LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 26 Juni 1937 KERK- EN SCHOOLNIEUWS Officieele Crisispublicaties LAND- EN TUINBOUW AGENDA Uit de Rijnstreek UITSLAG PREMIE KEURINGEN TE HOOFDDORP. De uitslag van de vanwege de Provin- •p. j j i ji ciale Regelingscommissie voor de paar- UQ Stand dor landiDOUWCJG- denfokkerij in Noord-Holland op de keu wassen in Haarlemmermeer. Over 't algemeen een middelmatige oogst te verwachten. GerefKerk (Raadhuisstraat)Voorm. 10 uur. ds. Bosch; nam. 6 uur, prof. dr. Wa tering van Amsterdam. Geref. Kerk (De Ruyterstraat)Voorm. 10 uur, prof. Watering; nam. 6 uur, ds. ds. Bosch. Lokaal van Mandersloostraat: Voorm. ringsbanen van het gemeentelijk concours- - terrein te Hoofddorp gehouden premiekeu- halt tien en nam. 6 uur, leesdienst. ringen van merriën en veulens (type tuig- Martha-Stlchtlng: Voorm. 10 uur, paard) is als volgt: Meijer. Veulens - Beatrix van P. K. Klste- maker te Hoofddorp f. 10: veulen van M. W. v d. Schans te Bovenkerk f. 15; veulen van G. C. v. Arendonk te Rijk f. 10; Brio van R. W. Winter te Hoofddorp f.20; veulen van J. Colljn te Rijk f. 10; veulen van D. van Wieringen te Abbenes f. 10; Bryolieta van Mavland van A. Monster te Nleuw- Vennep f.10; veulen van B Biesheuvel Azn. te Spaarndam f.20; Bontje van J. Ba ds. Omtrent den stand der landbouwgewas sen in Haarlemmermeer werd ons van be- r TTnnM.r R.rr.r,.1 trouwbare zijde het volgende medegedeeld. ï®n'ri /m- JJ? Door de vele langdurige regenperioden T -iet cie structuur der landerijen veel te f. io* veulen van D. van Wieringen te Ab- wenschen over en Istetbenes f. 10: veulen van A. C. Prulssen Wzn. geweest voor het bewerken der akkers De te Nieuw.Vennep f. 15: veulen van C. de waterstand werd weliswaar door het gere- l geld werken van „de Lijnden" en „de Leeghwater" od een zoo laag mogelijk peil gehouden, doch het land was door den aanhoudenden zwaren regenval door en door drassig en ten slotte op vele plaatsen zoo stug geworden, dat de uitzaai der ge Vlieger te Abbenes f. 10. 47-j arlge merriën met veu lens - Urda van D. van Wieringen te Abbenes f.45; Tekla van J. M. Knoop te Nieuw-Vennep f.45; Troosje van A. Mon ster aldaar f.45; Siedelda van J. Parlevllet ■wassen belangrijke vertraging ondervond tf,',i.T1in«.a en eerst 4 a 5 weken later dan gewoonlijk donk te Rijk f.45 Supranel van Jb. de kon plaats hebben. Daarna volgde eer. fe0p itj jL~.X.el",F. raw™ langdurige koude weersgesteldheid, waar- ^abatra door ae le generaties van sommige insec- ten wel reeds voor een klein eedeelte in ont_ Y?n P- K. Kistemaker te Hoofddorp f. 35 wikkeling werden gehinderd, doch de uit- ^ova MfrïnSSÏiikt.' jtttvp! vati Ha 700 laat- \iit°"&z3.3.idp ^ewassen Vuurtje Gebr. Bruijnis te Nieuv- groei van de zoo iaat. uitgezaaide gewassei. Vennep f 35; Satinette van dezelfde f. 35; aanvankelijk zoo werd belemmerd, dat niet ten onrechte de vrees werd gekoesterd dat het met den a.s. oogst voor een groot ge deelte wel op een mislukking zou uitloopen. Toen er echter eenige weken gunstig ■weder met veel zonnewarmte op volgde, was toet een lust om te zien hoe in betrek kelijk korten tijd de natuur haar best had gedaan om den stand der gewassen een over t algemeen gunstig aanzien te geven. De Haarlemmermeerpolder levert thans dan ook met de frisch groene landerijen, het golvend graan en de bloeiende erwten en boonenvelden een schoonen aanblik op. Al is het ook dat het zich od verschil lende punten laat aanzien, dat sommige gewassen nog veel zonnewarmte behoeven om tot de gewenschte ontwikkeling te ko men, staat alles er behoudens enkele uitzonderingen vrii goed bij. En al mogen de verwachtingen dan niet hoog gespannen zijn ten aanzien van de resultaten en er van een rijken oogst zooals in de laatste jaren het geval is geweest geen sprake kunnen zijn. omdat de meeste gewassen dit jaar wel niet zoo to ruim beschot zullen opleveren, toch wijzen verschillende om standigheden er op dat over 't algemeen de Veronïka van A. Buurman te Heemstede f. 25; Uneiia van M. A. Noordam aldaar f. 25; Upebra van Th. J. de Vlieger te Nieuw-Vennep f.25; Unica van R. W. Win ter te Hoofddorp f.25: Vira van J. Baren- dregt te Gr. IJpolder f.25; Visatine van B. Biesheuvel Az. te Spaarndam f25. 1-jarigemerriën - Veltdame van O. de Kok te Nieuw-Vennep f.35; Augusta van J. M. Knoop aldaar f.35; Azalea van J. M. Knoop te Nieuw-Vennep f.35: Ater- nella van M W v. d. Schans te Bovenkerk f. 25; Anida van N. G. Bruijnis te Nieuw- Vennep ff. 25: Apemma van J. Colijn te Rijk f 25; AJowa van J. Staal te Diemen f. 25: Arierma van D. van Wieringen te Abbenes f 25; Anela van M. Roos te Slo- terdijk f.15; Agea van M W. v. d. Schans te Bovenkerk f. 15; Annetta van P. Noor- dam bij Aalsmeer f. 15; N N. van J. Ba- rendregt te Gr. IJpolder f.15: Aprieda van W. C. van Arendonk te Rijk f. 15; Apronel van Gebr. Bruijnis te Nieuw-Vennep f. 15. 2-jarige merriën - Zokra van W. C. van Arendonk te Rijk f.40: Zendria van O. de Kok te Nieuw-Vennep f.40; Zlta van W. L Nanninga te Vijfhulzen f. 30; Zanella H1LLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.D.), ds. Eerhard: nam. 7 uur (Jeugd dienst). ds. Koningsberger van Amsterdam. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Dondorp van Heemstede. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Hendrlksen. KATWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Ingwersen. Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Weijting van Rijssen. GEREF. KERKEN. Aangenomen: naar Grouw (als hulp- pred.) H. v. Minnen, cand. te Boxum. CHR GEREF. KERK. Bedankt: voor Vlaardingen J. A. Riekel te Delft. OUD-BAPT. GEMEENTEN. Beroepen: te 's-Gravenhage, Rev. B. Fabrle te Enfield (Engeland). Ds. F. TAMMENS. LEIMUIDEN. Kerk: Voorm. half elf, ds. Ned. Herv. Jongens. Geref. Kerk: Voorm. half elf en nam. half acht, ds. Aalders. NIEUWKOOP. Kerk; Voorm. 10 uur ds. opbrengsten toch nog wel zoo ongeveer vsn M. W. v. d. Schans te Bovenkerk f.30; middelmatige cijfers zullen aangeven Dit zou dan hierop neerkomen, dat 1937 wanneer zich verder geen ongunstige factoren voordoen en daardoor straks een en ander in goede conditie zal kunnen wor den binnengehaald voor deze groote landbouwstreek (18000 hektaren i wel niet geheel ln het teeken van een slecht oogst jaar zal komen te staan, maar voor de hon derden verbouwers met betrekking tot de oogstuitkomsten minder teleurstellend en in sommige gevallen zelfs belangrijk gun stiger zal zijn dan aanvankelijk gevreesd werd. Tarwe. (Ook dit als het eerste hoofdpro duct veel verbouwd; ruim 4100 hektaren). De veel uitgezaaide wintertarwe heeft zich ondanks de natte weersgesteldheid en de omstandigheid dat er vele stukken weken achtereen onder water hebben gestaan over 't algemeen flink ontwikkeld. Van de later uitgezaaide tarwe vertoonen zich hier en daar nog dunne stukken; overigens is de stand evenals van de zomertarwe. goed te noemen. Haver (ook veel uitgezaaid dit jaar; on geveer 1300 HA.) Staat, behoudens enkele dunne stukken, goed te velde. Gerst. Wintergerst wordt weinig ver bouwd: de zomergerst staat er over 't al gemeen goed bij. Erwten. Worden ook dit jaar weder veel verbouwd (ongeveer 1200 HA.) De stand laat op tal van plaatsen veel te wenschen over. De knopworm. die dit gewas dikwijls zoo ernstig kan teisteren, werd reeds in giooten getale aangetroffen, zoodat veel schade in dit gewas wel niet zal uitblijven. Boonen. Stand middelmatig. Karwlj. Met den stand van dit specula tieve gewas staat het er tot heden nogal gunstig voor. De rups heeft over 't alge meen nog weinig schade aangericht, zoodat men thans omtrent de opbrengst wel hoop voller gestemd is dan aanvankelijk het geval was. Bieten (het 2e hoofdproduct dit jaar on geveer 1825 H.A.). Ondanks den laten uit zaai. hebben de bieten zich in verschillende deelen van dezen polder reeds flink ont wikkeld, zoodat reeds mooie stukken te zien ziin. Toch staan sommige s tukker; -- nog achterlijk bij, doch veel zonnewarmte kan ook hier nog veel verbetering brengen. Spinazie (veel verbouwd dit jaar; onge veer 400 H A.) Met uitzondering van enkele dunne stukken, is dg stand nogal bevre digend. Oliezaden, radijs en mosterdzaad. De 6tand is over 't algemeen goed Aardappelen. Dit jaar ziin in dezen pol der vrij veel aardappelen uitgepoot. De .aardappelziekte" werd nog zoo goed als niet waargenomen en behoudens enkele uitzonderingen is de stand goed. Er wordt een bevredigende opbrengst verwacht Graslanden. Nu de hooibouw reeds voor een eroot gedeelte ziin beslag heeft gekre gen een vroegertje dit jaar kan wor den geconstateerd dat de opbrengst van de le snede bevredigend is. Dit kan ook van de Klavers gezegd worden. Vlas. Over 't algemeen laat de stand van dit gewas, waarmede ongeveer 350 hektaren werden beteeld. weinig te wenschen over Boomgaarden In Haarlemmermeer heb ben de boomgaarden prachtig gebloeid en weinig van de nachtvorsten te lilden ge had De vruchtzetting schlint echter zeer varieerend te zijn en hier en daar vooral wat de appelboomen betreft minder goed tot haar recht gekomen te ziin. Tuingronden. Aanvankelük stond het er met het oog oo de ongunstige weersgesteld heid met de tulnbouwgewassen niet best. voor. doch door de enkele weken geleden reeds genoten zonnewarmte afgewisseld door een flinke regenbui, kwam er veran dering ten goede, zoodat er nog veel terecht Zera van L. N. Enthoven te Nieuw-Vennep f.20; Zenna van A. C. Pruissen Wz. al daar f.20. 3-j arlge merriën - Wenovan van O. de Kok te Nieuw-Vennep f. 40: Wumora van G. Bulk aldaar f.40: Gerlinde van J. M. Knoop te Nieuw-Vennep f. 35; Wugarta van B. Biesheuvel Az. te Spaarndam f.35; Wunder van D. van Wieringen te Abbenes f. 35: Weefje van B Biesheuvel Az. te Spaarndam f. 25; Wellata van M. W. v d. Schans te Bovenkerk f.25; Woepje van Gebr. Bruijnis te Nieuw-Vennep f. 25; Wlllybach van C. de Vlieger te Abbenes f. 25— 47-j arige guste merriën - Ve- ternella van M W. v. d. Schans te Boven kerk f. 35; Thalia van Joh. Gehrels te Gr. IJpolder f.35: Sevollne van W. Buitenhuls te Abbenes f.25: Vondeling van M. W. v. d. Schans f 25; Uiltje van A. Buurman te Heemstede f.25; Thola van K. C. de Vries te Gr. IJpolder f. 25; Uci van A. Buurman f.25; Vijntje van J. Parlevllet te Nleuw- vennep f.25; Tllle van A. Buurman f 25; Verena van Gebr. Bruijnis te Nieuw-Ven nep f. 25. Ned. Herv Ybema van Doorn. Geref. Kerk: Voorm. 10 uu, ds. Hartkamp nam. halfacht leesdienst. Remonsti. Kerk: geen dienst NIEUWVEEN. Ncd. Herv. Kerk: Voorm. 10 u.. ds. Brink Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, da. Speelman. Evangelisatie; Voorm. 10 en nam. 7 uur, de heer van Scherpenzeel. NOORDEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf, ds. J. Treffers van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. half elf, ds. W. van Dijk van Zevenhoven; nam. half acht, lees dienst. NOORDWIJK BINNEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. W. W. Slddré. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. H. B. Visser; nam. 5,30 uur, ds. G. Zeyl van Eind hoven. Prot. Bond: Voorm. half elf, ds. J Pattlst van Den Haag. Ds. F. Tammens, Ned. Herv. predikant te Oostwold (Wk.) heeft tegen 1 October as. eervol emeritaat aangevraagd. Ds. Tammens die 21 Juli 1967 te Klooster buren (Gr.) geboren werd, studeerde aan de Rijksuniversiteit te Leiden, werd in 1893 candldaat in Groningen en aanvaardde zijn ambt 3 December te Wervershoof. In 1897 vertrok hij naar Midwolde, welke standplaats ln 1898 met Oude Jekela ver wisseld werd. In 1901 deed ds. Tammens zijn Intrede te Zuidbroek, waar hij 31 jaar heeft gearbeid. Sedert Februari 1932 staat hij te Oostwold (Westerkwatier). Ds. Tammens ls ln de Ned. Herv. Kerk een bekend en vooraanstaand figuur. Hij is tal van Jaren lid en secr. van het Prov. Kerkbestuur van Groningen en maakt sinds 1913 deel uit van de Algemeene Sy node der Ned. Herv. Kerk. In de Algemeene Synodale Commissie en ln de commissie van voordracht voor de benoeming van ker kelijke hoogleeraren had hij eveneens zit ting. Van het hoofdbestuur van de Ver. van Vrijz. Hervormden maakte hij lange jaren deel uit en van de Prov. Ver. van Vrljz. Hervormden in Groningen was hij secre taris. Van de gezondheidscommissie te Veen- dam maakte hij 28 jaar deel uit. Zaterdag. Pieterskerkgracht 13: Tentoonstelling school M.S.G. 24 en 69 uur nam. Rijnsburg (Terrein Rljnsb. Boys): 3de opvoering „Beleg en ontzet van Lelden". 7'/t uu: nam. Zondag. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 8'/i uur nasn. Leger des Hells: Samenkomsten te 10 uur voorm en 8 uur nam. Ned. Leger des Heils: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 8 uur nam. Pieterskerkgracht 13: Tentoonstelling school M.S.G. 2—5 uur nam. Maandag. Jeruël: Bidstond te 8'It uur nam. Ned. Leger des Hells; Verkooplng te 7 uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderda. Inenting teeen dlDhterie. 3'/t uur precies nam 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. GROOTE OFFERVAARDIGHEID. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 27 JUNL LEIDEN. Doopsgez. Gem.: Voorm. half elf. ds. J. Vntema van Haarlem. Eglise Wallonne: dimanche A dlx heures et demie. mr. R. Blommaert. pasteur i Middelbourg. Evang. Luth Gem Voorm. half, ds. B. J Kanis van Stolwijk. Rem. Geref. Gem.: Voorm. half elf, mej. ds. A. G. Günther van Zwammerdam. Ver. van Vrijz. Herv.: (Volkshuis): Vjk. half elf. dr Boersema. Geref. Kerk in H.V. (Gerecht 10): Nam. half acht, ds. E. B. C Kok. Vrije Kath. Kerk (Vreewijkstraat 19): j Voorm. half elf, Gez. Mis. AALSMEER. Ned. Herv. Kerk Dorp: Voorm. 10 uur (Voorber. H.A.), ds. van der Linde; nam. 6 uur, ds. Alkema. Ned. Herv. Kerk Oost: Voorm. 10 uur (Voorb. H.A.), ds. Alkema; nam. 6 uur, ds. M. G. Blauw van Haarlem-Noord. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam 5 uur, di Knoppersen Chr. Geref. Kerk. Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Heerma. Doopsgezinde Kerk: v.m. 10 uur, Ds. K. C. de Lange. NOORDWIJK AAN ZEE. Geref. Kerk in H.V. (Egbert de Groot straat): Voorm. 10 uur, de heer B. Visser; nam. 3 uur, ds. P. van der Vloed (Bed. H A.) Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. N. J. Cu- pedo: nam 5 uur ds. O. S. Cazemler van Dalfsen. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. B. Bouma. Jeugdkerk: Voorm. 10 uur mej. dr. C. Gerllngs. OEGSTGEEST. Groene Kerkje: Voorm. 10 uur, de heer J. Streefland. Pauluskerk: Vooi^n. 10 uur, ds. Jansen j Schoonhoven; nam. 5 uur (Jeugddienst), bij gunstig weer op Oud-Poelgeest, ds. Jan sen Schoonhoven en ds. Kuilman v. Leiden Willem de Zwijgerkerk: Voorm. half elf, prof dr. G. Sevenster van Lelden. Willem de Zwijgerkerk: Nam. 8 uur, de heeren Hacking en v. d. Woude. OUDE WETERING. Remonstr. Kerk: geen dienst. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf, ds. Geerllng Geref. Kerk: Voorm. 10i/t uur (H.A.) en n%m. 3 uur (Dankz.), ds. v. d. Bos. RIJNSATERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf. ds. H van Dijk. Chr, Geref. Kerk: Voorm. half elf en nam. 7 uur, leesdienst RIJNSBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. P. A. Rutgers van Katwijk aan Zee; nam. 5 uur, de heer van Heyst. Kerkzaal: Voorm. half tien, de heer van Heyst: nam. 5 uur. ds. Joh. Bronsgeest van Velsen. Geref. Kerk (Rapenburg): Voorm. half tien. ds. Broekstra; nam. 6 uur, ds. v. d. Loo. Geref. Kerk (Voorhouterweg)Voorm. half tien, ds. Broekstra; nam. 6 uur, ds. van der Loo. Geref. Kerk (Voorhouterweg): Voorm. half tien, ds. van der Loo; nam. 6 uur, ds. Broekstra. Chr. Geref. Kerk: Voorm. half tien en nam. 5 uur, leesdienst. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf en nam. half acht, ds. Hoeufft van Velsen. Geref. Kerk: Voorm. half elf en nam. half acht, ds. Warner. Voor den door den heer B. W. Plooy, architect te Amersfoort, te bouwen vierde Geref. Kerk van Schevenlngen, die aan de Texelschestraat aldaar zal verrijzen en dezer dagen werd aanbesteed, hebben en kele leden van de Geref. Kerk aldaar een bedrag van niet minder dan vijftigduizend I gulden bijeengebracht. N.1 Dit gevoegd bij het reeds een paar jaar geleden ingezamelde bedrag van dertigdui zend gulden is oorzaak dat de kerk waar schijnlijk geheel schuldvrlj zal kunnen wor den gebouwd. Voor de ontbrekende tien duizend gulden zal nu een rondgang door de gemeente worden gemaakt. De kerk zal 1100 zitplaatsen tellen. ALPHEN. De bouw van het Raadhuis. Maandag as. zal met de voorbereidende werkzaamheden van den raadhuisbouw reeds een aanvang worden gemaakt. Daar de heer L. Koster zijn benoeming als ouderling der Geref. Kerk te Ouds hoorn niet heeft aanvaard, formeerde de kerkeraad een nieuw dubbeltal bestaande uit de heeren J. Borst en S. J. L. Muuze. A.s. Dinsdag zal ten bate van het Oentraal Genootschap voor Kinderherstel ling kolonies afd. Alphen een speldjesdag worden gehouden. Het bestuur van de Martha-Stichtlng ontving van mevr. wed. v. V. v. B. voor het bekende „vacantiepotje" een bedrag van f. 500. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. „Wittebroodsweken". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „De Texas Rangers". Woesdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater. Steenstr 39: 8.15 uur nam. „De misdaad van dr. Forbes". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haari.str 7 „Het mysterie van de Mondschein-Sonate". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: J eugdvoorstelllng. „Casino-Theater" Hoogewoerd 49. 8 uur nam. „Dr. Socrates". Zondag van 4 tot '7 en van 8 tot 11 uur; Woensdagnam. te 2</i uur. NIEUWKOOP. Burgerlijke Stand. R Verhorst. 71 jaar, echtge noot van M. van Leeuwen. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 21 tot en met Zondag 27 Juni a.s. waargenomen door de apotheken M. Boekwijt, Vischmarkt 4, Leiden, tel. 552 en J. Doedens, Wilhelmina- park 8, Oegstgeest, tel. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren van Alphen, Bertel, van Bockel, van Driesum en van Leeuwen. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Hugenholtz, tel. 390. Ned. VEUR—LEIDSCHENDAM. Herv. Kerk (Verbeterde opgave): AARLANDERVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf en nam. 7 uur, ds. G. Th. van Beusekom. Geref. Kerk: Voorm. half elf en nam. half acht, ds. H. Moolhuizen. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk (Julianastraat)Voorm. 10 uur, ds. Stehouwer; nam. half zeven, ds. De Bruin. Hulpkerk Gouwsluis: Nam. half zeven, ds. Scheers. Kinderkerk „Bethel": Voorm. 10 uur, de heer Hoogteyling. Ned. Herv. Kerk (Oudshoornscheweg) Voorm. half elf, ds. Cannegleter. Evangelisatie i Hooftstraat)Voorm. 10 uur en nam. half zeven, de heer Dekker. Geref. Kerk (Hooftstraat): Voorm. 10 u„ kan komen en er nog geen vrees voor een t leesdienst; nam. half zeven, ds. Hartkamp, slecht boonenjaar behoeft te bestaan. - E. Chr. Geref. Kerk (v. Reedestr.): Voorm. 10 en nam. 6 uur, leesdienst. Voorm 10 uur, ds. Vermet; nam. 7 uur (jeugddienst), dr. G. P. van Itterzon van Den Haag. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.A.) en nam. 5 uur (Dankz.), ds. Fort- gens. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Houtzagers. Geref. Gem. (Ambachtshuis): Nam. 5 u„ leesdienst. Ver. Van Vrljz. Hervormden: geen dienst. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half elf, ds. van Harten. Geref. Kerk: Voorm. half elf, leesdienst; nam. half acht, ds. W. van Dijk. ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 eu nam. 7 u. ds van Woerden. Geref. Kerk: Voorm 10 en nam. 7 uur, ds. Zwaan. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 10.15 uur, mej. ds. Günther. NED. HERV. KERK. Drietal: te Grijpskerke C. de Bu. cand. te Scheveningen; H. Bartlema, cand. te Voorburg en P. v. Leeuwen, cand. te Arn hem. Aangenomen: naar Kerkdriel J. J. v. Oosterzee te Oosterbierum. RIJNSATERWOUDE. GEMEENTERAAD. Een korte agenda. De Raad vergaderde. Onder de ingeko men stukken was o.a. een schrijven van mej. C. J. Geertsema. waarbij deze eervol ontslag verzoekt als onderwijzeres aan de O. L. School in deze gemeente. Verzoek van J. W. de Boer om onthef fing van de personeele belasting vallende op de biljarten. Benoeming w.n. gemeente-secretaris. Tot v/.n. gemeente-secretaris werd met alg. st. benoemd de heer A. C. Westen, gemeente ontvanger dezer gemeente. Tot w.n. gemeente-ontvanger werd met alg. st. benoemd de heer J. W. de Ren, ge meente-secretaris. Tot onbezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand werd benoemd de heer A. C. Westen. De Raad besloot op voorstel van B. en W. eervol ontslag te verleenen aan mej. C. J. Geertsema, als onderwijzeres aan de O, L, school, onder dankbetuigingen voor de vele diensten aan de gemeente bewezen. De voorzitter schetste mej. Geertsema als een onderwijzeres, die zeer veel tact heeft om met kinderen om te gaan. Het zal ons, aldus de voorzitter, niet gemakkelijk val len om een goeden plaatsvervanger voor haar te vinden. De voorzitter deelde mede, dat er zich momenteel ongeveer 200 sollicitanten heb ben aangemeld voor deze vacante betrek king. Een bedrag om de kosten te dekken voor èventueele reiskosten, \4fcrdt door den raad uitgetrokken. Een voorstel van B. en W. betreffende vaststelling van een verordening inzake het beroep als bedoeld in de art. 13. 15 en 17 van het Reglement Autovervoer perso nen, werd aangehouden tot de volgende vergadering. De Raad besloot op voorstel van B. en W tot wijziging van de begrootingen dienst 1936 en 1937. De heer Compeer merkte op. dat tot zijn groote verwondering de minister de steun regeling heeft stopgezet tot 25 September Hij vond een stopzetting zeer goed, STEUNVERGOEDING ERWTEN. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de steunvergoedtng voor groene erwten, gedenatureerd ln het tijd vak van 21 Juni 1937 tot en met 26 Juni 1937, zal bedragen: voor kwaliteitsklasse A f. 3.15 per 100 K.G. voor kwaliteitsklasse B f. 2.65 per 100 K.G. voor kwaliteitsklasse C f. 2.15 per 100 K.G. Voor groene erwten van de laagste klasse en voor andere erwten, in hetzelfde t ijdvak gedenatureerd, bedraagt de steun- vergoeding f. 1.65 per 100 K.G. 3623 de termijn veel te lang. Hij zou dezen ter mijn gaarne verkort zien. De heer Jansen wees er o.a. op, dat er volgens hem een maximum snelheid moet worden vastgesteld. Den laatsten tijd voor al wordt er schandalig hard door het dorp gereden. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. bezig zijn met ln een te ma ken verordening ook de maximum snelheid te regelen. De heer Bergshoeff zou gaarne eenige borden geplaatst zien, waarbij het verboden Wordt in de Dorpsstraat auto's in te halen. De burgemeester voelde hier veel voor en stelde deze zaak in handen van B. en W. Hierna sluiting. WOUBRUGGE. Jubileum A. Hoekstra. In alle stilte herdacht de heer A. Hoek stra, hoofd van de Chr. school alhier, den dag. waarop hij 25 Jaar bij het Chr. onder wijs werkzaam was. De Jubilaris aan vaardde zijn werkkring te De Wilp en was als onderwijzer werkzaam te Rotterdam, Drachten en Andelst en ls sinds 1 Aug. 1936 als hoofd te dezer' plaatse werkzaam. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Johannes, zoon van Jacobus Johannes Olieman en van Gerri'je Roos Elisabeth Gerarda, dochter van Franciscus Dominicus Pljnacker en van Agatha Adriana do Bruin. Overleden: Paulus Maton, oud 5 innd. De alhier langs de huizen gehouden collecte voor den gewapenden Dienst be«ft 1.4.89 opgebracht. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6