ZOMERCOSTUUMS! Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 24 Juni 1937 GEMENGD NIEUWS Lijstrum Amsterdam Fresco- en Palmbeach Herencostuums Flanellen Broeken - Poloshirts Slap Stroohoeden - Zomerpetfen AGENDA Motorschip gezonken te Vreeswijk. De schipper en z'n tienjarig dochtertje verdronken. Vanmorgen omstreeks half zes is het tachtig ton metende motorTrachtschip „Eben Haëzer" in het Merwedekanaal juist op de grens tusschen de gemeen ten Vreeswijk en Jutfaas gezonken. De 48-jarige schipper J. van Dam en zijn tienjarig dochtertje zijn hierbij om het leven gekomen. De „Eben-Haëzer" thuisbehoorende te Vreeswijk, voer. diep geladen met een lading zand, op het Merwedekanaal in de richting Utrecht. Van tegenovergestelde richting na derde een motormosselvisschersvaartuig uit Zierikzee. Beide schepen hielden goed stuurboord. Even voordat de beide motorvaartuigen elkaar waren genaderd, werd de „Eben Haëzer" opgeloopen door het ongeveer 300- ton metende motorvaartuig „De Schelde" uit Vlissingen. Tengevolge van de zuiging liep het kleine motorschip uit zijn roer. botste nog even tegen „de Schelde" en stoottte toen tegen den wal. Het schip maakte iet of wat slagzij en liep tengevolge daarvan onmiddellijk vol water. De schipper greep zijn 10-jarig dbchtertje en sprong met haar te water. Hoewel hij goed kon zwemmen, verdwenen hij en het kind in de diepte. Een 18-jarige zoon van den schipper wist op „de Schelde" over te springen. De vrouw van den schipper en een 8-jarig dochtertje waren eveneens te water gesprongen, doch konden gelukkig door den 18-jarigen zoon aan boord van „de Schelde" worden getrok ken. Een 16-jarige zoon van den schipper wist eveneens op „de Schelde" te springen. Hij probeerde zijn vader nog te grijpen, doch pakte alleen diens pet. Tegen zes uur zijn de lijken van den schipper en zijn dochtertje opgehaald. Het gezonken motorschip ligt gevaarlijk voor de scheepvaart. De schepen kunnen op de plaats van het ongeval elkaar in het Merwedekanaal niet meer passeeren. Ambtenaren van den Rijkswaterstaat re gelen ter plaatse het scheepvaartverkeer. Voor- den gecosiumeerden Dansavond worden alle verklecdcostuums getolereerd. ER.^TO - OUDE SINGEL 14 - TELEF. 889. 3541 (lngez Med.) IN HET WATER GEREDEN. Autobus geslipt en omgeslagen. Eén doode en acht gewonden bij Beekbergen. Gistermiddag tegen half zes heeft zich op den Amhemschen weg, ter hoogte van hotel „De Smittenberg" te Beekbergen een ernstig auto-ongeluk voorgedaan, waarbij acht personen, onder wie een geneesheer uit den Haag, vrij ernstig werden gewond. Eén van hen is later overleden. Een autobus uit Rotterdam, waarin dertien personen waren gezeten, naderde op dat tijdstip het kruispunt bij „De Smittenberg". De chauffeur, die in de richting Apeldoorn reed, zag, plotseling zoowel van rechts als van links, een auto naderen. Teneinde den van rechts komen den wagen te ontglippen, zwenkte hij naar links, om daar den zijweg in te slaan. De van links komende auto wist hem nog juist te ontwijken. Bij het gaan naar links, is de autobus echter door het losse grint op den weg uit de bocht geschoten en omgesla gen, waarbij zij een paal van het telefoon net raakte. De paal knapte af en kwam op het hek van. het hoekhuis terecht. Van het gezelschap waren drie personen uit Rotterdam afkomstig, de overigen uit Den Haag. De acht gewonden zijn naar het Juliana Ziekenhuis te Apeldoorn over gebracht. De heer Hesselink van Suchtelen uit Den Haag bleek zeer ernstig letsel gekre gen te hebben. Hij ls hedennacht over leden. Eveneens werden ernstig ge wond, mej. v. d. Drift en mevrouw de Ruiter, belden uit Den Haag. De overige slachtoffers konden na verbonden te zijn het ziekenhuis verlaten. ZIJ zijn per auto of per trein naar hun woonplaatsen terug gekeerd. Een van hen had een armbreuk, de anderen hadden min of meer ernstige schaaf- en snijwonden. De chauffeur en twee Rotterdammers bleven ongedeerd. Dr. D. Pont uit Beekbergen verleende den ge wonden de eerste geneeskundige hulp. Het gezelschap had Arnhem bezocht en zou na een rondrit door Apeldoorn naar huis terugkeeren. Op den hoek. waar het ongeluk is geschied, is het uitzicht slecht. De autobus kwam met een vaart van 40 K.M. van den hellenden weg uit Arnhem af en kon daardoor het scherpe uitwijken naar links niet behoorlijk uitvoeren. De bus sloeg om tegen een lantaarnpaal aan, welke afknapte. De zwaar beschadigde autobus ls naar een garage te Apeldoorn gesleept. ONDER VRACHTAUTO GERAAKT EN GEDOOD. Gistermiddag is de 17-jarige leerling van •de M.T.S. te Haarlem F. J. van K.. wonende te Heemstede, die met zijn rijwiel op den Wagenweg reed op het oogenblik, dat een groote vrachtauto met aanhangwagen hem passeerde, de macht over zijn stuur kwijt geraakt. Hi.i botste tegen een naast hem Tijdenden wielrijder en viel daarna voor de achterwielen van de vrachtauto, welke hem over het lichaam gingen. De ongelukkige •was op slag dood. VERDRONKEN. Gistermiddag is in den Ouden IJssel te Laag Keppel de 18-jarige dochter van ds. Goedhart uit Hummelo. bii het zwemmen verdronken. Het meisje was met haar vader gaan baden. Zii was evenwel de zwemkunst niet machtig en nadat zii eenigen tijd in het va' er had vertoefd verdween zij in de diepte De vader, die goed kon zwemmen, stelde pogingen in net werk om zijn kind te redden doch door de sterke strooming in het water is dit hem niet gelukt. Twee uur later werd het lijk opgehaald. Gasdirecteur te IJsselstein redt echtgenoote cn dochter. Gisteravond te kwart voor elf keerde de directeur van de gasfabriek te IJsselstein, de heer ten Hout, per auto waarin ook zijn echtgenoote en zijn dochter waren gezeten, van Utrecht naar IJsselstein terug. Vlak \xior de Geinbrug raakte de heer ten Hout door nog onverklaarde oorzaak de macht over het stuur kwijt; de wagen week naar links van den weg af. en reed pardoes den IJssel in. De heer ten Hout verloor geen oogenblik zijn tegenwoordigheid van geest. Hij slaag de erin het portier van zijn wagen open te maken en zijn dochter die naast hem zat naar buiten te duwen. Daarna trok hij zijn echtgenoote, die achter in den wagen was gezeten, naar voren, en mocht het genoegen smaken ook haar behouden op den wal te brengen. Inmiddels was daar de noodige hulp komen opdagen. De brugwachter, zoomede eenige fietsers die juist voorttij kwamen, verleenden krachtdadige assistentie bij het redden der drenkelingen. Het bleek, dat mevrouw ten Hout reeds bewusteloos was, doch kunstmatige adem haling en een zuurstof-apparaat, dat ijlings van de gasfabriek werd gehaald, brachten haar weer spoedig bij. Ook dr. de Morrée verleende geneeskundige hulp, waarna de familie ten Hout naar huis kon worden vervoerd. U.D. REGELS VAN DEN WEG GENEGEERD. Wielrijdster ernstig gewond. Gisteravond omstreeks kwart over zes, is de 32-jarige G. uit de Vondelstraat te Schiebroek op den hoek van de Maashaven en de Pretorialaan, te Rotterdam tegen een vrachtauto van het Oversehiesche Destructiebedrijf N.V.. welke werd bestuurd door den 29-jarigen W. B H. uit Overschie, gereden. De oorzaak van de aanrijding moet wor den gezocht in de omstandigheid dat de wielrijdster probeerde vóór de auto. welke van rechts kwam. door te glippen. Zij reed evenwel met flinke vaart tegen de linker zijde van den wagen op. waardoor zij tegen de straat werd geslingerd. Met een ern stige schedelbasisfractuur is zij naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. Haar toestand is levensgevaarlijk. MOTORONGELUK BIJ BLARICUM. Het slachtoffer kwam na de botsing onder de tram terecht. Gistermiddag omstreeks half zes kwam de 35-jarige journalist L. uit Laren op zijn motor uit den Zwaluwen weg de Torenlaan, den hoofdverbindingsweg tusschen Blari- cum en Laren oprijden. Uit de richting Laren naderde een auto. bestuurd door den heer D. V .uit Blaricum. Achter deze auto naderde de Gooósche tram. Doordat L. even weifelde, dreigde een botsing met de auto. De heer V. gooide het stuur naar links, doch kon de botsing niet meer voorkomen. De heer L. kreeg van het rechterspatbord een klap en maakte een ernstige val. welke nog leelijker aankwam, doordat de auto door de tram achterop werd gereden. De heer L. kwam onder den bijwagen van de tram terecht. In emstlgen toestand is hij naar het ziekenhuis „St. Jan" te Laren vervoerd. Hij heeft zware Inwendige kneuzingen opge loopen. De auto van den heer V. werd ernstig beschadigd. BOOTJE GEKAPSEISD TE MILLINGEN De schipper verdronken. Gistermiddag omstreeks half drie is in den Rijn boven Millingen. ter hoogte van Tolkamer, een bootje met den parlevinker W. Leigraaf, na in aanvaring te zijn ge weest met het rijnschip „Francisca" ge kapseisd. De schipper verdween In de diepte. Ook zijn bootje zonk. „OOM DIRK" VERBALISEERD. Men meldt ons uit Alphen: De bekende bode Verwelj uit Nieuwkoop, beter bekend als „Oom Dirk" die zooals in ons blad van Dinsdag gemeld, als protest tegen het éénrichtingsverkeer Maandag in de Raadhuisstraat zijn paard achter den wagen spande en toen het gespan zelf voorttrok, heeft dit Woensdag herhaald ln de van Mandersloostraat. Ook nu trok hij veler belangstelling, maar thans ook van de politie die hem deswege verbaliseerde. Als verontschuldiging gold het bezwaar tegen het „omrijden" doch dit excuus zal. ook al ls het „Oom Dirk", niet steekhoudend zijn. WOONHUIS AFGEBRAND TE VIERLINGSBEEK. Vanmorgen te omstreeks half vier ls, door tot dusver onbekende oorzaak, brand ontstaan in 't woonhuis, bewoond door het gezin van den heer J. A. Stevens, wethou der van Vierlingsbeek en eigendom van mej. Verbeeten. In het huis werden eer, café en 'n slagerij gedreven. De brand nam direct een zoo grooten omvang aan. dat de bewoners nauwelijks tijd hadden zich in nachtgewaad in veiligheid te stellen. Er kon niets behouden worden. Het pand brandde tot den grond toe af. Ook een stalling en de schuur vielen het vuur ten prooi. Alles was verzekerd. AALSMEER. Propaganda-avond. Op uitnoodiging van de R.K. Kiesveree- niglng sprak in de concertzaal van hotel „De III Kolommen" pater Henri de Greeve over „Onze grootste kracht." Hiervoor be stond zeer groote belangstelling. De voor zitter, de heer Gerritsma. opende, waarna gezongen is het le couplet van: „Aan U, o Koning der Eeuwen" van dr. Schaep- mann. Pater de Greeve constateerde met groote voldoening, dat bij de verkiezingen bij de R.-K. het beginsel heeft gezegevierd, wat als de voornaamste winst mag aangemerkt worden. Spr. stond voorts stil bij: le orde ning; 2e. een zielkundig proces tbetref- fende de R.K. dissidenten) en 3e de wensch en wil der bisschoppen, omtrent de een heid. Hij besprak de politieke mentaliteit, waarmee de katholieken de komende re- geeringsperlodes tegemoet dienen te tre den, n.l. met belangstelling, doch niet met betweterij, omdat het in deze tijden van verwarring der geesten buitengewoon ge vaarlijk is aan politieke „tinnegieterij" te doen. Met een klemmend betoog aan de katholieken om steeds voor hun beginsel op de bres te staan, besloot spr. De voorzitter sprak een dank- en slui tingswoord. waarna gezongen werd het le couplet van het „Wilhelmus". BENTHUIZEN. De vergrooting van het kerkgebouw der Geref. Gem. is gegund aan de aannemers Groen en Bregman, als zijnde de laagste inschrijvers. Bij het verrichten van eenige werk zaamheden op het dak van de schuur, had A. G. het ongeluk daarvan af te vallen en op de steenen terecht te komen. Na medisch onderzoek bleek zijn rechterarm gekneusd te zijn, zoodat hij er betrekkelijk nog goed is afgekomen. HAARLEMMERMEER. Auto over den kop geslagen. Gistermiddag reed de heer E. uit Am sterdam met een dame In een auto op den Kruisweg alhier. Nabij den IJweg wilde hij de voor hem uit rijdende vrachtauto van den heer M. alhier passeeren. De be stuurder van de vrachtauto had geen erg in de achter hem rijdende auto en wilde op het zelfde moment een z.g. boerenwa gen passeeren, waardoor hij meer naar links van den weg uitweek. Het gevolg van een en ander was, dat de auto, die inmid dels naast de vrachtauto reed, ook plotse ling naar links moest uitwijken, waardoor deze auto eerst met het achterwiel tegen een steenen paal aanreed, vervolgens naar de andere zijde van den weg reed en daar in den berm geheel over den kop sloeg. De heer E. bekwam een lichte hoofdwonde en de dame kreeg hoegenaamd geen letsel. De auto was zwaar gehavend en is later naar een garage gesleept. Het mag een wonder heeten dat de in zittenden er zoo goed zijn afgekomen, want de auto lag geheel met de wielen naar boven. Tot rijksveldwachter ter standplaats Nieuw-Venneep alhier ls benoemd de heer P. J. Wamelink, uit Haarlem. Gistermiddag werd op den Kruisweg alhier een luxe-auto van den heer S. uit deze gemeente, die met een geopend por tier langs den weg stond, plotseling door een passeerende met steenen beladen vrachtauto zoodanig aangereden dat het portier uit z'n verband werd gerukt en de dikke ruit geheel werd stukgeslagen. HILLEGOM. Nadat reeds het Klndsheidfeest ln de St Joseph-parochle was gehouden vond dit gisteren plaats ln de St. Martlnus-parochie De stoet vertrok om 10 uur en ging langs de Burg. Pontstraat, Ambachtstr.. Hoofd straat. Hoogewerfstraat, v. d. Endelaan, Sixlaan, Stationsweg tot de 2e brug en terug via de Vosselaan naar de Marlastr. Geslaagd zijn voor het examen di ploma E. H B O., mej. J. L. C. van Essen. Bennebroek en de heeren I. de Graal K. Laan, S. W. Naber, A. J. Stassen en B. van Veen.' alhier. De bazar van V. V. V. De bazar van V. V. V. blijft veler belang stelling trekken Gistermiddag werden door mevr. Tobi Lots uit Amsterdam drie poppenkastvoorstellingen voor kinderen ge geven die genoten van het stukje „De bruidssluier van het Prinsesje" en van „Jan Klaassen met zijn knecht Jan Zwarts" NOORDWIJKERHOUT. Het was gisteren een feestdag voor vele R.K. huismoeders. Ultgenoodigd dooi de R.K. Coöperatie van winkelwaren werd per autobus een rit gemaakt naar Utrecht en omstreken. Een aardige afwisseling in het dagelijkscb bestaan. OEGSTGEEST. Ernstige botsing tusschen motor en vrachtauto. Bestuurder breekt beide beenen. Hedenmorgen had op het kruispunt de Kempenaerstraat-Terweeweg een ernstige aanrijding plaats. Een vrachtauto, bestuurd door J W. B. uit Wassenaar kwam daar in botsing met een motorrijwiel bestuur door R. v. B.. wo nende te Groningen. De botsing was zóó hevig, dat de motorrijder ernstig gewond bleef liggen en na onderzoek van dr. Hu- genholtz direct naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden moest worden vervoerd, waar bleek dat hij belde beenen heeft gebroken en een zware hoofdwonde had bekomen. De duorijder, D. v. B., broeder van den bestuurder, wonende alhier, kwam er met een lichte hoofdwond af. Het motorrijwiel ls ernstig, de auto licht beschadigd. Uit het door de politie Ingesteld onder zoek bleken de remmen van de vrachtauto goed te functioneeren. Het acrobatengezelschap Plllon gaf gisteravond de eerste voorstelling op het A.S.C.-terrein, waarvoor vrij groote belang stelling bestond. Een weinig over tijd be gon men met de uitvoering van een afwis selend programma van acrobatiek op het grasveld, zoowel als op het hoog ln de lucht gespannen draad. Er ls waarlijk Interessant werk geleverd. De hoogdraad-kunstenaar Plllon verrichtte ongelooflijk moeilijke loeren op schitterende wijze. Het slotnum mer „Kanonvuur op het hoogdraad" viel, getuige het geweldig applaus, zeer in de smaak. Een herhaling heeft hedenavond plaats, RIJNSBURG. Ver. „Velling Tuinbouwproducten". Deze vereeniging hield lïaar drukbezochte jaarvergadering ln café Centraal. De voorzitter, de heer W. v. d. Eljkel Joh.z. opende en herinnerde er aan, dat het jaar 1936 voor de leden zeer ongunstig was; wel was de oogst overvloedig, doch de prijzen waren zóó laag, dat van een loónend bedrijf geen sprake kon zijn. Ook de steunmaatre gelen waren niet toereikend. De secr., de heer Jac. Kromhout, las de notulen, welke onveranderd werden goed gekeurd. Daarna bracht hij het jaarverslag uit, waaraan het volgende wordt ontleend. De regeeringsbemoellngen waren in 1936 vele. Op alle mogelijke wijze is getracht het af zetgebied te vergrooten, doch meestal faal den die pogingen en draaide aan de veilin gen veel door. Er werden 105 veilingen ge houden; door 184 leden werd ln totaal voor f. 168.681.37 geveild, verdeeld als volgt: 259.532 kg. vroege aardappelen, 833.137 kg. late aardappelen, 404.524 kg. roode kool, 667.644 kg. gele kool, 283.162 kg. groene kool, 1.251.152 kg. peen, 100.857 bospeen. 588.031 kg. uien, 631.157 stuks bloemkool, 356.014 kg. kroten. Verder nog diverse producten ln kleinere hoeveelheden. Aan steun van de regeering werd ontvan gen f. 14.677.51 een mooi bedrag, dat echter het groote verlies van 1936 niet goed kon maken. Het veilingterrein onderging een groote verbetering, doordat het dubbel zoo groot ls geworden. Zelfs op de drukste vel lingen kan alles goed geborgen worden. Voor de kisten is een goede bergplaats aanwezig. Wel is nog niet alles volmaakt, doch het bestuur is op voortdurende verbetering be- 3502 Wij etaleren heden: HEDEN. Stadsgehoorzaal: Concert Itallaansche Opera: half negen nam. Katwijk aan Zee (Chr. Prot. Bel.): Geref. Bond. Spr. ds. J. G. Dekking van Houten. 8 uur nam. Katwijk Zee: Gebouw Casa Cara Bazar V.V.V. 2—5.30; 7.30—10 u. Zaterdag. Pieterskerkgracht 13: Tentoonstelling school M.S.G. 24 en 89 uur nam. Zondag. Pieterskerkgracht 13: Tentoonstelling school M.S.G. 35 uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot half vier: Donderda. Inenting tegen dlnhterie. 3'/i uur precies nam. 's Woensdags'. Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau T. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: S uur nam. „De vrouw, die men begeert". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „La Bandera". Woesdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater. 8teenstr 39: 8.15 uur nam. „De laatste dagen van Pompejl". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 1 „De zwarte walvisch". lederen middag 2.30 u. 's avonds om T en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater", Hoogewoerd 49. 8 uur nam. „In de catacomben van Parijs'. Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot II uur; Woensdag- en Zaterdagnam. te 2Ui uur. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot vm. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken wordt van Maandag 21 tot en met Zondag 27 Juni a.s. waargenomen door de apotheken M. Boekwijt, Vlschmarkt 4, Lelden, tel. 552 en J. Doedens, Wllhelmlna- park 8, Oegstgeest, tel. 274. lijks weggehaald worden en de weegbrug na grondige herstelling opnieuw in gebruik worden genomen. Na een geanimeerde rondvraag, sloot de voorzitter deze uitstekend geslaagde ver gadering met zijn beste wenschen voor de leden ten opzichte van hun persoonlijk als ook hun bedrijfsleven. Daarna volgde nog een verloting. Raadsagenda. Morgen te 7.30 nam. komt de Gemeente raad ln openbare vergadering bijeen 1. Ingekomen stukken: 2. Missieve van Ged. Staten, toepassing art. 36 5e lid Wo ningwet, verplichte herziening uitbrei dingsplan; 3. Missieve van Ged. Staten, verplichte medewerking aan het tweede bouwplan van de Woningbouwvereenlglng „Splnoza" (de bouw van 41 woningen); 4. Staat oninbare posten. BUITENLANDSCH GEMENGD. VIER STUDENTEN OMGEKOMEN in het gebied van den Gran Paradiso i Noord-Italië) zijn vier studenten uit Tu rijn tijdens een bergtocht omlaag gestort en gedood. KATWIJK AAN DEN RIJN. Verkooplng. De uitslag der ten overstaan van Notaris J. K. C. Matthljs alhier gehouden verkoo plng van wei- en teelland en woonhuizen ls als volgt: Het huis aan de Overrijn No 13 in bod op f. 2050 ls niet gemijnd; het woonhuis met café enz. aan de Voorstraat No. 25. in bod op f.2200.— verhoogd tot 1. 3800 is niet gemijnd. 6.18.95 H.A. wei en teelland te Katwijk en Valkenburg stond ln bod op f. 12.950.is op 1.40.— afgemijnd dooi den heer Buys te Katwijk. KATWITK AAN ZEE. Dooi Z. uit de Tramstraat werd bij do politie aangifte gedaan van het feit. dat door een zoontje van P. een ruit ter waar de van 1.1.50 in zijn garage in de v. d. Vegtstraat is stukgegooid. dacht. Zoo o.a. een afmljntoestel en een tribune. Het emballage-vraagstuk blijft een moeilijke kwestie. De medewerking voor de leden wordt daarvoor Ingeroepen. Er wer den weer 9500 nieuwe kisten ln gebruik ge nomen. Het verslag eindigt met Gods zegen in te roepen voor het nieuwe seizoen. Uit het financieel overzicht bleek, dat de Inkomsten f. 15.250.37 bedroegen en de uit gaven f. 13.194.29, dus een batig saldo van f. 2056.08. Door den accountant, den heer Rotteveel, is een nauwkeurige controle gehouden; uit diens rapport bleek, dat alles, zoowel de bescheiden van den penningmeester, als van den veilingmeester, in de beste orde zijn bevonden. De aftr. secr.-penningm de heer Jac. Kromhout, werd met bijna alg. st. herkozen. Daarna deed de voorzitter enkele mede- deelingen van huishoudelijke» aard. Actie Is gevoerd om voor de in 1937 doorgedraaide peen en kroten, alsnog steun te verkrijgen i van de regeering. De minimumprijzen voor aardappelen zullen volgende week uitbe taald worden. Alle afval zal voortaan dage- STOMPWIJK. De heer G. Annokeet In den ouderdom van 57 jaar ls over leden de heer G. Annokee, gepensioneerd hoofdmachinist der Ned. Spoorwegen. De overledene werd ln April j.l. gekozen als vertrouwensman van de moderne arbei dersbeweging en de S.D.A.P. ln het burger lijk armbestuur, daarnaast maakte hij ook deel uit van de afd. vap de Vara. Voor zijn pensioneering was hij ook lid van de Ned. Ver. van Spoor- en trampersoneel en nam in 1903 deel aan de toen plaats gehad heb bende stakingen. Burgerlijke Stand. Getrouwd: B. A. Luiten en J. C. van den Bos P. J. van Deurzen en M. P. van $,er Harg. VEUR-LEIDSCHENDAM. Door het bestuur der Wilhelmlnaver. zal de verjaardag van H. M, de Koningin dit jaar gevierd worden op 7 en 8 Septem ber a.s. op het terrein aan de St. Jozefstr. Het bestuur deelde mede, dat de verpach ting van het terrein een succes ls gewor den, alle standplaatsen zijn reeds bezet Niet onmogelijk is 't dat ook een gondel- vaart zal worden gehouden. De Chr. Oranjevereen. Juliana zal we derom zelfstandig een feestdag houden, vermoedelijk op 31 Augustus a.s. VOORSCHOTEN. Kind gered. Gistermiddag omstreeks half vijf viel een kind van de familie G. in de Kerksloot. hetgeen gelukkig door enkele omstanders werd opgemerkt. De timmerman E. Geiten beek. die ln de onmiddellijke nabijheid aan het werk was, snelde op het hulpgeroep toe en sprong terstond te water. Het gelukte hem het kind te redden en aan omstanders op den walkant toe te reiken, waardoor t van een wissen dood gered werd. Hulde aan den reddel. Ziekenhuisverpleging „Onderling Hulpbetoon". In het gebouw voor Chr. belangen heeft de Ver. voor Ziekenhuisverpleging ..Onder ling Hulpbetoon" een alg. ledenvergadering gehouden onder leiding van ds. H. P. Fort- gens, voorzitter. 2—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6