De aanval op Bilbao in beslissend stadium Ongelukken op den weg De acht Russische hoofdofficieren terechtgesteld LEIDSCH DAGBLAD - Tweed® Blad Maandag 14 Juni 1937 AKKERTJES De varkenspest waart rond Overeenstemming te Londen bereikt Ernstige bedreiging voor onzen veestapel. JUJM/T EN LITTEKEN FAILLISSEMENTEN Verdere vervolgingen lijken aanstaande Eén doode en tal van gewonden De aanval op Bilbao is geregeld voort gezet en het laat zich blijkbaar aanzien, dat de val der stad aanstaande is, hoewel de berichten over de gemaakte vorderin gen der rechtschen niet geheel duidelijk lijn. lET'JzeREU SCHILD "VAM BILBAO. „Radio-Requete" deelde o.a. mede: „De IJzeren gordel" van Bilbao bestaat uit drie rijen heuveltjes, overdekt met vlak achter elkaar liggende loopgraven. Wij hebben meegemaakt, dat op een en kelen heuvel wel acht loopgravenlinies achter elkaar lagen. Er zijn duizenden mi trailleurs en een driedubbele prikkeldraad versperring geplaatst. De eerste linie werd Vrijdag over een lengte van 12 KM. genomen. De tweede linie werd Zaterdag bezet en op twee plaatsen werd de „ijzeren gordel" doorbroken. De operaties werden van het aanbreken van den dag af ge steund door 48 bombardementsvlieg tuigen, die door talrijke jachtvliegtui gen werden beschermd. Gistermiddag meldde Salamanca offi cieel: ..„Aan het Basklsche front blijven onze troepen oprukken, eiken tegenstand bre kend. ZIJ hebben heden zeer belangrijke punten bezet, o.a. Larrabezua en heuvel 430 bi) Santa Maria. Vijfhonderd man werden gevangengenomen en een enorme hoeveel heid oorlogsmateriaal, o.a. een volledige batterij, werd buitgemaakt". Later meldde het hoofdkwartier: „De tegenstand van den vijand is vol komen gebroken. De nationalisten achter volgen den vluchtenden vijand. Het ver overde oorlogsmateriaal is zóó omvangrijk, dat een opsomming nog onmogelijk is. Bij Lezama werd een trein met vijftien wa gons munitie buit gemaakt. Om 5 uur be droeg het aantal gevangenen ruim 1000, waaronder een van de aanvoerders der troepen, die den „ijzeren gordel" verdedig den. De nationalisten zijn amper 3 K.M. van Bilbao af". Naar te Salamanca verluidt zou de Bas klsche regeering zich naar Santander heb ben teruggetrokken. (Havas teekent hierbij echter aan, dat dit bericht niet uit Bilbao wordt bevestigd). Het laatste legerbericht van rechts luidt: Een afdeeling heeft verschillende heu vels ten Zuidwesten van Larrabezua bezet, terwijl een andere Campelucieta, Munez- zoni en belangrijke hoogteen ten Westen van den Lemona-berg veroverde. Weer andere groepen hebben zich meester ge maakt van Santa Marina en rukken thans op naar Santa Domingo en Archanda. Ten Noord-oosten van Urresti zijn de hoogten van Surriaga en later Unza en Itarra- mendi, noordelijk van Derio, bezet. Hier rukken de troepen op naar Ayarza. Franco ls zelf aanwezig geweest. Bilbao erkent tegenslag op volgende wijze: Na een bombardement van geschut en vliegtuigen, dat zijn weerga niet kent, en dat drie dagen achtereenvolgens geduurd heeft, zijn de Basken gedwongen geweest zich terug te trekken van den berg Gastelu, ten Westen van den berg Mizkargul, over een front ter breedte van twee mijl. Men wijst er op, dat de uitspringende punt, waarmede de rechtschen de BaskLsche li nies binnendringen, op gevaarlijke wijze blootgesteld ligt en gevaar loopt geïsoleerd te worden wanneer de flankeerende troe pen niet In staat blijken den geslagen bres te verbreeden. Overeenstemming te Londen. Na langdurige besprekingen tusschen den Britschen minister van buitenlandsche zaken, Eden en de Londensche ambassa deurs van Dultschland, Frankrijk en Italië, is Zaterdag het accoord betreffende de vei ligheid van de vloten, welke aan de inter nationale controle rond Spanje deelnemen, onderteekend. Het bereikte accoord behelst o.a. de be paling, dat, Indien zich een incident bij Spanje voordoet, tusschen de vier mogend heden zal worden overlegd, of, en zoo ja, hoe moet worden opgetreden. Het recht van onmiddellijke verdediging, Ingeval een buitenlandsche oorlogsschip wordt aangevallen, is nimmer in twijfel getrokken. Echter zal niet tot represaille maatregelen mogen worden overgegaan, vóórdat tusschen de vier mogendheden overleg ls gepleegd. Het overleg zou, naar men aanneemt, te tonden geschieden en een diplomatiek ka- takter dragen, zoodat een conferentie der vlootvoogden niet noodig is. De leden van de commissie van niet- 'r.menging zijn tijdens het weekeinde van het accoord op de hoogte gesteld. Men verwacht niet, dat Duitschland en halië weder hun plaats in de niet-inmen- gingscommissle zullen innemen, vóórdat de antwoorden van de beide partijen in Spanje zijn binnengekomen In de huidige omstandigheden kan dan ook nog niet ee- togd worden, wanneer de commissie weder zal vergaderen. Franco's bestuursapparaat naar Burgos. Naar medegedeeld is, zal binnenkort het hoofdkwartier van Franco naar Burgos verplaatst worden. Volgens inlichtingen uit bevoegde bron betreft het hier slechts een gedeeltelijke en tijdelijke verplaatsing, welke dient om de ontwikkeling der krijgs verrichtingen ln den sector van Biscaje beter te controleeren. Van het diplomatieke kabinet, zullen slechts de chef van het persbureau en de persgedelegeerde zich naar Burgos begeven. Huiszoekingen te Madrid. De Madrileensche politie gaat voort met huiszoekingen, waarbij de brandkasten worden geopend van personen, die bekend staan als vijanden van het regiem. Het bij de laatste huiszoekingen in beslag ge nomen bedrag aan geld en effecten en de waarde der in beslag genomen edelsteenen vertegenwoordigen een waarde van acht mlllioen peseta's. Het in beslaggenome ls verbeurd verklaard. Collectivisatie van den landbouw. In een rede. uitgesproken tijdens de slot zitting van een provinciale landbouwcon- ferentie der communistische partij, heeft de minister van landbouw, van Valencia. Vicente Uribe. een heftigen aanval gedaan op de elementen, die een politiek van al- geheele collectivisatie op het platteland steunen. De minister verdedigde zeer ener giek de politiek der communistische partij op het platteland. Hij voegde hier o.m. aan toe, dat de regeering thans iedere revisie der landerijen heeft verboden. „Alle maat regelen. waarover de regeering de beschik king heeft, zullen ten dienste gesteld wor den van de boerencollectiviteiten. Al het noodige geld zal verstrekt worden opdat de oogst onder goede omstandigheden bin nengehaald kan worden". De minister maakte voorts nog een toe speling op de moeilijkheden in de voedsel voorziening van zekere streken en zeide: „Het ministerie zal zich belasten met het doen toekomen aan de collectiviteiten van de noodige levensmiddelen". Uribe besloot met het richten van rechtstreeksche drei gementen tot hen, die in de verleiding mochten komen het werk der regeering hinderpalen in den weg te leggen. Met een doosje "AKKERTJES" bij U loopt Ge geen kans Uw reis te be derven door: hoofdpijn, kiespijn, spier- of zenuwpijnen, vrouwen- pijnen, „wagenziekte", 'n kou, enz. AKKER-CACHETS Koker met 12 stuks 52 ct. Zakdoosje. 3 stuks 20 et, 3033 (ingez Meü.) (Speciale G.P.D.-berichtgeving) Een donkere wolk pakt zich samen boven onze varkensteelt. Opnieuw waart de gevreesde varkenspest rond. Reeds zijn ecnige varkens te Koudekerk aan deze gevreesde ziekte overleden en het gevaar voor uitbreiding is bijzon der groot. Het vorig jaar zijn er hon derden varkens als slachtoffers van de varkenspest gevallen in de Rijnstreek en het is dus begrijpelijk, dat het ge beurde te Koudekerk de noodige onrust in de Rijnstreek heeft verwekt. Teneinde den toestand juist onder oogen te kunnen zien hebben wij ons gewend tot dr. B. van Wijk, veearts te Alphen a. d. Rijn. Dr van Wijk moest tot zijn spijt toe geven, dat het gevaar voor uitbreiding van de varkenspest inderdaad zeer groot is. De verspreiding van de smetstof van varkens pest gaat verbazend snel, aldus dr. van Wijk. vooral bij die pestsoort, welke thans geconstateerd is. n.l. de viruspest. De moei lijkheid is hierbij, dat men de smetstof niet kan zien, in tegenstelling met de smetstof van de bacilaire pest. Tot voor kort be stond er geen enkel middel tegen de virus- pest en dit is mede een der oorzaken ge weest van de fatale gevolgen, welke deze ziekte het vorig jaar heeft gehad. Belangrijke Japansche uitvinding. Het vorig jaar hebben Terakado en Mi- ciialka, twee Japanners, echter een be langrijke uitvinding gedaan. Het betreft een entstof, welke bereid wordt uit de or ganen van aan acute pest gestorven var kens. Hiermede zijn zeer goede resultaten bereikt wanneer gezonde varkens ermede behandeld werden. Een geneesmiddel is het echter niet. Nu is het eigenaardige, dat de varkens houders eerst naar den veearts loopen wan neer er een geval van varkenspest bij hen voorkomt, maar dan is het meestal al te laat, want de besmetting gaat zeer snel. Het is daarbij opmerkelijk, dat de besmet ting gemakkelijker via de huid geschic" dan via de spijsvertering, hoewel de var kenspest toch juist een bloedige ontsteking van het darmkanaal is. De besmetting heeft vaak al plaats gehad als een gezond en een ziek varken even tegen elkaar aanloopen. Ook menschen brengen de besmetting vaak over. Zij loopen van het eene var kenshok in het andere en brengen de smetsto! mee Het grootste gev.aar is echter het ter markt brengen van dieren uit een besmet hok, wat helaas maar al te dikwijls gebeurt. De boeren zien het naderend gevaar van uitroeiing van hun geheeie varkensstapel, en zij trachten de dieren, die nog geen tee kenen van varkenspest vertoonen. zoo snel mogelijk van de hand te doen. Meestal dra gen deze dieren de smetstof echter reeds bij zich en zoo plant de besmetting zich in niet te stuiten tempo voort. verder gevorderd stadium, dan treden neus bloedingen en bloed ln de ontlasting op. Voorts krijgen de dieren hevige diarrhee. Zij kwijnen tenslotte geheel weg en verma geren ontzettend. Zijn de varkens eenmaal besmet, dan staat het ook vrijwel vast, dat zij er aan zullen sterven. Een varkens is een dier met weinig weerstandsvermogen, mede als gevolg van zijn onnatuurlijke leefwijze. Immers een varken eet overdadig veel en wordt daardoor vet en vadsig. Meestal gaat de varkenspest met secon daire ziekteverschijnselen gepaard, vooral vaak met longaandoeningen. Slechts een enkele maal overleeft een varken de var kenspest, en hierin schuilt juist een groot gevaar, want dieren, die van varkenspest genezen zijn, blijven nog langen tijd smet stofdragers Worden er geen maatregelen genomen om de besmetting tegen te gaan? Sinds korten tijd schrijft de Veewet voor, dat gevallen van varkenspest onmid dellijk moeten worden aangegeven. Is bij een boer een geval van varkenspest gecon stateerd, dan krijgt hij op zijn erf een bord „Besmettelijke veeziekte". Van zoo'n erf mogen slechts varkens vervoerd worden, in dien de eigenaar een speciale vergunning kan overleggen. Door dezen maatregel hoopt men de besmetting, zooals die het vorig plaats had, te voorkomen. De moeilijkheid is hiermede echter niet opgelost, want nu gaan de boeren gauw hun nog niet aange taste varkens verkoopen, alvorens zij den veearti ontbieden. Geen gevaar voor menschen. Is er ook gevaar voor besmetting van menschen? Neen, de ziekte beperkt zich tot var kens. Men zou desnoods gerust het vlecsch •an een varken, dat aan varkenspest heeft geleden, kunnen eten. In de praktijk ge beurt dit echter natuurlijk niet. Een dier, dat aan varkenspest ls gestorven, is zóó vermagerd, dat het volkomen waardeloos is geworden, reeds lang voor de dood is in getreden. Dit is ook de reden, waarom men de dieren niet in het beginstadium van I hun ziekte afmaakt. Als de varkens een paar dagen aan varkenspest lijdende zijn, hebben zij reeds geen waarde meer. Hun kleur wordt vaal en zij vermageren zien- deroogen. Gelooft U, dat de ziekte dit jaar tot enkele gevallen beperkt zal kunnen blijven? Helaas neen! Dit is slechts moge lijk indien allen volledig zouden mede- Hoe openbaart zich de varkenspest? Varkenspest gaat gepaard met talrijke verschijnselen De dieren worden slap en lusteloos Zij zijn dorstig en eten weinig. Vaak vallen zij om en hun gang wordt als die van een dronkeman. Is de ziekte in een werken en niet dieren uit 'n besmet hok naar de markt zouden brengen. Voorts moet men de varkens vóór het te laat is met formelvaccin, de Japajische uit vinding, laten behandelen. Doet men, dit niet, dan is de kans groot, dat de ziekte even catostrophale afmetingen zal aannemen als het vorig jaar, zoo besloot dr. van Wijk het onderhoud. TIJDSCHRIFTEN. Het R. K Bouwblad van 10 Juni heeft den volgenden inhoud: Edward Munch; Bouwcongres te Wee- nen; Bij werk van Architect W. Tummers; De opleiding van den architect. Van de Vereeniging en allerlei. OPERA ITALIANA. Feestconcert 24 Juni Leiden. De medewerkende solisten op het buiten gewone Opera-concert (ter gelegenheid/ van het 40-jarig bestaan der Italiaansche Opera ln Nederland l op Donderdagavond) 24 Juni. aanvang half negen in de Stads gehoorzaal zijn: Antenore Reali. heldenbaryton; Diana Micelli. soprano leggero: Maria Teresa Grosso. mezzo soprano: Juanita Toso. so- prona dramatico; Silvio Costa Lo Giudice, tenore lirico; Agostino Casavecchi, tenore leggero: Eraldo Coda, basso; Mario Ger- done, maestro accompagnatore* Gezonden worden wereldberoemde succes aria's. duo's enz. uit: Paljas (proloog), kwartet Rigoletto, Lucia dl Lammermoor. Tosca, Cavalleria, de Troubadour, La Bohème, Andrea Chenier, Manon Lescaut, Mignon, Aida. H Barbiere di Siviglia. Un Ballo in Maschera enz. Uitgesproken: Q. J. E. Eikhuizen, bloemist, Sassenheim. R.-c.: jhr. mr. P. G. M. van Meeuwen. Cur.: mr. E. J. M. H. Bolsius, Lelden. C. A. Rozenhart, caféhouder, Leiden, Vrouwensteeg 11. R.-c: jhr. mr. H. O. Feith Cur.: mr. A. Latour, Den Haag. In de week van 7 t/m. 12 Juni werden in Nederland 66 faillissementen uitgesproken. Op den weg langs het Noord-Hollandsch kanaal onder Schouw is gistermiddag te half zes een 31-Jarige motorrijder uit Zun- derdorp, die in de richting van Amsterdam reed, komen te vallen. Met een schedel- basisfractuur en een gebroken onderbeen is hij door den geneeskundigen dienst naar het Binnengasthuis vervoerd. Vrachtauto tegen een boom. Zaterdagmiddag omstreeks vijf uur is door onverklaarbare oorzaak een expe ditie-auto van de Goolsche Specht tegen een boom langs den betonweg BaarnBilt- hoven opgebotst. De bestuurder kwam er met enkele schrammen af, maar de naast hem zittende expeditieknecht W. Klop pers, uit Schiedam, werd uit den wagen ge slingerd. Hij geraakte met een been be kneld tusschen een portier en den boom ten gevolge waarvan zijn been geheel ver brijzeld werd. In zorgwekkenden toestand ls de man naar het academisch ziekenhuis te Utrecht overgebracht. De wagen is ge heel vernield. 4utobotsing bij Bilthoven. Zaterdagavond tegen kwart voor zeven heelt zich in de Gezichtslaan onder Bilt hoven een autobotsing voorgedaan, toen twee particuliere wagens vrijwel gelijktijdig bij de werkruising aldaar aankwamen. De botsing was zoo hevig, dat een der auto's omsloeg en de andere tegen een boom te recht kwam. Deze laatste wagen werd wel is waar ernstig beschadigd, doch de inzittenden, een Bilthovensche familie, kwamen er met kleine verwondingen af. De bestuurder van den anderen wagen was er ernstiger aan toe. Nadat ter hulp geschoten voorbijgangers hem met moeite onder de auto vandaan hadden gehaald, werd hem ter plaatse de eerste hulp ver leend, terwijl hij vervolgens naar een der ziekenhuizen te Utrecht werd overgebracht. De in deze auto zittende dame kwam met den schrik vrij. Motorrijwiel geslipt te Jutphaas. Zaterdagavond om half negen is een motorrijwiel nabij de Dornslagbrug te Jutphaas geslipt. De duo-passagier, de 25- jarige Hoogedoom uit IJsselstein werd tegen den grond geworpen. Hij liep een ernstige hersenschudding en andere won den op, zoodat hij in het ziekenhuis te Utrecht moest worden opgenomen. Zijn toestand is ernstig. Tegen een paal gebotst. Zaterdagavond ls de 50-jarige pers fotograaf van den Broek, uit Deurne. die van de wielerwedstrijden te Valkenburg per motorfiets op weg naar huis was. tus schen de gemeenten Horn en Heithuizen (L.) nabij het buiten „de Bedelaar" in een bocht van den weg tegen een boom opge reden. Hij kwam daarbij met het hoofd tegen een paal terecht. De man is aan de bekomen wonden over leden. Vader en zoon door auto gegrepen en gewond. De familie Steenbergen, bestaande uit man, vrouw en een twaalfjarig zoontje, be vond zich gistermiddag per rijwiel op weg naar de Knijpe bij Meppel. waar zij woon achtig ls. Zij hadden juist een bezoek ge bracht aan familie «-te Den Hulst. Ter hoogte van brug 6 te Nieuw Leusen werd het drietal aangereden door een personen auto. De man bekwam^ een zware hersen schudding. terwijl zijn zoontje een arm breuk en vleeschwonden opliep. Beiden werden naar het Diaconessenhuis te Mep pel vervoerd. De vrouw bieef ongedeerd. Zaterdag is bet doodvonnis, uitge sproken tegen de acht Russische leger leiders, voltrokken. Bijzonderheden over de executie zijn niet medegedeeld. Stalin zetelt als een sphinx in het Krem lin, zorgvuldig bewaakt door duizenden lijfwachten uit Georgië en Mongolië. Niemand vermag tot hem door te drin gen, met uitzondering van vijf menschen, n.l. maarschalk Worosjilof (volkscommis saris van oorlog) Jegorow (vice-volkscom- missaris van oorlog. Jeshow (volkscommis saris voor binnenlandsche zaken). Kaga- nowitsj (volkscommissaris voor 't tran sportwezen i en Molotof (president der volkscommissarissen Zij brengen Stalin nieuswtijdingen over arrestaties, huiszoekingen en samenzwerin gen De „Daily Express" meldt nog: Toen dr. Hans Eppinger, een der meest vooraanstaande Weensche specialisten ver leden week naar Moskou werd ontboden voor een consult, constateerde hij, dat Sta lin's gezondheidstoestand erbarmelijk slecht was. De normale bloeddruk bedraagt 120. Stalin's bloeddruk was tot 200 geste gen. Dr. Eppinger verklaarde, dat slechts de ontembare geestkracht van den dictator hem in staat stelt zijn plichten waar te nemen. Stalin lijdt aan angina pectoris. Hij leeft in voortdurende doodsangst voor een her haling van de uiterst pijnlijke aanvallen, waarmede deze ziekte gepaard gaat. Een Weensch specialist heeft verklaard: „Het psychologisch gevolg van angina is. dat de lijders wantrouwend en vreesachtig worden. Zij zijn geneigd, de menschen in hun omgeving ervan te verdenken, dat zij hen bedriegen of vervolgen. Het is in wer kelijkheid een soort van vervolgingswaan- ziti." Dr. Eppinger heeft Stalin absolute rust voorgeschreven en hem geadviseerd het Kremlin voorlooplg niet te verlaten. De mise en scène is overigens weer vol maakt. Uit alle deelen van het land, zoo wel uit het hooge Noorden als uit het Verre Oosten, worden telegrammen ont vangen waarin vergaderingen van boeren, arbeiders en soldaten hun instemmnig uit spreken met het vonnis, dat is geveld te gen maarschalk Toechatsjewski en de ove rige opperofficieren, welke tegelijk met hem zijn terechtgesteld. De volkscommissaris van landsverdedi ging, Worosjilof heeft een legerorder uit gevaardigd, waarin hij het proces be spreekt. Hij zegt hierin dat van 1 tot 4 Juni de opperste krijgsraad heeft verga derd in tegenwoordigheid van de leden der rcgeei'ing. Na het fusilleeren van de verraders kan net roode leger thans gerust zijn. Woros jilof noemt de terechtgestelde officieren .schoften uit de bende van Sinofjef-Ka- nienef-Trotzky". Hij beschuldigt hen „tot eiken prijs en met alle middelen het sov jet-regiem te hebben willen omverwerpen en de regeering der arbeiders en boeren te hebben willen vernietigen om het land weer te plaatsen onder het juk van de grootgrondbezitters". Hiertoe wilden zij de leiders van de partij vermoorden, i Zij wachtten hiervoor op de hulp van hun meesters, d.w.z. de fascistische mili tairen van een buitenlandsche mogend heid. Om deze hulp te verkrijgen, waren zij bereid de Oekraïne af te staan. De voornaamste leider, die in onmiddel lijke verbinding stonden met de generale staven van de burgerlijke en fascistische landen, zijn ontmaskerd en hebben de straf gekregen welke zij verdienen. Het roode leger heeft snel de zweer, welke zich aan zijn gezond lichaam had gehecht, af gesneden. Onze vijanden hebben zich mis rekend. zij zullen geen nederlaag van het roode leger zien, dit is en blijft onover winlijk. Het buitenland denkt natuurlijk anders ever deze droeve historie en algemeen vraagt men zich af, wat er nu eigenlijk in Rusland zich afspeelt. Dit te meer. waar de vervolgingen nog lang niet geëindigd lijken. Het Duitsche Nieuwsbureau bericht, dat omtrent het lot van de vroegere Duitsche communistenleiders, die indertijd naar Rusland zijn uitgeweken, weinig twijfel meer bestaat. Naar alle waarschijnlijkheid zijn zoowel Hoelz als Heinz Neumann en nog elf andere oudleden van den rijksdag ln de kelders van de Gpoe-gevangenls aan het Loebljankaplein gedood door het ge bruikelijke schot in den nek. De voorzitter van het centraal executief comité heeft Zimine, den adjunct-commis saris van wegen en verbindingsmiddelen uit zijn functie ontheven en vervangen door Alexisbenedictovitsj. Zimine is geko zen tot secretaris- generaal van het regio naal partijcomité van Jaroslaw. Voorts heet Ligranof, de adjunct-com missaris van binnenlandsche zaken, in on genade te zijn gevallen en naar een onder geschikte post te zijn weggewerkt. Opnieuw duiken geruchten op over de arrestatie van de echtgenoote van Lit- winof. Trotzky liet zich tegenover Havas o.m. aldus uit: „Na de partij te hebben onthoofd, ont hoofdt Stalin thans het leger", Met ont roering maakte hij gewag van het werk, dat Toechatsjewski, Jakir en Kork in het roode leger hebben verricht. Trotzky. de grondlegger van dit leger, verklaarde geen enkelen anderen officier te hebben gekend behalve misschien Boedjonny, die in po pulariteit, kennis en begaafdheid, de thans veroordeelde legerchefs evenaarde. Trotzky hechtte weinig geloof aan de of- ficieele beschuldigingen. Veeleer gelooft hij aan het bestaan van naijver tusschen Wo- rosjilow en Toechatsjewski. De huidige op perbevelhebber van het sovjetleger, Wo- rosjilow, zou volgens Trotzky zijn onver mogen in geval van oorlog toonen, maar hij is zeer onderworpen aan Stalin. De bureaucratie in haar geheel staat ge heel los van het volk en thans tracht de militaire bureaucratie zich los te maken van de burgerlijke. Stalin heeft het roode leger een vreeselijke slag toegebracht. De belangen der landsverdediging zijn ten of fer gebracht aan de belangen en de zelf- hTdhavin- van de regeerende kliek Na het irccas fegen zinowiew Kame- new, Radak en Pjatakow vormt dat tegen Toechatsjewski en de anderen het begin van het einde van Stalins dictatuur, aldus besloot Trotzky.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7