Instantine llEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 4 Juni 1937 KERK- EN SCHOOLNIEUWS RECHTZAKEN LAND- EN TUINBOUW De berooving met moord te Opende. Tegen een der medeplichtigen acht jaar geëischt. In den nacht van 24 op 25 Juli van het Innige jaar werd te Opende (gem. Groote- |osti door de gebroeders W. uit Gronin- Ijtn, die inmiddels door de rechtbank al- |iiir tot resp. 18 en 12 jaar gevangerds- litraf zijn veroordeeld, een berooving, ge- |,-|gd door moord, gepleegd op den 72- Ijirigen Remder Zetsma. betaalmeester van l;et armbestuur. 1'R. en D. W. waren to genoemden nacht met Jseveld de woning van Z. binnengedron- Ijtn, hadden den ouden man met 'n breek- Ijer verwondingen toegebracht, hem op Kin bed vastgebonden en hierna een on- l&rzoek in de woning ingesteld. I Hierbij was hun een buit in handen ge- Inllen van ruim f.680. terwijl zij voorts Tn revolver ontvreemdden. vóór de W.'s vertrokken, heeft de jongste i de twee. D., den ouden man bedreigd met de revolver op hem gevuurd, nardoor Z. een doodelijke wond in de Borst kreeg en kort daarop is overleden. I Als verdacht van medeplichtigheid aan |at misdrijf, werd indertijd nog gearres- «rd de 45-jarige arbeider P. M. uit Groo- egast, thans gedetineerd. Deze stond gisteren voor het Gerechts- j)f te Leeuwarden terecht, daar hij in xjger beroep was gekomen van het von- der Groningsche rechtbank, waarbij hij his veroordeeld tot twaalf jaar gevange- Lstraf De officier van justitie had acht l;ir geëischt. M. was ten laste gelegd, dat Lj aan Rlnze W. inlichtingen had ver trekt, die tot den overval leidden. IM, had W. verteld, dat Z. op gezette poen veel geld in huis had, een oude, aakke man was en in een huis woonde, taarin men gemakkelijk binnen kon drin- ba Het beste ging dit in den nacht van tiijdag op Zaterdag, omdat de veldwach- V"s dan de wacht in een boterfabriek idden. „Ik" aldus had M. gezegd ai wel op den uitkijk gaan staan". I Het hof hoorde gisteren 18 getuigen êt Large. w.o. twee deskundigen en vijf ge- teen a décharge. I De kroongetuige, Rinze W„ hield vol, dat hem de zaak had uitgelegd, zooals hier- b'i'en is omschreven. Van het op den uit- tstaan van M. was niets gekomen, daar T hem buiten de zaak wilde houden, om- li M. onbetrouwbaar was gebleken. (Verschillende getuigen bevestigden, dat in gezelschap van R. W. in de buurt i de woning van Z. was geweest en toen 1 W. de situatie had uitgelegd. |Verd. ontkende het hem ten laste ge- fide hardnekkig, beweerde nooit met W. f hebben gesproken en er geen notie van fhebben, hoe deze er bij kwam hem te schuldigen. De procbureur-generaal, mr. Viehof, jitte evenwel het ten laste gelegde be ien en elschte wegens het opzettelijk, r het geven van inlichtingen, uitlok van diefstal, voorafgegaan door ge- lildpleging tegen personen, een gevange- listraf van acht jaar. (De verdediger, mr. C Beekhuis Jr., (vitte op juridische gronden vrijspraak. I Uitspraak over veertien dagen. t/t 3 en je voelt je loom en je hebt hoofdpijn, dan helpt Instantine. Onthoudt daarom stilt en voorkomt pijnen! 2484 (Ingez. Med.) INSTORTING VAN EEN STEIGER TE VOORBURG. Een maand tegen den aannemer geëischt. Gisteren zette de Haagsche rechtbank k op 22 April aangevangen onderzoek tort in de zaak tegen den Haagschen aan- Lmer C. P., die wegens het veroorzaken t dood door schuld had terechtgestaan. (In Augustus van het vorig jaar is te wburg, tijdens werkzaamheden aan de /fabriek Koechlin een steiger, welke ben het water was geconstrueerd, inge- «t, tengevolge waarvan een arbeider Jsi gedood. (Bij de vorige behandeling van deze zaak 4 een inspecteur van bouw- en woning- acht als deskundige verklaard, dat hij, riterat beschouwd, de constructie aller- J#st deugdelijk vond. |h de gisteren voortgezette behandeling (Men drie deskundigen gehoord. (J. C. Schilt inspecteur van den arbeid, Gaarde dat de balk, waarop de steiger le, niet tegen een balk van het dak ielegd was, doch tegen een plank en ongelukkigerwijze precies tegen een J-tnaad daarvan. (De bouwkundige D. J. Lucas te Voorburg bevestiging van de balken ln het 'en voldoende, doch in dit geval was i een ongelukkige samenloop van om- indlgheden de dakconstrüctie bezweken, (w inspecteur van bouw- en woningtoe- i te Voorburg H. Pellekaan verklaarde, bij het bouwen van den steiger niet 1 tevoren heeft geweten. De steiger was s van den openbaren weg af te zien. [imdien behoeft men volgens de Voor- he gemeenteverordening steigers van tevoren te laten goedkeuren, als fliet langs den openbaren weg worden (Df officier van justitie achtte de aanne- "erantwoordelijk voor het bouwen van s steiger en de gevolgen daarvan. (Dsarom eischte spr. wegens het veroor- r® van dood door schuld een hechtenis- (itvan een maand. IJ verdediger mr. Beekhuls wees er in 7 Pleidooi op. dat men het begrip schuld l«> zin van de rechtspraak moet opvat- li'is roekeloosheid. Dit nu, kon pleiter in IJMtar; van verdachte niet zien. ('■'■er laakte voorts de gemeenteveror- *8 van Voorburg, waardoor mogelijk J. dat men zonder preventief toezicht Jj!'iike steigers kan bouwen, lyns gebrek aan schuld drong pleiter ■Jnjspraak aan. |%aak 17 Juni. daar heel wat tegen te zeggen, doch de president liet hem verwijderen, ,,'k Ga tocli in hooger beroep", kondigde hij alvast aan Uitspraak over 14 dagen. J. H. v. V. uit Voorschoten had brandge vaar veroorzaakt door benzine ln een auto van J. H. P. te laden, terwijl de motor draalde. De auto was toen in brand ge vlogen. Een rapport was uitgebracht door een deskundige, die van oordeel was dat het tanken met een werkenden motor zeer gevaarlijk is. De Officier vroegen tegen beide verdachten f. 50boete subs. 25 d. hechtenis. J. M. G. uit Noordwijk had de Motor- en Rijwielwet overtreden, waarvoor hij door den kantonrechter te Leiden tot 2 x f. 7.50 boete subs. 2 x 5 d. hechtenis was veroor deeld. Verdachte had een auto door E. be stuurd aangereden, doordat hij een bocht van den weg te ruim nam. De Officier vroeg bevestiging van het vonnis. m C. L. v. G. uit Rotterdam reed te Voor schoten met een door hem bestuurde autobus een zoontje van der heer R. uit Voorschoten aan. Verdachte is deswege door den kantonrechter veroordeeld tot f. 20boete, subs f! dagen hechtenis. Verd. betoogde dat van hem zes auto bussen den dienst RotterdamAmster dam onderhielden, en hij niet weet. of hij, dan wel een andere chauffeur do aanrij ding veroorzaakte. Verd. had er althans niets van bemerkt. De Officier meende dat de schuld van v. G. niet bewezen was, en vroeg vrijspraak. E. B. uit Zalt-Bommel, heeft bij Alphen met een door hem bestuurde vrachtauto, een personenauto aangereden, bestuurd door een dame. Verdachte zou een andere auto zijn gepasseerd, toen uit de tegen over gestelde richting de dame naderde, zoodat er geen voldoende ruimte om te passeeren was. Een inzittende van de vrachtauto was gewond. Verdachte was door den kantonrechter te Alphen tot f. 20 boete subs. 20 dagen hechtenis veroordeeld Volgens de dame had de vrachtauto geen oldoende ruimte voor haar geiaten. doch de inzittenden van de vrachtauto zeiden van wel, en meenden dat de dame met de auto op de vrachtauto was komen aan rijden. De Officier achtte de schuld van verdachte bewezen, en vroeg bevestiging van het vonnis. J. W. S., die als chauffeur ln dienst is op een busdienst LeidenHazerswoude, heeft passagiers uitgelaten bij de R.K. Kerk te Hazerswoude, hetgeen niet toegestaan zou zijn. Het eindpunt zou n.l. de Ned. Herv. Kerk zijn. doch verd. nam de pas sagiers dan nog verder mee. De kanton rechter te Lelden had S. veroordeeld tot f. 10.boete, subs, 10 dagen hechtenis. De Officier van Justitie vroeg vrijspraak. Mr. Visser zette uiteen dat verd. een ver gunning van den Burgemeester van Ha zerswoude heeft, om passagiers mee te ne men van de Ned. Herv. naar de R.K. kerk. Uitspraak over 14 dagen. HAAGSCHE RECHTBANK. C. was te Oegstgeest in staat van JGenschap aangetroffen door de poli- l.jji kantonrechter te Leiden had ver- r.' veroordeeld tot 1.10.subs. 4 d. I ontkende. De Officier vroeg boves- van het vonnis. De verdachte had PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 6 JUNI. BENTHUIZEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur (o.t.) ds. Bieshaar. Geref, Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur (o.t.), ds. Stuivenberg. BODEGRAVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Kliisener. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, leesdienst; nam. halfzeven, ds. Dam. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, leesdienst. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. C. Pel. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien (Bed. H.D.) en nam. 6 uur, ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Petersen. Rem. Kerk voor Vrijz, Hervormden: Voorm. 10 uur, ds. Thomson. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, prof. Geels van Apeldoorn. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. HOOGMADE. Neid. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, ds. Vrlellnk. DE KAAG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. de heer J. de Groot. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. de Bruijn van AIphen-aan-den-RIJn; nam. 6 uur, ds. Warmoltz. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur. ds. Meljering. R.K. Kerk Voorm. halfacht, vroegmis, pastoor Hesp, voorm. halftien. Hoogmis, pastoor H. J. Maas van Noordwijkerhout; nam. 7 uur, Lof, pastoor Hesp. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Odé. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur. ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.D.) en nam. halfzeven, ds. Streeder. Kinderkerk iKerklaan 2): Voorm. half elf, de heer J. H. Broersma. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Dijk, NIEUWKOOP, Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfacht, ds. A. J. van Wijngaarden. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Lichter van Nieuwerbrug; nam. halfacht, lees dienst. Remonstr. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. L. W. van Wijngaarden. NIEUW VENNEP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf en nam. 7 uur, ds. de Vries. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfvier, ds. Smilde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halfelf, en nam. 4 uur, leesdienst. NOORDWIJKERHOUT. .Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.D.), ds. van Noort. OEGSTGEEST. Groene Kerkje: Voorm. 10 uur, ds. Jansen Schoonhoven. Pauluskerk: Voorm. '.0 uur, ds heer J. Streefland; nam. 5 uur, ds. Chr. Eerhard van Hillegom. Willem de Zwijgerkerk: Voorm. halfelf, dr. Boersema. SASSENHEIM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. dr. P. A. Klap van Haarlem; nam. 5 uur. ds. J. de Wit van Leiden. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. de Bruijne. Ned. Prot. Bond: Voorm. halfelf, ds. A. Trouw van Den Haag. Gemeente Gods: Voorm. 101/4 uur en nam. halfacht. de heer P. Quist van Rot terdam. TER AAR. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht, ds. Hoeufft van Velsen. Geref. Kerk: Voorm. halfelf, ds. Dam van Bodegraven; nam. halfacht. leesdienst. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Steenbeek. VEUR—LEIDSCHENDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Vermet. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Boukema. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Klomp. WADDINXVEEN. Ned. Herv. KerkecVoorm. 10 uur (Bed. H.D.) en nam. halfzeven, ds. L. Vroeg ln de Weij. Geref Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Smidt. Chr. Afg. Gem.: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. van der Kraats. WARMOND. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. de Bel. WASSENAAR. Dorpskerk: Voorm. 10.05 uur, ds. ten Kate: nam. halfzes dr. Honders. Kievletkerk: Voorm. 10.05 uur dr. Hon ders. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur ds. Doornenbal. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfacht, ds. Dronkert. ZOETERMEER. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.D.) en nam. 7 uur, dr. Woldendorp. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half zeven, ds. Versluys. Geref. Gem.: Voorm. 10 en nam. 7 uur, leesdienst. Ver. tot verbreiding der Geref. Waarheid Voorm. 10 uur en nam. 7 1/4 uur. de heer Dijkman van Rijssen. Ver. van Vrijz. Hervormden: geen dienst. ZOETERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Dijkman. I ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur 'Bed. H.D.) en nam. 7 uur, ds. van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.A.) en nam 7 uur (H.A. en Dankz.i, ds. Zwaan. Rem. Geref. Gem.: Voorm. kwart over tien mej. ds. Günther. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Broek op Langendijk itoez.) J. Groenewegen te Wateringen. Te Ernst, W. Hop, cand. te Ermelo. Te Ping- jum en Zurich P. W B. Haseloop te Hoorn op Terschelling. Bedankt: Voor Doornspijk, P. de Looze. te IJsselmuiden. Alqemeen Ned. Zuivelbond. Een vergadering van korten duur te Amsterdam. PROMOTIE MEJ. G. H. A. v. d. MOLEN. De eerste vrouwelijke promovendus aan de V. U. Aan de Vrije Universiteit is gepromo veerd tot doctor in de rechtswetenschap pen mej. G. H A. v. d. Molen, op een proefschrift getiteld: „Alberico Gentili and the development of international law". Mej. dr. v. d. Molen..die de eerste vrouwelijke promovendus aan de .Vrije Universiteit Is, ls een dochter van den heer J. v. d. Molen Tzn. te Den Haag. oud-lid van de Tweede Kamer en oud-burgemeester van Renkum Als promotor trad op het Eerste Kamerlid, prof. mr. A. Anema van Haarlem. Dr. v. d. Molen is een vooraanstaand figuur ln de Chr. Vrouwenbeweging en om. presidente van de Vereenlglng van Academisch gevormde Christen-Vrouwen. De promotie vond plaats ln de Herst. Ev. Luth. Kerk. In haar proefschrift wijdt de nieuwe doctor een woord van eerbiedige hulde aan de nagedachtenis van den overleden hoogleeraar in de Rechtswetenschappen aan de V. U., wijlen prof. dr. W. Zeven bergen. Overzicht der zuivelpositie. In hotel „Krasnapolsky" te Amsterdam heeft de Algemeen Nederlandsohe Zuivel bond (F.N.Z.) gistermiddag een algemeene vergadering gehouden, onder voorzitter schap van den heer L. F. Britzel. Bij de mededeelingen memoreerde de secretaris de stijgende lijn van de boterprijzen. De kaasprijzen toonden tot voor enkele weken 'n teleurstellend beeld. De regeling voor de teruggave van ondermelk naar de boerderij ter beperking der kaasproductie is dit jaar niet meer in, werking gesteld en thans ge heel opgeheven. Voor den export van gecondenseerde magere melk naar Engeland gelden nog de sedert het einde van het vorige jaar vast gestelde minimumprijzen. De prijzen der volle gecondenseerde melk hebben in het begin van Mei een kleine verhooging on dergaan. De prijzen van volle melkpoeder zijn tot midden April ln dalende richting gegaan en daarna, waarschijnlijk mede ten gevolge van den stijgenden boterprijs, iets geste gen. De prijs van de magere melkpoeder is na het begin van Februari vrijwel steeds in dalende richting gegaan en ligt dan ook thans eenige centen beneden dien van het vorige jaar. De export van gecondenseerde melk naar Spaansche en daarheen verschepende ha vens is den laatsten tijd sterk toegenomen. De regeling van den export van gecon denseerde melk naar Engeland staat nog steeds ln het middelpunt der belangstel ling. Hierna gaf de secretaris een resumé van de maatregelen ten aanzien van den boter- export, en van bewaringsproeven voor boter, van de maatregelen ten aanzien van de consumptiemelk in het z%. buiten-wet- telijk gebied en van de reorganisatie van het Nationaal Comité voor den groenvoe- derbouw (Nacovo). Wat de bevorderingen der afzetbelangen betreft is in de clearingverhouding met Duit-schland 'n belangrijke verbetering in getreden. doordat de oude vorderingen afbetaald zijn. Hierdoor is de crediettermijn bij den export naar dit land sterk ingekrompen en doet zich de mogelijkheid voor om met de verder vrijkomende bedragen ons export kwantum op te voeren. Hieraan bastaat thans meer behoefte dan aan een verdere verkorting vaïi den crediet-termijn. De handelsconsulent van de F.N.Z. maakt thans een studiereis naar de landen in Centraal Amerika, teneinde na te gaan, welke de mogelijkheden voor den afzet van zuivelproducten in deze landen in het al gemeen zijn en zich nader op de hoogte te stellen van de bezwaren, welke zich bij den export naar de landen -voordoen In verband met den lkatsten tijd. in de pers verschenen berichten over mogelijk heid van afzet van groote hoeveelheden zuurcaseine voor de bereiding van kunstwol heeft het bestuur gemeend, de fabrieken er voor te moeten waarschuwen om niet tot het afsluiten van indtvidueeie con tracten over te gaan, daar het deze zaak daartoe nog te weinig gefundeejxl voor komt. Indien inderdaad blijkt, dat de kunslwolfabricagc u:t ondermelk ook voor ons land perspectieven biedt dan is daarbij ongetwijfeld ook een belang voor de melk veehouderij betrokken, daar deze in hare coöperatieve fabrieken over groote hoeveel heden ondermelk beschikt. Men dient er dan echter wel op te letten, dat men dit boerenbelang goed in handen houdt. Een gemeenschappelijk standpunt en gezamen lijk optreden kan hier alleen het algemeen boerenbelang dienen, waarbij men tevens dient te bedenken, dat het met het oog op de leveringszekerheid, van meer beteekenis is, dat de betreffende industrie in ons land dan in het buitenland gevestigd wordt. Het is thans nog geenszins te voorzien, of er in dezen werkelijk iets van beteekenis tot stand zal komen. Het bestuur tracht zich echter zoo goed mogelijk van den gang ran zaken op de hoogte te houden en zal zich dezer dagen omtrent bepaalde punten deze aangelegenheid betreffende, tot de aangesloten bonden wenden. Het meent in- tusschen niet beter te kunnen doen dan in dezen nogmaals de grootste voorzichtigheid aan te raden. Het nationaal comité van den interna tionalen zuivelbond heeft besloten aan de internationale boterkeuring welke ter gele genheid van het 9de internationaal zuivel- congres te Berlijn wordt georganiseerd, deel te nemen. Deze keuring ls lr%lelijk en het gaat er dus om, de beste monters boter uit te zoeken en deze in te zenden. Ook zal er met een landelijke inzendln® van verschillende Nederlandsche kaassoor ten, aan de zg. „Leistungsschau" voor kaas worden deelgenomen. Ook hiervoor zal een regeling worden getroffen, om de beste soorten in een collectie bijeen te brengen. In de internationale keuringscommissie voor boter en de commissie van voorlich ting voor de kaas zullen ook Nederlandsche deskundigen worden aangewezen. Verder zal in samenwerking met de pro- pagandacommissie van het zuivelbureau, aan de zg. „Laenderschau" van de inter nationale zuiveltentoonstelltog te Berlijn worden deelgenomen. Rekening en verantwoording over 1936 [werden zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd, waarna het jaarverslag over 1936 werd aangeboden. Van de rondvraag werd geen gebruik ge maakt, zoodat reeds een half uur na de opening de sluiting volgde. llSfeONF l'ndem Onze betere indemam reizen 9d. trelnreiz Italiaansche Meren/ 92.— 14d.tr. en autor. naar Joegoslavië ƒ255.— 16d. autor. Praag-Budap.-Weenen155.— 12 d.autor. Dolom.enGrotsglockner 137.50 17 d. autorels Praag-Hooge Tatra- Krynlca-Krakau ƒ139.60 REISBUREAUX LISSONE- LINOEMAN .N BREESTRAAT 151 - TELEFOON 604 VOOR ZATERDAG 5 JUNI. Hilversum I, 1875 M. KRO.-Uitzending 4.00—5.00 HIRO. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonmuziek 11.30 Godsdienstig halfuur 12.00 Berichten 12.15 Het KRO.-orkest (Om 1.00 Gram.muziek en postduivenberichten) 2.00 Voor de rijpe re jeugd 2.30 Vervolg KRO.-orkest 3.00 Kinderuur 4.00 Gramofoonmuziek 4.05 Wat is een openbaringsspiritist, cause rie 4.25 Gramofoonmuziek 4.30 De HIRO-post 4.35 Gramofoonmuziek 4.40 De waarde van de technische arbeid, causerie 5.00 De KRO.-Melodisten en solist 5.30 Esperantonieuws 5.45 Voor Katholieke Padvinders 6.15 Gramofoon muziek 6.20 Journalistiek weekoverzicht 6.45 Gramofoonmuziek 7.00 Berichten 7.15 Een les van Sint Bonifatius, causerie 7.35 Actueele aetherflitsen 8.00 Be richten ANP. Mededeelingen 8.15 Over peinzing met muzikale omlijsting 8.35 De O.K. Rhythm Stars, de Swinging Sisters, de KRO.-Melodisten. solist en gramofoon muziek 10.30 Berichten ANP. 10.40 Filmpraatje 10.5512.00 Gramofoonmu- HUversum II, 301 M. VARA.-Uitzen- ding 10.00—10.20 v.m. en 7.30—8.00 VPRO 8.00 Gramofoonmuziek 10.00 Morgen wijding 10.20 VARA.-orkest, solisten en declamatie 12.001.45 „Les Ménétriers" en gramofoonmuziek 2.00 Filmpraatje 2.15 Gramofoonmuziek 3.45 „De Bellamy- gedachte'' 4.00 Gramofoonmuziek 5.15 Vioolvoordracht 5.40 Declamatie -*6.00 Orgelspel en zang 6.30 De Ramblers 7.00 „Filmland" 7.30 Van Evangelie tot gemeente, causerie 8.05 Herhaling SOS.- berichten 8.07 Berichten ANP.. VARA.- Varia 8.15 Bonte Avond 9.30 Berichten 9.35 Gramofoonmuziek 10.00 Berich ten ANP. 10.05 Vervolg bonte avond 11.3012.00 Gramofoonmuziek. Droitwich, 1500 M. 11.05 Voor de vrouw 1120 Orgelspel 11.50 BBC.-Northern orkest en soliste12.50 BBC.-Dansorkest 1.20 Gramofoonmuziek 1.50 Het Com modore Grandorkest 2.50 Sportreportage 3.35 Gramofoonmuziek 4.20 These made me laugh, causerie 4.40 Het Vario- Trio 5.20 Ambrose en zijn Band 6.20 Berichten 6.35 Sportnieuws 6.50 Welsch Intermezzo 7.05 BBC.-Midland- orkest 7.50 ABC.-Cabaret 8.20 Revue programma 9.20 Berichten 9.40 Zang en piano 10.20 Causerie over Jazzmuziek (met gr.pl.) 10.50 Declamatie 11.05 Het Cellini-Trio 11.35 Henry Hall's hour 11.50 Berichten 12.0012.20 Henry Hall's Music Makers. Radio Paris. 1648 M 7.10 en 8.20 Gra mofoonmuziek 12.20 Symphomeconcert en zang 3.20 Gramofoonmuziek 520 Concert 8.05 Zang 8.35 ditö 8.50 Nationaal Orkest 10.50 Gramofoonmu ziek 11.051.20 J. Bouillon-dansorkest. Keulen, 456 M. 6.50 Ferdy Kaufmann's orkest 8.50 Blaasconcert 9.50 Gramo foonmuziek 12.20 Omroeporkest 2.35 Gramofoonmuziek 4.20 Westduitsch Ka merorkest, Omroepschrammelensemble en solisten 6.25 Omroepkwintet en solisten 8.30 Omroeporkest en -kleinorkest 10 50 De ..Melodie-Serenader" en pianoduo, Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Salonorkest 1.30 Omroeporkest 1.50 Gramofoonmu ziek 2.23 J. Schijnders' orkest 3.05 Gramofoonmuziek 3.20 Vervolg concert 4.20 Gramofoonmuziek 5.20 Het Ghi- go-orkest 6.20 Salonorkest 7.05 Gra mofoonmuziek 8.20 Cabaret 9.20 Kleinorkest 10.30 Omroeporkest 11.20 12.20 Gramofoonmuziek 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 12.50 Omroeporkest 1.30 Salonorkest 1.50 Gramofoonmu ziek2.23 Zang 2.50 Het Nationaal Or kest 4.35 Zang 4.50 Pianovoordracht 5.05 Zang 5.40 Kleinorkest 6.35 Kamermuziek 6.55 Gramofoonmuziek 7.15 Viool en plano 7.45 Gramofoonmu ziek 8.20 Omroepdansorkest 9.10 Radiotooneel 9.30 Omroeporkest 10.30 12.20 Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 „Wie es euch gefallt", bonte avond m. m. v. het Omroeporkest en solisten 10.20 Berich ten 10.50 Kwartetconcert 11.05 Weer bericht 11.201.15 Egon Kaiser's dans- orkest en Arthur Rlnck met zijn kwartet. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. 2509 (Ingez. Med.) NIEUWE RECTOR VAN HET HAAGSCH LYCEUM. Het bestuur van het Haagsche Lyceum deelt mede, dat den heer C. Laverman, rec tor van het lyceum op zijn verzoek wegens gezondheidsredenen met ingang van 1 September eervol ontslag is verleend. Met ingang van dien datum ls de heer dr. P J. van Loo tot rector van het Haag sche Lyceum benoemd. De heer P. J. van Loo is in 1922 aan de Rijksuniversiteit te Utrecht gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde en was werkzaam als directeur van de H.B.S. met 5-jarigen cursus te Medan, van de Alg. Middelbare school afd. B te Batavia en directeur van de H.B.S. met 5-Jarigen cursus te Hengelo. Voor Zaterdag 5 Juni. Ie programma: lederen dag van 8—24 uur: AVRO. VARA. enz. 2e programma: lederen dag van 8—24 uur: KRO. NCRV. enz. 3e programma: 8.00 Keulen 11.20 Droitwich 12.50 Brussel VI. 14.20 Keu len 15.35 Brussel VI. 16.20 Keulen 22.20 Brussel VI. 22.30 Boedapest of div, 23.00 Berlijn. 4e programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 diversen l 10.35 X,ondoh Rég. 13.05 Droitwich 13.30 Toespraak door den heer Burgemeester v. Leiden, Mr. A. van de Sande Bakhuyzen, ter bevordering van de „meer werk actie" pl.m. 13.40 Droitwich 14.50 London Reg. 15.35 Droitwich 18.00 Toespraak door den heer Burgemees ter van Leiden, Mr. A. van de Sande Bak huyzen, ter bevordering van de „meer werk actie" pl.m. 18.10 Droitwich 18.20 diversen 18.50 Brussel VI. 19.05 Droit wich 22.50 London Reg. Wijzigingen voorbehouden. 3—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11