Geen wijziging in den Spaanschen oorlog LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 28 Juni 1937 LUCHTVAART Nieuwe crisis in Barcelona VOETBAL. LEIDSCH XI—ALPHEN 2—2. Zaterdag werd op het N.B.L.O.-terrein FLUKS' PROTESTEN. Zoo men zich wellicht nog herinneren zal. heeft Fluks, na afloop van den competitie- BL.w'edstrljd Fluks IIAchilles. welke reeds een wedstrijd gespeeld tusschen Alphen en °P 21 Febr. j.l. plaats vond protest aan een Leidsch elftal, samengesteld uit de elf- geteekend tegen het doelpunt van Achilles, tallen der Leidsche vereenigingen. die dit i dat zoo later bleek het eenige in deze ont- jaar als tegenprestatie voor het vele goede moeting was. De Protest-Cie. van Zuid- werk door de Leidsche E.H.B.O -brigade Holland heeft Fluks thans in het gelijk ge- aan de voetbalbeweging bewezen, bereid jsteld, zoodat de einduitslag 01 gewijzigd zijn gevonden seriewedstrijden ten bate der I is in 00. E.H.B.O. te spelen. Aangezien de eindstand door deze wijzi- Zooals meestal in dergelijke vrijwel onbe- ging hoegenaamd geen verandering onder langrijke wedstrijden misten wij ook nu. gaat, volstaan we met de mededeeling dat vooral in de eerste helft de strijdlust. In de het puntenaantal van Fluks II thans dus eerste helft was het een gelijk opgaande 8 is. istrijd waarin de goede verdedigingen aan Ook de protesten van Fluks en Achilles, beide zijden de soms goed opgezette aan- door beide ploegen na afloop van den pro- vallen meester waren. Slechts eenmaal motie-degradatiewedstrijd Fluks-Achilles in die periode maakte de Leidsche verde- aangeteekend. zijn in behandeling geno diging een fout. waardoor Alphen op vrij men. Zoowel het protest van Achilles, als gelukkige wijze door den linksbinnen de lei- dat van Fluks is echter afgewezen, zoodat ding kon nemen. 0—1. de uitslag 7—6 in het voordeel onzer stad- In de tweede helft werd er wat pittiger genooten blijft, gespeeld. Vooral toen Piket in de Leidsche voorhoede na 'n goeden aanval de partijen op gelijken voet had gebracht, kwam er meer teekening in het spel. 11. Alphen nam direct weer de leiding (1—2). Vermond was het ten slotte die op han dige wijze eerst den rechtsback van Alphen en daarna den uitgeloopen keeper passeer de. waarmee hij den stand op 22 bracht. Zoo kwam ook het einde. t A.R.C. n—QUICK BOYS H 9—1. A.R.C. kampioen. Door deze groote overwinning is het tweede elftal van de Racingclub kampioen geworden van de 2e klasse A der Zaterdag- middagcompetitie. Intusschen kan deze overwinning wel sterk geflatteerd genoemd worden alhoewel hij verdiend was. Bij de thuisclub gelukte nu letterlijk alles terwijl ibij de bezoekers niets wilde lukken. Reeds met de rust had de thuisclub zich van een 31 voorsprong verzekerd. Quick Boys wist van de vele kansen er slechts een te be nutten. Na de hervatting wist AR.C. in een zeer korten tijd door goede doelpunten den stand op te voeren tot 71 waarmede tevens de overwinning vast stond. Wel deden zich nog kansen voor de bezoekers voor, doch tot benutten kwam het niet. A.R.C. wist tegen het einde nog tweemaal het net te vinden zoodat het einde kwam met een 9—1 overwinning voor het Racing, elftal. U.V.S. II—LUGDUNUM I. Voor de tusschenronde L.V.B.-sleutels wordt hedenavond te halfacht gespeeld U.V.S. nLugdunum I op het terrein aan den Kanaalweg. U.V.S. n komt met de volgende opstel ling uit: Doel: J. Onderwater: achter: A. J. Graaf- mans en C. v. d. Spek: midden: B. v. Duijl. P. Hansen, A. v. d. Berg; voor: J. J. Nijen- boer, P. C. Onvlee, A. v. d. Laan, P. van Hoven en D. K. Ouwehand.- SCHERMEN. EINDSTRIJD SABEL OM DEN K.O.O.S.S.-WISSELBEKER. In het clubhuis te Werve is Zaterdag middag de eindstrijd op sabel om den wisselbeker van den Kon. Onder-Officiers Schermbond gehouden. Voor dezen beker waren voorwedstrijden georganiseerd te Amersfoort. Leiden. Harderwijk, en Breda, waaruit zich 15 schermers voor den eind strijd hadden geclasseerd. Hiervan ver schenen er 14 op het appel, die onderge bracht werden in 1 poule met een directe beslissing, waarbij werd getrokken om 4 touchee's Hoofdsecondanten waren de heeren Berlemon en v. d. Nieuwe Giessen. Het resultaat luidde als volgt: Drenth 10 gew. part. 26 ontv. en 48 geg. treffers. Honig 10-27-47, Los 10-28-41, Swaan 8-32-45, van der Kamp 8-34-40, Uffen 8-38-47, Veldhuis 7-38-42. Wabeke 7-39-40, de Lange7 -40-40, Kuikhoven 6-40- 41. Poot 4-43-32, de Jong 3-45-29, Mostert 2-49-26 en de Ruiter 0-52-15. Voor den beker was hiervoor barrage noodig tusschen de drie best geplaatsten, die ieder 10 overwinningen hadden be haald. Het resultaat hiervan was: 1. en bekerwinner Drenüi, die beide bar ragepartijen won. Volgens de treffers werd bierdoor Honig tweede en Los derde. MADAGASCAR—FRANKRIJK. Vlucht mislukt, vliegtuig neergestort. Het Fransche vliegtuig, bestuurd door Tréchot en Monteil, dat Donderdag van Tananarive (Madagascar) was opgeste gen naar Parijs, om de luchtverbinding tusschen Madagascar en Frankrijk tot stand te brengen in 48 uur, is in de om geving van Zanzibar neergestort. De beide bestuurders zouden gewond zijn. Uit Nairobi wordt gemeld, dat het wrak van het vliegtuig aan de kust van Zan zibar is gevonden. De beide vliegeniers heeft men echter nog niet ontdekt. Inboorlingen hebben medegedeeld, dat zij het geluid van een vliegtuig op grooie hoogte hoorden. Kort daarop hoorden zij enkele ontploffingen, gevolgd door een zeer harden knal. DE WERELDVLUCHT VAN AMELIA EARHART. Na uit Koepang te zijn vertro)d;en is Amelia Earhart in 3' uur de Tlmorzee overgestoken en gisteren om 3.03 uur (Britsche zomertijd) te Port Darwin Australië)geland. De niet-inmenging. Officieel wordt medegedeeld, dat het sub-comité der niet-inmcngings-com- mimie morgen is bijeengeroepen, ten einde de kwestie der controle aan de Spaanschc kusten te bespreken, als mede waarschijnlijk ook de kwestie der terugtrekking van de buitenlandsche vrijwilligers uit Spanje. In de besprekingen, welke lord Plymouth oczer dagen gevoerd heeft met de verte- dezer lieden nog geen lawine heeft veroor zaakt, dan ls dat enkel en alleen te dan ken aan het verantwoordelijkheidsgevoel van Duilschland en Italië." Dan wordt gewezen op -de leugen-cam pagne in de anti-fascistische pers, „de leugens over een Italiaansch-Duitscho blokkade van de Spaansche kusten, de leugen over de ontscheping van 15.000 Ita- haansche soldaten te Malaga of Cadiz, do leugens van zekere Amerikaansche corres pondenten. die blijkbaar zooveel mogelijk nieuws naar hun bladen moeten seinen; nieuws, dat bestemd is voor een publiek, dat van Europa niets afweet en zich van genwoordigers van Duitschland en Italië, Europa's lot absoluut niets aantrekt. Het NIEUW NEDERLANDSCH RECORD ZWEEFVLIEGEN. Gevestigd door Harry Sachs. De heer Harry Sachs, instructeur van de Twentsche zweefclub, vestigde gisteren op het vliegveld Twente een nieuw Nedc«- iandsch record zweefvliegen met lierstart. Hij bleef met zijn toestel drie uur en 41 sec. in de lucht, waarbij hij een hoogte van 2000 meter bereikte. ZWEEFTOESTEL IN STUKKEN GEVALLEN INTERNATIONALE SABEL-EQUIPE WEDSTRIJD TE ZANDVOORT. OM DEN LUXOR-WISSELBEKER. Het programma voor deze week om den Luxor-wisselbeker luidt (telkens te kwart over zeven): heden: Leidsche Bakkers Ge zellen tegen Veteraan op het L.O.V. ter rein, terwijl tevens op het Leidsche Boys terrein gespeeld wordt RB.F.P C. en L. Dinsdag 29 Juni M.D.S.A.S.V. op het L. O. V. terrein. Donderdag 1 Juli L.S.V. 1 Leidsch Dagblad op het L.O.V. terrein, ter wijl om den Zuid-Hollandsche Bierbrou werij Beker Woensdag wordt gespeeld tus schen L.O.V b veteranen tegen E.L.K.R.G. en Vrijdag 2 Juli de A.M.H. tegen P.C. en L. op het terrein Wassenaarsche weg ach ter het Acad. Ziekenhuis. WEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. Zaterdagavond had te Boskoop onder zeer veel belangstetlling de finale plaats in de le afd. om den wisselprijs tusschen G. S.V. I en D.S.O. I met als uitslag 31 voor de Gouwenaars, die daardoor in het bezit kwamen van den eersten prijs, terwijl de 2e prijs werd toegekend aan D.S.O. In de 4e afd. om de le en 2e prijs speel de gisteren Waddinxveen IV tegen D.S.O. IV, hiervan was de uitslag 21 voor Wad dinxveen. Voor de competitie van den G.V.B. won Bosk. Boys V van Groeneweg in met 41. De wedstrijd tusschen Bosk. Boys I en Arboricultura I eindigde in een overwin ning voor de Boys, 51. KORFBAL. VERGADERING VAN FLUKS. Zaterdagavond j.l. hield „Fluks" haar Jaarlijksche algemeene vergadering in Oud- Hortuszicht. Nadat de voorzitter, de heer P. de Wolf, een korte openingsrede had ge houden, de notulen der vorige vergadering waren goedgekeurd, las de secretaresse. Mevr. LamanZeelenberg: het jaarverslag voor. dat dit keer eenigszins in mineur ge steld was. Het ledental bleek iets terugge- loopen. terwijl de prestatie's der drie twaalftallen zeer sobertjes waren geweest. Weliswaar was de handhaving van Fluks I in de eerste klasse een verheugend feit, doch dit nam niet weg. dat de competitie- prestatie's ook van dit team in zijn geheel zeer poover waren. Het financieel verslag bleek meer bevre digend, terwijl op voorstel van de Kas-Cie. den penningmeester dan ook volledig décharge werd verleend. Van het bestuur werden de volgende le den herkozen: de heer P. de Wolf, voorz., Mevr. LamanZeelenberg, secr.esse en de heeren W. F. Nieuwland, pennr. en J. v. Nierop, wedstrijdsecr.. terwijl in de vaca- ture's van me). G. C. Buys en den heer H. Landheer, mej. B. van Iterson en den heer J. Ahrends werden gekozen. De Twaalftal-Cie werd als volgt samen gesteld: mej. G. C. Buys en de heeren J. v. Nierop, H. Nieuwland, F. v. d. Waals en P. de Wolf. In de Redactie Cie. werd vervolgens de heer M. W. Hoeks vervangen door J. van Nierop, terwijl in de Cantine Cie. werden gekozen de dames T. de la Bye en B. van Iterson en den heer W. F. Nieuwland. De Kas-Cie. onderging alleen geen verande ring. Nadat in de Rondvraag de slechte ter reintoestand nog eens ter sprake was ge bracht sloot de voorzitter deze vergade ring met een opwekking tot deelname aan de zomer-training. Gisteren is te Zandvoort een intern, sabel-equipe-wedstrijd gehouden, waaraan ook werd deelgenomen door de studenten- Dloeg. welke naar Parijs wordt afgevaar- dligd en die. zooals men weet, bestaat uit Reering. WestDalm van Hoom. De Jonge. Müloch Houwer en d'Arnaud Gerkens. Jammer genoeg moest Reering reeds na één partii wegens een oogblessure uitvallen. Carbin nam zijn plaats in. Het eindresultaat werd volgens De Crt 1. Duitschland met 4 equipe-overwinnin gen 8 punten, 4 gew. part. 178 ontvangen en 268 gegeven treffers: 2 de ABC. resp. met 3-6-41-207 en 252: 3. Rott. Scherm bond met 2-4-32-230-234; 4 A. Schermbond 'groote met 1-2-26-258-201; 5. Studenten-equipe met 0-0-17-278-184 De beste persoonlijke resultaten werden behaald door 1. Rossner met 15 2. Mosman en Driebergen leder met 14 gew. partijen. De bestuurder ongedeerd. Tijdens oefeningen van de Aero vereenl- ging „Amersfoort" is gistermiddag op de Vlasakkerheide een zweefvliegtuig van een hoogte van naar schatting vUftig meter omlaag gestort. De bestuurder, de heer van der H„ uit Amersfoort, slaagde erin zich tijdens den val los te maken en sprong, toen het toe stel dicht bij den grond was gekomen er uit. Hii bereikte vrijwel ongedeerd den grond. Het toestel werd geheel vernield. NIEUW ZWEEFYTIEGTUIG VOOR HET „INSTITUUT". DUIVENSPORT. DE „REISDUIF". Wedvlucht van Salbris (Frankrijk), af stand 556 K.M. In concours 98 duiven welke om 6 uur 30 min. met een N.O. wind in vrijheid werden gesteld. De uitslag was als volgt: 1ste P. Gijs man; 2. 22, 24. 30 H. Tegelaar; 3, 15 J. P. Groenedijk; 4. 11, 16 H. V. de Haas; 5, 6, 14, 26, 29 D. Kramp; 7 J. Ligtvoet; 8 J. Sierat; 9, 10. 20 N. P Waasdorp; 12. 28 A. Flippo; 13. 18 P. J. Fasel; 17, 23 J. J. Kee- reweer; 19 Adr. v. d. Hulst; 21, 31 K. B. Brandt; 25, 27 C. W. F. Onvlee; 32, 33 S. Koster. De eerste duif werd geconstateerd giste ren te 6 uur 9 min. 31 sec, namiddag, gem. snelheid 795.74 meter per minuut; de laatste of 33ste prijsduif des nachts te 1 uur 54 min. 56 sec.; snelheid 379.68 meter per minuut. Den dag van lossing werden er 10 dui ven geconstateerd. Als bijzonderheid zij vermeld dat D. Kramp met 5 duiven in concours was en deze alle in de prijzen wist te plaatsen. Ook had hij weer een mooi succes door zijn eenige duif die was ingekorfd voor het nationale concours anaf St. Vincent fplm. 1040 K.M.) en Vrijdag te 1 uur in vrijheid werd gesteld, gistermorgen te 7 uur 50 min. v.m. te klokken. Morgen inkorven voor Limoges (Frankrijk). Zaterdag is uit Duitsch'and een nieuw lesvlieg uig voor het Ned. Instituut voor Zweefvliegen aangekomen en reeds gisteren stond het toestel kant en klaar gemonteerd in de hangar opgesteld. Het toes.el fc van )het type Grunau 8. meer bekend als een' .rtwee-zitter" en ziet er keurig afgewerkt uit. Naast verfijning van enkele details is hei- verschil met de thans gebruikte twee-zitter. dat het zeer volledige instru mentarium voor de vcors'e zitplaats is aan. gebracht en dus de ins.ructeur achter den leerling is gezeten. Dit w'l ons een verbe tering toeschijnen, daar het ons voorkomt, dat de leerling thans spoediger het zoo noodige zelfvertrouwen zal aanleeren. He!wacht even!.... Bij nader overleg geloof ik, dat ik toch maar een brandverzekering teeken! HET OOSTEN (N. B. v. Z.) Wedvlucht vanaf Vierzon op 26 Juni 1937. Afstand der resp. hokken 574577 K.M. In concours 38 vogels welke pas om 7.30 v.m. in vrijheid werden gesteld wegens slechte weerberichten. De vogels gingen met Noorden wind de lucht in.het vertrek was vlot. De uitslag is als volgt: Geel 1. 2, 10. 12' Cossée 3; K Rekelaar 4; Breedijk 5, 6, 11; v. Duuren 7, 8. 9; Singerling 13. De 1ste vogel werd geconst. om 4.36.23. Met een gemid. snelheid van 1052.30 meter per minuut. De laatste vogel om 6.13.27 met 896.60 per minuut. A s. Vrijdag inkorven jonge vogels voor Tilburg. UIT AALSMEER. Gisteren hield de postduivenvereeniging „Strijd en Vriendschap" een wedvlucht vanaf Creil, afstand 372 K.M. In concours waren 59 duiven. Losgelaten voorm. 10.15 uur. De uitslag was: 1. 9 G. B. Stevens: 2. A. Been Jz 3. Joh Baarsen Dz.; 4. G. C v. Dam: 5. 7. H. Verbeek Jr.; 6. A. Ver beek Hz.; 8. 10 Joh. Postma; 11, 12 P. Huls bos. Aankomst 1ste duif: nam. 4.14.32: 12de 4.43.58. De postduivenvereeniging „De Telegraaf" hield dezelfde wedvlucht, afstand 370 K.M. De uitslag was: 1. C. de Horde; 2, 3 W. Baars; 4. 6 J. Versteeg; 5, 7, 8, 9 A. Kees- sen. Aankomst 1ste duif nam. 3.57.42 uur. SCHAKEN. HET TOURNOOI TE KEMERI. Zaterdag waren de uitslagen der 9de ronde Feigin—Rellstad 1—0 FlohrLandau afgebr. ReshevskyMikenas 1—0 TartakowerAljechin afgebr. OseisApschenek 01 StahlbergSteiner afgebr. BoeoekBerg 10 PetrowFine 10 KeresHasenfuss 10 De afgebroken partij uit de 7de ronde tusschen Stahlberg en Fine eindigde in remise: Gisteren had de 10de ronde tot resul taat: RellstabHasenfuss afgebr. FineKeres '/«-'/« Berg—Petrov afgebr. SteinerBoeoek 1—0 ApschenekStahlberg 'It-'lt Aljechin—Oseis 10 MikenasTartakower afgebr. LandauReshevski 01 Feigin—Flohr 0—1 De partij uit de 9de ronde tusschen Flohr en Landau werd door Flohr gewonnen. heeft hij dezen op de hoogte gebracht van Engelands voornemens dienaangaande. Von Ribbentrop zal waarschijnlijk Woensdag te Londen terugkeeren. Te Londen is intusschen een mede deeling ontvangen van de Fortugeeschc regeering, waarin het heet, dat ge noemde regeering wellicht haar hou ding zal moeten herzien ten aanzien van het controle-systeem aan de Por- tugeesche grenzen. Aan het voorstel van de regeeringen van Parijs en Londen, om de Fransche en En- gelsclie vloten te belasten met de gehcele controle in de Spaansche wateren, dus óók in de sectoren, welke aan Italië en Duitsch land waren toegewezen is te Berlijn neg geenerlei officieel commentaar gewijd. Men is van oordeel, dat Duitschland te dien aanzien zijn houding zal laten afhangen van die van Italië Constateerde de Duitsche pers eerst ze kere ontspanning in den internationalen toestand, als gevolg van de redevoeringen van Chamberlain en Eden in het Lagerhuis later ls de pers weer een en al felheid, naar aa deiding van de gebeurtenissen rond Scanje; vermoedelijk, zoo meent men heeft dus Berlijn Rome geconsultcero. Dc bladen gaan zelfs zoover, dat zij de eerlijkheid der regeeringen van Londen en p,tl ijs in twijfel trekken. .Het zou niet zon der gevaar voor de niet-inmenging zijn, indien men aan Frankrijk en Engeland de iOiE liet. de controle uit le oefenen". Van 't voorstel van Engeland en Frank rijk. om op de controle-schepen neutrale waarnemers, welke door het Londensch niet-inmengings-comité zouden worden aangewezen, toe te laten, wordt in de bla den met geen. woord melding gemaakt. Meeningen in Italië. Een zeer merkwaardig artikel ls versche nen in de „Regime Fascista", welk orgaan te Cremona verschijnt en onder leiding staat van Roberto Farinacci. Het heeft be trekking op de houding „welke Italië moet aannemen jegens Engeland en Frankrijk". Farinacci eischt „dat de relaties met Londen en Parijs verbroken worden en dat bij het eerste het beste incident krachtige repressailles genomen worden tegen de re geering van Valencia; repressailles, die het karakter moeten hebben van een uitdaging aan Frankrijk en Engeland. De schrijver besluit met de meening uit te spreken dat oorlog de gewenschte oplossing zou zijn van dc huidige spanning In gezaghebbende Italiaansche kringen verzekert men, dat het artikel van Roberto Farinacci, slechts de persoonlijke mede deeling weergeeft van den schrijver. Men wijst erop. dat de officieuze Italiaansche biaden juist de gematigde houding der re geering goedkeuren, en men voegt eraan toe. dat de uitdrukking van deze verschil lende meeningen een bewijs is van de vrij heid. welke de Italiaansche pers geniet. Havas wijst er intusschen op, dat Fari nacci niet enkel journalist is: de ex-secre- taris van de fascistische partij heeft meer dan gewonen invloed, niet enkele te Cre mona. maar op de geheele extremistische richting in Italië. Bovendien is hij lid van den grooten fascistischen raad. wiens taak het juist is de directieven vast te stellen van Italië's buitenlandsche politiek. In een niet onderteekend hoofdartikel van de Popolo d'Italië", dat, naar men meent, afkomstig is van Mussolini zelf, wordt erkend, dat Neville Chamberlain's beroep op de koelbloedigheid van Engeland en Europa zeer opportuun en wijs was. Zinspelend op de uitlating van den Brit- schen premier, die zeide dat in de bergen een kreet soms voldoende is, om een lawine te veroorzaken, trekt het artikel dan ver der ten aanval tegen de „leugens van de anti-fascistische wereld die alles in 't werk stelt, om de Internationale situaties te ver giftigen" „Die anti-fascistische wereld", aldus het artikel „leeft nog in de dwaze veronderstel ling, dat er in Valencia een wettige Spaan- sche regeering is ofschoon deze sinds Juli '36 len deed hij een beroep zich te mobilisee- nlets meer vertegenwoordigt dan 'n bende ren om de noodzakelijke versterkmgswer- proflteurs luisterend naar de bevelen van ken ten uitvoer te leggen en de productio Moskou. Indien tot dusver het geschreeuw in alle takken van industrie te vergrooten. waren deze bladen, die in Italië de „con centratie" ontdekten van 50.000 man, die in Civita Vecchla scheep zouden gaan naar Spanje. Dat alles ls valsch, aarts valsch". „En naast die grove leugens, zijn er nog de subtiele, doch niet minder perflede in sinuaties waarin de Fransche pers uit munt, welke betrekking hebben op de as BerlijnRome, waarvan men alle bewe gingen bespiedt, in de ijdele verwachting een verzwakking te kunnen ontdekken van de volkomen en duurzame solidariteit dier twee staten". Het artikel besluit; „De Europeesche cri sis zal eerst definitief zijn opgelost op den dag, waarop de laatste tegenstand der Bas- ken ineenstort en Franco de gansche macht van zijn door de overwinning ge staalde strijdkrachten zal kunnen werpen op het centrale front. Dan zullen, zooal3 zoo vaak geschiedt, gebeurtenissen zich snel opvolgen. De roode densie linie bij Madrid zal worden ingeslagen, zooals die van Bilbao, welke oninneembaar heette. Spanje zal het graf worden van 't bol sjewisme. En die overwinning zal ten decle aan Italië te danken zijn. dat niet neu traal bleef, maar meestreed". Van 't front. Een gioöte stroom van uitgewekenen komt naar Bilbao, hetgeen ernstige moei lijkheden met zich medebrengt ten aanzien van ravitailleering en huisvesting. De be velvoering heeft een beroep gedaan op de organisaties achter het front om hulp te zenden voor deze vluchtelingen. Zaterdag hebben de rechtschen zich meester gemaakt van de kruitfabriek te Magdalena do San Fuentes, ten Noordwes ten van San Pedro de Galdames. Veel mu nitie en oorlogsmateriaal is buit gemaakt. De rechtsche troepen worden thans_ gevolgd door genietroepen, die tot taak hebben de wegen en bruggen te herstellen, die de re- geeringslroepen vernielen op hun terug tocht om den opmarsch der rechtschen te vertragen. Het stadje Valmageda. een industrie centrum. dat bovendien strategische waar de heeft doordat het een verkeersknoop punt vormt, schijnt thans het doel der i'cchtsche troepen te vormen. Het terrein is hier nogal heuvelachtig. Men verwacht, dal de rechtschen een omsingelende bewe ging zullen maken. Verscheiden Britsche stoomschepen zijn te Santander aangekomen om er deel te nemen aan de evacuatie der burgerbe volking. Het vertrek is nog niet vastgesteld, maar wel zijn reeds alle maatregelen geno men om de voedselvoorziening voor de passagiers gedurende de reis te verzekeren overeenkomstig een afspraak tusschen de gezagvoerders en de Basklsche atltöritelten Rond Madrid begint zich aan weerszij den grootere actie te vertoonen. Wijziging in de situatie heeft echter nog niet plaats gevonder- Spaansch vrachtschip getorpedeerd. Het vrachtschip der Spaansche regeering „Cabo Carlos", dat van Alicante naar Va lencia was uitgevaren met een lading voe dingsmiddelen aan boord, is op 26 Juni Jl. op 28 mijl van Alicante door een torpedo van een niet geïdentificeerde duikboot tot zinken gebracht. Vijf leden van de uit 49 koppen bestaande bemanning verdronken, de andere 44 benevens een aan boord zijn de verpleegster werden gered. Wat geschiedt in Catalonië? Het blijkt, dat te Barcelona opnieuw een regeermgscrisis heeft plaats gehad. Bijzon derheden, althans betrouwbare, ontbreken Companys is echter president gebleven. In een radio-rede zeide hij, dat de nieuwe Ca- talaansche regeering een oorlogsregeering moet zijn met den oorlog als voornaamste doelstelling". Het oogenblik eischt een maximum aan offers, aldus Companys, en daarom zal ik aan mijn functie van presi dent van Catalonië die van president der regeering toevoegen". Van allen vroeg spr. discipline, en eenheid van actie en op al- DAMMEN. OM HET LEIDSCHE DISTRICTS KAMPIOENSCHAP. De uitslag van de tweede ronde om het kampioenschap van den Leidschen Dis- tritsdambond luidt als volgt: lste klasse: P. KleuteJ. Kleer 20. 2de klasse: J. v. WezelM. J. v. Houten 20; J. VermaasG. v. d. Voort 20. 3de klasse: I. LaterveerE. Klinkenberg 2—6; W, RademakerJ. Varkevlsser 20. DE MALVERSATIES TE VLISSINGEN. Oud-wethouder opnieuw veroordeeld tot 8 maanden met aftrek van voor-arrest. Voor het gerechtshof te 's-Gravenhage siond dc vorige week in hooger beroep te recht de 56-jarige P. G. L.. oud-wethouder te Vlisïingen. Wegens valschhcid in ge schrifte had de rechtbank te Middelburg hem Veroordeeld tot een gevangenisstraf voor den tijd van 8 maanden met aftrek van voorarrest. houder in zijn functie van penningmees ter van het gewest Zeeland van den bij- zonderen vrijwilligen landstorm verschil lende leveranciers te Vlissingen cn omlig gende gemeente kwitanties in blanco had laten teekenen, welke kwitanties hij dan verder invulde en op deze wijze bijdragen aan den kas van den B. V. L. onttrok. Ook had hij leveranciers kwitanties voor gefin geerde uitgaven laten teekenen en zelf handteekeningen vervalscht. De procureur-generaal vroeg de vorige week bevestiging van het vonnis van de -rhtban': te Middelburg. Het hof heden arrest wijzend, bekrach tigde het vonnis en veroordeelde den oud wethouder tot een gevangenisstraf voor den tijd van 8 maanden met. aftrek van Men zal .zich herinneren, dat de oud-wet- voorarrest. 4

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 12