LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD Eerste Blad Donderdag 24 Juni 1937 WEERBERICHT. Stadsnieuws Binnenland Prof. dr. J. H. Semmelink. Buitenland FAILLISSEMENTEN Uitspraak inzake proces Aalders hel BEURSOVERZICHT RECHTZAKEN MARKT Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 766. Hedenmiddag 3 uur; 764. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste stand 765.4 te Blacksod. Laagste barometerstand 750.8 te Isafjord Verwachting tot den avond van 23 Juni. Zwakke tot matige Noordelijke tot Noord- testelijken wind Zwaai bewolkl to'. ba trokken. Weinig o< geen regen. Weinig ver andering in temperatuut. BÜITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Het hoogedrukgebied in het Westen op den Oceaan trok zich uit het Noorden le- ïug. Op IJsland daalde de luchtdruk aan zienlijk. Het hoogedrukgebied in het Oos ten nam aanmerkelijk in beteekenis al. De depressie welke gisteren over Zuid-Irank- rijk lag, trok Noordoostwaarts en is thans door een voor van lage luchtdruk verbon den met de depressies in het Noorden, wel ke voor beoosten ons land langs loopt, zoo- dat bij ons de wind naar het Noorden liep hetgeen in onze omgeving eenlge afkoeling veroorzaakte. In Scandinavië waait het matig tot krachtig uit richtingen tusschen Zuid en West. De lucht is gedeeltelijk be wolkt, alleen langs de Noorsche kusv plaat selijk betrokken met regen Oo de Britsche eilanden onze omgeving en West-Frankrijk is de wind zwak tol matig uit Noordwest tot Noordoost. De lucht is hier meest half tot zwaar bewolkt, od het Westen van de Britsche eilanden echter helder tot licht bewolkt In het Oostelijk deel van 't waar nemingsgebied waaien nog Zuidelijke win- aen met helder tot licht bewolkte luent In het tusschenirelegen gebied waaien zwakke veranderlijke winden met half tot zwaar bewolkte lucht en in België en Zuid- West-Duitschland lichte regen. De tempe ratuur is op IJsland, in het Oosten van het waarnemingsgebied en in Noord-Scandi- navië aanzienlijk boven normaal Op de Britsche eilanden in onze omgeving. Frankrijk en Zuld-Scandlnavic is zij ech ter onder normaal. Voor onze omgeving moet gerekend wor den. dat de Noordelijke winden voorloopig nog aan zullen houden zoodat het weer vrij koel zal blijven. De wlndkrucht zal wrmoedelijk weinig veranderen, terwijl toorts verwacht wordt, dat de lucht meest rwaar bewolkt zal ziin en de regen tot ge ringe hoeveelheden beperkt zal blijven. Bij K. B. van 22 Juni 1937, zijn benoemd en aangesteld: bij het wa pen der artillerie, a. tot majoor, bij het regiment motorartillerie, de kapitein Jhr. A. R. Clifford Kocq van Breugel, van het 6e regiment veldartillerie: b. tot kapitein bij het 6e regiment veldartillerie, de eerste- luitenant J. Roode, van dat regiment. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: N.N.O., zwak 13 gr. C.. betrok ken na regen London: N.O., matig. 13 gr C., betrokken Brlijn: windstille, 21 gr. C, lichte nevel, doch goed weer. Nice: windstilte, 20 gr. C. mooi weer llchï bewolkt. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 14'/i gr. C. (58 gr. F.) 12 uur 's midd.: 15'/; gr. C (60 gr. F.) 3 uur nam.: 15'/i gr. C. (60 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK 7.EE Voor Vrijdag. Voorm. te 4.29 uur; nam. te 16.55 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminriohting „Poelmeer". 's Middags 12 uur: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 18'/, gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ea. Donderdag: 9.56 nam. tot 4.08 voorm. MAANS. OP. EN ONDERGANG. 24 Juni: op: 21.43 uur; onder 5.05 uur VEREENIGDE STATEN De stakingen. De arbitrage in de staal-industric heeft nog niet tot een oplossing geleid. De „New Vork Times" wees gistermorgen in een hoofdartikel op het feit, dat de gouver neurs van Pennsylvanlë en Ohio de staai- labrieken hebben gesloten, ten einde in cidenten te vermijden. De arbeiders der staalfabrieken, die geen lid van dc vakver- «enigingen zijn, zijn geen stakingsbreker* maar menschen, die willen werken. Het C.I.O. heeft niet van de Wagner La'ooui Act gebruik gemaakt om na te gaan, oi de meerderheid der arbeiders wel voor eet] staking is. De staalfabrieken zelf beschik ken niet over de macht om een dergelijke stemming te organiseeren. Den niet- sta kets is de gelegenheid ontnomen te arbei den en daarvoor is 'n zeer ongewoon mo- hei aangevoerd, n.l. dat de bescherming van hun wettelijk recht op arbeid geweld daden van anderen zou kunnen uitlokken Te Pittsburgh hebben gisteren drie bla den hun lezers niet kunnen bereiken, we gens dwarsdrijvlng van het expeditieper- toneel. De Internationale typografenbond heeft deze actie staking met de armen over elkaar afgekeurd. Voorts is in Warren opnieuw een staking uitgebroken. Benoemd tot kerkelijk hoogleeraar te Groningen. De Algemeens Synode der Ned. Herv. Kerk heeft in haar heden te 's-Gravenhage gehouden buitengewone zitting bsnoemd tot kerkelijk hoogleeraar aan de Rijksuni versiteit te Groningen In de vac. ontstaan door het overlijden van prof. dr. A van Veldhuizen en voortdurend door het be danken van dr. F, J. Fokkema te Oegst- geest, om onderwijs te geven in de Bijbel- sche Godgeleerdheid, de Christelijke Zede- kunde, de practlsche godgeleerdheid en de Zending, zoowel de Inwendige als de Uit wendige Zending, Dr J„ H. Semmelink, Ned. Herv. predikant te Almen, die op het drietal stond met dr. P G.. v. Itterzon. Ned. Herv. predikant te 's-Gravenhage die al eens op de voordracht stond voor dc benoeming van hooglesraar aan de Rijks universiteit te Leiden in de vac. van prof. dr. A. Eekhof en dr. K. H. Miskotte, idem te Haarlem, die ook de vorige maai op het drietal stond. Jan Herman Semmelink werd 20 Juli 1888 te Ambt-Doetlnchem. waar zijn vader land bouwer en wethouder was. geboren. Hij ontving zijn opleiding aan het gymnasium te Doetinchem en studeerde aan de Rijks universiteit te Utrecht, theologie. Aan deze universiteit promoveerde hij ook tot doctor in de theologie op 'n proefschrift getiteld; „Prof. Dr. J. H. Gunning, zijn ontwikke lingsgang en zijne beginselen". In 1911 can- dldaat geworden ln Noord-Brabant aan vaardde de nieuwe hoogleeraar 5 Jan. 1913 het predikambt te Kleverskerke Z.)waar zijn voorganger, ds. H. Visser, die naar Rllland-Bath vertrokken was, hem beves tigde en aan welke gemeente Prof. Sem melink zich verbond, sprekende over 2 Tim. 2 11—13. In 1917 vertrok dr. Semmelink naar Wehl om zich 7 Aug. 1927 te verbinden aan zijn tegenwoordige gemeente spreken de over Joh. 15 5b. na tevoren te Zijn be vestigd door ds. A. Offerings van Scheve- ningen. Dr. Semmelink maakte ook deel uit van 't prov. kerkbestuur Van Gelderland, alsmede van de commissie van voordracht voor de benoeming van kerkelijke hoog leeraren. Van zijn hand verschenen bijdragen In het Doetinchemsch Weekblad, in het tijd schrift „Onder eigen vaandel" (o.a. over: „De kerkbeschouwing van prof. dr. J. H. Gunning) en in de „Vox Theologlca" (o.a. over: „De dogmatische beteekenis van Gunning"). Sedert 1918 is prof. Semmelink leeraar Hebreeuwsch aan het Gymnasium te Doe tinchem. In zijn woonplaats bekleedt hij verschillende functies. Zoo is hij voorzitter van de afd. AlmenHarfsen van het Groene Kruis. Prof. Semmelink, die een warm vereerder is van Gunning kan worden gerekend tot de rechts-ethlsche richting. VERRULMING OOGST GROEN TE PLUKKEN LANDBOUWERWTEN. Wij vernemen van bevoegde zUde. dat wezens de mindere uroducMe aan eroen te plukken erwten en de zrootere vraag voor conservenlndustrte en uitvoer, de oozst van deze erwten verruimd zal kunnen worden. Bijzonderheden omtrent de hiervoor uit te reiken oogstvergunningen, we'ke uitslu1- tend voor oogst 1937 zullen gelden, ziin te bekomen bij de Drovinciale landbouw- crlslsorganlsaties en worden zoo spoedig mogeliik bekend gemaakt. DE HOUDING DER BRITSCHE REGEERING. In een schriftelijk antwoord heeft Eden het Lagerhuis de verzekering gegeven, dat de Britsche regeering geen overeenkomst met Duitschland zal sluiten, die onvereenig. baar zou ztln met de Volkenbondsverpllch- tingen. het pact van Parijs of de verplich tingen iegens de Fransche regeering. Opgeheven wegens gebrek aan actief: A. Vooys te Katwijk aan Zee eu A. Tates Iiaarlemmermee; JAPAN. Vijfjarenplan voor industrieele mobilisatie De militaire autoriteiten hebben de com missie voor economische nationale coördi natie een vijfjarenplan voor industriee'.e mobilisatie voorgelegd, waarmee een bedrag van in hel gehee! negen milliard gemoeid is. Volgens het plan zou de Japansche in dustrie in de jaren 1938/1942 haar produc tiecapaciteit verdrievoudigen, teneinde het hoofd te kunnen bieden aan de eisehen van het program der heruitrusting van leger en vloot FINSCHE REGEERING BIJEEN. De ministers en de onderstaatssecreta rissen zijn vanmorgen te Parijs ln kabi netsraad bijeengekomen onder voorzitter schap van Chautemps. Na een gedachten- wisseling over de Interne organisatie van den regeeringsarbeld wijdden de heeren zich aan het beschouwen van den polltle- ken toestand en de voorbereiding van de regeeringsverkiaring. De minister-presi dent zette de groote lijnen daarvan uiteen; de redactie zal definitief worden vastge steld hi de kabinetszitting van Maandag morgen a.s. die door Georges Bonnet zal worden bijgewoond. Nader wordt gemeld, dat Chautemps bij den aanvang der zitting In bewogen woor den dank bracht aan Blum en Daladier voor den steun, dien zij hem geboden heb ben bij de oplossing van de regeerlngs- crlsis Een der belangwekkendste gedeelten van de regeeringsverkiaring heeft betrek king op de oplossing van het financieels vraagstuk en kan pas geredigeerd worden na aankomst van Bonnet. In den minister raad van Dinsdag zal de laatste hand aan de verklaring gelegd worden Delbos heeft ziin collega's een korte uit eenzetting van den Internationalen toe stand gegeven. IIEVIG ONWEDER IN ZUID-SLAVIB. In de buurt van Slawonsky en Brod (Z.- Slavië) heeft een lievig onwedea- gewoed, waarbij een schade Ls aangericht, welke ge schat wordt op 50 mlllipen dinar. De met dit onweder gepaard gaande hagelslag heeft groote schade aan de wijngaarden veroorzaakt. Onze landgenoot veroordeeld tot 1 jaar en 9 maanden met aftrek van preventief. „DUITSCHE VOLKSKERK" REEDS VERBODEN. De chef der Duitscbe politie. Hlmml6r, heeft op grond van de verordening tot be scherming van volk en staat de „Duitsche Volkskerk" beweging van Dinter) voor ge heel Duitschland ontbonden en verboden. Dit besluit is onmiddellijk van kracht ge worden. Arthur Dinter, de leider der ontbonden beweging, heeft gedurende de laatste ja ren getracht een religieuze beweging op te bouwen, waarbij gestreefd werd naar een van JoodSche bestanddeelen ontdaan Chris tendom op den grondslag der rassenleer. (Het is pas acht dagen geleden, dat de „Duitsche Volkskerk" als godsdienstige be weging door den rijksminister van binnen- landsche Zaken erkend werd). AMF.RIKAANSCHE SENAAT KEURT LEGERBEGROOTING GOED. De Amerikaansche Senaat heeft de leger- begrooting ten bedrage van 663 millioen dollar goedgekeurd. De begrooting is in vredestijd nog nimmer zoo hoog geweest. Bij de debatten waarschuwde de demo cratische Senator Lewis er voor het leger niet te verzwakken. Er ls een bedrag van 33.756.561 dollar uitgetrokken voor de aanschaffing van nieuwe vliegtuigen. Het staande leger zal op een sterkte van 165.Ö00 worden ge bracht. EEN 124-JARIGE OVERLEDEN. Do bladen te Buenos-Aires maken mel ding van het overlijden te Mendona (Ar gentinië) van den 124-jarigen Teofllo Vi- dela. Deze man had meer dan honderd kleinkinderen en in September van het vorige jaar reed hij nog paard. Hij leefde, aldus de bladen, alleen van maté en wijn. Hij is derhalve op vrije voeten gesteld. (Speciale G.P.D.-berichtgeving). Het Volksgerecht te Essen deed heden uitspraak in het proces inzake hoog- en landverraad, waarbij onze landge noot de res. luitenant Aalders betrokken is. Kort voor de zitting aanving trok het de aandacht, dat er op de beklaag denbank slechts 10 personen hadden plaats genomen. Geheel afgezonderd van dc anderen zat een der hoofdbe- klaagden Böckling, terwijl de plaaAs naast hem leeg was. Bij informatie deelde men ons mede, dat de twaalfde hoofdbeklaagde, dr. Karl Wegerhoff, inmiddels in de gevan genis door een zenuwinstorting over leden was. Het Volksgerecht veroordeelde onzen landgenoot Aalders lot 1 jaar en 9 maanden gevangenisstraf wegens het verleenen van hulp aan landverraders onder bezwarende omstandigheden. Deze straf geldt echter met aftrek van preventieve hechtenis, zoodat Aal ders nog heden in vrijheid gesteld is. De hoofdbeklaagde Böckling werd veroo"deeld tot 12 jaar tuchthuisstraf met 10 jaar eerverlies; de overige ver dachten werden veroordeeld to«i tucht huisstraffen varieerende van 31 jaar. zoo was geweest, zou hij bij den zware* mist al veel eerder ongelukken gemaakt hebben. Voorts achtte pleiter het hoogst onver antwoordelijk van den staat om een der gelijk massaal voorwerp onverlicht midden op den weg te laten staan, al was dat aan een nog niet voor 't verkeer opengestelde» weg. Den dag na het ongeluk heeft men inderdaad een roode lantaarn bij den hijschkraan neergezet. Wat de gevorderde boete betreft, deze zou toch door de ouders van verdachte be taald moeten worden, zoodat zij in dit op zicht haar doel geheel mist. Met klem drong pleiter daarom op vrij* spraak aan. De uitspraak werd bepaald op 29 Juni. DE OVERVAL OP DE GELDAUTO AAN DE OVERZIJDE VAN HET IJ. Verdachte tot 4 jaar veroordeeld. Het Gerechtshof te Amsterdam bevestig de vandaag het vonnis van de rechtbank, waarbij de 22-jarige ijzerwerker F. de J wegens een inbraak in het kantoor van de N.V. Scheepswerf en Machinefabriek Ver- schure en Co. en wegens zijn aandeel in de overval op de „geldauto van de Neder- landsche Scheepsbouwmaatschappij werd veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf. De procureur-generaal had vijf jaar ge- eischt. Verd. zou ln den nacht van 1 op 2 No vember hebben ingebroken in het kantoor van de fabriek, de brandkast werd gefor ceerd en ongeveer f. 6000 gestolen. In de tweede plaats zou hij op 17 Januari een overval hebben gepleegd op de auto, waar mee de loongelden naar de Nedërlandsche Seheepbouwmaalschappij werden vervoerd. De roovers maakten zich meester van f. 30.000, doch moesten hun bult weer in de steek laten. De verdachte bleef ook ln hooger be roep belde misdrijven ontkennen. Na het uitspreken van het arrest merkte de president op: „de straf is niet ver hoogd, de J„ waarop verdachte, die steeds zijn onschuld volhield, antwoordde: „dat valt me nóg erg mee". DE TOESTAND OP TRINIDAD. De gouverneur heeft een proclamatie uit gevaardigd, waarin hij een beroep doet op de stakers weer aan het werk te gaan. HIJ erkent, dat de kosten voor levensonderhoud gestegen zijn en belooft, dat de regeering direct pogingen ln het werk zal stellen om een overeenstem ming tot stand te brengen in de kwestie der loonen Het Britsche oorlogsschip Exeter heeft mariniers aan land gezet, die te Port of Spain en in de suikercentra zijn gestatlon- neerd. Bij de ongeregeldheden zijn in het ge heel 14 personen gedood en 44 gewond. MEXICO Nationalisatie der spoorwegen. Tijdens den ministerraad heeft de pre sident der republiek, Cardenas, een decreet geteekend, waarbij de Mexicaansche spoor wegen worden genationaliseerd. De spoor wegen werden tot nu toe geëxploiteerd door een particuliere onderneming, waar van de meerderheid der aandeelen in han den van den staat waren. Om de funttion- neering der spoorwegen te verzekeren heeft Mexico in de laatste 25 jaar verscheiden leeningen in het buitenland moeten opne men, met name in de Vereenigde Stater, Er werd nimmer rente uitgekeerd. Kapi taal en Interest gingen het bedrag van 270 j millioen (goud) dollars te boven. DE BENOEMING VAN PARLEMENTAIRE ONDER-MINISTERS IN JAPAN. Officieel wordt medegedeeld, dat 24 par lementaire onder-mimsters zijn benoemd De Seyoekai en de Minseito hebben Ieder 10 vertegenwoordigers, de overige vier zijn benoemd uit de leden der kleine partijen. DE A.S. VERKIEZINGEN OP IERLAND. Voor de op 1 Juii te houden verkiezingen voor den Dail op Ierland zijn meer dan 250 personen candidaat gesteld: de regee- ringspartij (de Valera) 100, de oppositie partij (Cosgrave) 97, de arbeiderspartij 23 en de onafhankelijken 38. De verkiezingen voor den Dail geschie den volgens een stelsel van evenredige ver tegenwoordiging. Mannen en vrouwen bo ven 21 jaar hebben stemrecht. De landdag bestond tot nu toe uit 153 leden, van wie zes door de universiteiten werden afge vaardigd. In 1935 werden de kieskringen hergroe- peerd en hun aantal teruggebracht tot 138, waarbij dan nog de universiteiten komen. De Dail wordt voor zes Jaren gekozen. DOODELIJK ONGEVAL TE ZOETERMEER. Auto tegen hijschkraan gereden. In den nacht van 4 op 5 April is op het nieuwe gedeelte van den rijksweg den Haag —Gouda, onder de gemeente Zoetermeer. een auto, bestuurd door den 18-jarigen B. B. tegen een midden op den weg staanden hijschkraan gei eden met het gevolg, dat het voertuig geheet in elkaar werd gedrukt en de belde inzittenden zoodanig werden verwond, dat de medepasagier, een oom van B„ ter plaatse nog overleden is B zelf kreeg kwetsuren aan ledematen en hoofd, doch deze bleken niet van ernstlgen aard te ztln. Wegens het veroorzaken van dood door schuld moest de Jeugdige automobilist zich heden voor de Haagsche rechtbank verant woorden. Uit het getuigenverhoor bleek, dat het bewuste eedeelte van den weg nog niet. voor het verkeer was opengesteld doch dat voor he* rijden daarover wel vergunningen werden verleend en dat ook we; automo bilisten zonder vergunning den weg ge bruiken. Behalve de hijschkraan stonden er nog wel meer voorwerpen op den weg en daar het dien avond zwaar mistte, was uiterste voorzichtigheid daar ter plaatse geboden Een vrachtwagen-chauffeur, die aan dat weggedeelte werkte en na het ongeluk zich onmiddellijk naar de plaats des onheils spoedde, zelde dat hij op zijn hardst 40 km, per uur kon rijden, waarbij de medepas sagier uit veiligheid voortdurend de hand aan de handrem had. De officier van justitie, mr. van Asch van Wijck, wees er in zijn requisitoir echter op, dat verdachte zelf bij de politie verklaard heeft ongeveer 50 k.m. te hebben gereden. Dit was veel en veel te hard, omdat de weg vol met obstakels was en het ontzet tend mistte. Bovendien had verdachte geen vergunning om op den weg te rijden. De schuld van verdachte staat volgens spr. dus wel vast. doch welke strafmaat moet men toepassen? Verdachte is door de omstandigheden al zeer zwaar gestraft. Zijn oom, van wien hij veel hield, is overleden en hij zelf heeft eenlge weken in het ziekenhuis gelegen. Spr. achtte een hooge geldboete op haar plaats en requireerde f. 1000.— subsidiair 100 dagen hechtenis. De verdediger, mr. Nord Thomson, vroeg zich allereerst af, waarom eigenlijk een vervolging was ingesteld. Verdachte is al genoeg door de feiten gestraft en als waar schuwende maatregel achtte pleiter een straf evenmin gerechtvaardigd, daar verit AMSTERDAM, 24 Juni. Volgde de markt hedenmorgen nog slechts aarzelend het door Wallstreet aan gegeven hoogere niveau, bij opening van de officieel* effectenmarkt bleek weldra cat ae vaste stemming van Wallstreet aan hel Damrak niet onopgemerkt voorbijging Het scheen de Londensche beurs t; zijn, welke hiertoe den stoot had gegeven. De verminderde spanning in de buitenland- schc politiek heeft de markt ontdaan van deD druk, welke de opwaartsche beweging gisteren plotseling tegenhield. Hoewel men in Amerika nog verre ver wijderd is van een definitieve oplossing der arbeidsgeschillen, schijnt de bemiddelings- commissie niet zonder resultaat te zullen werken. In Wallstreet ls men althans opti mistischer gestemd en dat wil in deze om standigheden reeds veel zeggen. Minder goed daarentegen blijft de beoordeelng der financieele positie van Frankrijk, welke ondanks het optreden der nieuwe regeering wederom bezorgdheid wekt. Afgewacht moet worden, welke maatregelen de nieuwe minister van Financien Bonnet denkt te nemen, maar inmiddels valt een toene mende belangstelling van Parijs voor arbi tragewaarden te bespeuren, hetgeen ertoe bijdroeg, de markt hier een vast aanzien te verleenen. In de eerste plaats waren Koninklijke Olie ingevolge belangstelling van Fransche zijde 5"/» hooger op 425"/o en viel hierin een matige affaire waar te nemen. Vervolgens was H.V.A. licht gevraagd en 6"/o beter, ter wijl ook de beide andere arbitragewaarden t.w. Philips en Amsterdam Rubber hooger gewaardeerd werden. Philips verbeterde 6 procent en Amsterdam Rubber werd bij' opening op 281°/o gedaan. Toch was de af faire niet groot en met name in de Rub- berafdeeling ging het zeer stil toe, ofschoon ook de minder courante soorten op iets hooger peil kwam. Behalve Philips trokken ook de andere Industrleelen aan, Aku was iets beter en Unilever kwam op 160. Op de Suikermarkt volgden de specifieke soorten niet volkomen het voorbeeld van het hoofdfonds. Zoo waren Java Cultuur en Nlsu slechts onbeteekenend hooger. De petroleummarkt was algemeen vast. Ook voor aandeelen Shell. Wat de overige afdeellngen betreft, vertoonde de Tabaks- markt een zeer vast element in Senembah. waarvan de aandeelen 6°/, opliepen tot 322°/». Oude Delj was een pbar procent en ook Dell Batavia sloot zich latei bij het hoogere koerspeil aan. De Scheepvaart markt was prijshoudend en zeer kalm. Amerikanen bleven goed gedisponeerd. In Anaconda en Staalwaarden was eenlge af faire In het verdere verloon werd het aanzien van de markt over de geheele linie on geanimeerd. De koersen wisten zich echter behoudens een onbeteekenende afbrokkeling goed te handhaven De beleggingsmarkt was prijs houdend Met een luiere tendenz voor de nieuwe 3 Nederland, die od 94 3/8 kwam. WISSELKOERSEN. Londen 8.98 8.99 5/16) Berlijn 72.90 (72.94) Parijs 8.10 1/4 (8.103/4). Brussel 30.72 130.71). Zwitserland 41.69 (41.72). Kopen hagen 40.12 1/2 (40.15). Stockholm 46.35 146.37 1/2). Oslo 45.17 1/2 45.20)N.-York 1.817/8 (1.817/81. Praag 6.34 (6.34). Prolongatie .1%. Part. disc. 1/83/16. Daggeld 1/4. Regtstermarken 37 3/4. Crediet Sperr- marken 16 1/2. Effectensperrmarken 16 3/8 Reismarken 51. Bankpapier 44 3/4. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 23 Juni. Noteering melkveiling „Leiden". Week van 27 Juni tot 3 Juli. Consumptiemelk 1ste klas f. 6.50: 2e klas f. 6.25; 3e klas f.6. Prijs voor te leveren boven taxemelk in georganiseerd overleg voor het district Leiden voor de week van 23 Juni tot 3 Juli, gelijk aan den door de regeering vastgestel de prijs. Noteering Coöperatieve Groenten-, Fruit en Bloemenveiling-Vereen. „Leiden en Omstreken", 23 Juni. Savoye kool per 100 KG. f. 2.90; Uien f. 9; Peen f.3—9; Aardappelen f. 2.406; An dijvie f.25; Sla f.25; Aardbeien f.8 62; Snijboonen f.2747; Stamboonen f.37 —44; Tuinboonen f.38; Doperwten f.14 24: Peulen f.11—38; Postelein f. 5—10; Spinazie f.716; Tomaten A f.1824; B f.18—28; C f.16—20; CC 1. 12—16: Andijvie per 100 stuks f. 0.602.30; Komkommers f. 1.50—4.40; Bloemkool f.2—12.70; Salade f. 0.60—2.70; Rabarber f. 0.20—1.40; Kroten per 100 bos f. 1.702.90; Pieterselie f. 0.80 1.70; Radijs f. 1.70: Selderie f. 0 60—1 70; Uien f. 1.302.70; Peen f.39.20; Rabarber f. 1.10—4.10. WADDINXVEEN, 23 Juni. Eierenveiling, aanvoer 461 kipeieren. Prijs f. 2.80—3.45; een partijtje eendeieren f. 2.50 p. 100 stuks. WESTLAND, Coop. Centr. Westlandsche Snijbloemenveiling, 23 Juni. Spectrum 2.00 4.60. Salmon 2.204.50, Rose 1.503.60, Topsy 1.903.90 Gemengd 4.20—5.70, Ger- bera 3.00—3.80, Robert AUwood 2.30—5 20, Shijgeranium 1.50—1.60. Jap. Lelie 2.00 2.70. Regalis 1.602.20. Zinnia 3.20, Clematis 2.804.30 alles per 100: Sprengerie 4—6 ct., oViolieren 1525 ct., Convillis 8—11 ct.. La- dachte als een zeer rustig en bekwaam rij-v+hyrus 2'/i12 ct., Gladiolen 2145 cent, der bekend staat. Dat verdachte roekeloos Duizendschoon 3—7 ct., Iris 6—6 ct„ Ixia. en onoordeelkundig heeft gereden, moest 4—8 ct., alles per bos. pleiter met stelligheid bfftwlsten. Als dat 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3