BINNENLAND Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Maandag 14 Junf 1931 KAAS-GEZOND-GOEDKOOP Thijs IJs en de slimme dieven Gezondheid in Uw huid, Witte Purol Uit de Rijnstreek Afscheid van den burgemeester van Haarlem. C. A. VAN DEN BRIEL OVERLEDEN. De laatste raadsvergadering en een druk bezochte receptie. Na achttien jaren aan het hoofd der gemeente te hebben gestaan, zal de heer C. Maarschalk wegens het berei ken van de daarvoor gestelde leef tijdsgrens op 15 Juni aftreden als bur gemeester van Haarlem. De heer Maarschalk, die in 1870 te Am sterdam geboren is. werd opgeleid voor den handel en vestigde zich aanvankelijk als makelaar te Vreeland, waar hij raadslid en later wethouder werd. Na van 1909 tot 1919 burgemeester van Koog aan de Zaan te zijn geweest, werd hij tot burgemeester van Haarlem benoemd. In een buitengewone raadsvergadering heeft hij Zaterdagmiddag afscheid geno men van de wethouders en de raadsleden. Deze vergadering werd o.a. bijgewoond door de burgemeesters van Zandvoort en Velsen, de heeren H. van Alphen en mr. M. M. Kwint Jr. Voorts waren vele directeuren van ge meentebedrijven en onderwijsinrichtingen, benevens tal van afdeelingschefs aanwezig. In zijn uitvoerige afscheidsrede zeide de heer Maarschalk, dat het moeilijk viel de vele banden» die hem zoovele jaren aan het gemeentelijk leven hebben verbonden, thans te moeten verbreken. Hij was echter dankbaar, dat hij ziin krachten heeft mo gen wijden aan de gemeente in een periode, die voor de ontwikkeling en de ge schiedenis van Haarlem van zeer groote beteekenis was Uitvoerig memoreerde hij verschillende belangrijke gebeurtenissen tijdens zijn ambtsperiode, waarvan de grenswijziging in 1927 wel de voornaamste is geweest. Deze uitbreiding van het grond gebied der gemeente, welke ten koste van zware offers werd verkregen, was hoogst noodzakelijk. doch onvoldoende, aldus spreker, want thans na tien jaar dringt zich de noodzakelijkheid van een nieuwe en meer rationeele uitbreiding op. In het belang der gemeenschap is veel en nuttig werk verricht en het stemde den heer Maarschalk tot groote voldoening en dank baarheid. dat hij daaraan heeft mogen medewerken. Namens de wethouders sprak vervolgens de heer W. J. B. van Liemt" die den schei denden burgemeester dankte voor de aan gename en strikt onpartijdige wijze, waar op hij de raadsvergaderingen had gelen. Spr. hoopte, dat de heer Maarschalk de vervulling van zijn hartewensch zou mo gen beleven, n.l. de totstandkoming van ..Groot-Haarlem". Hierna spraken de nestor van den raad, de heer M de Braai en de gemeente secretaris. de heer Westra. In de oude raadszaal hebben de heer en mevrouw Maarschalk vervolgens een af scheidsreceptie gehouden, die o.a. bezocht werd door de oud-wethouders van Haar lem, minister mr. M. Slingenberg. mr J W J. E. Heerkens, Thijssen, mr. J. B. Bomans en mr. A. Bruch, die van 1919 tot 1923 met den heer Maarschalk het college van B en W. hebben gevormd, mgr. J. p Huibers bisschop van Haarlem. mgT. H. Th. J van Vlijmen, bisschop der oud-katholieke clerezij. S. Ph. de Vries, rabbij van de Ned Isr gemeente te Haarlem, ir. W. C. G. Gelinck, hoofdingenieur-directeur van den prov. waterstaat, mr. G. Sluis, president van de arrondissements-rechtbank. vele mdustrieelen. bankdirecteuren, predikan ten. afgevaardigden van verscheidene ver- eenigingen en burgemeesters uit den omtrek. Directeur van het telegraafkantoor te Amsterdam. Gistermiddag is op ruim zestigjarigen leeftijd overleden, de heer C. A. van den Briel, directeur van het rijkstelegraaf kan koor te Amsterdam. Met den heer van den Briel is een zeer gezien en bekwaam ambtenaar heenge gaan. Verleden jaar herdacht hij zijn veertig jarig ambtsjubileum. Hij was sedert Octo ber 1930 directeur van het hoofdstedelijk telegraafkantoor, na als zoodanig werk- pam to zijn geweest te Den Haae en Rot terdam. Daarvoor trad hij o.m. op als hoofd van ae inspecties Dordrecht en Middelburg. DE „STEMMING" OVER DE „ANTI-SANEERINGSKWESTIE". Betreffende de vraag van het hoofd bestuur der Alg. Ver. voor Bloembollen cultuur of de saneeringsmaatregelen be stendigd moeten blijven, hebben zich tot nu toe negen afdeelingen der Alg. Ver. voor algeheele opheffing verklaard en één voor behoud. De afdeelingen, die de maatregelen on verwijld wenschen te zien beëindigd, zijn: Rijnsburg. Warmond. Uitgeest. Alkmaar, Heemskerk, Akersloot, Roelofarendsveen, Hoogkarspel en Bovenkarspel, kleine plaat sen buiten de oude bollenstreek. Voor be houd besliste de afdeeling Lisse met de cijfers 8645. De afdeeling Hillegom. waar de anti-saneerders talrijk en actief zijn, zal morgen moeten beslissen. GENERAAL DE JOSSELIN DE JONG OVERLEDEN. Op 74-jarigen leeftijd is te Den Haag overleden de gepensionneerde generaal- majoor der mariniers. J. C. B. A. de Jos- selin de Jong. ridder in de Orde van den Ned. Leeuw en officier in de Orde van Oranje-Nassau. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal plaats hebben as. Donderdag om halfdrie op. Oud Eik en Duinen GEER VERLAGING VAN CRISIS-ACCIJNS OP RUNDVLEESCH. Minister Gelissen heeft aan den Ned Slagershond geschreven, „dat uitvoerig overleg met zijn ambtgenoot van Land bouw tot mijn leedwezen tot de conclusie voerde dat het, althans voorshands, niet mogelijk is tot afschaffing of verlaging van de crisisheffgin op rundvleesch over te gaan. Waar ik overtuigd ben van den moei lijken toestand, waarin het slagersbedrijf verkeert, geef ik u de verzekering, dat ik Qe ontwikkeling der situatie met aandacht zal blijven volgen en dat. zoodra de om- standigheden dit toelaten, ik opnieuw met voornoemden ambtgenoot overleg zal ple gen. teneinde na te gaan, in hoeverre aan uw verzoek voldaan zal kunnen worden." 25-JARIG BESTAAN OPENLUCHT MUSEUM. De directeur krijgt een Koninklijke onderscheiding. Het bestuur van het Nederlandsche Open luchtmuseum heeft Zaterdag in het res taurant bij het Museumpark aan den Schelmschen Weg te Arnhem het feit. dat 25 jaar geleden de vereeniging Het Neder landsche Openluchtmuseum te Arnhem werd gesticht, officieel herdacht. Aan een Geldersche koffietafel zaten mede aan de minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, de chef van de afdeeling Kunsten en Wetenschappen van zijn de partement, mr. M. J. Visser, de commissa ris der Koningin in Gelderland, mr. S. ba ron van Heemstra,! mevrouw baronesse v. HeemstraVan Adersee. de burgemeester van Arnhem de heer H.' P J Bloemers. n.evr. BloemersSnellen, de gemeentese-, cretaris dr. J. B. A. Kipp. en de wethouders v. d. Sand. Bakker en Radamekers, prof. ir. J. A. G. v. d. Steur, jhr. mr. E. A. van Beresteyn, dr. W. S. Unger, mr. dr E. J. Beumer, M. J. L. baron van Taets v. Ame- rongen, S. J. baron van Tuyll v. Seroos- kerken van de Heeze, jhr. A. J. B. van Suchtelen van de Hacre, mr. C. M. J. Dony, mr. P. Cremers, ir. Jos. Th. Cuypers, prof. dr. W. Vogelsang, dr. J. Kalf en dr. A. van Beuningen. Bij afwezigheid wegens ziekte van den voorzitter, generaal-majoor b. d. F. A. Hoefee, heeft de tweede voorzitter, jhr. J. Beelaerts van Blokland, uit Oosterbeek, de beteekenis van het museum geschetst. Minister Slotemaker de Bruine deelde daarop mede. dat het H. M. de Koningin heeft behaagd, den directeur, den heer A. A G. van Erven Dorens, te benoemen tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Nog tal van personen hebben het woord gevoerd. In het openlucht-museum volgden daar na demonstraties door Huissensche vendel- zwaaiers en vendelzwaaiers uit Brabant en boerendansen door een gezelschap boeren en boerinnen uit Borculo. Tenslotte vereenigde men zich aan een thee in het museum-restaurant. DE HEFFING OP BOTER. De heffing op boter is voor de week van 13 t/m 19 Juni a.s. behoudens tusschen- tijdsche wijziging, wederom vastgespeld op 70 cent per kilogram. ALG. VER. VAN NEDERL. RESERVE-OFFICIEREN. De algemeene vereeniging van Neder landsche reserve-officieren heeft Zaterdag te Arnhem in het gebouw Musis Sacrum haar algemeene vergadering gehouden °e vergadering werd o.m. bijgewoond door den oud-opperbevelhebber van land- ?n „ze®r'lacht,i de luitenant generaal b.d C. J. Snijders, eere-voorzitter der vereeniging De vergadering besloot een telegram te zenden aan H.M. de Koningin te Amster- waann de vereeniging haar eerbiedi- fÜ ?eT,en ,aar hechte verknochtheid aan net Kon. huis uitspreekt. Nadat de voorzitter der afdeeling Arnhem kapitein F. J. Goedhart namens deze afdeeling de afgevaardigden had verwel- h2ElCLW?5< §ebrulkeUjke jaarstukken behandeld. Het ledental der vereeniging is i£J;en tijds van ruim 1800 tot ruim ^ooo gestegen. Het gezelschap begaf zich vervolgens naar het gemeentehuis, waar de vereeni- ging officieel door het gemeentebestuur ontvangen werd. Des middags werd een auto-tocht in den omtrek gemaakt, waarbij het gemeentebe stuur van Rheden in hotel Beekhuizen een thee aanbood. Men vereenigde zich tenslotte aan een diner in Café Royal te Arnhem. ZESTIGJARIG BESTAAN DER I.O.O.F. ^Gisteren heeft de Independent Order of Odd Fellows, te Apeldoorn haar zestigjarig bestaan herdacht. Uit alle deelen des lands waren de leden opgekomen, zoodat toen ae begroetmgsbijeenkomst, welke in de ge meentelijke eierhal werd gehouden, om over elf geopend werd, meer dan 1100 personen aanwezig waren Een ope ningswoord werd gesproken door den heer B. Zeckendarf, voorzitter-meester van de oudste loge der I.O.O.F., de Paradijsloge 1 te Amsterdam. De heer J. Boelen deelde mede, dat het ledental 2153 bedraagt, Dr P. IJssel de Schepper, uit Den Haag. hield nog een toespraak, waarna geluncht werd. Om twee uur vereenigde men zich in het natuurpark „Berg en Bosch" waar in het openluchttheater door de leden van de „Zevensterrenloge" een etisch spel werd opgevoerd „De triomf van de I.O.O.F." Door het zangkoor der I.O.O.F. uit Am sterdam werden eenige liederen ten gehoo- re gebracht. De dag werd besloten met een gezellig samenzijn in den theetuin. DE BOSKOOPSCHE ROZENTENTOON- STELLING „NOS JUNGUNT ROSAE". De belangstelling voor de rozententoon- stelling uitgaande van de rozenvereeniging „Nas Jungunt Roeae", die gelijk gemeld te Boskoop van 21 tot en met 25 Juli ge houden zal worden, blijkt onder de rozen- kweekers, zoowel uit Boskoop als elders in den lande reeds zeer groot te zijn. De tentoonstellingscommissie, samenge steld uit het bestuur van Nos Jungunt Ro- sae en de vertegenwoordigers van 5 Bos- koopsche cmultuurvereenigingen heeft haar werkzaamheden aangevangen. Voor het exposeeren der rozen heeft het bestuur één der speciaal voor bloementen toonstellingen gebouwde hallen gehuurd. Al met al. belooft deze tentoonstelling, waar uitsluitend rozen te bezichtigen zul len zijn, iets grootsch te worden. VERSPREIDE BERICHTEN. De gewone audiëntie van den mi nister van Sociale Zaken zal Woensdag niet plaats hebben. HAARLEMMERMEER. Aanbesteding. Bij de gehouden aanbesteding voor het verbouwen van een boerderij voor rekening van den heer K. van Beem alhier (bouw kundige de heer H. v. d. Ban werden inge schreven als volgt: A. Maaswinkel te Zwanenburg voor f.6350; J. Meegdes Haarlem f.6300; Fa. K. van 't Veer Assendelft f.6707; P. Dompe ling Badhoevedorp f.6864; C. D. Slooten alhier f. 7088; Gebr. van Keulen alhier f. 7005; J. Zwaan Amsterdam f. 7760; H. v. de Fange Zwanenburg f. 6434; J. W. Cor- nelissen Halfweg f.7150; J. in 't Hout Soes- terberg f. 6184; C. Baas alhier f. 6992; C. Grauwelman Zwanenburg f.6510; A. Boo- gaat Zwanenburg f.6600; Gebr. de Graaff Halfweg f. 6750; B. Lievaart Groote IJpol- der f.6735; W. van Rijn Zwanenburg f. 6450. De gunning is aangehouden. Auto-rit voor Ouden van Dagen Door de Oranjever. ..Badhoevedorp en omstreken" wordt ook dit jaar weder een auto-rit voor ouden van dagen georgani seerd. Het plan bestaat den tocht te hou den op Donderdag 8 Juli as. Vermindering van het werkloozental. Bij de arbeidsbeurs te Hoofddorp stonden thans nog ingeschreven 276 werkloozen. Op denzelfden tijd in 1936 was dit aantal aanmerkelijk hooger. Dit blijkt ook vol doende uit het aantal steungevallen. Vol gens de laatste opgave werd in 1937 aan 192 personen steun verstrekt en in 1936 op hetzelfde tijdstip aan 417 personen. Woensdagmiddag 16 Juni as. zal door den heer H. C. J. Sondaal. deken van Haar lem. de eerste steen worden gelegd voor de nieuwe R.K. Kerk. welke naar het ontwerp van den architect J. M. van Hardeveld in Badhoevedorp wordt gebouwd. Tot directeur van de kort geleden te Zwanenburg nabij Half-weg alhier opge richte Zang- en Toonëeivereen.. wier le dental reeds bevredigend kan worden ge noemd, is benoemd de heer de Kruif te Amsterdam KATWIJK AAN ZEE. EEN GELUKKIG VERSCHIJNSEL. Sluiting centrale werkplaats voor werkloozen. De centrale werkplaats voor werkloozen is gesloten, daar er maar twee jeugdige werkloozen waren overgebleven, daar het meerendeel in tal van bedrijfstakken werk had gevonden, hetgeen een verblijdend teeken is. Mocht er wat niet te hopen is weer behoefte aan ontstaan, dan zal deze nuttige instelling in het najaar weer heropend worden. De 7 c.M. maaswijdte. De schippers van de motor-schokkertjes zonden aan den minister van Landbouw uit de Watering hebben een adres 'ge zonden aan den minister van Landbouw en Vlsscherij, waarin gevraagd wordt de wet zoodanig te wijzigen, dat zij kunnen mogen visschen met netten van minder dan 7 c.M. maaswijdte. In de Zuidstraat had een aanrijding plaats tusschen een i>ersonenauto, be stuurd door J. v. d. G„ uit Den Haag en een met paard bespannen wagen, waarvan de voerman was F. E. de B. uit de Roest van Limburgstraat, die te veel links gehouden had. De auto werd licht beschadigd. H., van de Meerburgkade, plaatste zijn rijwiel even voor het Postkantoor. Toen hij terugkwam was het verwisseld voor een oud rijwiel van veel minder waarde. Nood gedwongen moest hij dat oude rijwiel mee nemen; hij hoopt nu, dat de eigenaar daarvan zijn beter eigen rijwiel weer zal terugbrengen, Een tiental meisjes van de meisjesver. „de Vierboet" gaan morgen 10 dagen kam peeren op de Veluwe bij Putten De leiding berust in handen van de dames Mijnie van Duyn en Jo. v. d. Oever. HILLEGOM. Een tijdelijk kampecrverbod op verzoek der Jamboree. Het verbod om in deze gemeente te kampeeren, is goedgekeurd door Ged. Staten en met ingang van 8 Juni in wer king getreden. De verordening, waarin dit verbod geregeld is, vervalt 1 October a.s. Er wordt hier zoo goed als nooit ge kampeerd en daarom was het niet zoo moeilijk om op aandringen van het Jam boree-bestuur dezen maatregel in te voe ren. Besluiten inzake de installatie van den nieuwen burgemeester. Door het dagelijksch bestuur der ge meente is besloten, dat op den dag der in stallatie van den nieuwen burgemeester, Dinsdag 22 Juni a.s.. alle bureaux der ge meente en gemeentebedrijven gesloten zul len zijn. uitgezonderd zweminrichting en burgerlijke stand, en dat dien dag geen vuilnis opgehaald zal worden De school kinderen krijgen vrij. B. en W. verzoeken aan de burgerij de vlaggen uit te steken. Volvette jonge kaasp. 25 Volvette belegen kaas p. p. 35 Jonge Leidse kaasp. p. 13 Oude Leidse kaasp. p. 33 Huishoudjampondspot 20 (Statiegeld voor pot 3 cent) DE K.W. BIJENKORF 3028 OEGSTGEEST. Vergadering Alg. Ver. van Bloembollen cultuur. De afd. Oegstgeest en Omstreken van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur verga derde in „Den Burcht" te Leiden onder voorzitterschap van den heer G. Lubbe Th.zn. Na opening en welkom sprak deze een rede uit waaraan wij het volgende ont- leenen Wederom, en dan nog wel in de drukte van de seizoenwerkzaamheden zijn wij op geroepen om ons bii stemming uit te spre ken of wij de ondragelijke lasten welke de saneering ons oplegt, te behouden, dan wel te verzoeken deze te doen ophouden. De saneeringsplannen op de Alg verga dering aangenomen, zijn in het leven ge roepen met een valsche voorspiegeling om 6 millioen gulden van den Regeeringssteun te bekomen. Helaas ziin die mil'lioenen weggebleven en ondanks den grooten nood waarin vele en vooral kleine kweekers ver- keeren, blijft hulp achterwege, zoodat men dagelijksch zelfs groote en kleine kweekers ziet verdwijnen. Mochten de eerste noodlijdende kweekers in verschillende functies nog in de Cen trale geplaatst worden, zij die nu gaan. moeten maar trachten iets te vinden Wij zijn aan handen en voeten gebonden zoowel met de cultuur als met den handel, hetgeen blijkt uit: de te beteelen opper vlakte. de prijzen onzer producten als ook de maat daarvan, welke door de overheid is bepaald. Al deze bepalingen leiden niet alleen tot 36. Thijs en Simmie dachten: „t Gaat met Brom-oom vast r.iet goed, ondanks zijn woede en zijn moedwij hadden beter op hem moeten passen, want hij is lang niet tegen Leo Listig opge wassen Zij waren heel erg ongerust, maar oom Brom was zich daar heele- maa! niet van bewust hij was zóó kwaad om t stelen van zijn laatste levertraan, dat hij er nu alleen op uitging om de roovers te verslaan. In Simmie's schuur, die nog voor inbraak was gespaard, had hij zijn mooie auto goed bewaard daar ging hij nu vlug heen en korten tijd nadat hij uit Thijs' huls verdween, reed hij, met weinig vaart, naar 't bosch toe heel bedaard. „Ha ha, hia ha, och kom", zoo mompelt hij met diep gegrom„nu zal die boef de diefstal van mijn levertraan betreuren er zullen rare dingen met hem gaan gebeuren!" een massa beslommeringen en nadeel ma» dat is nog niets bil het groote geknoei, dat ontstaat bii den handel ln binnen ea buitenland. Wii zijn natuurmenschen. met ons na- tuurvak één en kunnen daarom niet ge bonden ziin. hetgeen ook hieruit "blijkt, dat zelfs voorstanders van de saneerlng overal' uitvluchten zoeken. De cultuur waarvan men niet duldt dat deze wordt uitgebreid naar onze N.O. provincies (hoewel lntus- schen blijkt dat daar uitstekende gewassen groeien), gaat nu ongehinderd de anderé richtingen uit o.a. naar Duitschland België ia zelfs naar Engeland met honderden Hec taren gelijk. Met al die saneeringsmaatregelen en vermeend zelfbehoud, gaat onze mooie cultuur naar het buitenland, worden onze producten te duur en kunnen wij binnen zeer korten tijd de buitenlandsche concur rentie niet meer doorstaan. Na nog geweszen te hebben op de wijze van stemmen voor hem, die bij de sanee ring een of andere functie bekleeden. achtte spr. het gewenscht en eerlijk dat deze leden zich van medestemmen onthouden, als zijnde niet neutraal. Na een opmerking omtrent deze openings, rede door den heer W. Boekee. werden da notulen van de vorige vergadering goedge keurd, Hierna werd overgegaan tot behan deling van den beschrijvingsbrief voor da op Maandag 21 Juni a.s. te houden buiten gewone algemeene vergadering. Na enkele besprekingen werd in stem ming gebracht de vraag: „Acht de alg. vergadering het gewenscht, dat bedriifsmaatregelen voor het bloem bollenvak in 1937/38 worden gehandhaafd?" De vergadering sprak zich met biina alg. stemmen uit tegen behoud der saneering. Tot afgevaardigden naar de Alg. Verga dering werden gekozen de heeren G. Lubba Th.zn. en H. Hoogerwoning met als plaats vervangers de heeren A. Boekee en H. v. d. Voet. Bil de rondvraag werd ter sprake ge bracht de mogelijkheid tot het houden eener bloemententoonstelling in het volgend voorjaar. De voorzitter, zelf groot voorstander, merkte op, dat aan een tentoonstelling vela bezwaren zijn verbonden w.o. de medewer king (inzendingen) een daartoe geschikte zaal. het trekken van belangstellenden en de instelling van het waarborgfonds. Voor een en ander moet althans zekerheid wor den verkregen. In de e.v. bestuursvergadering zal dit punt in behandeling worden genomen. Na sluiting bleef men nog geruimen tijd biieen ter bespreking van den huldigen toestand van het bloembollenvak waaruit ons nader bleek dat deze weleer groote tak van handel en nijverheid alleen dan kan behouden blijven en strekken tot welvaart van land en volk als er op een andere wijze aanmerkelijke veranderingen in den stand van zaken worden aangebracht. houdt en maakt Uw huid mooi en gezond. Doos 30, Tube 45 ct. Bij Ajpotlh. en Drogisten. 3023 (Ingez. Med.) NIEUWKOOP. Jaarvergadering Polder Nieuwkoop en Noorden. In hotel „Het Vliegende Paard" alhier werd de jaarvergadering gehouden van den polder Nieuwkoop en Noorden. Aanwezig of vertegenwoordigd waren ruim 100 stemgerechtigde ingelanden, die teza men kunnen uitbrengen 445 stemmen. Na opening door den Dijkgraaf, den heer Ant. Kromwijk, volgden een paar mede- deelingen en kwamen in behandeling de rekening over 1936 en de begrooting voor 1937. De rekening was nagezien en in orde be vonden door een commissie bestaande uit de heeren C. van den Bosch. P. van der Weij- den Dzn. en A. Leliveld. Zij werd vastgesteld op een totaal aan inkomsten van f. 23.518.55 en aan uitgaven van f 32095.97. Nadeelig saldo f. 8.584.42, wat gedekt is door een kasgeldleening van f. 10.000, welke een jaar geleden nog groot was f. 13.000. Dit is de eenige schuld van den polder. Alvorens de begrooting vast te stellen kwam aan de orde een voorstel tot het vernieuwen van de sluis met de ophaalbrug en sluiswachterswoning te Slikkendam, begroot op f. 32.000. De meeningen bleken zeer verdeeld en tot een beslissing kwam het nog niet. Later zal men opnieuw ver gaderen en de betrekkelijke posten werden uit de begrooting gelicht. De heer Stam klaagde er over, dat de motorbooten veel te snel varen en vroeg hierop strenger toezicht. Na afloop werd een stemming gehouden ter benoeming van twee heemraden wegens periodieke aftreding van de heeren J. Ver burg en Th. Mourits. De eerste werd met vrijwel alg. st. herbenoemd, terwijl in de plaats van den heer Mourits, die wegens leeftijd niet herbenoembaar was. gekozen is de heer Ant. Bodegraven met 258 stem men. De heer Jac. Wansinck verkreeg er 143. WADDINXVEEN. Kraan in brand gevlogen. Gisteravond wilden eenige werklieden een motor aanslaan van een der kranen welke hier in de Gouwe liggen ten behoeve der werken aan den Rijksweg Den Haag- Utrecht. Door nog onopgehelderde oorzaak vlogen motor en kraan in brand. Direct werd de brandweer gealarmeerd, doch met behulp van omstanders waren inmiddels de grootste vlammen weer gedoofd, zoodat de brandweer geen dienst meer behoefde te doen. Persoonlijke ongevallen kwamen geluk kig niet voor. De burgemeester en de wethouders gaven eveneens van hun belangstelling blijk, daar deze gebeurtenis zich aanvankelijk ernstig liet aanzien. 4-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 8