Oplossingen Goede oplossingen RAADSELS ANEKDOTEN Anuy Boekestein Aangenaam kennis te maken! Ik begritp. hoe druk je het hebt, vlak voor ie examen Je bent er vroeg bij, od ie 14e iaar al. Zeker altijd goed geleerd? Ik ben erg blij. dat ie toch weer mee gaat doen, al is 't niet elke week. Van dien da tum raad ie goed en ik ben ook een ..stad- genoo e" van ie. Nee, ie bent heusch niet het een!ge nieuwsgierige Aagje! Alida v d. Holst Gelukkig dat je zoo goed vooruil gaat. Je boek heb ie zeker allang uit? Fijn dat je bezoek kreeg van de juf frouw. Dus Alida is een dubbel nichtje van je, en Koosje een dubbel neefje. Wat een familie! Verdere beterschao. Tine v. d. Pot Wat leuk. dat ie een poesje hebt. Natuurlijk speel ie haast al ie vrijen tijd met hem. Nee, ik zou het niet geraden hebben, al ben ik Raadseltante. Heeft 't nog nie's s'.uk gemaak Jan Ravensbergen. Moeder was zeker erg blij met jullie cadeautjes? Wat een iong goed! Blijft dat allemaal bii jullie? een groole familie wordt dal.! Dus ie gaat al echt werken en wat verdienen. Maar je was toch nog In Leiden op school? Leendert Ravensbergen Gelukkig dat jii Moeder kunt helpen 's Zaterdags. Zitten jull'e niet in dezelfde klas? De tweeling helften doen dus niet alles gelijk. Dank voor je raadsels; je bent een echte knappe bol steeds zooveei te bedenken Paulus en Willy Laman. Wie maakte dat mooie olaatie met bijbelspreuk voor mij? Jii Willy? Mooi bedacht en geteekend, dank je e' Jimmer, Paulus ie had één raadsel for Ma.ie.je Laman. Je krijgt weer een apart stukje; ie schrijft zoo gezellig veel. Jii teekint ook al graag, merk ik; 't zit in de famil'e bii iullie. Nee, ik heb de prinses niet gezien, maar hoorde er wel van. Dank voor ip rlr:o ra h rl gpl g Adriaan van Vliet. Wat "n raadsels, ik wist nie; wat ik zag! Ik mag iullie met z'n dlii n dan ook wel driedubbel bedanken. Nu heb ik voorloopig genoeg van jullie, ik bedoel raadsels natuurlijk! Dus volgenden keer hoor ik van Marletjes re's; ik ben ben euwd. Jannie van Biezen, Prettig, dat je me nu weer schreef. Zoo ben ik buiten mijn weten in je Poësie-album gekomen, merk ik. Staat er al veel in? Jo Ou shoom. Ja. ik had je wel gemist en dacht ook. dat het door 't mooie weer kwam. Wat grappig, dat ie zelf voor niets keek. En. nieuwsgierig Aagje, over wat ie verder vraagt, laat ik ie nog even in on- we endheid; oefen ie geduld maar, tot ie alles van me hoort, 't Was een fijne lange brief van je. Coba Verllnd. Ja, dat had ik al gemerkt van hei gelijke postpapier van Lydia en jou. Lossen iullie ook samen de raadsels op? Dus ik ben ook ongemerkt ln jouw album gekomen Lydia Botermans De vriendinnen bii el kaar. is dat niet aardig? Ook in dezelfde klas en altijd samen naar school? Is er in den vacantietijd geen plaats in de kolonie? Jacques van Leeuwen. Dit spreekwoord kan ik gebruiken, dank je wel. En je boft, je krijgt toevallg meteen een beurt. Le",a en Jaantje Vet. Gelukkig. Nu waren de raadsels goed. De aanhouder wint. En bedankt voor iullie ingezonden raadsels en anekdoten. Nu Jaantje Ik begrijp, hoe jii naar dien dag verlangt, naar Voorburg. Ik ben heel blij voor ie. dat je mee mag. T iintje Bergman. Moet je zuster ...moe deren'' over ie in Katwijk? Dat vind je best zeker. Zijn jullie dan bij je tante? Heerlijk hoor! Nog drie weekjes, de tijd schiet al op. Marietje Hoppen brouwer. Fijn, dat je weer wat schreef. Ik wil wel gelooven, dat je er niet aan toe kwam. met al dat uit gaan. Dat is maar een heerlijk leventje zoo! Zat je ook in zóó'n klein zeilbootje? Als 't zoo heel erg schuin gaat, vind ik het wel een beetje angstig, om er in te zitten; dat moet ik eerlijk bekennen. Gretha en Wlm de Graaf Jii had zeker geschreven. Gretha? En fijne, lange brief! Leuk, dat ie wel lid van de club bent. En je bent dus een naaistertje in den dop! Rietje boft er maar bij. Dank voor ie raad-:el Bep en Wim Nieboer. Natuurlijk had ik jullie gemist en was blij, iullie naam weer te z'.en En ik wist toch, dat iullie bii mej. Koopmans van Boekeien zoo trouw mee deden. Nu hoop ik iullie weer geregeld aan te treffen bii de inzendingen S.ief Hendriks. Dus Suik'renpietje was zeker wel wat al e zoet! Alle 5 raad sels had ie weer goed, mooi. Je'tie de Bree. Wat een onceluk met dien inkt. Heeft Moeder de vlekken overal uit gekregen? Van schrik wist je natuurlijk niet veel te schrijven. SarV Akkerman. Fijn. dat je weer zelf schrijft En wat heerlijk, dat je in dien kinderoptocht mee moogt loopen op den verjaardag van Prins Bernhard. Versier ie zelf je poppenwagen? Doe je best er maar op. Gaat de optocht door de stad? Mis schien kijk ik er naar. Viertal Hartevelt. Als jullie minstens vier raadsels goed hebben, komen iullie bii de ..goede ooi." te staan. Vorigen keer hadden julie er vijf goed en één fout, dus voldoende om er bij gezet te worden. Leny Hartwijk Nu, dat is werkelijk een lange brief geworden Nog geen uitslag van 't verkeersexamen? Wat eenig. dat ie Moeder Ie anekdo'e zelf gemaakt heeft. Natuurlijk is 't best. als ie ook eens alleen raadsels instuurt, vind je 't fiin. te leeren naaien? Je brief was nog netjes, ondanks de kramp ln ie hand. Heb je daar meer last van? Zoo. nu heb ie ook een lang antwoord. Jo Drabbe. Bedankt voor de raadsels. Wat jammer, dat jullie door den hagel weg moesten van Wassenaarsche Slag. Ja, jullie zijn bijna allen erg nieuwsgierig, wel heel begrijpelijk, hoor Maar je zult toch nog eenige weken moeten wachten, om meer van mij te weten. Een lastige Tanle ben ik, hè? Trieneke van Manen. Fijn. voor je, dat het weer nu opknapt; dan kun ie weer doorgaan met zwemmen. Met die koude dagen heb je 't zeker niet gedaan? Aldoor dat mooie postpapier voor mij; wat een verwennerij Johanna en Herman Seriier. Wat heerlijk zoo'n prachtigen zeebal te krijgen. En nu maar veel er mee spelen aan zee. Al die kleuren, wat lijkt me dat mooi. Dus van 't boek heb ie genoten. Herman? Jammer dat ie maar twee raadsels goed had dezen keer, Johanna (word ie zoo altiid ge noemd?) Dat gebeurt ie haast nooit. Nu. ik heb heel wat geschreven, maar dat is juist gezellig. En lk hoop maar weer van velen wat te hooren. Tot de volgende week. Ontvang allen de har'elijke groeten van jullie Raadseltante, Mevr M. J B. der raadsels uit het vorige nummer. 1. De trommel. 2. Beer, heer, meer, peer. 3. Nacht, acht. 4. Allebei tegelijk. 5. Behangsel: bel, la, bal, gas, nee. 6. lamp ans ma P 7. Schapen, schellen, schalen, schelpen. 8. Waspik; was, pik. Marie Brokaar, Alida Stikkelorum. Anny Boekestein, Loekie Favier, Mimi Favier, Freek van der Vlist, Rika de Graaf, Jan Ravensbergen, Leendert Ravensbergen, Jo Dreef, Jan Bronsgeest, Gerrie Keinemans, Corrie de Pree, Gerard de Pree, Henny van Vliet, Cornells Arbouw, Herman Seriier, Annie Keyzer, Wim Keyzer, Rietje Keyzer, Piet Lagas, Jo Drabbe, Jannie van Groe ningen, Mappy Rührwiem, Gerard Oppe- laar, Jan de Graaf, Grietje de Graaf, Bram mie Kret, Koosje Kret, Mientje de Water, Paul Leijendekker, Johan van Duuren, Ida Maria de Graaf, Emma de Groot, Geertrui de Groot, Bennie de Bruin, Abraham Fak kel, Leny Hartwijk. Rie Hartevelt, Janny Hartevelt, Co Hartevelt, Prijna Hartevelt, Matthy van Leeuwen, Sary Akkerman, Jet- tie de Bree, Willy van Rijn, Sjef Hendriks, Lenie Brocaar, Bep Nieboer, Wim Nieboer, Gretha de Graaf. Wim de Graaf, Marietje Hoppenbr juwer, Trijntje Bergman, Lydia Botermans, Kitty Dreef, Letta Vet, Jaantje Vet, Jacques, van Leeuwen. Coba Verlind, Jo Outshoorn, Dientje Olivier, Jannie van Biezen, Trieneke van Manen, Jopy Hof- stra, Alida van der Holst, Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet. Bernard van Vliet, Tine van der Post, Marietje Laman, Willy Laman. voor allen om uit te kiezen; de grooteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. L Ingezonden door Marietje Laman. Welke rivier Is omgekeerd een streep? n. Ingezonden door Gerrie Keinemans. Eerst zoo wit als was, Dan zoo groen als gras, Dan zoo rood als bloed, Smaken allen menschen goed. Hl. Ingezonden door Jacques van Leeuwen. Welk spreekwoord staat hier? D. m ns d h...t g..d 1. d m d. IV. Ingezonden door Jan Ravensbergen. Hoe schrijft men 1000 met 5 gelijke cij fers? V. Ingezonden door Gretha de Graaf. Mijn geheel is een drank van 10 letters. 3 lettergrepen. 3, 4, 5 is niet dichtbij. 1, 2, 10. 8 is een meisjesnaam. 7, 9, 6 is een klein dier. 2, 1 is een lengtemaat. VI. Ingezonden door Bram en Koos Kret. Ik ben heel hoog. Krijg ik er een telwoord voor, dan ben ik een plaats ln Noord-Bra bant. VII. Ingezonden door Leendert Ravensbergen. Hoe heet het zusje van Jantje? Haar naam vind je in het volgende zinnetje: Jantje kan niet loopen. vin. Ingezonden door Drietal van Vliet. Vierkantraadsel. Vul de hokjes zoo in, dat er van links naar rechts, en van boven naar beneden, dezelfde woorden komen te staan. Ie regel: een bloem. 2e een windstreek. 3e hoofdstad ln Noorwegen. 4e iets, waarmee men over slooten springt. Ingezonden door Jan Ravensbergen. Een slimmerd. Een jongen zou de Duitsche taal leeren. „De eerste tien lessen," zeide zijn onder wijzer tot hem, „zijn moeilijk en vervelend, maar daarna komt er pleizier aan." „Zouden we dan niet met de elfde les kunnen beginnen?" vroeg de jongen. Ingezonden door Leny Hartwijk. Verkeerd aangesloten. Ongeduldige dame, «die reeds verschei dene malen heeft opgebeld naar den schoorsteenveger: „Nou jö, kom je nog?" De zoogenaamde schoorsteenveger: „U heeft de eer te spreken met den Burge meester van Leiden 1"

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 18