LfIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 14 Juni 1937 H— KERK- EN SCHOOLNIEUWS JftóhÉbÊstÉA LUCHTVAART BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN LAND- EN TUINBOUW VOETBAL. Kon. Ned. Voetbalbond. Uitslagen Tan gisteren. Willem II is gepromoveerd. Kampioenschap van Nederland: Feyen- CtordBe Quick 60. Aldceling IV. Promotie tweede klasse: MirandaWillem II 02: Middelburg MW 5—4. Van overal. De wedstrijden om het kampioenschap eijn gisteren beëindigd. Feyenoord won met niet minder dan 60 van Be Quick. Rust 30. In het Zuiden zag Willem II kans het eerste klasserschap'te heroveren. M.V.V. sverd het slachtoffer. Zooals werd verwacht won Willem II van •Miranda (201. De 45 nederlaag die M.V.V. in Middel burg leed, was voor de M.V.V.'ers wel een zeer groote teleurstelling. De stand in de promotie afdeeling IV is nu: Willem II 5 4 10 14—5 9 M.V.V. 5 2 12 14—12 5 Miranda 5 2 0 3 13—12 4 Middelburg 5 1 0 4 8—20 2 Wat de promotie-competitie voor de Zuid-Hollandsche tweede klasse aangaat, waarvoor O.D.I. en OD.O. de gegadigden waren, deelen we mede, dat een tweetal beslissingswedstrijd niet zal plaats vinden, doch dat OD.I door beter doelgemlddelde is gepromoveerd. SERIE WEDSTRIJDEN „VICUS ORIENTIS" Zaterdagmiddag j.l. werden de adspiran- ten-wedstrijden van bovengenoemde ver- eeniging voortgezet met de tweede afdee ling. De uitslagen luidden: Pernix IIVicus Orientis II 03: Vicus Orientis IIID.E S. II 7—1; Pernix II— DE.S. II 11 (Pernix wint na strafw.i; Noorderkwart IIVicus O III 00 IVO, wint na strafw.): Noorderkwartier—Pernix 0—1; VicusOrientis II—Vicus Orientis III 3—1. Ie prijs: Vicus Orientis II; 2e pr. V.O. III: 3e pr. Pernix II. SPORTMAN I—L.D.W.S. I. Voor de 3e ronde der L.V.B. Sleutels speelt Sportman morgenavond tegen L.D. W.S. Sportman verschijnt met het volgend elftal Doel: J. Lefeber: achter: W. v. d. Reij- den en J. Keijzer; midden: J. de la Rie. C. Monfils en F. Filippo; voor: B. Candiflo. J. Penseel, H. Heymans. F. Penseel en A. Brand. DUIVENSPORT. HET OOSTEN (N.B.v.Z.) Wedvlucht vanaf Corbeil op 12 Juni '37. Afstand der resp. hokken 419421 K.M. In concours 60 vogels welke in vrijheid werden gesteld om 9.30 uur v.m. met Z.W. wind later N.West. De uitslag is als volgt Geel 1. 6. 10. Breedijk 2. 11; v. Duuren 3, 8; Houthoff 4. 12: Singerling 5: v. d. Berg 7; Jonk 9. De le vogel werd geconst om 3.14.31 met een gem. snelheid van 1216.50 meter per minuut. De 12e vogel om 3.48.56 met 1110.20 meter per minuut. De kampioenschappen korte afstand werden behaald door Houthoff le met 584 '1 10 punt en Geel 2e met 576 9/10 punt. A.s. Woensdag inkorven voor Orleans. WEDSTRIJDEN E.HAO. Zatardagmidaag werd op het Sportman terrein gespeeld Quick Boys I tegen TO.N.A. I 3—3. Door strafschoppen plaatste T.O.N.A. elch in de volgende ronde. Woensdagavond om halfacht wordt de eerste wedstrijd voor de winnaars ronde gespeeld op het N.B.L.O. terrein tusschen L.F.C. I en Rouwkoop I. ONS CLUBJE I—KATWIJK I 1—2. De eerste beslissingswedstrijd, waarin Ons Clubje voortdurend in den aanval is geweest, is op een onverdiende nederlaag uitgeloopen. Rust 12. met welke cijfers ook het einde kwam. Ons Clubje telde 2 invallers. DE BLAUWBAND (ALPHEN). Wedvlucht van Orleans af; afstand plm 500 K.M. De vogels werden om 5.30 met heldere lucht en O.-wtnd in vrijheid ge steld De le duif werd geconstateerd om 12 53.09 de laatste om 1.48.09. De uitslag luidt: P. G. Borgers 1. 2. 9, 10. 16, 21, 23; J. Vernes 3. 7; B. v. Egmond 4. 29; A. J. Lagerweij 5. 29. 30; J. Rooda 6, 11. 12. 17; C. v. Ofwegen 8: H. S. Mens 13. 15. 25; B. W. Kuipers 14; J. Tulnenburg 18; M. Groe- neveld 19; H. W. Martens 22; H. Bauer 24. 28; W. v. Eljk 26: J. v. Capel 27. DE WERKLOOZEN-COMPETITIE. Het programma voor deze week luidt '(aanvang telkens te hallzeven) Hedenavond: AlgemeeneL.D.W.S.: mor genavond: C.G.W.Jeugdwerkel.; Donder dagavond: L.W.V.—Fabrieksarb,: Vrijdag avond: R.K.W.Metaal; Vrijdagmiddag: A.S.V.Algemeene. DE TELEGRAAF EN STRIJD EN VRIEND SCHAP (AALSMEER). De Postduivenvereeniging ..De Telegraaf" hield gisteren een wedvlucht van Pont Ste. Maxence Frankrijk i, afstand 366 KM. De duiven werden losgelaten des voorm. 7.25 uur. De uitslag was: 1. U Dekker; 2. Joh. Versteeg. 3. 4. 5 C. de Horde; 6. 7 W. Baars; 8. 9. 10 A. Keessen. Aankomst le duif n.m. 12.38.28 uur. Strijd en Vriendschap hield dezelfde wedvlucht. Afstand 368 KM. De uitslag was: 1, 3, 8, 11 Gb. Stevens; 2, 16 Herm. Verbeek Jr.; 4. 5, 7, 9. 13 Joh. Baarsen; 6, 10, 14 G. C. v. Dam; 12 P. Hulsbos; 15 Joh. Postma. Aankomst le duif n.m. 12.26.53 uur. ALPHEN VZUIDERKWARTIER III 1—3. Zuiderkwartier kampioen. Het vijfde elftal van Alphen is er niet In geslaagd beslag te leggen op het kam pioenschap der afdeeling. Gezien het spel is de overwinning wel bij het elftal terecht gekomen, dat haar ver diende. Voor Alphen V was het wel een teleurstelling, gezien het buitengewoon fraaie seizoen, dat dit elftal achter den rug heeft. Reeds in de eerste minuut heeft Timmer van Alphen succes als hij onhoudbaar doelpunt (10). Geruimen tijd gaat dan de strijd gelijk op, waarna de gasten we gens unfair spel een strafschop toegewezen krijgen, die. nadat v. Egmond het leder eerst stopt, tenslotte via den paal door een toésnellenden Zuiderkwartierspeler wordt benut. (1li. Kort hierna breekt de Leid- sche rechtsbinnen fraai door en met een even fraai schot geeft hij zijn elftal de leiding (12). Na de thee krijgen we steeds een aan vallend Alphen te zien en een stug verde digend Zuiderkwartier. De Alphenaren kunnen er niet in slagen een doelpunt te scoren alhoewel zich tal van kansen voor doen; zelfs een penalty wegens ruw spel wordt niet benut. Aan de andere zijde zien de gasten nog kans een doelpunt te maken, waardoor de stand 13 wordt en waar mede tevens het einde komt van dezen wedstrijd, welke aan de gasten het kam pioenschap der afdeeling bracht. SERIEWEDSTRIJDEN TE BOSKOOP. Zaterdagavond had op het Bosk. Boys terrein de demifinale plaats tusschen Waddinxveen I en D.S.O. I (Zoetermeer). Laatstgenoemd elftal won met 1—0. Door deze overwinning komt D.S.O. I in de finale. Gistermiddag speelde te Boskoop het tweede elftal van Bosk. Boys tegen D.S.O. II, waarvan de uitslag was 41 voor de Boys .zoodat de thuisclub de derde prijs voor afdeeling II behaalde. DAMMEN. BORDENCOMPETITIE P.D.L.V. (LISSE). De volgende uitslagen werden verkregen: Om den Goldbergtaart: I. v. d. Meulen J Algera 02; J. LangbroekC. Blom 2-0; D. VergunstA. Wijnhout 02; A van RossenJ. C. Hobo 02; G. v. d. SteltD. Vergunst 20; W. WarmerdamG. Bal kenende 20. Om Butters' Anthraciet: A. Balkenende C. v ,d Leed 20; C. BaartZ. de Jong 20; P. de KookerH. van Drunen 0—2. LEIDSCHE DAM-VEREENIGING. Nu de bordenwedstrijden en de promo tie- en degradatie-competitie zijn geëin digd, zijn de tientallen der Leidsche Dam- Vereeniging voor de a.s. competitie als volgt le tiental: bord 1. J. Kleer ,2. B. Sleg- tenhorst. 3. M. Optendrees, 4. P. v. d. Stel, P. Wassenaar, 6. A. ter Haar. 7. I. Teleng, 8. S. v. Duyn, 9. S. v. d. Wijngaard. 10. M. J. van Houten. 2e tiental: bord 1. H. de Water, 2. F. D. v. d. Bosch, 3. J. Zaalberg, 4. J. Huisman Sr., 5. J. Hes, 6. A. J. v. Heeringen. 7. D. A. Eppinga, 8. W. Huisman, 9. W. Klein, 10. E. Klinkenberg. 3e tiental: bord 1 C. Klinkenberg, 2. C. Teunissen, 3. B. de Kier. 4. J. Dreef, 5. H. Martijn .6. P. de Haan. 7. D. de Roode, 8. P Lepelaar, 9. W. de Roode. 10. J Heems kerk. 4e tiental: bord 1. A. J. v. d Lelie. 2. G. P. Dille, 3. J. C. de Kruis, 4. F. Lardee, 5. N ,J. Vavier, 6. H. Lambooij, 7. P. van Leeuwen. 8. B. du Montier, 9. A. Sladek ,10. W Heemskerk. Reserves: P. Mark, S. D. Luytze, J. Schipaanboord. De vliegfeesten op Waalhaven. KORFBAL. NEDERLANDSCHE KORFBAL BOND. Uitslagen van gisteren. Interland-wedstrijdBelgiëNederland G—3. Noord I: Vitesse—Rood Zwart 32; BpartaWWMD 1—3. Overzicht. Oo fraaie wijze heeft het Belgische korf balteam de Hollandsche nloes partij gege ven en de uitslag 23 toont aan dat onze Zuiderburen niet alleen od den goeden weg zijn. maar tevens momenteel nog maar nyeinig voor hun leermeesters onder behoe den te doen. GEBOREN: Elisabeth Margaretha, d. v. S. J. Bink en J. A. Nieuwenhuizen Willem, z. v. G. Carree en M. C. de Blauw Cornells Jo hannes Maria, z. v. I. J. Klaver en M. v. Steenbergen Theodora Maria, d. v. E. S. Prins en J. M. Ouwerkerk. ONDERTROUWD: J. W. Jansen jm. 25 j. en J. Sirag jd. 28 j. H. Stol jm. 24 j. en S. M. Vrijbloed jd. 24 j. W. v. d. Reek jm. 24 j. en J. Galjaard jd. 24 j. S. Ramak jm. 22 j. en H. v. Meij jd. 21 j. A. la Lau jm. en M. v. Polanen jd. M. F. Boot jm. en L. Stouten jd P. v. Helden jm. 26 j. en A. F. Tronchet jd. 24 j. C. H. W. d'Artillac Brill jm. 27 j. en C. L. Stuurman jd. 28 j. OVERLEDEN: Wed. M. v. d. Meelv. Steijn wede. 75 J. L. v. Rijswijk d. 8 j. E. J. Storz—Tet- telaar, vr. 38 j. Verbluffende staaltje» van vliegkunst en techniek. De vliegfeesten te Rotterdam begonnen Zaterdag met de aankomst van het mili taire escadrille uit Amsterdam, dat zooals te verwachten was eenige rondjes draaide boven het veld. De belangstelling was zeer groot. Om drie uur begon het werkelijk program. Het werd geopend met een escadrillevlucht van drie toestellen der nationale iuchtvaartschool. Schmidt Crans. de aanvoerder, vloog in het nieuwe Lambach-stunt-vliegtuig. De beide andere vliegtuigen waren de gewone Standaard-Kooihovens der N.L.S.. bemand door de instructeurs de Mul en Postma. De verschillende evoluties werden zeer goed uitgevoerd, doch al spoedig ging de belangstelling van het publiek uit naai den zweefvlieger Hoekstra, die met zijn baby-Gronauzweefvliegtuig op Ypenburg was opgestegen en door een gewoon vlieg tuig naar Waalhaven was gesleept, waal hoven het terrein op groote hoogte de kabel werd losgegooid. Nog even bleef Hoekstra in de wolken, maar toen het N L. S.-escadrille geland was. kwam hij lang zaam naar beneden, daarbij verschillende elegant uitgevoerde ..loopings" makend om ten slotte luid toegejuicht een keurige lan ding te maken. Op hem volgde de eerste buitenlandsche deelneemster, n.l. de Fran chise Maryze Hilsze, die schitterende staal tjes uit de hoogeschool van het kunst vliegen vertoonde. Nadat instructeur de Mul met een Kool hoven had gedemonstreerd, hoe een leer ling wel en niet moet vliegen, was de beurt aan de Duitsche vliegster Vera von Bissing. Zij is specialiste in het maken van loopings voorover. Het volgend nummer was een demon stratie met een auto-giro vliegtuig, be stuurd door den heer v. d. Velde. Dat ook onze Nederlandsche vliegers er mogen wezen, bewees chef-instructeur Schmidt Crans die met het nieuwe Lam- bach-toestel een schitterende demonstratie kunstvliegen gaf. Voor de pauze werd nog een demonstra tie gehouden met verschillende soorten pa rachutes. die uit het Jumbo-vliegtuig der K.L.M. geworpen werden. Na de pauze volgde een demonstratie van het J.A.V.A.-escadrille van kapt. Van Weerden Poelman. Zeer terecht wekte het schitterende for- matievliegen van onze militairen met hun fokkers C. 10 het enthousiasme van het publiek op. Het volgend nummer van het program ma werd uitgevoerd door den Duitschen kunstvlieger Gerd Achgelis. Bijna lood recht liet hij zijn vliegtuig omhoog gaan om dan met ontzettende snelheid zoowel in gewonen stand als op den rug op de aarde toe te schieten. Zeldzaam mooi en tech nisch goed was ook zijn voortdurend „rol len" waarbij hij tevens een cirkel om het terrein beschreef. Grappig en interessant was daarna het ballonnetjes rammen, waarin Schmidt Crans en de Mul hun behendigheid toon den. Michel Detroyat, de bekende Fransche vlieger, gaf vervolgens staaltjes van moed en behendigheid die voor die van zijn Duitschen collega Achgelis zeker niet on derdeden. Iets anders was daarna het optreden van de nieuwe „Scheldemusch", waarmede de constructeur Slot demonstraties gaf. Om de stabiliteit van het toestel te bewijzen, vloog de heer Slot een tijdlang alleen met het voetenstuur. Daarop volgde weer sensatloneele stunt- viiegerïj, ditmaal uitgevoerd door den Duitschen vlieger graaf von Hagenburg. Het slot van het programma was het af scheid van het militaire escadrille, dat naar Amsterdam vertrok. De tweede dag. De tweede dag van de internationale vliegfeesten op Waalhaven is eveneens een groot succes geworden. De belangstelling was enorm Te halfdrie gistermiddag klonk de K.L. M.-marsch over het uitgestrekte terrein: het feest was begonnen. Het openingsnummer was een escadrille- vlucht van de leden der Nationale Lucht- vaartschool. Keurig stegen de drie toestel len. een Pandertje, het stuntvliegtuig van ir Lambach en een Toger Moth op, om in gesloten formatie een rondje boven het veld te maken, een staaltje vliegkunst dat bijzonder moeilijk was, daar het hier drie verschillende vliegtuigtypen betrof. Intusschen was de bekende zweefvlieger Hoekstra met zijn Baby door een Pander tje naar een groote hoogte getrokken. On der een doodsche stilte voerde Hoekstra allerlei evoluties uit, loopings, duikvluch ten, enz. terwijl het publiek ademloos toe keek. Intusschen demonstreerde de Fransche wereldrecordhoudster voor hooge vluchten, Maryze Hilsze, looping en rugvliegen. Hierop gaf Schmidt Crans voor de mi crofoon vlieglessen, terwijl zijn leerling in een pandertoestelletje allerlei domme din gen deed. waarbij telkens de instructeur eventueele ongelukken voorkwam door in te grijpen. De heer Schmidt Crans toonde daarna, dat ook hij zich gerust met de buitenland sche deelnemers kan meten. Met het uit nemende stuntvliegtuig van ir. Lambach. volvoerde hij allerlei ingewikkelde evolu ties. Na de pauze werden weer demosntraties met parachutes gegeven. Verschillende andere staaltjes van vlieg kunst werden nog door de binnen- en bui tenlandsche vliegers vertoond, terwijl een demonstratie met de Scheldemusch het programma van dit gslaagde vliegfeest •besloot. GEREF. KERKEN. Aangenomen. Naar Sprang: B. A. van Lummel, cand. te Willemstad. Rhönstemming op Ypenburg. Opzienbarende prestatie van den heer S. Hendriks Jansen. Met bodemthermiek naar 1400 M. hoogte. Het was gisteren warm, heel warm en dus ook op het Haagsche vliegveld Ypen burg. Vol goeden moed waren een twintig tal zwevers naar dit vliegveld gegaan in afwachting van de zoo begeerde thermiek, doch de hemel bleef wolkenloos. Op de hangar werd de bal gïheschen ten teeken dat het windstil was Het was dus wel ideaal weer voor hen die voor het eerst op het bekende prestatie vliegtuig Condor mochten vliegen, doch telkens kwam de „Blauwe vogel" binnen een half uur weer naar de grond. Het sleepvliegtuig van het Nederlandsch Instituut voor Zweefvliegen, de PH-AJI, moest tegen half drie naar Waalhaven, om de Grunau-Baby met Jan Hoekstra op te sleepen ter gelegenheid van de vliegfeesten aldaar. We werden irt de gelegenheid ge steld om deze vlucht mede te maken en waren er dus getuige van hoe de heer Hoekstra met zijn stunts het publiek ver maakte. Juist boven de fabriek van Kool hoven vond Hoekstra thermiek en wist van 300 tot ongeveer 500 M. te stijgen. Op de thuisreis werd stijgwind ontdekt boven Delft. Daar zat de thermiek en daar moest men dus met de Condor heen! Na een min of meer mislukte vlucht van den heer F. Albracht. startte de hem S. Hendriks Jansen, die de Condor op 600 M. hoogte boven Delft loskoppelde. Even zoe ken, en ja, daar begon de stijgsnelheids- meter op te loopen. Direct cirkelen, als maar cirkelen en steeds wees de variome ter ongeveer een kwart meter stijgen aan. De thermiek was dus gevondenieder een wist waar ze zat en een ware storm loop werd uitgevoerd op de Grunau Baby. De 16-jarige zweefvlieger D. Dresselhuis startte het eerste op deze machine en wist in de zelfde thermiekzuil van de Condor terecht te komen, en ook dit steeg gesta dig omhoog. Vervolgens startte de twee- zitter met ir. C. W. A. Oyens en een leer ling om zich eveneens bij het tweetal te voegen. Een imposant schouwspel, die drie zweef toestellen zich te zien omhoogkronkelen, terwijl geen geluid werd vernomen. Maar helaas kwam er een groote wolkenbank op zetten die de zonnestralen verhinderde de aarde te bereiken en.... weg was meteen de thermiek. Achtereenvolgens kwamen de tweezitter, de Grunau Baby en als laatste de Condor naar den grond. Wij vernamen van de heer Hendriks Jan sen, dat hij een hoogte had weten te be reiken van niet minder dan 1400 M Dit is wel de grootste hoogte die men in bodem thermiek hier te lande heeft bereikt, ter wijl wij slechts zelden van een dergelijke prestatie in het buitenland hoorden. Hiermede bewees de heer Jansen overduidelijk, dat hij niet alleen een goed stuntzweefvlieger is, doch ook in de thermiek prachtige vluchten kan maken. Het deed ons dan ook goed van hem te vernemen, dat hij ernstige plan nen lieeft, aan de as. Rhönwcdstrijden in het zweefvliegen deel te nemen en we zijn er van overtuigd, dat hij in staat is onze Nederlandsche driekleur in de internationale zweefwereld hoog te houden. Ook de hceren Hoekstra en Van der Meer stellen pogingen in het werk om financieele medewerking te krijgen om met de Condor mee te vliegen in de internationale zweef vliegwedstrijden in het Rhöngebcrgte. Reeds hebben eenige menschen uit de vliegwereld hun medewerking toegezegd en wij hopen binnenkort meer definitieve be richten over deze aangelegenheid te kun nen mededeelen, VRAGEN EN ANTWOORDEN. Vraag Hierbij zend ik twee Gloxinia's in pot. Wat kan gedaan worden om dén groei van deze, planten te bevorderen? D. v. H. lc r, l Antwoord Het grondmengsel, waarin I de planten staan, is niet goed. Door er ge- I wone tuinaarde en zand in to mengen I komt dit laatste er te veel in voor. Een gevolg hiervan is dat de grond te vast wordt en te weinig lucht door laat. Eén van de potten was met een flinke groene nroslaag op de aarde gedekt. Dit wist in de eerste plaats op een te gesloten grond, ook al door het gieten. Mesten helpt in dezen niets Als u kunt verpot de planten in anderen grond: ze hebben nog weinig wortels ge maakt. zoodat dit verpotten zonder bezwaar kan worden gedaan Maak een mengsel van bladgrond, turfmolm en verteerde varkens- mest. Leg onder in de pot een potscherf op het draineergat. De planten zullen dan spoedig de groei hervatten. Kunt u ze in een bak plaatsen op wat broei dan is dat nog wel zoo goed. Maar ook in de kas zal de hergroei spoedig intreden. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Redactie onder motto „Tuinbouw". NATIONAAL LUCHTVAART LABORATORIUM OPGERICHT. Komt in de plaats van den Rijksstudie dienst voor luchtvaart. Hedenmiddag heeft in het departement van Waterstaat de oprichting plaats gehad van de stichting „Nationaal luchtvaart laboratorium". Dze stichting is in het leven geroepen krachtens de wet van 31 Mei 1937 door het rijk. in samenwerking met de K. L.M., de K.N.I.L.M.. de vereeniging van Nederlandsche vliegtuigfabikanten en de Koninklijke Nederlandsche Vereeniging voor de luchtvaart. Deze stichting zal worden belast met het beheer van den vroegeren rijksstudiedienst voor de luchtvaart. De oprichting geschiedde door het teeke nen van de acte van oprichting door de ambtenaren, die daartoe door de betrek ken ministers waren aangewezen, alsmede door de vertegenwoordigers van bovenge noemde lichamen. Na de teekening der acte sprak de minis ter van Waterstaat, plir. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude. een installatierede uit. Deze rede werd beantwoord door ir. J. Blackstone, die krachtens de akte van op richting voor de eerste maal als voorzitter is aangewezen. EEN TWEEDE PRESTATIE- ZWEEFVLIEGTUIG. Hedenmorgen is op Schiphol het tweede prestatie-zweefvliegtuig in Nederland, van het type Rhönbusard, aangekomen. Met dit toestel zijn in Duitschland ver scheidene prestatievluchten uitgevoerd, zooals vluchten over een afstand van meer dan 300 KM. De spanwijdte van het zweefvliegtuig be draagt 16 M. terwijl de hooge snelheid, 120 KM/h., het toestel heel geschikt maakt vbor overlandvluchten. Deze hooge snel heid werd bereikt door de zeer zuivere aërodynamische vormen van het vlieg tuig De lange vleugel is bijvoorbeeld ge heel vrijdragend uitgevoerd. Het toestel is bestemd voor de Amster- damsche Club voor Zweefvliegen en zal waarschijnlijk voorloopig op Ypenburg worden gestationneerd. VOOR DINSDAG 15 JUNI. Hilversum I, 1875 M. KRO.-Uitzending 4.00—5.10 HIRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonmuziek 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Berichten 12.15 De KRO.-Melodisten, en solist 1.00 Gramo foonmuziek 1.20 KRO.-Orkest 2.00 Voor de vrouw 3.00 Gramofoonmuziek 3.10 KRO.-Kamerorkest 4.00 Gramofoon muziek 4.10 „Het theosofisch Plan van den Arbeid", causerie 4.35 De HIRO- Post 3.30 Gramofoonplaten 4.45 „Uni- verseele religie", causerie 5.10 KRO -Or- kest 5.45 Felicitatiebezoek 6.00 De KRO.-Melodisten ,en solist. (Van 6.156.30 Zwemeursus) 7.00 Berichten 7.15 „Luchtbescherming op scholen, kloosters, internaten en weeshuizen", causerie 7.35 Sportpraatje 8.00 Berichten ANP. Mede- deelingen 8.15 De KRO.-Melodisten en solist 9.00 Gramofoonplaten 9.30 Gra mofoonmuziek 10.30 Berichten ANP. 10.40 De KRO.-Boys, solist en gramofoon muziek 11.3012.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II, 301 M. AVRO.-Uitzen- ding 11.00—11.30 v.m. en 6.30—7.00 RVU. 8.00 Gramofoonplaten 10.00 Morgen wijding 10.15 Gramoloonplaten 10.30 Jetty Cantor's ensemble 11.00 Lezing: Moderne voeding in ruimen zin 11.30 Vervolg concert 12.30 Kovacs Lajos' or kest 1.00 AVRO.-Dansorkest 1.30 Om roeporkest 2.05 Gramofoonplaten 2.20 Omroeporkest en solist 3.00 Orgelspel, het Sylvestre-Trio en gramofoonplaten 4.30 Kinderkoorzang 5.00 Kinderhalfuur 5.30 AVRO.-Aeolian-orkest 6.30 Cur sus „De ontwikkeling van het denken" 7.00 AVRO.-Dansorkest 7.30 Reportage opening van de Volksraad in Ned. Indië door Z. Exc. den G.-G. 8.00 Berichten ANP. Mededeelingen 8.15 Gramofoonpla ten 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein 9.30 Padvinders-Koorconcert 10.00 Vervolg Dinsdagavondtrein 10.45 Actualiteitsflit- sen 11.00 Berichten ANP. Hierna En semble Ferenczy 11.3012.00 Gramof.pl. Droitwich, 1500 M. 11.20—11.50 Orgel spel 12.10 Gramofoonpl. 12.35 Het BBC.-Northern-Ireland-orkest en het Eglantine Dames-Trio 1.35 Sportnieuws 1.502.20 Het Haworth Public Prize-or- kest 4.20 „Women at work", causerie 4.40 Het Hungarïa Zigeunerorkest 5.50 H. Engleman's kwintet en solist 5.35 Manto- vani's Tipica-orkest 6.20 Bgrichten 6.45 BBC.-Empire-orkest 7.20 Louis Levy's Film-orkest 7.50 „Snakes", causerie 8.10 Zang 8.35 Radiotooneel 9.20 Be richten 9.40 Causerie over Amerika 10.00 Victor Sylvester en zijn Band 10 20 Pianovoordracht 10.55 BBC.-Theater- orkest en soliste 11.35 Lew Stone's Band 11.5012.20 Dansmuziek (Gr.pl.). Radio Paris, 1648 M. 7.10, 8.20 en 10.35 Gramofoonmuziek 12.20 Pascal-orkest en zang 2.50 Bloch-kwartet 3.50 Cello voordracht 5.10 Gramofoonpl. 5.20 Or kestconcert 7.20 Zang 7.35 Zang 7.50 Balletavond uit de Boedapester Opera, Keulen, 456 M. 6.50 Militair concert 8.50 Westduitsch Kamerorkest 12.20 Ver- zoekconcert 1.35 Omroep-Amusements- orkest 4.20 dito 6.05 Goebel-kwartet 7.00 Omroepkleinorkest 8.30 Westduitsch weekoverzicht 9.20 Solistenconcert 11.1012.20 Omroeporkest en solisten. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonplaten 12.50 Salonorkest I.30 Omroeporkest 1.502.20 Gramofoon muziek 5.20 Omroeporkest 6.50 en 7.20 Gramofoonplaten 8.20 Omroepsympho- nie-orkest 9.20 Omroeporkest 10.30 II.20 Gramofoonplaten 484 M.12.20 Gra mofoonplaten 12.50 Omroeporkest 130 Salonorkest 1.50—2.20 GramofoonmuzeK 5.20 Orgelconcert 6.35 Gramofoonmu- zek 6.50 Salonorkest 8.20 Omroepor kest en Gramofoonplaten 9.20 Omroep- symphonieorkest 10.3011.20 Gramo foonmuziek. Deutschlandscndcr, 1571 M. 8.30Ad. Lutter's en Em. Rambour's dansorkest 10.20 Berichten 10.50 Blaaskwarlet 11.05 Weerbericht 11.20—12.20 N.S.-Fran- kenorkest. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EV DE R.O.V. RADIO-CENTRALE Voor Dinsdag: 15 Juni. le programma: lederen das van 8—24 uur: AVRO. VARA enz. 9. 2e programma: lederen das van 8 1 uur: KRO. NCRV. enz. 119n. 3c programma: 8.00: Keulen 1Li: j Droitwich 12.35: Brussel VI. 14 ZU' i Deutschl.sender 14.50: Parijs 16.20: Keulen 17.20: Brussel VI. - l8 5U' Brussel Fr. 19.20: Parijs Radio. 4c progratfftia: 8.00: Brussel VI. Diversen 10.35: Droitwich 10-5J ,-n- rijs Radio 12.05: London Reg. - Droitwich 18.20: Diversen Droitwich - 19.50: London Reg. zu" Brussel Fr. 21.20; Droitwich. oaj Wijzigingen voorbehouden. 4 •—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 12