Uit R ijnstreek fIDSCH DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 4 Juni 1937 Stadsnieuws Buitenland alphen. alkentXde. bodegraven. hazerswoude. koudekerk. BEURSOVERZICHT WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur; 767. binnenlandsch weerbericht. lledegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 766.8 te Rennes. Laagste barometerstand 753.7 te Stor- toway. i Verwachting tot morgenavond 7 uur: Heest matige Westelijke tot Zuidelijke rind. Zwaar bewolkt met tijdelijke opkla- Ing. Aanvankelijk weinig of geen regen, feiplg verandering ln temperatuur. büitenlandsch weerbericht. IMegedèeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De haoge drukking trekt zich verder uit j! Golf van Blscaye terug en breidt zich der Midden-Europa uit. De depressie over fcandinavië is bijna verdwenen, van die ln bet Westen trok een uitlooper in den nacht net regen over ons land, een nieuwe da- Eng nadert uit' het Zuidwesten. In Scan- llnavië heeft zich hooge drukking ontwik- idd en is het weer ln Noorwegen ópge- Bsard. In Denemarken valt regen. Ook in Ïoord-Duitschland valt lichte regen op liel plaatsen in het Zuiden, in Zwitser- ind, en in Oostenrijk is de lucht gedeel- ielljk bewolkt en is de temperatuur listegen. De Alpentoppen zijn helder en li temperaturen boven nul graden. In Frankrijk duurt het zonnige weer voort, set hooge temperaturen ln het Zuiden. De Iritsche eilanden hebben opklaring. In taland. Ierland en Schotland valt olaat- iliik lichte regen. Ook daar is het warmer (worden. In onze omgeving ls tijdelijk eenige tklaring te wachten met weinig of geen Ken, tegen Zaterdagavond neemt de Jgenkans weer toe. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 TOR. Parijs: West, 14 gr. C., mooi. Londen: W.Z.W., 14 gr. C.. bewolkt. Berlijn: Z.. 12 gr. C.. betrokken. Nice: O.N.O., 21 gr. C., mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 13'/i gr. C. (56 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 14 gr. C. (57 gr. F:). 3 uur nam.: 14'/i gr. C. (58 gr. F.). 100GWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zaterdag. In. te 12 u. 12 min.: n.m. te 0 u. 46 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". '«Middags 12 uur: 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". «Middags 12 uur: 17'/» gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS es. Vrijdag: 945 n.m. tot 4.12 v.m. MAANS. OP. EN ONDERGANG. i Juni: op: 1 u. 52; onder: 15 u. 44. EEN RECHT8CH KABINET? Het dagblad „De Tijd" (kath.) bericht, r de onderhandelingen, door den forma- d€ leiders der drie rechtsche pnljen gevoerd, zich gunstig ontwikkelen Pde richting van een zuiver rechtsch Smet, waarvan de samenstelling spoedig to worden verwacht. Wij nemen dit bericht onder voorbehoud der. VAN EEN TRAP GEVALLEN EN GEDOOD. Hij werkzaamheden ln een huls aan de ®wlestraat te Den Bosch, ls gisteravond w-jarige timmerman W. B. uit Win- 'toten, /an een trap gevallen. De man •;P zoodanige verwondingen op, dat hij "■wn tijd na het ongeluk is overleden. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het voorbereidend kerke- Jf examen, de heer P. W. Spruyt (Rot- ■'bu): voor het artsexamen le gedeelte: LM. E. G. Buers (Wassenaar) en de ?,En A. J. Schreuder (Delft) en Th. van v (Den Haag). Bevorderd tot arts: de ?'en c. F. Schudel (Leiden) en C. G. %tjien (Leiden). Hoogleeraarsbenoeming aan Leidsche Universiteit. Bij K. B. van 2 Juni 1937 is; le. benoemd tot gewoon hoogleeraar ln de faculteit der godgeleerdheid aan de Rijksuniversiteit alhier om onderwijs te geven in de geschiedenis der godsdiensten Ir, het algemeen en in de phaenomenologie van den godsdienst, dr. H. Kraemei, te Aerdenhout, en is 2e. aan dr. A. de Buck, lector aan de rijksuniversiteit alhier opgedragen het on derwijs in de geschiedenis der antieke niet- bijbelsche godsdiensten en in de aegypto- logie ln de faculteit der godgeleerdheid aan deze universiteit. N.V. NATIONAAL VEEM. In de gisteren gehouden laarlijksche al gemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Nationaal Veem werden de jaar stukken onveranderd goedgekeurd. Besloten werd geen dividend uit te keeren De pre sident-commissaris de heer J C. A. Bin nendijk die aan de beurt van aftreden was werd met algemeene stemmen, herkozen. Na den dood van Mola. De a.s. begrafenis. De gouverneur van Burgos heeft zich onmiddellijk naar de plaats des onheils begeven, toen hü hoorde van het ongeluk, dat generaal Mola was overkomen. Het lijk van den generaal is ontzettend verminkt. De weduwe, die gisteravond te Burgos is aangekomen, werd ontvangen door eene raal Lopez Pinto, die haar het medeleven van het Spaansche volk betuigde. Plnto heeft een bespreking met den nieuwen commandant van het Noordelijke leger Davila gehad De lijken zuilen worden overgebracht naar de troonzaal van het regeeringspaleis te Burgos. Tot aan de be grafenis zullen mLssen worden gelezen. Bij duizenden komen te Burgos telegrammen van deelneming binnen Het stoffelijk overschot van generaal Mola zal te Pampeluna Gebx begraven worden. NOG GEEN OVEREENSTEMMING IN DE MEXICAANSCHE PEROLEUM- NJVERHEID. Er is nog geen overeenkomst tusschen de werkgevers en de stakers ln de petro- leumnijverheid ln Mexico tot stand geko men. Men heeft niettemin een voorloopige werkhervatting overwogen, waarbij dan de onderhandelingen door bemiddeling van het Departement van Arbeid zouden wor den voortgezet. De laatste voorstellen der ondernemingen bevatten invoering van de 40-urige werkweek met betaling van het zelfde loon, dat thans voor de 56-urige week wordt uitgekeerd, 21 dagen vacantia per jaar enj storting" van lOVn der looncn door de werkgevers voor een ouderdoms pensioen. BEGRAFENIS DER SLACHTOFFERS TE CHICAGO. Het stoffelijk overschot der slachtoffers van de ongeregeldheden van Zondag te Chicago ls ter aarde besteld. Een enorme menigte volgde de kisten Er waren ver tegenwoordigers uit de zes staten, waar de metaalarbeiders in staking zijn. Blttner, de leider der vakvereenlging uit het di strict. maande de arbeiders aan, kalm en waardig te blijven. Hieraan werd gehoor gegeven, zoodat de 200 politie-agenten niet behoefden in te grijpen. DE „TJIKARANG" NEEMT GEWONDEN VAN DE „OLIVA" OVER. Naar uit Manilla wordt gemeld heeft het in brand geraakte Duitsche vrachtschip „Oiiva" op eigen kracht zijn reis naar Ma nilla kunnen voortzetten. Het te hulp ge snelde stoomschip „Friederun" blijft Ir. de nabijheid. Het Nederlandsche stoomschip „Tjikarang" heeft vijf gewonde leden der bemanning van de Oliva" aan boord ge nomen VON BLOMBERG's VERBLIJF IN ITALIË Bij Civitavecchia zijn vanmorgen ter eere van den Duitschen minister von Blomberg oefeningen gehouden, waaraan werd deel genomen door het leger en de militie. Er werden tactische en schietoefeningen ge houden, terwijl ook de luchtmacht mede werkte. De dag is gewijd aan de landstrijd krachten. zooals die van gisteren voor de luchtmacht bestemd was. wegens hoogverraad terecht gesteld. De op 8 Maart j.l. wegens hoogverraad ter dood veroordeelde Helmut -Hirsch is vanochtend te Berlijn terechtgesteld. Hirsch, een Amerikaansch staatsburger, was veroordeeld wegens voorbereiding van een aanslag op nationaal-socialistische lr-iders. Hij was in het bezit bevonden van rwee helsche machines. De Duitsche auto riteiten vermelden voor den eersten keer in een officieel communiqué, dat Hirsch in opdracht van hoogverraderlijke kringen naar Duitschland was gegaan, om er bom aanslagen te plegen. De ambassade dei- Ver. Staten te Berlijn had een verzoek om gratie bij den Rijkskanselier ondersteund. Bovendien ls de 20-jarige Oskar Denner, die op 12 Dec. 1S36 wegens verraad was ter dood veroordeeld, terechtgesteld. DE RIJKSCONFERENTIE TE LONDEN. De gedelegeerden ter Rijksconferentie te Londen en hun echtgenooten zijn gister avond de gasten geweest der regeermg op een receptie ln Lancaster House, waar de minister-president en mevrouw Chamber lain de bezoekers ontvingen. De gedelegeerden hebben in Grosvenor House het avondmaal gebruikt. Minister president Chamberlain fungeerde als tafel president. Mevrouw Chamberlain presi deerde het ter eefë van de dames in Dorchester-hótel gegeven diner, Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Maria, zoon van Gijsbertus Kleijn en Maria Johanna Beuk Johanna Catharina Cornelia, dochter van Petrus S. van der Voorn Joseph Si mon Jasper Maria, zoon van Simon van Leeuwen en Jacoba C. H. M. van Gils Huberta Emaline, dochter van Hendrik de Pater en Hendrika C. van der Leij Jan, zoon van Cornells van Dam en Barbera C. W Uithol Getrouwd: Herman Lekx, 23 jaren en Margje de Jong, 21 jaar, wonende te Zoe terwoude Thomas van der Vlies, 21 jaar en Pietertje Groeneveld, 25 jaren, wonende te Boskoop Hendrik Vis. oud 41 jaren en Alida Nagtegaal. oud 31 jaren Gerrit van 't Wout, oud 28 jaren, wonende te Am sterdam en Wilhelmina Verhoef, oud 24 j. Jan Dirk de Jong. 22 jaar en Gijsberta„ Elands, oud 17 jaar, wonende te Deventer. Overleden: Hendrika Meuleman, 76 jaar. Loop der Bevolking. Ingekomen; Van Bedüm, Jacob Heida en gezin, rljksveidw.-brigadier, Borneostr. 4 Van Boskoop, Marretje van Dommelen, db., Kortsteekterweg 6 Van Leiden, Koosje van Biemen. zonder beroep. Voorstraat 24 Van Leiden Henricus C. Stipdonk, boe renknecht, Kortsteekterweg 40 Van Ba- rendrecht, Hendrika Bokma, kinderjuffr... Raadhuisstraat 44 Van Hazerswoude, Gerardus Meijer en echtgen., fabrieksarb., GrijpensteinstrAkt 41 Van Warmond, Jantje Blom, zonder beroep, Wilhelmina- straat 54 Van Diepenveen, Gerritje B. Pannekoek, zonder beroep, Hortensiastr. 26 Van Haren, Jantje E van Otterloo zon der beroep. Toussaintstraat 3 Van Naai den, Johannes Dekker, zonder ber., Prins Hendrikstraat 110 Van Hazerswoude, Maria Voorsluis, zonder beroep, Kerkstraat 3a rood Van Leimulden, Minke Brouwer, dienstbode. Tuinstraat 3 Van Uithoorn. Philippina Möhie, dier.stb., Gnephoek 68a. Vertrokken: Naar Woubrugge, A, 159. Maria C. Jansen, zonder beroep Naar Texel den Burg Weverstraat 104, Anna C. Maas, zonder beroep Naar Texel Eier- land E, 137 Jan J Verseput, chauffeur Naar Moercapelle, Achterweg 129, Hen- drlette N Bakker, zonder beroep Naar Rotterdam, Oostplein 14 Willem van Eek, marinier Naar Rotterdam Eleonorastr. 23c. Dirk C van der Ploeg, zonder beroep Naar 's-Gravenhage, Johanna Goedhart, zonder beroep, v. Boetzelaerstr. 23 Naar Bodegraven Weijland 48 Geertruiaa C. de Vlieg, dienstbode Naar ZwammerUam, B. 17, Siemke G. Bijlsma. dienstbode Naar 's-Gravenhage, Zwetstraat 1 Maria G. Touw. dienstbode Naar Ter Aai C. 126. Hermlna Rijnsburger, dienstbode Naar Zwolle, Kort»,. Kampersstr. 29. Jea- netta R. de Leeuw, zonder beroep. ■Vf 1 Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Cornelia Maria, d. van W, G. Hcogenboom eh' P. Verbij; Petrus. Jacobus, z. van L. J. Zoet en J. C. v. Klink. Overleden: M. van Veen, 83 jaar; Th. Los, 20 Jaar. Ondertrouwd: G, Brussee, 28 jaar en A. E. G. de Jong. jd.. 24 Jaar. Lood der bevolking. Vertrokken: H. A. M._ v. d.Bosch, n. 's Gravenhage; J. L. J. v. Akkeren n Heljt- huijzen; Wed. N. Snijders, geb. P. Vis n. Vlaardinger-Ambacht; J. A. Verhaar, n. Wassenaar: F. L. N Volwater, n. Zoeter- woude; A. M. Bontje, n. Zoeterwoude; M. C. Helleman, n. Wateringen; J. A. M. Vol water, n. Alkmaar: W. v. Iterson, n Haar lem; M. Remmerswaal, n. Rijnzaterwoude; J. Remmerswaal, n. Haarlemmermeer; E. J. Kuipers n. Rijswijk; A. M. Wesselman n. Ter Aar; M. J. Baak, n. Woubrugge; J. J. van Benten, n. Nieuwkoop; A, G. Straat hof, n. Nieuwkoop; N. J. Horsman, n. Kou dekerk; J. Bouwmeester en gez., n. Haar lemmermeer; M. C, van Seggelen, n. War mond; Th, C. van Seggelen. n. Warmond; A. M. M. Baak, n. Sassenheim; Th. P. v. d. Meer, n. Bloemendasl; P. van Klink. n. Leiden; J. M. v Iterson, n. Haarlem; E. A. van Leeuwen, n. Zoeterwoude; K. Peters naar Koudekerk; A. J. van der Meer naar Stompwijk; Wed. H. Heemskerk geb. Cr. J. VAN het NOORDPOOLGEBIED. De wetenschappelijke werkzaamheden in het Noordpoolkamp worden regelmatig voortgezet. Men heeft interessante gege vens ontvangen over de vaststelling der magnetische afwijking in het Poolgebied, welke niet ln overeenstemming zijn met de tot dusver gemaakte theoretische bere keningen. de staking in de metaalnijver heid in polen. Te Bielltz is gisteren het personeel van alle metaalbedrijven in staking gegaan. Aan deze algemeene staking der metaalar beiders nemen ongeveer 5000 personen deel De oorzaak van het geschil is gelegen in 't ontslag van twee vertrouwenslieden der vakvereenlging. De arbeiders eischen dat beide personen weer te werk zullen worden gesteld. Voorts zijn loonkwesties in 't ge ding gebracht. Het ministerie van arbeid is in de zaak gemengd. demonstraties van de engelsche luchtstrijdkrachten. Ongeveer 450 vliegtuigen zullen deelne men aan de demonstraties, wélke de Ko ninklijke luchtstrijdkrachten op 26 Juni te Hendon zullen geven. Het belangrijkste deel van het program zal worden uitgevoerd door een 200-ta! toestellen De andere vliegtuigen zullen deelnemen aan hei de- fiié in de lucht. De toestellen zuilen ln vijf rijen in massaformatie vliegen met de ge vechtstoestellen op de flanken. van der Voorn naar Voorhout; G. Willems naar Voorburg; A. C. van Rooijen naar Hazerswoude; A. C. van Leeuwen naar Woubrugge; J. Vogelaar en gezin naar Lelden; A. A. van Benten naar Wassenaar; M. A. Borst naar Woubrugge; W. G. Schou ten naar Voorschoten; N. Post naar Haar lemmermeer. Gevestigd: J. C. M. Bontje van Hazers woude; G. Goedhart en gezin van Leider dorp; M. C. Opdam van Warmond; E. A. J. van der Meer van Bloemendaal; H. L. Ver haar van Noordwljkerhout; W. A. Blomsma van 's-Gravenhage; W. C. de Konnik van Voorburg; P. Wouters van Alphen a. d. Rijn; H. J. C. Versteege wan Zandvoort; B. M. Borst van Woubrugge; H, van Alphen van Leiderdorp; J. A. Nederstlgt van Wou brugge; A. Balvert van Nieuwkoop; J. C. Suidgeesc van Heljthuijzen; A. H. Geerllng van Groningen: A. C. Loos van 's-Graven hage; J. van Haastregt van Warmond; J. S. van Steen van Zoeterwoude; F. H. Cozijn van Haarlem; W. Q. Borst van Woubrugge; M. C. Koek varï Zoeterwoude; P. Hogewo- ning van Rijnsburg; C. H. van der Klugt van Leiden; G. J. Ganzevles van Rijnza terwoude; P. J. Huigsloot van Delft; C. Jansen van Llsse; P. L. Witteman .van Woubrugge; M. Berger en gezin van Wa- geningen; M. H. Zwetsloot van Noordwijk; J. M. Castelijn van Leiderdorp; A. van der Aar van Warmond. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba Maria, d. van C. W. Voorn en F. A. van Zoest; Adrianus, z. van P. Bcelen en W. van Maren; Willem, z. van J Vogelaar en A. v. d. Brink. Ondertrouwd: J. W. v. d. Laan 27 Jaar en H. H. Demoet 27 jaar; G. van Kruijll 29 Jaar en N. Vink 27 jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. Th. v. d. Wiel, bakker van Schljndel. Noordzijde 93; C. E. Verduijn z.b. van Lange Ruige Welde. Zuidzijde 76: J. Hijkoop z.b. van Waarder, Koningstraat 3; G-. C. de Vlieg, huishoudster van Alphen a. d. Rijn, Weijland 48; J. Hage z.'o. van Woerden, Buitenkerk 42; J. Bellaart, chef machinist van Borgerhout (België) Weij- poort 32. Vertrokken' A. Oosteveen, hulp o. d, h. naar Voorburg, Oosteinde 44; E. V. Aberson dienstbode naar den Haag, Ruijgrokstraat 124; T. H. Spierenburg en echtg. pakhuis knecht naar Rotterdam. Wilhelminastraat 15a; C. A. v. d. Klis. huisschilder naar Oudewater, Biezenwal 156; P. C. Wijn kap per naar Gouda, Doelenstraat 25; Th. M. v. Velsen dienstbode naar Gouda, Hoog straat 10. Gevonden: 1 zwarte vulpen, 1 licht bruin konijntje, 1 autoband. 5 rijwielmer- ken, 1 rijwiel en een dameshandschoen. V BCg," Burgerlijke Stand. Geboren: Leendert, z. v. L. van Aalst en P. van Beek Antonia Maria, d. v. C. J. Vieeburg en C. M. P. Schakenbos Anna, d. v. H. van Rijn en A. van Vliet Roe- lie Neeltje, d. v. A. Middelkoop en G. W. Jonkers. Ondertrouwd: L. Wortman 25 j. en Th. Hijneman, 26 j. De door enkele dames gehouden speldjesdag ten bate van de Reclaseering van de instellingen van alle gezinden heeft opgebracht f. 19.481/!, AMSTERDAM, 4 Juni. Het zakenverkeer op de Amsterdamsche effectenbeurs bewoog zich heden wederom ir. kalme banen. De omzetten bleven be perkt; de stemming was veel ver beterd. In de eerste plaats kwam dit tot uitdrukking in het koersverloop van Ko ninklijken. die zich bij de opening enkele procenten boven het vorige slot plaatsten, en zich sindsdien gemakkelijk konden handhaven. Goed gedisponeerd waren voorts de Sui- keraandeelen. In het bijzonder H.V.A.'s, die ten opzichte van het vorige slot een koers winst van een tiental punten konden boe ken. Naar gemeld heeft de Nlvas heden een afdoening bewerkstelligd van in totaal circa 22,000 ton suiker, terwijl zij voorts heeft medegedeeld den verkoop van supe rieur tot nader order stop te zetten. Hierdoor werd natuurlijk een aangena- men indruk gewekt. Dat de vooruitzichten voor de Java-Suiker cultuur hoopvoller be oordeeld worden, blijkt wel uit het jaar verslag van de Sentanen-Lor, waarin wordt verklaard, dat bij een bestendiging van de huidige opbrengst en kostprijzen een einde is gekomen aan de verliesjaren. In Tabakken ging weinig om en de koersen van de Sumatrasoorten kwamen hier en daar Iets lager te liggen, hetgeen eenigs- zins ln tegenstelling was met het verloop van de heden gehouden Sumatra Tabaks inschrijving, die wederom een gunstig re sultaat opleverde. Het verloop van deze inschrijving was vlot en de bedongen prij zen waren alleszins bevredigend. In de Scheepvaartpapieren ging maar weinig om. Van de Industrieelen waren de Philipsaan- deelen wat vaster gestemd. Aandeelen Fokker waren in doorsnee weinig veran derd. Aan Aku's en Unilevers werd nauwe lijks eenige belangstelling geschonken. De Rubberaandeelen hadden een weifelend voorkomen. Amsterdam Rubbers bewogen zich op ongeveer het vorige slotpeil En kele minder courante soorten werden een kleinigheid lager genoteerd. De Amerik-an- sche afdeeling was kalm, doch de stem ming was verbeterd. Van de tsle'g'ne-fendsen werden de nieuwe 3 staatsobligatien wederom het drukst verhandeld en ten opzichte van gis teren waren zij zoo zoed aJs onveranderd. De 3 obligation Nederlandsch Indië kon den zich thans, handhaven. (De oude S 'fi papleren echter hadden een aarzelend' voorkomen. Klaarblijkelijk worden nocr ruil. transacties bewerkstelligd. De 4 'U obliga tie n Nederland ondergingen geen noemens waardige wlizlging. wisselkoersen. Londen 8.96 (8.94 7/8); Berlijn 72.90 (72.90) Parijs 8.09 3/4 (8.09 1/4); Brussei 30.62 (30 62'/i); Zwitserland 41.52 (41.50); Ko penhagen 40.02'/2 39.97'/s)Stockholm 46.20 (46.15); Oslo 45.05 (45.—); New York 1.817/8 (1.8115/16); Praag 6.34'/. (6.34). Prolongatie l'/t; Part disc. 3/16°/«; Dag geld 1 /4"/o. Registermarken 38 1/4; Crediet Sperr- marken 16; Effectensperrmarken 16; Reis marken 52; Bankpapiei 44. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 4 Juni. Ter veemarkt, aange voerd: runderen 383, kalveren 316, schapen 4768, varkens 548; stieren 21 f.140310, schoon gewicht 5668 cent per KG.,_han- del stil; kalf- en melkkoeien 136 f. 180300, handel tamelijk; varekoeien e.a. 91 f. 170 200. handel kalm; vette koeien 141 f.200 330, schoon gewicht 5683 cent per KG., handel vlug; fokkalveren f. 12—161 handel vlug; vette kalveren 48 f.50130,. schoon gewicht 6096 cent per KG., handel vlug: nuchtere kalveren 268 f. 712. handel vlug; vette schapen 150 f. 2433, handel matig; zuiglammeren f. 1218, handel ma tig; weideschapen 75 f. 1624, handel ma-' ,tig: lammeren 4543 f.818, handel tame lijk; mestvarkens 157 f. 1833, biggen 367 f. 1015, handel zeer matig; paarden 12 f. 150250, handel kalm; bokken en gelten 27 f.314, handel matig: zeugen 24 f.60 82.50, handel zeer matig. Kaasmarkt van 4 Juni. Goudsche kaas le soort f.2123.50 per 50 KG.; 2e. soort f.1920; Leidsche kaas le soort f.20— 22.50 per 50 KG.; 2e soort f. 1819. Handel matig. Aangevoerd waren 102 partijen Goudsche kaas en 22 partijen Leidsche kaas. BODEGRAVEN, 4 Juni. Eierveiling. Aan voer 16.408 stuks kipeieren, prijs f. 2.60— 2.80 voor witte. f. 2.703.10 voor bruine eieren. Eendeieren f. 2.30—2.50. BOSKOOP, 3 Juni. Coöp. ver. „De Bos- koopsche veiling". Rozen per bos: Else- Poulsen 34—56 et.; Gloria Mundl 42-62 et.; Paul Gram pel 40—57 ct.Mevr. V. Straaten v. Nes 18—32 ct.; Pechtold 40—55 ct.; Flo- rex 21—36 ct.; Butterfly 1930 ct.; Rosa- landia 17—29 ct.; Golden Ophelia 1218 et.; Edith Helen 38—51 ct.; Hadley 23—45 ct.; Wendland 7081 ct.; Wllh, Kordes 32- 49 ct.; Briarcliff 1926 ct.; Perfection 58— 80 ct.: Steward 1825 et,: Ellen Poulsen 1830 ct.; August Noack 1725 ct.; E. G. Hill 1520 ct.; Babyrozen 2735 ct.; Ge mengde rozen 1016 ct. Diversen per bos: Pioenen in soorten 3759 ct.; Ligustrum (bont) 19 ct.; Acerblad 26 ct.; Pyrethrum G8 ct.; Papaver 46 ct.; Clematis, Prins Hendrik 70130 ct.; Leeuwenbekken 50 90 ct.; Lathyrus 58 ct.; Lelie's 1825 ct.; Violieren, dubb. 2326 ct.; Rhododendron- bloemen 12 ct. HOOFDDORP. 3 Juni. Rogge f. 8.25—8.75 per 100 KG.; Chevalier Gerst f.8.258.75: haver f. 7.257.50; dulveboonen f.9—10: bruine boonen f. 1011; groene erwten f. 8.509.25; gele mosterd f.1415; kana riezaad f.1415; karwijzaad f.2021; blauwmaanzaad f. 2122. Alles p. 100 KG. LEEUWARDEN, 4 Juni. Zuivel; Sleutel kaas 17, Edammerkaas 34. Aanvoer 1685 KG. Mijnboter f. 1.341 32 per KG. Vei- llngboter f. 1.331.27 per KG. Aanvoer 12/6 1/12 vaten. Commissie f. 0.73. Ver. van Zuivelmaatschappijen. Edam mer kaas 20 plus f. 7.508 per 50 KG.; 40 plus f. 14.5015.50; Goudsche kaas 20 plus f. 7.50—8; 40 plus f. 14.50—15.50; Broodkaas 40 plus f. 14.50—15.50 per 100 iTG.; Volvette Goudsche f.1920; Leidsche 20 plus f.8— 8 50; stemming kalm. NIEUWKOOP. 3 Juni. Eeierenveiling. Aanvoer 5480 eieren. Prijs: Kipeieren -2.30 3.00; Eendeieren 2.152.25 per 100, stuks. NIEUWVEEN, 3 Juni. Kipeieren: Aanvoer 1966 stuks, prijs per 100 st. 2.503.00; Eendeieren: Aanvoer 68 stuks, prijs per 100 st. 2.00—2.50. RIJNZATERWOUDE, 3 Juni. Éierénvei- ling. Aangevoerd 1020 kipeieren. Prijs .van f. 2.50 tot f. 3.20 de 100. Partij eendeieren, prijs f 2.30 de 100. ROELOFARENDSVEEN, 3 Juni. Aardbeien 612 cent per doosje, bloemkool 6 cent per stuk, peen 34 cent per bos, sla 0.601.50 per 100 krop, snljboonen 2.352.50, stek 1.551.80, tuinboonen 1.50 per 10 pond. Peulen 1.451.85, doperwten 1.90—2.05 per 10 K G. TER-AAR, 3 Juni. Centrale Vëilïng - Peulen f. 1.50—1.85, snljboonen f. 4.304.70 per 10 KG. Aardbeien 48 ct. per doosje. VEUR, 3 Juni. - Engelsche komkommers 1ste soort f. 89.80, 2de soort f. 6.507.80, 3e soort f. 56.20, wankleurige f. 57, stek f. 3—6. Gele komkommers, le soort f. 8.50 10.20, 2e soort f. 6.808-.20, 3e soort f. 5 6.50, stek f. 48. Kropsla, 1ste soort f. 1 2.80, 2e soort f. 0.60—1.20. Stoofsla f.3.50— 5.20. Peen f. 48.50. Bloemkool, le soort f. 610, 2de soort f. 35.50, uitschot f. 2 3.50. Tomaten, midd. f. 14—19, gr. ronde f. 14.50—19.50, 2de soort f. 13.50—18.50; 3de soort f. 1014.90. bonken f. 1115, uitschot f. 47. Andijvie per 100 f. 13 80, per 100 KG. f. 2—4.50. Spinazie 1222 ct. per 4 kilo. Postelein f. 4.509.50. Rabarber per 100 bos f. 2.204.50. Snijboonen f.4655. Radijs f.1—1.80. Seldery f. 0.80—1.50. VEUR, 3 Juni. Vrije velling. Aanvoer 8617 kipeleren 2.50—3.10 per 100 stuks; Kon!)-- nen 0.301.05; Duiven 0.070.18 per stuk. WESTLAND. 3 Juni. Bond Westland. To maten A 3137 ct,; Idem B 2232 ct.; klem C 2439 ct.; idem CC 11—31 ct., alles per KG.; bloemkool 46 ct., idem 2e art. 23 ct. per stuk; sla f. 1 80 per 100 krop; peen f. 3.00—8.50 per 100 bos. WOUBRUGGE, 3 Juni. Eeierenveiling. Aanvoer 2200 eieren. Prijs kiheieren 2.90— 3.30: Eendeieren 2.60 per 100 stuks Boter 1.16- 1.20 per K G ZEVENHOVEN, 3 Juni. Aangevoerd 2203 eieren. Kipeleren f. 2.502.95 p. 100; eend eieren f. 2.20; aardbeien f. 0.10 p. mandje; bananen f. 0.25 per 7 stuks. Bloemkool 25 ets. per 2 stuks. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3