Financieel-EconomisGh weekoverzicht Ons Kort Verhaal f [EIDSCH DAGBLAD - Derde Bled Zaterdag 19 Juni 1937 Schipbreuk in de Roode Zee Onze samenleving is te ingewikkeld geworden De rustverstoorders Frankrijk en Amerika. De wereld kan den laatsten tijd maar niet onder den druk vandaan komen. Aan alle kanten zorgen, ern stige zorgen, die het natuurlijk herstel tegenwerken en een domper zetten op het ongebreideld optimisme, dat nog niet zoo lang geleden velen beheersch- te en zeven vette jaren wist te voor spellen, Men vergat daarbij, dat onze huidige samenleving, politiek, sociaal en economisch zulk een ingewikkelde structuur is geworden, dat er van een ongestoord en vlot loopen dier machine geen sprake meer kan zijn, omdat er niemand ter wereld is, noch zal gebo ren worden, in staat om het geheele mechanisme in alle onderdeelen te overzien. Nauwelijks waren de zorgen om het goud jooals wij de vorige week nog konden me- dedeelen, door de verklaringen van Roose velt en Simon voorloopig verdwenen, al thans op den achtergrond gedrongen, of nieuwe beslommeringen deden haar Intre de. Naast die van politieke aard, zooals de broedermoord in Spanje en Rusland, wa ren het vooral Frankrijk en de Ver. Staten welke wederom roet In het eten wierpen. Arm Frankrijk I Het heeft zoo ongeveer als eenlg land ter wereld zijn aandeel in het wereld-her stel gemist, omdat het zich, inplaats van aan noesten arbeid en ondernemingsgeest, hcett overgegeven aan experimenten, die het aan den rand van den afgrond heb ben gebracht. Enkele bewijzen: de koers der 4% leening 1918 daalde van 86°/o in Ja nuari 1935 tot onder 60»/» ln Juni 1937, de goudvoorraad van de Bank van Frankrijk daalde, ondanks de herwaardeering na de devaluatie, in diezelfde periode van 82 mil liard tot 56 milliard franc. De ontwikke ling van den buitenlandschen handel toont een zeer ongunstig beeld: na de devaluatie steeg de invoer met rasse schreden, de stij ging van den uitvoer ver achter zich latend en een invoersaldo scheppend, dat voor 1937 liefst op 18 milliard franc wordt ge schat tegen 9 milliard ln 1936 en 5 mil liard in 1935, Het geheele bedrijfsleven gaat gebukt onder ontzaglijke sociale las ten en een feitelijke dictatuur der arbei dersklasse. De begrooting is eenzijdig in gesteld op sociale maatregelen en de po sitie van de Schatkist moet den beheerder wel geen rustigen nacht üfzorgen. Voor het eind van het jaar moet de Schatkist over een bedrag van ca. 20 mil liard franc kunnen beschikken, om nog niet te spreken van amortLsatle van Schat- kistpapier in den herfst en de aflossing der pondenleening in December. Waar deze enorme bedragen vandaan te halen? Van een binnenlandsche leening is bij den hui dige stand van het Fransche staatscrediet, geen sprake meer, zoodat. behoudens de mogelijkheid van een verdere devaluatie (die overigens niet meer dan 5 milliard franc zal opleveren), het eenige alterna tief is verhooging der belastingen of der tarieven van staatsbedrijven. Is het onder zulke droevige omstandigheden verwonder lijk, dat het Fransche volk, voorzoover het tot. de bezittende klasse behoort, ernstig ongerust begon te worden en voor de zoo- veelste maal uit de franc vluchtte? Natuurlijk gaat de regeering thans te keer tegen die kapitaal-vluchtelingen en tegen die .schandelijke binnenlandsche actie tegen het staatscrediet", doch in haar eenzijdigheid ziet zij niet, dat zij zelve 8c oorzaak is van alle ellende. De regee ring grijpt nu ln: zij vraagt en verkreeg van de Kamer een soort dictatoriale be voegdheid, om crediet, franc en spaarders te redden. Zij zal deze bevoegdheid gebrui ken tot een verhooging der spoorwegtarie ven, maatregelen tegen belastingontdui king, het Invoeren eener dividendbelasting en het dwingen van verzekeringsmaat schappijen en andere naamlooze vennoot schappen, een deel der reserves in staats fondsen te beleggen. Het is ten zeerste te betwijfelen, of met deze maatregelen de staatskas weer be hoorlijk gevuld zal worden. En hoe het ook zij, die maatregelen camoufleeren slechts den waren toestand. Wat de regeering in de allereerste plaats moet doen, dat is de honderden milllarden franc, die hun weg naar New-York. Londen en Amsterdam hebben gezocht, terug te halen. Hiervoor Is noodig een hersteld vertrouwen in het ruilmiddel en voor zulk een herstel is een onmisbare voorwaarde een volledige om mekeer in de te voeren politiek, een bre ken met de theorie van het scheppen van verhoogde koopkracht en een ontlasting van het bedrijfsleven. Helaas, van deze re- Seering is zulks niet te wachten. Zoo is dan ook de Fransche franc weer het „béte noire" van de wisselmarkt ge veest, alsom onrust zaaiend. De loco-koers werd weliswaar sterk gesteund door het fransche Egalisatiefonds, doch in de ter- mijnnoteeringen met haar enorm disagio openbaarde zich de ernstige vrees ten aan zien van het Fransche ruilmiddel en het fransche crediet. De tweede rustverstoorder. Nog steeds blijven de Ver. Staten een tweede rustverstoorder. Reeds in den aan vang der stakingsbeweging schreven wij in dit overzicht, dat hiermede een periode van ernstige sociale onrust zou worden In gewijd. Helaas is deze voorspelling bewaar heid. Met onrustbarende en meedoogen- '°oze felheid wordt de strijd aan beide zij den gevoerd. De onafhankelijke staaltndu- *he Is het middelpunt van een stakings beweging geworden, die tot de ernstigste conflicten aanleiding kan geven en die reeds een groot aantal kolénmljnen heeft medegesleept. Geen enkele Industrie ln de" Ver. Staten ls meer veilig vbor Jt stakings gevaar en voor en aleer dit gevaar op de een of andere wijze ls afgewend, moet men rekening houden met het onverminderd aanhouden van voor de wereldconjunctuur ongunstige berichten Dat in deze atmosfeer de markten en beurzen een weinig opwekkend beeld heb ben vertoond, ls zeker niet bevreemdend. De goederenmarkten vooral waren in een zeer gedeprimeerde stemming, met name de metaalmarkt, die enkele maanden tevo ren zich nog ln een ongeëvenaarde hausse kon verheugen; koper- tin, lood en zink hebben sinds enkele weken een aanzien lijke portie van hun sterke prijsstijging moeten Inboeten. Hetzelfde Ls het geval met de graanmarkt, welke onder den in vloed ls gekomen van zeer gunstige oogst- verwachtlngen ln haast alle graan-produ- ceerende landen, na de betrekkelijke schaarschte van het vorig seizoen. In ons land. Wanneer wij den invloed van al deze te genwerkende factoren op het verloop der Amsterdamsche beurs nagaan, dan kunnen wij niet anders dan constateeren, dat deze een zeer sterken weerstand heeft vertoond. Dit is eenerzijds te danken aan de gunstige technische positie, welke aan een liquidatie ln het groot ln den weg staat, anderzijds aan de gunstige berichten uit het Neder- landsch bedrijfsleven en de over het alge meen hoopvol klinkende jaarverslagen. Het verslag der „Koninklijke" vooral heeft een zeer goeden Indruk gemaakt. De winst uit het bedrijf zelf is van 54 tot 74 mlllioen gulden gestegen. Aan de winst is nog ruim tien mlllioen gulden toege voegd, deel van de na de devaluatie op pon den en dollars gemaakte koerswinst, waar van het grootste deel gereserveerd is. Dit ls een zeer juiste politiek, aangezien een dergelijke toevallige winstbate beter ln het bedrijf kan worden gelaten. De liquiditeit van het machtige concern is volgens het jaarverslag zeer gunstig, terwijl een uiti gesproken optimisme aan den dag wordt gelegd ten aanzien van de toekomstige ontwikkeling van het bedrijf: weliswaar bedraagt de winst per liter petroleumpro- ductie niet meer dan een halve cent, doch de omzetten stijgen haast met den dag. terwijl aanhoudende zorg wordt besteed aan technische verbeteringen van het product. Het ls dan ook waarschijnlijk te achten, dat over 1937 wederom zeer belang rijke winsten zullen worden behaald. Wat wij nog steeds ten aanzien van deze groot ste van alle Nederlandsche ondernemingen betreuren, is dat men er voor blijkt te huiveren, een concern-balans te publicee- ren. Men zou wel eens wat meer details willen vernemen omtrent den aard van in komsten en uitgaven bij de verschillende dochtermaatschappijen. Is het noodig hier omtrent zulk een geheimzinnigheid te be trachten? De berichten uit de Oost. Ook de berichten uit Ned.-Indië blijven over het algemeen zeer gunstig luiden: de Oost schijnt thans definitief den drempel naar grooter welvaart te hebben over schreden, waarmede natuurlijk niet gezegd is, dat reeds alle leed geleden ls. Doch in ieder geval ls er alle reden tot optimisme na zes of zeven jaren van verslagenheid. De aanpassing is er een volkomen succes geworden, de devaluatie deed de winstmar ges stijgen en de op die devaluatie vol gende hausse op de goederenmarkten heeft het steeds gunstiger wordende beeld vol tooid. De G.G. heeft in zijn rede bij de opening van den Volksraad een duidelijke uiteenzetting gegeven van de verbeterde situatie en de hoopvolle vooruitzichten. Met name heeft hij gewezen op de gunstige ontwikkeling dar gouvernementsflnanclën: de begrooting inclusief aflossing zal thans volkomen in evenwicht zijn, het eerste evenwicht sinds 1929 en dit ls aanleiding voor het Gouvernement geweest voor een eerste, zij het ook geringe, belastingverla ging, waaraan hetmoederland wel eens een voorbeeld mag nemen. Laat ons hopen, dat thans ook de gelegenheid zal worden aangegrepen, om tot een vermindering der groote staatsschuld te geraken. De conversie-lawine. Wijzen wij tenslotte nog even op de nieu we lawine van conversies, die Zich over ons land uitstort. De situatie in de geld- en kapitaalmarkt, het nog' steeds toevloeiende goud, de ontzaglijke massa's doodltggiend kapitaal en het feit, dat gebleken ls, dat ook op de aandeelenmarkt niet meer dan ca, 3Vj rendement is te maken, hebben een gunstige atmosfeer voor deze conver sies geschapen. De conversie-moeheid bij het publiek is geheel verdwenen en de leeningen gaan er in als koek. Het wachten is nu op de nieuwe regeering, die onge twijfeld deze atmosfeer te baat zal nemen, om onze staatsschuld op een 3 basis te consolldeeren. De goudstroom naar Nederland heeft onze regeering en de Nederlandsche Bank eindelijk er toe bewogen, het goudembargo op te heffen. Dit is een zeer toe te Juichen maatregel, ofschoon hij wegens het nut- teloozs van het embargo reeds veel eerder genomen had kunnen worden. Thans wordt dus ook ln Amsterdam naast Londen een vrije goudmarkt geschapen en zal het groote prijsverschil tusschen Londen en "msterdam (bijna vijftig gulden per kilo .en gunste van Londenworden opgehe ven, Het is niet waarschijnlijk, dat de opheffing van het embargo een groot bin- nenlandsch goudaanbod ten gevolge zal hebben, aangezien zooals wij reeds schre ven, het grootste disel van het particulier goud de laatste weken is geliquideerd. Het zijn slechte tijden voor de artist- branche mijnheer! door J. P. Baljé. Dries' groengrijze oogen. die dus dezelfde kleur hadden als de zee, die hi1 tientallen Jaren bevaren had keken de vier heel erg jonge mannen eens aan en tuurden dan weer over de zee. „Knaapjes", dacht hij met een tikje medelilden. „loopen heel parmantig over den boulevard te flaneeren ln hun piek- filne pakjes, maar ze hebben nog geen SDatje zout water op hun Derzlkdonze wan getjes gehad. Als die hun eerste reis maken Flinke bries. Dries", probeerde één van de zeebabies nog eens, toen hun eerste po gingen om Dries „aan de praat te krijgen" mislukt waren. Ze verveelden zich een beetje, er waren geen meisjes od den bou levard. waardoor zii zich konden laten be wonderen en dan was de ouwe Dries, die weer of geen weer, altijd op den boulevard te vinden was. een welkom object voor hun grappen. Dries deed een flinke haal aan zijn neus- warmertje en de wind blies lichte vonkjes zeewaarts. Hii wreef zich bedachtzaam de bronzen wangen en zijn stoppelig schippers. baardle en dan keek hil opnieuw de leer lingen van de zeevaartschool aan. Er was liu een lichte twinkeling in ziln oogen. .Flinke bries", spotte hii, ..dit koeltje?" De zeebabies wisselden blikken met el kaar en met nog een paar omstanders, die ook niets beters te doen hadden, dan over de wijde zee te blikken en het uitvaren van de visschersvloot gade te slaan. Ze hadden Dries zoo ver. hii kwam los! „Nou, 'n koeltje?" deed van Cammen een beetje aarzelend „dit noem .ie toch geen koeltje meer Dries. De Bilt heeft aan alle posten geseind: .Weest od Uw hoede. Ver wacht storm uit het Zuid-Westen". En daar lijkt het toch al aardig op" „Storm?" Dries grijnsde nu hartelijk, zoo dat zijn bruine, stevige tanden te zien kwamen „Wat ik in 1888 In de Golf van Biscaje meemaakte, dat was storm Vier man over boord geslagen en we kwamen zonder tuig in de haven aan. Maar dit. Minachtend haalde Dries z'n neus op. en hil trok weer zoo verwoed aan z'n pijpje, dat het was of de Queen Mary" met volle kracht naar New York ging stoomen, zoo'n rookwolk wist hit uit dat ding te halen. „Vertel eens wat van die storm. Dries" vroeg Daalhuysen, „misschien kunnen wij er nog wat van leeren". Nadrukkelijk knikte Dries met het hoofd. „Leeren kunnen jullie nog van alles", antwoordde hii ..dus ook van die storm m de Golf van Biscaje en van de honderden andere stormen en schipbreuken, die ik heb meegemaakt. Maar misschien kon ik jullie toch beter vertellen van de schip breuk ln de Roode Zee. daar kunnen jullie iets voor ie heele leven van meenemen. Iets wat Ie od de zeevaartschool niet kunt leeren". Dries kwam op toeren Nou hadden ze hem toch zoover. Ze zetten hun gezichten al ln een lachplool. die ouwe Dries had zich weer eens laten lijmen. Later lachten ze nog vaak om Dries' fantastische verhalen. „Dat was me een ramp", begon Dries, ..de kranten hebben er vol van gestaan en mijn cortret stond in alle groote bladen". O", begreep van Cammen, „dus jij hebt er een belangrijke rol ln gespeeld?" Dries zette een hooge borst op. „Natuurlijk!" zei hij en er was een tikje verontwaardiging in zi.in stem. „De krant stond vol over me Maar daar jullie toen inog niet geboren waren en je er dus niets van af weet. zal lk het vertellen. We waren dan ln de Roode Zee, en we hadden een rustige, kalme reis gehad tot op dat oogenbllk. Midden ln den nacht kwam toen plotseling die aanvaring. Of de uit kijk heeft staan maffen, of wat er verder gebeurd mocht ziln, dat is nooit goed aan het licht gekomen want die schuit van ons zonk binnen de tien minuten als een bak steen en naderhand bleek, dat lk de eenige overlevende van het geval was. Ik lag op dat moment ln mijn bed en lk werd wak ker door den geweldigen schok. Als de wind holde lk naar boven en lk zag. dat de „Zwartehoek" verloren was. Hil boorde ziln neus al in de golven. Een reddingsboot was uitgelaten, maar het ding was te zwaar geladen en kapseisde Het engste van het geval was, dat de boot. die ons had aange varen. niks gemerkt scheen te hebben en rustig doorstoomde Daar ls nog veel over te doen geweest ln de kranten, de kapitein heeft een leeltiken duw gekregen. Maar Ja, op dat moment hadden we daar niets aan. Ik probeerde een tweede boot te water te laten met nog een paar man, maar het was te laat, we hadden er niet den tijd voor. En voor we het wisten lagen we in de Roode Zee te spartelen Nou weten jullie, of misschien weten jul lie het ook niet, dat het ln de Roode Zee wemelt van haaien. En lk zag mijn kame raads één voor één verdwijnen. De monsters waren er als de kippen bij. Het 'klinkt een beetje gek. als ie zoo ln het water ligt. maar het angstzweet brak me uit. Nou had lk eens gehoord, dat. als je Je maar dood stil hield, die haaien je niks deden. Maar dat was natuurlijk verbazend moeilijk. Ik had gelukkig een flink stuk wrakhout te pakken gekregen, waar ik half op lag, maar m'n beenen hingen toch in het water. Soms voelde ik zoo'n haaienliif langs m'n beenen strijken net als een poes, die om een bordje melk bedelt. Het was om een beroerte te krijgen van schrik. Ten langen leste werd lk zoo moe, dat ik bang was. me niet meer stil te kunnen hou den. Gelukkig dreef er van alles rond. plan ken. touw, alles, wat uit onze oude schuit geslagen was en ook een potje verf! Dat potje verf werd m'n redding en nou moeten jullie goed opletten, want dit kan jullie te pas komen in je loopbaan!" De zeebabies keken ouwe Dries in span ning aan. Ze geloofden wel niet alles, wat •hij zei. maar je kon nooit weten, zoo'n ouwe. geroutineerde zeerob, daar konden ze toch nog wel iets van leeren. Ze spotten wel eens met hem. maar tenslotte had hij toch vijfenveertig jaren op alle wereld zeeën rondgezwalkt en dan leer je wel Iets. „Wat deed je dan met dat potje verf, Dries?" „Wel", zei Dries met ernst in zijn stem. „die haaien bleven maar steeds rond me draaien. Zoolang ik me stil kon houden, ging het goed. want dan dachten ze. dat ik dood was en lijken eten ze niet. Maar dat kon ik onmogelijk volhouden. Wie weet hoe lang het nog, duurde, voor er een ander schip zou passeeren en me oppikken. Toen ik dus dat potje verf te pakken kreeg en een plank kwam de reddende idée. Ik be gon te schilderen!" „Wat schilderde je. Dries?" vroeg Daal huysen verwonderd. „Ik schilderde op de plank: „Ik ben dood" en bond die met een touw aan m'n beenen. Toen de haaien dat gelezen had den verdwenen ze teleurgesteld!" zei ouwe Dries, met een knipoogje naar de luiste raars. die in een schaterend gelach los barstten om de beteuterde gezichten van de zeebabies. Oude Dries sabbelde genoegeliik op z'n neuswarmertje. toen ze. net als die haaien, haastig verdwenen. VOOR ZONDAG 20 JUNI II Hilversum I, 1875 M. 8.30: KRO 9.30: NCRV 12.15: KRO 5.05NCRV j.4511.00: KRO 8.30: Morgenwijding J.30: Gewijde muziek (Gr.pl.) S.50: Nea. Herv. Kerkdienst. Hierna: Orgelspel 12.15: KRO-orkest (Om 1.00: Boekbespre king) 2.00: Vragenhalfuur 2.30; Stee. orkest van Maastricht en Gramoioonmuz 4.15: Gramofoonmuziek 4.30: Zlcken- halfuur 4.55—5.00; Sportnieuws 5.05: Geref. Kerkdienst. Hierna: Gewijde muziek iGr.pl.) 7.45: Missiepraatje 8.10: Be richten A.N.P. Mededeelingen 8.25: KRO orkest en Zanggemeenschap „Melos 9.30 Gramofoonmuziek 10.30: Berichten A. N. F. 1C.40—11.00: Epiloog. Hilversum II, 301 M. 8.55VARA 10.00: VPRO 12.00: AVRO 5.00: VARA 8.00—12.00: AVRO 8.55: Gramofoon muziek 9 00; Postduivennieuws 9.05: Tulnbouwpraatje 9.30: Gramofoonmuz. - 9.45: Lezing „Van staat en maatschap pij" 10.00: Zondagsschool 10.30: Pro- testantsche Kerkdienst 12.00: Orgelcon cert 12.10: Filmpraatje 12.35: Kovacs Lajos' orkest 1.15: AVRO-strijkorkest 2.00: Boekbespreking 2.30: Sportrepor- lages 5.00: Gramofoonmuziek 6.00: Sportuitzending 6 15; Sportnieuws A. N. P. 6.20: „Fantasia" 7.00: „Tusschen Zeven en Acht" 8.00: Berichten A. N. P. Mededdelingen 8.15: Residentie-orkest en solist 9.00: Radiojournaal 9.15: AVRO- Operette-orkest, klein koor en so listen 10.20: Causerie 10.30: Viool en orgel 11.00: Berichten A. N. P. Hierna tot 12.00: AVRO-dansovkes; Droitwich. 1500 M. 12.50: New Vic toria Cinema-orkest 1.50: Het Orpheus Trio 2 20: Declamatie 2.40: Orkest der Munn en Felton Fabrieken en solist 3.40. Gramofoonmuziek 4.20: Religieuze cau serie 4.40; Het Krish Septet 5.20: Causerie „Men, Money and the Ministry" 5.40: Sopraan en cello 6.20: „I knew a man", causerie 6.35: Alfredo Campoli's orkest 7.20: BBC-orkest en soliste 8.20: Kerkdienst 9.05: Liefdadigheids- oproep S.10: Berichten C.25: Radio- looneel 10.25: Fred Hartley's sextet en solist 18.50: Epiloog Radio-Paris, 1648 M. 7.10, 8.20 en li.20; Gramofoonmuziek 11.50: Orgel spel 12.40: Gramofoonmuziek 12.40: Jacobara-orkest 1.35: Zang 2.05: Ver volg orkestconcert 3.35: Zang 3.50: Koorconcert 4.35: Radiotooneel 5.20: Colonne-orkest en solist 7.20: Radiotoo neel 7.50: Blériot-orkest 8.35Zang 8.50: Radiotooneel met muziek 10.50: Gramofoonmuziek 11.201.20: Het Bouillon-dansorkest. Keulen, 456 M. 6.20: Havenconcert 6.35: Westduitsch Kamerorkest en solisten io.55: Gramofoonmuziek 12.20: Mi litair orkest en Egon Kaiser's orkest 1.25 Omroepklcinorkest 3.20 Sportreportages en Populair concert 8.20: Het Omroep orkest. In de pauze' „Die pompejanische Venus", operette 10.5012.20Ad. Lut- ter'i dansorkesl Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 9.25: Gramofoonmuziek 11.20: L. Darcy's or kest 12.20: Gramofoonmuz. 12.25: Or gelspel 12 50: Salonorkest 1.30: Om roeporkest 1.502.20: Gramofoonmuziek 2.35: J. Schnyders' orkest 3.20: Gra mofoonmuziek 4.15: Kamermuziek 5.10: Radiotooneel 5.20Guetta Milano's orkest 6.20: Omroeporkest 7.20: Pianovoordracht 8.20: Kleinorkest en solist 10.30: Trioconcert 10.45—12.20: Gramofoonmuziek. 484 M.: 9.20: Gramofoonmuziek 10.20: L. Darcy's orkest 10.50: Eeuwfeest der Belgische Chr. Kerk 12.20; Gramofoon muziek 12.50: Omroeporkest 1.30: Sa lonorkest 1.502.35: Gramofoonmuz. 2 50: Zang 3.05: Gramofoonmuziek 5.20 Zang 3.35: Het Schnyders-orkest 4.20: Omroeporkest 5.20: Reportage 6.05 en 7.35 Gramofoonmuz. 8.20: Om- roepsymphonie-orkest en solist. I. d. pauze Gramofoonmuz. 10.30: L. Hirsch' dans- orkest 11.2012.20: Gramofoonmuz. Deutschlandsender, 1571 M. 8.20; Het Omroeporkest 10.20: Berichten 10.50 1.15: Ad. Lutter's dansorkest en Gramo foonmuziek Van 11.0511.20: Weerbe richt. VOOR MAANDAG 21 JUNI. Hilversum I, 1875 M NORV-Ultzendlng 8 00: Schriftlezng. medidatie. gewilde muziek (gr.pl.) 8.30: Gram.pl 9 30: Gelukwensohen 9.45: Gram.pl. 10.30: Morgendienst 11.00: Christelijke Lectuur 11.30: Gram.pl. 12 00: Berichten 12 15: Gram pi. 12.30: Orgelconcert 2.00: Gram.pl. 3.00: Causerie ove- kamer planten 3 40: Gram.pl. 3 45 Bijbel lezing 4.45: Gram.pl. 5.30: Zangkoor van de Chr. HBS. Alphen a. d. Rijn 6.30: Vragenuur 7.00: Berichten 7.15: Vragenuur 7.45: Reportage 8.00: Be richten ANP Herhaling SOS-Berichten 8.15Koninklijke Militaire Kapel 9.00: ..De beteekenis van het Koningschap voor ons staatsleven 9.30: Vervolg concert. (Om 9.55: Berichten ANP) 10.20: Gram., olaten 10.45: Gymnastiekles 11.00 12.00: Gram.pl.. Hierna: Schriftlezing. Hilversum II, 301 M. Algemeen Pro gramma verzorgd door de VARA 10.00 —10.20: v.m. VPRO 8 00: Gram.pl. 10.00: Morgenwijding 10.20: Declamatie 10 40: Gram.pl. 11.10: Vervolg decla matie 1130: Orgelspel 12 00: .Fanta sia" 12.30: VARA-Orkest 115—1.45: Vervolg „Fantasia" 2 00: Zang, plano en gram.pl. 2.30Gram.pl. 3.00: Declama tie 3.15: Pianovoordracht en gr.pl. 4.00: Gram.pl. 4 30: Voor de kinderen 5.00: De Flierefluiters en solist 5.45: „Melody Circle" 6 30Muzikale causerie 7.10: Biologische causerie 7.30: „De Krekeltjes" en gram.pl. 8.05: Herhaling SOS-Berichten 8.07: Berich.en ANP 815: Opnamen van het Muziekcorps te Sappemeer. In de pauze causerie over Zon nestraal 9.15: Radiotooneel 10 00: Berichten ANP 10 05: VAR A-Groot, orkest en soliste 11.00' Damnleuws 11.10: Orgelspel 11.4012 00: Gram.pl. Droitwich. 1500 M. 11 05: Orgelspel 11.35—11.50: Sporireporfage 12.05: Gr.pl. 12.20: Bijbelsche causerie 12.45: BBC- Welsch—orkest en solist 1.35—2 20: Or gelconcert 3.20—3.55: Gram.pl 4 20: Sportreportage 5.05: Gram pi. 4.20: Sportreportage 505: Gram.pl 5.35: Het Reynoldds Octe; 6 20: Berichten 6.40: Landbouwpraatje 7 00: Het Lon- densch Fluit kwartet 7 20: Geraldo's or kest en solisten 8.05: Declamatie 8.20: „Mind, body and spirit", causerie 8.40: BBC-Orkest en solist 9.20: Berich ten 9.40: Buitenlandsch overzicht 9.55: Planovoordracht 10.10: 2e acte v d. opera Orpheus" 11.00: Mevr Jack Hyl- ton en haar Band 11 5012 20: Dans muziek (gr.pl 1. Radio Paris. 1648 M 7 10. 8.20 en 10 35: Gram.pl. 12 20: Het Ibos-orkest 12,50: dito 1.35: Zang 2.05: Vervolg concert 4 05: Pianovoogdracht 5 20: Derveaux-orkest 7.23: Zang 7.38: Gram pl 7 50: Planoconcert 8.05: Zang 8.50: Radiotooneel met muziek 10.50—11.05: Gram.pl. Keulen. 456 M 6 50: F. Hauck's orkest 8.50: NSKK-Muzlekcorps 9 50: Gr p! 10 20' Kinderliedjes 12.20: SA-orkest 1.35: Nedersaks Symphonie-orkest en soliste 2.35Gevarieerd concert 4 20 E. Rambour's orkest 5.35: Solistenconcert 6.30: Giam.pl. 7.20: Triocanoert 8 30Westduitsch weekoverzicht 9.20: Zonnewende-uitzending 10.5012.20: Omroepkleinorkest. kwartet en solisten. Brussel, 322 en 484 M 3.22 M.: 12.20: Gram.pl. 12.50: Salonorkest 1.30: Kleinorkest 1.502.20: Gram.pl. 5.20: Kleinorkest en Gram.pl. 6.50: Salon orkest 7.20: Gram.pl. 8.20Omroep- symphonle-orkest 10.3011.20: Gram.pl, I— 484 M.:' 12.20: Gram.pl. 12.50: Klein orkest 130: Salonorkest 1.50220: Gram.pl 5.20: dito 7.05: Zang 8 20: Kleinorkest en solisten 9 20: Radiotoo- neel 10 05: Gram pl. 1020—11.20: Omroepdansorkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Zondag 20 Juni. Ie programma: lederen dag van 824 uur: AVRO. VARA. enz. 2e programma: lederen dag van 824 uur KRO NCRV. enz. 3de ProgTamma: 8.30: Parijs R. -*■ 9.00: Brussel Fr. 10.55: Keulen Pl.m. 11.40: Parijs R. 12.50: Brussel VI. Pl.m. 13.30: Keulen 14.50: Brussel Fr. 15.20: Keulen 14.50: Brussel Fr. 15.20: Keu len Pl.m. 17.20: Parijs R. 20.20: Keu len 22,20: Brussel VI. 22.30 Brussel Fr. 4de Programma: 8.30: Brussel VI.12.50 Droitwich 14.20: Brussel Fr. 14.40: Droitwich 16 20: London Reg. 16.50: Droitwich 17 20: Londen Reg. 18.35 Droitwich 21.05: diversen 2125: Droitwich Pl.m. 23.00: Keulen. Maandag 21 Juni. Ie programma: lederen dag van 824 uur: AVRO. VARA. enz. 2e programma: lederen dag van 824 uui KRO NCRV »nz 3de Programma: 800: Keulen 11.05: Droitwich 12.20: Brussel VI. 14.20: Parijs R 14.50: Droitwich 15.55: Deutschl.s. 16.05: Parijs R. 16.20: Keulen 17.20: Parijs R. 18.20: London Reg. 19 20: Brussel VI. 19.50: Parijs R. 20.20: Brussel Fr. 21.20: London Reg. 22.20: Brussel VI. 22.30: Brussel Fr. Pl.m. 22.40: Boedapest of div. 4de Programma: 8 00: Brussel VI. 9.20: diversen 10.35: London Reg. 13.05: Droitwich 14 20: London Reg. 17.05: Droitwich 18 20: diversen 18.40: Keu len Pl.m. 19.00: Droitwich 20.20: Lon don Reg. 21.00: Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 3—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11