De tennis-competitie Jaargang Maandag 31 Mei 1937 No. 21 HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN Quick Boys kampioen der Zaterdagmiddagcompetitie Leiden I kampioen vcm de Overgangsklasse A Leiden IS.I.O.D. I 35. Delft ICocktail I 26. Een gelijk spel tegen Rijnsb. Boys Foto Van Vliet. beide gevallen 3 lange sets kostte, in brandende zon doorzwoegd, alvorens een beslissing viel. De Gruyter en mej. Z. Stumpel verloren na een goede eerste set 651. de beide volgende 126, 68) van de heer Wayt en mevr. Jockin. Het feit, dat de Gruyter door een pijnlijke arm ge handicapt werd, is niet vreemd aan dezen uitslag. Ook Dros en mej. D. Vos (die ove rigens verdienstelijk voor mej. J. de Heer inviel) legden het loodje, tegen Boot en mej. James; ook na 3 sets (16, 63, 4—6). Met dat al was de stand 42 voor Delft geworden en de situatie geheel gewijzigd. Bepaald gunstig leek deze nu voor Leiden niet. De heeren toonden echter ook bij deze gelegenheid hun superioriteit over 't Delftsche dito duo. Dros en Ringrose won nen met goed spel zonder een oogenblik bedreigd te worden, met 60, 61 van Wayt en Boot. Zooals gezegd, alles hing van de laatste partij af. de damesdouble. Het typische i feit deed zich ook hierbij voor. dat over het algemeen het double-spel der Leidsche spelers beter „lag" dan de single. Wel werd de le set niet dan na veel moeite in dc wacht gesleept (86), wel stonden mej. Vos en mej. Stumpel in de volgende met 14 achter, om tot 54 op te halen en 2 matchpoints en vervolgens deze set te verliezen (57), maar in dc final set werd met vuur en fighting spirit doorgezet. Mej. Vos toonde zich vooral aan het net bedre ven, mej Stumpel verdedigde hardnekkig "t achterveld en met 63 moesten dc resp. Delftsche dames het veld ruimen. Bravo! Hiermede behaalde Leiden vrij onverwacht nog een gelijk spel. Eenzelfde draw, vol gende week tegen Sobri is reeds voldoende om van het kampioenschap van deze at- deeling verzekerd te zijn. De kampioensploeg van Leiden I; Van Vriesendorp; B. van Haaften, mevr. E. de Koster (aanvoerder), mej. A. B. Leiden verliest.... en is kampioen Er waren verscheidene wijzen, waarop Leiden gisteren kampioen kon worden. De meest prettige was ongetwijfeld geweest, door Siod te verslaan. Edoch, het vlotte niet met onze stadgenooten. Van Haaften liep hard en stapel en leidde met 63, 1—0 tegen de Haas. Daarna wist hij geen game meer te winnen en hij verloor met 3-6. 63, 60. Hesselink begon met een snelvuur van dropshots, waardoor niet zijn tegenstander, maar hijzelf er uit raakte. Tierie begon steeds grimmiger te spelen en won met 62. 64, zoodat S.I.O.D. met 3-0. leidde. Mevr. de Gruyter won, zooals gewoonlijk, haar enkelspel waardoor het 2-1 werd. Mej. Vriesendorp wist zich niet te verdedigen tegen het voortdurende ge- prik van mevr. Voorwinden. Toen de twee Eemengd-dubbelspelen ook door de Rotter dammers werden gewonnen, was de stand 5-1, zoodat Siod den wedstrijd had ge- tonnen, en zich daardoor handhaafde in it overgangsklasse. Tenslotte wist 't Leid sche heerendubbel Hesselinkde Koster 't ;teede punt voor Leiden te veroveren door met 2—6, 62, 62 van Dungelman en Tierie te win*en. Mevr. de Gruyter en mej. Vriesendorp maakten er daarn. 35 van coot eveneens te winnen. De teleurstelling in het Leidsche kamp tas groot. Later in den avond werd echter lellend dat Park Marlot van Game bad verloren, waardoor Leiden toch kampioen tas. De stand is nu gesp. gew. gel. verl. pnt. Leiden 5 4 0 1 8 Park Marlot 5 2 12 5 11. O. D 5 2 12 5 dame 5 1 ff 4 2 Mocli Park Marlot noch Siod kunnen totaal van 8 punten in den resteeren- isn wedstrijd behalen. Leiden mag nu pro motiewedstrijden spelen voor de eerste se. Reeds vele malen was Leiden l-.am- t'oen van de 3e en overgangsklasse. Tot- ■mg'oe is het in de 51-jarige historie van J' Leidsche nog nooit gelukt het eerste- Lasseschap te behalen. We wenschen de -oud; Leidsche" veel succes in haar pro motiewedstrijd. Leiden II—Delft II 4—4. Merkwaardige parallel met den wedstrijd Jan vorige week. tegen Siod III: ook nu «acht de laatste partij en ook nu de da mesdouble na een spannend en wisselend 'frloop de beslissing! Het begin was ove rlas veelbelovend genoeg. Dros (Leiden) "■h in een vlotte partij Wayt (Delft) te Vaan (7—5, 62). terwijl Ringrose, na een moeizame eerste set Boot (Delft) het vuur ijaan dc schenen legde (68, 63, 61). - stand 20 voor Leiden deed 't beste '''vachten. Edoch, het noodlot wilde an- In beide dames-enkelspelen toonden Delftsche dames haar meerderheid, Zoo- mej. James als mevr. Jockin bicken grooter vastheid en meer routine te links naar rechts hurkend: mej. M. C. GruyterBouwmeester; staande: H. J. de Moolenburgh, R. Hesselink. beschikken dan hun Leidsche tegenstand sters, resp. mej. D Vos en mej. L. Stum pel. De uitslagen luidden hier voor de le match: 61. 60; over de laatste 64, 62. Beide mixed-partijen die vervolgens werden gespeeld, brachten spanning te over. Getuige reeds het feit, dat het in Park Marlot III—Leiden III 3—5. Park Marlot onderging gisteren de eerste nederlaag in dit seizoen en dit stemt ons met des te meer genoegen, dat juist Leiden III er in slaagde om dit succes te behalen. De Leidsche dames kunnen op eenige goede partijen terugzien. Zoo gaf mej. Dros zich pas na drie uur spelen tegen mevr. Franken na een hardnekkigen strijd van drie sets over. Mevr. Franken verdiende weliswaar de overwinning, maar deze heeft toch aan een zijden draadj egehangen, daar mej. Dros in de eerste set bij den stand van 87 in haar voordeel in de volgende game 400 heeft gestaan, alzoo drie set points. Mej. Hesselink speelde een vlotte partij tegen mevr. Hofkes. die zij in twee sets wist te winnen. Het deed ons genoegen, dat wij over het i spel van de Leidsche dames ditmaal niet ontevreden konden zijn. Bij goede oefening kunnen zij beiden belangrijk sterker wor den. Mej. Dros toonde vechtlust te bezitten. Haar spel is nog wat te slap. Zij moet leeren forscher te slaan. Mej. Hesselink moet leeren een kans te benutten op bepaalde momenten, dat deze niet gemist mag worden. Zij probeert zoo nu en dan te forceeren. maar nog te veel op het onjuiste moment. Double faults in de mixed tegen de dame zijn fouten, die niet gemaakt mogen worden. Coebergh was weer geheel de oude. In een soepelen stijl won hij al z'n partijen, waarvan de heerendubbel nog de minst goede was. Park Marlot heeft door deze nederlaag het behalen van haar kampioenschap nog één week uit moeten stellen. Ofzijn hiervoor nog meer liefhebbers? Hieronder volgen de uitslagen: K. Hofkes verl. van H. Th. P. Coebergh 26, 16; J. Hermans verl. van G. Schcg- vinck 1—6. 6—1, 36; mevr. K. Franken sl. mej. E. Dros 119. 36, 63; mevr. R. Hofkes verl. van mej. E. Hesselink 36. 5—7; mevr. K. Hofkes en J. Vorstman verl. van mej. E. Hesselink en H. Th. P. Coebergh 36, 64, 46; mevr. K. Franken en K. Hofkes sl. mej. E. Dros en G. Schölvinck 62. 86; J. Vorstman en A. J. Dijxhoorn verl. van H. Th. P. Coebergh en G. Schöl vinck 46, 1012; mevr. K. Franken en mej. D. Vrins slaan mej. E. Dros en mej. E. Hesselink 62, 46, 6—3. RacketiersLeiden IV 17. Alweer een stapje nader tot het kam pioenschap. En ook nu weer, evenals vorige week. verdiend. In dezen wedstrijd moest Leiden IV zich meer inspannen dan zij tot nu toe heeft moeten doen. Ook thans was het spel der dames in orde. Vooral mej. van Tonderen speelde haar enkelspel zeer goed. De heerendubbel was het hoogtepunt. De combinatie geraakt zoo langzamerhand heel goed ingespeeld. Helaas moest Binkhorst de overwinning aan zijn tegenstander laten na een goeden wedstrijd. Nog wat meer wedstrijd-routine en de moeilijke momenten zullen makkelij ker overwonnen wordéh. Van Ballegoijen de Jong ondervond wat meer tegenstand dan gewoonlijk en redde zich van een drie-sets partij, door zich door drie sets-points vóór de tegenpartij, heen te worstelen. In de damesdubbel en de mixed-partij blonk mej. van der Haar uit en redde vele critieke momenten. Volgende week alle registers open tegen Sobri! De uitslagen zijn: Mej. v. d. Haarmej. Hageraads 63, 61; mej. v. Tonderenmej. de Jongh 61, LAWNTENNIS: Leiden I en Cocktail zijn kampioen. Komt Tilden naar Noord wijk? VOETBAL: Quick Boys kampioen Zater dagmiddagcompetitie L.V.B. L.D.W.S. in den beslissingswedstrijd tegen Tonegido met 32 geslagen. Bakhuys, Caldenhove en Smit in de West-Europeesche ploeg. Nederland en het wereldkampioen schap; een thuiswedstrijd tegen Luxem burg en een uitwedstrijd tegen België. KORFBAL: Blauw Wit kampioen van Nederland. WIELRENNEN: Fraaie successen van Van Amsterdam. DAMMEN: Springer leidt met 4Z tegen Raichenbach. 60; v. Ballegoyen de JongBall 62, 75; Binkhorstvan den Broek 36, 79; mej. v. d. Haar en mej. v. Tonderenmej. Hageraads en mej. Swindels 64, 63; v. Ballegoyen de Jong en BinkhorstBall en v. d. Broek 61, 63; v. Ballegoyen de Jong en mej. v. d. HaarBall en mej. de Jongh 63, 61; Binkhorst en mej. v. Tonderen— Palfenier en mej. Swindels 63, 63. Cocktail I kampioen. Na een slecht competitie-begin heeft het eerste team van Cocktail zich nog tijdig weten te herstellen en gisteren werd de kroon op het werk gezet door de gevaar lijkste tegenstander in eigen home met 62 te verslaan. Twee jaar achter elkaar is Cocktail 1 reeds gepromoveerd en nu weer kampioen van haar afdeeling met slechts één verloren en één gelijk gespeel den wedstrijd, het is zeer zeker een uitste kend resultaat. Daarbij dient nog in aan merking genomen te worden, dat er voor de beide Go's door examen-zorgen van training niet veel terecht kon komen. Met goed vertrouwen kan het eerste team de toekomst tegemoet zien. Foto Van Vliet. Zittend (v. 1. n. r.): Y. de Wilt (aanvoerder), L. van Duin en A. C. Remmelswaal. Knielend: P. Barnhoorn, K. van Duyven- bode, H. Barnhoorn. Staande: P. M. v. d. Berg, voors. Q. B„ Jac. van Rijn, D. Stavleu, G. Pluimgraafi, B. van Duyvenbodc, A. Meyvogel, C. van der Plas, N. van der Boon, Caro (bestuurslid L. V. B.), J. de Jongen den heer Steenhauer (voorz. L.V.B. Eindelijk is dan, na een veelszin.) bewo gen competitie het pleit in de Zaterdag middagcompetitie, ten gunste van Quick Boys beslist. De kampioenen konden het in den wedstrijd tegen het in degradatie gevaar verkeerende Rijnsburgsche Boys niet verder brengen dan een gelijk spel, waaraan beide ploegen net genoeg hadden. Quick Boys om kampioen te worden en Rijnsb. Boys om nog net gelijk in punten- aantal te komen met de drie laagstge- plaatsten in de eerste klasse der Zaterdag competitie. Met nog één thuiswedstrijd voor de boeg hebben de Rijnsburgers slechts één punt noodig om definitief buiten schot te zijn. Het is anders wel een fraaie pres tatie van de geel-zwarte Boys om uit de twee wedstrijden tegen de beide sterksten uit de afdeelingen drie punten te halen. Immers verleden week werd A. R. C. met een 21 nederlaag naar Alphen terugge zonden en nu werd aan Quick Boys weer een puntje ontfutseld,. Verliezen de Rijns burgers echter de volgende week. dan zul len vier ploegen uit de afdeeling kunnen beginnen aan een extra competitie om uit te maken wie er degradeert. Het kan dan wel Augustus worden voordat deze ploegen definitief uitgevoetbald zijn Het is wel een opmerkelijk feit dat Quick Boys is deze competitie niet eenmaal in een uitwedstrijd verloren heeft, terwijl zij thuis éénmaal verloren en twee maal gelijk speelde. Alleen Terleedc komt de eer toe de nu kampioenen een nederlaag toegebracht te hebben. Zoo is aan eindelijk na eenige jaren ach tereen te Alphen gevallen te zijn (wat meestal in den laatsten wedstrijd pas be slist werd) het kampioenschap weer eens te Katwijk gevallen. Ook wij voegen onze gelukwenschen bij de vele die Quick Boys ai bereikt hebben. Het kampioenselftal bestond uit: Doel; L. van Duyn. Achter: Y. de Wilt (aanv.) en A. C. Rem melswaal. Midden: P. Barnhoorn, Kr. van Duyven- bodo en H. Barnhoorn. Voor: Jac .van Rijn, G. Pluimgraaff. Jan van Rijn, C. Termeer en J. de Jong. Verder hebben steeds als reserves gefun geerd en medegespeeld (oa. j.l. Zaterdag): N. v. d. Boon. A. Meyvogel en J. Pluim graaff. terwijl de midhalf B. v. Duyven- bode de laatste wedstrijden wegens een blessure vervangen diende te worden. Over den wedstrijd zelve kan het vol gende gemeld worden: De gastheeren hebben het eerst 't wind- voordeel en het nadeel van de laagstaan de zon. Een mooie wedstrijd Is het niet ge worden. daarvoor stond er te veel op het spel. Na een half uur spelen weet van der Boon voor Quick Boys te doelpunten, maar uit een keurigen aanval der Rijnsburgers wordt op fraaie wijze nog voor de rust gelijk gemaakt. Inmiddels is de midhalf van Rijnsb. Boys uitgevallen en vervan gen. Rust 11. Na de pauze is het een bijna onafgebro ken belegering geweest van het Rijnsburg sche doel maar de blauw-witte voorhoede knoeide zóó hopeloos dat van de legio kan sen er niet één benut werd. De gasthee ren verdedigden met man en macht, en al leen tegen het einde kwamen zij wat meer in den aanval, maar de 1—1 stand is toch voortdurend In gevaar geweest voor Rijns burg en het was vooral voor de gastheeren een ware uitkomst toen de heer v. d. Nat het einde aankondigde met onverander- den stand, waarmee de gastheeren meer dan tevreden mochten zijn Na afloop werden de spelers en het be stuur door den heer Steenhauer, voorzit ter van den Leidschen Voetbalbond, die met den secr.-penningm., de heer Caro, en het bestuurslid Brokaar mede aanwezig was. op hartelijke wijze toegesproken en gelukgewenscht. Spr. zeide verheugd te zijn dat ook Quick Boys weer eens kampioen is geworden. Spr. roemde de uitstekende verstandhouding, die er ook in den laat sten wedstrijd geheerscht heeft, en noemde dezen wedstrijd een goede propaganda voor de mooie voetbalsport en wekte de spelers op. op den ingeslagen weg voort te gaan. De voorzitter van Quick Boys, de heer P. M. van den Berg, dankte den heer Steen hauer voor zijn woorden.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 13