Uit Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 28 Juni 1937 AGENDA KATWIJK. Minder werkloosheid. Het cijfer der werkloozen loopt al sinds eenigen tijd regelmatig terug. Met het aan tal van 244 dat deze week stond ingeschre ven is het laagste cijfer van 1936, n.l. 260, gepasseerd. Aan de hand van deze cijfers wordt verwacht, dat het cijfer in de maan den Juli en Augustus beneden de 200 zal blijven. Deze opleving wordt in het alge meen niet toegeschreven aan plaatselijke en of seizoenbedrijvigheid, maar mag zeker wel voor een groot deel geschreven worden op rekening van de algemeen zich bete rende toestanden. Het genoemde cijfer van 244 was sinds 1932 niet meer bereikt. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit, z. van D. van Duijn en T. Vlieland: Wim, z. van D. Berkheij en J .Plokker; Neeltje Janna Margaretha. d. van P. G. van den Eijkel en J. C. Vink; Jacoba Adrians, d. van A. Haasnoot en A. Hoek Agatha, d .van M. Kuijt en P. van Duijn; Andries. z .van J. van Duijven- bode en L. Groen; Cornells, z. van H. Jonker en H. Plokker; Andries Hermanns, z. van H. J van Leeuwen en A. Ouwe hand: Cornells, z. van A. Kulk en J. Snij er. Overleden: Levenl. aangeg. kind van M. de Vreugd en C. de Jong; Arie den Haas, 76 jaar, wedn. van A. v. Duijn: Levenl. aangeg. kind van W. v. Rhijn en N. Ouwe hand. Ondertrouwd: J. de Jong en M. Zwanen burg; J. Rovers en P. Sip. Raadsagenda. De Raad komt Woensdag 30 Juni, n.m. te half acht bijeen. Punten van behande ling zijn: 1. Vaststelling notulen van 27 Febr. 1937. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3 Beëediging var. den wrn. gemeente-secre taris. 4. Voorstel tot benoeming van com- missiën tot het nazien van de rekeningen 1936 van de gemeente, de gemeentelijke be drijven, en den schoolartsendienst. 5 Voor stel tot het verhuren van de woning Zuid- straat 83b aan W. v. Rijn. 6. Voorstel tot verhuur van land. 7. Voorstel tot het in gebruik afstaan van het Koelhuis aan „Koelhuis Katwijk N.V.". 8. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een crediet ten behoeve van den luchtbeschermingsdienst. 9. Voorstel tot het verleenen van subsidie aan de Chr. Katw. Naaischool. 10. Voorstel tot het verleenen van een bijdrage in de kasten van opneming van een patiënt in de inrichting „Meer en Bosch". 11. Voorstel tot verhooging van het aandeel in de kos ten van onderhoud van den Provincialen weg Wassenaar-Noord-Hollandsche grens. 1-2. Voorstel tot wijziging van de begrootin gen 1937: electr.. gas- en waterleidingbe drijf. 13. Voorstellen tot wijziging van de gemeente-begrootingen 1936'37. 14. Vast stelling staten van oninbare posten en be handeling belastingreclames. 15. Voorstel tot inbrengen van gronden in het Grond bedrijf. 16. Voorstel tot het instellen van beroep tegen den aanslag In de Grondbe lasting over 1937. 17. Rapport van de Raadscommissie op het adres van P. Scho nenberg om schadevergoeding, verband houdende met het schutten van vee. 18. Voorstel tot wijziging van de verordening op de winkelsluiting. 19. Rondvraag. i KATWIJK AAN DEN RIJN. De verloting ten bate der Ned. Herv. Kerk heeft het netto bedrag van f. 150 opgebracht. Hedenmorgen te ongeveer kwart over acht reed een tram van de N.Z.H.T.M., ko mende uit de richting Leiden, op .tegen twee boerenwagens. Een en ander liep met ma- terieele schade af. KATWITK AAN ZEE. Uitstapje Dameszangkoor. Het Chr Dameszangkoor „Looft den Heer" maakte met zijn directeur den heer Paul Pul en zijn echtgenoote het jaarlijk- sche uitstapje. Al vroeg was het gezelschap oer autocar od weg gegaan. De route ging heen over Amsterdam. Amersfoort en Arnhem naar Nijmegen, waar in de stad de lunch werd gebruikt. De tocht werd voortgezet naar Berg en Dal; hier werden genotvolle uren in de schitterende omge ving doorgebracht. Het geldt ook hier: „Zoek toch in den vreemde niet. wat uw eigen land u biedt!" In hotel ..Hamer" werd gedineerd en daarna aanvaardde men den terugtocht. Over Utrecht ging de tocht huiswaarts. Zeer voldaan werd om half 12 de tocht hier beëindigd. Het haringkoelhuis in gebruik genomen. Het haringkoelhuis is heden voor het eerst in gebruik genomen. Zes van de 12 cellen zijn in gebruik genomen. De eerste haring is er in gebracht door de reederij N. Paflevliet. De collecte in de Herv. Kerk voor de halfweezen en ziekenzorg heeft opge bracht f. 61,45. Onze plaatsgenoot de heer C. Schaap ls met ingang van 1 Juli as. benoemd tot agent van politie te Noordwijk. De opbrengst van den bazar van V.V.V. heeft bedfcagen de som van f.710. NOORDWIJK. Verbetering IJmuiderstraat. Naar aanleiding van een daartoe ingeko men adres van bewoners van de IJmuider- straat, stellen B. en W. den Raad voor een bedrag van f. 800.— beschikbaar te stellen voor de verbetering van deze straat. De be doeling is om langs het gedeelte, waar nog geen verhoogde voetpaden aanwezig zijn. verhoogde voetpaden met behoud van de bestaande verharding aan te brengen en tegelijk de rijstraat op het smalste gedeelte iets te verbreeden, zoodat dit gedeelte van deze straat een beter geheel zal vormen met het verdere gedeelte. Tegelijk zal dan de rijstraat worden herstraat. Geslaagde Geitenkeuring. De Noordwijksche Geltenfokvereenlging hield Zaterdagmiddag op het terrein naast de nieuwe openbare school aan de Van Panhuysstraat haar jaarlijksche keurdag. Deze keuring werd verricht door de Rijks- veeteelt-consulenten, de heeren Roest en De Jong. Er waren veel dieren aangevoerd, ter wijl de kwaliteit zeer goed was. De beesten bleken zeer goed gevoerd, vooral wat be treft mineralen, wat duidelijk tot uiting kwam in de goed ontwikkelde beenen, en prima uiers. Ook de vereengingsbok werd in zeer goede conditie bevonden. Het was wel duidelijk, dat door de Noordwijksche Geltenfokvereenlging ook het afgeloopen jaar goed werk is verricht en de verbete ring van den stand zich nog steeds meer voltrekt. De keuring bracht de hierna volgende dieren, waarbij ook dit jaar de geiten van T. Noppen favoriet waren, in aanmerking voor een der vele fraaie prijzen: 1-jarige, wit ongehoornd itotaal 14 st.l: lste prijs Adrlana van T. Noppen; 2de pr Paulina van W. v. d. Meulen: 3de pr. Mimi van J. Stijn. 1-jarige gehoornd (totaal 4 stuks): lste prijs Rika van S. de Haas; 2de pr. Miki van C. Ruigrok. 2-jarige, wit ongehoornd (totaal 7 stuks): lste prijs Sari van C. Heemskerk; 2de pr. Geertje van C Heemskerk; 3de pr. Han- nie van C, de Ridder. 2-jarige. gehoornd (totaal 7 stuks): le prijs Betsy van W. v. d. Meulen; 2de pr. Ester van P. v. Duin; 3de pr. Jet van S. de Haas. Oudere, wit ongehoornd, beste klasse (totaal 9 stuks": le pr. Biertje van T. Noppen; 2e pr Bobbelyn van J. v. Oosten; 3e pr. Mary van J. Ammeraal Oudere, wit gehoornd (totaal 10 St.): le pr. Coba van T. Noppen: 2e pr. Anna van A Varkevisser; 3e pr. Coba van Jac. v. d. Wiel. Bonte (alle klassen, totaal 8 stuks): le pr. oudere Emma van D v .d. Niet: le pr. tweejarige Mina van A. v. Duin; le pr. eenjarige Marie van T. Noppen. De vereeniging voor vreemdelingen verkeer „Noordwijk Vooruit" heeft abn den raad een extra subsidie gevraagd voor uit breiding van het jaarlijks door haar te organiseeren vuurwerk gedurende het bad seizoen. B. en W. hebben den raad voorge steld een extra subsidie te verleenen van f.25.—. De bijbouw van twee leslokalen en een trappenhuis aan de R.K. Jongensschool alhier, is gegund aan den laagsten in schrijver, den heer G. H. Krau, aannemer alhier. Onze plaatsgenoot, de heer J. Bolhuis slaagde voor het eerste gedeelte van het examen voor werktuigkundig ingenieur aan de Technische Hoogeschool te Delft NOORDWIJKERHOUT. Voor de acte L O. zijn geslaagd, onze blaatsgenooten de heer C. H. Ruijgrok en mej. M. van Denzen. Alhier is gereed gekomen de nieuw aangelegde ..De Poorter-laan" met nieuwe brug, leidende naar een nieuw sportterrein achter de Victor-begraafplaats. Zondag 4 Juli. zal deze laan op feestelijke wijze voor het publiek worden opengesteld. OEGSTGEEST. Raadsagenda. De gemeenteraad zal in openbare verga dering bijeenkomen op Woensdag 30 Juni as. des avonds te 7 uur. I. Opening 2. Notulen, ingekomen stuk ken. mededeelingen. 3. Goedkeuring reke ning H. Geest Armbestuur over 1936. 4. Idem begrooting H. Geest Armbestuur over 1938. 5. Benoeming lid orgaan voor werk verschaffing en steunverleening. 6. Voorstel van B. en W, tot verleening van subsidie over 1934 aan de R.K. HB.S. Bonaventura te Leiden. 7. Idem tot overname van een strook grond aan de Rljnsburgerweg. 8. Id. tot overname van een strook grond aan de Rijsjes. 9. Stratenplan Wijttenbachweg. a. verzoek van G. W. Proper betreffende ver laging bijdrage in de kosten van uitbrei ding der gemeente; b. verzoek van G. W. Proper om over te gaan tot het aanleggen van een straat tusschen Rhijngeesterstraat- weg en Wijttenbachweg; c. onderhandsche aanbesteding aanleg straat aan G. W. Pro per; 10. Voorstel van B. en W. tot onbe woonbaarverklaring van 20 woningen: le. Hooge Morschweg 80; 2e. Haarlemmertrek vaart nos. 11, 12 en 13; 3e. de Rijsjes nos. 1, 2 en 3; 4e. Oegstgeesterweg nos. 12 tot en met 24; 11. Comptabillteitsbesluit; 12, Voor stel verhuur tuingrond Hooge Morschweg aan G. J. Heeren. Rondvraag. Ernstige aanrijding. Op het bekende kruispunt „De drie witte palen" had Zaterdagmiddag wederom een vrij ernstige aanrijding plaats. De 31-jarige wlelrijdster A. M. van B. uit Wassenaar, wilde daar den rijweg oversteken. Volgens ooggetuigen, heeft zij dit onvoorzichtig ge daan en niet goed uitgekeken of den weg wel vrij was. Toen zij midden op den rijweg was gekomen, werd zij gegrepen door een personenauto, bestuurd door notaris T. W. M. van G. uit Hoofddorp, die, komende uit de richting Haarlem in de richting Den Haag reed. De wlelrijdster kwam op de ra- diateur van de auto terecht. ZIJ bekwam bloedende verwondingen aan haar gelaat en handen en klaagde over hevige pijnen in den rug. Zij is per ziekenauto naar het St. Elisabeth Ziekenhuis te Leiden vervoerd en daar ter verpleging opgenomen. Het tra gische van het ongeval was. dat de wiel- rijdster, die moeder van een groot gezin is, juist van het ziekenhuis kwam. waar ze een van haar kinderen, die daar verpleegd werd, had bezocht. Dokter Hugenholtz uit Oegst- geest heeft het slachtoffer de eerste hulp verleend. Aan de gevolgen overleden. De 27-jarlge motorrijder R, B. uit Zan- deweer (Groningen), die Donderdag j.l. met zijn motor in botsing kwam met een vrachtauto, is Zaterdagavond om 8 uur ln het Ac. Ziekenhuis te Lelden aan zijn ver wondingen overleden. Zaterdag had een aanrijding plaats op den Abspoelweg. Aldaar botste een motor rijder met een flinke snelheid tegen een auto. De motorrijder kwam op den weg te vallen en bekwam lichte verwondingen aan armen en beenen. Hij heeft zich echter niet onder doktersbehandeling gesteld. Het mo torrijwiel en de auto, werden beide vrij ern stig beschadigd. De oorzaak van deze aan rijding was, dat de auto, welke bestuurd werd door mevr. de G. alhier, den ingang van het aldaar gelegen tennispark wilde in rijden. Dit werd door den motorrijder, de heer Ch. S. van der K. uit Leiden, te laat opgemerkt. Op 3 October van het vorige jaar werd ingebroken bij den heer J. aan den Haar lemmerstraatweg alhier. Deze inbraak ls toen niet tot klaarheid gekomen. Thans heeft een Inbreker, die zich in verband met door hem gepleegde inbraken te Haarlem en omgeving, in het Huls van Bewaring al daar bevindt, bekend deze inbraak met een tweetal vrienden te hebben gepleegd. De toen vermiste voorwerpen zijn echter niet opgespoord kunnen worden. Op het nationaal muziekconcours dat gisteren gehouden werd te Kwintsheul be haalde de g.K. Harmonie „Triumph" in de 3e afd. den" len prijs met 332 punten. Voor den heer Alb. den Haan, die sedert korten tijd de leiding op zich heeft genomen, is dit een groote voldoening. Mej. V. uit Poelgeest deed aangifte, dat zij was mishandeld door de echtgenoote van J. G. uit Poelgeest. Zij klaagde over pijn in den schouder en kon haar arm nau welijks oplichten. Proces-verbaal werd op gemaakt De heer P. van B; uit Lelden deed bij de politie aangifte, dat zijn zoontje was mis handeld door den heer L. B. alhier. De oor zaak van deze mishandeling zou zijn, dat het jongetje, dat liep te venten met koop waar en bij de woning van genoemden heer aanbelde en niets kon verkoopen, dien heer ging uitschelden. Hierdoor ontstak deze in woede en gaf den jongen een pak slaag. De R.K. Harmonie „Triumph" zal morgenavond een volksconcert geven aan den Hoogen Morsch. Voor het reeds door ons aangekondigde concert der N. Z. H. T. M. Harmonie in den tuin van het Witte Hols. zal dit gezelschap een muzikale rondwandeling maken; de afmarsch ls be paald op half acht vanaf de voorm. Ge meenteschool aan de Geversstraat. RIJNSBURG. De verklaring der A.R. Raadsfractie. De verklaring déP..A.R Raadsfractie af gelegd ln de j.l. gehouden Raadsvergade ring luidt als volgt: lo.: spreekt zij hare verwondering uit, dat de betrokken Minister 13 Maart 1936 verklaarde aan B. en W. geen termen aan wezig te achten, Art. 55 toe te passen, er nu wél toe overgaat, zonder hen in te lich ten over zijn veranderd standpunt; 2o.: dat ze het Kamerlid Drees ln over weging geeft, om zich inplaats van met Rijnsburg in te laten, éérst de woningtoe standen in zijn eigen stad onder de loupe te nemen, want dat. er op Rijnsburg geen krotten bestaan, zooils in de zijstraten van de Veenkade, Hemsterhuisstraat enz. te 's-Gravenhage 3o.: dat zij niet zonder meer aan kan nemen, dat de Inspecteur niet op de hoogte was van het standpunt van den Minister van 13 Maart 1936. Omdat hij in zijn be sprekingen met B. en W. van Rijnsburg niet voor 99 pet., maar voor 100 pet. met alle dingen op de hoogte was; 4o.: dat zij met verontwaardiging ken nis genomen heeft, dat wethouder Van der Vijver, zelfs in de stukken beschouwd wordt als belanghebbende en daardoor ge tracht ls hem machteloos te maken. Dewijl er geen sprake is van belanghebbende ln eenigerlei opzicht. En hij altijd getoond heeft, en volkomen in staat is de be langen van de plaats te behartigen en te bevorderen. En een open oog heeft voor de minder goed gesitueerd inwoners van Rijnsburg; 5o.: dait ze de wijze betreurt, waarop voor deze zaak propaganda is gevoerd. B.v. door een kiek in de „Vooruit" te plaatsen, die een „woning" moest voorstellen, doch niet het woonhuis was, maar de stal van het paard van den huurder. En, in het „Nieuws van den Dag" en „Telegraaf" een foto van een afgekeurde waning, met het smalende onderschrift „een goedgekeurde woning", enz. En daardoor in den lande een meening is gevestigd over de woning toestanden in Rijnsburg, geheel met de werkelijkheid in strijd; 6o.dat, hoewel de A.R.-fractie ernstig heeft overwogen om in haar geheel af te treden, daar de autoriteit van het ge meentebestuur door deze dingen ernstig is geschaad, niettemin heeft besloten dit niet te mogen doen. als zijnde ln strijd met de belangen van Rijnsburg. En daarom zich geroepen gevoelt, met denzelfden ijver als voorheen te waken, dat dit opgelegde bouwplan geen nadeel lge gevolgen voor de gemeente zal hebben in de toekomst. Burgerlijke Stand. Geboren: Daniël, z, van J. C v. Egmond en G. Grob Nicolaas Daniël, z. van D. Binnendijk en Ilse Unseld, Getrouwd: A. Noort jm, 24 jaar en W. v. Nieuwkoop Jd. 25 jaar C Koot im. 20 iaar en J. Kral jd. 20 jaar. Ondertrouwd: A. v. d. Meij jm. 21 jaar en G. Kulk jd. 20 jaar. Zaterdagavond werd op het terrein aan den Rijnsburgerweg een 3e opvoering gegeven van het openluchtspel „Beleg en Ontzet van Leiden". Hoewel de belangstel ling aanmerkelijk minder was dan j.l. Dinsdag, had dit. op het spel geen invloed. Tot het einde hebben de deelnemers zich ingespannen om van het geheel iets moois te maken. Ten opzichte van de plaatselijke werk loosheid kan worden medegedeeld dat het aantal werkloozen thans 37 bedraagt, tegen het vorige jaar 46. Alzoo een kleine ver mindering. Ingaande 1 Juli a s. is de openstelling van het postkantoor alhier gewijzigd. Het kantoor zal geopend zijn van 8'/i12'/s; 1415'/i en van 18—19'/i uur, De veehouders van Rijnsburg en om streken hebben na gehouden vergadering besloten alle bescheiden van de Zuivel- centrale bi) de leden te verzamelen en terug te zenden aan het betrokken bureau te Den Haag De prijs van de melk is met 1 ct. per L. verhoogd. SASSENHEIM. Zaterdag maakte de R.K. Harmonie „St. Ambrosius" een muzikale rondgang door een gedeelte van de gemeente, waar bij door een zestal jonge dames gecollec teerd werd ter stijving van de kas, die dringend versterking behoeft. A.s, Zater dag wordt de rondgang vervolgd. Tegen eenlge winkeliers ls proces verbaal opgemaakt .wegens het in voor raad hebben van gesmokkeld sigaretten papier Gisteravond passeerde onze gemeente een groote troep wielrenners. Het mocht de politie gelukken enkelen hiervan aan te houden en proces-verbaal op te maken wegens het overtreden van de maximum snelheid. Bij de gehouden verpachting van wei land, eigendom van de gemeente, werden aanmerkelijk lagere prljzien geboden, dan bij de vorige verpachting. Toch deed zich het merkwaardige feit voor, dat de gebo den pachten, boven de voor de oude pach ters door de Crisls-Pachtcommlssie vast gestelde bedragen gingen. VEUR-LEIDSCHENDAM. Teraardebestelling van den heer G. J. Annokee. Zaterdagmiddag had onder groote belang stelling de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van den heer G. J. An nokee, gep. hoofd-machlnist bij de Nederl. Spoorwegen, lid van het Burgerlijk Armbe stuur van Stompwljk. bestuurder van de pl. afd. van de Vara. Met den stoet kwamen mee o.a. de heeren van den Bosch, weth. van Stompwijk, voorzitter en W. Vader, secretaris-pennlngm. van het Burgerlijk Armbestuur. Op het kerkhof volgden achter de baar, die gedekt was door een zestal bloemstukken, w.o. een van de Vara, de hee ren Kemp, voorz. van de afd. van de Vara, van Wel, chef van het station Voorburg— Leldschendam en voorz van de afd. der Ned. Ver. van Spoor- en Trampersoneel, waarvan de overledene deel uitmaakte, de heer de Haas oud-lld van het Burgerlijk Armbestuur en vele spoormannen en oud- spoormannen. Aan de groeve werd het woord gevoerd door de beide zwagers, weike den overle dene herdachten als een goed en bemind familielid, en vader. Voor de afd. Van de Vara en de Haagsche Federatie daarvan sprak de heer Kemp, die dank bracht voor alle kameraadschap welke de overledene had betoond. Een zwager dankte allen voor de bewezen belangstelling en ging voor in gebed, waar mee de plechtigheid ten einde was. De in het dienstgebouw van de Ned. Herv. Kerk gehouden bazar ten bate van de zending heeft opgebracht f. 80. Gevonden: 1 kasboek, 1 kinderrijwiel, 1 rijwielbelastingmerk, 2 sleutels, 1 nik kelen rozenkrans. Adres Bureau v. Politie. Voor het examen acte L.O. slaagde te Den Haag onze plaatsgenoot W. J. Halverhout. VOORSCHOTEN. „Keuchenius" De A.R. Studie- en Propagandaclub .Keuchenius" vergaderde in het lokaal achter de Ger. Kerk onder leiding van den heer W. F. v. Spransen. Mej. M. Planje hield een inleiding over dr. A. Kuyper, die het karakter van een levensschets had en een overzicht gaf van het werk van dr. A. Kuyper op kerkelijk terrein, voor de A.R.-partij en als staats man. Na het beantwoorden van eenige vragen hield de voorzitter eenige voor drachten van Willem de Mérode, n.m. „Lenin", Mussolini; Willem van Oranje en Weerbare Jeugd. In de pauze werden enkele ververschin- gen aangeboden, waarna het bestuur een nieuw reglement voortdroeg. dat breed voerig besproken werd. Dit punt zal op de volgende vergadering in stemming worden gebracht. Na enkele mededeelingen omtrent de jaarvergadering, die in het najaar zal wor den gehouden, volgde sluiting door den heer L. Eggink. Ter gelegenheid van den verj aardag van Z.K.H. Prins Bemhard geeft morgen avond 8 uur de St. Laurens Harmonie een concert op de Voorstraat. Gevonden: Een damestaschje met in houd; een fietstasch met Inhoud; een gou den ring. een belastlngmerk met étui; een nummerplaat en een kindermute. inlich tingen bij de politie op het Raadhuis tus- sevhen 9 en 10 uur. Bij de politie heeft J. T. aangifte ge daan dat in een boot, liggende bij den heer J. J. D., alhier, is Ingebroken en daaruit 2 verrekijkers zijn ontvreemd. V. d. M. deed aangifte dat van een geweid paard, dat was vastgezet met. een ketting van ongeveer 12 Meter lengte, deze ijzeren ketting is ontvreemd. WASSENAAR. Vergadering „Koningin Wilhelmina Vereeniging". In het Wapen van Wassenaar hield bo vengenoemde vereeniging haar jaarlijksche algemeene ledenvergadering. De voorzitter de heer H. Brouwer, heette allen welkom en memoreerde o.a. dat het afgeloopen jaar een zeer werkzaam jaar van de vereeniging is geweest. Spr. betreurde het dat in het afgeloopen jaar het ledental met ongeveer 100 is ach- HEDEN. Jeruël: Bidstond te 8'It uur nam. Ned. Leger des Heils: Verkooping te 7 uur nam. Dinsdag. Jeruël: Bijbelbespreking te 8 uur nam. DIVERSEN. I 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderda. Inenting tegen dtohterle. S'/i uur precies nam 's Woensdags: Inst v. Praeventieve Ge neeskunde. Consultattebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. •s Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater stationsweg: 8 uur nam. „Wittebroodsweken". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagtaid- dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater. Breestr. 31: 8 uur nam. „De Texas Rangers". Woesdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater, 8teenstr. 39: 8.15 uur nam. „De misdaad van dr. Forbes". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str 7 „Het mysterie van de Mondschein-Sonate". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater". Hoogewoerd 49. 8 uur nam. „Dr. Socrates". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdagnam. te 2</i uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 28 Juni tot en met Zondag 4 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steenstr. 35, tel. 136; A. J. Donk, Doezastr. 31, telef. 1313 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. teruitgegaan, terwijl het aantal kinderen dat door de vereeniging wordt onthaald ieder jaar aanmerkelijk grooter is en de 2400 reeds overschrijdt. Hiervan zijn vele kinderen wier ouders geen lid zijn. Mocht een en ander niet veranderen, dan zal het Bestuur genoodzaakt zijn, onderscheid te maken tusschen die van leden en niet-leden. Hierop las de secr. de notulen, die onder dankzegging werden vastgesteld. Aan het jaarverslag door den secretaris ontleenen wij dat het ledental daalde van 1110 op 1001, doch dat de toestand der ver eeniging financieel niet ongunstig is. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat aan Inkomsten werden geboekt f. 5814.09 en aan uitgaven f. 5770.34 zoodat het Jaar kon worden afgesloten met een batig slot van f. 43.75. Op voorstel van de controlecommissie werd den penningmeester décharge ver leend. Tot lid van de controlecommissie in de plaats van den heer J. van Biezen (nlet-her- kiesbaari werd gekozen de heer A. Vrijen- hoek. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren G. J. van der Mark en W. J. Hooge- veen. Tenslotte werd besloten de feesten dit jaar te vieren op 31 Augustus en 1 September. Het programma werd voorloopig vastgesteld. Op 31 Augustus wordt aangevangen met een reveille op het Dorpsplein, verder kinder optocht met tractaties enz. Des middags zul len de kinderspelen plaats vinden, waarin getracht zal worden op te nemen een wed strijd op rolschaatsen. Op 1 September zullen de volksspelen plaats vinden met in den middag een groot bloemencorso. De feesten zullen besluiten met een vuurwerk. Op het feestterrein zul len als van ouds diverse vermakelijkheden aanwezig zijn. Hierop deelde de voorz. mede dat de ver eeniging nu reeds 33 jaren bestaat en gerust onder een der oudste vereenigingen in deze gemeente gerekend kan worden. Echter be zit de vereen, nog steeds geen vaandel, wel een fonds daarvoor met f. 150. Hij vroeg den leden het bestuur te machtigen tot aankoop van een vaandel. Z. h. st. werd dit voprstel door de vergadering aangenomen. Hierop volgde sluiting. Woensdagmorgen komt de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. ZEVENHOVEN. Uitvaart van wijlen den heer P. Koot. In wijk Amstel is het stoffelijk overschot van den heer P. Koot, die op zulk een on gelukkige wijze het leven verloor, ter aarde besteld. De uitvaart werd verricht door kapelaan A. H. C. Janmaat, uit Laren, schoonbroe der van den overledene, de ahsoute- door den heer Spruljtt, pastoor der uarochie. Aanwezig waren de kerk- en axmsnees- ters, het bestuur en de secretaris van de gecomb. Noordsche buurter en Voordijk- sche Polders en het bestuur van de aid. van de A.N.T.B., terwijl ook van de zijde der parochie groote belangstelling getoond werd. Te water. Mej. v. d. H. fietste met haar vriendim Ter hoogte van de driesprong, geraakte z« met haar stuur ln de knel, vermoedelijk doordat zij omkeek. Eerst maakte zij funk kennis met de straatkeien en toen nam zij een duik in een sloot. Het mocht haar vriendin echter, zij het met moeite Sbhm" ken. haar op het droge te brengen! Mei een flink beschadigde fiets, een nat pak, stapte zij op huls aan. Alhiei heeft zich een comité gevormd teneinde gelden in te zamelen voor 't in" wendig schilderen der Geref. Kerk. 2—-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6