Drie helden Zoo'n bengel ANEKDOTEN Oplossingen Goede oplossingen RAADSELS heen mag je dan varen voor die zegels van de Sperwer? Trieneke van Manen. Ik ken je briefje al, vóórdat ik je naam heb gezien; dat komt door de mooie plaatjes van je post papier. En aardig, dat het verschillende kleurtjes zijn. Voor wie zijn die sokjes? En schiet je al op met het zwemmen? Jacobus Bronsgeest. Bedankt voor je raadsel. Jammer, dat je 2 oplossingen fout had. Volgenden keer zal het wel weer be ter lukken. Paulus en Willem Fred. Laman. Kun je zoo flink wandelen, Paulus? En jij bent ook een knap teekenneefje, Willy. (Zoo wordt je toch genoemd?) En dan uit je hoofd na geteekend, mooi gedaan. Marietje Laman. Heb je niet gelachen om mijn vraag? Bloeit de roos zoo prachtig in den tuin? Schrijf gerust maar eens iets in het Fransch, ik ken het ook wel. Zie hier een versje van mij voor je album: „Een vlugge hand, een flink verstand, Een rein gemoed, wat kost'lijk goed. Zijn al die schatten je gegeven, Ach, stel ze op prijs, je heele leven." Jo Drabbe. Ja, !e hebt veel opgelost. Het is fijn zwemmen in Poelmeer, hè. Foei, foei, wou jij me mijn geheim betaald zet ten? Ik mag dus wel blij zijn, dat jij 't mij vertelde. Maar mijn geheim blijft geen ge heim, troost je daarmee; alleen nog wat geduld. Jannie en Wouter van Kampenhout. Ik schrijf dit op je verjaardag, Jannie, en ik feliciteer je nu hartelijk, al lees je dit pas Zaterdag. En heb je fijne cadeautjes ge kregen? Dat schrijf je me zeker wel. Dus Jij hebt ook al genoten van de Lilliputters. Lenie Brocaar. Jouw kleine zusje van 4 Jaar kan al dapper loopen, en jij natuur lijk ook. Die wandeling doe ik ook graag langs het strand. Jopy Hofstra. Dat had ik dus goed gera den van je school. Ja, ik zag ook kinderen loopen met die groote nummers voor het verkeers-examen; dat vonden jullie na tuurlijk echt gewichtig. Wie weet, zijn wij elkaar niet voorbij gegaan! Hoe is het met je neefje, Tantetje? Coba Verlind. Leuk, dat je toch de Lil liputters zag, zeker, toen ze door de stad reden? Knap, dat je het 2de raadsel hebt geraden, dat was moeilijk. Marietje van Vliet. Nu heb je mij ook nieuwsgierig gemaakt, waarheen 't school reisje gaat. Schrijf het me maar gauw, als je het weet. Of misschien hoor je 't pas op den dag zelf. Ik wacht nog graag ant woord op de vraag, die ik in de vorige cor respondentie aan je broer Adriaan deed. Zorgen jullie daarvoor? Sary Akkerman. Wat heb je mij verrast met je zelf geschreven brief. Keurig, hoor! En vooral, omdat je waarschijnlijk nog niet eens gewend bent aan gewone lijntjes. Doe het maar vaker, het gaat best. Groeten terug aan je broertje, en voor je zusje mag je mijn groeten bewaren, tot zij het be grijpt. Lydia Botermans. Gelukkig, dat je vinger weer beter is. Nu behoeft Vader niet meer voor Raadselneefje te spelen! Aardig, dat ik weet, dat Coba je vriendinnetje is. En jullie hebben ook beiden „Shirley Temple" postpapier. Je hebt 7 raadsels goed, flink! Mientje de Water. Hartelijk gefeliciteerd jarige. Als je dit leest, zit je midden in de pret. Ik ben al benieuwd te hooren, hoe je feestdag geweest is. Veel pleizier vandaag. En nu, nichtjes en neefjes, weer tot den volgenden keer. Wie nog raadsels weet, mag deze insturen. En allen weer hartelijk gegroet door jullie Raadseltante, MEVR. M. J. B. Ingezonden door Jo Dreef. „Meester, kan ik straf krijgen voor iets. wat ik niet gedaan heb?" „Natuurlijk niet, domoor!" „Ik heb mijn huiswerk niet gemaakt!" Ingezonden door Letta Vet. Annie: „Moeder, ik heb zóó'n hoofdpijn." Moeder: „Ga dan maar gauw naar bed, kind." Annie: „Om twaalf uur ben ik wel weer beter." Ingezonden door Jan Ravensbergen. Verstrooid. Een professor neemt plaats in een kap perswinkel en zegt: ..Het tocht hier. Als ge er niets oo tegen hebt zal ik mijn hoed maar ophouden, terwijl ge mijn haar knipt" Er zaten een drie kleutertjes Gezellig in het gras! En maakten er haast ruzie om Wie 't aller-dapperst was! Ik zei het eene kleutertje Want luister maar eens even: Als hier opeens een leeuw verscheen, Ik zou er niet van beven! - Een leeuw! - zei bluffend nummer twee Al was 't een olifant! 'k Ging er niet van schrikken hoor! 'k Ging vast niet aan den kant! Het derde kleutertje, dat zei: Al was het ook een reus, Ja, zelfs al waren het er twee! Ik zou niet schrikken, heusch! Wie kwam daar langzaam naderbij? Een doodgewone koe En toen ze bij de kleuters stond, Toen zei ze plots'ling: boe En o, die kleuters in het gras, Je moet niet lachen hoor! Ze sprongen haastig overeind En gingen er van door! Ze waren voor een leeuw niet bang! Niet voor een olifant! Ze gingen voor een sterken reus Neen, echt niet aan den kant! Maar toen er plots een koe verscheen, Een doodgewone koe! Toen liepen die drie kleutertjes Gauw naar hun Moeder toe der raadsels uit het vorige nummer. 1. Vergeet-mij-niet; veren, vet, Mei, Greet, ij. 2. Naald en draad. 3. Vijf. 4. Een ruiter te paard. 5. Eieren, ren, Rie, ei. 6. In een leeg huis. 7. Pruim, ruim, ui. 8. De appel valt niet ver van den boom. der raadsels ontvangen van: Abraham Fakkel, Trijntje Bergman, Ger- rie Keinemans, Freek van der Vlist, Tine v. d. Pot, Ida Maria de Graaf, Jo Dreef, Kitty Dreef (niet jullie naaam vergeten!), Jan de Graaf, Grietje de Graaf, Jacques van Leeuwen, Bennie de Bruin, Dientje Olivier, Gerard v. Leeuwen, Marie Brokaar, Jacob Kruit, Niesje Martijn, Jan Brons geest, Alida Stikkelorum, Mimi Favier, Loe- kie Favier, Jannie van Groeningen, Emma de Groot, Geertru de Groot, Mientje de Water, Annie Keyzer, Wim Keyzer, Rietje Keyzer, Piet Lagas, Lydia Botermans, Sary Akkerman, Willy van Rijn, Adriaan van Vliet, Marietje van Vliet, Bernard van Vliet, Alida v. d. Holst, Mappy Rührwiem, Coba Verlind, Rika de Graaf, Jopy Hofstra, Lenie Brocaar, Jannie van Kampenhout, Wouter van Kampenhout, Jo Drabbe, Pau lus Laman, Marietje Laman, Willem Fre- derik Laman, Marietje Hoppenbrouwer, Trieneke van Manen, Johanna Seriier, Her man Seriier, Jettle de Bree, Rie Hartevelt, Pryna Hartevelt, Janny Hartevelt, Co Har tevelt, Leny Hartwljk, Jan Ravensbergen, Leendert Ravensbergen, Topie Lasschuit. voor allen om uit te kiezen; de grooteren vier; de kleine ren drie goede oplossingen. i. Ingezonden door Alida v. d. Holst. Wie beklaagt zich nooit, dat hij gesla- gen wordt? II. Ingezonden door Leendert Ravensbergen. Met een b ben ik een roofdier, Met een h 'n deftigheid, Met een m 'n water, Met een p 'n vrucht, En mijn letters zijn er vier. m. Ingezonden door Jan Ravensbergen. Mijn geheel is donker en bestaat uit 5 letters. Neem mijn kop er af, en er blijft acht over. IV. Ingezonden door Jaantje Vet. Als een wesp op een brandnetel gaat zitten, wie steekt êr dan het eerst? V. Ingezonden door Jettie de Bree. Mijn geheel van 9 letters is In een kamer. Een 1, 2, 9 ls aan een huis. Een 9. 4 is in de kast. Een 1, 4, 9 is speelgoed. Op 6, 4, 7 kan men koken. 5, 8, 2 is niet ja. VI. Ingezonden door Drietal van Vliet. Op de kruisjes horizontaal en verticaal moet je hetzelfde woord lezen, x x x x is in iedere kamer, x ls een verkorte meisjesnaam, x is 'n ander woord voor Moeder x is een medeklinker. vn. Ingezonden door Rietje Kettenis. Vervang de cijfers door lettergrepen, zoo dat men te lezen krijgt: 1 2 grazen op de hel. 3 4 is een ander woord voor bellen. In 1 4 wordt het eten 's middags opge daan. 3 2 vind je aan het strand. vin. Ingezonden door Cornells Arbouw. Welke twee gemakkelijk ontvlambare zaken vormen samen een dorp ln Noord- Brabant? Kom Hansje, ruim nu netjes op! Zeg Vader goedennachtl 'k Heb 't klokje zeven hooren slaan, En dusje bedje wacht! Ja, als het klokje zeven slaat, Dan is 't met spelen uit! Hans zucht eens, bergt zijn bouwdoos weg Maar plots'ling lacht de guit. Den dag daarop, na etenstijd. De klok loopt dus naar zeven, Zegt Hansje met een blij gezicht: Mam luistert u eens even! Toe mammie, doe me een pleizier En zet het klokje stil! Dan kan ik blijven spelen net Zoolang ik zelf maar wil! 't Wordt dan geen zeven uur, hè mams? De klok kan dan niet slaan! En 'k hoef dan niet O, wat pret! Zoo vroeg naar bed te gaan!

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 22