bewolkt I Nice: windstif.e, 22 gr. C.. fraai weer. LUCHtTEMPKRATUUR. 9 uur voorm.: 14'A gr. C. f58 gr. F 12 uur 'smldd,: 16 gr. C. (61 gr. F.) 3 uur nam 17 gr. C. (63 gr. F.) HOOGWATERTUDEN TE KATWIJK ZIJE. Voor Zaterdag. Voorm. te 9 u. 13 min.; nam. te 21 u. 46 minuten. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". t 's Middags 12 uur: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 17'/i gr. C. licht op voor fietsers e.». Donderdag: 9.56 nam. tot 4.12 voorm. maans. op- en ondergang. 1 Juli: older 13 u. 27. een cafe-restaurant in het munttorengebouw. Naar wij vernemen ligt het in het voor nemen op de eerste verdieping van het Munttorecgebouw te Amsterdam een café- restauran; in te richten, waarvan de ope ning begin September, mogelijk zelfs eer der verwacht kan worden. I .enige gewonJen. Op dJolerzeeboot O 16 heeft heden een ernstig ïffval plaats gehad. De O 16 ligt op het pfnblik op de werf der N.V. Kon. Mij, ,,D»£helde' te Vllssingen voor de ge- bruikelte revisie. Heden was men in de machirptmer aan het proefdraaien, toen ploteeU' een hevige explosie plaats vond. De corressor van een Diesel-motor was geëxpjferd, waardoor een stuk metaal met gite kracht door de beperkte ruim- e machinekamer werd geslingerd ond zich 'n groot aantal marine zoodat het ergste werd gevreesd, zijden kwam hulp toesnellen. De :hnt, luit. ter zee le kl.. C. J. W. ining, nam onmiddellijk alle ge- maatregelen eerste opwinding bleek dat dit on- onder goed was afgeloopen. De of- itcbinlst 2e kl. bij de M.CD.J., Lug- d echter met verwondingen aan iat, en waarschijnlijk met 'n zware ïlhudding. naar het ziekenhuis da" overgebracht. Verder werden ■ond dg officier-machinist 2p kl. bij .S. Pluim en meioor-machlnist A, st Hun verwon din™en waren ech- dlen aard dat zij, na verbonden te r Den Helder konden vertrekken erzoek perige panwezlgen bekwamen allen schaafwonden rzaak van de explosie is nog on- beHHÏB w D$| iPLOITATIE VAN WONINGWET WONINGEN. Bij rculaire van den minister van so ciale ken van 23 Maart werd bepaald, dat/dnormen voor algemeene onkosten, ten bieve van woningwetwoningen te deelden, met ingang van 1 Juli eenige wtizlg zouden ondergaan. Tende de daartegen gerezen bezwaren te onzoeken heeft de regeering den datuhan ingang der wiiziglng voorloopig nader paai d op 1 October. KLEÏANDELAREN TEGEN SLUITING VAN HOTELS. Da emeene bond van Fransche kleine winkes en handwerkslieden welke 40.000 leden t. waaronder talrijke restaurant-, cafa. hoteleigenaren, heeft In een aan de ijpperstrekt communique al zijn aan- hangete Parijs en in de provincie uitge- geen gevolg te geven aan het door otelhoudersbonden voor den 3en geven slultlngsparool. De bond het communiqué op, dat een zoo- tie den Franschen handel, en het nd ernstig nadeel zou berokkenen, ingetwijfeid een groot, deel van de meening tegen het hotelbedrijf ln :ou komen. ital1xsch schip aan engejlsche kust gesteand. ht ls het Italiaansche stoomschip 14.500 ton groot, aan de kust nwall op een rots geloopen. Om 2 het vaartuig S.O.S. seinen uit en Uur meldde het, dat de machine ender water stond, gelsche reddingboot is te hulp ge sneld i heeft 30 opvarenden, w.o. 15 le den, r bemanning aan boord genomen. Tweésden der bemanning zijn met in- Wend kneuzingen naar een ziekenhuis gebra. LOGGER VISCHT EEN KLEINE MIJN OP WELKB EXPLODEERT. In de Scheveningsche visschershaven is gisteraiond de logger SCH. 72 aangekomen aie op 28 Juni op de Noordzee een klein avontuur had ervaren. Bij het ophalen van de netten was nl. een mijn van klein for maat opgevischt, welke op dat moment ex plodeerde en den 43-Jarigen K. J. S. aan gelaat en handen verwondde. De Geneesk. Dienst vervoerde den ge wonde. die aan boord voorloopig was ver bonden, naar het Roode Kruisziekenhuis. van waar hij heden naar zijn woning aan de Zeezwaluwstraat te Den Haag kon wor den gebracht. De verwondingen bleken van nlet-ernstigen aard te zijn. DE CTROLE op DE NIET-INMENGING. Deiplomatieke correspondent van de „DaiTelegraph" leidt uit de op het oogen- beschikking staande aanwijzingen Duitschland en Italië het niet- ingscomité, wanneer dit morgen ïzal komen, zullen voorstellen het plan voor de controle ter zee te tallen. Aangevoerd zou worden, dat hq£|teem een mislukking is gebleken en zelléleid heeft tot „incidenten". Diniet-inmenging" zou voortgezet wor den or alle betrokken regeeringen, even als in het verleden ls geschied mls- sdü zelfs doelmatiger en lntusschen zofc t Londensche comité kunnen trach ten en ander controle-schema uit te wgn. heer het comité overeen zou komen, controle ter zee ineffectief is ee 'or- ou ook de controle te land nu-ten opgegeven. Onder deze omstandig- zou de Britsche regeering bereid zijn, er alle betrokken regeeringen het er tens zouden ziin. de rechten van oor- 'renden aan beide partijen toe te ken. nep ij zou haar neutraliteit afkondigen enjederom haar besluit tot uiting bren- 9e levering van wapens en munitie aan car.üen te weigeren. brand in een manufacturenhandel Vanochtend om zeven uur werd brand ontdekt jn de groote achter-magazijner van de N.V. manufacturenhandel J. C. Ra m'hg aan de Lange Brugstraat te Breda. De brand nam spoedig zulk een omvan: aan, dat het aohtergebouw, waarin zich eet voorraad wollen dekens en ander artikelen bevond, spoedig ln lichter laali s-ond. Ook de beneden gelegen werkplaa vJ1 geheel uit. Met de grootste inspanning kon de bran, weer verhinderen, dat ook het hoofdgi bouw vernield werd. De waterschade rLechter zeer Sloot. Excuseer, mijnheer!.,.. Is er hier- De oorzaak van den brand ls niet bekenftvandaan aan de politie gebeld om assis- »e schede wordt door verzekering gedelw-tentie?! BODEGRAVEN. GEMEENTERAAD. Afscheid van den heer Lugtenburg Vrije middag voor de kappers Verbouwing van de politiepost. De Raad vergaderde. Afwezig de heeren v. Os en v. d. Heijden. De voorzitter sprak woorden van afscheid en dank tot den heer Lugtenburg, die voor het laatst aanwezig was. Het onderzoek van de geloofsbrieven van zijn opvolger kon niet plaats hebben, daar de heeren Baars en Kooistra bedankten en de heer W. G. den Neijsel nog geen beslis sing genomen heeft. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van de N.V. Bodegraaf- sehe Waterleiding, waarin deze mededeelt krachtens art. 21 van de concessie gebruik te zullen maken van haar recht om de con cessie nog 20 jaar te behouden. Dit stuk werd natuurlijk voor kennisgeving aange nomen en deed wat vreemd aan. na het raadsbesluit om het bedrijf op de conces sievoorwaarden over te nemen. De Water- leding schijnt zich op het standpunt te stellen, dat dit besluit niet rechtsgeldig ls, zoodat de rechter of de arbitragecommissie wel zal moeten uitmaken, wie nu gelijk krijgt. De heer Lugtenburg dankte voor de waardeerende woorden bij den aanvang tot hem gericht en voor de welwillende samen werking. Prof. Romme moest wegens zijn benoe ming tot Minister van Soc. Zaken de ver dediging van de belangen der gemeente contra de Waterleiding neerleggen, waarna die werd opgedragen aan zijn medewerker mr. Forstman. De heer A. Noordhoek, bestuurder van de stichting tot oprichting van een zwembad, vroeg als gemachtigde van den eigenaar van de Oranjestraat, aan welke straat het bad zal komen te liggen, overname van die straat door de gemeente. De eigenaar, de heer J. Rijlaarsdam zal de straat uitbreiden tot het terrein van de stichting en na den bouw van het bad. de straat verbeteren, waarna het een publieke weg geworden ls en deze beter in onder houd bij de gemeente kan komen. B. en W. zullen preadvies uitbrengen. Een verzoek tot verlenging van het slui tingsuur van dc café's op Zondag werd zonder discussie afgewezen. Gunstig werd beschikt op een adres van de kappers, waarin een wettelijke bepa ling werd gevraagd, waarbij de Maandag middag werd aangewezen tot wekelijk- schen vrijen middag voor de kappers. De Raad had aan G. S. gevraagd te wil len bewerken, dat de betrekkingen van ge meentewerkman. hulpmonteur van het G. E. B., slachthuisknecht, vuilophaler wer den vrijgesteld van de benoeming van ca- pltulanten in die functie Deze berichten dat de Minister niet bereid is dit te bevor deren. waarom nu een verordening op de benoeming van capitulanten wordt voor gesteld. die zonder discussie werd aange nomen. Aan de Bijz. School voor buitengewoon onderwijs te Alphen werd een subsidie toe gekend van f 15 per leerling per jaar. De heer Beijen betuigde zijn bijzondere sympathie voor deze school. Een wijziging van de begrootingen voor 1936 en 1937 bracht een langdurige be spreking over de politiepost, die niet.... waterdicht is en waarvan de muren bij flinken regenval doorslaan B. en W. stel den voor een bedrag van f. 500 uit te trek ken. waarvoor de voegen zullen worden uitgehakt en opnieuw gevuld terwij] de keuken, die te klein blijkt te zijn, wordt vergroot. De heer Jongeneel bestreed o.a. de ver bouwing van de keuken, en stelde voor, de post met f. 300 te verlagen De heer v. d. Marei steunde dit. Het voorstel van B, en W. werd z h. s. aangenomen. Tenslotte volgden lange discussies over het bestraten met tegels van het plein der Chr. School in de Melje. Na discussie werd het voorstel van B. en W. om het gevraagde toe te staan, aange nomen. Het goedgekeurde uitbreidingsplan zal opnieuw herzien worden, terwi.il de opcen ten op de "Cm een te fondsbelasting worden gesteld op 60. Hierna sluiting. men van de Woningbouwver. „Nieuw Le ven". In verband met de oprichting eener stichting, waartoe reeds is besloten, moet de Raad alsnog enkele besluiten nemen, o.a. tot het vaststellen van een minimum huurprijs. Teneinde voldoende vrijheid van beweging te hebben, stellen B en W. voor dezen huurprijs te bepalen op f. 2 p. week. Voorts moei door den penningmeester een zekerheidsstelling worden gestort; het be drag daarvan wordt door B. en V/. voorge steld op f. 1000. Ingaande 1 Sept. as. Deze voorstellen werden z.hst. goedgekeurd. Ter bespreking „aankoop woning te Hoog- made" ging de Raad in geheime zitting. Na herooening deelde de voorzitter mede, dat de Raad besloten heeft tot aankoop van 'n woning met garage te Hoovmade, eigen dom van den heer Van der Voorn aldaar. Van de ver. het „Wit Gele Kruis" uit de buurtschappen Rijpwetering. Hoogmade en Oud-Ade was een verzoek ingekomen om een subsidie groot f. 200 voor een op te richten afdeeling. B. en W. meenen tot deze uitgaven niet te mogen adviseeren, temeer daar aan een plaatselijke vereeni- ging op dit gebied werkzaam, reeds een subsidie groot f. 100 wordt verleend. Het verzoek werd voor kennisgeving aangeno men. Hierna werd besloten enkele geldlee- ningen te converteeren, waarna sluiting volgde. De weg in het Noordeinde te Hoog made ls door het gemeentebestuur voor het doorgaande zware verkeer afgesloten. De brug liggende In dezen weg, moet worden vernieuwd. Er zal een noodbrug worden ge legd voor vrachten tot ten hoogste 1000 K.G. totaar gewicht. Door het bestuur van den polder Oudendijk is tot machinist aan het elec- trisch watergemaal benoemd de heer J. Brunt alhier. WOUBRUGGE. GEMEENTERAAD. Ds hondenbelasting De rooilijn- bepalingen - Aankoop woning te Hoogmade. De Raad vergaderde. Gnder de ingeko men stukken was o.m. een goedkeuring van de wijziging verordening op de hondenbe lasting, waarover een uitgebreide discussie ontstond over de toepassing van deze ver ordening, Hef bleek hierbij, dat enkele le den ln de vorige vergadering, hadden ver staan, dat beroep op den Raad tegen den aanslag hondenbelasting open bleef, doch dat dit thans in werkelijkheid is overgela ten aan den secretaris, met uiteindelijk beroep bil den Raad van Beroep te Leiden. De heer Ankel stelde daarom voor, de ver ordening alsnog te wijzigen in dien zin. I dat beroep op den Raad open blijft. In een volgende vergadering zullen M. en W. met een zoodanig voorstel komen. On grond van een uitgebracht rapport van den Inspec teur van de Volksgezondheid stelden B. en W. voor. de woningen te Hoogmade B. No. 350, 355. 356 en 357 onbewoonbaar te ver klaren. Deze perceelen verkeeren blijkens het rapport in een zoodanigen staat, dat deze door het aanbrengen van verbeterin gen niet in bewoonbaren staat kunnen wor den gebracht. Werd z.h.st. aangenomen, In de nieuwe vastgestelde woningbouw verordening komen o.m. bepalingen voor ten opzichte van de rooilijnen, welke B en W, niet gewenscht voorkomen. Een rooilijn van 20 Meter uit het hart van een weg ls voor Woubrugge niet na te komen. Ten einde deze bezwaren te ondervangen kun nen bijzondere rooilijnen worden vastge steld waartoe voor het dorp Woubrugge in orincine reeds werd besloten Thans leggen B en W een ontwerp rooilijn voor ten be hoeve van Woubrugge en Hoogmade Na bespreking kon de Raad zich met dit ont werp vereenigen. Blijkens ingekomen bericht hebben Ged. Staten goedkeuring gehecht aan het Raadsbesluit tot het in eigendom overne AMSTERDAM. 1 Juli. De Fransche franc stond heden wederom in het centrum van de belangstelling. Het wakke verlooD van dit ruilmiddel dat on der beurstijd beneden zeven gulden Der 100 kwam. kwam aan het algemeene sentiment niet ten goede. Aanvankeliik was de stem ming prijshoudend, doch later werd die be. paald ongeanimeerd Het was duidelijk, dat in verband met de omstandigheden in Frankrijk een afwachtende houding "werd aangenomen en de handel was dan ook van beperkte afmetingen Een vaste stemming bestond op de belegglngsmarkt in -et bij zonder voor de Oude Schuld Ook vor de nieuwe 3 obligatiën openbaarde zich vraag. Het feit dat nogal materiaal, ooral van het lagere rentetvpe uit de markt werd genomen, hield vooral verband met de Juli- beleggingen De 4 "/o obligatiën Nederland en Nederl Indtë bleven ongeveer od peil. de 3°/o obligatiën werden hooger genoteerd, ook voor de overige eerste rangs teleggings- papieren werd eenige kooplust aan den dag gelegd.. Op de locale markt ontwikkelde zich eenige beweging in Koninklijken, die op ongeveer de slotprijzen van gisteren werden ingezet, doch nadien van aanbod te lijden kregen en onder beurstijd enkele procen ten achteruit gingen. Van de Aimerikaan- sche .soorten waren Shell Unions prijshou dend. Op de Sulkerafdeeling werden H.VA.'s ex-dividend 16 verhandeld. Bij ae opening was de stemming prijshoudend, dooh geleidelijk aan voltrok zioh een kleine inzinking. In de koersen van de overige sulkeraandeelen kwam niet veel verande ring. Naar heden gemeld, heeft de Nivas een afdoening bewerkstelligd van ruim 25.000 ton Java-suiker. Voor Industrieelen bestond sleohts geringe belangstelling. Doch de stemming was niet onbehagelijk. Aku's en Unilevers waren prijshoudend, ook de Philips aandeelen konden zidh gemakkelijk handhaven. In Rubberfondsen ging weinig om. Amsterdam Rubbers waren weinig veranderd. De handel in Tabakken was vrijwel tot stilstand gekomen. Dell Bata- via's werden echter wat hooger genoteerd. Scheepvaartpapieren konden zich meeren- deels goed op peil houden. Het krachtige herstel in Amerika had de belangstelling voor Amerikaansche waarden weer wat doen toenemen en ln de staalaandeeien. alsmede Anaconda's vonden nu en dan vrij aardige omzetten plaats tot verhoogde prijzen. wisselkoersen. Londen 9.00 1/4 (8.98'/i); Berlijn 73 (72.95); Parijs 7— (7.571/:); Brussel 30.65 (30.65); Zwitserland 41.62 (41.56); Kopen hagen 40.17'/: (40.12'/:); Stockholm 46.42'/: (46 35); Oslo 45.22'/: (45.15); New York 1.82 (1.82',:); Praag 6.34 (6.34) Prolongatie 1; Part. disc. 1/83/16; Dag geld 1/4. Reglstermarken 38 5/8; Credlet Sperrmar- ken 161/4; Effectensperrmarken 16; Reis marken 52; Bankpapier 45 1/4. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren LEIDEN, 30 Juni. Melkveiling. Week 4— 10 Juli 1937. Consumptiemelk 1ste klas 1.6.50; 2e klas 6.25; 3e klas 6.—. Prijs voor te leveren boventaxe-melk in georgani seerd overleg voor het district Leiden voor de week van 4 tot 10 Juli, gelijk aan den door de Regeering vastgestelden prijs. LEIDEN, 31 Juna. Per 100 K.G. Groene Kool 4.10; Uien 89; Peen 7—9; Aardap pelen 1—5.10; Andijvie 2—3; Sla 2—4; Aardbeien 1274 Snljboonen 2038; Stam- boonen 33—38; Tuinboonen 68; Doperw ten 11—22; Peulen 11—35; Per 100 K.G. Postelein 6—14; Spinazie 615; Tomaten A 22—26.20; idem B 22—30.60; idem C 22— 23.80; idem CC 11.60—18.20; Per 100 stuks: Andijvie 0.60—2.40; Komkommers 1.50— 4.80: Bloemkool 1.50- 14.40: Meloenen 15; Salade 802.10: Perziken 1.50—11; Rabar ber 21 -70: Per 100 bos: Kroten l.RO 3 20. Pieterselie 1 70 1.90; Radijs. 60 1.10: Sel derie 1.40—1.70; Uien 1.20—2.70; Peen 3.30 10.00; Rabarber 1.60 -3.90. BENTHUIZEN, 29 Juni. Aanvoer 1433 kipeieren, prijs f. 2.95—3.50 per 100. BOSKOOP, 30 Juni. Coöp. Ver. „De Bos» koopsclie Veiling". Rozen per bos: Pechtold 1520 et.; Wendland 43—52 ct.; Hadley 21—27 cent; Claudius Pernet 1630 ct.; Briarcliff 15 19 ct.; Butterfly 14—16 ct.; Steward 1822 ct.; Wilh. Kordes 15—25 ct.; Jules Bouché 17—22 ct.; Florex 25—36 ct.; Rosalandi» 1417 ct.; Wilhelmlna 1418 ct.; Juliana 3742 ct.; Chas B. Kllham 1520 cent; Edith Helen 1726 ct.; August Noack 15-- 22 ct.; Else Poulsen 4857 ct.; Glor)w Mundi 3845 ct.; Ellen Poulsen 1518 ct.; Paul Grampel 3545 ct.; Rosa Mundi 531 64 ct.; Mevr. v. Straaten v. Nes 3643 ct.J Ingar Ohlsen 3846 ct.; Queen Mary 15 18 ct.; Pauls Scarlet 1621 ct.; Vierlanden, 3645 cent. Diversen per bos: Iris 58 ot.; Lathyrus 36 ct.; Gerbera 1724 ct.; Clematis Prins Hendrik f. 1.101.40; idem Durandi 2040 cent. BOND WESTLAND, 30 Juni. (Binnenland- veilingen), 30 Juni. Roode bessen 1215 c.; idem dubbele 18 —28 c.; idem witte 15 c.; aardbeien 1726 c.; champignons 52 c.; Alicante 6373 c.; Frankenthalers 51—56 c.; Golden Cham pions f. 1.15; doperwten 1415 c.; dubbele boonen 25—29 c.; enkele idem 3640 c.; groote boonen 67—73 c.; frambozen 32—33 c.: snijboonen 2931 c.; peulen 2329 c., alles per kg.; groote aardappelen f.11.15; idem poters f. 0.901.10; kroten f. 2.70— 2.80. alles per kist; uien f. 1.102.40; andijvie f. 1.50—1.80; sla f. 0.80—2, alles per 100 krop of bos; asperges wit 30 c.; idem blauw 26 c. per bos; paparica f. 4.50 p. 100 peen 6—8.50 per 100 bos: rhabarber f. 2.30 3.50: bloemkool f.46; bloemkool le soort f.712.50; meloenen 5662 c idem II 22 35 c.; perziken 712 c.; idem 2e soort 46 c„ alles per stuk, eieren f.2.803.50: komkommers f. 1.702.60, alles per 100; tomaten A f. 3.35—3.50; B f. 3.30—3.40;C f. 3.25—3.60; CC f. 2.55—3.05; bonken f. 2.45 2.55, alles per bak. Exportveilingen van 30 Juni. Bloemkool 56 c.; meloenen 6065 c.; idem 2e soort 4555 c., alles per stuk; groene komkom mers f. 3.203.80 per 100 stuks; tomaten A f. 3.20—3.65; idem C f. 3.50—3.80; idem CC f. 2.65—3.30; idem B f. 3.10—3.35. alles per bak; allcante-druiven 55 c. per kg Coöp. Centrale Westlandsche Snijbloe menveiling, 30 Juni. Gerbera f. 2.60—4.70; Caldidum f. 1.40 2 60; Jap. Lelie f. 2.10—2.70; Regalie f.0.50 1; Snijgeraniums f.12: Zimüa f. 3.20— 4.10. alles per 100; Spectrum f. 1.40^2Sal mon f. 1.30—3.10; Wit f. 1.40—3.80; Lt. Roze f. 1.30—2.90; Gemengd f. 1.60—4.80: Geel f. 4.90—6.10; Kersrood f. 1.50—3.50: Robert Allwood f. 2.204 50; Dary Maud f. 2.40—3.90; Topsy f. 1.502.40, alles per 100; Plumose 14—24 c.; Sprengerie 58 c.; Lathyrus 3—13 c.; Violieren 10—18 cent; Convillis 8—10 c.; Gladiolen 12—20 cent; Aistroomeria 9—13 c.; Anjers 5—9 c„ alles lier bos. GOUDA, 1 Juli. Aangevoerd totaal 1474 stuks, waarvan 47 slachtvarkerts. Vette van 24—25 ct. per pond, levend met 2°/o korting. 622 magere varkens, f. 2436 per stuk; 74 biggen f. 1418 per stuk; Gelder- sche biggen, f. 18—22 p. stuk; 2 runderen, f. 120190 p. stuk; 114 nuchtere kalveren, f-0—11 per stuk; 2 schapen; 13 bokken en geiten, f. 2—7 p. stuk. Handel redelijk. Aangevoerd 452 partijen_kaas. 1ste kwal. met rijksmerk van f. 24—26, 2de kwal. met rijksmerk van f 21—23; zware tot f.27.50: handel matig Aangevoerd 302 ponden bo ter. Goeboter 7075 ct. p. pond; weiboter 6570 ct. p. pond; handel vlug. Aangevoerd 117.500 stuks. Kipeieren f. 2.70—3.20 p. 100; eendeieren f. 2.40—2.70 p. 100. Handel wil lig. RIJNSBURG, 30 Juni. Groentenveiling. Aardappelen f 1—1.20 p. kist, drielingen 70 90 ct„ kriel 4060 ct.peen f 68sla fl1.40; tuinboonen f78. Bloemenveiling. Gladiolen Halley 11.30, Brillant 1.902.10; Souvenir 22.50: Witte lelies 22.70; Regale 1—1.20: Convilli's 60 —80; Blauwe Delphiniums 12; Roode Anjers 25—50: rose 20—30; Parel-anjers 12 —18: Galardia 2060; Statice 810; Kop Godetia 1014; Asters 2040 ct. ROELOF ARENDSVEEN, 30 Juni. Aard beien 18—24 c. pt. K.G., geen 6 ct. per bos, snijboonen f 2.852.45, stek f 1.752.05, Drinsesseboonen f 3.103.90, dubb. stamb. f 2.90—3.15. peulen f 0.653.55. doperwten f 0.80—1.30, capucijners f 1.25, tuinboonen f 0.51—0 62 p. 10 K.G. Augurken: grof f 1.15 —1.25. bommen f 0.951.15, stek f. 0.70 p. 25 K.G. TER AAR, 30 Juni. Centrale Veiling - Andijvie 0.200.48 per kist van 4 kilo: peu len 0.95—3.15. doperwten 1.10—1.70, capucij ners 1.301.65, tuinboonen 0.510.60, snij boonen 3.00—3.50. dubbele stampr 3.20— 3.60 oer 10 kg., postelein 6 709.00 p. 100 kg. breekpeen 3.905.20 per 100 kg., rabarber 0.70—6.10, peen 3.00—7.80. prelj 1.60—3.40 p. 100 bos; sla 0.80—2.10 per 100 stuks; bloem kool 215 ct., komkommers 2.004.10 per 100 stuks, aardbeien 0.530.67, tomaten A 013 per slof. augurken grof 1.15 per 25 kg., spitskool 2.40—2.60, witte capucijners 1.80 2.10, aardappelen 4.10. VEUR, 29 Juni. Eierenveflmg café „Het Wonen van Veur". Aangevoerd: 30.300 kippeneieren, prijs van f. 3 15—3.75; 1001 henneneicren f. 2.40 —2.60; 545 eendeneieren f 2.50—2.20; 6 ganzeneieren 6 cent; 1137 kippen f. 0.20— 0.70; 27 eenden f. 0.30—0.45; 193 konijnen f. 0.20—1.50; 31 duiven f.010—0.20. VOORSCHOTEN, 30 Juni. Velling V.P.V. Kippeneieren f. 3.10—3.40 per 100;Eenden- rieren f. 2.803.10 per 100; Kippen f. 0.40 per stuk; Duiven f. 0.13 per stuk. VEUR, 30 Juni. Engelsche komkommers le soort f; 4.80—6.50; 2e soort 1.34 50; 3e soort f.22.80; wankleurige 2.503.00; Gele komkommers le soort 2.203.00; 2e soort 1.502.00; 3e soort 1.50; Kropsla, le soort 1.00—2.30; 2e soort 0.60—1.00; Stoof- sla 3.10—4.20; Peen 5.60—7.00: Bloemkool le soort 10.8014.90; 2c soort 5.80—8.10; uitschot 3.00—3.60; Tomaten midd. 13.10— 14.00; groote ronde 12.80—13.60 2e soort 12.9013.80; 3e soort 9.10—10.70; bonken 10.00—12.00: Andijvie per 100 1.803.60; idem per KG 46; Spinazie 61—18: Pos telein 12 80—14.30: Rabarber per 100 bos 3.004.00: Snilboonen 29.0036.00: Spcr- cieboonen 28.00—34.00; Radijs 1.80—2.00: Prei 2.00 2.60: Seldery 1.80—2 00: Peulen 18.00—22: Tuinboonen 'i 00—9 00; Dotisrw- t:;n 16 03 19 00: Druiven 38.00-40.00 Aard beien isno 16.00; Roode en Witte Bessen 10 00 12 00. WADDINXVEEN, 30 Juni. Eieren velling. Aanvoer 431 klpeieren. Prijs 2.903.15: een partijtje eendeieren 2.10 per 100 stuks. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3