Njord en de wedstrijden van de „Koninklijke" LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 9 Juni 19j] Officieele opening der Bosch- baan door H.M. de Koningin. Collegiumspraeses traint Njord's Junioracht De match RaichenbachSpringer. (Van onzen medewerker). Zittend achter het stuur der volgboot de coach van de Junioresacht: jhr E. W. de Jonge, praeses van het Leidsche Studenten Corps. Het Amsterdamsche Roeistadion in plan Zuid. zal Zaterdag en Zondag as. ten tweeden male getuige zijn van een belang rijk roeigebeuren. Onder auspiciën van de Koninklijke Nederlandsche Zeil- en Roei- vereeniging zal dan het jaarlijksche roei- testijn plaats vinden, dat voordien bijkans 30 Jaar achtereen op den Amstel werd ge houden. De toenemende scheepvaart en de onkosten, verbonden aan politietoezicht en afzetting der baan midden in het hartje van Amsterdam, waren de oorzaak van een verhuizing naar de magnifieke Boschbaan, die uit sportief en monetair oogpunt ver reweg de voorkeur verdient. Reeds nu heeft het verlaagde inleggeld haar invloed doen geiden op het aantal inschrijvingen n.l. 114 tegen 56 en 88 in 1936 en 1935. Hoewel de baan en de tribunecomplexen reeds bij de Varsity in gebruik zijn geno men, zal eerst thans de „officieele" ope ning plaats vinden. Het ligt namelijk in de bedoeling, dat de leden van het Koninklijk Huis tijdens Hun verblijf in de hoofdstad des lands op Zaterdag 12 Juni de Boschbaan met een bezoek komen ver eeren. waarbij H. M. de Koningin de officieele openingsplechtigheid zal ver richten en tevens het startsein zal geven voor het hoofdnummer. Daarna zal het gansche Hof eenigen tijd de wedstrijden vanaf de gereserveerde tribune bijwonen. Elke wedstrijdreeks heeft zijn eigen spe cifiek hoofdnummer. Iedereen weet dat op de Varsity de Oude Vieren en op de Hollandia de Oude Achten de clou van het programma vormen. Bij de Koninklijke zijn het echter de Juniores, en wel de hoo- gere 'Biklasse, die in achtriemsgieken een eerste viool spelen. Behalve de gewone seniores, juniores en beginnelingen-klasse is er verder een af deeling voor dames en een afdeeling voor jeugdroeien. Op lofwaardige wijze heeft de Nederlandsche Roeibond thans een aan vang gemaakt met de propaganda der roeisport onder de jeugd. Hoofdnummer Jonge Acht B. In 1933 won Njord voor het laatst de zen hoofdprijs. Het was het jaar dat dc acht van du Pon, Kolkman e.a. zijn entree maakte op de Nederlandsche banen. Hoe wel Njord's Jonge Acht zelfs in de lagere i Ai klasse tot dusverre een matig figuur heeft geslagen, was de Technische Com missie toch van meening, dat er voor dit belangrijke hoofdnummer ingeschreven moest, worden. De ploeg, die versterkt is met de twee slagen van de Jonge Vier, komt dus Zaterdag in het hoofdnummer uit en roeit bovendien Zondag in de A- klasse. De Leidenaars zitten weer eemge dagen in de gerepareerde „Fjörgyn". Maakt Njord een kans? Wij hadden over de vraag of Njord een kans maakt, een onderhoud met hun trai ner. den heer De Jonge (praeses van he„ Corps) die in 1936 op de Olympische roei- wedstrijden te Bevlijn-Grünau het oranje- hemd droee en tweemaal slagroeier van de Oude Vier was. Hij verklaarde ons uit hoofde van drukke ambtsbezigheden dit jaar slechts noode de riemen aan de wil gen te hebben gehangen, doch dat hy het niet kon laten zijn vrije oogenblikken aan de roeivereeniging te wijden. De acht is vooral getraind op hardheid en" techniek", zoo vervolgde hij. ..en wy kunnen de gouden medailles veroveren mits Baser zijn mannen van spurt op spurt over de baan jaagt, zonder dat rhythme en dash de ploeg verlaten. De jongens werken nog wat ruw en ongelijk, maar- pakt het Zaterdagmiddag en willen ze zich tot het uiterste geven, dan rs elke denk bare verrassing mogelijk. Lichamelijk zyn ze allen fit en in perfecte conditie door de langdurige trainingscampagne, als ze hun hersens er maar bijhouden, dan.Ner veus draaiend aan zijn stopwatch stapte De Jonge in de volgboot om de acht op zijn dagelijkschen oefentocht te verge zellen. De opstelling is: R. Th. Esser (boegi, H. Fermin, P. F. Kiewiet de Jonge, W. L, de Wallë, J. Woensdregt, Th. B. Wijnberg, H. K. Roessingh. W. M. Esser (slagi en J. J. van Hille (stuurman). We zagen de ploeg een baantje trekken, waarbij de start ietwat verkrampt voor kwam. Minder in de riemen knijpen en actieve druk op de dollen zouden meer zuiverheid geven. In een baantempo van 28 a 30 was de acht op zijn best, maar in de hoogere tempi en in de eindspurt mis ten we nog dat laaiende enthousiasme, dat een ploeg één meter sneller maakt dan zijn tegenstanders. Boeg en zes moeten hooger scheren, drie water naderen, vier de armen mifeer gebruiken. Nummer twee maakt zijn finish niet af, vijf trapt door het bankje, terwijl zeven slecht rijdt en te krom zit, wat zijn longcapaciteit niet ten goede komt. De slag roeit soepel, maar moet de volle lOC/n uit zijn volgroeiers halen. Over het algemeen een ploeg waar toekomst in zit. Seniores. In het nummer Oude Acht kan Njord wederom geen party geven. Examens en andere bykomstigheden vormen de spel brekers. Inderhaast zyn eenige oude be kenden by elkaar getrommeld om althans op de volgende wedstryden (Nereusjubi- leum. Telegraaf beker, Kampioenschappen i met een dragelyke ploeg voor den dag te komen. Wel was het mogeiyk geweest de Oude Acht. met Jonge roeiers aan te vul len, doch dit zou dan gaan ten koste van het bovenvermelde hoofdnummer. Het is dubbel jammer, dat Njord niet kan uit komen, aangezien zy bekerhoudster is. Vanaf het jaar, dat het Leidsche Collegium dezen beker uitgeloofd heeft, werd zy als volgt toegekend: 1930 Lage 1931 Nereus 1932 Lage 1933 Nereus 1934 Njord 1935 Nereus 1936 Njord De Oude Twee. bestaande uit W. K. Gunst (boeg). D. J. Koeleman (slag) en J. F. van Walsem (st.), gecoacht door du Pon. is sedert de Hollandlawedstryden, waar zy op verrassende wyze wonnen, technisch hard vooruitgegaan. Hun tegen standers Amstel en Nereus zyn ook nu niet onoverwinneiyk. In de Stuurmanlooze Vier heeft een mutatie plaats gevonden doordat van Doorn om ernstige redenen niet meer met het roeien kan voortgaan. Op twee zit nu Hepkema, die nog wat onwennig meetrekt, doch zyn sporen reeds verdiend heeft als aanvoerder van de tot dusverre ongeslagen Juniortwee. Of de Leidenaars hun oude snelheid hervonden hebben, kan eerst op de race zelf blyken. Du Pon cs. krygen Nereus en Laga tegen zich. De felle en krachtige Lagaploeg, die op Hollandia het nummer Oude Vier won, achten wy hier favoriet. Hopelijk wordt het sturen der 3 deelnemers beter verzorgd dan voorheen. Het probleem van eventueele aanvaringen is zoo goed mogelyk opgelost door maxi maal 3 ongestuurde ploegen lof skiffeurs) te laten starten. De opstelling van Njord is: C A. Catalani (boeg), W. Tj. Hepkema, J. Kolkman, H. J. du Pon (slag en st.) Als Oude Vier zullen zy niet meer ingeschre ven worden. Voorts traint du Pon een op Njord „ge stalde" Twee zonder stuurman van de Maas: P G. Adriaan (boeg), A A. Dekker islagi. Beide zyn geroutineerde interna tionale krachten, die geen gelykwaardige tegenstanders hebben en waarschyniyk later het nationale kampioenschap wel zullen veroveren. Andere nummers. Natuurlyk zal de Jonge Twee wederom in het strijdperk treden. Het zyn C. J. F. Houwert. (boeg), W. Tj. Hepkema (slag) en M. C. Cohen Tervaert (st.), die in het B-nummer ongetwyfeld goed zyn voor den eersten prijs. De Overnaadsche Vier heeft zich vanuit dc rangen der reserves opgewerkt tot een ploeg, die wedstryd klaar genoemd kan worden, zy zitten reeds eenige maanden in dezelfde opstelling byeen en kunnen via een technisch geroeide race zekerlyk de finale bereiken. Het zyn A. Th. Visser (boegi. J. w. van Eek, J. L. Heldring, J. Trouw (slag) en H. R. Wegerif (stuurman) Oorspronkelyk werden zy door mr J. Dutzy van Haaften gecoacht en staan na diens vertrek onder toezicht van M. C. Cohen Tervaert. Tenslotte is een Overnaadsche Twee de zevende en laatste inschryving van de Studenten Roeivereeniging. Tegen hun sterke concurrenten uit de burgerclubs be hoeven zij geen slecht figuur te slaan. De bemanning, getraind door Schiff. bestaat uit: A. M. J. Post Uiterweer (boegi. F. Wes- seling (slag) en Tj. A. Wouters (st.) By voortduring van het mooie, warme zomerweer is het iedereen aan te raden ter gelegenheid van deze wedstryden de rustieke omgeving der Boschbaan op te zoeken. Gratis terreinen vanaf den start tot aan 1500 meter kunnen tallooze toe schouwers bergen. VOETBAL. LEIDSCHE VOETBALBOND. Uitslagen van Zaterdag en Zondag. Zaterdagcompetitie. Beker: Ie ronde: ASC 2ARC 1, ARC 1 niet opgekomen. Ie klasse: Rynsb. B. 1SOO 1 31. 2e klasse A: ARC 2—Woubrugge 1 12; Noordwyk 2Weter. B. 1 53; SCO 2 Ter Leede 2 35, 3e klasse: SCO 3—LRC 3 0—7; Ter Leede 3Quick B. 4 04 (Quick Boys 4. kam pioene, Woubrugge 2—Ons Clubje 2, (Ons Clubje 2 niet opgekomen). 4e klasse: Weter. B. 3ARC 4 04; Rynsb. B. 3—Quick B. 5 3—1; LRC 4— SCO 4 4—4. Zondagcompetitie. Sleutels: 2e ronde: UVS 3DVS 2 10—4. 3e ronde: Leidsche B. 2TONA I 10; Leidsche B. 1DVS 1, L.B. teruggetrokken; UVS 2—LFC 1 3—2. 2e klasse A: Sportman 2Rooden-burg 2 1—1. 2e klasse B: Zuiderkw 2Lugd. 5 91. 3e klasse B: TONA 3—DSO 3 3—1 (TONA 3 kampioen i. 4e klasse A: Sportman 4—Lugd. 8 9—3. 4e klasse B: Zuiderkw. 4Roodenburg 4, 0—3. Adspiranten B: Sportman (b)Lugd. (b) 9—0; TONA—UVS ld) 3—7. WATERPOLO. BOSKOOP—A. z. c. n. Onder zeer groote belangstelling, had te Boskoop in het Zuiderbad de eerste com petitie-wedstrijd van dit .seizoen voor den Goudschen Zwemkring plaats tusschen De Boskoopsche Zwem- en Poloclub en A.Z.C. II (Alphen) met als resultaat 42 voor Boskoop. De ruststand was 31 in 't voor deel van Boskoop. Wat er gespeeld is. In de eerste klasse der Zaterdagmiddag- competitie is Rljnsburgsche Boys, na haar kranige prestaties in de vorige wedstry den, er inderdaad in geslaagd, thans met een 31 zege op SCO 1, zich van de laat ste plaats veilig te stellen. Dit resultaat heeft Rljnsburgsche Boys verkregen met het behalen van 5 winstpunten uit de drie laatste wedstryden tegen de kampioen en de Nos. 2 en 3 uit de afdeeling. Waarlyk een prachtprestatie. Ons Clubje 1. Kat- wyk 1 en S.L.F. I moeten nu beslissings- wedstryden spelen voor de bezetting van de laatste plaats. In 2A moest A.R.C. 2 opnieuw een veer laten tegen Woubrugge 1, waardoor de be slissing in deze afdeeling weer een weekje is opgeschort. Wat de bezetting van de laatste plaats betreft, meenen wy dat het er voor S.C.O. 2 dat met 3—5 van Ter Leede 2 verloor, slecht gaat uitzien, temeer waar Noordwijk 2 tegen Weter. Boys 1 twee puntjes binnen haalde. In de derde klasse werd Quick Boys 4 met een 4—0 zege tegen Ter Leede 3 kam pioen der afdeeling, met welk derde kam pioenschap voor Quick Boys wy deze ver- eeniglng alsmede het vierde elftal geluk- wenschen. L.R.C. 3, dat ook nog lang kans heeft gehad op de eereplaats, won met 70 van S.C.O. 3, waarmee zy thans eervol de tweede plaats bezet. In de 4e klasse gingen A.R.C. 4 en R. Boys 3 op het goede pad voort, terwyi L. R C. 4 en S.C.O. 4 tegen elkaar in een 44 gclyk gespeelden wedstryd elk een kost baar puntje verspeelden. Voor de Zondagcompetitie werd T.O.N.A. 3 met een 31 overwinning op D.S.O. 3 kampioen van 3B. Ook T.O.N.A. onze ge- lukwenschen. Verder ^kunnen wy voor de Zondagcompetitie naar de uitslagen ver- wyzen, daar deze weinig verandering in den stand brachten. KORFBAL. SERIEWEDSTRIJDEN „VICUS ORIENTIS" Zaterdagmiddag as. zullen de seriewed- stryden van bovengenoemde vereeniging worden voortgezet met afdeeling II der adspiranten. Het programma hiervoor luidt a. 2 uur, Vicus Orientis IIPernix II. b. 2.50 uur, Vicus Orientis III—D.E.S. II. c. 3.40 uur, verliezer averliezer b. d. 4.30 uur, Noorderkwartier IIwinn. b. e. 5.20 uur, winnaar c—verliezer d (om derden prijs). f. 6.10 uur, winnaar awinnaar d (om lsten en 2den prijs). In de eerste afdeeling dezer adspiran- tenwedstryden heeft Noorderkwartier I be slag weten te leggen op den wisselbeker, welke driemaal achtereen of vyf keer in het geheel moet worden gewonnen. De re sultaten in deze afd. luidden: V.O.Pernix 40; Zuiderkw.Zwalu wen 50; ZwaluwenPernix 12; V.O. Zuiderkw. 80; Noorderkw.D.E.S. 3—1; D.E.S.Pernix 22 (Pernix wint na straf- worpen); Noordekw.V.O 00 (Nkw. wint na strafw.). Eerste pr. Noordekwartier; 2de pr. Vicus Orientis; 3de pr. Pernix. SPORTMAN I—LUGDUNUM II. Sportman speelt hedenavond thuis te halfacht tegen Lugóunum n voor de 2de ronde der L.V.B. Sleutels. Sportman komt als volgt uit: doel: M. v. d. Wiel: achter: W. v. d. Reyden en F. Polanen; midden J. de la Rie (aanv.), P. Houweling, F. Filippo; voor: B. Candido, C. Monfils, H. Heymans, F. Penseel en W. v. Egmond. ATHLETIEK. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN TE ALPHEN. Hedenavond zal door de A.V.V. "36 haar jaarlyksche onderlinge wedstrijden op het A.V.V. terrein worden gehouden. De vyf- kamp voor heeren omvat: 100 M.; 400 M. of 1500 M„ kogelstooten, speerwerpen, hoog springen en verspringen naar keuze een drietal onderdeelen. Driekamp: voor junio ren 80 M. verspringen en speerwerpen. Er zyn een 25-tal deelnemers. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN A.Z.L. De gisteravond gespeelde wedstryd tegen N.R.M. is in een 9—7 overwinning voor A.Z.L. geëindigd, niettegenstaande A.Z.L. met 5—1 achter heeft gestaan, wist zy door enthousiast spel den stand op 97 in haar voordeel te brengen. Rust 14. Volgende week Dinsdagavond wordt ge speeld tegen P. C. en L. A.Z.L. 2 speelt morgenavond tegen L.S.V. n. OM DEN DAGBLADEN-BEKER. Gisteravond werd op het L.F.C.-terrein om den Dagbladen-beker gespeeld de wed stryd Leidsch Dagblad—Nieuwe Rott. Cou rant. Het bleek spoedig dat onze stadge- nooten, die met vier invallers uitkwamen, de minderen waren van de Rotterdam mers, die dra het Leidsche doel belaagden en door hun midvoor de leiding namen. Uit een penalty wegens hands vergrootten de Rotterdammers den voorsprong Wel stopte Goddyn keurig het schot, doch hy kon den bal niet geheel in zijn macht krygen, zoodat de strafschopnemer, den terugspringenden bal gemakkelyk kon in schieten. Wel zette de Leidsche voorhoede eenige goede aanvallen op, doch zy had geen greintje geluk met enkele fraaie schoten. In de tweede helft hadden de Rotterdammers weer het beste van het spel en zy voerden den stand op tot 40. waarbij het bleef, dank zy ook het goede werk dat de Leidsche achterhoede in deze periode verrichtte. DUIVENSPORT. R.K. KAMPIOENSHAP VAN LEIDEN. Gisteren werd de 12e ronde van dezen strijd gespeeld en er rest nu in alle drie klassen nog één ronde. Met vrii groote zekerheid kunnen we ons aan een voor spelling wagen betreffende het eindresul taat. In de le klas gaat de Jeu met 16 uit 9 aan den kop en heeft dius uit de nog res- teerende 2 partyen slechts 2 punten noodig, terwijl ook Krom nog een kansje heeft. In de 2e klas staat Th. Zwetsloot en het gunstigst voor, temeer daar de 2 afgebr. partyen hoogstwaarschynlijk beide 2 pun ten op zullen leveren. Als tweede volgt Groenewegen die ook nog eenige kans heeft met theoretisch 2 punten achter. In de 3e klas gaat de s tryd tusschen de Ridder en v. Schooten. waarvan de laatste de beste papieren heeft, terwül Noordover en Nooy vermoedeüjk 3 en 4 worden, terwUl ook de jongste speler in deze klasse, A. Jansen Jr. nog een woordje mee spreekt, zelfs nog voor de eerste plaats. De stand aan den kop is nu: le klas: A. G. de Jeu 9 7 2 0 16 W. Krom 9 5 3 1 13 H. Stipdonk 10 6 1 3 13 P. Geerlink 11 5 2 4 12 2e klas: v Th. Zwetsloot 7 5 1 1 11 L. Groenewegen 8 4 3 1 11 W. v. d. Veer 9 3 4 2 10 G. Rijsdam 9 3 4 2 10 J. Wortman 9 5 0 4 10 3e klas: L. de Ridder fl 8 1 2 17 J. v. Schooten 10 6 4 0 16 P. Noordover 11 6 2 3 14 A. Jansen Jr. 10 6 1 3 13 J. Nooy 10 5 2 3 12 Wethouder Verwey zal een openingswoord spreken. Bij de 10e partij te Leiden. In verband met den damwedstrijd om het wereldkampioenschap tusschen onzen landgenoot Springer en den Franschman Raichenbach, vernemen wy dat wethouder Verwey, als gedelegeerde van 't gemeente bestuur. Vrydagavond de 10e party, welke te 7 uur ln Zomerlust alhier aanvangt officieel openen zal. Hy zal tevens de eerste' zet doen. In het eere-comlté, waarvan de heer I Verwey voorzitter ls, hebben verscheidene! hoogleeraren en vooraanstaande personen! uit de schaak- en damwereld zitting ge-1 nomen. De Leidsche Districtsdambond rekent op een record aantal bezoekers en hoopt met deze match alle damliefhebbers een genoe gen te doen. Wedstrijdleider is de heer L. de Haan. Als secondanten zullen fungeeren de hee ren J. Kleer (LL.V.) en S. v. d. Reek (D.C.L.) De demonstratieborden zullen bediend worden door de heeren B. Slegtenhoret (L.D.V.) en P. Ligtvoet (D.C.L.). „DE BLAUW KRAS". Wedvlucht vanuit Orleans (Frankrijk), afstand 508 KM. In concours 77 vogels' Deze werden te 6 uur met Zuid-Oosten wind in vrijheid gesteld en bereikten hun hokken als volgt: J. Maryt 1, 5; G. Grebel 2„ 3, 10; J. Schreuder 4, 6, 7, 13; Abr, v. Royen 8. 12- J. Vogelenzang 9; W. F. Slraa 11; P. v. d'. Leek 14; J. van Steenbergen 15. Eerste duif te 13 uur 32 min. Snelheid 1125,13 meter per minuut. Laatste prijs winnende duif te 14 u. 16 m. 29 s. Snelheid 1023,40 meter per minuut. Vrijdag lnkorven voor Pont Maxense, 2e tour. LEIDSCHE POSTDUTVENCLUB. Wedvlucht van Orleans uit. De duiven zyn om 6 uur gelost. De eerste duif be reikte om 13 uur 48 min. zyn hok en vloog den afstand van plm. 509 K.M. met een gemiddelde snelheid van 1087 meter per minuut. De volgorde werd: J. Laman 1, 4,8, 17; R. Pet 2, 9; J. Bavelaar 3, 6, 10, 11. 18; A. Krol 5, 14, 15, 19; H. Wallaart 7; A v. Eisen 12, 13; H. Fasel 16, 20, 21. De laatste prijswinnende duif kwam om 15 uur 17 min binnen. De „Vosselman-beker" die elk jaar van Orleans wordt vervlogen ls door den heer J. Laman gewonnen. De uitslagen van de 12e ronde waren: le klas: G. JansenG. Akerboom 02 A. G. de JeuP. Geerlings 20 J. v. LeeuwenW. Krom 02 H StipdonkA. v. d. Reyden 20 J. J. Bekker—C. v. d. Salm. 1—1 2e klas: L SteenbergenG. Rijsdam 02 Th. BartenE. v. Tongeren 02 J. WortmanW. v. d. Veer 0—2 Th. Zwetsloot—H. Tol 0—2 3e klas: Fr. GoddynL. de Ridder 02 F. BreedeveldP. Noordover 02 J. NooyN. Knynenburz 20 J v. SchootenW. Schelvlsch 20 Th v. d. PloegA. Jansen Jr. 20 J. PasschierC. W. Prins 2—0 Hedenavond is er in het clublokaal een inhaalavond. Elke speler die een afgebr. party heeft moet vanavond spelen. „DE BONTE DUIF". Wedvlucht van Orleans (Frankryk) plm. 508 K.M. In concours 145 duiven, hiervan werden er niet minder dan 56 voor het nationaal T.B.C.-concours geplaatst. Ver der werden 71 vogels voor het Groep West concours ingeschreven. De duiven werden om 6 uur met kalmen Z.O.-wind ln vrijheid gesteld. De uitslag is als volgt: A, v. d. Made 1, 9. 18, 19, 26, 30, en 31; W. Siera 2; Gebr. v. d. Oord 3, 7, 10, 11, 13, 14, 21, 22. 35 en 36; H. v. d. Steen 4; P, van Zyp 5; J. SJV. Bailey 6; J. J. Vliegentha 8, 12, 15 en 17; W. v. d. Steen 16, 20 en 23; H. S Bos 24 en 28: J. P. van Hooidonk 25 en 33; R. P. de Graaf 27 en 32; D. Roes' 29; A, P. de Kroon 32. De eerste prijswinner werd geconstat< om 13 uur 49 min. 41 sec., met een gemid delde snelheid van 1080,77 M. per min Laatste puntenduif 15.12.41 met een ge middelde snelheid van 922.08 M. per min LUGD.-VETERANEN—FIDES PACTA. Mogenavond te halfacht spelen de Lugd.- veteranen op Pomona tegen Fides Pacta, NIEUW CLUBHUIS VAN U.V.S. In verband met den verkoop van het pand was aan U.V.S. de huur opgezegd van het perceel aan de Boommarkt, waar zij een jaar lang haar cluchuis heeft gehad. Door de vereeniging is nu aangekocht het vroegere café „De Bierbengel" op den hoek van de Langebrug en de Diefsteeg met het doel dat thans als clubgebouw in te richten. WEDSTRIJDEN ROUWKOOP. Op het terrein van Rouwkoop wordt hedenavond te halfacht gespeeld Rouwkoop III tegen Lugdunum IV. Zaterdagavond te 6 uur speelt Rouwkoop II tegen Lugdunum III. Rouwkoop-adsp. j speelt te 4 uur tegen Lugdunum-adsp. LEIDSCHE POSTDUIVEN VEREENIGING „DE VRIENDENCLUB". Wedvlucht vanaf Orleans, afstand pl.m. 508 K.M. hemelsbreedte. In concours 170 duiven. Deze weiden gelost met zeer mooi weer en Z.Z.O. wind om 6 uur v.m. Het werd zeer warm op de vluchtlijn zoodat de vlucht wel onregelmatig zou worden. L. Gijsman nam de leiding by het begin van de lange afstandvluchten en wel met 1, 13 en 17 te klokken. A. P. v. d Voort 2, 8, 22, 32 en 37. L. v. d. Nieuwendyk 3, 24 en 33. Chr. v. d. Pluijn 4, 23 25 en 27. Joh. Vogelenzang 5. 12, 28 en 31 F. Hofman 6, 9 en 26. Joh. Neu teboom Jr. 7. C. Vlaardingerbroek 10, 19 en 20. W. le Mair 11. 16 en 34. A. v. Polanen 14 en 35. G. F. v. Dorp 30. De eerste duif werd geconstateerd om 13 uur 27 min. en 29 sec. en maakte een snel heid van 1137,80 M./min,, de laatste pun- tenwinnaar om 15 uur 35 min. 39 sec. en maakte 884,21 M./min. De uitslag voor de donateurs is als volgt: A. v. Rysbergen 1, 9 en 14; P. v. d. Berg 2, 4, 10 en 15; F. Delsasso 3, 5, 8; H. L. Duym 6, 12 en 13; A. Piket 7; J. G. v. d. Rotte 11. De eerste duif maakte hier 1079,41 M./min. Houder van den lustrum-wisselbeker der Vriendenclub is hiermede geworden L. Gysman met duif Ster 3-36e2250. Aan het Groep-West-concours werd deel genomen met 107 duiven van de Vrienden club. In dit concours waren 880 duiven. Aan het concours der N.A.R. v. P., de bekende T.B.C.-vlucht, werd met 84 duiven deelge nomen. In dit concours stonden 2850 duiven. De beker, geschonken door de L.P.V. „De Vriendenclub" voor de eerste duif van Lei den, welke in het concours van de T.B.C. en Groep-West vloog werd gewonnen door L. Gysman V.C. De lauwertak, geschonken door de buurtvereeniging „Eensgezindheid" werd met de vlucht van Noyon gewonnen door J. P. Fazel, lid der „Reisduif", met de constateering van 15-13-10. Hy kan de krans by bovengenoemde vereeniging in ontvangst nemen. DE ZWALUW (VOORSCHOTEN). Wedvlucht van Orleans (Frankryk), af stand van de eerste prijswinnende voge 504.680 K.M. In vrijheid gesteld 6 uur met Zuid Oosten wind, de eerste duif werd geconsta teerd 1 uur 33min. 57 sec. en maakte ee snelheid van 1111.75 meter per minuut; laatste prijswinnende vogel werd gecon stateerd 2 uur 42 min. 49 sec. De prijzen werden als volgt behaald: H. J. v. Klaveren le, 3e, 9e, 18e, 19e, 20e 21e, 22e, 31e; J. Verhoeven 2e, 4e, 7e, 25e 32e; F. le Mair 5e, 26e, 27e, 28e: G. A. v Adriohem 6e, 11e, 12e, 14e, 23e, 24e, 29e; J. Caspers, Stompwyk 8e, 17e, 30e; N. N., Voorschoten 10e, 15e; L. Janson, Stomp- wijk 13e; B Versteegen, Voorschote 16e, 33e. „DE GEVLEUGELDE VRIENDEN" (Wassenaar). Wedvlucht met oude duiven vanuit Or-1 leans. Afstand pl.m. 504 K.M De voge' werden in vryheid gesteld te 6 uur. D eerste pryswinnende vogel bereikte het ho' te 1 uur 37 min. 28 sec en maakte een nel beid van 1102,8 M./min. De laatste prijs winnende vogel bereikte het hok te 2 uu 47 min. 41 sec. en maakte een snelheid v3 950 M./min. De uitslag was; W. C. v. Fck 1, 4, 16, 20; W. Flnrusse 10, 11, 13, 15; J. H. Groeneveld 3, 12, 17, 18, J. P. Brederode 5, 6, 22, 23; M. de Vries 7. 8,» A. l'Ami 9; J. v. Kleet 14: K. Scheffer 19, 21, 24, 25. De kip: Ik dacht 't wel, dat er zonders met dat el was! iets W

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10