BINNENLAND LEIDSCH DAGBLAD - Derde BEad Maandag 31 Mei 1)37 De regeeringspersdienst meldt H. M. de Koningin heeft Zaterdagmid dag te drie uur ten paleize Huis ten Bosch, ter conferentie ontvangen den minister van staat dr. H. Colyn. Congres centrale bond P.T.T.-personeel. TV H fViliin bïi TTnninain aen mond van den heer Voorthuysen: ut. n. voiijn dij ae ivoningiri. Hallo hallo verkemiers Eerst de Jam. boiee-Yell'. De verkenners-zyn paraat. Onmiddellijk antwoorden zij. Dan volgt het Jamboree liedje van Hopman Schaap. Zacht zet de muziek in. Even later vallen de padvinders in. Frisch, vrooiyk. vlot, kinken de woorden door de studio. Kent u dit liedje, dat, be halve in de Fransche en Engelsche taal, ock al in diverse andere landen is ver taald? Hier volgt het eerste couplet met refrein In één, negen, drie, zeven, dan zal Je [wat beleven. Dan komt de Jamboree ln Nederland. Dan staat uit alle landen van alle [ras en standen Dc jeugd van blank en bruin hier [hand ln hand. Dan zingen scouts uit Labrador, Japan [en Alkmaar, Op Nederlandsch grondgebied, heel [vrooiyk met elkaat, Jamboree, Jamboree, J. A. M. B. O. R. E. E. Jamboree, Jamboree, wy zyn verkenner van B. P. Besprekingen over de tariefs verlagingen. In de slotzitting te Vlissingen van 't con gres van den centralen bond van Neder landsch post- telegraaf- en telefoonperso neel (C.B.P.T.T.) werden, op voorstel der afdeeling 's-Gravenhage, nadat de heer D. Stoffels, redacteur van het bondsorgaan, hieromtrent het standpunt van het bonds- bestuur had medegedeeld, verschillende door de bedrijfsleiding der P.T.T. toege paste bezuinigingen, rationalisatie-maat regelen en versoberingen der dienst- en aroeidsvoorwaarden besproken, waardoor het personeel veelal onder moeliyke om standigheden zyn werkzaamheden moet verrichten. De wenscheiykheid van biliyke tarieven voor handel, landbouw nyverheid, scheep- en luchtvaart, alsmede voor particulieren wordt ook door het personeel terdege begrepen en waar mogelij k ondersteund, omdat deze de werkgelegenneid verruimen en de verkeers- mogeiykheden gemakkeiyker onder het be reik van het publiek te brengen. De steeds ruimer geraamde bedrijfswinst, de subsidies van het P.T.T.-bedryf voor de Indië-postvluchten, de reeks tariefsverla gingen, die reeds plaats vonden, kunnen evenwel naar de meening van het congres slechts gevolgd worden door invoering van het z.g. stuiversport voor interlocale brie ven, wanneer tevens een einde komt aan de onderbetaling van het personeel. Zeven- tot achtduizend losse contract werkers by P.T.T. met lage loonen en wei nig of geen vooruitzichten vormen circa een derae deel van het totale personeel. Onder het overige twee-derde deel van het P.T.T.-personeel leven verschillende gewet tigde wenschen. Biyft het personeel zoo stiefmoederiyk bedeeld, als dit by de post het geval is, dan zal na de tariefsverlaging de verbetering van de personeelpositie op nieuw worden vertraagd, aangezien na ta riefsverlaging weer het bezwaar geldt, dat eerst de verminderde inkomsten moeten worden ingehaald. Een verlaging van het port van zes op vyf cerrt zou op zich zelf. naar de minister van binnenlandsche zaken 24 November 1936 in de Tweede Kamer mededeelde, aan het P.T.T.-bedryf twee millioen gulden per jaar kosten. Invoering van het stuiversport, alsmede tegemoetkoming aan de wenschen van het personeel kan echter ongetwyfeld plaats vinden, wanneer de Nederlandsche staat, nu de ryksmiddelen uit de gewone bronnen weer belangrijk ruimer vloeien, niet langer beslag legt op extra-winst, van acht en een half millioen gulden, welke in werkelijk heid aan het P.T.T.-bedrijf toebehoort Deze vrijwillige extra-afdracht van het staatsbedrijf aan den Nederlandschen staat, steunt niet op een bindende wetteiyke ver plichting. By de samenstelling van de rijks- begrooting Is de staat hierop evenwel in de crisisjaren gaan rekenen, hetgeen uit bud getair oogpunt verklaarbaar is. Het zou echter tegenover het P.T.T.-bedrijf en zyn personeel niet billijk zijn als deze gegroeide usance-handeling onverkort werd besten digd. Wanneer door den staat desondanks geen algeheelen of gedeeltelijken afstand van de extra-bedrijfswinst zou worden gedaan, mag toch verwacht worden, daj, zal wor den ingezien, dat in elk geval dè loon- en arbeidsvoorwaarden van het personeel ver betering behoeven. Het congres van den C.B.P.T.T. heeft de verwachting uitgesproken, dat hiermede bij de samenstelling van de rüksbegrooting en van de P.T.T.-begrooting tevens rekening gehouden zal worden. De Jamboree komt. Een geslaagde Phohi-uitzending. (Van onzen G. P. D.-redacteur) „Nog enkele seconden jongens, er. dan beginner. De Jamboree-kampvuurleider commis saris Van Voorthuysen monstert voor de laatste maal het zangkoor van de afdeeling Utrecht dei Ned. Chr. Ver. van Padvinders cn de leden van groep 8 der N. C. V. P. De roode lamp is reeds aangegloeid.... Waar we zyn? In de Phohi-studio te Hilversum en we staan rond den. in het midden op- gestelden microfoon Daar piept de deur open, de omroeper, de heer L. G. Wybrands treedt binnen. Even later kondigt hy de speciaal voor Nederlandsch-Indië gearran geerde Jamboree-uitzending aan. Dan is men reeds begonnen. Het is nu 16.10 mi nuten. In Indië is het al weer lang avond. Daar zit nu een onbekende „men", vaders en moeders, broers en zusters van de reeds uit Indië vertrokken Jamboree-deelnemers, te luisteren. Reeds lang was het idee ge rezen om een speciale Jamboree-uitzending voor Ned.-Indië in elkaar te zetten. Baron C R. T. Krayenhoff, commissaris der af deeling Pers en Propaganda, had het cr a.1 eens over gehad en de omroeper der Phohi, zelf een oud-voortrekker, had er dadelyk lets in gezien. En de Utrechtsche Padvinders, welpen, verkenners en waterverkenners voelden cr eveneens veel voor. Zóó had de uitzending dan Zaterdagmiddag plaats, waarbij de heer J. v. d. Rovaart als leider van de zan gers fungeerde. De Indeeling van deze uit zending was origineel. Stel u voor: baron Krayenhoff is op verkenning uit om stof op te doen bij de diverse Jamboree-com- r.T 'rriten En nu is hi.i terecht gekomen bij den kampvuurleider. Deze noodigt hein uit eer vooroefening var de kampvuur- oeien'nter bij te won°n Net uurlij 1: slaat baron Krayenhofl dit niet "af Na de begroeting klinkt het forsch uit Gezongen met eerste en tweede stem, klinkt dit liedje zoo vrooiyk dat iedereen van de weeromstuit vroolijk gaat kyken. Natuurlyk blijft het daar niet by. Even later zyn 't de voortrekkers van de Baden Powell Stam. die met eigen muzikale be geleiding de Hollandsche tekst zingen van een Fransche canon: ,,De uil zat in de olmen. By 't vallen van den nacht, En over gindsche heuv'len. Antwoordt de koekoek zacht; Koekoek Twee Zuid-Afrikaansche kampvuur- liedjes volgen. In de controle-kamer der Phohi knikken de hoofden de maat mede. Ook hier tevreden gezichten. De uitzending wordt een succes. Muziek, liedjes, een praatje. Ook dit laat ste ontbreekt niet. Baron Krayenhoff ver- tolt een en ander over het voorbereidende Jamboree-werk, daarby mededeelende, dat men op Vogelenzang thans met man en macht in de weer is om alles op tyd in orde te hebben. Voorts deelt de Commis saris van de afdeeling Pers en Propaganda nog even mede, hoeveel deelnemers er uit elk land afzonderlijk te verwachten zyn. Hierna zingt het N.C.P.V.-koor onder lei ding van den heer van den Rovaart nog „De zwerver" van Ramshorst en „Ons eigen land" van Charles Heynen, twee leuke, vrooiyke wysjes, die dagen lang in de ooien blyven naklinken. Commissaris van Voorthuysen sluit de uitzending met een kort woord. Hy richt zich daarby speciaal tot de deelnemers an het Indische contingent. Daarby zegt lüj o.m. straks in de mooie duinvallei van Vogelenzang met zeer veel genoegen de kampvuurnummers van de Indische pad vinders te zullen aankondigen. „Ik ben eivan overtuigd", aldus spr., „dat ze goed zullen zijn". Even valt er een stilte in de studio. Dan wordt door het N. C. V. P- soor het Wilhelmus ingezet, waarmede de uitzending, die ongeveer 20 minuten duur de, geëindigd is. Stellig mag deze Jamboree-uitzending zeer geslaagd genoemd worden. De mede werkenden, die lang en veel repeteerden, hebben den luisterenden in Indië ongetwy feld een groot genoegen bereid, ook al om- dal men in een dergehjken, origineelen vorm voor den microfoon optrad Het op treden der padvinders had juist plaats na dat van de microfoondebutanties. By de Phohi zyn dat kinderen, wier ouders in Indië zitten en die met behulp van „Tante Mary" door de radio laten hooren wat zy zoo al beleven. Hierdoor brengt de Phohi een regelrecht contact met onzen Oost tot stand. En dit contact is nu al weer ver sterkt door deze Jamboree-uitzending. De familieleden van de deelnemers aan de Jamboree konden nu alvast eens hooren, wat hun zoons of broers in Vogelenzang zullen medemaken. Het is. vertelde de heer Wijbrands na het beëindigen der uitzen ding, waarnaar hijzelf met zooveel genoe gen had zitten luisteren, niet uitgesloten, dat, wanneer het Gouvernement daartoe permissie geeft, via den experimenteelen zender. later nog uitzendingen zullen plaats hebben, verzorgd door buitenland- sche Jamboree-deelnemers. In Indië zal men dat vast en zeker op hoogen prijs stellen, vooral nu gebleken is, dat men zoo ontzaglyk met alles wal de Jamboree betreft, medeleeft. VEREENIGING TOT BEVORDERING DER BELANGEN VAN T. B. C- PATIËNTEN IN NEDERLAND. Tweedaagsch congres. De Vereeniging tot bevordering der be langen van tuberculosepatiënten in Neder land, heeft Zaterdag en gisteren haar tweejaarlljksch congres ln Den Haag ge houden in het „Zuid". Het congres stond onder leiding van den heer C. A. Bergh, die de algemeene ver gadering opende met een rede. waarin hy in het kort het goede werk der vereeni ging releveerde, in een periode van vyftien jaar verricht. Het jaarverslag werd uitgebracht door den administrateur Lessing..De verslagen, ook die van de stichting „Steunfonds" werden goedgekeurd, evenals het beleid van het hoofdbestuur. Een groot aantal huishoudelijke zaken is gisteren afgedaan. Voorzitter werd de heer B. Schyveschuur- der, secretaris de heer Lessing, penning meester de heer Bergh. Zaterdagavond is ter viering van het vyftienjarig jubileum een feestavond ge houden, waarop het hoofdbestuur bij mon de van den voorzitter der jubileumscom missie de heer C. van Leeuwen uit Den Haag is gehuldigd. Een schryfbureau voor het bondskantoor werd aangeboden. Ter gelegenheid van het jubileum kon de ver eeniging 71 nieuwe leden inschryven. TIJDELIJKE SALARISVERHOOGING IN ORANJE-NASSAITMIJNEN. In verband met den beteren gang van zaken in de Oranje-Nassaumynen te Heer len, is den beambten een tydelyke salarls- verhöoging van 5 pCt. toegekend. De Savornin Lohman herdacht. Plechtighe^L' op „Oud Eik en Duinen", te Den Haag. Ter gelegenheid van de herdenking van zyn lOOsten geboortedag hebben het hoofd bestuur van de Christelyk-Historische Unie commissarissen, directie en hoofdredactie van het dagblad „De Nederlander" en de Chr. Historische kieskringen te 's-Graven- hage, Scheveningen en Loosduinen Zater dagmiddag op het graf van den grooten staatsman, jhr. Mr. A. F. de Savornin Loh man op Oud Eik en Duinen te Den Haag een drietal kransen gelegd. Het was een eenvoudige, sobere en indrukwekkende plechtigheid. Verschillende vooraanstaande leden van de Christelyk-Historische Unie waren erby tegenwoordig. O.m. werden opgemerkt de leden van het hoofdbestuur, staatsraad mr. J. Schokking. prof. De Zwaan en de heeren Snoeck Henkemans, Tilanus, Ter Haar en Henkels, voorts commissarissen, directie en leden van de hoofdredactie van „De Neder lander" Familieleden van wijlen jhr. De Savornin Lohman en vele anderen. Namens het hoofdbestuur van de Christelyk Histo rische Unie legde staatsraad, mr. Schok king een grooten krans op het graf. Dc heer Schokking sprak daarby de vol gende woorden: Gedachtig aan het woord uit de Heilige Schrift„Gedenk uw voorgangers", her denken wy in groote eerbied en diepe dank baarheid onzen grooten voorganger, De Savornin Lohman. die groot was, omdat hy klein was voor God". Namens commissarissen, directie en hoofdredactie van „De Nederlander" legde de heer Ter Haar vervolgens een bloemstuk op het graf. De aanwezigen begaven zich hierop naar de aula, waar de voorzitter van den Haag- schen kieskring der Chr.-Hist. Unie, de heer Tilanus, een korte gedachtenisrede uit sprak. Spr. merkte daarby op, dat wanneer De Savornin Lohman niet was geboren en hij niet had geleefd en gewerkt, dan zou de intieme band, welke tot op heden zooveel duizenden Chr.-Hist. mannen en vrouwen samenbindt, niet zyn ontstaan. wy ge denken aldus de heer Tilanus dien grooten Christen-staatsman heden met ge voelens van dankbaarheid en ontroering. Spr. schetste de levenshouding en het karakter van wijlen De Savornin Lohman als eenvoudig en waardig om vervolgens op te merken, dat de 's-Gravenhaagsche kies vereniging van de vcreering der nage dachtenis van Lohman op dezen dag getui genis wilde afleggen. In het vervolg van zijn rede noemde spr. De Savornin Lohman stryder voor recht en gerechtigheid, herdacht den staatsman ten slotte als christen en eindigde met het voor lezen van Psalm 89 vers 7, dat de aanwezi gen hierna zongen. WIJZIGING VAN DE MOTOR- EN RIJWIELBESCHIKKING. Een tweede stel richtingaanwyzers thans toegestaan. De A.N.W.B. schrij ft 'Ons Volgens de tot nu toe geldende voor schriften was het niet toegestaan op auto mobielen een tweede stel richtingaanwy zers te gebruiken. Juist waar dit, vooral by langere automobielen, uit veiligheidsoog punt zoo noodig is, omdat het achtèrrydend verkeer de dicht by de voorruit geplaatste richtingaanwyzers dikwyls in het geheel niet kan waarnemen, viel het feit bijzondër te betreuren en de A.N.W.B. heeft eenigen tijd geleden in een adres aan den minister van Waterstaat verzocht de betreffende be palingen zoodanig te wyzigen, dat het voe ren van richtingaanwijzers, ook aan de achterzijde van motorrijtuigen, zou zijn toegestaan. Thans is een aanvulling van de motor en rywielbeschikking gepubliceerd, volgens welke het voeren van een tweede stel rich tingaanwyzers aan de achterzyde van een auto toegestaan is. Ofschoon het eenerzyds te betreuren is dat hierby. zooals door den A.N.W.B. ook aan den minister verzocht werd, geen dwin gend voorschrift tot het voeren van dit tweede paar gegeven wordt voor lange mo torrijtuigen, zooals dit o.a. in België het ge val is, moet toch een nieuwe bepaling als een belangrijke vooruitgang, vergeleken bij de oude, worden beschouwd. Terloops zy hier nog bij vermeld dat de oorspronkelijke maximumhoogte van 1.80 M. boven het wegdek voor de richtingaan wyzers gebracht is op 2 M., terwijl deze maat niet geldt voor seinarmen van motor rijtuigen met twee paar richtingaanwyzers. Een tweede wijziging in de motor- en rij wielbeschikking, welke eveneens voor het geheele automobielverkeer van groot be lang is, is het vervallen van het voor schrift, dat met 1 Januari 1938 de afstand tusschen de beide koplampen van automo bielen minstens de helft van de spoorbreedte zou moeten bedragen. Dit voorschrift sloot buitengewoon slecht aan by de practijk daar bij het overgroote deel der automobielen de koplampen op kleineren afstand dan den geëischten zyn geplaatst. Om aan het wettelyke voorschrift te kunnen voldoen zouden dan ook tal van automobilisten zich niet alleen groote kosten hebben moeten getroosten, doch daarbij ook dikwijls lang niet eenvoudige constructieve bezwaren hebben moeten overwinnen. Ook op dit punt werd destyds de aan dacht van den minister gevestigd. Dr. VOS IS ALS KAMERLID GEKOZEN. Naar uit de officieele gegevens van de hoofdstembureaux uit de verschillende kieskringen blykt, zyn in totaal 4.058.077 geldige stemmen uitgebracht, zoodat de kiesdeeler heeft bedragen 40.580 77/100. Hoewel deze kiesdeeler byna 15 lager is dan die, welke volgens de voorloopige cij fers was berekend, wordt daardoor geen wyziging gebracht in de toekenning der zetels aan de daarvoor in aanmerking ko mende partyen, zooals deze toekenning is bekend gemaakt door den verkiezlngs- dienst van het A.NP. By de bekendmaking van de namen der gekozenen is door den verklezingsdienst van het A.N.P. eenlg voorbehoud gemaakt ten aanzien van de verkiezing van den Vryheidsbonder. dr. Vos, aangezien het overschot van diens lijst slechts een zeer gering verschil aanwees met dat van een der andere lysten van den Vryheidsbond. Thans is gebleken, dat het overschot van de lyst-Vos inderdaad 't grootste was, zoodat naast de heeren Blerema, Van Lidth de Jeude en Wendelaar de heer Vos voor den Vryheidsbond tot lid der Kamer be noemd zal worden verklaard. CENTRALE BOND VAN SPOOR-, TRAM- EN A.T.O. VAN GEND EN LOOS PERSONEEL. Twaalfde Jaarcongres. Dezer dagen vond in het gebouw Palace te Rotterdam het twaalfde jaarcongres van den Centralen Bond van Spoor-, Tram- en A.T.O. van Gend cn Loospersoneel plaats. De openingsrede werd uitgesproken door den voorzitter, den heer C. Cramer. In vergeiyking met 1935 liep het ledental met 34 terug. De jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester, alsmede de begrooting werden na ampele besprekingen goedge keurd. De bondsvoorzitter C. Cramer zag zich opnieuw by acclamatie in zyn functie her kozen. Als bondspennlngmeester werd met alg. stemmen de heer C. Jansen 1. d. Wal te Utrecht benoemd, terwyi als D. B.-lld werd gekozen de heer J. Draaisma te Arnhem. De heeren A. Ketelaar en C. Cramer werden wederom aangewezen als lid resp. plv. lid van den Personeelraad der N.S., terwyi voorts de 10 scheldsreohters en de leden van den Bondsraad werden herkozen. Nadat was bepaald dat de volgende jaar vergadering te Utrecht zal plaats vinden, werd een groot aantal ingekomen voorstel len behandeld. Uitvoerig werd gediscussieerd over de voorstelling de salarieering en overige dienstvoorwaarden betreffende, de Bonds voorzitter hield hierby een inleiding over de positie van het georganiseerde personeel in verband met de door de Regeering ge nomen monetaire maatregelen. Het Hoofd bestuur is van meening dat de verminder de koopkracht door loonsverhooging dient te worden opgevangen. Het Congres gaf op dracht tot het voeren van actie voor ver betering van het loonpeil. Door dc vergadering werd aangedrongen op een intensieve actie voor verkorting van de diensttyden en, nu steeds meer diensten naar de nachturen worden verschoven, op een' behoorlyke compensatie voor dc be zwaren welke hieraan voor het personeel zyn verbonden. Besloten werd hierby te vens volle aandacht te schenken aan de omstandigheden waaronder het A.T.O./van Gend en Loospersoneel zyn dienst moet verrichten. Langdurig werd gediscussieerd over de pensioenregeling. Het feit dat. ondanks de tusschen de Directie en den Personeelraad bereikte overeenstemming, een wetsvoorstel beoogende wachtgelders van 55 jaar en ouder op pensioen te stellen, nog niet door de Regeering in behandeling is genomen, lokte luide protesten uit. Niet minder fel werd geprotesteerd tegen de verlaging van de pensioenen. Aangedrongen werd op het inzetten van een krachtige actie, omdat kor ting op de pensioenen onrechtvaardig en hoogst onbiliyk moet worden geacht. Vervolgens werd door den heer C. Jansen 1. d. Wal een uiteenzetting gegeven over de positie van het Zieken- en Ondersteunings fonds der N.S. Verschillende andere voorstellen, o.a. de verlofregeling en de dienstkleeding betref fende, werden uitvoerig besproken en ter verdere behandeling aan het Hoofdbestuur overgedragen. AFDEELING SBESTUREN DER S.D.A.P. geroyeerd! LOONSVERHOOGING BIJ WERKSPOOR. Aanvaard door de vakbonden. Naar gemeld wordt is overeenstemming bereikt tusschen de directie van Werkspoor te Amsterdam en te Zuilen en de werk nemersorganisaties inzake een tariefsver- hooging der uurloonen van ongeveer 6"/o. PH. J. ROOSEGAARDE BISSCHOP t In den ouderdom van 65 jaar is Zaterdag te Overveen overleden Ph. J. Roosegaarde Bisschop, directeur van de JavaChina Japan-Ujn. De overledene was eerst hoofdagent der maatschappij in Hongkong en sedert 1913 directeur ln Amsterdam. De heer Roose gaarde Bisschop was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw en officier In de orde van Oranje-Nassau. De actie ten gunste van Paul Kies in Friesland. In Friesland is, tegen den wil van dê officieele leiding van de SD.A.P., een actie gevoerd om No. 10 van de candidatenlijst voor de drie Noordeiyke provincies, den heer P. Kiës, met voorkeurstemmen in de Tweede Kamer te brengen, zoo deelt het „Vaderland" mede. Uit den uitslag in Friesland blykt, dat deze actie wel niet tot het gestelde doel heeft geleid (daarvoor moest de heer Kiës 20.000 stemmen verkry- gen) doch het aantal op hem uitgebrachte stemmen bedraagt 10.265. In totaal zyn in Friesland 47.555 stemmen op de S D.A.P. uitgebracht, waarvan 36.763 op den ïyst- aanvoerder ir. Albarda. Naar genoemd blad verneemt, heeft de leiding van de S.D.A.P. al verschillende afdeelingsbesturen, die aan de actie heb ben deelgenomen, geroyeerd. Bovendien zal het partybestuur thans een onderzoek instellen en die functionarissen, die de organisatorische discipline van de party door deze actie geschaad hebben, ter ver antwoording roepen. ANNO 1753 -i 2232 (Inges. Med.) HEFFING OP BOTER. De heffing op boter is voor de week van 30 Mei tot en met 5 Juni 1937, behoudens tusschentydsche wyziging, wederom vast gesteld op 70 cent per Kg. VERSPREIDE BERICHTEN. De gewone audiëntie van den minister van Sociale Zaken, zal op Woensdag 2 Juni niet plaats hebben. Het mailschip „Indrapoera" wordt morgenochtend om 8 uur aan de Lloyd- kade te Rotterdam verwacht. VOOR DINSDAG 1 JUNI. Hilversum I, 1875 M. KRO-Uitzending 8.009.15 en 10.00: Gram.pl. 1130: Godsdienstig halfuur 12.00: Berichten 12.15: De KRO-Melodisten en solist 1.00: Gram.pl. 1.20: KRO-orkest 2.00: Vrouwenuur 3.00: KRO-orkest en gr.pl. 4.45: Gram.pl. 5.00: De KRO-Melodis ten en solist. (Om 5.45: Fellcitatlebezoek en om 6.00 Gram.pl.) 7.00: Berichten 7.15: De nationale reclasseeringsdag. cause rie 7.35: Sporthalfuur 8.00: Berichten ANP. Mededeellngen 8.15: Pontificaal Lof ter gelegenheid van den 80sten verjaardag van Z.H. Paus Pius XI 9.30: Hoe leer ik zwemmen, causerie 9.40: Stedelijk orkest van Maastricht en soliste 10.30: Be richten ANP 10.4012 00: Bont program ma m. m. v. 2 orkesten, vocaal ensemble en solist. Hilversum n, 301 M. AVRO-Uitzending 6.30—7.00: RVU 8.00: Gram.pl. 9.00:- Het Omroeporkest 10.00: Morgen wijding 10.15: Gram.pl. 10.30: Het Omroeporkest 11.00: Huishoudeüjke wen ken 11.30: Jetty Cantor's ensemble I.00: Het Omroeporkest 2.00: Gram.pl. 3.00: Knipcursus 4.00: Viool en piano 4.30: Kinderkoorzang 5.00: Kinder halfuur 5.30: AVRO-Dansorkest 6.30: De spanning ln het verre Oosten causerie 7.00: Zang en piano 7.30: Descartes causerie 8.00: Berichten ANP Mededee- lingen 8.15: Gram.pl. 8.30: Bonte Dinsdagavondtrein 9.30: Concert door Padvinderskoor 10.00: Vervolg Dinsdag avondtrein 10.45: Interview 11.00: Berichten ANP. Hierna: AVRO-Dansorkest 11.3012 00: Gram.pl. Droitwich. 1500 M. 11.05: How I ma nage, causerie 11.2011.50: Orgelspel 12.10: Gram.pl. 12.35: BBC-Northern- Ireland orkest en solist 1.352.20: Het Harton Colliery orkest 4.20: Actueele causerie 4.40: Het Hungaria Zigeuner orkest 5 05: H. Engleman's kwintet en solist 5.35: Fr. Biffo's kwintet en solist 6.20: Berichten 6.45: Violavoordracht 7.20: Callender's Senior Band 7.50: Natuurhistorische causerie 8.10: Geva rieerd conceit, 8.35: Radiotooneel 9.20: Berichten 9.40: Causerie over Amerika 10.00: Pianovoordracht 10.20: Inlei ding volgende uitzending 10.25: Derde acte van de opera „Götterdammerung" II.4512.20: Dansmuziek (gr.pl.) Radio Paris, 1648 M. 7.10 en 8.20: Gram.pl. 12.20: Symphonie-concert en zang 3.20 en 4.50: Gram.pl. 5.50: Zang 6.05: Planovoordracht 6.50: Zang 7.05: Pianovoordracht 7.20: Gram.pl. 8 35—12 05: Opera-uitzending. Keulen. 456 M. 6.50: Orkestconcert 8.50: Westdultsch kamerorkest l2-20- Orkestconcert 1.35Omroepkleinorkest 420: Gram.pl. 5.40: Zang en piano 7.00: Omroeporkest 8.30: Populair concert 11,10—12 20: Omroepkleinorkest. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12 20: Gram.pl. 12.50: Salonorkest1-30: Om roeporkest 1.50—2.20: Gram.pl 5.20: Klelnorkest 6.50: Salonorkest 7.20: Gram.pl. 8 20: Bonte avond 10 30-— 11.20: Gram.pl. 484 M.: 12.20: Gram.pt 12.50: Omroeporkest 1.30: Salonorkest 1.50—2.20: Gram pl. 5.20: Omroep- dansorkest 6.35: Gram.pl. 7.35: Decla matie met muziek 8.20: .Monsieur Beaucaire", operette 10.30—11 20: GtJ»- Deutschlandscnder, 1571 M 8 30- Volksmuziek (gr.pl.) 9.20: Juni maandoverzicht 10 20: Berichten 10.50: Viool en plano 11.05: Weerbericht 11.2012,20: E. Schneidewind's orkest, gem. radio-distributiebedrijf f DE r.o.V. radio-centrale. Voor Dinsdag 1 Juni. Ie programma: lederen dag van 8—24 uu.: AVRO. VARA. enz 2e programma: lederen dag van 8—24 uur: KRO NCRV enz ..„n 3e programma: 8.00 Keulen Droitwich pl.m. 12.20 Brussel VI. -f Deutschl. S. 15.20 Paris R. 16.05 Keu- l len 17.20 Brussel VI. pl.m. 19.00 Keulen 20.00 London Reg, 20.30 Keulen 21.20 Rome of div. 4e programma: 8.00 Brussel VI. diversen 10.35 London Reg. pl m Droitwich 14.25 London Reg. 9.20 12.50 16.50 JU I UlbWlLli 11.49 DUilUUli iVtPö- it Droitwich 18.20 diversen 18.45 Dr0' wich. Wijzigingen voorbehouden. 2-3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10