(flDSCH DAGBLAD - Sportblad Ikandag 31 Mei 1937 UIT NIEUWVEEN. jjeuTveen II speelde op eigen terrein om uithoorn II en verloor met niet min- dan 70- jlfHENSCHE BOYS—TREKVOGELS 1 D( Alphensche Boys speelden voor de -O petitie D.I.O.C. van den Haarl. Voetbal- jjjd haar eersten degradatiewedstrijd te- t. Trekvogels Boskoop. ZIJ wonnen met 1-1- [0DSCH STUDENTEN-ELFTAL—S. D. O. Voor dezen hedenavond te spelen wed- pijd op het N.B.L.O.-terreln komen de ltsdenten os. met de Gebr. Gentis en Sooreman. S.D.O. komt uit als volgt: Doel: Heusden; achter: v. Stralen en C-oddijn; midden: Schippers, Kukler en ftaütermans; voor: De Roo, Mooten. Kool- joos, N. N. en Goddljn Jr. KORFBAL. Kederlandsche Korfbalbond. Blauw-Wit kampioen van Nederland. Uitslagen van gisteren. Kampioenschap van Nederland: Deetos— liauw Wit 14. Promotie- en Degradatie: Zuid-Holl. I: ÏBSAchilles 41. Zuid-Holl. n B: PhoenixRozenburg II i-8. Zuid-Holl. Ill A: HSiV ni—De Kweek M. Competitie: Overijsel I: AKCNaas 7—2. Koord I: NlcSpaTta 82: Rood Zwart -WWMD 6—7; VitesseWordt Kwiek 34. Zuid Holland n A: ReadyHet Zuiden II —0. Zuid Holland II B: SpangenOns Eiber- est H 25. Om den Zilveren Korf: Sportlef—DKC W. Buiten de competitie: NOord Brabant lelderland 45. Overzicht. Ook ditmaal is Blauw Wit er in geslaagd katos in het zand te doen bijten, al dient luegd- de cijfers (41) geflatteerd zijn. Set all-.n ls er immers van een flink Imsterdamsch overwicht geen sprake, maar wendien waren het juist de Dordtenaren gedurende het eerste half uur den toon ungaven. Dat Blauw Wit desondanks met over- tljende cllfers won. dankt zij aan haar motere productiviteit die ook gisteren den wrslag gaf. Deetos. dat ook thans weer tij. Voordenberg en bovendien Monfrooy Jjte, stelde daartegenover een volkomen ffflls aan schotvaardigheid. al voegen we i er aan toe, dat het den roodwitten iele keeTen zeker niet mee zat. Door verre schoten van Huzlnga en A. Coco van Delwijnen verkreeg Blauw Wit het laatste kwartier der eerste helft een -0 voorsprong, welke nog voor de rust op eer handig dan fraaie wijze, door Wede- eljer tot 21 gereduceerd werd In de tweede helft waren het mej. de raaf en de Jong die den Amsterdamschen wrsprong op 4—1 brachten, waarbij het «f. Door deze zege heeft Blauw Wit dus voor tweede keer in de laatste vijf laar be ar gelegd op het kampioenschap van Merland, een prestatie dus. waarop de sterdammers met recht trots mogen In. Mochten enkelen nog twijfelen aan het aoud van het eerste klasseschap van aks. doordat nog een protest hangende en de mogelijkheid kon bestaan, dat Miles Fluks' puntenaantal zou kunnen Ttnaren, thans is dit laatste uitgesloten, ingezien HBS. Ob eigen terrein met 41 anche nam op de Indertijd aan de tot geleden 64 nederlaag. In de competitie hadden zoowel Wordt hek als W.W.M.D. In het Noorden moeite dl staande te houden tegen Rood Zwart i-7) en Vitesse 1341. Sparta verloor (nieuw, thans met 82 van Nic. D.K.C werd ln de demi-finale van de idstrijden om den Zilveren Korf door feortief uitgeschakeld (74). WIELRENNEN. Van Amsterdam boekt nieuwe successen. Hij wint de ronden van Hoensbroek en Oss. FRAAIE SUCCESSEN VOOR DE VICUS ORIENTIS -ADSP. De Vlcus Orientis-adsp. hebben gisteren de adspiranten-seriewedstrljden van <u Amsterdamschen Korfbal Bond enkele laie successen behaald. Met niet minder in drie twaalftallen konden ze tenslotte slnemen aan dit uitgebreide tournooi. la afdeellne I wist het twaalftal onzer adgenooten vóór A'dam Zuid a en DD.V. den eersten prijs te behalen, terwijl het •team der Kooijeugd zulks deed ln afdee- te H. waar de B-ploeg van V O vóór Sids f beslag op den tweeden prils legde, ket twee 1ste en één tweeden prijs keer- ffl de zwartwïtten gisteren dus terug uit sterdam, een resultaat dat bewijst, dat tnergieke Koolclub zich voorlooplg nog it bezorgd behoeft te maken over de ktomst. ZEILEN. Idstrijden „braassemermeer". Gisteren hadden de openingswedstrijden 7: bovengenoemde vereeniging plaats. Behalve de zon was ditmaal ook de wind zeilers gunstig gezind, zoodat er een strijd kon worden geleverd. De deel- ,e viel, ondanks deze gunstige omstan- Nen, wel wat tegen. Velé zeilers gaven ,r de voorkeur aan een „vrijen" tusschen 't drukbezette wedstrijd door. Niettemin waren talrijke epen op het meer aanwezig, zoodat fehcel toch een fleurigen aanblik bood. deelname was feitelijk alleen bij de bogen voldoende, waardoor slechts in klasse tweemaal werd gestart. De deelnemende Draken zeilden boven- een verkeerde baan, zoodat beide en worden gediskwalificeerd. bitslagen luidden: inbogen, 1ste wedstrijd: 1. Saenden, ^Wlt 57; 2. Hollandia, C. v. Staveren J- Holland II. F. P. Bos 64; 4. Witte ,fc. Warring 4, I®M.2 klasse: 1. Jowie, Werninck, 35; 2. fb'laar. J. v. d. Meer 77. Itaag-wedstrljd1. Saenden. L. de Wit; JUandia, C. v. Staveren; 3. ..Holland f. Bos; 4. Kareklet, dr. v. Rijn. Van Amsterdam. Zaterdagmiddag werd onder enorme be langstelling er waren 7000 8000 toe schouwers de ronde van Hoensbroek verreden voor drie categorieën, waarvan ciie der profs en onafhankelljken begrijpe lijkerwijze de belangrijkste was. Het was de derde maal, dat deze wedstrijd verreden werd, maar nog nimmer was zulk een groot aantal renners van klasse bij eengebracht. Het uiterst fraaie weer had velen naar het terrein van den strijd ge lokt, ook al zal de felle zon anderzijds weer belangstellenden hebben thuis gehouden. Tot de groote populariteit, waarin deze ronde van Hoensbroek zich steeds mag verheugen, draagt de sportieve houding van burgemeester Martin niet weinig bij. Deze is toch eigenlijk de ziel van den wedstrijd. Bij de nieuwelingen, die 28 KM. moesten rijden, won de Eindhovenaar Jansen in den eindsprint, terwijl Van Tichelt uit Zundert bij de amateurs op dezelfde wijze de overwinning wist te behalen over een afstand van 56 KM. De wedstrijd der professionals en onaf- hankelijken had eveneens een spannend verloop. Aanvankelijk lag Stuyts aan den kop met Duerloo, Nuyten en Buuren, maar bij een enorme jacht, welke door 't groote veld der achtervolgers werd ingezet,, ver minderde den voorsprong. Van Amsterdam, die reeds verleden jaar zijn klasse ln Roer mond had bewezen en de vorige week de ronde van Gulpen won, demarreerde uit de groote groep. Hij zette door en slaagde er in zijn plaats te behouden, ondanks de jacht van heb geheele veld achter zich. Het einde kwam met 'n luid toegejuichte overwinning van den man uit Leiderdorp. Inderdaad mag zijn overwinning een bij zondere prestatie genoemd worden. De uitslagen luidden: Nieuwelingen (28 KM.): 1. Jansen (Eind hoven) tijd 44 min. 7 2/5 sec.; 2. Van der Dungen Valkenswaard) dezelfde tijd; 3. Van der Lee (Eindhoven) zelfde tijd. Amateurs '56 KM.): 1. Van Tichelt (Zundert) tijd 1 uur 25 min. 10 sec.; 2. Smits (Tegelen) zelfde tijd: 3. Demmenle (Rotterdam) zelfde tijd; 4 Baetsen (Hoens broek) zelfde tijd; 5. Hofman (Roermond) zelfde tijd. Beroepsrijders (90 KM.c 1. Van Amster dam (Nederland) tijd 2 uur 29 min. 42 sec: 2. Dictus (België) op 50 meter; 3. Derijck 'België) op 70 meter; 4. Duerloo (België); 5. W. Vroomen (Nederland); 6. Van Ginde- ren (Nederland); 7 Savelsberg (Neder land); 8. Leemans (België): 9. Huggen (Nederland); 10. Cllgnet (Nederland) allen zelfden tijd. Gisteren is onder zeer groote belang stelling de ronde van Oss verreden, welke over een traject van 28 KM. van Oss over Macharen. Mcegen, Haren. Bergen weer terug naar Oss voerde. Bij de nieuwelingen won de Eindhove naar Jansen eveneens winnaar van Hoensbroek - ditmaal ln den eindsprint. Bij de amateurs kwam Joossen als eerste bin nen, waarbij bij den Amsterdammer An- neese in den eindsprint klopte. BIJ de beroepslijders en onafhankelijken slaagde van Amsterdam er op prachtige wijze tn, zijn reeks overwinningen te be stendigen. Reeds in de vierde ronde was hij tezamen met Braspenning Jr. uitge- loopen en ln de laatste ronde liep van Amsterdam weer weg om tenslotte als eerste over de eindstreep te snellen. De Belg Dictus moest, evenals gisteren, met een tweede plaats genoegen nemen. De Nederlandsche Tour de France rijder Mid delkamp gaf reeds na de eerste ronde op. De uitslagen luidden: Nieuwelingen: 1. Jansen (Eindhoven). 1 uur 30 min. 33 sec.; 2. Saes (Weert)3 Van der Dungen (Valkenswaard). Amateurs: 1. Joossen (Breda), 2 uur 30 sec.; 2. Anneese (Amsterdam); 3. Moeke (Weesperkarspel)4, Kooper (Rotterdam); 5. Koekoek (Rotterdam). Beroepsrijders en onafhankelljken: 1. Van Amsterdam (Leiderdorp) 2 uur 23 m.; 2. Dictus (België); 3. Langerak (Scheve- ningen); 4, Boeyen (Oss); 5. Heeren (Breda); 6. Slllemans (België): 7. Van der Ree (Rotterdam): 8. Stuyts (Hoogerhelde) 9. Van der Stel (Amsterdam) en 10. Mar tens (Tilburg). stand op J. Schüller ,die de 60 K.M. reed in 1 uur 40 min. 47 sec. Tien B-klassers bonden den strijd aan over 45 K.M. C. Grosz won hier boven ver wachting op fraaie wijze, temeer daar hij in de laatste ronde nog met een lekke band reed. J. v. d. Leest bezette met een mooien tijd de tweede plaats en belooft veel voor deze competitie. M. Segaar gaat iedere week beter rijden en zal zich wel bij de leiders handhaven. B. Lodewijks daar entegen forceerde zich ln de eerste ronde dusdanig dat hij daarna met een inzin king kreeg te kampen. Wij zijn er van overtuigd, dat hij veel beter kan. F. v. d. Berg reed zeer goed en mag met de vijfde plaats tevreden zijn, terwijl C. Stafleu er eveneens beter Inkomt. C. Bierman reed thans eens een wedstrijd uit, terwijl Th. v. d. Holst er niets van terecht bracht. De uitslag was: 1. C. Grosz. 1 uur 16 rrin. 2 sec.; 2. J. v. d. Leest 1.16.24; 3. M. C. Segaar 1.17.07; 4. B. Lodewijks 1.17.28; 5. F. v. d. Berg 1.18.09; 6. C. Stafleu 1.21.40; 7. C. Bierman 1.24.36; 8. Th. v. d. Holst 1.30.02. Acht C-klassers reden 30 KM. W. Rijsbcr- gen wist dezen voor hem zeer moeilijken wedstrijd keurig te winnen. J. Bury en H. Holswilder deden slechts 1 seconde voor elkander onder en door het niet aantrek ken van een eindspurt verloor eerstge noemde zijn tweede plaats. Een verrassing was het, dat J. Laven zich vierde wist te plaatsen, terwijl J. Geenjaar zich met de vijfde plaats tevreden moest stellen. H. Noest viel zeer tegen, doch L. Bertram reed opmerkelijk beter dan VToeger. De uitslag was hier: 1. Wim Rijsbergen 42 min. 58 sec.; 2. H. Holswilder 43.44; 3. J. Bury 43.45; 4. J. Laven 43.57; 5. J. Geenjaar 44.39; 6. H. Noest 45.50; 7. L. Bertram 45.59; 8 G Marijt 1.3.01. A.s. Woensdagavond zal er wederom team worden gereden. LAWN-TENNIS. Tilden naar Noordwijk Op Zondag 4 Juli. Het bestuur van den Ned, L. T. E. heeft onderhandelingen geopend met Tilden over het spelen van een exhibitie-wedstrijd op den Zondag, welke aan de internationale kampioenschappen te Noordwijk vooraf gaat (4 Juli), een Zondag welke de laatste jaren steeds bestemd geweest is voor het spelen van exhibities. Tilden zal uit den aard der zaak niet tegen een amateur spelen. Dat ls ten eenenmale taboe. Hij zal een anderen prof als tegenstander hebben, misschien wel Waasdorp. Ook daaromtrent zijn de onder handelingen nog gaande. Tilden zal, na Wembley, waar hij deze week gespeeld beeft, hier en daar wedstrijden en exhibi ties spelen, met en zonder Cochet (hij heeft iiem ook te Bern en te Bazel geslagen), voorts als verslaggever van een Ameri- kaansch psrssyndlcaat Wimbledon .meema ken en dan even naai, .■Noordwijk over komen. „De Tei". om den davis-cup. Vereenigde Staten wint van Australië Te Forest Hills is Zaterdag voor de Davis- Cup de wedstrijd Ver. StatenAustralië begonnen. Dien dag waren de uitslagen: Budge (V.St.) si. Crawford (Australië) G-1, 63, 6—2; Grant (V.St.) sl. Bromwich (Australië) 62. 75, 6—1. Stand na den eersten dag 20 voor de Vereenigde Staten. De Australiër Quist was op het laatste moment vervangen door den jeugdigen speler Bromwich, die nog totaal geen rou tine in Davld-Cuptennls heeft. Quist voelde zich n.l. physiek minder goed, waardoor de kracht van het Austra lische team sterk leed. Gisteren werd het 30 voor Ver. Staten, waarmede dus het pleit reeds beslist is. Ver. Staten zal nu naar Engeland gaan om daar de interzonefinale te spelen. De uitslag was: Budge en Mako (V.St.) sl. Crawford en Mac Grath 7—5. 61. 86. de intern. kampioenschappen van frankrijk. NIEUW-SWIFT. C. Grosz zorgt voor een verrassing. Gistermorgen werd een tijdrace de tweede wedstrijd der zomercompetitie verreden. In de A-klasse namen slechts drie ren ners deel. waarvan W. v. Rooycn en K. de Haas door bandenpech werden uitgescha keld. Eerstgenoemde reed nog niim vier ronden mee en had toen 41 sec. achter Henkei wint van Austin in den eindstrijd. Zaterdag zijn te Parijs de volgende uit slagen verkregen; Dames enkelspel: Halve finale: mevrouw Mathieu sl. mej. Jedrzejowska 75, 75. Heeren enkelspel; Halve finale: Henkei sL Destremeau 6—1, 6—4, 6—3; Austin sl. Boussus 75, 63, 1—6. 63. Gisteren werden de finales gespeeld. In het heerenenkelspel won do Duitsche Da- visbekerspeler Henkei van zijn Engelschsn collega Austin op overtuigende wijze met 6—1, 6—4, 6—3 In dezen strijd, welke anderhalf uur duurde, bleek Henkei ln een uitstekenden vorm te zijn. Zijn slagen waren van een lustige zekerheid en een verscheidenheid, waartegen de Engelschman niet veel kon uitrichten. De service van den Dultscher liet nogal eens te wenschen over, evenals verschillende lobs, welke dooi te zacht slaan gemakkelijke smashes voor Austin werden. Het plaatsen van Henkei was zeer zuiver en hoewel Austin den titel niet zon der strijd aan zich voorbij zag gaan kon hij tegen het spel van Henkei niet op Bij de dames speelde mevi. Sperling te gen mevr. Mathieu. Het was een partij, welke nu niet bepaald op een hoog peil stond als gevolg van de voorzichtigheid, welke belde speelsters in hooge mate be trachtten. Niettemin won de Deensche speelster met 62, 6en daarmede voor de derde maal den titel. De Fransche kam pioene kwam hiermede voor den zesden keer in den eindstrijd van de internatio nale kampioenschappen, zonder den titel machtig te kunnen worden. CRICKET. nederlandsche cricketbond. Uitslagen. Ie klasse: V.V.V.V.R.A.; gewonnen door VH.A. mét 79 runs op de le innings; R. en W.V.O.C.: gewonnen door R. en W. met 107 runs op de eerste innings; H.D.VB H.C.C. II: gewonnen door H.C.C. II met 137 runs op de eerste innings; H.C.C. IHaar lem: gewonnen door H.C.C. I met 101 runs op de eerste innings. 2e klasse B: H.B.S. IIAjox: gewonnen door H.B.S. II met 105 runs op de eerste innings; H.C.C. IVQuick iH.): gew. door Quick met 35 runs; Quick 98, H.C.C. 63. 3e klSbse B: Quick II—L.C.C.. gewonnen door L.C.C. met 50 runs op de eerste Innings Aloysius Co'legeH.C.C. V: gew. door H.C.C. met 76 runs. H.C.C. 160, Aloysius 84 en 81 gevangen. T. Kantebeen werd daarna spoe» dig gebowld, dooh met F. van Es. die met 36 de score van Metsen (37) op den voet volgde en Jongeriheld (11), 1 vier en 1 zes, wees de telegraaf 123 voor 5 aan. Van de staart maakten Mloöh en v. Bovene elk 5 runs, terwijl de jeugdige Hagenaar en Rietbergen ook nog een duit in het zakje deden, zoodat de innings sloot op 141. Er waren 9 extra's, alleen bestaande uit wldes. J. Bos bowlde 845, J. Veen 210. terwijl Bijlstra en Menheer geen wickets konden inoasseeren. Quick hierop ingaande scoorde 92 runs. De lefthander Menheer met 32 was topsco rer en verder kwamen Vermeulen (12), Bos eveneens 12 en Mulder (11 not out) ln de dulbbele cijfers. De LeidBohe aanval was goed op dreef geweest. A. van Es, 632, was ditmaal zijn broer F. van Es, 432, de baas. Jan Hopp 015 L.C.C. won dus met 49 runs. Overzicht. Het ls gisteren een goede dag voor de Haagsdhe geweest, want Zoowel H.C.C. I aJls H.C.C. II wonnen zonder moeite, terwijl de tegenstanders en winnaars van verleden week, n.l. V.W. en V.O.C., sneuvelden. Haarlem bracht het niet verder dan 82 runs, waartegenover H.C.C. I op 183 voor 5 sloot. Een poging om er een overwinning met In nings van te maken, mislukte eohter daarna. In Schiedam scoorde H.C.C. II 240, H.D.V.S. slechts 103. Een verrassing was zonder twij fel de nederlaag van V.O.C. (74) tegen R. en W. (181) en de Rotterdammers hebben zelfs nog moeten vechten om aan een ln- nlngsnederlaaig te ontkomen. V.R-A. (146) won, dank zij Gierum (66 runs en 5 wickets voor 21) van V.V.V. (67). Tegen H.BJS. II is Ajax nauwelijks aan een inningsnederlaag ontkomen; een resul taat. dat ons eerlijk gezegd hard is tegen gevallen. Wij zouden eenerzijds de Haagsche overwinning normaal willen noemen, omdat zij werd verkregen door het uitgesproken beter batten der Hagenaars. Anderzijds waren er weer factoren in het spel, die er op wijzen, dat Ajax het met wat meer be leid en moed verder had kunnen brengen. Wij achten het in de eerste plaats niet juist, dat Ajax, den opgooi winnend1. H.B.S. naar de wickets stuurde. Het is ongetwijfeld een voordeel te weten waar men aan toe is en hoeveel runs men moot maken om te winnen, maar dat voordeel was tegen een sterk battingteam als H.B.S. problematisch en nog veel twijfelachtiger was de verwach ting van den Ajax-akipper, dat de tempe ratuur 's ochtends wat milder voor de bowlerij zou zijn dan "s middags. Toen aan vallen werd gekozen kon deze keus alleen zijn gevestigd op een kans om H.B.S. bij verrassing snel uit te krijgen en toen dit niet luktewas Ajax bij voorbaat een geslagen team. Onder invloed van de hooge Haagsche score na urenlang veldwerk ln een milde zomereehe hitte, viel weinig van het Leidsche batten te verwachten. Men was er niet bij. men speelde onvoorzichtig en ondoordacht en Ajax zat voor een schijn tje aan den kant. Dat het batten in de eer ste innings onder invloed stond van een urenlangen mosizasnen aanval blijkt wel heel duidelijk uit het feit, dat een slow- bowier als Bousauet. die in de tweede Ajax- innings naar alle kanten werd geranseld, in de eerste innings cijfers boekte als 7 voor 29 en hij kreeg bijna al die wickets op zijn naam na onvoorzichtige klappen, gevangen of gestampt. Het is jammer, dat de zaak gisteren zoo is geloapen. Als Ajax nu maar leering trekt uit het gebeurde en de hoof den koel houdt. L.C.C. trok met een jong elftal naar Den Haag en behaalde de tweede overwinning. In het Leidsche totaal van 142 hadden ouderen als Metsch (37)e F. van Es (36) en A. van Es (35). een belangrijk aandeel, maar ook een jongere als Jongheid (11) kwam in de dubbele cijfers en dat is een verheugend feit. hoopgevend voor de toe komst. De Leidsche aanval zoo hoorden wij was niet constant, maar erg wispel turig. De gebroeders Van Es kregen Quick dan toch maar voor 92 uit. Misschien juist door die verrassende wispelturigheid. h.b.s. II slaat ajax. Bijna met innings. De Hagenaars gingen het eerst naar de mat en zij zijn daar een paar uur gebleven, want. nadat Borsboore op 2 achter het wicket was gevangen, kreeg het batten vol komen de overhand cp de Leidsche bowlerij, zoodat de score van H.B.S. geleidelijk op liep tot 201. Mulder 60, Bousquet 42, Van Doorn 17, Van Rijn 16, Wiemans 31* en Sdholten 16. Het veldwerk van Ajax was matig geweest. Slechts een vang werd ge mist. zonder fatale gevolgen, want de Haag sche batsman verdween spoedig daarna. Het bowlen .van Ajax miste het verrassende element om de Hagenaars te puzzelen. Versteeg had met 549 de beste cijfers, Menting 479, Van Oudgaarden 165. Op het zeer hooge H.B.S.-totaal was slechts 1 bye. Ajax zat voor slechts 78 aan den kant, dank zij ln het wilde weg slaan op een siow- bowfler als Bousquet (720). Alleen Zwa nenburg (18), Janssen (27) en Den Holder (10) kwamen in de dubbele cijfers. Van Doorn 231, Bonsfcooan 120. Zooals gewoonlijk batte Ajax ln de foliow on beter. Met Dozy 26. Zwanenburg 10, Ver steeg 23, Van Breen 13, Boezeman 14 en Den Holder 21 werd het 130 voor 8, waardoor het derde punt was gered. Toch heeft het nog even gespannen, want toen de elfde man in kwaim, was er nog een run noodig, die H-B.S. echter cadeau gaf door een bal op mid-off te laten loopen en merkwaardig ge noeg gaf Wenting direct daarna een kans, die evenwel dbor de Hagenaars werd gemist. Van Doorn 328, Bousquet 3—69, Bors- boom 324. QUICK II—L. C. C. L. C. C. wint met 49 runs. Zonder de gebr. van Goor trok L.C.C naar Den Haag om Quick te bekampen, doch dank zij goede scores van enkele kopstuk ken werd een totaal van 141 runs verkre gen, dat aanzienlijk te hoog was voor de Quiok-menschen Metsch werd heteerst naar de wickets ge zonden en met Hopp als partner waren juist de dubbele cijfers op het bord, toen deze sneuvelde en vervangen werd door A. van Es. De score ging snel omhoog en eerst op 59 werd A. van Es in het veld goed uit- AJAX-JEUGD WINT VAN N.L.C.C. De Haagsche Jeugdcompetitie zijn de Ajax-jongeren Zaterdag met een overwin ning begonnen. Ajax scoorde eerst 74 runs, waarbij in het bijzonder te vermelden valt de keurige 33 van Goudswaard, die zich een veelbelovend batsman toonde. De rest kwam wel ls waar niet in de dubbele cij fers, maar alle Leidenaars maakten toch runs, zelfs de jongste van het gezelschap. Hans Gunning, die de voetsporen van een. vorige generatie Gunning zal gaan druk ken. Flemer nam 4 wickets voor gemiddeld 4 runs per stuk. Koch 4-33, Van de Griendt 1—6. De Leidsche aanval was daarna het Haagsche batten volkomen baas. N.L.C.C. bracht het tot 59 met alleen Meyer (13) In de dubbele cijfers. Van Oudgaarden 5—18, Versteeg 526. WATERPOLO. wedstrijden te boskoop. Zooals bekend houdt de zwemkring „Gouda" op Zaterdag 12 Juni as. zijn jaar- lijksche polotournooi in het Zuiderhad te Boskoop. De aanvang van deze wedstrijden is op 3 uur nam. gesteld. Het programma luidt als volgt: Afd. B: G.Z.C. 4—de Gouwe 2; A.Z.C. 3— S.Z. en PC. 3. Hierna de finale. Afd. A: G.Z.C. 1—Elfhoeven 1: A.Z.C. 1— de Gouwe. Hlema de eindstrijd. Vriendschappelijk: Boskoop 1G.Z.C. 3. PAARDENSPORT. SPRINGCONCOURS TE OEGSTGEEST. Zaterdagmiddag was door de Z.H. j'acht- vereenlging een springconcours georgani seerd op het mooie springterrein van den heer I. J. Sloos aan de Laan van Oud-Poel geest. Er was veel belangstelling. Het concours stond onder leiding van den heer mr. S. B. W. Graaf van Limburg Stirum. In tegenstelling met het vorige concours werd ditmaal eerst het zware parcours ge reden, leidende over 15 hindernissen tot een hoogte van 1.30 M. Hiervoor hadden ingeschreven 12 deel- nemers(sters). Het tweede, lichter parcours was vast gesteld op een hoogte van 1.10 M. Hiervoor waren 21 deelnemers (sters) ingeschreven. De uitslagen zijn als volgt: le springsconcoursle prijs „Gondole" van de Oranje Manége, bereden door mej. E. Paupit, 0 fouten, 1 min. 42 sec. 2e prijs „Cocktail", bereden door den heer Ph. Pander 7 fouten. 1 min. 46 sec. 3e prijs „Sportveld", bereden door den heer D. H. Pasman, 8 fouten. 1 min. 29 seconden. Eervolle vermelding verwierf „Bibi" be reden door den heer H. K. Michaëlis, 8 fouten, 1 min. 44 sec. 2e springconcours: le prijs „Ideal", be reden door den heer D. H. Pasman, 8 fou ten, 1 min. 35 sec. 2e prijs „Neckar", bereden door den heer J. H. W. Pasman, 8 fouten, 1 m. 41 sec. 3e prijs „Diana", bereden door den heer R. J. Wentges, 8 fouten, 1 min. 44 sec. 4e prijs „Paprika", bereden door den heer E. Ph. Elias. 11 fouten. 1 min. 51 sec. 5e prijs .Piola" van de Tattersall Manége 12 fouten. 1 m. 42 sec. Eervolle vermelding verwierf „Flirt", be reden door den heer A. H. J. Boeseken, 13 fouten. 1 m. 50 sec. Na afloop verzamelden allen zich ln „Het Witte Huis" waar de heer mr. S. B. W. Graaf van Limburg Stirum de prijzen uit reikte en o.m. woorden van dank en hulde bracht aan den heer I. J. Sloos voor de welwillendheid van het aan de Z. H. J. V, beschikbaarstellen van zijn, in zoo uitste kende conditie verkeerend springterrein. DRAVERIJEN OP WOUDESTEIN. Gisteren zijn op Woudestein draverijen gehouden. De uitslagen daarvan luidden: PrijzendraveriJ derde en vierde klasse, afstand 2000 meter om den Woudestein- prijs. 1. Achilles (2040 meter) eigenaar stal Hollandia, K.M.-tijd 1 min. 20 1/10 sec. 2. Zonnebloem 5 2020 meter) eigenaar J. de Vlieger, K.M.-tijd 1 min. 32 3/10 sec. Handdcap-heatdraverij eerste klasse, af stand 1640 meter, om den zoon van David Guyprijs: Eerste heat: 1. Axlee (1640 meter) eige naar Stoffel, K.M.-tijd 1 min. 23 3/10 sec. Tweede en beslissende heat: 1. Axlee (1640 meter) eigenaar Stoffel, K.M.-tijd 1 min. 25 1/5 sec. 2. Determination (1700 meter) eigenaar de Vlieger K.M. tijd 1 min. 22 1/5 sec. Handicapdraverij tweede en derde klasse, afstand 2000 meter om den Olymplaprijs 1. Vorst Wahnfried (2100 M.i eigenaar Kruithof, K.M.-tijd 1 min. 28 sec. 2. Zus Braun (2140 Meter) eigenaar*stal Valkeveen, K.M.-tijd 1 min. 26 3/10 sec. Handicapdraverij eerste klasse, afstand 2000 meter om den heerrijdersprijs: Walk over voor Hannover Busybody (2000 M.) eigenaar Good Luck. Kortebaan-handicapdraverij, afstand 700800 M. om den kortebaanprijs: Eerste serie: 1. Glossy Silk. 1 min. 2 4/5 sec.; tweede serie: 1. Welkom 1 min. 5 sec.; Derde serie 1. Johanna M. (1 m. 4 1/5 sec..: Beslissing: 1. Welkom (740 M.) eigenaar Kout, 1 min. 21/5 sec.; 2. Johanna M. (770 M.i eigenaar Vrijlandt; 3.Glossy Silk (780 M.) eigenaar Vrijlandt.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 15