Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 4 Juni 1931 Algemeene vergadering Bloembollencultuur. Koele, droge voeten. Uit de Rijnstreek Thijs JJs en de slimme dieven AGENDA AALSMEER. Het in ons blad van 1 Juni geplaatste bériSht betreffende het omvormen van den Maranatha-kring tot een Evangelische vereenlging, blijkt niet geheel Juist te zijn, wat den gekozen naam betreft. ZIJ heet: „Evangelisatievereenlglng Aalsmeer" en be weegt zich, als voorheen ln kringverband, op het terrein van den evangelisatie-ar beid en het getuigenis geven der Mara- natha-gedachte. BENTHUIZEN. Aanrijding. De arbeider M. K.. die per rijwiel op den Hoogeveenscheweg reed. werd door een passeerende auto van achteren gegrepen en tegen den grond gesmakt. De ontboden geneesheer, dr. Steur, constateerde een ge- kneusden schouder en handwonden. Daar niemand ln de nabijheid was, bleef de be stuurder van de auto. die doorreed, tot nog toe onbekend. De lantaarn van het rijwiel werd vernield. Bij het afbranden van oude verf van een schuur door L. V., geraakte een pak stroo in brand. Bij het blusschen hiervan bekwam V. brandwonden aan handen en gelaat: hij moest zich onder dokters be handeling stellen. Door de politie werd alhier de 9-jarige P. B. aangehouden, die uit de ouderlijke woning te Schiedam was ontvlucht. Na hem van eten voorzien te hebben, werd de jongen naar het politiebureau te Schiedam overgebracht. HAARLEMMERMEER. Een rulterhuwelijk. Gistermiddag werd ten raadhuize te Hoofddorp het huwelijk voltrokken tus- schen den heer G. G. Petri en mej. A. Groot, beiden wonende aan den IJweg te Hoofddorp. De bruid en de bruidegom zijn beiden lid van de landelijke rijvereeniging „Kapitein van der Wal" te Hoofddorp; voor dit huwe lijk bestond in ruiterkringen gToote be langstelling. De bruidsstoet werd gereden en geëscor teerd door de leden van de landelijke rlj- vereenigingen „Kapitein van der Wal" „De Amstelrulters" en „Kapitein van de KruIJff". Bij het raadhuis werd een eere-tront ge maakt door de ruiters. Diefstallen. In verband met de ln Haarlemmermeer aan den Aalsmeerderdijk en Schipholdijk gepleegde diefstallen, vernemen wij. dat twee der aangehouden verdachten gister middag ter beschikking van de Justitie werden gesteld. Het fanfare-gezelschap „Excelsior" te Hoofddorp zal morgenavond zijn eerste zomer-concert geven op het Marktplein te Hoofddorp. O.m. zal worden uitgevoerd het concoursnummer voor het in Augustus a.s. te Velp bij Arnhem te houden groot natio naal concours, waaraan „Excelsior" zal deelnemen. NOORDWIJK AAN ZEE. Geref. Zondagschool. Met een drietal autocars maakten de leerlingen der Geref Zondagsschool een uit. stapje naar Den Haag en Scheveningen. Des ochtends werd de Dierentuin bezich tigd terwijl de middag in opgewekte stem ming op het landgoed Meyendell te Wasse naar werd doorgebracht. Pas op uw rijwiel. Den laatsten tijd wordt Noordwijk weer door fietsendieven onveilig gemaakt. In enkele dagen tijds werd in de om geving HoofdstraatOude Zeewee een twee tal rijwielen oo klaarlichten dag ontvreemd. HILLEGOM. De opbrengst der collecte voor Simavl bedroeg hier ruim L 170. De bloembollenbeurs was door 84 per sonen bezocht. Er waren dahlia's ln bloei te zien van de firma Gerard Telkamp al hier KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouwoverzicht. Van de winterproducten is Prei thans de eenig overgeblevene. En hiermee gaat het, zooals het steeds ging, slecht. De prijs va rieerde van f. 1.50 tot f. 1.60 per 100 KG. en wat doordraaide moest als afwijkend geboekt worden. Het product is in dezen tijd van het Jaar niet malsch. De koude- grond-sla was met het warme weer snel gegroeid, eigenlijk veel te snel. Ook de kwaliteit, lijdt daaronder. De prijs varieerde van f. 0.50 tot f. 1.30 per 100 stuks. Ook was de spinazie veel te vlug gekomen door de warmte. Ook van dit artikel kon niet ge zegd worden dat de kwaliteit best was. Bo vendien door het warme weer niet houd baar. Betaald werd van f. 2 tot f. 3.40 per 100 K.G. Voor Radijs in de beste kwaliteit was redelijke vraag. Doch het kwantum van dit artikel was niet overmatig. Er kon van f. 1.10 tot f. 1.70 per 100 genoteerd wor den hetgeen niet slecht is te noemen. Rabarber ging vlug weg tegen f. 2.50 tot f3.80 per 100 K.G. De warmte had tot ge volg dat er ook een kwantum stoofsla werd aangevoerd waarvoor niet veel animo was. De noteering hiervoor was van f. 2 tot f. 3 per 100 K.G. De eerste 'oospeen werd aangevoerd. Ze was mooi van kwaliteit. De prijs kon wel iets hooger zijn om van goed te kunnen spreken. Deze eerstelingen brachten van f. 7.80 tot f. 9.10 per 100 bos op. KATWIIK AAN ZEE. Geslaagd uitstapje. Per autobus heeft een 24-tal leden van de afd. Katwijk van den Ned. Chr. Vrou wenbond een uitstapje gemaakt naar Utrecht, waar de algemeene vergadering in „Tivoli" werd bijgewoond. Na afloop der vergadering om halfvijf werd de reis voort gezet naar Soest en Soestdijk, waar men het paleis van Prinses Juliana bezocht. Een paar tochtgenooten hebben toen even bij de Katwijksche „keukenprinses" Dirkje van Rhee een kopje thee gedronken! Deze vertelde, dat als men een halfuurtje eerder gekomen was, zij allen crp de thee had kunnen noodigen! Ook met een andere Katwijksche, mej. De Vreugd, die in be trekking is bij de Prinses, werd een groet gewisseld Over Amsterdam werd de terug weg genomen. A5n het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende Mei ingelegd f. 15.979.72: terugbetaald f 12 597.16. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt hel nummer 5710. f M10?2°5rtingen: f'152'493'02: cheques NOORDWIJKERHOUT. Een „Anti-Sanecringsvergadering". Gisteravond werd in café „De Zwaan" een druk bezochte „Antl-Saneerlr.gsverga- dering" gehouden door de Ver. tot behoud van het bloembollenvak ln Nederland, onder leiding van den heer W. Murk. De heer J. de Brabander gaf een schril beeld van de funeste gevolgen, welke de saneering met zich sleepte, en zette deze uitvoerig uiteen. Het bloembollenvak is tot ondergang ge doemd, indien de saneering gehandhaafd blijft. Felle kritiek werd uitgeoefend op de voorstanders der saneering, die meest zelf groote bultenlandsche cultures hebben en die dus medehelpen om het Nederlandsche vak in den grond te boren. Nooit zou de saneering ingevoerd zijn, als van te voren de gevolgen bekend zou den zijn geweest. Er moet daarom een einde aan gemaakt worden. Op alle plaat selijke afdeelingen moet ln de vergaderin gen, welke vóór 21 Juni a.s. gehouden zullen worden, duidelijk gestemd worden tegen saneering. Dan eerst zal de groote vergadering te Haarlem op 21 Juni gun stige resultaten opleveren. De heer de Zeeuw besprak hoofdzakelijk de sociaal-economische gevolgen der sa neering en voorspelde bij handhaving daarvan een te gronde gaan van het vak. En ondanks dit alles, heeft de contact commissie meenen te moeten concludee- ren, dat in 1938 de saneerlngsmaatregelen nog niet gemist kunnen worden. Het staat er dan zóó voor, aldus spreker, dat het bollenvak stellig zal achterblijven bij de algemeene opleving, welke in den wereld handel te bespeuren is. Tot slot sprak de heer Murk nog over de 24 pet. surplus, en het adres, dat de Bond van bloembollen-groothandelaren tot de regeering heeft gericht tegen het voorontwerp Land'oouw-ordeningswet. Het ledental der vereenlging is thans meer aan 2500. Het moet verdubbeld wor den om met vereende krachten het vak weer op te bouwen Een kort debat volgde over de houding van het hoofdbestuur van het Holl. Bloemb. Kweekers-Genootschap (H.B.G.i dat voor handhaving der saneering was, en over de vraag of anti-saneerders wel lid kunnen blijven van de alg. ver. voor bloembollen cultuur (B.B.C.l. Eerst moet de a.s. alg. verg. worden afgewacht. Hierna circuleerde een lijst om te teekenen tegen de sanee ring, waarvan enkelen gebruik maakten. Een Rijksbijdrage. Het gemeentebestuur ontving een schrij ven van Ged. St., waarbij medegedeeld werd, dat de Regeering in beginsel bereid is aan de gemeente Noordwij kerhout over 1937 een bijdrage te verleenen van f. 42.000, mits nog verschillende bezuinigingen zul len worden aangebracht. De minister van Financiën heeft be paald, dat op de personeele belasting over 1937 zooveel opcenten geheven zullen wor den, dat ze zullen bedragen 30 meer, dan ln 1935 werden geheven. RITNSBURG. Alle leden verklaarden zich tegen de saneering. De afdeeling Rijnsburg van bovenge noemde vereenlging vergaderde in Café Centraal. De voorzitter, de heer Alb. D. den Haan, opende en deelde mede, dat deze ver gadering uitsluitend was belegd om het saneeringsvraagstuk te bespreken. De no tulen werden goedgekeurd. Daarna kwam de Beschrijvingsbrief voor de a.s. algemeene vergadering te Haarlem in behandeling met als hoofdpunt de Saneering, Daarover werd breedvoerig gesproken. Gewezen werd op de vele misbruiken van het stelsel o.a. de minimum-prijzen, waaraan zoowel ln binnen- als buitenland vele fouten kleven. Algemeen was men voor opheffing van alle regeeringsmaatregelen om weer ten spoe digste tot het vrije bedrijf terug te keeren Alle leden verklaarden zich bij de stem ming tegen de saneering. Tot afgevaardig de werd aangewezen de heer A. Glasbergen. Bijeenkomst A. R. Kiesvereeniging. Deze vereenlging kwam in vergadering bijeen om haar dank te uiten voor den al leszins verrassenden uitslag van de Tweede Kamerverkiezing. Na opening gaf de voor zitter, de heer T. Kralt, een overzicht van de gehouden verkiezing. Met blijdschap werd geconstateerd, dat de A. R. partij overal vooruitgegaan is in stemmen. Echter moeten we niet vergeten, dat vele kiezers hun stem op den persoon Colijn hebben uitgebracht. Er zal dus hard gewerkt en ge streden moeten worden om het verkregene te behouden. De minder fraaie wijze, waar op in deze dagen de N S. B. wordt bespot, •werd afgekeurd De verliezen van de C. H. U. werden betreurd. Door dr. Broekstra en ds. v. d. Loo werd in gelijken geest gespro ken. Namens de A. R propagandaclub werd eveneens dank gebracht voor de behaalde verwinning Gewezen werd op den gevaar lijken groei van de C. D. U. Nadat de heer A. Bouman. hoofd der Julianaschool een slotwoord gesproken had, werd de uitste kend bezochte vergadering gesloten. Verkooping. Bij de alhier gehouden verkooping werd het huis in de Meyboomstraat afgemijnd op f. 5000.door den heer Buis te Katwijk. De heer P. de Vries te Katwijk werd eige naar van het huis aan den Valkenburger- weg voor f. 2900.Het perceel land aan den Oegstgeesterweg werd afgemijnd op f. 2800door den heer J Kromhout Czn. De heer K Breedijk, assistent bij de directe belastingen alhier, is bevorderd tot nssistent-dlenstgeleider voor de gemeenten Rijnsburg, Katwijk a. d. Rijn en Valken burg. SASSENHEIM. Door de OTanjevereenlging wordt we der een tocht voor Ouden van Dagen geor ganiseerd. Deze wordt gehouden op 15 Juni a.s.; het zal weder een boottocht zijn. Het doel van de reis is nog niet definitief vast gesteld, De leerlingen der R.K. Ulo-school maakten onder leiding van het hoofd der school, den heer Wenste en het personeel per touringcar een uitstapje naar Ouden bosch en Breda Te Oudenbosch werd de St. Pieterskerk bezichtigd waarna de tocht naar Breda werd voortgezet. Hier werd volop van de mooie omgeving genoten. Het was reeds laat, toen men hoogst voldaan weer onze gemeente bereikte. VALKENBURG. De Harmonie zal morgen in de tent op het Eilandje een concert geven. VOORHOUT. Reclasseering. Ook in onze gemeente zal morgen een collecte worden gehouden voor het reclas- seerlngswerk. Een aanvang is gemaakt met de werk zaamheden tot verbreeding van het ge deelte der Teijllngerlaan, gelegen in onze gemeente. Ook zijn de eerste palen geheld voor de overbrugging van de vaarsloot, ge legen bij de Bultbrug. VEUR-LEIDSCHENDAM. DE LOOD- EN KOPERDIEFSTALLEN. Meerdere arrestaties. De arrestaties in verband met de lood- en koperdlefstallen duren nog steeds voort. Nog ziln aangehouden de 19-jarige L. B.. de 25-jarige B. de R., de 25-jarlge J. A„ de 20-jarlge H. de R. en de 19-jarige J. M. Na verschillende langdurige verhooren ziln ze weer od vrije voeten gesteld uitgezonderd H. de R„ Vrijwel direct daarop heeft de Voorburg- sche politie aangehouden den bovenver melden 25-jarigen B. de R. en den 25-jarl- gen J. A. Belden hebben bekend zich te hebben schuldig gemaakt aan diefstal van lood pit de villa Vlletenburg. Ze ziln ingesloten. Verder is oo het terrain van de P T.T. op slagplaatsen gevonden een partii ledige zakken, vermoedelijk m April j 1 ontvreemd bij den kunstmesthandelaar K. aan het Achterom. Het vermoeden bestaat dat deze zakken ziin opgekocht door den zich in arrest be vindenden H. van der M. welke ze op zijn beurt weer moet hebben geeeven aan de zich ook in arrest bevindende M. H. en P. de R De samenvoeging. Het Veursche comité tegen de samen voeging van Stompwi.lk en Veur heeft een onderhoud gehad op het departement van Blnnenlandsche Zaken. Het onderhoud werd gevoerd met den secretaris-generaal. Men bepaalde zich tot het verstrekken van mededeelingen en gegevens waarom de Veursche bevolking in overgroot® meerder heid tegen samenvoeging is. Indien Uw voeten transpireeren of pijnlijk zijn en spoedig sfaikiloopen, behandelt ze dan met Purolpoeder, dan blijven ze koel en droog, worden niet branderig en loopen niet stuk. In buseen 40 en 60 ct. Bij Apoth. en Drog. 2606 (luges. Med.) WARMOND. VERGADERING ORANJE-COMITÉ Data der a.s. feesten vastgesteld. Onder voorzitterschap van den heer J. Bergman hield de Oranje-Commissie een algemeene vergadering in Hotel de Stad Rome. De heer Bergman deelde mede. dat met den eigenaar van de inmiddels gereed gekomen harddraverij-baan, den heqr L, Heemskerk een huurcontract is afgesloten Ter gelegenheid van de opening der baar. zal het kampioenschap Noord-Zuid Holland en Overijssel, uitgeschreven door den Kon. Ned. Bond van Harddraverijen en Renver- eenlglngen verreden worden. De notulen werden goedgekeurd, evenals het jaar- en financieel verslag. De rekening van de afd Oranjefeesten sluit met een flink batig saldo, die der harddraverij geeft niet zoc'n gunstig beeld. Namens de controle com missie. bracht de heer van Schie gunstig rapport uit. Als nieuwe leden der controle commissie werden benoemd de heeren C. Stijnman en C v. d. Voort, terwij! de neer P. Heemskerk als plaatsvervangend lid werd gekozen. Wegens bedanken van enkele leden wa ren vacatures ontstaan, terwijl het bestuur bovendien had voorgesteld do commissie met een paar leden uit te breiden. Als can- didaten werden genoemd de heeren A. Drabbe, A. v d. Geest, Mr. J. Hempenius en C. Paardenkoopcr en J, Warmerdam die allen met algemeene stemmen werden ge kozen. De heer C. Zwetsloot periodiek af tredend als plaatsvervangend bestuurslid werd als zoodanig herkozen. Als data voor de aanstaande feesten werden vastgesteld 6, 7 en t Sept. Morgenavond zal de Warmondsche Fanfare een muziekuitvoering geven op de gemeentelij ko muziektent. ALPHEN. Afbraak van de spoorlijn. Heden ls een begin gemaakt met de af braak der spoorlijn Alphen a. d. Rijn- Haarlemmermeer, die langs de spoorlijn LeidenWoerden loopt, zoodat spoedig de laatste „sporen" van de Haarlemmerlljn verdwenen zullen zijn. Te Utrecht slaagde voor het examen Stenografie 130 lettergrepen per minuut, mej. M. Verdonk alhier en voor 't examen machlneschrijven de heer P. Spek van Bo degraven, leerlingen van den heer G. Klok alhier. BODEGRAVEN. Het toppunt van vergeetachtigheid. Het toppunt van vergeetachtigheid is wel bereikt bij een inwoonster van Nieu- werbrug. die -'s morgens haar bübij van 9 maanden gewasschen had, toen het kind in de wieg had gelegd en aan haar huise lijk werk was gegaan. Blijkbaar was zij daar zoo ln verdiept geweest, dat ze het kind totaal had vergeten. Daardoor ge raakte ze ln groote verwarring, toen zij buitenkomende en denkende dat zij het kind daar gelaten had, het niet kon vin den. Alle zoeken was vergeefs en ze kreeg de beklemmende gedachte, dat het niet anders mogelijk was, of het kind moest kans gezien hebben aan den Rijnoever te komen en daar te water zijn geraakt. Be grijpelijkerwijs zag ze echter géén kind en ging toen gillende de straat op, om hulp te halen. Er naderde een vrachtauto, de chauffeur stopte en na mededeeling van het vreeselljk vermoeden bedachten chauf feur en medereiziger zich geen oogenbllk, maar gooiden Jassen en schoenen uit en sprongen pardoes in het water. Ze doken en doken wéér en zochten, maar vonden natuurlijk geen kind. Allerlei omwonen den waren toegestroomd; er heerschte groote spanning en spoedig groote versla genheid. Ten einde raad liep de moeder het huis in envond daar het slapen de kind. Verheugd snelde ze naar bulten, waar zij waarschijnlijk wel door de natte redders met minder vreugde zal zijn ont vangen 28. Men begreep, nu 't zandspoor was gevonden, dat de boeven heel dicht bij reeds ergens zitten konden allen gingen dus zaóht- sluipend voort en niemand sprak een woord. Alleen de commissaris fluisterde tot Thijs: „Veroorloof mij, dat ik je slimheid even prijs 'k ben zeer geluk kig als ik thans die dieven vat, want wij hebben van die bende heel wat last gehad. Jij hebt een prachtig plan bedacht, jij hebt ons op het spoor gebrachtach, deden slechts na dezen tocht mijn eksteroogen minder pijn, dan zou ik thans heel erg welsprekend zijn!" Thijs zei: „U moet toch nog maar even wachtenOom B-rom en Simmie lachten. Het witte, smalle spoor liep niet zoo erg ver door; zij volgden het langs smalle paden, tusschen hooge boomen. en zijn dan bij een donk're opening gekomen. Thijs bereikte deze onderaardsdhe gang het eerste en 't was met moeite slechts dat hij zijn vreugde nu beheerschte! Thans zitten de bandieten in de val; geloof maar niet, dat men nog aarz'len zal I DIVERSEN. 's Woensdags; Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau iBoerhaavestraat 21). Half drie tot halt vier: Donderda. Inenting tegen dlohterle. 3'/t uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten. 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. V. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam. De oude en de Jonge koning." Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopend» voorstelling en 8 uur nam. Trlanon-Theater. Breestr. 31: 8 uur nam, „Jack Hylton verovert de wereld." Woeadag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater. Steenstr. 39: 8.18 uur nam. „Marguérlte Gautier". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str, 7 „Zoo ls het leven". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 7 en 8.16 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater", Hoogewoerd 49. 8 uur nam. ,,'t Bankje van 1000." Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdag- en Zaterdagnam. te 2'/« uur. HEDEN; Amicltla: Jaarvergadering afd. Leiden Ned. Roode Kruis, 41/: uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor spoedreeepten. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken, wordt van Maandag 31 Mei tot en met Zondag 8 Juni a.s. waargeno men door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171. telef. 502; D. J. v. Drlesum, Mare 110, telef. 408 en J.Doedens, Wllhelmlnapark 8, Oegst- geest, tel. 274. De heer M. Lugtenburg zal onze ge meente metterwoon verlaten; hij heelt daarom bedankt als lid van den gemeente raad. waarin hij een viertal jaren als ver tegenwoordiger van de S.D.AP. zitting had. Het hoofdstembureau heeft als opvolger aangewezen den heer J. Baars, die echter waarschijnlijk deze benoeming niet zal aanvaarden, zoodat dan als opvolger zal worden aangewezen de heer J. Koolstra. De heer J. van Winkel, alhier, slaagde voor het diploma van den Schoolraad. Ter gelegenheid va/n het zilveren pre dikantsjubileum van ds. Pott, vroeger pre dikant der Ned. Herv. Gem. alhier, thans te Rotterdam, heeft een deputatie van den kerkeraad, onder leiding van ds. Kliisener den jubilaris bezocht en hem een aanden ken van den kerkeraad aangeboden. BOSKOOP. Gedurende de maand Mei werd ln de Rijkspostspaarbank ln deze gemeente Inge legd f. 8674.47 en terugbetaald f. 9252.24, Het laatste door de spaarbank uitgege ven boekje draagt het nummer 5985. Voor Zondag 6 Juni zal de Zondag- dienst worden waargenomen door dr. P. du Buy, telef. 40. De schildjesverkoop ten bate van de T.B.C. Ver. „Herwonnen Levenskracht heeft ln deze gemeente f. 88,89 opgebracht. HAZERSWOUDE. De ijk en herijk van maten en gewich ten zal op dc bekende plaats voor 't Dorp gehouden worden op Dinsdag as. van 2.30 tot 12 en van 13 tot 15.30 uur. De A. R. Prop.club vergaderde onder leiding van den voorzitter, den heer C. Bo- gaards. Na lezing der notulen, die onver anderd werden goedgekeurd, werd door den heer D. de Vogel Art. 8 behandeld Allei- eerst werd aangetoond dat een ontwikkeld volk zijn staatkundige rechten en vrijhe den heeft, en die dient te behouden Ds gebreken, welke aan een Parlement kun nen kleven, dienen nog niet te leiden tot afschaffing der volksvertegenwoordiging- Wel dienen de uitwassen bestreden te wor den, en de revolutionnaire actie moet ver dwijnen, Na deze Inleiding volgde een leer* zame bespreking, waaraan allen deel namen DE KAAG. Op 4 Augustus is het feest! Het bestuur der Qranievereeniging kwam in vergadering bijeen. Besloten werd op Aug. a.s. het Oranjefeest te vieren. De ochtenduren zijn voor de kinder* bestemd, terwijl ln den middag een volks feest georganiseerd zal worden. NIEUWVEEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. E. M Janmaat, van Aals meer A. v. d. Ploeg, van Amsterdam- Vertrokken: H. Verkerk naar Mijdrecn H. M. Hoogenboom naar Aalsmeer F. Duker naar Haarlem. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk, Z. van G, Romijn en M. D. v. Ooyen. Ondertrouwd: O. M. v. Putten en J- Harten. 2 7

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6