Leidsch Dagblad LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Biad Dinsdag 1 Juni 1937 Leidsche ingezetenen Door te adverteeren in en U te abonneeren op het dat wordt geredigeerd, gezet, gedrukt en bezorgd door Thijs IJs en de slimme dieven Nieuwe vlag op het Gemeente» Kampeerterrein, Van gemeentewege ls door de politie de „leuwe ln hemelsblauw, geel en groene Kleuren uitgevoerde kampeervlag op het Gemeente-Kampeerterrein ln de Zuiddui- nen geheschen, ln 't midden van de vlag bevindt zich het Katwljksche wapen. Een nieuwe regeling ls ingevoerd, wat betrett de linancieele verantwoording. De controle hierop is aldus geregeld, dat van elke ver leende vergunning n' exemplaar (het origi neel i gaat naar den gemeente-ontvanger; een afschrift wordt verstrekt aan den kam peerder en een aan den kampwachter. Drukte op het strand. Op dezen warmen voorjaars Zondag ls het enorm druk op het strand geweest. Vooral op het stille strand stonden de tenten op gesteld als op een drukken zomerdag in de vacantie. Ook waren er veel baders, die af koeling zochten in het frlssche zeewater. Geen tenten op het strand vóór zes uur. Een der nieuwe poli tie voorschriften is. dat des morgens vóór 6 uur geen tenten op het strand mogen worden uitgezet. De politie stelt zich op het standpunt, dat zij tot taak heeft, op te komen voor de indivi- dueele vrijheid van de strandbezoekers. Het kwam voorheen veelvuldig voor, dat strand tenthouders al vroeg de beste gedeelten van het strand gingen bezetten om te voorko men, dat particulieren hier hun eigen tent plaatsten. Het strand is geheel vrij en naast de verhuurders van tenten heeft ieder per soonlijk, na betaling van het staangeld het recht, zijn eigen tent te plaatsen. Om .op een en ander een betere controle te hebben, heeft men nu de voorwaarde gesteld, dat vóór 6 uur des morgens geen tenten mogen worden geplaatst; de maatregel van opber gen bleef ongewijzigd. Verder is bepaald, dat elke tent van voor letter vergunninghouder en nummer moet worden voorzien, waardoor gemakkelijk een overzicht is te krijgen van 't aantal tenten. Uitvoering van „Jong Hallelujah." Dit jeugdkoor gaf in de Zaal van Chr. Prot. Belangen onder leiding van den P. de Rook een goed geslaagde uitvoering. Het jeugdkoor, dat een onderdeel van de angver. „Hallelujah" is, werd ingeleid door den heer A. den Dikken. Deze liet ringen Ps. 100 1 en 4 en ging voor in gebed. Spr. heette allen hartelijk welkom, waarna het koor het rijke programma af werkte. Begonnen werd met „Vertrouwen" van Fr. Abt, wat de aanwezigen direct ook het „vertrouwen" gaf voor het verdere programma. In 't bijzonder moeten wij vermelden „Hollandsch Lied" en „Morgen lied", beide van Van Ramshorst, welke liederen met veel animo werden gezongen. Heel aardig was ook „Vreemde talen", van Piet Zwager, waarin het jeugdkoor blijk gaf, ook in de moderne talen en zelfs in het Esperanto te kunnen zingen. De uitspraak was ook zoo, dat tekstboekjes niet noodig bleken. Van de kleine zang- knellen was „De Sneeuwman" van Hen- Ska v. Tusschenbroek, <heel mooi, waar-, bij vooral de sneeuwman zich goed van lijn taak kweet. „Japansch dansje", van S. Boumanv. Tertholen en vooral „Bloe sems", van G. F. Tierie slaagden goed. De Underdansen, die bij het laatste werden uitgevoerd, vielen zeer in den smaak. In het vroolijke zangspel „Het hoedje, dat haar past", zong mej. v. d. Lelie heel goed de hoofdpartij. De andere soli werden door enkele koorleden aardig vervuld. Dit komische zangspel oogstte een hartelijk applaus. De heer A. den Dikken sprak een kort slotwoord, waarna spr. na het zingen van den Avondzang, voorging in dank gebed. De heer A. den Dikken wees er op, dat er slechts 2 jongens lid van het jeugdkoor lijn, wat een opwekking inhield voor an dere jongens om ook lid van het koor te worden. Aan den heer P. de Rook, aan mevr. M. SpaargarenDe Roode, bij wie de bege leiding in goede handen was en aan de dames v. d. Lelie en R. Gaykema. die de regie van de zangspelen zoo uitstekend hadden verzorgd, werden bloemen aange boden. Visscher ij-examens. Geslaagd te Den Haag voor het examen van schipper op stoomzeevisschersvaartui- ?en onze plaatsgenoot Jacob van Duyven- Rde Czn. en voor dat van stuurman op stoomzeevisschersvaartulgen onze plaatsge noot Albert van Duyn Gzn.; beiden zijn leerlingen van den heer C. Varkevisser, dir. van de Visscherijschool alhier. Bij de in de Visscherijschool gehou den examens voor het certificaat ter ver krijging van voldoende kennis in de in ternationale bepalingen ter voorkoming van aanvaring op zee zijn geslaagd: Jan Ouwehand, Hendrik Klaassen, Jacob van Duyn. Joh. Haasnoot, P. van Duyn, allen leerlingen van den heer C. Varkevisser. Hlksgedelegeerdg was kapitein J. H. Götz, lid van de examencommissie voor stuur lieden te Den Haag. Hiermede zijn de vlssoherlj-examens in seizoen beëindigd. Het meisje van R. werd in de Voor praat aangereden door een auto. Zij werd vervoerd naar dr. C. Steinz, die een lichte hoofdwonde constateerde; den bestuurder Week bij onderzoek door de politie geen kiitild te treffen. Gevonden: Een broche met portret, een koperen pondsgewicht, een groenge- bkt heerenrijwiel, een postduif, 5 meter vtsaldraad, een R.K. gebedenboek, een hruine portemonnaie met inhoud, een twart lederen portemonnaie met inhoud, paar badschoenen, een zwart gevoerde Botorjekker, zwarte kinderlakschoenen, 'nkerschoen met rubberzooi. een porte- Bonnaie, een zweep. Inlichtingen zijn te "komen op het politiebureau. In de commissie voor LUchtbescher- B'hg hebben nog zitting genomen de belde vpperbrandmeesters de heer Herm. Parle- vjst te Katwijk aan Zee en de heer J. ™hgerland, te Katwijk a. d. Rijn; de heer l C. o. Boekhoven heeft daarin geer, zit- als gemeente-secretaris, maar als "rzitter van de K. R. B. en ls meer in 't •wonder belast met de organisatie van den "hte Hulpdienst. dat dus de koopkracht van de bevolking van Leiden verhoogt, dient gij het belang van de stad LEIDEN, van haar inwoners en dus ook van U zelf LISSE. De heer H. v. d. Reep t De heer H. v. d. Reep, die eenigen tijd geleden zijn gouden jubiieum mocht vieren bti de N V. H. de Graaf en Zonen is over leden en gistermorgen teraaidebesteld od de R.K. begraafplaats alhier. Door 't bestuur van het Protestantsch Ziekenhuisverpleglngsfonds is als contro leerend geneesheer dezer vereenlging aan gesteld de heer dr. F. J. Rassers uit Leiden. De harmonie .Adolph Kolping" zal Donderdagavond in de Gem. Muziektent een concert geven. De automaten aan het postkantoor alhier zijn uitgebreid met een toestel voor postzegels van 6 cent. zoodat men thans postzegels van l'/i, 5 en 6 kan bekomen. Een groote verbetering, die veel wachten kan voorkomen. Bij den agent der Gem. Arbeidsbemid deling stonden de afgeloopen week inge schreven 266 werkzoekenden, dit is 75 per sonen minder dan in dezelfde week van 't vorige jaai. NOORDWIJK. B. en W. hebben aan mevr. J. H. Th. Dunnewóld te Amsterdam vergunning ver leend voor het bouwen van een woonhuis aan de Prins Hendrikstraat Met den bouw is belast de architect L. Lang, alhier. Voorts hëbben B. en W. aan J. Vallent- goed, alhier, vergunning verleend voor het bouwen van 5 woonhuizen aan de Egbert de Grootstraat. NOORDWIJKERHOUT. Plechtige H. Sacramentsprocessie. Op de uitgestrekte terreinen van St. Bavo had de plechtige H. Sacramentsprocessie plaats. Hulpaltaren waren opgericht, allen prachtig met bloemen versierd. Overal Hei ligenbeelden en ln het midden, het groote H. Hart van Christus-Koning. Rector Ei- senbroek celebreerde een plechtig Lof met .Te Deum Laudamus" w.o het H. Sacra ment in plechtige processie naar buiten gedragen werd onder een baldakijn, getorst door vier priesters, alom geklingel der bel len en gezwaai van wierook-vaten. Voorop gingen twee ceremoniarissen en daarach ter een enorme stoet van geestelijken, zes honderd St. Bavo-patiënten en honderden geloovigen uit beide parochies alsmede uit naburige plaatsen. Het muziekgezelschap St. Jeanne d'Arc" en de Harmonie van St. Bavo speelden processie-marschen, terwijl het koor der Broeders de Latijnsche gezan gen zong. De tocht duurde twee uur. Bij het rustaltaar werd een predikatie gehou den. Na het zingen van het „Fantum Ergo" met begeleiding der Harmonie, ontvingen alle aanwezigen de zeggn met het „Aller heiligste". Daarna volgde sluiting met den Lofzang „To Deum". GEMEENTERAAD. Conversie geldleening - De gaslevering. Uitkcering aan de schoolbesturen. De Raad vergaderde onder voorzitterschap van burgemeester van Iersel. Afwezig wegens ziekte de heeren J. Pad- ding en C. Brugman. Ingekomen stukken; goedkeuring van vele Raadsbesluiten door Ged St.. waarvan het voornaamste is, het sluiten van eene geldleening van f. 110.000 tegen 0.85 pet. per jaar. om daarmede andere geldleeningen te converteeren. Volgens art. 13 L.O. Wet zal eene tege moetkoming ln schoolgeldkosten verleend worden aan de heeren Bakkes en van Mun ster en wel f. 12.50 per jaar aan leder. Tot leden van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim werden herkozen de heeren Horsthuys, Pijnenburg en Arends. Vastgesteld werd een nieuwe verordening volgens art. 122 van de Gemeentewet, op de Inning van haven- en kadegelden, terwijl een nieuwe instructie werd vastgesteld voor den havenmeester. Beide worden met alg. st. aangenomen. De Leidsche lichtfabrieken hebben voor gesteld eene nieuwe overeenkomst aangaan de de levering van gas. Deze regeling is voordeeliger dan het oude contract en zal loopen tot 1959. De voorzitter zeide, dat hij, aangaande deze regeling, advies heeft ingewonnen bij een bekend deskundige. Deze gaf als advies het nieuwe contract te aanvaarden daar het voor onze gemeente zeer billijk en voor- deelig is. De heer de Winter vond het tijdperk tot 1959. dat nog 6 jaar langer is dan het oude contract, te lang, terwijl nog meerdere le den bezwaren hebben, 't Voorstel werd aan genomen. met 1 stem tegen, die van den heer de Winter Eveneens werd aangenomen het voorstel van B. en W. om over te nemen van de bouwvereen. „Padua" de Nieuwe Duinstraat, Emmastraat, gedeelte Julianastr. en een deel van de Kortenbachstraat. De straten zijn gelegd door de bouw- vereeniging op haar grond. Nu zij klaar zijn, neemt de gemeente deze over en zal hen daarna geregeld onderhouden, evenals de gemeente dit doet voor particuliere bou wers. Op verzoek van B. en W. zal worden vol daan aan 't voorstel van Ged. St. om de be trekking van „Vaste Gemeente-werkman" ook aan te wijzen, als betrekking voor capi- tulanten. In de begrooting, dienst 1936 werden eenige administratieve wijzigingen aange bracht. )DA De begrooting, dienst 1987y.zal met ver schillende punten gewijzigd worden op ver langen van Ged, St. Aan alle wenschen tot verlaging van verschillende posten kan de Raad niet voldoen; bijv. de post: betaling van het stofvrij-maken der wegen. De ge meente blijft er bij, dit in een tijdsverloop van 3 jaren te doen geschieden. Aan de uitkeering aan de verschillende scholen mag evenmin worden getornd. De uitkeering per leerling was bepaald op f. 9. Ged. St. willen hiervan f. 8 maken. De Raad ging er niet mee accoord en zal uitkeeren aan de verschillende schoolbesturen 80 pet. van het haar toekomende bedrag, berekend a 1.9 per leerling en per jaar. Ook het uit getrokken bedrag van telefoon en bureau behoeften kan niet verlaagd worden. Op verlangen van Ged. Staten komt de uitbag gering van de Haven,op rekening van den kapitaal-dienst. Hierna volgde sluiting. 'iO', a ''V OEGSTGEEST. Vergadering der Oranjevereeniging. In café „Zomerlust" is de alg. vergade ring gehouden van de Oranjevereeniging. De voorzitter de heer C. P. J. Paardekoo- per wierp een terugblik op de in 1936 ge houden feestelijkheden, die de goedkeuring van geheel de bevolking mochten wegdra gen en alzoo als welgeslaagd kunnen be schouwd worden. Namens de O.V. wenschte spr. den heer A. van Breda hartelijk geluk met zijn jubileum als ambtenaar van de N.Z H.T.M. en sprak daarbfc de hoop uit, dat hij nog vele jaren zijn arbeid in gezond heid moge volbrengen. Hierna deelde spr. mede dat de O.V. wederom een 70-tal nieuwé leden heeft in geschreven, waardoor het aantal is geste gen tot 625. Zooals bekend, heeft de heer N van Wei- zen naar aanleiding van de sedert enkele jaren meer uitgebreide feestvieringen de functie van w.n. secretaris op zich geno men, mede ter verlichting van de als ge volg daarvan uitgebreide werkzaamheden van den heer J. van Noord. In een der laatstgehouden bestuursver gaderingen is -nu de heer van Weizen defi nitief tot secretaris benoemd en heeft deze functie aanvaard. De voorz. opende hierna de vergadering, waarop de heer van Breda een woord van dank sprak voor de tot hem gerichte zeer waardeerende woorden. Hij sprak daarbij den wensch uit. nog vele jaren als lid van de O.V. de vergaderingen en feesten te mo gen bijwonen. De notulen van de vorige vergadering werden onderveranderd goedgekeurd met dank aan den secretaris. Hierna bracht de secretaris de heer J. v. Noord als zoodanig zijn laatste jaarverslag uit, waarin hij op overzichtelijke wijze her innerde aan de zoo schitterend geslaagde Oranjefeesten op 31 Augustus '36 en de groote feesten gehouden ter gelegenheid van 't huwelijk van H.K.H. Prinses Juliana en Z.K.H. Prins Bernhard, welke dan ook op waardige wijze in onze gemeente zijn ge vierd. De voorzitter bracht den heer v. Noort dank voor de keurige samenstelling van zijn verslag. In waardeerende woorden dankte spr den heer v. Noord voor het vele werk. dat hij als secretaris met zoo veel liefde en ijver voor de O.V. heeft verricht. De heer v. Noord zeide dat er een tijd is van komen en van gaan in het leven. Het was hem altijd een vreugde, voor de O.V. werkzaam te zijn maar hij achtte het toch in 't algemeen belang, mede in ver band met de in en doorgevoerde moderni seering van de feestvieringen waarmede hij zich in alles niet zoo vertrouwd achtte, zijn functie te moeten neerleggen en in jeugdi ger handen te stellen. Na een woord van welkom door den voor zitter tot weth. van Egmond, bracht de penningmeester de heer J. M. Pos het fi nancieel verslag uit. De ontvangsten waren f. 1877.60, de uitgaven f. 1824.alzoo een saldo van f52.60. Echter moesten nog na der eenige noodzakelijke uitgaven worden gedaan, waardoor een tekort is ontstaan van f.169. Namens de kascommissie verklaarde de heer A. J. Knuttel alles in volkomen orde Den penningmeester werd dank gebracht voor zijn nauwekeurig beheerde financiën. Tot leden der kascommissie 1937'38 werden benoemd de heeren de Graaf en van Gent. Bij de bestuursverkiezing werden her kozen de aftredende heeren J. M Pos en M. C. Kamsteeg. Voor de te houden feestelijkheden op 31 Augustus a.s. bracht het bestuur een voor- loopig samengesteld programma in bespre king, waarbij, gezien den minder gunstigen toestand der financiën op bescheiden wijze zal moeten getracht worden, tóch een pret tig feest te vieren. De bedoeling is om de kinderaubade en de tractaties als voorheen te doen door gaan. Er zal ditmaal géén kinderoptocht worden gehouden, waarvoor in de plaats wordt gesteld een poppenkast-vertooning op het feestterrein. Het middagfeest zal op de gewone wijze plaats hebben; zoo moge lijk zullen daarbij op het feestterrein folk- lorische dansen worden uitgevoerd welke des avonds zullen herhaald worden; afwis selend worden dan filmvoorstellingen gege ven. Bij deze besprekingen werden eenige wenschen uit de vergadering naar voren gebracht, w.o. een levend schaakspel op het feestterrein, een waterballet op het Kat- wijksche Kanaal en een of andere histori sche voorstelling of spel op het feestterrein. De twee eerstgenoemde wenschen zullen in overweging worden genomen. De historische voorstelling lokte een breedvoerige bespreking uit, waarbij ook werd aangedrongen op een hechte organi satie. Het bestuur stelde daarbij op den voorgrond dat het tekort dit jaar zal moe ten worden weggewerkt om in ieder geval in 1938 zonder een nadeelig saldo te kun nen beginnen. Rekening moet gehouden worden dat de feesten in 1938 op grooter en uitgebreider schaal georganiseerd zullen worden, zoo mogelijk o.a. met een open luchtspel. Na rondvraag volgde sluiting. De heer E. H. Ris. t Alhier is in den ouderdom van 42 jaren overleden docts. E. H. Ris. secretaris in Alg. Dienst bij de N.V. Philip's Gloeilampen fabrieken te Eindhoven. 25. Zóo zijn de vrienden de poütie-post Bhans ingehold, oom Brom is van de haast nog op het matje omgeroldmaar denk niet dat hij daar nu iets om gaf hij stond weer op en liep als eerste op den commissaris af. Hij sprak: „Ik wensoh U goeden dag ach ach, ach, ach. ik ben mijn adem kwijt en heb tot spreken haast geen tijd De strenge commissaris keek verstoord, maar reeds nam Thijs het woord; die heeft hem kort en duidelijk verteld hoe 't met de zaken was gesteld. „Wat moet ik daar aan doen?" zoo vroeg de commissaris toen. „Ik heb al vaak getracht dien dieventroep te vangen, maar zij zijn listiger dan slangen. Geloof maar heusch, dat ik, als ik hun schuil plaats kende, er dadelijk met de politiemacht naar toe thans rende!" „Dat is heel goed", sprak Thijs; „kom mee, dan zult U zien dat ik U snel die schuilplaats wijs!" „Ik kom!" zoo riep de commissaris: „je krijgt een goud-medaille als dit waar is!" RIJNSBURG. Vereeniging „Het Spinozahuis". De 40ste jaarvergadering. Hier ter plaatse is de algemeene jaar- lijksche .vergadering der Vereenlging „Het Spinozahuis" gehouden onder leiding van dr. J. D. Bierens de Haan van Aerdenhout. Na een openingswoord van den voorzitter bracht de ten vorigen jare herkozen secre taris W. G. van der Tak diens jaarverslag uit. Het ledental is toegenomen, hetgeen eveneens het geval ls met het bezoek aan het Spinozahuis. Dit laatste bevindt zich met de daarin aanwezige boekenverzame ling en verderen inventaris, in goeden staat. Tenslotte bracht de heer Van der Tak ln herinnering, dat de Vereeniging thans 40 jaar bestaat. Verschillende redenen bestonden om met voldoening op de geschiedenis der Veree niging terug te zien. En niet het minst was er aanleiding om zich te verheugen over het feit, dat zij, naast haar oorspron kelijk doel: de instandhouding van het Spinozahuis te Rijnsburg, sedert enkele jaren tevens door het publiceeren van als „Mededeelingen" verschijnende wetenschap pelijke geschriften bij machte was ook aldus de beoefening van Spinoza's wijsbe geerte te bevorderen. Ten slotte werd gewaagd van de groote vereering van den wijsgeer door den over leden hoogleeraar Albert Verwey, waarvan nog laatstelijk diens opstel „Het Lijden aan de Tijd" getuigde. Nadat vervolgens de rekening en verantwoording van den penningmeester mr. J. Coert nagezien en in orde was bevonden, werd mr. J. H. Meyer, die volgens den rooster aan de beurt van aftreden was, bij acclamatie als bestuurslid herkozen. Hierop verleen de de voorzitter het woord aan dr. K. H. E. de Jong tot het houden van diens aan gekondigde verhandeling over: Spinoza en de Stoa. De Stoa heeft op Spinoza, die daartoe door zijn afstamming en aanleg was voor bestemd. grooten invloed uitgeoefend. Vooral uit zijn „Ethica" blijkt dit ten duidelijkste. Het Stoïcijnsche systeem was in wezen monistisch en ook Spinoza neemt, zooals bekend ls. het bestaan aan van één Opperwezen (Substantie, Natuur, God). Volgens de Stoïcijnen is God zoowel Rede Logos als een door alle dingen heen ver spreid „Fneuma" (fijne beweeglijke stofi; volgens Spinoza kennen wij van de onein dig vele attributen Gods er slechts twee: de denklng en de uitgebreidheid. De Stoa verkondigde een streng deter minisme en ook bij Spinoza wordt alles bepaald door een onverbiddelijke reeks van oorzaken. Het denken der Stoïcijnen was voornamelijk gericht op de Ethica, en evenzeer was dit bij Spinoza het geval, zooals reeds uit den titel van zijn beroemd ste werk blijkt. Het doei van het mensche- lijk bestaan is, naar de Stoa, de geluk zaligheid, die in deze wereld bereikt kan worden door te leven overeenkomstig de Rede. Dit is mede de leer van Spinoza. De Stoïcijnen verkondigden, dat de deugd zelfgenoegzaam en haar eigen belooning is. Ook Spinoza was die opvatting toege daan. De Stoïcijnen hebben de leer der aandoeningen tot ln bijzonderheden uitge werkt, en bij Spinoza is de analyse der affecten zeer zeker niet zijn minst ver dienstelijke praestatie. De Stoïcijnen za gen de affecten liefst geheel uitgeroeid; Spinoza stelt in deze minder strenge eischen. Seneca, de bekende Stoïcijnsche denker, verkondigde een opgewekte le vensopvatting, en ook Spinoza streefde, zooals bekend is, naar blijheid. De Stoïcij nen verwierpen, in strijd met de oudtijds bovendrijvende opvatting, het medelijden; evenezeer achtte Spinoza het medelijden den wijze onwaardig. Volgens een der in vloedrijkste Stoïcijnsche wijsgeeren. Chry- sippus, was slechts de wijze, om het met den gewonen term uit te drukken, onster felijk; Spinoza zegt aan het slot yan zijn „Ethica", dat de wijze nooit ophoudt te bestaan. Alles te samen genomen, is Spi noza onloochenbaar door de Stoa beïnvloed geweest, maar hij heeft haar leerlingen op zelfstandige wijze in zijn systeem we ten te verwerken. Na beëindiging der voordracht van dr. De Jong, maakten de aanwezigen zich op tot het brengen van een bezoek aan het Spinozahuis om zich ten slotte aan een maaltijd in „den Vergulden Turk" te loei den te vereenigen. Door het warme weer der laatste da gen is een sterke daling in de prijzen der snijbloemen ingetreden. Reeds groote hoe veelheden konden de gestelde minimum prijzen niet. bereiken en werden uit de markl genomen. Tot leidster van de dames- en rneis- jesafdeeling van de gymnastiekver, „D. W. S." is benoemd mej. Vellekoop te Leiden. VOORSCHOTEN. Cand. D. v. d. Ent Braat alhier heeft toezegging van beroep ontvangen van de Ned. Herv. Kerk te Maasdam en Cillaars- hoek. WASSENAAR. Door de gemeentepolitie werd aange houden de 17-jarige v. d. H„ dienstbode, woonachtig te Katwijk, die ten nadeele van haar mevrouw diverse goederen had ont vreemd. In Meijendell viel de 21-j. van B., af komstig uit Schiedam uit een boom en bleef bewusteloos liggen. Hij werd per auto naar het Wijkgebouw van het Groene Kruis al hier overgebracht. ZEVENHOVEN. De rekening 1936 der polders Voordijk en Noordsche buurt sluit met een nadeelig saldo van 1. 988.61. Bij de graafwerken in verband met den nieuwen Gemeentetoren zijn verschei dene doodsbeenderen en overschotten van doodkisten voor den dag gekomen, afkom stig van de vorige kerk waarin hei ge woonte was tc begraven Voor de zending droeg de "Geref Kerk af aan de Classis Woerden f. 2.50. .1—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7