BINNENLAND Bestrijding van ziekten van bloembolgewassen Maakt U al vacantie plannen? LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 19 Juni 1937 Wettelijke maatregelen voorgesteld Wetsontwerp ingediend GEMENGD NIEUWS Thijs IJs en de slimme dieven BIJ de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp houdende bepalingen ter voorkoming en bestrijding van ziekten van bloembolgewassen en bloembollen. Ten aanzien van bloembollenzlekten gelden tot dusver de volgende wettelijke voorschriften voor de in- uit- en doorvoer en het in voorraad hebben enz. van bloem bollen. Ie. Bollen en knollen van bloemgewas sen die niet vrij zijn bevonden van voor planten schadelijke dieren en van planten ziekten worden niet ten in- of doorvoer toegelaten 2e. Bollen en knollen van bloemgewas sen, die bij daartoe verrichte keuring niet gezond zijn bevonden, mogen niet worden uitgevoerd; 3e. Door geelziek aangetaste hyacinthen mogen niet ten verkoop in voorraad wor den gehouden, te koop aangeboden, ver kocht. afgeleverd of vervoerd worden. Er bestaan op dit oogenblik geen wette lijke voorschriften, welke de bestrijding der bloembollenziekten zelf tot voorwerp heb ben. Veel meer beperken de thans geldende voorschriften zich tot een verbod tot het verrichten van bepaalde handelingen met door ziekte aangetaste bloembollen. De rechtstreeksche bestrijding van bloembol lenzlekten Is tot heden een werkzaamheid van particulieren aard gebleven. Eenige zuiver privaatrechtelijke vereenlglngen, zooals de vereeniging „De Hyacinth" en de vereeniging „De Narcis", welke groepen vormen van de Alg. Ver. voor Bloembollen cultuur, hebben een keuring te velde In het leven geroepen, uitgeoefend door eigen keuringsdiensten. Mede dank zij deze dien sten was reeds een niet onbelangrijke ver betering van het algemeene gezondheids- peil der Nederlandsche hyacinthen- en naricssencultuur bereikt, vooral, sedert door den plantenziektenkundigen dienst de keuringen van genoemde instellingen ook bij de afgifte van uitvoercertificaten door dezen dienst werden betrokken. Door bijzondere omstandigheden hebben echter in de laatste jaren deze vrijwillige keurin gen veel van hare beteekenis ingeboet. Doordat n.l. in dien tyd tengevolge van de internationale economische ontwrichting de uitvoer van bloembollen in sterke mate Is verminderd blijkt er voor belangrijke par tijen bloembollen geen behoefte meer te bestaan tot het verkrijgen van een ultvoer- certlflcaat zoodat aan die vrijwillige keu ringen de drijfveer van het eigenbelang in vele gevallen le ontnomen. Aldus kon het geschieden, dat een aan tal bloembollenkweekers zich er op ging toeleggen hun bloembollen niet voor den uitvoer, maar voor de bloemenproductle te telen, tengevolge waarvan niet onaan zienlijke hoeveelheden bloembollen aan de vrijwillige veldkeuringen worden onttrok ken Dat hiermede een ernstige bedreiging gepaard gaat voor de gezondheid van het Nederlandsche bolgewas, behoeft geen na der betoog Vooral voor den uitvoer van narcissen zijn de consequenties daarvan niet ongevaarlijk te noemen wegens de nu de Ver. Staten van Amerika in 1936 veelvuldig voorkomende narclsvlleg, te meer weder voor den Invoer van Nederlandsche narcissen zijn opengesteld. IJaamaast doen zich ook andere ziekten, zooals de rot- en sehurftziekten der gladiolen, het aaltjes- ziek, de virusziekte en het geelziek der hyacinthen in die mate voor, dat moeilijk heden bij den uitvoer van bloembollen van daarmee besmette soorten niet zullen uitblijven. Maatregelen, waardoor de haar den der ziekten worden aangetast, kunnen niet meer worden gemist. Hiertoe zal het noodzakelijk zijn aan de thans door de bedrijfsgenooten onderling getroffen voor zieningen een wettelijken, dwingenden grondslag te verschaffen, waartoe drin gende verzoeken van de betreffende organisaties den minister van landbouw en visscherij dan ook hebben bereikt. Bij het nader hooren van de kringen der belanghebbenden bleek hem, dat ook andere, thans nog niet door particuliere organisaties ingestelde, bestrijdlngsacties noodig zullen zijn om den goeden naam van het Nederlandsche bloembolgewas on gerept te kunnen handhaven. Ter bereiking van de meest gewenschte regeling op dit punt zijn ampele bespre kingen gevoerd met een veelzijdig samen gestelde commissie van vertegenwoordi gers van het bloembollenvak. Het resultaat van dit overleg is neergelegd in het thans ingediende ontwerp van wet, dat, eenmaal tot wet verheven, Nederland op het gebied van de wering en bestrijding van bloem bollenziekten aan de spits zal plaatsen. Het wetsontwerp laat in ruime mate speling aan het particulier initiatief, waar van de verdienste in de praktijk alom wordt erkend. In artikel 9 is de kern van de voorge stelde regeling gelegen. Het stelt den be trokkene voor het alternatief zelf de be strijding van de zich openbarende ziekte verschijnselen ter hand te nemen met in achtneming van de daartoe door den mi nister te stellen voorschriften, of van het constateeren van die verschijnselen te be- voegder plaatse melding te maken. De Kabinetscrisis. Dr. Colijn heeft gisteren geconfereerd met onzen gezat te Brussel, mr. Patijn. en met ir. J. Blackstone, oud-directeur B.O.W. in Ned.-Indië. Men meent te weten, dat de heeren Oud, Van Lidth de Jeude en De Graeff bedankt hebben voor een ministers benoeming in een kabinet, dat op recht- schen grondslag zou zijn ingesteld. Dr. Colijn zou thans gepoogd hebben andere vrijzinnigen, nl. de heeren Patijn en Black stone, tot zijn standpunt over te halen, het geen echter niet gelukt schijnt te zijn. Volgens de „N.R.Crt." is de kans groot, dat dr. Colijn de opdracht tot vorming van een ministerie niet zal aanvaarden. Van andere zijde meldt men, dat hij z'n pogin gen nog voortzet. DE O. 15 KEERT TERUG. Van den eonvooidienst in de straat van Gibraltar. In verband met de zich geleidelijk ge wijzigd hebbende omstandigheden in de straat van Gibraltar heeft de commandant van H. Ms. „Johan Maurits van Nassau", na door den minister van Defensie daartoe gemachtigd te zijn, aan de hem toegevoeg de onderzeeboot O. 15 opdracht gegeven naar Nederland terug te keeren. H. Ms. „Hertog Hendrik" blijft gedurende haar oefeningreis in de buurt der Atlantische eilanden, reserve voor den eonvooidienst in de straat van Gibraltar. STICHTING NATIONAAL LUCHTVAART LABORATORIUM. Bij de Tweede Kamer is ingediend een fonds voor 1937. De hierbij voorgestelde wijzigingen hou den verband met de voorgenomen omzet ting van den Rijksstudiedienst voor de Luchtvaart in de stichting Nationaal Luchtvaartlaboratorium en met een nood zakelijk gebleken reorganisatie van de overheidscontrole op de luchtwaardigheid van luchtvaartuigen. De positie van het vaste personeel van den Rijksstudiedienst voor de Luchtvaart zal worden geregeld in dien zin dat de ambtenaren, die op 1 Januari 1937 in vas ten dienst bij den Rijksstudiiedienst voor de Luchtvaart werkzaam zouden zijn ge weest, indien deze dienst niet ware opge heven, geacht zullen worden gerekend van dien datum te zijn benoemd bij den Lucht vaartdienst. Zij zullen, met uitzondering van een bij den luchtvaartdienst geplaat sten ingenieur, als zoodanig met behoud van rang en bezoldiging bij de stichting Nationaal Luchtvaartlaboratorium worden gedetacheerd. Het is de bedoeling dat het Rijk de sala rissen en toelagen van het gedetacheerde vaste rijkspersoneel en de uitkeeringen ten behoeve van dat personeel blijft uitbetalen en het totale bedrag aan het eind van elk dienstjaar van de stichting Nationaal Luchtvaartlaboratorium terugvordert. INDUSTRIE FINANCIERINGS IN STUTTEN. Centrale Commissie van Toezicht opgeheven. Bij Kon. Besluit Is opgeheven de bij Kon. besluit van 23 Augustus 1934 ingestelde Centrale Commissie van toezicht op In dustriefinancieringsinstituten, waarin laat- telyk zitting hadden de heeren: mr. L. J. A. Trip, president van de Nederlandsche Bank, te Amsterdam, als voorzitter; dr. ir. B. Bölger, directeur van de N.V. Maat schappij voor Industriefinanciering, te Den Haag; ir. A. Groothoff, adviseur voor be drijfseconomie, te Amersfoort; dr G. W. M. Huysmans, directeur van de Coöpera tieve Centrale Boerenleenbank, te Eindho ven: G. J. Teppema, administrateur aan de afdeeling Handel en Nijverheid, te Den Haag, als vertegenwoordiger van den Mi nister van Handel, Nijverheid en Scheep vaart; mr. dr. A. van Doorninck, oud-the saurier-generaal, te Den Haag, als verte genwoordiger van den Minister van Finan ciën; mr. D. G. W. Spitzen, chef van de afdeeling Binnenlandsch Bestuur, te Den Haag, als vertegenwoordiger van den Mi nister van Binnenlandsche Zaken; prof. dr P. Lieftinck, hoogleeraar aan de Neder landsche Handelshoogeschool, te Rotter dam, als leden, en drs. G. Brouwers, te Den Haag, als secretaris. HET INTERNATIONAAL LANDBOUW- CONGRES. De deelnemers aan het internationaal landbouwcongres zijn gisteravond de gast geweest van het Haagsche gemeente bestuur dat hen ontving ln de zalen van het nieuwe gemeente-museum aan de Stadhouderslaan. Zij werden ontvangen door den burge meester mr. S. S. J. R. de Monchy. In den loop van den avond verscheen ook de mi nister van landbouw en visscherij, dr. Deckers. Tot ongeveer middernacht bleef men bijeen. PROF. IR G. J. VAN SWAAY. De voorzitter van den electriciteitsraad. prof. ir. G. J. van Swaay oud-minister van Waterstaat, wordt Dinsdag 22 Juni as. 70 jaar. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij K. B. is met ingang van 1 Juli be noemd tot burgemeester der gemeente Pannerden: G. L. G. M. Cremers, volontair ter gemeente-secretarie van Westervoort, en is met ingang van 1 Juli benoemd tot burgemeester van Eijsden: mr. W. H. M. J. Lambooy, thans werkzaam op een notaris kantoor te Hilversum. MAN ONDER LOCOMOTIEF GERAAKT. Doodelijk ongeval bij Bodegraven. Bij het zandvervoer voor den nieuwen Rijksweg Bodegraven-Utrecht is ter hoog te van den Wljweg vanmorgen vroeg de 27 jarige werkman P. v. K. wonende te Woer den, vermoedelijk tengevolge van eigen on voorzichtigheid onder de locomotief van een der zandtreinen geraakt. De man werd zwaar verminkt en was op slag dood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van 3 kinderen. VERGIFTIGE BESSEN GEGETEN? Eerglstermiddag kwam het zes-Jarige zoonije van de familie V., wonende in de Palms.raat te Hilversum ziek thuis. In den avond ging het kind braken. Men waarschuwde een dokter, doch toen deze kwam bleek het knaapje reeds overleden te zijn. Gistermiddag ls het llikie, od last van den officier van justitie, in beslag ge nomen. Men vermoedt, dat de jongen ver giftige bessen heeft gegeten van een struik, welke ln het plantsoen staat. MOTORFIETS IN BOTSING MET VRACHTAUTO. Gistermiddag omstreeks half één ls op den weg Wessem-Thorn (L.) ter hoogte van café „Biedlot". een motorfiets ln bot sing gekomen met een vrachtauto van de firma van der Boel te Thorn, De bestuur der van het motorrijwiel bekwam een ernstige hersenschudding, terwijl de duo- passagier een hoofdwonde opliep. De motor, rijder is het café binnengedragen. Een ontboden geneesheer achtte overbrenging naar een ziekenhuis niet verantwoord. De toestand van het slachtoffer ls levens gevaarlijk. AUTO TEGEN EEN BOOM. Gistermiddag reed op den Bosschenweg onder Berkel-Enschot bij Tilburg een per sonen-auto. bestuurd door dr. L. Baudoin, advocaat en procureur te Den Bosch. Ten gevolge van de gladheid van het wegdek begon de wagen plotseling te slippen. Tevergeefs trachtte de heer B. het stuur meester te blijven. Met een hevlgen slag vloog de auto tegen een langs den weg staanden boom. De bestuurder bekwam oa. een hersenschudding en een gebroken arm en moest per ziekenauto naar het gasthuis ln Den Bosch worden overgebracht. De heer Frankforter uit Den Bosch, die naast den bestuurder had gezeten, kwam met den schrik vrij. De zwaar gehavende auto moest worden weggesleept. GEVAARLIJKE VONDST IN DE DUINEN. Arbeiders, die zand afgraven in de ge meente-duinen aan den Flatweg te Wijk aan Zee, hebben een zestigtal bussen ge vonden, welke op het ook veel weg hadden van gewone conservenblikken. Het feit ech ter dat aan elke bus vijf pijpjes waren ver bonden, stemde de arbeiders tot nadenken en het betrachten van de uiterste voor zichtigheid. Van de vondst werd dan ook kennisgegeven aan de politie. Een deskundige van de Artillerie-inrich ting aan de Hembrug constateerde, dat de bussen slagkwik bevatten. Zij bleken slag hoedjes te bevatten voor mijnen of tor pedo's. Gistermiddag zijn alle bussen in de dui nen tot ontploffing gebracht. Daarbij bleek op overduidelijke wijze met welk een ge vaarlijke springstof men hier te maken had. Stukken hout gingen huizen hoog de lucht in. Hoe de bussen in de duinen zijn gekomen weet men niet. Het vermoeden bestaat, dat jutters deze op het strand gevonden en ln de duinen verborgen hebben. (Tel.) ONDER EEN AUTO GEVALLEN. In de Piusstraat te Tilburg, vond gister middag omstreeks half vijf een doodelijk ongeluk plaats. Aldaar fietste de 11-jarige J. v. d. Boom uit Goirie, met op den bagage drager zijn acht-jarig zusje. Achter hem reed een zware met zand beladen vracht auto. De bestuurder van deze auto. moest op een gegeven moment (juist toen hij de kinderen zou passeeren). een tegemoet komende auto te ontwijken. De ruimte tusschen het trottoir en de vrachtauto werd daardoor zeer klein. Vermoedelijk is de knaap door een en ander zenuwachtig geworden: hij verloor het evenwicht en viel van zijn fiets Met het hoofd kwam het ventje voor het ach terwiel van de auto terecht, dat over hem heen reed. De iongen was oo slag dood. Het meisje viel ook. doch kwam gelukkig achter de auto op straat terecht en kreeg geen letsel. BUITENLANDSCH GEMENGD. GEVECHTEN TUSSCHEN HAVENARBEIDERS. Tengevolge van gevechten tusschen ha venarbeiders uit Tunis en uit Algiers in de haven van Tunis, moesten politie en mili tairen tusschenbeide komen. Zij werden door de stakers aangevallen. 27 agenten of soldaten werden door steenen of met mes sen gewond. Ook 'n twaalftal stakers werd gewond. Men verwacht dat het conflict van beperkten omvang zal blijken, daar het al leen maar voortvloeit uit de rivaliteit tus schen de havenarbeiders uit Tunis en die uit Algiers. VIJFHONDERD GEZINNEN DOOR BRAND DAKLOOS. Nabij Baranowskze in Oost-Polen heeft een groote brand gewoed, ten gevolge waarvan 500 gezinnen dakloos zijn gewor den. Zoo tegen den tijd, dat de maand Juli in 't zicht komt, 1; ln vee] gezinnen „vacantie" nogal eens het onderwerp van gesprek Nu weel lk wel, dat er ook heel wat benijdens waardige gelukskinderen zijn, die voot hun vacantie of verlof niet uitsluitend zijn aangewezen op Juli en Augustus: do rels- maanden bij uitnemendheid. Maar ln 't algemeen wordt toch de treklust botge vierd in dien tijd, waarin de scholen va cantie hebben. De „treklust" want dat wordt eenvoudig als vanzelfsprekend aan genomen, ln de vacantie wordt er gereisd! En liefst zoover mogelijk van huls. Voor sommigen schijnt het aantal kilometers, dal afgelegd wordt, evenredig te zijn aan het vacantiegenot. Dit klinkt niet erg vriendelijk, om niet te zeggen, nogal hate lijk. 't Is ook als zoodanig bedoeld of liever, laat lk heelemaal eerlijk zijn: 't is eenvoudig 'n uiting van verontwaardiging, die nu. dank zij deze uitlaat, bezig ls weer tot normale proporties terug te keeren. Stel u n.l. voor 'n veelbelovend jongmensch van zestien, die met 'n blasé gezicht en dito stem, als de vacantleplannen ter sprake komen, de opmerking maakt: „Hé, Jakkes, de Rijn, of de Harz dat kenner we nou al! In jp klas blijft geen één jon ger zoo dicht by huls". Aangezien ik ..slechts" als bezoekster toevallig getuige was van dit gesprek mocht lk niet eens zeggen, wat ik dacht; maar m'n vingers tintelden om der blaag eens op z'n oud- Holiandsch door elkaar te rammelen wat zeer onpaedagogisch en unladylike geweest zou zyn en lk spui m'n ergernis dus maar op deze plaats. Maar zijn dergelijke uitingen bij de jeugd te verwonderen, als we zien hoe vele volwassenen bezeten zUn van de ldée-fixe ln de vacantie grooto rei zen te maken, zelfs en dat wordt haast tragisch als eigenlijk de beurs het niet toelaat? En ook als dit wel het geval ls, wordt dan vaak niet te veel waarde ge hecht aan die 10 a 14 dagen, dat men op reis kan gaan? Natuurlyk ls t 'n genot er eens heelemaal uit te zyn en andere, nieu we Indrukken op te doen; het tegenwoor dige, gejaagde leven maakt, gelool lk, zoo'n uitgang zoo nu en dan noodig: de reislust moet dan ook niet alleen op „mode' ge schoven worden. Maar toch hebt u ook kennissen, waar je op 't oogenblik niet kunt komen, of ze zltter achter Baedekeri. reisgidsen of de naaimachine, die laatste omdat er nog gauw gauw! voor de reis 'n paar gewaden ln elkaar gezet moeten wor den. En lntusschen ls het het prachtigste Hollandsche zomerweer, waarvan niet ge noten wordt Nu zal ik de laatste zyn, die 't reizen ln 't algemeen zal afbreken; er ls niets dan goeds van te vertellen en wanneer we onz6 neus zoo nu en dan eens bulten de grens steken, dan kan dat zeker ten goede ko men aan 'n ruimere kyk op vele dingen. Maar wordt ook hier weer niet overdre ven? Met het gevolg, dat er heel wat mop peraars rondloopen, die hun vacantie straks eigeniyk geen vacantie vinden, omdat ze niet genoeg van het aardsche siyk bezitten om op reis te gaan. En ze hangen zoo'n beetje rond, gaan eens naar de bioscoop want- in je eigen land is immers niets t,a beleven! Maar hoeveel Nederlanders, die graag met kennis van zaken spreken over de kasteelen aan de Loire, hebben wel eens de mooie oude kasteelen bezocht ln de achterhoek van Gelderland en Overijssel? Hoevelen, die in 't buitenland geen mu seum of bekende kerk zouden overslaan, kennen de kunstschatten ln eigen land, ln eigen stad zelfs? U hebt genoten van de prachtige kleurschakeeringen op de Zwil- sersche meren by verschillende belichting? Dat ls inderdaad schitterend maar u bent toch niet zoo bevooroordeeld dat u niet even intens kunt genieten van de pa relmoeren glans van de zee op 'n moolen zomeravond aan een van onze badplaatsen Daarvoor behoeft u zelfs niet eens vacan tie te hebben, en 'n retour Noordvrtjk la niet zoo heel duur. 'n Rynreis, g'edeelteiyk per boot on- vergeiykeiyk! Maar kent u ook de charmé van onze Hollandsche rivieren? Leest u anders 't aardige, enthousiast geschreven boekje maar eens: .Hollanders, komt naar 't water!" van Herman de Man, dien u misschien we) kent uit „Het wassende wa ter" en „De barre winter van '90". Overal: is schoonheid te vinden, die ons levens vreugde kan geven en het voordeel be halve 't flnancieele van da nabijé schoonheid is, dat we er elk vry moment van kunnen genieten Maar dat moeten we leeren; 't is maar 'n kwestie van wen nen! Evenals de mopperaar er 'n gewoonte van maakt het heele Jaar rond te loopen met 'n lzegrimmig gezicht en zich alleen wat voorstelt van z'n vacantie (die dan misschien nog Juist ln een regenperiode valtl), evengoed kunnen we er om aan wennen zoovee! mogeiyk te proflteeren van alle mooie vrye uren. En dat behoeft niet altijd veel geld td kosten; haast zouden we zeggen: integendeel. Op gevaar af van afgezaagd te worden, zou hier met succe» het spreekwoord geplaatst kunnen worden: „Geld maakt niet gelukkig." Geld ln over vloed ls misschien wel heel gemakkeiyk, maar heeft toch eigeniyk niets uitstaande- met onze inneriyke gesteldheid, maakt de bezitters vaak Immuun voor gewone, een voudige genoegens. „Geld" en „geluk" hou den per slot van rekening geen enkel ver band met elkaar; alles hangt maar af vau de beteekenis, die we aan die woorden ge ven. en ze zijn belde zoo relatief. Heb lk geld, omdat ik me, alweer betrekkeiyk, wat luxe kan permitteeren? „Nou!" zou uit den grond van z'n hart het loopjongetje van den schoenmaker zeggen, die wel eens kleeren en schoenen van me krygt voor z'n zusje. Maar Rockefellers erfgename zou me waarschynlijk eerder op één lijn stellen met Job, die niet direct de verpersoonhj- klng var „rijkdom" was. Er geluk wanneer we blij zyn, dat w» leven; blij, dat we kunnen loopen in de vrye natuur in de zomersche zon of ln den regen (dat behoeft heelemaal niet waar te zyn!), dan is die inneriyke biyheid een van de mooiste dingen, die we kunnen hebben. Misschien is 't nauw verwant aan de levensvreugde van een hond, die ln dolle baldadigheid de duinen op en af holt, 'n soort dieriyk plezier ln 't leven maar wat zou dat? Als wc onze vacantie tegemoet gaan met het stellige voornemen ervan te genieten, maar ook de niet-vacantiedagen zoovee] mogeiyk profiteeren van 't buiten zyn, dan kunnen we voor het winterseizoen weer 'n goede reservevoorraad gezondheid en weer stand hebben opgedaan, onverschillig ol we die opdoen tegen betaling van marken, lire's, francs. Ponden, kronen of dubbeltjes (desnoods alleen voor stalling van uw flets en 'n ijsje). Om nog even op de regendagen terug te komen: zult u dan voora! niet thuis zit ten kniezen? Weet u wel, dat regenwater zelfs heel goed voor de huid ls? Natuurlyk weet u dat, misschien vangt u wel regen water op om speciaal te gebruiken voor 't wasscher van uw gezicht; er ls immers geen zachter water voor dit doel" En dan zouden we den regen, zooals hy uit de lucht valt, ontloopen! Zelfs geven die val lende regendruppels nog 'n ideale huid massage toe. terwyi het hemelwater dat nog niet met de aarde in aanraking ls ge weest, oojr nog electrische ladingen bevat en uitermate zuiver ls. Dus: zon of regen, geld of geen geld, wc trekken .er op uit in de vacatie; maar steeds met „die Sonne lm Herzen". CRITICA 41. Daar alle dieven zeer verdoofd thans ln de auto hangen, heeft oom Brom hen zéker wel gevangen hy hield dus zyn belofte. De knal, waarmee de wagen uit elkander plofte, was myienver te hooren; leder, die daar om het bosch heen woonde, kreeg hem ln zyn ooren, zóó erg hard, dat alle trommelvliezen tuitten. De buren stoven dus naar buiten en Thys en Sim, die dadeiyk aan Brom-oom dachten, snelden naar het bosch, op volle krachten. Maar ook de commissaris, van den schrik nu wat bekomen, had dezen knal vernomen hy riep: „Dat ls een ongeluk naar 'k meen!... en snelde er met al zyn mannen heen. Zoo zag oom Brom, die stond te wachten by zijn wagen, al heel vlug hulp opdagen en toen nu Thys en Sim hem zagen, riepen zy „Gelukkig maar hy leeft. Maar 'k vraag my af wat hy daar by zich heeft!" 2—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10