Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 25 Juni 1937 Officieele Crisispublicaties Ge slaagt zeker! AGENDA MUSEA. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Overleden: Georg. Alving, 81 jaren; Piet Jansen. 26 jaren (overleden te Leiden). Gehuwd: Pieter van Heijningen. 24 jaar en Helena den Hoed. 23 jaar; Gerard van Wilgen, 32 jaar en Maria van Wilgen, 25 jaar: Matthijs Gerrit van Eijk, 22 jaar, wonende te Boskoop en Janna Koopman. 23 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd van: Rotterdam, Maria Nag- tagaal. zonder beroep, Leliestraat 5; Woer den, Hendrika J. Standaar, zonder ber. Grijpeststraat 48; Hazerswoude, Willem ZeiLstra, veehoudersknecht, Machlneweg 1; Weerselo. W. Krommenhoek, tuinderskn.. Raadhuisstraat 44: Heemstede. Alphonsus P. J. van Bastelaar, zonder beroep, Pr. Hendrikstraat 7; Leiden. Barbera L. Ver- ruljt, zonder beroep, Wilhelminastraat 3; Nieuw-Helvoet, Jan Arie van Diggele, kap persbediende. Trompstraat 3; Leiden, Elisabeth Wigbers. dienstbode Raadhuisstr. 44; Hazerswoude, Leendert Wortman schip per, Mauritsstraat 27; Woubrugge, Maria P. van Leeuwen, dienstbode, Ridderbuurt 33; Voorhout, Petronella G v. d. Hulst, zonder beroep, v. Mandersloostraat 96: Bodegraven, Petronella Th. M. van Velsen, dienstbode, Emmalaan IE; Velsen, Guurtje de Vries, zonder beroep. Raadhuisstraat 44; Lelden Agatha T. Verkerk, dienstbode, Gnephoek 43; Heemstede. Cor Balk, slager, Pr. Hendrikstraat 49; Rotterdam, Anna M. M. Buijtendorp, chef wasscherij, Stations straat 4 Vertrokken naar: Wassenaar, Buurtweg 92, Lambertus Jonkers, veehoudersfcn.; Naarden. Bussummerstraat 49. Johannes Dekker, zonder beroep; Katwijk, Liguster straat 9, Klazina van der Pol. zonder ber.: Hillegom, Hoofdstraat 10, Antonius E. van Egmond. winkelbediende: Stolwijk, Drie bergen. Gerrit T. de Bruin en echtgen. Boerenarbeider: Driebergen. Hoofdstraat 102, Neeltje J. M. Kemp, dienstbode: Leiden Boerhavelaan 27. Johanna M. van Leeuwen dienstbode: Leiden Cobethstr. 57, Trijntje de Graaf, dienstbode: Veur. Achterweg 141 Geertruida W. v. d. Helm, dienstbode: Riet veld Leidsche Straatweg 107. Willemijntje van Rooy, dienstbode. Onze plaatsgenoot de heer D. Boot Jchznslaagde aan de Technische Hooge- sBhool te Delft voor het 2e cand. examen afd. werktuigkunde. Bij het examen E.HB.O. alhier slaag den mej. de Graaf en den heer W. v. Leeuwen. In verband met de uitbreiding der brigade Alphen, werd tot rijksveldwachter ter standplaats Gouwsluls benoemd de heer Wisse, thans agent van politie te 's-Gravenhage. Bij de ten overstaan van notaris H. G. Boks in hotel ..De Vergulde Wagen" ge-" houden verkooplng werd het perceel Raad huisstraat 158 in bod staande op f. 2950 niet afgemijnd en toegewezen aan de heeren de Kwaasteniet. De jeugdige kano-vaarder K. had gis termiddag het ongeluk nabij de Alphen- schebrug met zijn kano in een draaikolk terecht te komen, waardoor het ranke bootje kapseisde en K. te water geraakte. Gelukkig wist K. die anders zou zijn gezon ken een der ducdalven te grijpen en zich daaraan vast te houden tot men hem van den wal en brug af, hulp kon verleenen. Voor de beide laatste straten is de Dins dag uitgezonderd, voor de andere niet. Ook leege kaaswagens zullen dus voortaan niet meer overal kunnen worden neergezet. Burgerlijke Stand. Overleden: P. van Kooten, 33 jaar (wo nende te Woerden) H. van Galen, 5 maanden. Lood der bevolking. Gevestigd: W. A. Roerhorst en gezin, mi litaire politie van Curacao, Prlnsenstr. 86 L. F. v .d. Boogaard en gezin, los-werk- man, van Barwoudswaarder. Zuidzijde 61. Vertrokken: N. Vink. z. b. naar Hilversum Vermeerlaan 8 J Bc' schoenmaker, naar Oud-Alblas M. Vr en gezin, be tonwerker naar Woerden, F - che steeg 2. Raadsagenda. De Raad komt Woensdag 30 Juni a s. des n.m. te 2 uur bijeen. 1. Opening. 2. Vast stelling notulen 10 en 31 Maart. 3. Ingeko men stukken. 4. Voorstel inzake een adres van de afd. Gouda van den Bond van Kof fiehuishouders inzake het sluitingsuur. 5. Voorstel inzake een adres van de plaatse lijke kappers tot het vaststellen van een verordening voor het sluiten van hun zaken op Maandagmiddag 6. Voorstel aanwijzing betrekkingen, die door capitulanten kun nen worden ingenomen. 7. Voorstel tot het verleenen eener bijdrage aan de Kon. Em- maschool te Alphen 8 Vaststelling kohier hondenbelasting. 9. Vaststelling kohier rioolbelasting. 10. Wijziging begrooting 1936 en 1937. 11. Vastelling pensioengrond slagen. 12. Voorstel inzake een verzoek van het Bestuur der Bijz. School in de Meije om een bedrag toe te staan voor betegeling van het schoolplein. 13. Voorstel tot herziening van het uitbreidingsplan. Na den heer J. R. Baars heeft nu ook de heer J. Kooistra bedankt voor de be noeming tot lid van den Raad in de vaca ture Lugtenburg. Thans is aangewezen de heer W. G. den Neijsel, die deze benoeming in beraad gehouden heeft. Mocht ook hij bedanken, dan volgt als laatste van de lijst de heer L van Elk. Bij een boer in Oud-Bodegraven is thans het eerste geval van varkenspest in onze gemeente geconstateerd. Op Zondag 4 Juli zal een kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk alhier per Radio worden uitgezonden. Ds. Klüsener hoopt dan voor te gaan. De Chr. muziekver. „S.D.G." organi seert een concert op a s. Dinsdagavond, ter gelegenheid van den verjaardag van Prfcns Bernhard, welk concert gevolgd zal worden door een muzikale wandeling. BODEGRAVEN. Een ventvergunningsregeling. Ook onze gemeente krijgt thans eindelijk zijn ventvergunningsregeling. Dat zal eerst nog wel wat strubbelingen geven. Want er is een systeem gekozen, waarbij het ven ten van andere zaken, dan gedrukte stuk ken. verboden wordt, behoudens toestem ming van B. en W. en namens dezen af te geven door den chef-veldwachter. Dat brengt mee, dat iedere plaatselijke hande laar die een bestelwijk heeft zoo'n vergun ning moet bezitten. Dat is het nadeel Het voordeel is echter, dat een vreemdeling zoo'n vergunning óók moet hebben en die pas krijgen kan, wanneer hij een verkla ring van zijn eigen burgemeester overlegt, dat hij in zijn woonplaats een winkelnering in deze producten heeft. Dat beteekent. dat b.v. de inwoners van den Overtocht, die practisch tot Bodegra ven behooren, maar geografisch tot de ge meente Zwammerdam, zoo'n verklaring eerst bij hun burgemeester moeten halen, maar tevens dat ééndagskooplui in Bode graven geen kans meer maken en dat al leen serieuze zakenmenschen zullen kun nen venten. Paard op hol. Op den Zwammerdamschen straatweg doeg het paard van een boerenwagen op hol. Het rukte zich los van den wagen, maar werd in zijn vaart gestuit door het drukke tegenliggende verkeer, waardoor ijet niet verder kon en door zijn baas. die hét nagesprongen was, kon worden gegre pen. Minder gelukig ging het met den wa gen die rechtovereind met den kop in de ih'odder in de sloot terechtkwam. Het Parkeerverbod treedt in werking. Het parkeerverbod voor de hoofdstra ten is thans afgekondigd en treedt dezer dagen in werking. Het sluit in een alge heel verbod voor de van Tolstraat, een al geheel verbod voor de Brugstraat aan de Noordzijde van den Rijn en voor het zui delijk gedeelte: alleen een uitzondering voor een afstand van een 25 M. Voorts mag in de Noordstraat alleen ge parkeerd worden op de speciale parkeer plaatsen. in de Wilhelminastraat alleen aan den Noordelijken kant over een ge deelte van de straat, in de Burg. Ie Coul- trestraat alleen aan den waterkant, niet aan den huizenkant en tenslotte mag in de Kerk- en in de Prins Hendrikstraat alleen aan één zijde geparkeerd worden en wel 1 beurtelings op de even dagen aan de eene en op de oneven dagen aan de andere »)de. i BOSKOOP. Première van de operette „Huwelijks-idealen". „Huwelijks-idealen" is de titel van een nieuwe operette, welke opgevoerd zal wor den door het operettegezelschap van den Nederlandschen Theaterkunstkring onder leiding van den heer Cor Paré, directeur van bovengenoemden kunstkring en waar van de première Vrijdag 2 Juli zal plaats hebben te Boskoop, de woonplaats van den heer Max Weil, die de muziek voor dit werk componeerde. De tekst voor deze operette werd geschreven door den heer Cor Paré, onder wien. hierbij geassisteerd door den heer Tony van Otterloo, de regie van het geheel berust. HAZERSWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren Everardus Cornells, z. van J. G. v. d. Poel en M. J. Schokker; Gerrit. z. van A. V. d. Haven en J. Helmus; Adriana, d. van J. van Ofwegen en C. de Bruijn; Gijs- bertus. Leonardus, z. van W. Elstgeest en C. C. Ernst. Ondertrouwd: P Harkes 24 jaar en J. van Gent 24 jaar: M K. van Vliet 26 jaar en J. van Elswijk 22 jaar. Gehuwd: P. Ook 28 jaar en J. J. Berg man 27 jaar. In glasscherf getrapt. De 16-jarige W. alhier wilde gaan zwem men bij de ouderlijke woning in het vrij diepe water van de vaart. Hoewel hij reeds meermalen op dezelfde plaats de zwem kunst had beoefend, had het ditmaal voor hem een ongelukkig gevolg. Bij het zich te water begeven trapte hij in een scherp voorwerp, waardoor een groote diepe snij- wond ontstond, zoodat geneeskundige hulp van dr. Zoete moest worden ingeroepen. Ongewenschte medewerkers. De aannemer W. Oh .E. te Leiden heeft bij de politie alhier aangifte gedaan, dat bij de werkzaamheden welke verricht wor den in de tocht, welke scheiding maakt tusschen Hazerswoude en Benthuizen door personen de pomp, welke het water daar moet verwijderen, onklaar is gemaakt. Tevens dat een dam tot waterkeering ver broken is, zoodat het werk geheel onder water geloopen is Het onderzoek van de politie heeft geleid tot opsporing van de daders. Onder de varkens van de wed. A. O. alhier is de gevreesde ziekte ..pest" uitge broken. Een drietal dieren is daaraan reeds gestorven. Door de politie alhier, is proces-ver baal opgemaakt wegens overtreding van art. 461 Wetboek van Strafrecht tegen H. J. P. en M. U. te Delft. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Barbara Clara Maria, d. van Leonardus Mattheus Jacobus van Velzen en Elisabeth Laurentia Pouw. Gehuwd: Diederik Vonk 24 J. en Geertje de Wit 24 j. LEIMUIDEN. Loop der Bevolking. Vertrokken: naar Haarlemmermeer, Bur gerveen, H. J. Visser, broodbakker naar Rijnzaterwoude, Heerenweg 138, J. M. C. Oosterman naar Amsterdam, Houtdijk- straat 70, J. M. Treur. Burgerlijke Stand. Geboren: Hubertus Anthonius, z. van P. van Egmond en C. H. Meijer. De Ned. Herv. Meisjesver. „Bid en Werk", aangesloten bij den Bond van Christen Jonge Vrouwen- en Meisjesver- eenigingen in de Provincie Zuid-Holland heeft haar Provincialen Bondsdag gehou den te Gouda. Des morgens vertrok men per autobus van de firma Maarse en Kroon naar Gouda, waar een samenkomst werd gehouden onder leiding van de Provinciale Bondspresidente mevrouw de Bel uit War mond, in de Groote Kerk aldaar Na dezen dienst werd een gezamenlijke autorit ge organiseerd naar Austerlltz, waaraan 24 autobussen deelnamen met ongeveer 660 meisjes. Vooraf had men de verschillende doortochtplaatsen gewaarschuwd, zoodat zonder verkeersopstoppingen Bodegraven, Woerden en Utrecht kon worden gepas seerd. Te Austerlitz was het een gezellig samenzijn en werd door allen genoten van het prachtige natuurschoon. Ook werden er verschillende gezelschapsspelen gehou den, zoodat het uur van vertrek door de gezelligheid spoedig weer was aangebro ken. Nadat allen waren ingestegen vertrok men weder naar Gouda, waar een korten dienst werd gehouden door ds. Elzinga, Ned. Herv. predikant alhier. Des avonds om 10 uur kwamen allen zeer voldaan hier aan. GEMEENTERAAD. Werkverschaffing in de Rietlanden Benoemingen Conversie geldleening. De Raad vergaderde .Aanwezig alle leden. De voorzitter opent met gebed. De notulen der vorige vergadering worden vastgesteld. Mededeeling weid gedaan van een schrijven van den Minister van Sociale Zaken, waarbij wordt medegedeeld dat de werkloosheidsuitgaven waarin sub sidie wordt verleend zijn bepaald op f. 8228.39 De bijdrage over 1936 bedraagt f. 3159.70. Op voorstel van B. en W. besloot de Raad op de begrooting dienst 1937 een bedrag van f. 111.30 uit te trekken inzake te ver leenen extra hulp aan werkloozen (Steun- verleening B). Voorstel van B en W. Inzake werkver schaffing aan werkloozen tijdens de win termaanden. De voorzitter deelde mede, dat dit jaar weder pogingen in het werk zijn gesteld om tot werkverschaffing aan werk loozen tijdens de wintermaanden te komen. Eenige jaren geleden hebben B. en W. reeds getracht om de gemeentelijke riet landen in werkverschaffing verbeterd te krijgen. Dit plan heeft toen niet de noodige goedkeuring van den Minister kunnen ver werven. Thans hebben B. en W. in gezelschap van den Adj. Inspecteur van de Werkverschaf fing, den Secretaris van de Provinciale Ad viescommissie en den Hoofdopzichter der Ned, Heide Mij., een bezoek gebracht aan de rietlanden om te onderzoeken of deze in jverkschaffing te verijgtgren zijn. Van de Ned. llekle Mij. is thans advies omtrent dit plan ingekomen. Het advies luidt ongeveer als volgt, tie gemeentelijke rietlanden hebben een oppervlakte van ongeveer 35 HA. Zij bestaan grootendeels uit veen, waarop rietcultuur wordt uitge oefend. Het op de gronden groeiende riet is bijna uitsluitend gpschikt voor afdek- riet op de bloembollér.velden Dit riet moet uit den aard der zaak. om vervuiling der bloembollen velden te voor komen, onkxuidvrij zijn. In het grootste gedeelte der rietlanden, ongeveer 20 H.A., komt vrij sterke vervui ling voor door zaadgevende onkruiden. Het onkruid groeit zelfs zóó welig, dat het niet ieder jaar meer teruggedrongen wordt. Hierdoor is een toestand ontstaan waar in dringend verbetering moet worden ge bracht, daar anders het groote gevaar De- staat, dat binnen enkele jaren het land vrijwel waardeloos is. Om het land weer geschikt te maken voor rietcultuur is afgraving noodig van ongeveer 10 c.M. De kosten van het plan worden geraamd op f. 13000.Veertig arbeiders zouden er twee winters te werk kunnen worden gesteld. De heer Rietdijk zou het werk over meer dan twee jaren willen verdeelen, daar er we 1 geen 40 werkloozen in de gemeente zullen komen die steun zullen trekken. De voorzitter zegt, dat dit ook mogelijk is. De voorzitter deelde nog mede, dat boven de f. 13000 aan arbeidsloonen. er f. 2600 nevenkosten zullen zijn. De Raad kan zich met de plannen volkomen vereenigen. Werken is beter dan steun trekken. B. en W. werden gemachtigd om de goedkeuring van den Minister op dit plan aan te vra gen: voor 1937 zijn de benoodigde gelden op de begTooting aanwezig. Op voorstel van B. en Wden Inspecteur van de Volksgezondheid gehoord, worden de woningen plaatselijk gemerkt No. 474. 169170 en 393 door den Raad onbewoon baar verklaard. De Inspecteur gaf voorts in overweging om voor de perceelen 377 en 378 ieder een afzonderlijk privaat voor te schrijven. De toestand, dat twee gezinnen van een pri vaat gebruik moeten maken, is absoluut onhoudbaar Tot w.n. gemeente-secretaris werd be noemd de heer A. C. Westen, ontvanger der gemeente en tot w.n. ontvanger de heer J. W. de Ren, secr. der gemeente. De heer A. C. Westen werd eveneens benoemd tot on bezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand. In verband met een ingekomen verzoek van de wed. Sneeboer om de belasting op de biljarten te doen vervallen, besloot de Raad om met ingang van 1 Jan. 1938 geen personeele belasting meer te heffen naar den grondslag biljarten. De Raad meent met de wed. J. Sneeboer, dat .de exploitatie van een biljart in een dorpscafé allerminst winstgevend is en zelfs bij lange na de be lasting niet dekt, die voor het houden van een biljart wordt geheven. De voorzitter deelde mede, dat ingeko men is een aanbieding voor het convertee- ren van alle door de gemeente gesloten geldleeningen in een 3'/i leening. Daar hierin voor de gemeente een zeer belangrijk voordeel ligt, worden B. en W. gemachtigd om tot deze conversie over te gaan indien de nieuwe geldgever, geen recht krijgt, om eerder dan na verloop van 15 jaar de leening op te zeggen. Daarna volgde sluiting. VERRUIMING OOGST GROEN TE PLUKKEN LANDBOUWERWTEN. De Nederlandsche Groenten- en Frult- ccntrale maakt bekend, dat wegens de min dere productie aan groen te plukken erwten eenerzljds en de grootere vraag voor de conservenlndustrie en den uitvoer ander zijds, de mogelijkheid tot verruiming van oogst voor deze erwten wordt geopend. Voor deze verruiming komen in aan merking: 1. telers van landbouwerwten. die reeds als aangeslotene D zijn toegelaten bij de Centrale en in het bezit zijn van een oogstvergunnlng. Deze moeten daartoe een verzoek om aanvullende oogstvergunnlng indienen bij de Landbouw-Crlsis-Organisatie in hun provincie, waarvoor f. 2.50 verschuldigd is. Telers van landbouwerwten, die nog niet als aangeslotene D zijn toegelaten. Deze moeten een verzoek indienen bi] de Landbouw-Crisis-Organisatie in hun provincie om te worden toegelaten tot de Centrale als aangeslotene D en tevens een oogstvergunnlng aanvragen, waarvoor eveneens f. 2.50 verschuldigd is. De op deze wijze uit te reiken oogstver- gunningen en aanvullende oogstvergunnin- gen zullen uitsluitend gelden voor oogst '37 Het administratief veilen van deze erw ten is toegestaan. 3574 LEEFTIJDSGRENS RUNDEREN. De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt nogmaals bekend, dat met ingang van 1 Juli 1937 de leeftijdsgrens, beneden welke runderen van een identiteitsbewijs voorzien dienen te zijn, instede van het tijdstip, waarop het dier in het bezit van 2 breede tanden is, zal zijn het tijdstip, waarop het 4 breede tanden heeft. Dit houdt dus in, dat na 30 Juni 1937 de runderen met een gewicht van 100 kg. of meer, welke nog niet in het bezit zijn van 4 breede tanden, in het algemeen slechts aangehouden kunnen worden met een identiteitsbewijs. 3575 Uiteraard geldt deze bepaling als zoo danig niet voor de reserve-kalveren, welke, naar bekend is, tot een gewlght van 250 kg. zonder identiteitsbewijs in voorraad mogen zijn, en evenmin voor zoetemelkskal veren waarvan het voorhanden en in voor raad hebben is gedekt door een mestver- gunning. alsmede voor Ingevolge de ossen- toewijzing aan te houden dieren, welke eerst bij een gewicht van 250 kg. van een identiteitsbewijs voorzien behoeven te zijn. NIEUWVEEN. Onze plaatsgenoot de heer A. E. E. v. Ankeren, slaagde voor het diploma der Handelsdagschool. Drie Brabanders, die bij den land bouwer R. aan het wieden waren, hebben enkele r.ermgdoendeir-opgelicht en ook R. zelf. Zij kochten artikelen met de mede deeling dat zij aan het eind der week zou den betalen, en vroegen reeds Vrijdags hun loon op en vertrokken daarna zonder te betalen De politie zal hen wel weten te vinden De verpleegden uit de Joh. Stichting maakten het jaarlijksch bootreisje naar ,.De Vink" bij Leiden. Reeds vroeg in den morgen brachten auto's de patiënten, die slecht konden loopen, naar de Katten- brug, waar de Salonboot „Succes" gemeerd lag. Het was jammer, dat het weer 'smid dags. guur werd vooral voor een boottocht. Toch hebben zij een genoeglijken dag ge had. Voor velen was het een aangename afwisseling, in den gewonen gang van hun leven. WADDINXVEEN. Teraardebestelling van den heer A. P. Bakker. Gistermorgen werd onder zeer groote belangstelling het stoffelijk overschot van wijlen den heer A. P. Bakker op het R.K. Kerkhof ter aarde besteld. De heer Bakker was, gelijk gemeld, van 1931 af lid van den Raad dezer gemeente en maakte deel uit van de R.K. Staats partij. In zeer vele Katholieke organisaties had hij zitting als bestuurslid. Een goed burger is heengegaan in den ouderdom van slechts 58 jaar. Burgerlijke Stand. Geboren: Gararda Joanna Franelsca. d. van W. van Stijn en van M. A. H. Lamping. Overleden: A. P. Bakker 58 J. Vereeniging Veilig Verkeer. Gisteravond is in het Patronaatsgebouw een vergadering gehouden om te komen tot oprichting van een Ver. voor Veilig Verkeer, als sub-afdeeling van die van „Gouda en Omstreken". In het voorloopig comité had den zitting genomen burgemeester P. A. Troost (voorzitter), A. M, de Witte, chef veldwachter (secr.) en R. de Haan, veld wachter (penningmeester), met als leden de heeren J. v. Nlelen, J. H. Mulder, P. Zonneveld en P. J. H. ten Dam. Na opening, voerde mi. Jonker uit Gouda het woord over „Verkeer en Veiligheid", waarna onder groote belangstelling het eerste deel van de „K.N.A.C. verkeersfllm werd vertoond. Mr. Kramer uit Utrecht hield een toelichtende rede over Verkeers wetten enz., waarna het 2e deel der ver keersfllm volgde. Het voorloopig comité werd hierop als bestuur voor 1 jaar gekozen. Hierop werd deze interessante en aangename avond ge sloten. Op 1, 2 en 3 Juli a.s. zullen hier verkeers- dagen gehouden worden, die een opvoed kundig karakter zullen dragen. De afd Waddjnxveen heeft reeds nu om streeks 300 leden. Zaterdag. Pieterskerkgracht 13: Tentoonstelling school M.S.G. 24 en 69 uur nam. Rijnsburg (Terrein Rljnsb. Boys): 3de opvoering „Beleg en ontzet van Leiden". Vh uur nam. Zondag. Pieterskerkgracht 13: Tentoonstelling school MB.G. 25 uur nam. Academisch Historisch Museum; Ge opend Dinsdag en Vrijdag 1012'/« en 14 17 uur, buiten de universitaire vacantles. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Singel: Geopend in Januari, November en December van 10—3 uur; in Februari Maart, April, Mel en October van 104 uur en in Juni, Juli. Augustus en September van 105 uur: op de Zondagen de tweede Paasch- en Pinksterdagen, den Hemel vaartsdag en de beide Kerstdagen vanaf 1 uur. Het Museum is gesloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen boven genoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25 overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapen burg 28: 1 April—1 Oct. 105 uur; 1 Oct. 1 Nov. 10—4 uur; 1 Nov.—16 Febr, 10— 3 uur; 16 Febr.—1 April 104 uur; 's Zon dags van 1—3, 4 of 5 uur. Entrée: 'sMaan dags f.0 25: overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werff- park, Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30 —12, 1.30—5 uur. 's Zaterdags 8.3012 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2 a: Dage lijks van 9—12.30 en 25.30 uur: Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73: Op werkdagen van 1 April—1 Oct. van 9—13 en l'h8 u. '«Zaterdags tot 5 uur. Van 1 Oct.—31 Mrt. van 9—12 en l'/i4 uur. Op Zondagen van 1 April—1 Oct, van 10—12 en 1.304 u. 's Winters des Zondags ge sloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur: 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25)Ge opend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zondags gesloten. Kosteloos. Rijksmuseum van geologie en minera logie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 9—12 en l'lt—4 uur. Kosteloos. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderda Inenting teeen dlohterie. 3'/i uur precies nam 's Woensdags: Inst v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. „Wittebroodsweken". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Triinon-Theater Breestr 31: 8 uur nam. „De Texas Rangers". Woesdag- en Zaterdagnom. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater. Steenstr 39: 8.15 uur nam. „De misdaad van dr. Forbes". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater Haarl.str 7 „Het mysterie van de Mondschein-Sonate". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater" Hoogewoerd 49. 8 uur nam „Dr. Socrates". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdagnam. te 2'/i uur. WOUBRUGGE. Burgerlijke Stand. Overleden: Hendrik Dirk van Breda, echtgenoot van G. van Kuilenburg, 59 J. Jacobus Berburg, z. van W. Verburg en C. van Dalen, 22 j. De apotheek Hooigracht 48 Is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor -Doe ((recepten De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 21 tot en met Zondag 27 Juni a.s. waargenomen door de apotheken M. Boekwijt, Vischmarkt 4, Leiden, tel. 552 en J. Doedens, Wllhelmina- park 8, Oegstgeest, tel. 274. als Ge op 't examen Uw gedachten kunt eon- centreeren. Wilt Ge kalm en rustig rijn, neem dan 'n „AKKERTJE". 3 stuks in metalen lakdoosje 20 cent. Overal verkrijgbaar. 2564 (ingez. MedJ Loop der bevolking. Vertrokken: P. Overvliet en gezin naar Zwammerdam, B 39 W. Vrielink naar Dalen. Stichtjeskanaal 71 P. S. Baak naar Voorhout, Teijllngerlaan 68. Ingekomen: uit Boskoop: W. A. van Dam, A 178 Zwammerdam: S H. A. Kaag man, A 91 Alkemade: H. Oudshoorn, B 279 Zoeterwoude: C. F. van der Eist, B 305. ZOETERMEER. Het postkantoor alhier zal van 1 Juli af geopend zijn als volgt: 8.30—12.30 uur; 14—15.30 uur en 1819 uur. Dit laatste uur op Zaterdag alleen voor den Telegraaf dienst. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6