BINNENLAND Vit de Omstreken 78 ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 28 Juni 1937 Vierde Biad No. 23697i Oud-burgemeester van Haarlem zwaar gewond Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Auto-ongeluk in Duitschland Mevrouw Maarschalk en een chauffeur gedood. Verkiezing van bestuursleden. In do Zaterdag te Haarlem voortgeze.te vergadering van de Maatschappij voor Nij verheid en Handel deelde de voorzitter lr. A. Plate mede, dat het voornemen bes,aat in het najaar wederom een contactverga dering tusschen het hoofdbestuur en de voorzitters en secretaristen der departe menten te houden. Na de mededeellnzen van de verschillen de departementen las dr. Blerens de Haan een dank telegram voor van H.M. de Ko ningin. HU deelde mede, dat de directeur- generaal van het departement van Handel en Nijverheid de heer Hirschfeld. verhin derd was deze vergadering bil te wonen. Tot hoofdbestuursleden zijn gekozen de heeren C. van Stolk. voorzitter van het departement Rotterdam, directeur van de N.V. Van Stolk's Commissiehandel aldaar; mr. H. F. van Walsem. voorzitter van het departement Oost Noord-Brabant, secreta ris van de directie van de N.V. Philips <Jloella.rn.pen fabrieken te Eindhovenlr. W. H. Boom. voorzitter van het departe ment Hengelo, directeur van de N.V. G. Dikkers en Co. te Hengelo en mr. K. J. H. M. Weve, candldaat-notaris, ondervoorzitter van het departement Nijmegen. Vervolgens kwamen in behandeling de rapporten over de organisatie van het be drijfsleven, welk onderwerp prof. Klopper inleidde. De algemeen voorzitter, ir. Plate, zegde toe. dat het hoofdbestuur de geheele materie na kennisneming van de verschillende stemmen ln deze vergadering en uit de rapporten in de eerstvolgende hoofdjbe- stuursvergaderine onder de oogen zal zien. Bij de behandeling der rapporten in zake de tewerkstelling van meer arbeiders hield lr. W. Maas Geesteranus een inleiding. VRIJAF OP DEN VERJAARDAG VAN DEN PRINS. De minister van Defensie heeft bij leger order bekend gemaakt, dat de verjaardag van Prins Bernhard op dezelfde wijze zal worden gevierd als gebruikelijk is voor dien van Prinses Juliana. Aan het rijkspersoneel kan derhalve op dien dag. voor zoover de dienst zulks toe laat, des middags vrijaf worden gegeven. CENTRALE ROND VAN SPOOR-, TRAM-, A. T. O./VAN GEND EN LOOS- PERSONEEL. Men meldt ons; Gisteren kwam de Vakgroep IX (A.T.O./v. Gend en Loospersoneel) van den Centralen Bond van Spoor-, Tram-, A.T.O. en v. Gend en Loospersoneel ln buitengewone alge- meene vergadering bijeen, ter bespreking van dein toestand geschapen doordat de directie A.T.O./v. G. en L. haar standpunt Is blijven handhaven, dat het contact met bovengenoemden Bor.d met 1 Juli as. dient te worden beëindigd, aangezien zij van oor deel is dat haar personeel niet ln een Spoorbond behoort georganiseerd te zijn. Na opening door den voorzitter, den heer J. W. Beckers, werden over deze aangele genheid uiteenzettingen en beschouwingen gegeven door den bondsvoorzitter C. Cra mer, H. M. Roos. voorzitter Nederl. Vak centrale en M. M. Cohen, bestuurder van de Centrale van Nederl. Overheidsperso neel. Hierop voerde een groot aantal afgevaar digden der afdeelingen het woord waarbij veelvuldig bewijzen van trouw aan den Bond werden gegeven. Nadat op verschillende vragen de noo- dige inlichtingen waren verstrekt, werd tot stemming overgegaan over de vraag of aan het verlangen van de directie moet worden tegemoet gekomen, dan wel of het A.T.O./v. Gend en Loospersoneel bU den C B. aangesloten zal blijven. Met algemeene stemmen werd het be sluit genomen dat de Inmenging van de directie in de vraag hoe het personeel ge organiseerd zal zijn als onaanvaardbaar is te beschouwen waarna het personeel A.T. O./v. Gend en Loos zich, eveneens met al gemeene stemmen uitsprak voor handha ving van Vakgroep IX van den Centralen Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel. Een weerstandsfonds werd tenslotte ge sticht. R. C. VERWIJCK OVERLEDEN. Op 78-jarigen leeftijd is gisteravond te Amsterdam overleden de heer R. C. Ver- wijck, oud-directeur-hoofdredacteur van het dagblad „De Standaard". De overledene nam ln anti-revolutionnalre kringen een belangrijke plaats ln. Naast zijn functie van directeur-hoofdredacteur van het hoofdorgaan der anti-revolu- ttoranalre partij nam hij indertijd ook de functie van secretaris van het Centraal Comité van Anti-Revolutionnaire Kic;- vereenigingen waar. De laatste Jaren was hij eere-secretaris van dit comité. DE P.T.T. LAAT HAAR AUTO'S ROOD SCHILDEREN. Eenigen tijd geleden besloot de P. T. T. over te gaan tot het doen schilderen van al haar wagens in roode kleur, zulks in overeenstemming met het gebruik in an dere landen. De K.N.A.C. heeft zich in April j.l. tot den directeur-generaal der P T T. gewend, met het verzoek geen ge volg te geven aan dit voornemen, aange zien haar uit ervaring bekend is, dat de fciroode kleur van auto's ernstig bezwaar oplevert voor de verkeersveiligheid, ten gevolge van het feit, dat de richtingaan wijzers van dergelijke wagens weinig of niet opvallend zijn. Vooral in een land als Nederland, waar het verkeer zoozeer is in gesteld op het gebruik van den richting aanwijzer, ls het van zeer groot belang, dat deze instrumenten werkelijk onder alle omstandigheden duidelijk opvallend zijn; verschillende ongevallen zijn helaas al het gevolg geweest van niet voldoend opvallende teekens. De dienst der P.T.T. hecht echter zeer veel waarde aan de roode kleur der wagens en heeft derhalve de oplossing in een an dere richting trachten te vinden en wel door het aanbrengen van contrasteerende banden om den rooden richtingaanwijzer heen. Men heeft proeven genomen, zoowel met een witten als met een zwarten rand. Voorloopig is de keuze gevallen op een witte omranding, welke nu op enkele wa gens ls aangebracht en waarvan de wer king thans in de practijk zal worden na gegaan. De K.N.A.C. zal door weggebruikers gaarne worden ingelicht over hun ervarin gen met deze richtingaanwijzers. BURGEMEESTER VAN BROEK OP LANGENDIJK OVERLEDEN. In den ouderdom van 63 jaar is te Ber gen waar hij voor herstel van gezondheid logeerde, overleden de burgemeester van Broek op Langendijk, de heer P. Slot Azn. Sedert 1921 was de heer Slot burgemeester van Broek op Langendijk. Hij volgde in dat jaar zijn vader op. De heer Slot was voor zitter van de groep-veilingen in Nederland. Vooral op tuinbouwgebied heeft hij zich verdienstelijk gemaakt. De overledene was Ridder in de Orde van Oranje Nassau. HEFFING OP BOTER. De heffing op boter ls voor de week van 27 Juni tot en met 3 Juli, behouden; .us- schentüdsche wijziging, wederom vastge steld op 70 cents per K.G. JAARVERGADERING CENTRALE BOND VAN NED. VERBRUIKSCOÖPERATIES. In de tweede zitting te Amsterdam van de jaarvergadering van den centralen bond heeft de penningmeester van den bond, de heer K. de Boer een rede gehouden over het onderwerp: „Welke zijn de oorzaken, dat de coöperatieve beweging in ons land zoo langzaam groeit". In de derde zitting kwamen eenige voor stellen van bondsbestuur en sommige coöperaties aan de orde. Een voorstel van enkele vereenigingen om den voorzitter van den bond voortaan door de algemeene vergadering te doen benoemen, inplaats van door het bondsbestuur. werd verworpen. Een bestuursvoorstel om de organisatie van de leidende organen efficiënter te maken werd aangenomen. Bovendien zal de be grooting voortaan door het bondsbestuur mogen worden vastgesteld, tenzij men de contributie boven het statutaire minimum wenscht te brengen. Algemeene instemming verwierf een voorstel van de „Vooruitgang" uit Haarlem, om tot meer eenheid in de coöperatieve bedrijven te komen. Daarna werd de vergadering gesloten. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij K. B. is met ingang van 1 Juli aan dr. J. Heinslus, op zijn verzoek eervol ont slag verleend als redacteur van het woor denboek der Nederlandsche taal. MAAK ZELF JAM MEI natuur-V"^"" IN 10 MINUTEN Nxl OpetU Mi) Shtyl 400. tcimi. 37059 Amji.rd.m-C 3729 (Ingez. Med.) AALSMEER. Aanbesteding. Door het Bouwkundig Bureau W. Maarse Jr. Is aanbesteed: het bouwen van 8 wo ningen aan de Sportlaan in Plan Zuid. Het laagst werd Ingeschreven: voor metselwerk door M. Hoek te Alphen a. d. Rijn f.7980; timmerwerk S. G. Westerma te Hoofddorp f.9487; metsel- en timmerwerk J. de Vries, Aalsmeer, f. 17.930; lood- en zinkwerk A. J. Vlasman, Leimuiden, f. 1815; schilderwerk J. en A. v. Soest, Aalsmeer, f. 1896; massa F. M. Klein en Zn., Assendelft, f. 21.777. Tusschen rijwiel bekneld. Een zoontje van den heer H. B., aan den Aalsmeerderdijk, kwam nabij de primaire brug alhier in botsing met een anderen wielrijder en geraakte daarbij met een zijner voeten beklemd ln diens voorwiel. Het wiel moest losgeschroefd worden om den jongen te verlossen. Zijn been werd zoodanig verwond, dat geneeskundige hulp moest verleend worden. De Bloemenhandel. De weersomstandigheden zijn gedurende de afgeloopen week voor den snijbloem- handel zeker niet ongunstig geweest. Zoo goed als alles, wat ter veiling werd aan gevoerd, kon verkocht worden, zij het dan voor veel producten tegen slechts lage gel delijke opbrengst. De kweekers, die nog goede kwaliteit rozen konden aanbieden, troffen het zeker niet ongunstig met de prijzen, daar deze bloemen zelfs tot 8 cent per stuk betaald werden. Obk de kleinbloe- mige rozen, de z.g. polyantha's waren ge vraagd en gaven een bevredigende op brengst. Van Amerikaansche anjers breidt het aanbod zich schier dagelijks uit; er wordt in dit centrum tegenwoordig veel aan de cultuur van deze bloemen gedaan en vooral in de komende zomermaanden wordt een zeer groote aanvoer ter veiling verwacht. De prijzen van de anjers bewo gen zich over het algemeen in dalende lijn. Groot was het aanbod van Japansche en andere leliesoorten, waarbij lage prijzen werden besteed. De calla's brachten als steeds zeer ongelijkmatige prijzen op; ze werden van 514 cent per stuk in le kwa liteit verhandeld, de orchideeën van 30 50 cent. Lathyrus, convillia's en violieren gaven een lage opbrengst. De dahlia's gol den van 20—33 cent per bos, de bouvar- dia's töt 7'/i cent per stuk. Er is om dezen tijd van het jaar veel variatie in het aan bod van snijbloemen; naast de reeds ge noemde soorten treft men geregeld o.m. nog aan: delphiniums, campanula's, iris, gladiolen, gerbera's. amaryllis, anthuriums en nog talrijke andere uit de vrije natuur. De handel heeft dus keuze genoeg. Aan de veilingen van potbloemen en -planten was in de afgeloopen week steeds een flink aanbod van velerlei producten, waarvan de opbrengst veelal slechts matig was. De primula obc. werdeiftot 28. de hortensia's tot. 75. de gloxinia's tot 80. de bladbego- nia's tot 28 en de geraniums tot 10 cent per stuk verhandeld. De Bad- en Zwemvereeniging „Het Oosterbad" te Aalsmeer-Oost. heeft beslo ten. dezen zomer haar traditioneel zwem feest te laten vervallen, in verband met het feit, dat zij volgend jaar haar 10-jarig bestaan viert, welke gebeurtenis dan met een feest zal herdacht worden. In de plaats van het algemeene zwemfeest wordt op Zaterdag 10 Juli a.s een gecostumeerd kin derfeest met wedstrijden georganiseerd. Geslaagd te Haarlem voor het examen Handenarbeid (Rijkskweekschool) enze plaatsgenoot A. de Jong. BENTHUIZEN. De po'.dcrlasten van den Benthuizer Noord- en Zuidrolder met den Benthorner- polder werden voor 1937 met f. 2 per H.A. verhoogd en van f. 15.50 op f. 17.50 gebracht. De onlangs afgetreden burgemeester van Haarlem, C. Maarschalk van Eg- mond en Rinnegom, heeft Zaterdag middag een ernstig auto-ongeluk gehad in Duitschland, waarheen hij met zijn echtgenoote en zijn chauffeur, Roskam genaamd, was vertrokken. De heer Maarschalk, die in ons land niet chauffeeren mag, bestuurde vanaf de grens zelf den wagen, toen in het Diers- fordter Wald, tusschen Emmerich en We- sel, de wagen in een bocht tegen een boom botste. De chauffeur was bewusteloos. Toege snelde hulp bevrijdde hem uit de wrak stukken van de auto. Erger was het even wel met mevrouw Maarschalk gesteld. Zij had behalve een dubbele beenbreuk zware inwendige kneuzingen opgeloopen en be zweek spoedig na het noodlottig gebeuren, op de plaats van het ongeluk. De oud-burgemeester, die een schedelba- sisfractuur, een armbreuk en een enkel fractuur had opgeloopen, werd met den eveneens zwaar gewonden chauffeur naar het stedelijk ziekenhuis te Wesel overge bracht, Naar hetzelfde ziekenhuis is het stoffelijk overschot van mevrouw Maar schalk getransporteerd. Had de heer Maarschalk ter plaatse van het ongeluk nog kunnen verkla ren, dat het stuur van den wagen plot seling had geweigerd, des avonds was zoowel zijn toestand als die van den chauffeur zooveel verergerd, dat hun geen verhoor meer kon worden afge nomen. Ooggetuigen verklaren dat de heer Maar schalk met groote snelheid (veel meer dan 100 K.M.) heeft gereden, toen opeens het ongeluk gebeurde. Daarentegen sprak een ander van „een matige vaart". De familie was op weg naar Dresden. Kort na het ongeluk passeerde een Hol- landsche auto. die op weg was naar Haar lem. Bij de totaal vernielde auto gekomen, ontwaarde hij het autonummer, zoodat hij een verder onderzoek instelde. Daarna stel de hij de politie te Haarlem van het voor- gevalllene op de hoogte, die later het be vestigend bericht van het ziekenhuis te Wesel vernam. Nader meldt men ons uit Haarlem: Naar wij vernemen zijn gistermorgen familieleden van oud-burgemeester Maarschalk en van chauffeur Roskam, naar Wesel vertrokken, ten einde zich op de hoogte te stellen van den toe stand van de slachtoffers. Den chauf feur heeft men echter niet in leven ge zien. Zondagmorgen omstreeks acht uur is hij aan zijn verwondingen be zweken. De toestand van den heer Maar schalk was gistermorgen naar omstan digheden tamelijk goed. HAARLEMMERMEER. GEMEENTERAAD. Verhuur en gebruik gemeentelijk Sportter- tein (Ijsbaan en R.K. Landdag) Uit breidingsplan Badhoevedorp Nieuwe legger der wegen Nieuwe iegesverorde- ning Nieuwe auto-vuilnis-ophaalwagen voor den Reinigingsdienst. De Raad vergaderde. Mededeeling werd gedaan van een schrij ven van den heer J. A. Wessels, houdende dankbetuiging voor zijn benoeming tot onderwijzer aan de openbare ulo-school te Hoofddorp en mededeeling, dat hij op I Juli a.s. deze betrekking hoopt te aan vaarden. Een schrijven van den heer Trompetter uit Zwanenburg in zake boomplanting al daar, werd gesteld in handen van B. en W. Goedgekeurd werden: een voorstel tot vaststelling van een verordening in zake winkelsluiting; eenige wijzigingen in het ambtenaren-reglement; voorstellen tot overdracht en verhuur van strooken grond gelegen langs de Draverslaan te Hoofd dorp. Aan de orde kwam opnieuw het in de vo rige vergadering op voorstel van een der leden aangehouden voorstel van B. en W. tot verhuur aan de Ver. „IJsclub Hoofd dorp" van een gedeelte van het gemeente lijk sportterrein om te worden gebruikt als ijsbaan. Hierover ontspon zich thans een breed voerige discussie, speciaal waar het in ver band met handhaving van de Zondagsrust gold de bepalingen in het voorstel, dat de vereeniging bevoegd is de baan ook op Zondagmiddag tegen betaling open te stel len en 25 pet. van de winst, van deze ex ploitatie aan de gemeente zal betalen. Sommige leden konden zich daarmede niet vereenigen en er ook niet mee accoord gaan, dat het benoodigde terrein het eerste jaar gratis aan de vereeniging voor het be oogde doel zou worden afgestaan. Nadat ter zake een drietal voorstellen in stemming was gebracht en verworpen, werd ten slotte het voorstel van B. en W. aangenomen, met deze bepalingen dat het eerste jaar geen huur verschuldigd zal zjjn en de huur verder f. löfhper jaar zal be dragen. Het verzoek van het Interparochiaal- comité, in zake het gebruik van het ge meentelijk sportterrein te Hoofddorp voor een te houden R.K. Landdag werd goedge keurd met bepaling dat de vergoeding f. 25 per jaar zal bedragen Goedgekeurd werd een aanvrage om een Rijksvoorschot krachtens de Landarbei- derswet ten behoeve van W. Tates te Nieuwvennep. Vastgesteld werd na eenige discussie het uitbreidingsplan voor het Badhoevedorp met bijbe'noorende bebouwingsvoorschrif ten. Op voorstel van B. en W. werd een cre- diet toegestaan van f. 1530 voor het ma ken van een nieuwen legger der wegen en machtiging verleend om dit werk op te dragen aan den heer Pot te Zandvoort. Verder werden goedgekeurd voorstellen omtrent demping van een vijfel-sloot te Hoofddorp en het schoonhouden van de plantsoenen in Badhoevedorp. Met eenige finantieeie regelingen be treffende de dienstjaren 1936 en 1937 ging de Raad accoord. Vastgesteld werd een nieuwe verorde ning od de heffing van leges ter secretarie. Goedgekeurd werd een voorstel van B. en W. tot aanschaffing van een nieuwen auto-vuilnis-ophaalwagen voor den reini gingsdienst. De verjaardag van Prins Bernhard. Het bestuur van de Oranjever. „Hoofd dorp" heeft den autorit voor ouden van dagen definitief bepaald op den verjaar dag van Z.K.H. Prins Bernhard. Morgen zal dan met hen een tocht wor den gemaakt naar Den Haag om een be zoek te brengen aan den Dierentuin en te luisteren naar een concert, dat speciaal voor deze gelegenheid zal worden gegeven. Na den terugtocht, die zal gaan over Katwijk, Noordwijk,. Vogelenzang en Ben- nebroek, zal het Fanfaregezelschap „Ex celsior" op het Marktplein te Hoofddorp een openluchtconcert geven en er tot laat in den avond de feeststemming inhouden. In de omgeving van het stoomgemaal „de Cruqulus" zal morgen een gondelvaart worden gehouden van versierde en ver lichte vaartuigen en kano's waarvoor fraaie prijzen beschikbaar zijn gesteld met. de Cruquius-herinneringsmedallle als eere-prijs. Op hol geslagen. Zaterdagmiddag sloegen in het land van den heer B. aan den Hoofdweg te Abbenes twee paarden, gespannen voor een met hooi beladen wagen op hol. Het gerij kwam tenslotte in een sloot terecht, waarbij de wagen gedeeltelijk kantelde en een der paarden werd gedood. De man, die boven op het voer zat, liet er zich afvallen en bleef ongedeerd. Het andere paard kon niet dan met groote moeite worden gered. De arbeider V. had hierbij het ongeluk zijn schouder te ontwrichten en zoodanig in wendig te kneuzen, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Terwijl gistel-middag te Hoofddorp de bestuurder van een personenauto van af den Kruisweg het Kerkplein van de R.K. Kerk wilde opdraaien, had een wielrijd- ster. afkomstig uit Aalsmeer, het ongeluk met de auto in botsing te komen en met fiets en al tegen den grond te slaan. Aan armen en beenen verwond werd zij opge nomen en bij dr. N. gebracht, die een ver band legde. Bij den landbouwer H. aan den Hoofd weg alhier, werden op klaarlichten dag eenige hectoliters aardappelen ontvreemd. De politie slaagde er in het spoor van de vermoedelijke daders te ontdekken en heeft een tweetal kooplieden uit Roelof- arendsveen aangehouden en naar Hoofd dorp overgebracht. Na een bekentenis te hebben afgelegd, werden deze twee ver dachten üi vrijheid gesteld en begaven zij zich naar den betrokken landbouwer om de aardappelen te betalen. De prettigste ontdekking die een vrouw kan doen? CASTELLA! Da schoonheidszeep van Dobbelman, die Uw teint mooi en gaaf maakt! Castella, de zuivere schoonheidszeep, bevat kostbare olijfolie, die Uw huid verrukkelijk zacht en soepel maakt. En ze heel even parfumeert. Haal een stuk Castella, (l2'/2ct.) ea houdt Uw uiterlijk jeugdig. Doet U mee aan den wedstrijd? U kunt een 5-daagsche reis naar Parijs winnen. Vraagt inlichtingen aan Uw winkelier. 3688 (Ingez. Med.) HILLEGOM. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Paulowna, d. van H. Seijsener en H. C. Vliet Vlieland Jakob Marinus, z. van J. M. Wessels en D. ter Borg. Ondertrouwd: W. Th. de Wit en J. M. J. Roeien J. Krauweel en P. J. Slagboom. Getrouwd: C. J. Hoogeveen en W. H. Zeestraten. Overleden: J. Salier m. 70 j. Loop der bevolking. Vertrokken: N. J. Brinkman. Amsterdam, Celebesstraat 51 P. H. Zandvliet, Haar lem. Lange Poellaan B. 15 P. J Over- dorp, Haarlem. Lange Poellaan B. 15 W. Eisenga, Wassenaar. Schouwweg 86 H. ten Boer, Den Haag, Amazonestraat 61 J. J. v. Gijzen, Den Haar Amozenstr. 61 M. C, Mank, Haarlemmermeer, Kruisweg 1087 W. Kleijn, Ursem, N.H.. Walersdijk 187a W. J. H. Gijselaar, Engeland. Leeds, Broadway. Tranmere Park. Dank aan de burgerij. Zoowel de burgemeester als de wethou ders hebben zich tot de burgerij gewend met een dankbetuiging. De burgemeester bedankt, mede namens zijn echtgenoote voor de hartelijke ont vangst en begroeting op den dag der in stallatie, terwijl de loco-burgemeester en de wethouders hun erkentelijkheid uit spreken en hun dank betuigen aan allen, die medegewerkt hebben, waardoor de dag der installatie een feestdag is geworden. B. en W. noodigen de ingezetenen uit, om ter gelegenheid van den verjaardag van Z. K. H. Prins Bernhard morgen de vlag uit te steken. De R.K. Harmonie „Crescendo" zal mor genavond een muzikalen omgang door de gemeente houden. Het bestuur van de Hillegomsche Har moniekapel heeft het plan op 18 Juli een boottocht te organiseeren. Het doel is een bezoek aan Schiphol en aan Amsterdam. Mej. C. Janssen, leerlinge der R.K Kweekschool te Bergen (N.H.) is geslaagd voor het examen onderwijzeres. Gevonden en te bevragen aan het bureau van politie tusschen 7—8 uur nam.: rozenkrans, 2 nummerplaten, ceintuur 3 wieldoppen van auto. VOORHOUT. Vergadering Kleinvee-ver. „D. V. V." Deze vereeniging hield een ledenverga dering in café „Boerhave", van den heer Jac. Angevare. De voorzitter, de heer War- nienhoven, opende. De notulen, gelezen door den waarn. secr. den heer Joh. v. Leeuwen, werden goedgekeurd onder een dankwoord, van den voorzitter. Deze deelde mede. dat door het bestuur een schrijven was verzonden aan B. en W. waarin verzocht werd wederom vergunning te verkrijgen, tot het houden van een ko nijnenveiling. B. en W. antwoorden hierop het beter te achten dit niet toe te staan. Volgde bespreking of er dit jaar al- of geen Pluimveetentoonstelling zal gehouden dorden. De voorzitter zeide. dat het be stuur alléén niet competent genoeg was op eigen houtje een tentoonstelling te orga niseeren. Daarom was deze vergadering door hen belegd, met als hoofddoel die eventueele bevoegdheid te verwerven. Het bestuur is vóór een tentoonstelling. Het meent, dat dit voor de vereeniging van groot nut zal zijn. Na discussie bleken alle aanwezige leden vóór een tentoonstelling te zijn léén blanco). Verzocht werd de ten toonstelling te doen plaats vinden in Ja nuari '38. Als tentoonstellingscommissieleden wer den gekozen de heeren N. v. Schaik Sr.. A. Augustinus en J. Koolloos. Na rondvraag sluiting. De muziekver. ..St. Cecilia" gaf haar 2e zomerconcert op de gemeentelijke mu ziektent. Onder leiding van haar directeur den heer Bolderdijk, werd een mooi pro gramma afgewerkt, dat veel applaus ver wierf. Daar door meerdere winkeliers wel eens vergeten werd zich te houden aan de zomer-winkelsluiting, heeft de politie daarvoor eenige overtreders moeten ver baliseeren.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 13