De hoofdstad toont haar liefde voor Oranje LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 14 Juni 1937 De Boschbaan officieel geopend GEMENGD NIEUWS Het lokkende water. Grootsche huldebetooging op den Dam. Rijtoer besluit het bezoek aan Amsterdam AGENDA De moord op de gebroeders Rosseli. Weer vijf slachtoffers. Zaterdagavond omstreeks 8 uur zijn te Arcen (L.) in de Maas nabij de uit spanning „de Hamert" twee jongens bij het zwemmen verdronken. De 14-jarige S. van der Kamp en de 14-jarige J. Geclen, waren in de rivier gaan zwemmen, hoewel alleen eerstge noemde de zwemkunst machtig was. Op zeker oogenblik raakte de 14-jarige Van der K. in gevaar en riep om hulp. Zijn 10-jarig vriendje probeerde hem. ondanks het feit, dat hij niet voldoen de kon zwemmen, te redden. Het ge volg was dat beiden verdronken. De knecht van Geelen, die het gevaar bemerkte, sprong te water en trachtte de beide knapen nog te helpen. Dit mocht echter niet gelukken. De man kwam zelf nog in gevaar en kon slechts met moeite door het toesteken van stokken gered worden. Na korten tijd werden de lijkjes van de beide Jongens opgehaald. Dr. Thielen uit Arcen heeft nog getracht met zuurstof apparaten de levensgeesten weer op te wekken, doch dit mocht niet meer baten. Gistermiddag om half vijf is in het IJ ter hoogte van den Asterweg te Amsterdam een zevenjarige jongen uit de Edelweis- straat, die met een vriendje aan het ba den was, verdronken. De jongen is waarschijnlijk voorover ge vallen en daarna in de diepte verdwenen. Er werd onmiddellijk hulp gehaald, waar op eenige personen zich te water begaven en verscheidene malen naar den drenke ling doken, terwijl de omgeving eveneens met een dreg werd afgezocht. Het duurde een half uur voordat het ventje werd ge vonden. De geneeskundige dienst heeft nog geruimen tijd de bekende middelen toege past, doch de levensgeesten waren ge weken. Tegen het middaguur is gisteren te Maastricht de tienjarige L.. van Rijsselt. toen hij nabij de St. Servatiusbrug over de smalle, voor het publiek niet toegan kelijke, sluisdeur het kanaal naar Luik wilde oversteken onder de leuning doorge gleden en in het water gevallen. Pas een uur later is het lijkje van den jongen met een dreg opgehaald. Gisteravond omstreeks zes uur is in het natuurbad' te Heelderpeel bij Roermond, 'n tweepersoonskano omgeslagen. In de kano waren gezeten de 35-jarige Geurts en de 23-jarige Schumann, beiden uit Sittard. Zij konden niet zwemmen. Schumann wist zich aan de boot vast te klampen. Hij werd door toegeschoten kanovaarders vastgegre pen en aan wal gebracht. Geurts echter verdronk. Leden van de Roermondsche reddingbrigade hebben korten tijd later het lijk opgehaald. Het slachtoffer was ge huwd en vader van vijf kinderen. KIND VAN GOOISCHE TRAM GESPRONGEN. Met een hersenschudding en een hoofdwonde opgenomen. Gistermiddag om halféén zagen voorbij gangers, die de luchtbrug aan den Beu kenweg te Amsterdam passeerden, een meisje op de,spoorbaan liggen, vlak bij de rails van de Gooische tram. De genees kundige dienst werd gewaarschuwd, die constateerde, dat het meisje bewusteloos was en dat zij een hersenschudding en een hoofdwonde had opgeloopen. Zij is naar het Ned. Isr. Ziekenhuis vervoerd, waar zij in den loop van den middag weer bij ken nis kwam. Het bleek te zijn een 17-jarig meisje uit de Kamestraat in het tuindorp Watergraafsmeer. Het kind vertelde, dat zij op weg zijnde naar de zanghulde op het J. D. Meyyerspleln, van de Gooische tram was gesprongen, omdat zij haar taschje uit den wagen had laten vallen. Het ongeluk was blijkbaar door niemand in de tram opgemerkt, aangezien deze is doorgereden. LANDBOUWSCHUUR AFGEBRAND TE NULAND. De brandweer bleef uit. Gisteravond omstreeks kwart over elf ontstond door tot nog toe onbekende oor zaak brand in de groote schuur van het landbouwersbedrijf van J. van Zandvoort te Nuland, gelegen op circa 600 meter van den rijksweg 's-HertogenboschGrave. Het vuur vond in den grooten voorraad hooi en stroo gretig voedsel en in minder dan geen tijd stond alles in lichter laaie. De vlammen, die zeer ver in den omtrek te zien waren en in den laten avond een fantastisch schouwspel opleverden, sloegen na korten tijd over op de in de nabijheid staande hooi- en houtmijten. De plaatselijke brandweer, die slechts over primitieve middelen beschikt, ver scheen niet ter plaatse, zoodat de bewoners van de talrijke met riet gedekte boerderijen in den omtrek genoodzaakt waren zelf hun bezit tegen de geweldige vuurzee te be schermen. Eenige daken vatten vlam, doch men slaagde erin het vuur In den kiem te smoren. De landbouwschuur is tot den grond toe afgebrand. De schade is zeer aanzienlijk en wordt gedeeltelijk door verzekering ge dekt. NA VAL OVERLEDEN. De 17-jarige jongen, die Donderdag avond uit het raam op de eerste verdie ping van een huis aan de Westergracht te Haarlem viel, toen hij een hond, die zijn vader op straat aanblafte, met water wilde gooien en met zijn hoofd op het trottoir terechtkwam, zoodat hij in hoogst zorge- lijken toestand naar de Mariastichtlng moest worden vervoerd, is Zaterdagnamid dag drie uur, zonder bij kennis te zijn ge komen, overleden. De vlag is Zaterdagmiddag in top gegaan aan den eeremast van de Amsterdamsche Boschbaan. H.M. de Koningin heeft, vergezeld van H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bern- hard, persoonlijk den schakelaar over gehaald, welke het schot voor het hoofdnummer der wedstrijden deed afgaan. Zij heeft daarmede de officieele han deling verricht der opening van het eerst gereed gekomen onderdeel van het gToote Amsterdamsche Boschplan: de roeibaan. De belangstelling langs den weg Dam— Roeibaan was overweldigend. De Koninklijke familie reed uit ln een open auto, voorafgegaan door burgemeester de Vlugt. Hare Majesteit was gekleed in een witten bontmantel met witten hoed, terwijl de Prinses eveneens een witten man tel droeg. De Prins was gekleed ln een zwart wan deltoilet. Bij het passeeren van den Amstelveen- schenweg liet Hare Majesteit halt houden bij de St. Josephschool, waar een klein meisje oranjebloemen aanbood. Op de Boschbaan werden de hooge gas ten door den burgemeester van Nleuwer- Amstel, den Amsterdamschen wethouder de Miranda, het bestuur der Kon. Ned. Zeil en Roelvereeniglng en andere autoriteiten ontvangen. Toen de Koninklijke familie de eeretri bune betrad, richtten alle aanwezigen zich eerbiedig op en zongen staande het Wil helmus. Na de vaderlandsche hymne klonk een hartelijk hoera voor de vorstelijke per sonen, waarna de burgemeester van Am sterdam, het woord tot Hare Majesteit richtte. Haar verzoekende de roeibaan te willen openen. Hierna sprak de Koningin de volgende rede uit: Gaarne voldoe ik aan Uw verzoek om de nieuwe roeibaan te openen en ik voeg hier aan toe den wensch, dat zij er toe moge bijdragen de nationale traditie hoog te houden en nieuwe lau weren te oogsten op een gebied, dat ons van oudsher vertrouwd is. Dat dit belangrijke onderdeel van het Boschplan, welks totstandkoming ook door mij met levendige belangstel ling wordt gevolgd, reeds thans in ge bruik kan worden genomen, is voor Amsterdam een reden tot voldoening. Als eenmaal het gansche plan op een der hoofdstad waardige wijze is vol tooid, zoo moge dit park voor de inge zetenen van Amsterdam en voor velen daar buiten een bron van vreugde en verpoozing worden. Moge op deze baan de strijd, hoe fel ook, steeds volgens oud-vaderlandsche traditie eerlijk gestreden worden. En thans verklaar ik haar voor geopend. Bij de laatste woorden van Hare Majes teit klonk van het paddock een schot, dat het sein gaf tot den aanvang van het hoofdnummer van het programma van dezen middag, het nummer jonge acht B, tusschen Aegir, Njord en Nereus. Het moet voor de Prinses een groote vol doening zijn geweest, dat de Leidsche stu denten deze race, welke buitengewoon spannend was, wonnen. Nadat de achtriemssloepen om het ma- trozeninstituut van de eeretribune hadden gedefileerd verlieten de hooge bezoekers de tribune en begaven zich naar den uitgang. Met de auto's werd naar den Dam terug gereden. Oranjehulde op den Dam. De Dam was Zaterdagmiddag het too- neel van een grootsche hulde aan de Koninklijke familie. Op het midden van den Dam, vijf meter boven het plaveisel was een groote konings kroon opgesteld, meer dan vier meter hoog en ongeveer vijf meter breed. Een laaiend enthousiasme steeg op uit de saamgepakte menigte, toen de Koninklijke auto om 4 uur voor het paleis zwenkte en stopte. Stram staat de compagnie van het 7e regiment infanterie, die de wacht heeft be trokken. Dan zetten de militaire kapel en de muziekcorpsen het Wilhelmus in, dat door het publiek wordt meegezongen. Enkele minuten van spanning gaan voor bij, dan openen zich de breede balcondeu- ren van het Koninklijk palels en onder daverende toejuichingen, waaraan schier geen einde schijnt te komen verschijnt de Koninklijke familie op het balcon. Vrien delijk groet de hooge landsvrouwe naar alle zijden, vriendelijk ook wenken Prinses Juliana en Prins Bemhard naar de duizen den op het plein, die vlaggen en vaandels ten groet opheffen. Plechtig klinkt dan weer het Wilhelmus, waarna Hare Majesteit en de Prinses ln de op het balcon opgestelde zetels plaatsne men, om te luisteren naar de massazang. Nauwelijks was een lied gezongen, of op nieuw barstte een luid gejubel los. Weer werd luide gejuicht, toen drie wees meisjes en een weesjongen, die den vor- stelijken personen bloemen hadden aan geboden, op het balcon verschenen en naast Koningin, Prinses en Prins op het balcon deze hulde mochten gadeslaan. Dankbaar wuift de Koninklijke familie ten dank om zich tenslotte ln het palels terug te trekken. Galavoorstelling in den schouwburg. Reeds lang voor acht uur Zaterdagavond stonden, zoowel voor het Koninklijk paleis op den Dam, als langs de route, die de Koninklijke familie zou volgen voor Haar bezoek aan den Stadsschouwburg, vele dui zenden. die opnieuw van hun vreugde over het verblijf van de vorstin en Haar kinde ren ln de hoofdstad wilde doen blijken. Omstreeks kwart over acht kwam de koninklijke familie aan den zij-ingang van den Stadsschouwburg ln de Marnixstraat aan. De leden van de commissie voor de gala-voorstelling in den schouwburg vorm den de commissie van ontvangst. Aan H.M. en H.K.H. de Prinses, beiden gekleed in lichtblauw avondtoilet, werden bij het be treden van den schouwburg bloemen aan geboden. Z.K.H. Prins Bernhard droeg de uniform van luitenant ter zee. Toen de koninklijke familie de voor Haar bestemde loge betrad, speelde het residen tieorkest het Wilhelmus, dat door de aan wezigen werd meegezongen. De schouwburg was geheel versierd. De gala-voorstelling bestond uit ballet ten, welke werden uitgevoerd door de bal letgroep der Wagner-vereenlging, met be geleiding van het Residentieorkest. Gedurende de pauze bleef de Koningin in Haar loge, terwijl de Prinses en de Prins zich naar de groote foyer begaven, waar zij zich onderhielden met burgemeester dr. W. de Vlugt en den wethouder voor kunst zaken, den heer E. Boekman. Aan het slot der voorstelling speelde het orkest opnieuw het Wilhelmus, dat door allen medegezongen besloten werd met een driewerf: „Leve de Koningin, Leve de Prinses en Leve de Prins". Uitgeleid door de commissie voor de gala-voorstelling verliet de koninklijke familie onmiddellijk na de voorstelling den schouwburg om zich door de zeer drukke stad, onder daverende toejuichingen van het publiek naar het Paleis op den Dam te begeven. Rijtoer langs de feestverlichting. Voor het paleis stapte echter alleen de Prinses uit en het was duidelijk, dat H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard het voornemen hadden nog een bezoek te bren gen aan de feestverlichtingen ln het cen trum. De route voerde langs de mooiste punten. Al moest de menschenmenigte tengevolge van de geweldige drukte op sommige plaat sen met een voor haar sterkte wel wat minimale ruimte genoegen nemen, toch verborg het publiek zijn vreugde over deze onverwachte rijtoer niet en juichte het de beide vorstelijke personen hartelijk toe. Toen de vorstelijke personen ten paleize waren uitgestapt, klonken er nog lang vaderlandsche liederen, doch de Koninklijke familie vertoonde zich niet meer. Prins Bemhard ter kerke. Gistermorgen heeft Z.K.H. Prins Bern hard met de hofhouding de godsdienst oefening in de Nieuwe kerk aan den Dam bijgewoond. In de kerk was -reeds geruimen tijd voor den aanvang van den dienst geen plaats meer te krijgen. Zóó vol was het er, dat talloozen moesten blijven staan. De voor ganger, ds. J. C. Koningsberger, deelde de gemeente voor den dienst mede, dat het een gewone godsdienstoefening gold, zoo dat de hooge bezoeker niet wenschte te worden opgemerkt. Omstreeks half elf begaf Prins Bernhard zich te voet van het paleis naar de kerk, waar hij door de kerkmeesters werd ont vangen. Onmiddellijk daarna nam de dienst een aanvang. De gemeente zong Ps, 95, de verzen 1 en 7: en na de schuldbelij denis en de genadeverkondiging Gez. 83 vers 3 en 4: In zijn gebed smeekte de predikant Gods zegen over het Koninklijk huis af. Hij sprak vervolgens naar aanleiding van Je sa ja 55 2. tweede deel: „Hoort aan- dachtiglijk naar Mij. en eet het goede, en laat uw ziel met overvloed zich verzadi gen". Na zijn predlcatie liet de voorganger Ps. 89 verzen 7 en 8 zingen. Hij ging voor ln dankgebed, waarna de gemeente zong Gez. 249 vers 3. Na den zegen bleven de kerkgangers wachten, tot Prins Bemhard en Zijn ge volg het gebouw verlaten hadden. Aan den uitgang der kerk had zich inmiddels een groote menigte opgesteld, die den Prins hartelijk toejuichte. De groote rijtoer. Geheel in overeenstemming met de tra ditie is de Koninklijke familie gistermiddag om half drie van het Paleis op den Dam met groot gevolg vertrokken voor den grooten rijtoer, welke voorbehouden ls aan den Zondagmiddag van Haar jaarlijksehe bezoek aan de hoofdstad. Nadat tamboers en pijpers van de mari niers de komst van H. M. de Koningin en Haar kinderen hadden aangekondigd, speelde de marlnekapei het Wilhelmus. De Koninklijke familie nam plaats ln de met scharlaken bekleede calèche welke a la daumont was bespannen. Het gevolg maakte den tocht in open rijtuigen mede. H. M. droeg een licht paars toilet. De prin ses een donker blauw tollet, terwijl Prins Bemhard het groottenue van marine-offi cier droeg. Op den Dam was het zwart van de men- schen en ook langs den weg, welke de Koninklijke familie zou volgen, stonden de belangstellenden dicht aaneenge- schaard. Op het Jonas Daniel Meyerplein had de Koninklijke familie een zanghulde ln ont vangst te nemen van een koor van eenige honderden Joodsche kinderen. Er werden bloemen aangeboden aan H. M. de Koningin en aan Prinses Juliana. Onder enthousiast gejuich der menigte, werd de tocht voortgezet naar het Stede lijk Museum, waar de Koninklijke familie werd begroet door den wethouder van de kunstzaken, den heer Ed. Boekman, den directeur van het stedelijk museum, jhr. D. C. Röell en de leden van het bestuur van de vereenlging van Aziatische kunst. Het bezoek aan de tentoonstelling duur de een half uur, waarna teruggereden werd naar het palels. Hoewel een groote menigte anders had gehoopt, verscheen de Koninklijke familie niet op het balcon. De laat3te officieele rijtoer van de Vor stelijke bezoekers was hiermede ten einde. BRAND IN EEN BROODBAKKERIJ TE AMSTERDAM. In den nacht van Zaterdag op Zondag ontdekte een agent van politie brand in een broodbakkerij, welke gevestigd is aan de achterzijde van een perceel ln de Bin nen Dommerstraat te Amsterdam. Hier was brand ontstaan door de hitte- uitstraling van een bakkersoven. De brandweer heeft zich, daar niemand in het perceel aanwezig was, door het openbreken van een deur toegang moeten verschaffen en heeft met een straal op de motorspuit het vuur weten te beperken tot het achterste gedeelte, dat geheel ls uit gebrand. BINNENBRAND IN DE RESIDENTIE. Wakkergeschrikt door den rook, die door het openstaande raam van hun slaapkamer naar binnendrong, ontdekten buren ln den nacht van Zaterdag op Zondag te circa een uur, dat brand was ontstaan ln het perceel Adriaan Pauwstraat 13, te Den Haag, be woond door de familie C. W. M. Ongeveer tegelijkertijd was ook de heer M. zelf door de geweldige rookontwikkeling uit zijn slaap opgeschrikt. Ijlings ging hij naar beneden, waar hij tot de ontstellende ont dekking moest komen, dat de voorkamer ln lichter laaie stond. Onmiddellijk werd de brandweer gealarmeerd, die met twee motorspuiten ter plaatse verscheen. Slechts een dezer spuiten behoefde dienst te doen, toen bleek, dat de brand, dank zij de snelle alarmeering, nog niet een zoo grooten om vang had genomen dan aanvankelijk werd gevreesd. Met een straal op de waterleiding was de brandweer het vuur spoedig meester Alleen de voorkamer brandde vrijwel geheel uit Uiteraard kregen de aangrenzende vertrekken belangrijke water- en rookschade. Omtrent de oorzaak van den brand tast men volkomen ln het duister. De schade wordt door verzekering gedekt. BUITENLANDSCH GEMENGD. MET ONTPLOFFINGSMIDDELEN GELADEN SCHIP NA AANVARING GEZONKEN. Uit Aalesund aan de Noordsche kust wordt gemeld, dat het s.s. „Stella Polaris" Zaterdagnacht ln aanvaring is gekomen met het vrachtschip „Nobel", geladen met ontploffingsmiddelen. De „Nobel" is gezon ken, doch een ontploffing heeft zich niet voorgedaan. De vrouw van den kapitein van de „Nobel" werd gedood en een lid van de bemanning van dit schip gewond. De „Stelia Polaris" heeft de bemanning van het gezonken vaartuig aan boord genomen. FELLE BRAND IN' POLEN. Zaterdag ls in een der arbeiderswijken van Lodz een felle bi-and uitgebroken, die negen groote huizen in de asch heeft ge legd en voor een bedrag van 1 millioen zloty aangericht"Achttien personen, waar onder elf brandweerlieden, moesten ter behandeling in de ziekenhuizen worden opgenomen. LIJKEN VAN ZES TOERISTEN GEVONDEN. Vliegtuigen van de Britsc'ne luchtmacht hebben niet ver van Basra, in Irak, de lijken gevonden van 6 personen, die van dorst blijken te zijn omgekomen. Zij vormden een gezeschap, dat eenige dagen geleden uit Basra was vertrokken, om een dorp aan den Euphraat te bezoe ken. Zij hebben toen blijkbaar den weg verloren en zijn in de woestijn omgekomen. PANDEMONIUM IN FRANSCHE FABRIEK Geval van massa-psychose bij vrouwelijk personeel? Tweehonderd vrouwen, die in een fabriek in de nabijheid van Rijssel werkzaam waren, zijn Zaterdag door nog onopgehel derde oorzaak door aanvallen van bewuste loosheid. krampen en hysterische reacties getroffen. Artsen kunnen tot nog toe het gebeurde niet anders verklaren dan als een onbegrij pelijk geval van massapsychose. Het verschijnsel deed zich voor, toen een vrouw ln krampen tegen den grond sloeg. Andere vrouwen snelden haar te hulp, doch zij hadden nog nauwelijks het slachtoffer bereikt, of zij zelf begonnen krampachtig te schreien. Spoedig heerschte er in de fabriek een oorverdoovend lawaai van schreeuwende, krampachtig weenende en van smart brullende vrouwen, daar de ver schijnselen zich zeer snel tot alle leden van het vrouwelijk personeel uitbreidden. Fabrieksartsen en andere mannen, die snel toeschoten, werden door het massa verschijnsel niet getroffen. HEDEN. Jeruël: Bidstond te 8'/i uur nam. Oegstgeest (W. de Zwijgerkerk) Opwekktagssamenkomst te 8 uur nam Dinsdag. Den Burcht: Llquldatleverg. „Eigendoms. belang">\8'/i uur nam. Jeruël: Bijbelbespreking te 8 uur nam, Oegstgeest (W. de Zwijgerkerk^ Opwekkingssamenkomst te 8 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam „De Spion". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam „Frauleln Lilly". Woesdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater. Steenstr 39: 8.15 uur nam „Zonen van de Zuidzee". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater. Haarl.str. 7 „Die ganze Welt dreht slch um Llebe". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater" Hoogewoerd 49. 8 uur nam. „De privé-secretaresse". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdag- en Zaterdagnam. te 2'/i uur, De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheden wordt van Maandag 14 tot en met Zondag 20 Juni a s. waargenomen door de apotheken: P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807, P. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 28, tel, 3553 en J. Doedens, Wllhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. Nog geen spoor gevonden. De moeder van de vermoorde gebroeders Rosseli, ls te Parijs aangekomen en heeft den bekenden advocaat de Moro Glafferi verzocht haar belangen te behartigen, voor het geval het noodig mocht blijken de na gedachtenis van haar beide zoons te ver dedigen. Aan de hand van verklaringen van ge tuigen heeft men getracht de geheimzin nige misdaad te reconstrueeren. Den negenden Juni des avonds kort na 8 uur passeerden twee auto's nabij een plek, die men „La chapelle moche" heeft genoemd, aldus de verklaringen van een landbouwer. In elk dier auto's heeft de landbouwer twee personen zien zitten, Tegen één uur dien nacht, had die zelfde landbouwer eenige mannen gezien, die met zaklantaarns den weg afzochten. Een jong meisje, dat de belde auto's eveneens gezien heeft, deelde mede, dat onder weg een der inzittenden van den achtersten wagen ls overgestapt in den voorsten. Deze man had blond, plat haar, vertelde het meisje. In den tweeden wagen meent zij een man te hebben gezien van zeer bruin uiterlijk met gekrulde haren. Niet ver van de plaats, waar deze getuige de auto's zag, heeft men de lijken ge vonden van de gebroeders Carlo en Nello Roselll. Men denkt zich nu het verloop der ge heimzinnige gebeurtenissen aldus: Nadat de Italiansche journalisten om het leven waren gebracht, werden hun lijken in een kreupelbosch neergelegd. Vervolgens heb ben de moordenaars, teneinde de ontdek king der lijken te vertragen en dus zelf tijd te winnen, om te ontsnappen, de auto van de Italiaansche Journalisten naar den anderen kant van Bagnoles gereden. Zij hebben blijkbaar ook geprobeerd, den wagen te vernietigen. Daarop duidt ten minste het busje met kruit, dat men erin gevonden heeft en de aangestoken lont. Het schijnt, dat de mannen 's nachts op deze plek zijn teruggekeerd, wellicht om de uitwerking van hun bom na te gaan. Toen zij evenwel den landbouwer, waarvan boven melding ls gemaakt, gewaar werden, zijn zij er vandoor gegaan en niet meer teruggekeerd. Een belangrijke vraag is nu, op welke wijze de moordenaars de gebroeders Rosselli naar deze eenzame plek hebben kunnen lokken. Sommige inspecteurs, die aan het onder zoek deelnemen, zijn van oordeel, dat de moordenaars de auto der Italianen hebben weten te passeeren en vervolgens een panne hebben voorgewend en dat de gebroeders Rosselli hun toen te hulp zijn gekomen. DE HERTOG EN HERTOGIN VAN WINDSOR NAAR STAMBOEL. Gasten van Ataturk. De hertog en hertogen van Windsor zul len begin Juli voor een verblijf van drie weken te Stamboel aankomen als gasten van president Ataturk. Naar het D.N.B. te Londen verneemt, be houdt de hertog van Windsor zijn rang als admiraal, veldmaarschalk en lucnr- maarschalk en blijft hij zijn plaats 'nne" men naast de andere officieren van dezen rang. ITALIAAN BEVRIJD. Gisteren hebben havenarbeiders te Mar- j seille aan boord van het Italiaansche schip Celina een Italiaan laten ontvluchten, o gevankelijk vanuit Panama naar j werd gevoerd. Nasporingen der politie ven totdusvei vruchteloos. 2-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6