LEIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 19 Juni 1937 Pit Uit de Omstreken Laatste Berichten Stadsnieuws Binnenland WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 764. BINNENLANDSCH WEEKBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste stand 769.3 te Vardoe. Laagste stand: 759.7 te Blaavandshoek. Verwachting tot den avond van 20 Juni: Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. Hall tot zwaai bewolkt. Kans op regen- ot onweersbuien, iets warmer. BUITENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De statlonnalre depressie op de Noord- eee is nog steeds aanwezig, doch vult lang zaam op. Nieuwe minima vormden zich over het Kanaal en West-Frankrijk. Het gebied van hoogeluchtdruk op den Oceaan aeemt geleidelijk in beteekenis af, dat over Scandinavië en Finland breidt zich naar het Zuidoosten uit en reikt reeds tot het Kattegat. Tusschen belde gebieden ligt een lang strookvormig gebied van iage- luchtdruk dat reikt van IJsland over de Noordzee en West-Frankrijk tot het Wes telijk deel der Mlddellandsche Zee. Aan de Oostzijde begint de continentale warmte tloh weer over het Oostzee-gebied en 6candlnavië naar het Westen uit te brei den. Over Engeland en het continent be wegen zich met matige snelheden nog arctische koude luchtmassa's. Op veie plaatsen in West- en Centraal-Europa Is de ochtend-temperatuur 5 tot 6 graden onder normaal. Op IJsland werd het veel koeler. De Alpen-stations melden thans heldere lucht en zwakke winden, echter nog met zeer lage temperaturen. (Jung- fraujooh minus 10 graden) De sneeuwval is er thans geëindigd (Santis meldt nog i m.m. In den nacht). In Finland bedraagt de ochtend-temperatuur 24 tot 25 graden, langs de Noorsche kust binnen den Pool cirkel 16 graden. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 DDR. Parijs: windstilte. 11 gr. C., regen. Londen: N.N.W., 10 gr. C.. bewolkt. Berlijn: windstilte, 10 gr. C., mooi. Nice: windstilte, 20 gr. C., zw. bewolkt. LDCHTTEMPERATDDR. S uur voorm.: 11 gi. C. (52 gr, F 12 uur 's midd.: 12 gr. C. (54 gr. F.) 3 uilr nam.: 12'/i gr. C. (55 gr. P.) WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer", 's Middags 12 uur: 17'/i gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 16'/i gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ta. Zaterdag: 9.56 nam. tot 4.06 voorm. Zondag: 9.57 nam. tot 4.05 voorm. MAANS. OP. EN ONDERGANG. 13 Juni: op: 17.24 uur; onder 1.44 uur. DUITSCHLAND De Kerkstrijd - Marinemutaties. Volgens in Berlijn ontvangen berichten schijnt de Gestapo thans haar optreden legen de evangelische kerk tot de provin cie te hebben uitgebreid. Overal worden de in oppositie zijnde pre dikanten verhoord, terwijl nog weer twee predikanten zouden zijn gearresteerd, n.l. os. Mlddendorf uit Oldenburg en ds. Heim uit Schneidermuehl. Sinds het aan de macht komen van de nationaal-socialisten zijn ongeveer 500 pre dikanten en kerkelijke functionarissen in de gevangenis en het concentratiekamp ge- set en weer vrijgelaten. Een nauwkeurig overzicht leidt tot de conclusie, dat op zijn winst vier en twintig predikanten niet lan ger vrij zijn in hun bewegingen. Dg rechtbank te Koblenz heeft eeri 42-ja- tigen Franciscaner broeder wegens onzede lijke handelingen met minderjarigen tot 4 jaar tuchthuis veroordeeld en verlies van sijn burgerlijke eer voor denzelfden tijd. Naar Reuter uit Berlijn meldt, zijn ver scheidene wijzigingen aangekondigd in de Bevelvoering op de voornaamste Duitsche oorlogsschepen. Kapitein ter zee Fanger, die het bevel li,® over he' pantserschip „Deutsch- jand", is tot commandant van de fortifica ties op de Noord-Friesche eilanden, langs de westkust van Sleeswij k-Holstein be noemd. Als commandant van de „Deutschland" wordt hij opgevolgd door kapitein ter zee wenneker, oud-marlne-attaché in Tokio. Ook het pantserschip „Admiraal Graf ®pee", het linieschip „Schlesien" en de kruiser „Karlsruhe" hebben nieuwe com mandanten gekregen. POLEN De arrestatie van communisten. Het aantal gearresteerde communisten bedraagt thans 140. Onder hen is een spe cie koerier, die twee dagen geleden uit Moskou was aangekomen, met de opdracht °P®nbare meening in verband met ds .il U'ng van maarschalk Toechat- tjewskl ti bewerken. DANZIG De verdwijning van Wieehmann. Do tegenspraak der autoriteiten ten spijt blijft men in opposltioneele kringen ge- looven, dat het in de nabijheid der stad gevonden lijk dat van den verdwenen so- cialistlschen afgevaardigde Wieehmann is. In het lijkenhuis weigert men het stoffe lijk overschot te laten zien. Men wil ook niet mededeelen of het reeds begraven is. ZUID-AFRIKA Hertzog ontevreden. Als een van de laatste kronlngsgasten is generaal Hertzog gisteren uit Londen naar Zuld-Afrika vertrokken. Tevoren had hij nog een langdurig onderhoud gehad met Malcolm MacDonald, den minister voor de Dominions, over de toekomst van de inboorlingen-protectoraten in Zuid- Afrlka. Hertzog verklaarde aan een persver tegenwoordiger zeer teleurgesteld te zijn over den uitslag dezer besprekin gen. Wanneer de Engelsche regeering geen andere houding aanneemt, dan zullen de gevolgen van zeer onaan- genamen aard zijn. Te Kaapstad houdt men staande, dat overdracht van de protectoraten aan de Zuid-Afrikaansche Unie, overeengekomen was toen de Unie gevormd werd en dat deze overdracht niet mag uitblijven. TSJECHO-SLOWAKIJE Een conflict over een Duitscher. Eenige Duitsche bladen bevatten een uit voerig relaas van een zekeren Bruno Weigel, een Duitschen onderdaan, betreffende mis handelingen waaraan hij, na in November 1.1. te zijn gearresteerd, in een Praagsche gevangenis zou hebben blootgestaan. Pas vorige maand was hij vrijgelaten .De reden der arrestatie wordt niet gemeld. De „News Chronicle" meldt, dat de Duit sche gezant te Praag bij de Tsjecho-Slo- waaksche regeering een protest heeft inge diend tegen de mishandeling. De Duitsche regeering zou eischen, dat de politle-agenten, die aan de beweerde mis handeling zouden hebben deelgenomen, streng worden gestraft. Weigel zou de verklaring onder eede aan de nationaal-soclalistische autoriteiten heb ben afgelegd. Bevestigd is echter nog niet dat de Duit sche regeering heeft geprotesteerd, zelfs wordt dit in twijfel getrokken. Van de zijde der autoriteiten in Tsjecho- Slowakije is een uitvoerig dementi uitgege ven, dat echter In Dultschland te snel af gekomen wordt geoordeeld dan dat een grondig onderzoek zou mogelijk zijn ge weest. De pers vroeg zich af met welk doel deze sensationeele onthullingen gedaan ziln zoo kort voor het vertrek van von Neurath naar Londen. Eenige zinsneden in de „Di- plomatisch-Polltische Korrespondenz" ver schaffen in dit opzicht een enkele aanwij zing. Dit orgaan schrijft, dat de „oorlogs psychose" in Tsjecho-Slowakije een belem mering is voor de pacificatie van Europa, welke dringend noodzakelijk is en dat „het gevaarlijke Tsjechische chauvinisme" verantwoordelijk is voor de Europeesche toestand en de buitenlandsche betrekkin gen van Tsjecho-Slowakije. Het is tijd, aldus het orgaan, dat Praag zich aan de werkelijkheid aanpast en een politiek gaat voeren, die in overeenstemming is met zijn ligging in midden-Europa. Deze aanval heeft in zekere diplomatieke kringen het vermoeden doen rijzen, dat de Duitsche regeering de diplomatieke con junctuur gunstig acht om Tsjecho-Slowa kije te noodzaken tot het toestaan van een vérstrekkende polit-ke en juridische auto nomie aan de Duitsche minderheid in het land. VEREENIGDE STATEN De strijd tegen de internationale speculatie. De mogelijkheid van een versterking der monetaire overeenkomst tusschen de Ver eenigde S'aten, Enze'and en Frankrijk, om de internationale SDeculatie te bestrijden, maak. op hei oogenblik een onderwerp van bespreking uit tusschen het ministerie van financiën en den federal reserve board. Uit officieele bron wordt vernomen, dat deze studie ten doel heeft na te gaan door welke middelen het ministerie van finan ciën vollediger en sneller inlichtingen zou kunnen ontvangen, dan die waarover zij thans beschikt aangaande den kapitaal- uitvoer uit de Vereenigde Staten. Deze lnlich'ingen worden het ministerie thans welwillend verstrekt door particuliere banken als de daarbij betrokken geldsom men belangrijk zijn of operaties met de federal reserve bank noodzakelijk maken, of Indien zii voortvloeien uit opgaven om trent belastingen. In het eerste geval zün zij onvolledig in het tweede geval komen zij te laat om de schatkist nog de gelegenheid te geven tusschenbeide te komen. Verbete ring van dezen flnancieelen controle-dienst stuit od groote moeilijkheden. De overwo gen maatregelen moeten constitioneel zijn en bovendien niet van dien aard, dat zii regelmatiee transacties belemmeren of oppositie uitlokken van hetkaci'aal welks steun noodzakelijk blijft voor Roosevelt om het economisch herstel van de Vereenigde Staten mcgeliik te maken. Officieele kringen verklaren, dat deze studie geschiedt in samenwerking met de andere onderteekenaa-s van de drievoudige overeenkomst zoo mogelük te geraken tot de (oecassins van overeenkomstige controle maatregelen in de drie 'anden. hetgeen de uitwisseling van inlichtingen zou verge makkelijken In de omgeving van het mi nisterie van financiën is men echter van meening, dat het succes van deze studie problematisch blijft. KATWITK AAN ZEE. DE INSTALLATIE VAN DEN HEER J. A. COLLETTE TE DEN BRIEL. Talrijke sprekers. Gelijk we reeds berichtten, vond gisteren onder groote belangstelling te Den Briel de installatie plaats van den heer J. A. Col- lette als burgemeester van Brielle. Na een hartelijke ontvangst aan de grens der ge meente en een rondrit door de feestelijk bevlagde stad is de heer. Collêtte op het Raadhuis eerst toegesproken door den loco burgemeester, den heer A. Mol, die hoopte dat God den heer Collette de kracht en wijsheid moge geven om zijn functie tot heil der gemeente Den Briel uit te oefenen. Ook richtte hij vriendelijke woorden tot mevrouw Collette. Na het omhangen van den ambtsketen, hield de heer Collette een rede, waarin deze verklaarde, dat het zijn hartewensch is geweest, tot het burgemeesterschap te worden geroepen. Groot was zijn vreugde, dat het juist den Briel is, waaraan hij zijn krachten geven mag, dg stad- met een zoo beteekenlsvolle historie. Spr. verklaarde te zullen streven naar onpartijdigheid en voelde de moeilijkheid om in de plaats van zijn voorganger, mr. Egter van Wissekerke te moeten treden. Nog werd het woord gevoerd door ir. P. F. v. d. Wallen, de gemeentesecretaris van den Briel, de heer C. J. v. d. Ban, namens de hoofden van dienst en het overige per soneel, mr. F. Egter van Wissekerke, oud burgemeester van den Briel, de heer Lin deman namens de burgemeesters van Voorne en Putten, ds. Hooykaas namens de vier kerkgenootschappen, de heer Sel- horst, mr. W" J. Woldringh van der Hoop en mr. dr. J. Schokking, resp. burgemeester en oud-burgemeester van Katwijk, de ge meente-secretaris van Katwijk de heer D. C. O. Boekhoven, de heer C. v. Tongeren, raadslid van Katwijk, alsmede door een oom van den heer Collette, oud-burge meester van Beetsterzwaag, bij wien de heer Collette zijn eerste opleiding in de gemeente-administratie heeft genoten. Zij allen brachten in hartelijke bewoor dingen hun gelukwenschen over. 's Avonds vond nog een drukbezochte re ceptie plaats, waarna den heer Collette een serenade Is gebracht. De kinderen van de lagere scholen brachten den heer Collette een zanghulde, waarna zij getracteerd werden. LISSE. De muziekvereenlging V.O.O.A. te Lis- serdijk hoopt hedenavond op het terrein van den heer Clement een concert te geven. B. en W. maken bekend, dat Donder dag as. op de gewone uren bij de genees- heeren gelegenheid zal zijn tot kosteiooze inenting of herinenting. RIJNSBURG. GEMEENTERAAD. De woningbouw - School ver voedingen. De Raad vergaderde. Aanwezig alle leden. Ingekomen stukken. Van het Verificatie- bureau omtrent kasopname bij de Gemeen tebedrijven. Alles in orde bevonden. Naar aanleiding van het rapport besprak dr. Jon ker den grooten achterstand bij het Water leiding- en Electriciteitsbedrljf. Ook wees hij op de onregelmatige meteropname. Weth. v. d. Vijver lichtte een en ander toe en wees op de vermindering van personeel bij de bedrijven. Eveneens een schrijven v. Ged. Staten over het uitbreidingsplan der gemeente. De verplichting wordt opgelegd, dit plan te wijzigen. Een Kon. Besluit, waarbij de gemeen te verplicht wordt vóór 1 Juli a.s. aan de Woningbouw-Vereeh. „Spinoza" de noodige voorschotten en terreinen be schikbaar te stellen voor den bouw van 41 woningen. Ook in verband met het Uitbreidingsplan een schrijven van de N.Z.H.T.M. voor even tueel aan te leggen dubbel spoor. De vergoedingen aan de Schoolbesturen krachtens art. 101 werden dan vastgesteld over 1934. De kosten per leerling der open bare school bedroegen in dat jaar f. 12.54. De school Kerkstraat heeft aangevraagd f. 3187.22 en ontvangst f. 2492.32; de school Vliet N.Z. heeft aangevr. f. 1453 en ontv. f. 1069.03; de school Smidstraat heeft aan gevraagd f. 2679.54, had recht op f. 2721.18; de school Hofstraat heeft aangevr. f. 2752.04 en had recht op f. 3536.28. Over het eventueel te weinig en te veel genotene worden eenige vragen door den voorz. beantwoord. Daarna werden de ult- keeringen goedgekeurd. Eenige wijzigingen in de gemeente-be grooting alsmede af- en overschrijvingen werden goedgekeurd. Bij de wijziging in de begrooting 1937 tot een bedrag van f. 558 vroeg de heer Zand bergen wat de post f. 200 voor de volkshuis vesting beteekent. De voorz. antwoordde, dat met goedkeuring van Ged. Staten een deskundige is aangesteld om de verbeterin gen aan verschillende woningen te contro leeren. De heer Zandbergen vroeg, waarom de gemeente-opzichter daarvoor niet is aan gewezen. B. en W. achtten het beter, die controle op te dragen aan iemand buiten de gemeente. Toen dr. Jonker nadere in lichtingen vroeg, bleek, dat op advies van den Verhuurdersbond de keus gevallen is op den heer van Katwijk te Leiden. De pensioengrondslag van den heer Van Haarlem werd vastgesteld op f. 1450. De verordening betreffende het beroep bedoeld in de art. 1315 en 17 van het reglement autovervoer van personen, werd door den voorzitter toegelicht en goedge keurd. Aan den heer A. H. Omtzigt werd wegens zijn beoeming te Tubbergen op de meest eervolle wijze ontslag verleend als agent der arbeidsbemiddeling. In zijn plaats werd beoemd de heer D. Driebergen, thans tijde lijk als zoodanig werkzaam. Hel besluit van 23 Mei 1933 waarbij aan mevr. SchimmerOdendaal als gewezen onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de O. L. S. wachtgeld is verleend, werd in zooverre gewijzigd, dat dit wachtgeld niet ln 1950, doch in 1941 zal afgeloopen. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijvingen: A. Galjaard, 3 Octoberstr. 16, Leiden. Kapperssalon. Eigenaar: A. Galjaard, Lei den. De Nieuwe StoomwasscherijPrins Hen drikstraat 1 D, Alphen a/d. Rijn. Eigenaar: J. van Slagmaat, Alphen a/d. Rijn. Ritsema filiaal, Hooigracht 3, Leiden. Hoofdz.: Hilversum, Liebergerweg 104. Ver koop van stofzuigers. Wijziging: J. J. Lokker, Kaiserstr. 22, Leiden, Han del in radio-artikelen. Uittredend Eigenaar J. J. Lokker, Leiden. H.M. de Koningin naar „De Ruigenhoek". Het ligt in het voornemen van H.M. de Koningin om a.s Dinsdag 22 dezer „De Ruigenhoek" te betrekken voor een zomer- vaca-ntieyerblljf van een zestal weken. NEDERLANDSCH GENOOTSCHAP TOT ZEDELIJKE VERBETERING DER GEVANGENEN. Te1 Amsterdam hefeft heden de algemeene vergadering plaats gehad van het Neder- landsche Genootschap tot zedelijke verbe tering der gevangenen. De voorzitter van het genootschap, mr. dr. J. Wijnveldt, advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, heeft in de ochtendvergade ring in zijn openingsrede gesproken over het vraagstuk der reclasseering. Vervolgens werd door den 'secretaris, den heer mr. dr. N. Muiier, het jaarverslag uit gebracht. Hierin werd meegedeeld, dat het aantal voorwaardejijik veroordeelden, dat in het afgeloopen jaar aan het genootschap werd toegewezen, 598 bedroeg tegen 455 in 1935: een toename dus met niet minder dan dertig procent, de grootste toename nog ooit in het genootschap beleefd, en verreweg het hoogste totaalcijfer ooit door het genootschap behaald. De voorwaardelijke invrijheidstelling blijft nog steeds een Voedeloos instituut. Slchts 57 gevallen werden in 1936 ln alle afdeelingen aan het genootschap toegewe zen, een aantal dat van geen beteekenis is. DE BRUG BIJ DORDRECHT. Geslaagd transport van Nijmegen naar Dordrecht. Na een tocht van verscheiden dagen kwam hedenmorgen het transport vanuit Nijmegen van de nieuwe spanning van de verkeersbrüg over de Oude Maas bij Dor drecht op zijn plaats van bestemming aan, waar het gevaarte aan zijn peilero werd vastgelegd. Het ligt in de bedoeling de eerst volgende dagen het brugdeel op te vijzelen tot het de vereischte hoogte zal hebben verkregen en het op de peilers zal worden geschoven. Dit werk zal echter eenige dagen in be slag nemen, zoodat wordt verwacht, dat de laatste étappe van het werk niet voor het einde van de volgende week zal geschieden. DE POSTVLUCHTEN. De „Torenvalk" is hedenmorgen van Ba tavia op de terugreis vertrokken, met mede neming van 235 kg. post, 8 kg. pakketpost en 54 kg, goederen. Voor de reis tot Amsterdam werden ge boekt twee, voor de tusschentrajecten 23 passagiers. Een en ander volgens het ambtenarenregl. Naar aanleiding van een desbetreffend verzoek van den heer H. de Mooy Azn. werd het tarief electriciteit voor koelcel len van den slagers gebracht van 18 ct. op 10 ct. per uur en wel gedurende het tijdvak I Juni1 October De Texas Maatschappij te 's-Gravenhage heeft verzocht een ondergrondsch benzine reservoir te mogen plaatsen vóór het per ceel Noordeinde 14. B. en W. vroegen mach tiging deze vergunning te verleenen op nader vast te stellen voorwaarden. Werd goedgevonden. De voorzitter deelde mede, dat Ged. Sta ten geen goedkeuring wenschen te ver leenen voor het verbeteren van den Voor- houterweg en een gedeelte Vinkenweg, zulks met het oog op de financieele positie van de gemeente. Eveneens hebben gefaald de pogingen om de gemeent ln een lagere klasse van de steunuitkeering geplaatst te krijgen, op grond van het feit, dat hst gemiddelde weekloon ter plaatse f. 1516 bedraagt. Van Rijkswege is een< grondig onderzoek Ingesteld. Wethouder v. d. Vijver vroeg naar het parkeerverbod in de Dubbele Buurt; de heer v. d. Gugten naar de huur van de onder wijzerswoning. In de volgende vergadering zullen B. en W. met een voorstel hierom trent komen. De heer Zandbergen wees op de wen- scheiijkheld van een parkeerverbod voor meerdere straten, o.a. het Noordeinde, waar achter de boomen geparkeerd zou kunnen worden. De voorzitter zeide over weging toe. De heer G. v. Delf acht het wenscheüjk, dat in de win term einden de Vcorbouterweg wordt verlicht, al is het door middel van petroleum. Dit punt werd in gunstige over weging genomen. Hierop volgde geheime zitting. WISSELKOERSEN. Londen 8.981/4; Berlijn 72.92; Parijs 8.10; Brussel 30.70'/!; Zwitserland 41.71; Kopenhagen 40.10; Stockholm 46.32'/!; Oslo 45.15; New York 1.817/8; Praag 6.34. Part. disc. 1/4; Daggeld 1/4. LEIDEN. 19 Juni. Botermarkt. Aanvoer 2100 KG. Fabrieksboter f. 1.53. Boerenboter 1.1.331.40 per K.G. Handel matig. LEIDEN. Turfmarkt van 14 tot en met 19 Juni Aanvoer 130.000 lange turf. Prijs oer 1000 stuks f. 7.508.00. LEIDEN, 18 Juni. Noteering Coöp. Groen ten-, Fruit- en Bloemenveiling-Vereen. „Leiden en Omstreken". Groene kool per 100 KG. 1.3.60; Peen f.78; Aardappelen f. 3.108; Andijvie f.24; Sla f.2—3; Aardbeien f.1227; Snijboonen f.2752; Stamboonen f.42— 50; Tuinboonen f. 710; Doperwten f. 10 22; Peulen f.836; Postelein f.313; Spi nazie f.7—15; Tomaten A f.2030: B f.20 —36; C f.16—24; CC f. 12—22; Andijvie p. 100 stuks f. 0.602.10; Komkommers f. 1.50 —4.10; Bloemkool f.2—12.90; Salade f. 0.60 —1.90; Perziken f.1020; Rabarber f.20 1.20: Kroten per 100 bos f. 2.102.80; Pie terselie f. 0.60—1.70; Radijs f. 0.50—0.60; Selderie f. 0.60—1.50; Uien f. 0.70—3; Peen f. 3.60—10.80; Rabarber f. 1.20—3.60. ROELOFARENDSVEEN. 18 Juni. Aard beien 1525 cent per KG.; sla f. 1.102 per 100 krop; snijboonen f. 3.554.75; stek f. 1.802.75; prinsesseboonen f. 5.60; peu len f. 0.754.15; doperwten f. 0.801.25; capucijners f. 1.101.15; tuinboonen f. 0.75 0.80 per 10 KG.; Augurken grof f. 4.50 per 25 KG. BOSKOOP, 18 Juni. „De Boskoopsche veiling". Rozen per bos: Else Poulsen 42 58 ct.; Mevr. van Straatenvan Nes 48 ct.; Butterfly 16—18 ct.; Pauls Scarlet 19—26 ct.; Rosa Mundj 4964 ct.; Pechtold 14— 19 ct.: Rosalandia 1318 ct.; Ingar Ohlson 38^-62 ct.; Wendland 41—51 ct.; Mac Kei ler 16—19 ct.; Edith Helen 19—32 ct.: Had- ley 1625 ct.; August Noach 1820 ct.; Prinses van Oranje 170 ct.; Ellen Poulsen 23 ct.; Florex 25—40 ct.; Gloria Mundi 44 65 ct.; Paul Grampel 5265 ct. Diversen per bos: Clematis Durandi 4147, idem the President 5060 ct.; idem Prins Hendrik i.301.80; Leeuwenbekken 2025 ct.; Campanula 812 ct.; Anjers 712 ct.; Le- lie's 15 ct.; Iris 12 ct.; Pioenen in soorten 3036 ct.; Delphinium 58 ct. RIJNSBURG 18 Juni. Groentenveiling. Aardappelen 1.501.75 per kist; Peen f. 6 3 per 100 bos: idem radijs 0.801.20; Tuin boonen f.7—8.50 per 100 K.G. Sla 1.0.80— 1.26 per 106 stuks. RIJNSBURG, 18 Juni. Bloemenveiling Blauwe iris 59 ct.; idem wit 57 ct.; idem purper 57 ctKorenbloemen blauw 10—16 ct.; rose 17—23 ct.; Galardia 35—70 ct.; Margrieten 3055 ct.Talma 3550 ct.; Campanula wit f. 11.20; Idem blauw 0.901.Parelanjers 0.160.24; Roode anjers 12—16 ct.; Witte lelies f.3—3.50; Immulatum f. 1.50—2; Convilli's 50—80 ct. VEUR, 18 Juni '37. Eng. komkommers le srt. f.2—3. 2e srt. f. 1.50—2, 3e srt. f. 1.50; Gele komkommers le srt. f. 23, 2e srt. f..1.50—2, 3e srt. f. 1.50; Kropsla le srt. f. 0.60—1.60, 2e srt. f. 0.60—1; Peen f.7—11; Bloemkool, le srt. f. 613.50, 2e srt. f. 26 per 100 st.; Tomaten midd. f. 1113, groote ronde f. 10—11, 2e srt. f. 11—13, 3e srt. f. 8 9 50, bonken f.67, uitschot f.57 per 100 pond; Andijvie per 100 f. 0.702.90; Spi nazie f. 0.25—0.50 per 4 K.G. Postelein f.3 5.20; Rabarber per 100 bos f. 0.601.20; Snijboonen f.0.354).43Spercieboonen 0.40 45; Peulen f.2023; Tuinboonen f.57; Doperwten f.1820; Druiven f.3033; Aardbeien f. 1016. KATWIJK a. d. RIJN, 18 Juni. Eerstelin gen f 1.501.75, drielingen f 0.801.30, kriel f 0.650.95 p. kist van 25 K.G. Bospeen f5.80—7.30, sla f 1—1.70, radijs f 0.70—1.10 p. 100 bos (krop). LEIDERDORP, 18 Juni. 3420 stuks eieren. Kippeneieren 2,903.20; Eenden eieren 3,003,10; Boter 6477; Kaas 17 28; Kippen 2560: Hanen 540; Konijnen 0.15—2.00. NOORDWIJKERHOUT, 18 Juni. Veiling „De Eendracht" Aardbeien 4181; Heu len 2,804,00; Doperwten 1,50; Tuinboonen 85—90. STOMPWIJK, 18 Juni. Aanvoer 5211 kip eleren, f 2.853.40. heneieren f 2.602.80, eendeieren f 2.352.75 p. 100 sutks. WESTLAND, Binnenland, veiling 18 Juni. Roode bessen 4065 ct., aardbeien 1324 cent, Frankenthalers 71—1.04. doperwten 1116 ct.. dubbele boonen 3439 ct., enkele boonen 5052 ct., groote boonen 3340 ct., frambozen 1.15125, kruisbessen 11 cent, postelein 56 ct., peulen 2232 ct., alles per kilo; Victoria-pruimen 21 ct., idem 2e soort 12 ct„ aardappelen 1.501.55, idem poters 1.001.15, uien 2.50 p. 100 bos: an dijvie 1.802.60, sla 1.40—1.70, p. 100 krop; asperges 26—27 ct., idem blauwe 21 cent, peen 67 ct., alles per bos; peterselie 1.50, rabarber 1.603.60, selderij 1.502.20 alles per 100 bos, bloemkool 7.0013.50, idem II 3 006,00, meloenen 1.55 per stuk, 2e soort f. 1.151.30 per stuk; perziken 11—16 cent, idem II 69 ct„ eieren 2.803.40, komkom mers A 2.703.00, idem B 2.40 beide per 100; groote boonen 8285 ct. p. kilo; tomaten A 3.05—3.30, idem B 2.75—2.90. idem C 2.85— 3.45, idem bonken 1.752.10, augurken A 25 ct., idem B 15 ct, beide per kilo; paprika 2.40 per 100. WESTLAND, Export. Veiling van 18 Juni. Bloemkool 6>/i11 ct.. idem II 2 3/4 cent, meloenen 1.301.50, idem 2e soort 70—80 cent, alles per stuk; peen 5'/i ct. per bos; tomaten A 2527 ct., idem B 2225 cent, idem C 2229 ct., idem CC 1220 ct., alles per kilo; groene komkommers 3.104.20, id. 2e soort 1.802.20 per 100. ZOETERMEER, 18 Juni. Eierveiiing Aanvoer 10.000 stuks. Kippeneieren 2,65 3.60; Eendeneieren 2,052,30. TER AAR. 18 Juni Andijvie 1934 ct., S avellen 12 c'. oer 4 ke. Peulen 0.45—3.85, DoDerw'en 0.80—1 30. Capuciinefs 0 90— 1.20. Tuinboonen 0 63—0 77 Sn'iboonen 3 20 —4.00. ubb. S'amor 3 60- 3 80 oer 10 kg. Postelein 7.10 B-e-Vn->=n 6 c Peen 4—11 ct oer bo; Sla 14.00 rer 100 s'uks B'.oem kool 215 ct Komkommers 2 505.00 Aard beien 7—12 ct. Tomaten A 9—13 ct.. Witte cape. 1.551.75. Blauwschokkers 190. Sel- deril 0.90—2.10, Peterselie 1902 50. 3n-l

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3