De roei wedstrijden van de „Koninklijke" Nederlandsche Korfballers winnen mei 3—2 van België LEIDSCH DAGBLAD - Sportblad Maandag 14 Juni 19)7 Njord won het hoofdnummer Uitstekend spel onzer landgenooten Pech in de tweede helft. Reeds voor den aanvang der mid- i dema. P H Suringar 'slag), J. A. R van dagwedstrijden vertoonden de groote Bruggen 1st.); 2. de Hood en enkele leng- tribune en het er voorgelegen terras tenNereus. i.:i Vier zonder stuurman. De laatste eind- bij de Bosehbaan te Am-terdam Za- strijd van dezen middag ging tusschen: terdag de kenmerken van gezelligheid, i. Njord, 2. Laga, 3 Nereus. Laga stuurde welke inhaerent is aan roeiwedstrijden. slecht en kwam tenslotte na 1000 meter Officials in hun blauwe costuums met -zbeel in de baan van Njord te liggen, doch witte petten, roeiers en leden van deel- ff1 reS£? VCT, ach*€r- Na een spannenden laatste 250 meter Ring nemende vereenigmgen in fleurige bla- Nereus met miniem verschil als eerste door zers, dames in modieuse toiletten, bloe- de finish. 1. Nereus, 6 min 59 sec. De ploeg bestond uit: W. Bloemendaal (boeg). C. T. Brenk- man. J. c. Bernelot Moens. J. Schuringa (slag). 2. Laga enkele centimeters en 3. Njord ver. men van Bertba en in verband met het bezoek van de Koninklijke familie Aan Amsterdam, veel Oranje. Manschappen van de karabijnbriga de met den stormhelm op, zorgden voor het vrijhouden van het terras voor het middengedeelte der tribune, waar op het gazon een molentje, voor zien van de clubkleuren der deelne mende vereenigingen. door den wind bewogen werd. Boven dit moletntje was het woord „welkom" geschilderd, ken nelijk als attentie voor de Koninklijke familie. Waterpadvinders verrichtten hun diensten als ordonnance en waren ook verder behulpzaam in de gevallen dat men hun dit verzocht. Eindwedstrijden. Allereerst vonden eenige eindwedstrijden plaats. Jonge vier A: 1. Triton in 7 min. 13.4 sec. 2. Laga op 1' lengte. 3. De Laak. 4. Argo. De winnende Tritonploeg bestond uit: H. van Aken (bg.>, H. H. W. Hogerzeil, R. Nicolal, W. Beck (slag) en P. Nalen (stuur man). Overnaadsche Vier: 1. Aegir met U. A. Mesdag (boeg). T. C. Maathuis. G. Iwema Bakker. G. J. Ubbink (slag). S. J. Timmen- ga (st.t. 7 min 29 3/5 sec. 2. Willem LH, 7 min. 40 sec. 3. De Hoop. A. Amstel. Jonge sciff B: Boei 1 Die Leythe. 2. De Hoop. Direct na den start nam de Die Leythe- skiffeur de leiding, vergrootte deze gelei delijk om met vijf lengten voorsprong te winnen in den lang niet slechten tijd van 7 min. 46 sec. Daarbij dient te worden aan- geteekend, dat de wind vrijwel van start tot finish stond. De uitslag was: 1. Die LeytheG. J. Velds), 7 min. 46 sec. 2. De Hoop (W. Jens) op vijf lengten. Inmiddels had H. M. de Koningin de nieuwe roeibaan officieel geopend (men zie daarvoor elders in dit Blad) en kon men mei het hoofdnummer een aanvang maken, dat een fraaie Njord- zege geworden is, ten aanschouwe der J Koninklijke familie! Dit hoofdnummer bestond uit de Jonge Acht B, om den Senaatsbeker, en hiervoor kwamen aan den start: 1. Aegir. 2. Njord. 3. Nereus. Het is een buitengewoon boeiende en spannende race geworden. Op 500 meter lag Nereus een kwart lengte voor op Njord, terwijl Aegir de derde plaats innam, met wederom een kwart lengte achterstand op de Leidenaars. Deze onderlinge positie bleef zoo tot op 1000 meter. Toen was Ne reus 2 meter voor op Njord en deze weer 1 meter op de Groningers. In goeden stijl met uitstekend technisch werk trokken de drie ploegen verder en op dat moment was de uitslag nog volkomen onzeker. Op 1250 meter lagen Njord -en Aegir gelijk, terwijl Nereus iets was afgezakt. Doch met een feilen spurt kwamen de Amsterdammers weer bij en op 500 meter voor de finish lagen alle drie ploegen op één lijn. Even namen de Groningers de leiding, doch dat was slechts voor een oogenblik. Immers, op de laatste 250 meter spurtte Njord er zoo onweerstaanbaar tusschen uit, dat de beide andere ploe gen niet konden volgen. En het pleit voor de Leidenaars dat zij er, na een dergelijke zware race, op deze laatste 250 meter nog 11/4 lengte voorsprong uit wisten te halen. Het was de fraaiste race geworden, die tot dusver op de nieuwe Bosehbaan was gehouden. De uitslag was: 1, Njord, 6 minuten 23 sec. De winnende ploeg bestond uit: R. Th. Esser (boeg), H. Fermin, P. F. Kie- wiet de Jonge, \V. L. de Walle, J. Woensdrecht, Th. B. Wijnberg, H. K. Roessingh, W. M. Esser (slag), en P. van Hille (stuurman). 2. Aegir op 11/4 lengte. 3. Nereus. Stiilrooien dames seniores: Haarlem won van Soaarne. Amstel en de Hoop. De ploeg bestond uit de dames: C. G. H. Max (boeg) R. Gratama. T. J. J. v. d. Weg C Timmermans (slag) en S. Spier (St.). Jonge Vier: 1. Laga. met 3/4 lengte voorsprong in 7 min. 16 sec. 2 Argo. De winnende ploeg bestond uit J. A. van Slingelandt (boeg), H. van Nes, J. R. Wir- sum, C. Th. de Iongh (slag) en P. A. v. d. Hoeven (st.) Overnaadïche Sciff: 1. Poseidon (D. Log- ger> 8 m'n. 8 -ec 2 D? Hood (R Sellies). I Jonge Ach'en (die in 1937 nog geen Di'iis wonnen»: 1 Aegir 6 min. 30 3/5 sec. De ploeg bestond uit: H. Greebe «boeg), r. Pranger H. J. Willink. a Hooites Meur- sing. t. r. Schapman, a. Pasma. si. Hid- ATHLET1EK. Osendarp op de 100 M. geslagen te Brussel. 's Avonds werden de wedstrijden voort gezet- met stijlroeien voor dames. De belangrijkste uitslagen hiervan luidden: Stijlroeien voor dames in tweeriems- scullingbooten overnaadsche: eerste heat: 1 de Vliet. 2. de Amstel. 3. Willem III; tweede heat: 1. de Hooo. 2. het Scaarne. 3. Nereus. In den eindstrijd olaatsten zich het Soaarne. de Hood en de Vliet. Uitslag: 1. de Hooo (mej. Herman), 2. het Soaarne. 3. de Vliet. De tweede dag. De wedstrijden van gisteren uitslui tend finales werden door fraai roeiweer begunstigd. Jonge Sciff A: 1. Nautilus (M Vos) 7 min. 58 3/5 sec 2. Willem III (K. E Meijer Jr.i oo 6 a 7 lengten. 3. Nereus (P. Weyer) ver achter. Oude Sciff. Boei 1 Poseidon (B, Moscow) boei 2 Die Leythe (G. J. Velds). Het werd een zeer gemakkelijke zege voor den Leidenaar. die rustig roeiend, in goeden sti.il. maar niet al te snel. de 2000 meter aflegde. De Poseldonman bleef 100 mieter achter Het resultaat was: 1. De Leythe, 7 min. 50 sec. 2. Poseidon ver achter. Oude Twee. Boei 1. Nerus. 2. de Amstel, 3. Njord. De Leidenaars begonnen matig en Amstel nam de leiding. Od 800 meter sourtte Njord bij. kwam oo een halve lengte achteT Am stel te liggen. In de volgende 500 meter zakte Amstel iets af. Njord zette goed door en dank zij een uitstekenden eindspurt wonnen de Leidsche studenten met 1 lengte voor Amstel. Nereus speelde ook nu weer geen rol en bleef ver achter. De uitslag was: 1. Njord met W. K. Gunst (boeg). H. J. W. de Looze Ulagl. H. A. Hartogh (st.) 8 min. 26 sec. 2. Amstel op l'/t lengte 3. Nereus ver achter. Jonge Vier B: 1. Argo met J. Boekesteïn (boegi. E Reinders, F. Jansen, F. F. Leupen (slag), S. Oedin (st.), 7 min. 23 sec.; 2. Ne reus op 6 lengten. Overnaadsche twee: 1. Adelborsten met J. W. Wolters (boeg), J van As (slag), D. R. de Jong (st.) 8 min. 37 4/5 sec.; 2. Amstel op l'li lengte; 3. Poseidon; 4. de Hoop. Oude Acht: Een boeiende en belangwek- kenóen trijd. Op 1000 M. had Nereus een taflengte voorsprong. Op 1500 M. was dit 3/4 lengte. De andere ploegen liepen daar na in doch Nereus won met een taflengte. 1. Nereus, 6 min. 31 sec. De ploeg bestond uit: A. C. van der Linden (boeg), P. Flues- sel. M Schoorl. H. J. Zeydner, J. A. W. C. Smit. H. S. D. Bartlema. C. Brandt Corstius. C. E. van der Ploeg (slag) G. Hallie (st.) 2. Triton; 3. Lage op halve lengte achter Triton. Het nummer Jonge Acht A was bui tengewoon interessant. Voor de eerste maal in de geschiedenis der Neder- landsche roeisport startten vijf achten tegelijk. Prachtig was het gezicht op deze vijf ploegen, die elkaar meter voor meter betwistten en de uitslag van de zen wedstrijd was op 250 roeter voor de finish nog niet te voorspellen. Triton won tenslotte met een meter verschil vdbr het Groningsche Aegir, terwijl de Amstel, welke ploeg vrijwel voortdu rend de leiding had gehad, derde werd. 1. Triton, 6 min. 35 sec. De ploeg bestond uit: H. Frima (boeg; H. H. W. Hogerzeil, R. Nicolai, C. A. Honig A. J. Andree Willen:. W. Beck, D. van Hoytema, O. C. Kooyker (slag), A. P. Nalen (st.) 2. Aegir op 1 meter 3. Amstel: 4. Laga; 5. Njord. De uitslagen van de overige wedstrijden waren: Stijlroeien voor dames juniores In vler- riemsgieken: 1. Nereus, 72 p.; 2. Dordtsche, 71 p.: 3. Spaarne, 68 p.: 4. de Laak. 65 p. Stijlroeien voor dames in tweeriemsscul- üngboot glad: 1. de Vliet, 74 p.; 2. Willem III, 71 p.; 3. de Amstel, 66 p.: 4. Kon. Dordt sche, 61 p. Jonge Twee B: 1. Njord. 8 min. 30 sec.; 2. Argo, op 3 lengten. Lichte skiff: 1. Nautilus. 8 min. 34 sec.; 2 de Hoop. op ruim 1 lengte. Lichte vier: 1. Argo, 7 min. 36 sec.; 2. Triton op 11/4 lengte. Door den Engelschman Holmes. Een Nederlandsche ploeg heeft te Brussel deelgenomen aan de interna tionale wedstrijden, georganiseerd door het dagblad „Lc Soir". De verrassing van den dag was wel de nederlaag van Osendarp op de 100 meter. Dc En gelschman Holmes sloeg hem met miniem verschil in 10.6 sec., terwijl voor den Hagenaar 10,7 genoteerd werd. Van Beveren werd derde. Op de 400 M. wist Baumgarten zich op fraaie wijz» van een tweede plaats te ver zekeren door met een tijd van 49,5 sec. achter Barnes te eindigen. Deze tijd werd dit seizoen nog niet door den Trekvogel man geloopen. Hij nadert thans aardig het Nederlandsche record van Paulen, dat zoo vele jaren reeds op 49 sec. staat. Ook Bou- man verrichtte een verdienstelijke presta tie op de 800 M. Hij werd vierde met een tijd van 57,1 sec., een verrichting, die er mag wezen en een tijd welke nog nimmer door hem bereikt is. Osendarp revancheer de zich op Holmes op de 200 M„ terwijl van Beveren wederom derde werd. Ook in dit nummer werd Haenni vierde. De Bruyn be reikte in het discuswerpen 43,45 M. met precies een meter verschil op den beken den Franschman Winter. Brasser wierp hier 40.65 M. een van zijn beste prestatie's in dit nummer. Hij bleef echter bij het hoog springen beneden de verwachtingen. Petit werd op de 2000 M. vierde. Er werd voor hem geen officieele tijd opgenomen, doch officieus bedroeg zijn achterstand op den winnaar, den Belg Mosterd, die een nieuw Belgisch record van 5 min. 30,4 sec vestigde, ongeveer vijftien seconden. Petit zou dus binnen het Nederlandse!) record zijn gekomen, doch helaas werd er voor hem geen tijd geregistreerd. De uitslagen waren: 100 M. hardloopen. eerste serie: 1. Hol mes (Engeland) 11 sec.; 2. v. Beveren 11,2 sec.; 3. Haenni (Zwitserland); 4. de Haas; 5. Jost (Luxemburg); 6. Kaersmaecker (België). Tweede serie: 1. Osendarp 10,7 sec.; 2. Page (Engeland) 11 sec.; 3. Dauby België I; i Guthrie (België) 5. Brouwers (België). Finale 1. Holmes 10,6 s.; 2. Osen darp 10,7 sec.; 3. van Beveren 10.8 sec.; 4. Haenni; 5. Dauby: 6. Page. 400 M. horden: 1. Kovacs (Hongarije) 54,4 sec; 2. Bosmans (België) 55,3 sec. 800 M. hardloopen: 1. Goix (Frankrijk) 1 min. 54.7 sec.; 2. Mac Cabe (Engeland) 1 min. 55.9 sec.: 3. Harfanyi (Hongarije) 1 min. 57.1 sec.; 4, Bouman 1 min. 57,1 sec.; 5. Verhaert (België) 1 min. 58.2 sec. 200 M. hardloopen: 1. Osendarp 21,7 sec.; 2. Holmes 21,8 sec.; 3. van Beveren 22,2 s.; 4. Haenni 22,4 sec.; 5. Brouwer (België); 6. Jost (Luxemburg). 2000 M. hardloopen: 1. Mosterd (België) 5 min. 30,4 sec. Nieuw Belgisch record; 2. Wright (Engeland) 5 min. 31,4 sec.; 3. Close (Engeland) 5 min. 32 sec.: 4. Petit; 5. De lage (Luxemburg); 6. de Ruyter Nederl.). Discuswerpen: 1. Winter (Frankrijk) 44.45 M.; 2. de Bruyn 43«45 M.; 3. Wagner (Luxemburg) 42.40 M.; 4. Brasser 40.65 M. Kogelstooten1. Wagner 14.33 M. 400 Meter hardloopen; eerste serie: 1. Baumgarten 50 sec.; 2. Barnes (Engeland) 51 sec.; 3. van den Broek (België) 51.4 sec. Tweede serie: 1. Guillez (Frankrijk) 51.8 sec. Finale: 1. Barnes 49.1 sec.; 2. Baumgarten 49.5 sec.; 3. Gorkoi (Hongarije) 49.9 sec.; 4. Guillez. Hoogspringen: 1. Blaser (Zwitserland) en Kerkovits (Hongarije) beiden 1.85 meter; 3 Brasser met nog twee andere athleten allen 1.75 meter. DE ZUID- HOLLANDSCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Van Dijk („Holland") loopt 11.2 in zijn serie. Gisteren vonden te Rotterdam de Zuid- Hollandsche athletiekkampioenschappen plaats, waaraan ook door een aantal Hol land-leden werd deelgenomen. De resul taten voor Holland waren: 100 Meter:: le serie: 1. D. Martini, V. en L.. 11 sec.; H. v. d. Berg, Trekvogels, 11.1 sec.; 3. v. Dijk, Holland, 11.2 sec.; 4 W. de Vries. Trekvogels. 2e serie; 1. H. Baumgarten, Trekvogels, 11 sec.; 2. B. v. d. Meer, Minerva, 11.3 sec.; 3. P. Pont, Holland, 11.4 sec.; 4. M. v. Es, V en L iFnale 100 Meter: 1. H. Baumgarten, Trekvogels, 10.9 sec.; 2. D. Martini, V. en L., 11 sec.; 3. Grijseels, P. P., 11.2 sec. Kogelstooten, finale: 1. H. Houtzager, V. en L„ 13.73 M.; 2. O. Kronlg Holland, 13 M.; 3. Mens, P. P.. 11.87 M. 400 M„ finale: 1. K. Essentoerg, Trkv., 52.6 sc.; 2. Chr. Nauta, Trekv., 52.9 sec.; 3. Van Galen, D.OjS.. 53 sec.; 4. Guvels, 53.2 s.; 5. J. de la Bije, Holland, 53.5 sec. 800 Meter, finale: 1. P. Feenstra, Trekv., 2.4 sec.; 2. de Wolff, PP., 2.6.1 sec.; 3. J. Deijn, Holland, 2.7 sec.; 4. A. Visser, Hol land. OQymp. Estafette: 1. Trekvogels, 3.51.2; 2. Holland 3.56.4; 3. D.O.S. Van de Alphensche Athletiekvereeniging A.AV. '36 liep Jac. Zaal op de 800 M. met als concurrenten Wernink en Woltjer. Tij dens de race wisten genoemde drie loopers zich al spoedig van het overige veld af te schelden. Wernink had op 600 M. een voorsprong van ongeveer 5 M op Zaal die intusschen een krachtlgen aanval van Woltjer met succes had afgeslagen. Daarna ging de Alphenaar op Wernink af en werd het verschil tusschen de beide loopers steeds kleiner. Onder groote spanning gingen de loopers op de eindstreep af en waar Wernink met ongeveer een halve M. verschil wist te zegevieren met een tijd van 2 min. 0.4 sec. Zaal maakte de tijd van 2 min. 0.5 sec. waarmede hij weer een beteren tijd maakte dan in zijn laatsten wedstrijd. voerder De Cocq van Del wijnen toch wat algemeen verwacht werd: met een fraai, ver schot gaf hij Nederland de leiding (10). Aan de andere zijde liep de Belgi sche aanval niet erg, waardoor de Neder landsche verdedigers de baas bleven. De Nederlandsche aanval brak nu herhaalde lijk door en drie minuten na De Cocq deed mevr. MeyerMoos de vakken verwisselen (2—0). De bekende Zuid-Hollandsche spelers wedstrijd BelgiëNederland gespeeld. Seits en Wedemeyer kwamen nu in den aanval, maar de toeschouwers hebben hun welke door onze landgenooten met 3-2 eigenlijk niet goed aan het werk kunnen werd gewonnen. zien; de Belgen speelden n.l. in deze pe riode een dergelijke snelle en fraaie partij, Het was zeer warm, maar desondanks j dat de Nederlandsche aanval bijna niet waren 2000 toeschouwers aanwezig, die aan het woord kwam. Verdonck en Beyls van een vlotten wedstrijd getuige waren, bleken minstens zoo gevaarlijk als Seits en Gistermiddag is in liet maritime sta dion te Antwerpen de landen korfbafc- waarin de Nederlandsche ploeg verreweg het beste deel van het spel had. Het terrein was uitstekend. Als voorwed strijd speelden Nederlandsche veteranen tegen Belgische, waarbij de Nederlandsche oude keien" met 10 in de meerderheid bleven. Vervolgens speelde een Belgische tegen een Antwerpsche combinatie, door de eerste gewonnen met 20. ZWEMMEN. ZWEMINRICHTING „DE BRASEM" (Oudewetering). Op Zondag 20 Juni des namiddags om 3 uur zullen ln bovengenoemde Zweminrich- ting nationale en onderlinge wedstrijden gehouden worden in vrije slag, school- en rugslag en estafette. Verder speelt A.Z.C. I (Alphen i een po lowedstrijd tegen De Zijl I. Wedemeyer en een doelpunt hing dan ook ln de lucht. Dit kwam dan ook al spoedig. De Belgen hadden nauwelijks eenige mi nuten aangevallen, toen Verdonck, na razendsnel samenspel en goed begrijpen van Beyls voor een fraai tegenpunt zorgde. Het spel ging daarna weer even gelijk op, maar de Nederlandsche aanvallers kregen geen gelegenheid om hun spel te laten zien. want ruim vijf minuten later maakte Verdonck op precies dezelfde wijze den stand gelijk (22). Tot de rust kwam hierin geen verandering meer. Na de rust. Na de pauze speelden beide ploegen heel matig. Nederland kreeg evenwel spoe dig weer het beste van het spel en toen volgden ware stormloopen van Visschoon- maker en Huter, kloek terzijde gestaan door mej. Voordenberg. Tallooze schoten werden afgevuurd, maar alles stuitte af op den rand van de mand. Onze spelers hadden in deze periode met veel pech te kampen en indien slechts de zuiverheid der schoten iets beter ware geweest, dan zou het spoedig weer wisselen zijn geweest. Nu duurde het 27 miuten, alvorens Huter -...met een goed schot van bezijden den dames vielen vooral met Steven. Heydenr, Paal het doel trof (32). en Michielsen op. Even voor dit doelpunt hadden de Bel- Mr. Boekei had een gemakkelijke taak. S®n een kans. om een voorsprong te ne- welke hij zonder fouten vervulde, waarbij I men. toen een van de Nederlandsche dames hij geholpen werd door den sportleven en 'n de verdediging den paal wegduwde, het- vriendschappelijken geest, waarin beide geen een strafv/orp tengevolge had. Deze Daarna gaf de heer Boebei het begin- signaal voor den grooten wedstrijd. Met de twee doelpunten hebben de Belgen iets meer gekregen, dan eigenlijk verdiend was. Onze landgenooten hadden een jonge, gave pioeg, zonder zwakke plekken. Technisch stond het peil van het Nederlandsche 12- tal op een hooger plan en ook tactisch staken de gasten vaak boven hun tegen standers uit. Uitblinkers waren de eerste aanvalspelers van Nederland, de Cocq van Delwijnen en Oerlemans. Bij de dames onderscheiden zich vooral mej. Voorden- berg en mej. Vlietman. Bij de Belgen speel den Verdonck en Beyls zeer goed. terwijl ook Mattyssen en Pennart op een uitste kenden wedstrijd kunnen terugzien, vooral in verdedigend opzicht. Van Herck maakte daarentegen een zwakken indruk. Bij de ALPHIA EN DE G.A.C. COMPETITIE, Goede resultaten. Alphia heeft Zaterdag en gisteren deel genomen aan de altijd zeer interessante G.A.C. competitie en al kon zijn dan niet op volle kracht uitkomen, zijn er toch be hoorlijke prestaties geleverd. 100 ,M. le ld 4e W. J. Bergshoef 12.1; A. v. d. Bosch 125' 400 M. le S. v. Roon 58.2; H. Verschuur Hzn. 61.8; 800 M. 4e A. Sampion 2 min. 183 s.; 4 x 100 meter M. v. Eist 3e, tijd 49 8" hoogspringen le A. v. d. Bosch 1.45 M verspringen 4e A. Sampimon 5.48; 5e W J Bergshoeffs 5.37 M.: kogelstooten 7 '1/4 kgr., le S. v. Roon 10.34 M.; speerwerpen 3e G. Hulscher 34.80 M.; 100 M. 2e 1:1. 2e N. Schelllngerhout 17.7: 3e C. P. Mulder 13 s.; 400 M. 2e G. Zijlstra 59 s.; 2e G. Dallin«a 2 m. 30 s.; verspringen 5e G. Zijlstra 5 05 M.; 6e N. Schellingerhout 5.03 M.; kogél- ftooten 5 kgr. 3e G. Dallinga 11.50: 6. C P. Mulder 9.83 M.; 4 x 100 M. est,, 2e tijd 49.8; dames 100 M„ 2e C. Costerus 14.5; 4 M. Bouthoorn 15.2; 4 x 100 M. est., le tijd 61.8; hoogspringen, le C. Costerus 1.20 M,; 2. M. Boet 1.20 M.; verspringen, 2e A. Bout hoorn 3.86 M.; 3e B. de Vos 3.80: kogelstoo ten le A. Bouthoorn 8.95 M.; 2. M. Bout hoorn 8.36 M.; 3. B. de Vos 8.20 M.; speer- weren le A. Uithol 22.84 M.; 2e A. Bout hoorn 22.55 M. AUTOMOBILISME. De Eifelraces op den Nuerburgring. Rc6emeyer met Auto Urnon winnaar. twaalftallen speelden. werd evenwel gemist. Visschoonmaker en Huter kwamen nu weer aan het woord en zij maakten hiervan voortdurend gebruik. Hun snelheid en techniek was voortreffe lijk, maar de bal wilde er niet door. Tegen de mand, op de mand. ln de mand en er weer uit, het was ontmoedigend. Tenslotte De wedstrijd. Aanvankelijk verrasten de Belgen door een fraaie partij korfbal, waardoor onze landgenooten niet hun grootste kracht da delijk konden ontplooien Geruimen tijd HQH ging het spel dan ook gelijk op, maar kreeg De Combe nog een opgelegde kans langzaam ging het Nederlandsche twaalf- om geliik te make", maar hij deed dat niet. tal eenig overwicht, uitoefenen, dat steed- hetgeen ook ze)""- onverdund zou ziin ge- sterker werd en dr.t zich manifesteerde in weest. Het einde kwam tenslct'^ met nor een aantal fraaië aanvallen van De Cocq veel spanning en een te kleine Nederland van Delwijnen en:rOeriemans. Hun schoten sche overwinning. lieten evenwel nog aan zuiverheid te wen- I De twaalftallen speelden ln de reeds schen over, maar na 25 minuten deed aan- vermelde opstelling. Rosemeyer. Niet minder dan 300.000 toeschouwers waren gisteren getuigen van de motor- en autoraces, welke voor de elfde maal op den Nuerburgring bij Adenau werden gehouden. Dc uitslagen waren: Motoren. 250 cc-klasse over 6 ror.den (136.86 K.M.): 1. W. Winkler (D.K.W.) 1 uur IC min. 56.2 sec., nieuw klasserecord. 350 cc-klasse over 6 ronden: 1. Mell- mann (N.S.U.) 1 uur 13 min. 10.1 sec., geni. uursnelheid 112.1 K.M.. nieuw klasserecord. 500 cc-klasse over 6 ronden; 1. Gall (B.M.W.) 1 uur 9 minuten 46.4 sec., gem. uursnelheid 117.8 K.M., snelste tijd van alle motoren. Motoren met zijspan 600 cc over 4 ron den zijnde 91.124 K.M.: 1. Braun (D.K.W.) 53 min. 31 sec., gem uursnelheid 102.3 K M. 1000 cc-klasse motoren met zijspan over 4 ronden; 1. Kahrmann met D.K.W., 55 min., 49 sec., gem. uursnelheid 98.1 K.M., nieuw klasserecord: Automobielen: Sportwagens 1100 cc zonder compressor over 4 ronden: 1. Re gies met M. G. 59 min. 33.4 sec., gem. uur- snclheid 91.9 K.M., nieuw klasserecord. Sportwagens 1500 cc over 4 ronder.; 1. Werneck met B.M.W.. 56 min. 33.3 sec., gem. uursnelheid 96.8 K.M., nieuw klasserecord. Sportwagens 2000 cc over 5 ronden, zijn 114.05 K.M.: 1. Fane (Engeland) met B. M. W. 1 uur 3 min. 5.3 sec., gem. uursnelhcifi 108.4 K.M., snelste tijd van alle sportwa gens Sportwagens met meer dan 2000 cc in houd over 5 ronden 1. Teango (Italië), niet Alfa Romec, 1 uur 12 min. 34.4 sec., gem. uursnelheid 94 2 KM. Sportwagens tot 2000 cc met compressor over 5 ronden: 1. Berg (Duitschland) met Alfa Romeo, 1 uur 4 min. 30.2 sec., gem uursnelheid 106.1 K.M.; 2. Kohlraucch (Duitschland) met M. G., 1 uur 10 minuten 18.2 sec.; 3. Fleischhanderl (Oostenrijk) met Amilcar, 1 uur 11 min. 51.4 sec. Sportwagens met meer dan 2000 cc in houd met compressor, over 5 ronden: 1. Hartmann 1 Hongarije) met Alfa Romeo, 1 uur 3 min.. 51.1 sec, gem. uursnelheid 107.1 K.M.: 2. Castelbarcq (Italië) met Alfa Romec, 1 uur 4 min. 24.3 sec.; 3. Wimmer (Duitschland) met Bugattl, 1 uur 10 min. 30.4 sec. Renwagens 1500 cc over 10 ronden zijr.de 228.1 K.M.: 1. Bernard Rosemeyer met Auto Union, 1 uur 42 min. 11.1 sec., gem. uur- snelheid 133.5 K.M., snelste tijd van den dag, r.leuw absoluut record; 2. Carac- ciola met Mercedes Benz, 1 uur 43 min. 1.4 sec., gem. uursnelheid 133 K.M.: 3. von Brauchnitsch met Mercedes Benz, 1 uur 43 min. 56,4 sec., gem. uursnelheid 131.9 K.MJ 4. Rudolf Hasse met Auto Union 1 uur 45 min. 35 sec., gem. uursnelheid 131 K.M.; 5. Tazio Nuvolarl met Alfa Romeo, 1 uur 45 min.. 46 sec., gem. uursnelheid 129-6 K.M.; 6. Hermann Lang met Mercedes Benz. 1 our 43 min. 35.1 sec., gem. uursnelheid 126.8 KM. BOKSEN. DE MATCH BRADDOCK—LOUIS. Een recette van een millioen dollars? Braddock. en Louis zijn gisteren aan hun laatste training begonnen voor de maten om het wereldkampioenschap, weike 4' Juni as. te Chicago wordt georganiseera- In voorverkoop was Zaterdagavond een bedrag van 600.000 dollar ontvangen, ter wijl men de totale recette op een miiucv" dollar schat.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10