LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Maandag 28 Juni 1937 Losse nummers Buitenland RECHTZAKEN van ons Blad BEURSOVERZICHT WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 762. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De 3ilt.. Hoogste barometerstand 764.3 te Brest. Laagste barometerstand 736.9 te Andaenes Verwachting tot den avond van 29 Juni: Aanvankelijk zwakke veranderlijke wind. Later toenemende wind uit Westelijke rich tingen. Toenemende bewolking, met later kans op regen, met wellicht onweer in het Zuiden. Aanvankelijk warm, later koeler. BÜITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Het uitgestrekte gebied van lagen lucht druk bedekt nog het geheele Noorden. Een laag minimum ligt in het Noordwesten en brengt regen op de Faroër- en Shetland- eilanden, Schotland en Ierland. Het hoofd minimum veroorzaakt nog storm en regen langs de Noorsche kust benoorden den zes tigsten breedtegraad. Het gebied van hoo- gen luchtdruk op den Oceaan wijkt 'n wei nig naar het Zuiden terug en heeft nog steeds een uitlooper over Noord-Duitschland en het Oostzeegebied. Op dezen rug van hoogen luchtdruk heerscht mooi zomerweer met hooge temperaturen en onbewolkt weer met windstilte. Over het Zuiden van het waarnemings gebied ligt een zwakke depressie, die in Zuid- en Oost-Frankrijk zware onweersre gens veroorzaakte (Toulouse 43 mm), en thans zware bewolking met regen geeft in Oost-Frankrijk en West-Zwitserland. De sterke barometerdalingen in Schot land en Ierland, ten bedrage van 10 mm. in den nacht, vormen een ernstige bedreiging in onze omgeving, zoodat toenemende be wolking en later afkoeling waarschijnlijk is. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 DDR. Londen: Noordwest, zwak, 15 gr. C. fraai weer. Parijs West-N.-West, zwak, 16 gr. C., fraai weer. Berlijn: O.Z.O.. zwak. 22 gr. C., fraai weer Nice: N.N.O., zwak 21 gr. C., fraai weer LUCHTTEMFERATDDR. 9 uur voorm.: 16 gr. C. (61 gr. F). 12 uur 'smidd.: 19 gr. C. 167 gr. F.). 3 uur nam.: 20'/i gr. C. (69 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK 7.EE. Voor Dinsdag. V.m. te 6 u. 50 min.; n m. te 19 u. 20 min WATERTEMPERATUDR. Zweminrichting „Poelmeer". 's Middags 12 uur: 20 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 18'/i gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag: 9.56 n.m. tot 4.10 n.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 28 Juni: op: 23 u. 19; onder: 9 u. 40. Congres der Internationale Kamer van Koophandel geopend. Rede van Goering. In tegenwoordigheid van rijkskanselier Hitler, de rijksregeering en het diploma tieke corps is vandaag te Berlijn het con gres der Internationale Kamer van Koop handel geopend. De president, dr. Frowein, heette de aanwezigen welkom namens de Duitsche groep, waarna generaal Goering de gasten uit naam der regeering begroette. Goering hield een toespraak, waarin hij onder meer zeide, dat Duitschland er prijs op stelt, dat vele vreemdelingen het land werkelijk leeren kennen, want juist het nationaal-socialistische Duitschland heeft het niet gemakkelijk bij het uit den weg ruimen van misstanden, die zijn arbeid belemmeren. Goering zeide verder, dat niemand er aan mag twijfelen, dat Duitschland aan den vrede gehecht is. Voor zoover het aan Duitschland ligt, zal er geen nieuwe oorlog uitbreken. Zooals het nationaal-socialisme den binnenlandschen vrede hersteld heeft, wil het ook niets anders dan vrede met de geheele wereld. Misschien zal men vragen: waartoe dan de enorme bewapening, die Duitschland ter hand heeft genomen? Het antwoord daarop is reeds vaak gegeven: Toen de rest van de wereld er niet toe te bewegen was. in navolging van Duitsch land te ontwapenen, had Duitschland geen andere keus om tot volledige rechtsgelijk heid te komen dan de bewapening. De Duitsche weermacht wordt echter niet op gebouwd om andere volken aan te vallen of te onderwerpen, maar om de verdediging der lange Duitsche gfenzen mogelijk te maken. Bij het volkomen herstel der Duitsche rechtsgelijkheid behoort echter ook het herstel van een toereikenden grondslag voor het economische leven. Duitschland zal daarom niet ophouden de aandacht te vestigen op het boloniale vraagstuk, zoo lang zijn dringende en gerechtvaardigde koloniale verlangens niet vervuld zijn. Daarnaast werkt Duitschland met alle kracht aan het vierjaarlijksche plan. Dit plan bevat even weinig agressieve elemen ten als Duitschland dat aanneemt van een dergelijke politiek in andere landen. Het heeft ook niet ten doel. Duitschland in economisch opzicht van de rest der we reld af te sluiten Niemand zal betwijfelen. Jat een radicale toepassing van de autarkie tenslotte voor alle volken slechts nadeelig kan zijn. Duitschland streeft naar een doel treffend verband tusschen de belangen van de binnenlandeche markt en die van de wereldmarkt. Een groote belemmering voor het gebruik maken van alle krachten in het economische leven der wereld vor men de economische sanctie-bepalingen van hef Volkenbondsbandvest. Voor de Internationale Kamer en dege nen, die het op zich hebben genomen, toe nadering in de wereldeconomie te bevor deren, moet het een belangrijke taak zyn den regeeringen duidelijkte maken, dat vastomlijnde politieke waarborgen voor den wereldhandel gegeven moeten worden, die ook bij politieke verwikkelingen gehand haafd blijven. Wanneer men hiervoor niet het noodige begrip toont, aldus besloot Goering, beschouw ik alle pogingen tot stimuleering van den wereldhandel als nutteloos. Dr. Schacht, president der Rijksbank en Rijksminister van economische zaken, zeide o.m.: „Als niet eindelijk ieder volk door een internationale politiek de beschikking krijgt over levensruimte en arbeidsmoge- lijkheld, zal ieder streven naar verbetering der economische betrekkingen vergeefsch zijn Op de agenda van het congres staan slechts kwesties, die den grondslag' van dit vraagstuk vormen. In het grondstoffen- vraagstuk zult ge u een voorstelling moeten maken van hetgeen het voor een volk be- teekent, wanneer het bij zijn voedselvoorzie ning en zijn arbeid van de economische, sociale en politieke lotgevallen van andere volken zóó afhankelijk is, dat zijn eigen bestaan ook bij den vreedzaamsten en nij- versten arbeid bedreigd wordt. Ge zult verder moeten overwegen of het den vrede bevordert, dat rijke bronnen van grondstoffen voor bepaald volken al of niet opgesteld worden naar politieke over wegingen. Wat de internationale valuta betreft, de wereldhandel heeft behoe*e aan een stabielen. algemeen geldenden maatstaf, waarnaar de waarde van alle goederen gemeten kan worden Voor eco nomisch nationalisme bestaat slechts aan- leding. als de natuurlijke levensvoorwaar den van een volk door vreemde overheer- sching vernauwd worden". NEEF VAN TROTZKI GEARRESTEERD. Een neef van Trotzki, Bronstein, direc teur van de haven van Leningrad, is gear resteerd onder beschuldiging van sabotage en het ln het in ongereede brengen van zestien schepen. Zijn collega, kapitein Tro- fimof, is eveneens gearresteerd. Beiden zouden gehandeld hebben volgens instructies van een buitenlandschen consul. VON BLOMBERG TE BOEDAPEST. De Duitsche minister van oorlog, von Blomberg, is hedenmorgen per vliegtuig te Boedapest aangekomen. Hij werd bij zijn aankomst o.a. verwelkomd door zijn Hon- gaarschen collega, Roeder, die vandaag ter eere van den Dultschen gast een noen maal aanbiedt. ONTPLOFFING. Door een ontploffing van kanonnenkruit in het station van Taxila (Britsch-Indië) zijn 13 Indische arbeiders gedood en drie gewond. Naar de oorzaak wordt een onder zoek ingesteld. BONNET GEARRIVEERD. Bonnet is tegen twaalven te Parijs aan gekomen. Hij begaf zich rechtstreeks naar hét hotel Matignon, waar hij onmiddellijk tot het kabinet van Chautemps werd toe gelaten. Even daarna kwamen ook de gouverneur van de banque de ffrance, Labeyrie. de directeur der fondsenbeweging, de direc teur van het kabinet van Bonnet, de Boi- sanger, en even later ook de onderstaats secretaris van financiën, Brunet, op het hotel Matignon aan. Onmiddellijk begon daarop de bespreking tusschen Chautemps. Bonnet en de financieele deskundigen. SPOORWEGTUNNEL INGESTORT. In Oost-Korea is een in aanbouw zijnde spoorwegtunnel ingestort. Vijftien arbei ders zijn daarbij om het leven gekomen, terwijl 27 mannen door de puinhoopen be dolven werden Verdwenen rioolrooster. Een rioolrooster dat aan de gemeenie Stompwiik toebehoorde, was door J. v. d M uit die plaats weggenomen. De officier meende dat de straf nu eens behoorlijk „aan" moest komen, want ver dachte is al eerder veroordeeld en het rapport is niet best. Om die reden werd twee maanden gevangisstraf gevraagd. De politierechter maakte er drie maan den van. Diefstal in fabriek. P. J. J. B. te Leiden, had op een fabriek een portemonnaie ontvreemd,. Volgens den benadeelde, een arts uit Leiden, werd de portemonnaie in een lokaal op den grond gevonden op een geheel andere plaats dan waar de pantelon v get. hing. Dat vond get. vreemd en hij liet de portemonnaie liggen, die den volgenden dag door verd. werd opgeraapt en meegenomen. Verdachte zei de bedoeling te hebben gehad de portemonnaie aan den eigenaar terug te geven. De officier merkte op, dat B. reeds eerder werd verdacht van diefstal. Gezien de houding van B. vorderde de officier drie maanden gevangenisstraf. De Politierechter legde vier maanden gevangenisstraf op. Kleedjes gevonden. S. H. uit Lelden zou eenige kleedjes heb ben gestolen. Volgens verdachte had hij de kleedjes op straat gevonden, maar de politierechter merkte op. dat verdachte, die dan naar de politie had moeten bren gen. De officier zei, dat verdachte best wist, dat hij dc kleedjes niet mocht hou den. en vroeg f 8 boete subs. 4 dagen hech tenis. De verdediger achtte niet den opzet aan wezig om de kleedjes te behouden en vroeg vrijspraak subs, clementie. De politierechter legde f. 10 subs. 5 da gen op voorwaardelijk met een proeftijd van een Jaar. toch vast en in ieder geval werd boven pa riteit afgedaan. De beleggingsmarkt was stil. In de koersen van de Nederlandsche staatspapieren kwam vrijwel geen veran dering. Het meest ging nog om in de nieu we 3 »/o obligaties. WISSELKOERSEN. Londen 8.971/8: Berlijn 72.93: Parijs 8.11'/!; Brussel 30.71; Zwitserland 41.67'/«; kopenhagen 40.071/:; Stockholm 46.27'/i; Oslo 45.10; New York 1.817/8; Praag 6.34. Prolongatie 1; Part. disc. 1/8.3/16; Dag geld 1/4. Registermarken 38; Crediet Spermarken 16'/;: Effectensperrmarken 16 3/8; Reismar ken 51; Bankpapier 45 1/4. RADIO-REDE VAN MEVR. ROOSEVELT. In een radio-rede voor college-leerlingen heeft mevr. Roosevelt, de echtgenoote van den president, als haar overtuiging te ken nen gegeven, dat eens een vrouw presidente der Vereenlgde Staten zal zijn; zij voegde er evenwel aan toe: „dat deze dag nog in het verschiet ligt." „Wij vrouwen," zeide zij, „moeten nog be wijzen wat wij kunnen." Zij geloofde niet, dat op het oogenblik het land in zijn geheel genoeg vertrouwen in een vrouwelijken pre sident zou stellen. Mevr. Roosevelt sprak voorts goedkeurend over het gebruik van schoonheidsmiddelen en roemde de gezondheidscursussen op de scholen, waarbij de meisjes geleerd wordt, hoe zij zich behoorlijk moeten kleeden en hoe zij zich moeten opmaken. De vrouw van den president drong er bij de leerlingen op aan, in hun vrijen tijd meer te lezen. Naar zij verklaarde, had zij onlangs op een partij in het Witte Huis tot haar verwondering vastgesteld, dat niet een der aanwezige jongens en meisjes iets van Kipling gelezen had. ROEMEENSCHE ONDERSCHEIDING VOOR SMIGLY-RVDZ. Koning Carol heeft maarschalk Smigly- Rvdz het kruis van verdienste eerste klasse een der hoogste Roemeensche onderschei dingen verleend DE DREIGENDE SLUITING VAN HOTELS EN RESTAURANTS IN FRANKRIJK Het minister-presidium deelt mede. dat het bestuur van hotel- en restauranteige naren en drankslijters in 't hotel Matig non door Chautemps is ontvangen, wien mededeeling werd gedaan van de resolu ties, die in de Zaterdag j.l. gehouden bij eenkomst zijn aangenomen. De minister president deed een dringend beroep op de verzoeningsgezindheid van het bestuur en verzocht met het oog op de debatten in het Parlement de besprekingen Donderdag voort te willen zetten. Op dien datum zul len de besprekingen dtis hervat worden. DUITSCHE BELIJDENISKERK NIET NAAR OXFORD EN EDINBURGH. De Duitsche Belitdeniskerk heeft bekend gemaakt dat in verband me' de kerkelijke situatie in Du:tschland geen officleele delegatie naar de te Oxford en Edinburgh te houden conferenties zal worden gezonden DE BETREKKINGEN TUSSCHEN SYRIË EN TURKIJE. Direct na zijn aankomst te Istanboul heeft de Fransche Hooge Commissaris ln Syrië, de Martel, gisteren een onderhoud gehad met den waarnemenden minister van buitenlandsche zaken. Menemen Gioglu, waarna hij de lunch gebruikte met minis ter-president Ismet Ineunü met wien hii vervolgens een onderhoud had. Volgens het Turksche telegraaf agent schap heeft Menemen Gioglu verklaard, dat hii besprekingen heeft gevoerd over de uit voering van de resolutie inzake hef Sandsjak Alexandrette en over de Turksch-Svrlsche betrekkingen. Hii schetste verder de gevoe lens van oprechte vriendschap en groote sympathie, die het Turksche volk voor Syrië koestert. Over de toekomst van de Turksch-Syrische betrekkingen behoeft men zich niet bezorgd te maken. HAAGSCHE POLITIERECHTER. In Katwijk aan den Rijn had A. M. zich aan wederspannigheid tegen den agent van politie Jansen, schuldig gemaakt. Deze wilde M. aanhouden, omdat M. nog twee dagen gevangenisstraf moest ondergaan. Daar had M. geen zin in; hij verzette zich. De verdachte betoogde dat hij geen ver zet heeft gepleegd. Hij was wel met den agent meegegaan. De officier meende dat er geen reder, was om de straf, bij verstek opgelegd. n.i. acht dagen gevangenisstraf, te verminde ren en hij vroeg bevestiging van dit vonnis. De politierechter wijzigde de straf in f. 5 boete, benevens twee maanden gevange nisstraf, voorwaardelijk, met een proeftijd van twee jaar. Afgeperst!. P. J. H. uit Alphen aan den Rijn heeft wegens afpersing terecht gestaan; hij zou de W. in die gemeente f. 10 hebben afge dreigd. toen de gebrs. de W. van hem kaas zouden hebben gekocht, doch niet hebben geaccepteerd. Er was een rapport over verdachte, dat gunstig luidde. In verband hiermede vroeg de officier f.25 boete subs. 25 dagen hech tenis; benevens zes maanden gevangenis straf met een proeftijd van 3 jaar, en te rugbetaling van de f. 10.. Mr. Schaper uit Leiden, pleitte vrijspraak subs, clementie. De politierechter vonniste tot twee maan den gevangenisstraf voorwaardelijk, voorts f 5 boete en terugbetaling van f. 10 aan de W. G. R. uit Alphen a. d. Rijn had oud ijzer gestolen. Het waren een voerbak en an dere spullen, waarvan verdachte getuigde dat ze er al vier jaren lagen Niemand keek er naar. en toen had hij het maar wegge haald. Volgens verdachte had hij het ijzer weggenomen, omdat hij meende dat er geen waarde aan gehecht werd. Het was een waarde van 35 cent. dus van beteekenis was het geval niet, en alles lag al vier ia ar in een sloot. De officier vroeg vrijspraak en de poli tierechter deed conform uitspraak. Verduistering. G. v. d. Z uit Leiden stond wegens ver duistering terecht. Hij zou ten nadeele van de J. voor wien hij slooperswerk verrichte, een bedrag aan geld niet hebben afgedragen. Volgens ver dachte had hij verschillende uitgaven voor de zaak gedaan, doch volledig bewezen kon dit niet worden. Getracht werd het geval zooveel mogelijk uit te pfluizen. doch de officier meende dat dit niet geheel gelukte. Sor. achtte het be wijs voor de oplichting bewezen, en waar het rapport over verdachte minder gunstig is, werd drie maanden gevangenisstraf ge vraagd De verdediger mr. Moresco, meende dat het bewijs niet was geleverd, en vroeg vrij- snraak. De politierechter was ook deze meening toegedaan, en sprak verdachte vrij. Familie-diefstal. Meermalen had P. E. J. P uit Leiden geld ontvreemd van de familie H. aldaar met een dochter waarvan hij verloofd was Het werd door verdachte toegegeven Sn volgens het rapport had hii het geld in alle vrooliikheid verteerd. De Officier zeide dat verdachte al zeer minderwaardig heeft gehandeld, waarom zes maanden gevangenisstraf werd ge vraagd waarvan drie maanden voorwaar delijk Verdachte zei het gestolen geld to taal f.28 terug te betalen De Politierechter legde vier maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk op met een proeftijd van drie laar. voorts f. 10 boete en verbod tot gebruik van alcoholische dranken. zijn behalve aan ons Bureau ook verkrijgbaar bij de Fa. Ph. BROBBEL, Stationsweg 49 Firma A. H. J. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2. W. G. J. VERBURG, Sigarenhandel, Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERW1L Az. Hoogew. 24 A. M. v ZWICHT, Breestraat 126 A. VAN EGMOND, Sigarenhandel, Haven 2/4. W. v. LEEUWEN, Janvossensteeg 19 VERVOOREN, Haarlemmerstr. 1 28 W. P. v. SAVOYEN, Noordeinde 36 BOEKHANDEL VAN DER VEEN Geversstraat No. 39 - Oegstgeest en aan de Kiosken. AMSTERDAM. 28 Juni. Het zakenverkeer op de Amsterdamsche effectenbeurs was heden van geringen om vang. De ondernemingslust van hét pu bliek was zeer klein en in verband met de verschillende factoren van onzekerheid, be staat een groot gebrek aan orders. De koer sen verschilden over het geheel genomen niet veel bij die van den vorigen beursdag en onder beurstijd werden slechts kleine schommelingen meegemaakt. Van de Pe- troleumfondsen werden Koninklijken iets beneden het vorige slot ingezet, doch ge- leidelitk aan had een kleine verbetering plaats, zoodat de koers in doorsnee zoo goed als ongewijzigd bleef. In de Amerikaansche petroleum-aandee- len ging vrijwel niets om. Voor Rubber- londsen was de stemming prijshoudend, doch hiermede was dan ook alles gezegd. In Amsterdam Rubbers ging nu en dan Iets om. De incourante soorten die Kort geleden nu en dan een kleine bedrijvig heid veroorzaakten, lagen thans bijna ge heel verlaten; de handel in Tabakken was vrijwel tot stilstand gekomen. De stem ming was evenwel vast en voor de bekende Sumatra aandeelen kwamen over de ge heele linie Iets hoogere noteeringen tot stand Voor Industrleelen bestond vrijwel geen belangstelling. Unilevers en Aku's waren prijshoudend, doch niet veel veranderd. De Ph"rts-aandeelen werden een kleinigheid boven het vorige peil afgedaan. Van de Suikerfondsen werden H.V.A/s wat lager ingezet en nadat de koers vervolgens een kleinigheid was aangetrokken, vielen tij dens de middaguren geen mutaties meer te constateeren. Op' de Scheépvaartafdeeling bestond een vast stemming, doordat de bekende toonaangevende soorten algemeen wat hpoger werden genoteerd, doch aan leiding tot, groote affaire gaf dit toch niet Voor Amerikaansche Shares bestond een goede tendenz. Ten opzichte van de koersen van Vrijdag konden hier en daar kleine nadeelige verschillen worden waargenomen, doch rekening houdende met het jongste verloop van Wallstreet was de stemming HARKT AMSTERDAM, 29 Juni: Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 3016 Vette koeien waarvan de prijzen waren: le kw. 7684; 2e kw. 64—74; 3e kw. 58—62 per K.G. slachtgewicht; 110 Melk- en Kalfkoeien 185—250 per stuk; 93 Vette kalveren: le kw. 4856; 3e kw. 40—46 per K.G. levend gewicht; 155 Nuchtere kalveren 7—12; 30 schapen 2836; 11 lammeren 1922 per stuk; 438 varkens: Vleeschvarkens, wegen de van 90110 K.G. 5859; Zware varkens 5758; Vette varkens 5556 per K.G. slachtgewicht; 3 Paarden 140170 per stuk; 3 Veulens. Overzicht: Runderen aanvoer minder dan vorige week. Handel zeer stug, onveran derde prijzen. Melkkoeien ruimere aanvoer, vrij vlugge handel. Vette kalverenmatige aanvoer, handel sleepend, hoogere prijzen. Nuchtere kalveren ruime aanvoer, vlugge handel, vaste prijzen. Schapen korte aan voer, handel stug, prijzen hooger. Lam meren aanvoer en handel onbeteekenend. Varker^ matige aanvoer, stugge handel met vaste prijzen. Eenige beste vleesch- Yarkens een cent hooger noteering. BOSKOOP. 26 Juni. „Coöp. Ver. De Bos- koopsche veiling". Rozen per bos: Rosalan- óia 1017 ct; Gloria Mundi 3145 ct; Pre sident Hoover 13—17 ct; Butterfly 1116 ct.; Florex 2335 ct.; Pauls-Scarlet 1619 ct; Else Foulsen 2840 ct; Claudius Pernet 1529 ct; Hadley 2527 ct; Wendland 31 52 ct; Steward 1522 ct; Keizerin Aug. Victoria 22 ct; Golden Ophelia 16 ct; Mevr. v. Straaten v. Nes 3550 ct; Juliana 33 42 ct; Diversen per bos: Clematis Durandl 2532 ct; idem Prins Hendrik 901.10 ct. ROELOFARENDSVEEN, 26 Juni. Aard beien 1322 cent per K.G.: bloemkool 7 cent per stuk; sla 1.80 per 100 krop: snij- böonen 3.204,05; stek 1,90—2,55; dubb. stamb 4.00—4.30; peulen 1.00—3.40: dop erwten 0,951,30; capucijners 1.451,55; tuinboonen 0.750.80 per 10 K.G. NOORDWIJKERHOUT 28 Juni. Veiling De Eendracht". Groote hoeveelheid aard beien. betere prijzen 0.590.79 per slof van 3 K.G. ROTTERDAM, 28 Juni. Aanvoer: Totaal 1875: Vette runderen 504: Vette kalveren 283: Nuchtere kalveren 7; Schapen en lammeren 167; Varkens 600; Zuiglamme- ren 313; Bokken 2. Prijzen per. K.G.: Vette koeien le kw 76. 2e kw. 68, 3e kw. 5262: Vette ossen 72. 66. 5262; Vette kalveren 85, 70. 5055; Varkens (levend gewicht) 49. 48, 47; Schapen 52, 46, 36. Prijzen per stuk: Schapen le kw. 33. 2e kw. 26. 3e kw. 23; Zuiglammeren 18. 15, 12. Vette koeien en ossen Aanvoer korter, handel stroef, prijzen lager dan vorige week, prima koe 82: prima os 78: Vette kalveren aanvoer ruimer, handel tamelijk, dalende prijzen, prima kalf 1.—: Schapen en lam meren aanvoer ruimer, handel kalm, prij zen lager; Varkens aanvoer gelijk aan vorige week, handel levendig, prijzen goed prijshoudend; Zuiglammeren aanvoer aan merkelijk grooter, handel redelijk, jprijzen lager. Er werden eenige partijen schapen voor export verkocht. VEUR. 26 Juni. Engelsche komkommers le soort 3.004.10: idem 2e soort 2—2.80; idem 3e soort 1.502; Idem wankleurige 2 202 80; Gele komkommers le soort 3.104.40: idem 2e soort 2.203; idem 3e soort 1.80—2.10; Kropsla le soort 1.80—3; idem 2e soort 60—1.40; Stoofsla 4—5; Peen 6 20—7.30; Bloomkool le soort 10.3013.40; idem 2s soort 5.10—8.50; idem uitschot 6.20—7.30; Bloemkool le soort 10.3013.40; idem groote ronde 10.90—13.10; idem 2e soort 12.1013.40idem 3e soort 8—8.90; idem bonken 10—11: idem rijp 12—13; An dijvie per 100 1.60—3 80; idem per K.G. 4— 7; Spinazie 3644: Postelein 11.10—12.50; Rabarber per 100 bos 3—4: Snijboonen 40 44; Soercieboonen 4449; Seldery 1.10— 1.40; Peulen 24—26; Tuinboonen 7—8; Dop erwten 21—25; Druiven 38—39; Aardbeien 13—14. WESTLAND, 26 Juni. Bond Westland Aardbeien 16—25 ct.; Frankenthalers 71— 74 ct.; dubbele boonen 35—36 ct,. alles per kg.; groote aardappelen 1.1.05; idem po ters 7590 ct. per kist; sla 1.70; peen 5.00, beide per 100; bloemkool 710 ct.; idem 2e soort 3—6 ctmeloenen 95—100 ctld. 2e soort 80—85 ct. per stuk: groote boonen 70—74 ct. per kist; tomaten A 3.40—3.45; idem B 3.15—3.20; idem C 3.30—3.55; idem CC 2.40—2.90; idem bonken 2.10. WESTLAND. 26 Juni. Centrale Snijbloe- inenveiling Gloxinia 16—48 ct„; Cactus sen 67 et.; afrikanen 34 ct.. potrozen 10 ct.; Salvia 4 ct Begonia 3—6 ct., alles oer pot; anjers 2.10—4.50: rozen 1.30—2.40: Candidum 3.00; Regalis 60 ct.—1.00, alles per 100 stuks. ROTTERDAM, Buitenlandsche granen. (Op de conditiën van óe Rotterd. Graanbeurs bij minstens 5 last, gezond, boordvrij) Stemming kalm Rogge (per 100 K.G,) Ba- hia Blanca 74/75 Ko. stoomend naar aank. f. 11 —10.90, ladend geladen 1.10.50. Canada No. 2 disponibel f. 10.85. stoomend f. 10.55. Hongaarsche 73/74 Ko. disponibel f9.20. La Plata 64/65 Ko. disponibel f. 170, stoomend naar aank f 169—163 Canada No. 3 dispo nibel f. 168 half Juli venvacht staoomend f. 162. Roemeensche 61/62 Ko. verwacht f 159 Karoon disponibel f. 161. Irak stoo mend f. 149 La Plata 47/48 Ko. stoomend f. 6.60. La Plata Clipped 55'56 disponibel f. 7.10, stoomend f6.90. Gele La Plata aan gekomen f. 124.50. stoomend f. 125. La Plata Cinquantino diponibel f. 148. stoomend naar aank f 143138. Yoego-Slavische dis ponibel f. 121 Witte Java aangekomen f 121 Gele La Plata (oude oogst) disponibel f. 123 Manchoerijsche disponibel f. 8.65. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3