Ons Kort Verhaal [EIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag I Juni 1937 De Hypochonder (Jm (s. Aotyö n oia^óieeéé <Aafx'*tc metJnce<Je*s&n. -ftco-m LAUgiNGi RECHTZAKEN Hoofdinspecteur contra burgemeester. Voor rechtszaken en contracten: LUCHTVAART BURGELIJKE STAND VAN LEIDEN De ontslagaffaire te Schiedam. Voor het ambtenarengerecht te Rotter dam is gister de zaak behandeld van den lieer E, N. H. D. tegen den burgemeester van Schiedam, den heer mr. dr. F. L. D. van Haaren. De heer D. Is wegens onge schiktheid voor den dienst ontslagen uit rijn functie van hoofdinspecteur bij de Schiedamsche politie. Van dit ontslag is hij in beroep gekomen. Voor den burgemeester traden als getui gen op de heeren J. Blomstra Inspecteur van politie en W. Hoek. De afgelegde verklaringen voor den heer p. waren zeer gunstig. Alle getuigen ver klaarden, dat hij als een flink en keurig iptredend politieman door hen gewaardeerd werd. Tijdens het verhoor van den heer D. kwa men verschillende klachten, welke de com missaris in een uitgebracht rapport heeft genoemd, ter sprake. De heer D. verklaar de, dat hij veel typewerk deed en dat de commissaris wel eens veranderingen in zijn brieven aanbracht, doch dit betrof alleen een verandering in de redactie van den brief. D. gaf toe. dat hij een radiotoestel en een revolver verkocht heeft en daaraan een luttel bedrag verdiend heeft. De voorzitter vond dat dit verkeerd Is ge weest. Nadat de heer D. nog gezegd had dat er onjuistheden in het rapport van den com missaris staan, werd de commissaris, de heer Clasie voorgeoepen. Deze verklaarde, dat er. toen hij in 1935 in Schiedam kwam, verschillende dingen ln het politiecorps niet in orde waren. Hij ls.dadelijk begonnen dat te veranderen. Later is er een politie agent bij hem gekomen en deze deelde hem mede, dat de hoofdinspecteur gezegd had om, als het kon, revolvers met een winstje te verkoopen. Getuige kon niet schatten wat de heer D. aan deze transacties ver diend heeft, waarop de voorzitter opmerkte, toch te moeten weten of dit van zoodani- gen omvang ls geweest, dat het ontslag daardoor gewettigd werd. Het verhoor liep dan verder over 'n buks, waarbij de rechercheur Hoek als getuige ge hoord werd. Het komt hierop neer, dat deze buks naar de kamer van den hoofdinspecteur is ge bracht en later verkocht werd voor zestig gulden. De heer D. zeide, de buks niet te ken nen. Inspecteur Blomsma legde vervolgens verklaringen af, o.a. over een onheusche be jegening van een vrouw, zeven Jaar gele den. door den hoofdinspecteur die toen on der invloed van sterken drank zou hebben verkeerd. De verdediger legde verklaringen over, waaruit iets anders bleek. Hij drong er op aan, dat de betrokken dame als getuige zou worden gehoord. De burgemeester deelde echter mede, een brief van de dame in kwestie te hebben ont vangen met het verzoek, haar niet op te roepen, daar haar man ln betrekking Is bij een gemeente-bedrijf, waarvan mr. van Velzen wethouder is. De verdediger van den heer D. hield een uitvoerig pleidooi. HIJ wees er op. dat het ontslag niet rechtmatig is geweest. Er zijn 120 processen verbaal opgemaakt, maar geen van alle behandelen deze een ernstig of belangrijk feit. De psychologische kant van de zaak is de verandering van régime bij de politie. De hoofdinspecteur en de nieuwe commissaris bleken niet met elkaar overweg te kunnen. Ingeval D. gehandhaafd wordt zou hij niet bij de politie terugkeeren, maar men mag dezen man, op wlen geen enkelen smet fust, op zijn 50ste Jaar niet naar den steun lenden. De burgemeester van Schiedam hield vervolgens een pleidooi, waarin hij betoog de, adt verschillende dingen aan het licht lijn gekomen, welke aangeven dat D. niet voor zijn functie geschikt ls. D. kan niet gehandhaafd worden. De man is niet op een moment gestruikeld, maar zijn geheele geest werkte ln het corps, bat bij de komst van den nieuwen commis saris is gereorganiseerd, als een vergif. De oude mentaliteit van het korps, die fout ras, trachtte hij te bestendigen. De uitspraak zal Maandag 21 Juni ge- ichieden. kantongerecht te leiden. Gistermorgen moest voor het kanton- jerecht alhier de slager V. terecht staan, »mdat de keurmeester De Boer in zijn rinkel een hoeveelheid varkenspooten had Ongetroffen, welke niet van de voorge- ™reven goedkeuringsstempels waren voor aan. De keurmeester had daarop de var- itnspooten in beslag genomen en voor «uring naar het openbaar slachthuis overgebracht. Als eerste getuige werd dr. Stuurman, directeur van het openb. Jachthuis gehoord, die de pooten had on derzocht. Bij dit onderzoek was gebleken, a>t het vleesch licht gezouten was. Het lichte zouten gebeurt om de keur lonen te ontduiken, want is het vleesch voldoende gezouten, dan ls het vrij van de «uring. Om het vleesch goed te doorzou- *n, moet het minstens 5 dagen ln de Pekel staan. Het O. M. eischte f. 6 boete of 3 dagen. Je kantonrechter veroordeelde verdachte '°t f. 5 boete of 2 dagen hechtenis. R uit Rijnsburg, moest terecht staan, omdat hij bij de Haagsche Schouw met 'In vrachtauto de veiligheid van het ver veer op zeer ernstige wijze ln gevaar had «bracht, doordat hij met groote snelheid bocht aldaar onnoodlg links was ge- haeerd, nadat hij den weg voor andere 'eggebruikers had afgesneden en bij het mbslen van een personenauto onnoodlg geheel links was uitgeweken, waardoor hij 'Jen deze auto was opgebotst. een zeer strenge straf achtte het O. M. r' °P haar plaats, weshalve het f. 40 jOhe eischte of 20 dagen hechtenis. De HJuonrechter veroordeelde verdachte tot ,<s boete, of 10 dagen hechtenis.. door J. P. BAUÉ. Parijs!! Dat was voor Alfred Meertens sinds zijn eerste bezoek de stad der ste den gebleven. Direct was hij onder de charme gekomen van de vroolijke wereld stad, en had hij de bekoring ondergaan van de levendige boulevards, het stille „Bols", het schilderachtige Montmartre, de café's van Montparnasse, en wat hij zich ln zijn romantische verbeelding had voor- getooverd, was werkelijkheid geworden. Parijs: de stad van historie, van kunst, van vermaak! Dat laatste vooral had hij er in ruime mate gevonden. Wat een dorp was Amsterdam, en zelfs Brussel, in ver gelijking met Parijs. Alfred Meertens kénde Parijs. Tallooze malen was hij er teruggekomen, er ging geen Jaar voorbij, of minstens een week werd voor Parijs gereserveerd. En altijd was Parijs toch ook weer nieuw voor hem. Steeds waren er nog wel wijken, die hij nog niét bezocht had, en die de een of andere bekoring voor hem verborgen hiel den, steeds ook bezocht hij oude plekjes, waar hij met verteedcring de charme van onderging. In Parijs had Alfred Meertens als jong broekje ook zijn eerste „groote liefde" ge kend! Het. was een heel toevallige ontmoe ting geweest met een aardig verkoopster tje van één der groote warenhuizen, ze waren samen uitgegaan. Misschien was het de bekoring van het vreemde, mis schien was het de Parijsche sfeer, de Pa- rijsche lucht, die Alfred's hoofd op hol hadden gebracht, maar twee weken lang verbeeldde hij zich, dat Marie-Louise het liefste, hartelijkste en mooiste meisje van de wereld was. Toen was zijn vacantle om, en moest hij terug naar Holland. Zijn lief- desroes duurde nog even voort. De eerste week schreef hij dagelijks een langen brief in de vurigste bewoordingen. Toen werd het een beetje drukker in de zaak. en Al fred beperkte zich tot twee brieven per week. Toen de correspondentie allengs wat minder „hevig" werd. en hij zichzelf er op betrapte, dat hij Marle-Louise al in twee maanden niet geschreven had, en hij het schrijven van een antwoord op haar laatste epistel van dag tot dag uitstelde, constateerde hij nuchter, dat hij van zijn bevlieging genezen was, en dat alleen een teedere herinnering aan twee romantische weken was overgebleven. Wat het dus met de liefde tusschen hen belden niet zoo bijster serieus gesteld ge weest, de vriendschap, bleef voortduren. En is vriendschap ln het leven vaak niet evenveel waard? Nooit verzuimde Alfred daarom, wanneer hij Parijs bezocht, ook zijn vriendinnetje Marle-Louise op te zoe ken, en zij van haar kant wist altijd wel een avond of een middag voor hem vrij te houden. Zoo was het dus heel gewoon, dat Alfred en Marie-Louise op een stillen ietwat mis- troostigen lentemiddag samen langs de Seine wandelden. Een fijne, natte mist hing over de wereldstad. Het gesprek, dat anders, dank zij Marie-Louise's levendig heid, altijd heel vlot verliep, stokte her haaldelijk, en Alfred keek haar eens van terzijde aan. Haar gezichtje stond pein zend, haar twee fijn-gepenseelde wenk brauwen waren wat samengetrokken, en bij haar mondhoeken zag hij een trekje, dat hij niet kende. Verleden jaar was het daar heel zeker niet geweest. „Er ls iets. dat je drukt, Marie-Louise", vorschte hij, „vertel het me maar, mis schien kan ik Je helpen." Verrast keek ze op. Haar oogen keken hem taxeerend aan. en het was, of er even iets van hoop in haar donkere kijkers glinsterde. „Ja", bekende ze dan, „er Is lets, Alfred. Maar ik weet niet of Jij „Probeer het," moedigde hij haar aan, „wie weet!" „Ik heb je nog niet geschreven, dat ik verloofd ben", zei ze zacht-kleurend, „we schrijven elkaar ook niet zoo vaak meer. Enfin, je weet het dan nil. Armand Re- naud. heet hij, en hij ls een lieve jongen, maar.maar.hij ls zoo vreeselljk zwaar moedig. Toen we pas verloofd waren, scheen het, alsof hij wat opleefde, maar al heel gauw was het weer mis. En nu, al maanden, ziet hij alles weer even donker, even zwartgallig in. Hij houdt van me. maar zelfs ik zie geen kans, hem uit de put te halen. Het liefst is hij alleen, en als we samen zijn, mijdt hij de menschen, de drukte, en vaak is er geen woord uit hem te krijgen. Bijna lederen middag zit hij ln een heel klein, stil cafétje, aan een somber, naargeestig pleintje, uit het raam te turen." Ze keek Alfred aan. „Als Jij eens met hem praatte, Alfred, Jij bent mijn beste vriend, en Jij ziet juist alles van den zon- nlgen kant. Het ls misschien dwaas, maar er ls plotseling weer hoop in me, dat Juist een vreemde mogelijk de juiste snaar zou weten te beroeren." Ze keek hem aan, met verwachting in de oogen. „Tja," zei Alfred peinzend, „dat is te zeggenzooiets lljke me verbazend moei lijk. Ik ken hem niet, weet niets van hem „Juist daarom", hield ze onredelijk vol, „juist omdat Je niets van hem weet. Woor den van vreemden hebben vaak meer in vloed. Probeer het, Alfred, wil je?" Ze keek hem zoo smeekend aan, dat hij zwichtte. Arme, kleine Marle-Louise, wat verwachtte ze van hem. „Goed dan", zuchtte hij. Zijn toestemming scheen haar direct op te fleuren. Ze stapte vlugger voort. „We vinden hem beslist ln dat cafétje", zei ze. Voor het raam zat hij, zooals Marle- Loulse voorspeld had. Zijn gezicht had iets zwaar-melancholieks. Marle-Louise stelde hen aan elkaar voor. Even werden een paar conventloneele woorden gewisseld, men dronk een Amor Picon. Toen moest Marie-Louise, volgens afspraak met Alfred, even noodzakelijk telefoneeren. Ze zou het wat rekken Moeilijk was 't te beginnen, vond Alfred. Misschien het beste nog maar, met de deur in huis te vallen. „Luistert u eens," fluisterde hij snel, „ik hoorde van Marie-Louise, dat u.eh.erg zwaarmoedig bent. Het is misschien In discreet van me, maar gelooft u mij, het is zuiver uit vriendschap, uit genegenheid voor Marie-Loulse, dat ik mij hierin meng. Ze zou zoo gelukkig zijn, als ze u gelukkig wist. Waarom probeert u niet, zich tegen die zwaarmoedigheid te verzetten?" Armand Renaud keek op. Donkere, som bere oogen, een doorgroefd, triest gelaat. „Heb ik geprobeerd", zei hij mismoedig, „toen ik haar pas kende. Ik had hoop, dat juist zij.." HIJ haalde de schouders op. „Het is hopeloos. Het leven ls zoo zinloos, de wereld zoo hopeloos vervelend, de men schen vermoorden elkaar om een hap broods." Hij verviel in een nog dieper zwijgen. ,U ziet alles te zwart", probeerde Alfred opnieuw, „tl cultiveert uw hypochondrie, lr.plaats van u te verzetten. Zoek de men schen op, zie hun goede zijden, zoek het vermaak. Een vroolijke film, een geestige revue. In Holland lachen dagelijks hon derden om Buziau, lachen, tot ze niet meer kunnen, om zijn grollen en grappen. Gaat u eens laat eens kijken, wat zei men mij ook weer in riet1 hotel? O juist, gaat u eens naar de Folies Bergères, daar moet een geweldig-goede komiek optreden.eh. 'skijken.. Dauner heet hij. Lachen is de beste medicijn". Er was voor het eerst een glimlachje om Renaud's mond. Hij wilde wat zeggen, maar juist kwam Marie-Lousie terug van haar „telefoontje". Het gesprek nam een wending, verflauwde daarna weer. BIJ het afscheid zouden Marle-Louise en Armand samen de métro nemen. Zij woon den dicht bij elkaar en Alfred's hotel lag ln een andere wijk. Armand Renaud drukte Alfred de hand. „Dank u voor de goede bedoeling", zei hij terzijde, terwijl Marle- Louise haar neus poederde, „maar ik vrees, dat uw middel niet zal baten." Ge laten haalde hij de schoudrs op. Met z'n drieën Hepen ze over het kleine pleintje. De mist was ln regen overgegaan Nat glommen de keien in het schijnsel van een oude lantaarn. :n Alfred keek hen na, toen ze door het donkere gat van het ^ïétro-stationnetje werden opgeslokt. Toen keek hij op heo kaartje, dat Armand Renaud hem op het laatste moment in de hand had geduwd, en hij schrok. ALFRED RENAUD (Dauner) Eerste komiek van de Folies Bergères RueParijs XlXe las hij. VAN DER HEIPEN H. Rijndijk 105, Leiden, Tel. 3405 Besprekingen 's avonds. 12b angez. MedJ VERDUISTERING VAN f. 60.000. De ex-bedrijfsleider veroordeeld tot een jaar. Gistermiddag deed de Alkmaarsche recht bank uitspraak in de zaak tegen W. N„ voorheen bedrijfsleider bij den houthandel Eecen te Alkmaar. N. had zich schuldig ge maakt aan verduisteringen en valschheid in geschrifte gedurende een aantal jaren, waarbij hij de firma Eecen in totaal voor ruim f. 59.000 benadeelde. De officier van justitie had tegen N., die volledig bekende, twee jaar gevangenisstraf gecischt, zonder aftrek van preventief. De rechtbank veroordeelde N. tot een jaar gevangenisstraf zonder aftrek. DE VERDUISTERING BIJ DE LANDSTORM TE ALKMAAR, De secretaris-propagandist van de Ge westelijke Landstorm-commissie (Verband Alkmaar) P. J. O., werd gisteren door de rechtbank te Alkmaar veroordeeld tot 2 j. gevangenisstraf wegens het opzettelijk zich wederrechtelijk toeëigenen van geldsommen welke hij ter beheer onder zich had alsmede het valschelljk opmaken en onderteekenen van kwitanties. Geëischt was eveneens 2 jaar. BRITSCH VLIEGTUIG VERBRAND. Een van de grootste toestellen van de Imperial Airways, de „Hengist" ls te Ka rachi geheel door brand vernield, terwijl het vliegtuig in de loods stond. De passa giers hadden het toestel reeds verlaten en ook de mall was er uit verwijderd. De oorzaak van den brand is niet bekend. DE POSTVLUCHTEN. De Rietvink is gisteren op de uitreis te Bandoeng geland. De „Perkoetoet" is uit Indië komend om 4.12 uur gistermiddag op Schiphol geland. DE BELANGSTELLING OP YPENBURG. In den loop van deze week wordt op 't vliegveld Ypenburg de honderdduizendste bezoeker verwacht. Hem zal door het be stuur van het vliegveld een bronzen leg penning worden aangeboden en door de k. L. M. een rondvlucht. 2305 (Ingez. Med.) GEBOREN. Freddy z. van J. Wijshake en F. Lemmens Allda Wilhelmina Catharina d. van S. P. Mooren en G. J, Verklei] Hendriksje Lena Johanna d. van W. M. Rljnardus en M. F. J. Vinkestein Gerrit Hendrik, z. van W. Kooreman en W. de Best. Willem, Z. van J de Roode en J. Jeltlng Arle, Z. van G. C. Naves en W. C. War- r.aar Jacoba Maria Monica, D. van N. Ph. v. Leeuwen en J. W. Smit Petro- nella Maria Ludwina, D. van N. Ph. van Leeuwen en J. W. Smit Adam Cornells, Z. van A. Lagendijk en A. v. Os Johan nes, Z. van J. Piatteel en E. Slingerland Jacobus Petrus Maria, Z. van W. J. van Leeuwen en M. de Boer Jacomlna, D. van F. Penseel en K. Riethoven Jo hannes Pieter, Z. van W. F. de Wolf en P v. d. Laan Willem Jacobus, Z. van W. Brussee en E. Verhaar Cornells Ni- colaas Theodorus, Z. van J. P. v. Dijk en G. Jongbloed Bastiaan, Z. van J. Plug en M. Cramer Johannes Adrianus, Z. van P. J. Smulders en A. P Vermeulen Engeltje, D. van W. L. Talie en E. Cooli man Gerrit, Z. van D. Hortensius en L. Loeve Hendrika Maaike Arnoldina, D. van D. Opgelder en L. Letteboer Jeanne Cornelia Gerarda, D. van G. H. Peters en M B. v. d. Brekel PletemeUa, D. van P. L. Hage en A. H. Hartog Simon, Z. van J. Zaalberg en J. M. v. d. Vlist. ONDERTROUWD. J. v. Veen jm. 22 jaar en J C. H. v. Eg- mond, jd. 21 jaar; J. SUngerland jm. 23 jaar en J. Smit Jd. 20 jaar J. J. Barendse jm. 22 jaar en W. J. Landesbergen jd. 22 jaar; A. ter Haar jm. 29 jaar en J. C. Oolla jd. 25 jaar J. den Os, jm. 24 jaar en C. Boers Jd. 22 jaar H. J. v. Staten jm. 29 jaar en J. Klenjet Jd. 23 jaar A. I. van Nleuwenhoven jm. 24 jaar en A. C. M. Koning jd. 23 jaar A. Slegtenhorst Jm. 25 jaar en G. M. Broers jd. 18 jaar W. Kop jm. 26 jaar en E. Beij jd. 26 jaar. GEHUWD: W. Th. Lamboo jm. en M. de Haas jd. - H. Montagne jm. en M. Turenhout jd. J. Tromp Wedn. en C. Hagen jd. C. v. d. Weljden jm. en L. v. d. Berg jd. OVERLEDEN. A. DooveBrouwer, Vr. 70 j. T. W. v. Lldth de Jeude, ongeh. M., 84 j. M. C. v. Velzen, Dr. 5 weken. GEVESTIGD. M. C. Hanenburgv. Beemdelust, Cele- besstraat 18 H. Bezaan, koopman, Vrou- wensteeg 8a J. BoolJ. dienstbode, de L. de Kanterstraat 1 J. Colpa, koekbakker Oude Rijn 102: J. v. d. Elkhofff en fam. koopman Pr. Hendrikstraat 3 M. R. Elburg, dienstbode, Nieuwe Mare 23 W. F. Flaman en fam., koopman, Zijlsingel 20 C. Goudkamp Oude Rijn 102 A. Heesterman, naaister, Julianastraat 2a L. RosenbergHoogendoom, Spleghelstraat 18a J. M. C. Jcmgmans en fam. banket bakker, Fr. v. Mlerlsstr. 34a C. M. v. Klnts, dienstbode, H. Rijndijk 106 P. v. Klink dienstbode, Aalmarkt 12 K. Knot- ter en fam.. verwarmlngstechn., Zoeterw.- weg 78 S. V. d. Kwast en fam., verfhan delaar, Jan Vossensbeeg 43 Th. v. d. Lely dienstbode. Rijnsb.weg 31b W. H. Len- sdnk, verpleegster, Rijnsb.weg 48 P. E. v. d. Linden, Lorentzkade 17 A. Keijzer Llndenburg, Langebrug 77 T. Luurssen en fam., verpleger, Coorrihertstraat 14 J. M. MensMangold, Haarlemmerstr. 53 G. M. Minke, dienstbode, Bronkhorststr, 14 D. I. Nuttall, zendeling, J, v. Qoyen- kade 10 M. F. Ouwerkerk, fabr. arb„ Koolpark 6 A. Por tongen, verpleegster, Witte Singel 27 V. A. G. M. v. d. Putten, volontair, Rijnsb.weg 10 H. N. Rijnsbur ger, dienstbode, Warmonderw. 51 A. J. C. E. Schoenmakers, Lorentzkade 17 L. Verheljen, Morschweg 75a M. Vermulm huishoudster, Noordeinde 44 C. G. J. Versteeg, Pr. Hendrikpl. 2 A. C. Vlam, verpleegster, Nachtegaallaan 15 F. G. W. Voorham en fam., handelsreiziger, Mare- dijk 89f S. Witte, verpleegster. Schelpen kade 59a. VERTROKKEN. twaalf ballons nemen deel aan den gordon-bennett-wedstrijd. De Belgische Aeroclub heeft medegedeeld, dat twaalf luchtballons zijn ingeschreven voor den Gordon-Bennett wedstrijd van dit Jaar. Hiervan zijn twee Franschen, drie Dultschers, drie Belgen, drie Polen en een Zwitse:., Wed. E. v. d. Meijdenv. d. Ark, n. Rot terdam. Bruinstraat 97b A. P. v. d. Berg, Leiderdorp, Br die Bruynestr. 20 H. J. M. ten Beige, n. Den Haag, de Mlldestraat 29 M. Bink en fam., n Voorburg, v. d. We teringelaan 264 C. KlelnhoutBrouwer, n. Den Haag, RljswUkschestr. 123 T. v. Dijk, n. Bilthoven, Paltzerweg 56 C. B. H. Hakkers, n. Amsterdam, Tolstraat 192 in J. Hanenburg en fam., n. Amsterdam, Tldorestraat 11 III B G v. Hemert, n. Amsterdam, Tllanusstraat 59 Wed. J. C. S. v d. BergHoogewerff, n. Naarden, Gr. W. de Oudelaan 42 Wed. M. Lamboode Jong, n. Oegstgeest, Rh IJ ng .straatweg 4U M. L. H. Hooken, n. Den Haag, Geest 30 J. J. H. Könlg. n. Amsterdam, Breedeweg 42 n J. Kriek, Oegstgeest, Rhljngstraat. weg 40 J. A. Lanz, n. Karlskoga Zweden, BoforshoteU C. v. d. Lelie, n. A'dam, Andoornstraat 6 AA. Lepelaar, Nw. Amsterd.straatweg 448 T. H. Lie en fam., Amsterdam, Bromkhorststraat 38 m J. G. M. Louwrlsr. n. Rotterdam, Coolslngel 117 M. v. d. Maas, n. Oegstgeest, War monderw. 20 C. A S. M. Martens en fam. n. Den Haag, J v. Stolberglaan 73 L. A. Nottbusch, n. Gelsenktrehen, Foensgenstr. VOOR WOENSDAG 2 JUNI. Hilversum I, 1875 M. - NCRV-Ultzending 6.307.00: Onderwijsfonds voor de Scheepvaart 8.00: Schriftlezing, medi tatie, gewijde muziek (Gr.pl.) 8.30: Gramofoonplaten 9.30: Gelukwenschen 9.45: Gramofoonmuziek 10.30: Mor gendienst 11.00: Alt-mezzo en plano 12.00: Berichten 12.15: Gramofoonmuz. 12.30: Kwintetconcert 2.00: Gramo- foonpl. 2.30: Voor jeugdige postzegel verzamelaars 3.00: Het Haagsche Trio 400: Orgelspel 4.45: Felicitaties 5.00 Kinderuur 6.00: Gramofoonmuziek 6.30: Causerie over het aanvaringsregle ment en stoommachines 7.00: Berichten 7.15: Landbouwpraatje 7.35: Causerie „Waarom zoeken wij eigenlijk?" 7.50: Gramofoonmuz. 8.00: Berichten ANP. Herh. S.O.S.-Ber. 8.15: Arnhemsche Or kestvereniging 9.00: Causerie over sociale zorg 9.30: Vervolg concert (Om 9.55: Berichten ANP.) 10.30: Gramofoon platen 10.40 Sportpraatje 11.0012.00 Gramofoonpl. Hierna Schriftlezing. Hilversum II, 301 M. VARA-Uitzending - 10.00—10.20 voorm. en 7.30—8.00 VPRO 8 00: Gramofoonmuziek 8.06: „Zomer- oogst", causerie 8.10: Gramofoonmuziek 9.30: „Onze keuken", causerie 10.00: Morgenwijding 10.20: „Melody Circle", boekbespreking en gramofoonmuz. - 12.00: „De Flierefluiters" en soliist 12.45: Gra mofoonmuziek 1.001.45: „Fantasia" 2.00: Gramofoonmuziek 2.30: Voor de Vrouw 3.00: Voor de kinderen 5.30: Gramofoonmuziek 6.00Orgelspel 6.30: Gramofoonmuz. 7.00: Zang 7.30: Onze geestelijke verscheidenheid", cau serie 8.05: Herh. S.O.S.-Berichten 8.07: Berichten ANP.. VARA-Varia 8.15: Prijsvraag „Gramofoonplaat of werkelijk heid?" 9.00: „Fantasia" 9.30: Zang 10.00: Berichten ANP. 10.05: VARA- Groot-orkest en solist 11.00: Gramo foonmuziek 11.15: Orgelspel 11.45 12.00: Gramofoonmuziek. Droitwich, 1500 M. 11.05: Orgelspel 11.3511.50: Gramofoonmuziek 12.05: BBC-Welsch orkest en solist 1.05: Co ventry Hippodrome Orkest 1.50—2.20: Gramofoonmuziek 3.05: Sportreportage 3.30: Pianovoordracht 4.00: Gramo foonmuziek 4.20: Vesper 5.10: BBC- Welsch-Septet 5.35: BBC-Dansorkest 6.20: Berichten 6.40: Fransche causerie 7.00: Sportreportage (Gr.pl.) 7.10: BBC-Harmonie-orkest 7.40: Muzikale causerie 8.10: Louis Levy's Film-orkest - 835: BBC-Symphonle-orkest 9.30: Be richten 9.50: Vervolg concert 10.40: Cabaret 11.20: Bram Martin's Band 11.5012.20: Jazzmuziek (Gr.pl.). Radio Paris, 1648 M. 7.10 en 8.20: Gra mofoonmuziek 12.20: Visclano-orkest en zang 2.20: Gramofoonmuz. 3.20: Zang 3.35: Gramofoonpl. 4 50: Pianovoor dracht 5.50: Zang 6.05: Cellovoor dracht 8.35: Zang 8.50: Omroeporkest, Noyon-koor en solisten 10.50: Gramo foonmuziek. Keulen, 456 M. 6.50: Westdultsch Ka merorkest 8.50: SA-Orkest 9.50: Gra mofoonmuziek 12.20: Militair orkest I.35: Omroepkleinorkest 2.35: Omroep- schrammel-ensemble 4.50: Omroep kleinorkest en solisten 6 40: Keulsche Orkestvereeniglng 8.30: Volksmuziek II.2012.20: Hans Bund's orkest. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20: Gramofoonmuz. 12.50: Klelnorkest I.30: Omroepdansorkest 1.502.20: Gra mofoonmuziek 6.20: Kamermuziek 6 45Gramofoonplaten 7.00: Vervolg kamermuziek 7.35: Gramofoonplaten 8.20: Het Pertls Zigeunerorkest en komi sche voordracht 9.20: Omroeporkest 10.3011.20: Gramofoonmuziek. 484 M.: 12.20: Gramofoonplaten 12.50: Omroepdansorkest 1.30: Klelnorkest 1 502.20: Gramofoonplaten 5.25: Cle- mor and hls Lucky Stars 6.50: Cello voordracht 8.20: Omroepsymphonle-orl:. 9.20: Gramofoonmuz. 9.35: Vervolg concert 10 3011.20: Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.20: Zang 8.50: Omroep-Amusementsorkest 9.35 Schupo-orkest 10.20: Berichten 10.50: Pianovoordracht 11.05: Weerbericht II.2012.20: Hans Bund's orkest. GEM. RADIO DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 2 Mei. Ie programma: lederen dag van 824 uur: AVRO. VARA, enz. 2e programma: lederen dag van 824 uur: KRO. NCRV. enz 3e programma: 8.00 Keulen 10.20 diversen 11 05 London Reg. 12.35 Brus sel VI. 13.35 Keulen 15.20 Parijs R. 15.35 London Reg. 16.50 Keulen 18.20 London Reg 19.20 diversen 19.50 Lon don Reg. 20.35 Keulen 22.20 Brussel VI. 22.40 Keulen 23.20 Berlijn of div. 4e programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 diversen 10.35 Droitwich 14.25 London Reg 15.05 Droitwich 18.20 diversen 18.45 Brussel VI. 19.00 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 18 Raden S M. Oetarjo, n. N O. Indië J. M. Bank—Ouwerkerk, n. Woubrugge, Hoofdstr. E. D. Plgulliet en famn. Zoelen, Dorpsstraat 112 K. L. Que, naar Ambon N.O.I. B. J. Rethmeijer. Oegst geest, Spaargarenstraat 40 J. W. Schet ter, n. Rijswijk Z.H., Julianastraat 10 H. SI egt en flam. n. Laren N.H., v. Wulpenln. 14 D. Sloterdijk, n. Amsterdam, Haar lemmerweg C. 319 H. C. Spierenburg en fam., n. Scest, v. Lenneplaan 41 H. C. P. v. d. Steen en fam., n. Den Haag, Numspcetlaan 315 P. J. Verplancke en fam., n. Den Haag, Schlmmelw. 495 A. H. Waasenaar, n. Wassenaar, Lange Kerk- d&m 54 G. v. d. Wegen en fam., n. Be verwijk, AcariÈaiaam 52, 3—3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 11