BUITENLAND LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 22 Mei 1937 AGENDA DE BIOSCOPEN DE ALGEMEENE TOESTAND De diplomatieke reizen. Delbos heeft Brussel verlaten. Gister morgen is hij door koning Leopold op het slot Laeken ontvangen. Tijdens het onderhoud met Delbos over handigde de koning den minister het grootkruis van de Leopoldsorde. Des middags heeft Delbos in gezelschap van den Franschen ambassadeur een be zoek gebracht aan het Fransche koningin- Elizabeth-ziekenhuis, waar hij een nieuw paviljoen inwijdde. Na afloop van de lunch had in het kabi net van Van Zeeland een algemeene be spreking plaats die verscheidene uren duurde. Delbos ontving vervolgens Sir Noëll Charles, den Britschen zaakgelastigde, en den Poolschen gezant, Jacowski. Er is een officieele mededeellng ver strekt, waarin gezegd wordt: ,,De Fransche minister van buitenland- sche zaken, Delbos, heeft gedurende zijn verblijf te Brussel met van Zeeland en Spaak verscheidene besprekingen gehad, waarbij de voornaamste vraagstukken, waarbij beide landen betrokken zijn, be handeld werden. Onderwerp van bespre kingen waren vooral de vraagstukken, die samenhangen met de uitwerking van een nieuw veiligheidsverdrag voor West- Europa, en die. welke in verband staan met de economische opdracht, die van Zeeland door de Britsche en Fransche re geeringen verstrekt is. De gedachtenwisseling verliep in den geest van hartelijkheid en vertrouwen, die J de Fransch—Belgische betrekkingen ken merkt. Uit de besprekingen bleek, dat de ziens wijze van beide règeeringen. die van een gemeenschappelijk belang uitgingen, groo- te overeenstemming vertoont". Na Delbos is de Ncorsche minister Koht gearriveerd Hij hoopt vier dagen in de Belgische hoofdstad door te brengen en zal heden een onderhoud met Spaak hebben. Waar schijnlijk zal hij ook een gesprek met van Zeeland hebben. De gedachtenwisseling zal betrekking hebben op de politieke en economische vraagstukken, die van belang zijn voor de staten, die de overeenkomst van Oslo geteekend hebben. Koht zal morgen door den koning wor den ontvangen. Ook minister Beek wordt vandaag nog te Brussel verwacht, waar hit een onderhoud zou hebben met Van Zeeland, in verband met de economische missie van den Bel gischen minister-president. Hij zou ook een bespreking met Spaak hebben. De Italiaansche koning en koningin zijn gisteravond te Boedapest aanwezig geweest bij een galavoorstelling in den koninklijken schouwburg. Voorts waren o.m. Daranyi, iano. Kanya. verscheiden aartshertogen, kardinaal Seredi, maarschalk Badoglio en tal van personen uit de society van Boeda pest in de zaal. De politieke besprekingen tusschen de staatslieden zijn gisteren voortgezet. Te Berlijn verwacht men bezoek van den Zweedschen minister van buitenlandsche zaken. Sandler, en van den Deenschen minister van buitenlandsche zaken. Munch. Sandler zou vandaag aankomen en dan een bezoek brengen aan het departement van buitenlandsche zaken. Te zijner eere zal een noenmaal worden aangericht. Munch zal waarschijnlijk op 6 Juni te Berlijn aankomen. TSIECHO-SLOWAKUE Krofta over de buitenl. politiek. De minister van buitenlandsche zaken van Tsjecho-Slowakije, Krofta, heeft gisteren in de commissies van buitenlandsche zaken van Kamer en Senaat een uiteenzetting gegeven, waarin hij verklaarde, dat de regeering van Praag tegen een politiek van blokken en vóór een samenwerking van alle staten, die van goeden wil zijn, is. Krofta verklaarde het eens te zijn met de strekking van de op 12 April te Liver pool door Eden gehouden redevoering, waarin deze met nadruk vroeg Spanje en de Spanjaarden vrij te laten in de keuze van hun regeering. Ten aanzien van den spil Rome-Berlijn wees Krofta er op. dat deze samenwerking hier en daar de idee van een offensieve allure heeft doen postvatten, waaruit ten rechte of ten onrechte de vorming van een nieuw blok rond deze staten wordt af geleid. Duurzame blokken komen niet door tijdelijke en wisselende sympathieën of op grond van voorbijgaande belangen tot stand, doch integendeel op grond van duurzame belangen en behoeften. De wijziging in de internationale positie van België neemt een groote hinderpaal weg voor de totstandbrenging van een nieuw Locarno. Nieuwe veiligheidswaar borgen moeten zich natuurlijk onder een of anderen vorm ook uitstrekken tot de meer in het Oosten (Polen) en Midden- Europa gelegen landen. Ten aanzien van de verhouding tot Sovjet-Rusland verklaarde Krofta: Wij maken een nauwgezet onderscheid tus schen den Russischen staat en het com munisme, het regseringsstelsel. WIJ con- tateeren tha ns. dat zelfs zeer hardnekkige tegenstanders van het communisme zich niet onthouden van betrekkingen met Rus land en Rusland niet meer uitsluiten uit het toekomstig Europeesch bestel. Daar thans op de markt zekere grondstoffen in niet voldoende mate te verkrijgen zijn, wordt de wereld herinnerd aan de Russi sche rijkdommen. De blnnenlandsche evo lutie in Sovjet-Rusland kan, naar wij hopen, de nieuwe toenadering met Europa slechts vergemakkelijken Daarom gelooft spr. niet, dat het nu noodig is opnieuw te spreken over vrees voor het bolsjewisme, wélke zich nu eens hier dan daar open baart. De overeenkomst tusschen Italië en Joego-Slavië kan in Roemenië en Tsjecho- Slowakije slechts met blijdschap zijn ont vangen. Roemenië en Joego-Slavië kunnen waar lijk niet wenschen, dat Tsjecho-Slowakije zich ontdoet van zijn zuiver defensieve overeenkomst met Rusland, evenmin als Tsjecho-Slowakije ooit zou wenschen. dat Roemenië bijv. zijn verdrag van bondge nootschap met Polen verbreekt. De betrekkingen tot Oostenrijk zijn sedert eenigen tijd zeer vriendschappelijk. Het zou allerminst de betrekkingen met Hongarije ten goede komen, in dien dit land zou besluiten eenzijdig de militaire bepalingen van het vre desverdrag van Trianon op te zeggen, om aldus tot rechtsgelijkheid te ko men. Men kan slechts hopen, dat Hongarije er thans de voorkeur aan zal geven dit probleem met de belang hebbende staten op te lossen langs den weg van overeenkomsten. De verschillende verklaringen van de leiders van het tegenwoordige Dultschland veroorloven ons te bevestigen, dat de Duit- sche politiek in beginsel niet antl-Tsjecho- Slowaksch is. Onzerzijds, aldus Krofta, verwerpen wij ook categorisch alle be schuldigingen van hen, die ons een fel anti-Duitsche politiek toeschrijven. Het is moeilijk geloof te hechten aan de stemmen volgens welke Italiaansche krin gen in de Itallaansch-Joego-Slavische be trekkingen veeleer een middel zien om de Kleine Entente te breken of Tsjecho Slo wakije te isoleeren dan een brug tusschen Italië en de Kleine Entente. Wij kunnen niet gelooven, dat deze voor ons onvriendelijke verklaringen in over eenstemming zijn met de duurzame belan gen en de principes der Italiaansche poli tiek. Sprekende over de PoolschTsjecho Slowaaksche betrekkingen, zelde Krofta: wij laten niet na te hopen dat men ten slotte in Polen toch de voorkeur zal geven aan de groote duurzame belangen, welke wij gemeenschappelijk hebben, boven de voorbijgaande verschillen, welke kunstma tig worden teweeggebracht en onderhou den. Spreker achtte het overbodig te wij zen op de goede verstandhouding met Frankrijk. De belangstelling van Enge land voor de kwesties van Midden Europa is sinds Maart nog toegenomen. Ten aan zien van het Vaticaan noemde spreker het ongelukkig, dat een onverwachte hinder paal is in den weg gekomen door de span ning tusschen het Vaticaan en het rijk. Tenslotte herinnerde Krofta aan de ver klaring van president Benesj, dat Tsjecho- Slowakije getrouw blijft aan zijn vriend schappen, aan de volkenbondspolltiek en de verplichtingen tegenover de Kleine En tente. Dit alles zal ons evenwel geenszins verhinderen ons met onze buren Duitsch- lanó. Polen, Hongarije en andere staten te verstaan. FRANKRIJK Eigendom voor den kleinen boer. Met 373 tegen 223 stemmen heeft de Kamer het regeeringsontwerp betreffende den „boereneigendom", dat het in eigen dom verwerven van land door kleine boe ren en pachters bedoelt te vergemakkelij ken. aangenomen. Medegedeeld werd, dat de ministerraad een ontwerp van den minister van arbeid inzake de toepassing van de veertigurige werkweek in winkels, waar geen levens middelen worden verkocht, heeft goedge keurd. De winkels zullen zes dagen per week geopend zijn en het personeel zal twee vrije dagen per week hebben. ENGELAND HET KONINKLIJK PAAR WEER TE LONDEN. Mijnwerkersstaking afgewend. Gistermiddag ls de koninklijke familie na het bijwonen van de vlootschouw te SDit- head naar Londen teruggekeerd. Bli het station en langs den geheelen weg naar Buckingham Palace stond een aanzienlijke menigte opgesteld om het koninklijk paar en prinses Elisabeth toe te juichen. De oplossing van het conflict in de mijn industrie in Nottinghamshire naar aanlei ding van het geschil in de Harworthmijnen is gisteren een heel eind gevorderd. Onder minister Crookshanks leiding hebben de patroons uit Nottinghamshire, de Industrial Union en de federatie vergaderd en ten slotte is men het in beginsel eens geworden over de fusie van de belde werknemers bonden in Notts. De nadere bepalingen van deze fusie zullen uitgewerkt worden door een commissie van 7 personen, onder voor zitterschap van Sir John Foster. Sir Foster heeft ook in het dispuut van de Bedworth-mijn vorig jaar en bij de Londensche busstaking zlln sporen als neu traal voorzitter verdiend. Alle drie betrok ken partijen konden zich onmiddellijk met de keuze van Sir John vereenigen. De mijneigenaars hebben beloofd dat de ontslagen leden der federatie, zoodra de fusie een feit geworden zal zijn, weer in de Harworths-mlin te werk gestéld zullen wor den zonder het maken van een enkel slachtoffer. Men verwacht van de onderhande lingen over de fusie nog wel enkele moeilijkheden, maar het gevaar voor een staking schijnt thans afgewend. De vertegenwoordigers van de drie par- tijen hebben den minister beloofd, dat zi1 bii hun onderhandelingen het beroep van den scheidenden premier Baldwin om geen staking of uitsluiting te verwekken, in dachtig zullen zijn, Nabij de grens van Wazirlstan (Indië) heeft een opstandige stam Britsche troe pen aangevallen. Negen Britsche officie ren en twintig soldaten werden gedood, terwijl de aanvallers met groote verliezen werden teruggeslagen. De vroegere Duitsche rijkskanselier, dr. Brüning is door het Queens-college van Oxford benoemd tot surnumerair lid en belast met het geven van een cursus in de theorie van de politiek Hij zal zijn lezin gen beginnen na afloop van den cursus, welke hij geeft aan de Harvard Universi teit in de Vereenigde Staten. JAPAN. Regeeringspartij ontbonden. De eenige regeeringspartij, de „Showa- kai", welke bij de jongste verkiezingen ne gentien zetels in het parlement behaalde, is ontbonden na een vergadering van de pariementsfractie van de partij. Eenstem mig besloot de vergadering op voorstel van den leider. Kelsuke Mochitsuki. de partij te ontbinden. In politieke kringen is men van meening, dat de nieuwe partij, waar op minister-president Hajasji zoo dikwijls heeft gezinspeeld sterk zal worden bevor derd door de ontbinding van de „Showa- kal". De minister van landbouw Tatsuno- suke Yamazaki, die de partij in het kabi net vertegenwoordigt, zeide, dat de nieuwe partij gevormd zal worden, wanneer ook de leden van de overige politieke partijen ernstig tot inkeer zullen zijn gekomen. Zoolang dit niet het geval is, zullen de le den van de „Showakai", die zitting hebben in het parlement, optreden als onafhanke- 1 ijken. VEREENIGDE STATEN Naar de 40-urige werkweek? Vermoedelijk zal binnenkort in het congres een wetsontwerp worden ingediend met een bijzondere aanbeveling van pre sident Roosevelt, waarin zal worden voor- gestold een veertigurige werkweek in te voeren met een minimumloon gebaseerd op veertig cent per uur, alsmede een ver bod van kinderarbeid. Men vermoedt, dat zal worden voorgesteld, dat een commissie de kwestie in bijzonderheden zal uitwerken en zal beslissen in welke industrieën de wet van toepassing zal zijn. Neen, mijnheer kunt U niet spre ken hij is doodwie kan ik anders zeggen, dat er geweest ls? HEDEN. Katwijk aan Zee (hotel du Rhinb C.D.U. Spr. J. Janse; 7'/« uur nam. Katwijk aan Zee: Casa Cara. Herv. Qt, I Staatspartij. Spr. ds. Gravemeyer. Nam 8 uur. Zondag. Evang. Gem.: Samenkomst te 10 nu» voorm. en 8'/» uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 5 uur nam. Maandag. Rembrandtstr. 1216: Aandeelhouders- verg. Comm. Vennootschap Heinekens Bier- handel. 2>/i uur nam. DAGELIJKS Pieterskerkgracht (tot 24 Mei): Teeken- en Schildersgenootschap „De Kunst om de Kunst". Jubileumtentoonstelling 10—12 en 2—5 uur. Zondags 25 uur. Heden 8-10 uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge' r.eeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot hall vier: Donderda. Inenting tegen diphterie, 3'/» uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten, 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „Kreutzer Sonate". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmid dag 2 uiur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopendt voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater Breestr. 31: 8 uur nam. „Consicaansche liefde". Woesdag- en Zaterdagnam. 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopend! voorstelling. Lldo-Theater. Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Zlegfeld, de revuekoning". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uut Zondag doorloopende voorstelling van 2 to 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str „Mannen zonder naam". lederen middag 2.30 u. 's avonds om en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater". Hoogewoerd 49. 8 uil nam. „De fluisterende schaduw". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uui Woensdag- en Zaterdagnam. te 2'/i uur. Nov a-h i o s c o o p (Katwijk aan Zet) Tot en met 25 Mei„De charge van de licht! brigade". 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag 8 nacht geopend voor leden v. h. ziekenfond „Tot Hulp der Menschheid", echter vu nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen too spoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst de apotheken wordt van Dinsdag 18 tot en mt Zondag 23 Mei a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steenstraat 3! telef. 136, A. J. Donk,, Doezastraat 31, telel 1313 en mej. J. Doedens, Wilhelminapark Oegstgeest, telef. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur to Maandagmorgen 8 uur waargenomen dot de doctoren Bertel, Van Bockel, Van Drie- sum, Hovens Gréve en Van Leeuwen. Te Oegstgeest wordt deze dienst ^dan waargenomen door dr. Leemhuis, tel. Het Nieuwe Roxy-theater - We hebben zelden of nooit een crimineele film gezien met zoovele voortreffelijke eigenschappen als „Mannen zonder naam". Met een waar kunstenaarstalent zijn de verschillende elementen opgebouwd tot een boeiend, eerste-klasse filmwerk: een snel tempo, een spannend scenario, een vlotte regie en niet in het minst uitstekend spel door een keurcollectie artisten van wereldnaam. „Mannen zonder naam" beeldt den gehei men oorlog uit tegen het gangster-wezen. Deze mannen zonder naam vormen 't corps van de geheime staatspolitie, die den strijd tegen de onderwereld met veel durf en bravour voeren. In deze film komen ze te staan tegenover een bandietenbende, welke zich toelegt op bankroof, een in Amerika nog steeds geliefd bedrijf. Een lid uit het leger der naamloozen komt de bende op het spoor en een spitsvondige handigheid brengt hem in het bezit van vingerafdruk ken van de troep, welke haar domicilie in een leegstaande fabriek heeft. Deze plaats wordt het terrein van handeling, want met grooten spoed begeeft zich de gewapende politiemacht naar dit toevluchtsoord, waar de revolvers er lustig op losknallen en men- schenlevens afhangen van een fractie van een seconde. Weergaloos knap is het ge vecht, dat nu ontbrandt, in beeld gezet, waarin machinegeweren en andere schietapparaten een groote rol vervullen. Prachtig van climax en tempo is deze slot scène, die eens te meer de aandacht ves- tigd op den technischen ondergrond van een zoo sublieme politiefilm. Fred Mac Murray is de ideale vertolker van een dergelijke politierol en ook verder past iedere figuur uitstekend in dit onder houdende filmwerk. „De familie Schimek" is een genoeglijk, onschuldig Duitsch blijspel met den perfecten komiek Hans Moser. Zijn drukke geste en zijn amusant gelispel geven ook thans weer een apart cachet aan zijn vertolking. Een programma tegader, dat zich in een druk bezoek zal verheugen! Trianon-theater Tino Rossi is voor hen, die in het bezit van radio zijn, geen onbekende. Tallooze malen heeft men dezen Franschen zanger, wiens stem meestal op de gevoelige plaat ls vastge legd, kunnen beluisteren. Zijn stem ver overde de wereld en het is dan ook geen wonder, dat Tino Rossi tenslotte bij de film belandde. Gisteravond is ons gebleken, dat hij be halve een uitstekend zanger ook een zeer goed acteur ls. Bijgestaan door een keur van artisten zien wij hem voor de eerste maal op het witte doek in „Corslcaansche liefde". Hij is een eenvoudige Corslcaan sche visscher. die een groote liefde opvat voor een der badgasten, die deze liefde echter niet als zoodanig inziet, maar het beschouwt als een flirtpartijtje, zooals er reeds vele in haar leven waren. Jeannot (Rossl) echter volgt haar overal tot in Parijs toe. Als hij tenslotte matroos op een jacht wordt, ontmoet hij haar weer en dan vertelt zij hem, dat zij hem slechts „aardig" vindt. Teleurgesteld keert hij naar Corslka terug, waar een nieuw leven hem wacht en temidden van zijn oude vrienden zingt hij weer en werkt hij weer en heeft hij zijn geluk teruggevonden. Voor de pauze draalt: „De Jantjes ln actie" met Lew Ayres en Isabell Jewell. Een film vol actie, die van het begin tot 't einde de spanning er Inhoudt. Behalve een uitgebreid binnen- en bui- tenlandsch nieuws, wordt deze week nog maals een reportage gegeven van de Engel- sche kroningsfeesten, terwijl er bovendien een opname is te zien van den ondergang van de Hindenburg Al met al een programma dat de volle aandacht verdient! Luxor-tbeater. Twee drama's vormen ditmaal de hoofdschotel van het program ma in Luxor en zij ziin beide ln denzelf den geest voor zoover zij herinneren aan beroemde werken, die vooral ln het ver leden een zeer erooten faam hebben ze- oogst Wie kent niet meerdere werken van den grooten schrijver Leo Tolstoi en wie zou niet eens het boeiende verhaal gelezen heb ben van den bedrogen en onzelukklgen Wolga-bootman. wiens leed en uiteindelijk geluk een zoo diepen indruk maken....? Voor de film maakte de Ufa gebruik van Tolstoi's manuscript „Kreutzer-Sonate" en zli koos Lil Dagover. Peter Petersen en Albrecht Schoenhals als de hoofdpersonen van dit felbewogen drama, dat zich natuur lijk gelijk alle romans van Tolstoi in Rusland afspeelt. Het verhaal wordt op vlotte witze verteld en de schrijver gaf er een interessanten vorm aan door het te laten opdisschen in den trein door den hoofdpersoon zelf voor wien het ganschc gebeuren nog slechts herinnering is. zij het dan ook een herinnering, welke voor altijd zijn rust heeft verstoord. Daar ln de beslotenheid van den spoorwegwagen doet de Russische landheer het verhaal van zijn ongelukkig huwelijksleven, verteerd en ver nield als het werd door z'n jaloerschheid. En in dikwijls aangrijpende filmbeelden wordt ons de ontwikkeling van dit drama geschetst. Peter Petersen is de echtgenoot, somber onheilspellend en dreigend met z'n zwarten baard en doordringenden blik. Lil Dagover: de niet onknappe en vriendelijke vrouw die zich door het spelen van Beet hoven's Kreutzer-Sonate haar liefde be wust wordt voor den charmanten en zlel- verwanten kunstenaar, van wiens persoon lijkheid door Albrecht Schoenhals een zoo sterk levende creatie gemaakt wordt. Naast dit drietal zijn toe anderen van nauwelijks eenige beteekonis al mag het optreden van Hilda Körner als het meisje uit het cabaret niet geheel onvermeld blijven, maar hun gevoelvolle spel is ook zoo overtuigend dat iedere aanvulling overbodig ware. Grooten lof verdient tevens de regie, die de sfeer van dit drama van door jaloerschheid vernield huwelijksgeluk zoo scherp te tref fen wist en het varieerde met magnifieke opnamen van het schitterende Russische landschap Het tweede hoofdnummer van het Luxor - program De Wolga-bootman is een Fransch filmwerk, dat met talent vertolkt wordt en niet het minst aandacht trekt door de medewerking van het roemruchte Don- kozakkenkoor. dat het bekende lied der Wolga-sleepers zingt. Lido-Theater De grootste show-man. dien de wereld ooit gekend heeft, de schep per van de revue-girl, die ln zijn vermaar de Ziegfeld-Follles de verheerlijking van het Amerlkaansche meisje naar voren bracht, de grootste fantast, wiens stoutste droomen ln werkelijkheid werden omgezet, deze man was Florenz Zlegfeld, en zijn zonderling en wispelturig leven is in de volmaakte personificatie van William Po well ln beeld gebracht. Wat zelfs Ziegfeld tijdens zijn leven in het theater niet heeft kunnen verwezenlijken, dat heeft de film met haar schier onbegrensde mogelijk heden wel vermogen te doen, want ge ziet in deze „Ziegfeld, de Revue-koning" een overdadige pracht en praal van kostbaar gempnteerde filmshow, waarvan de tech nische bestaanbaarheid zelfs voor „Flo" Zlegfeld onuitvoerbaar zou lijken. Deze theatermagnaat heeft overigens een sterk bewogen leven gehad; letterlijk alles was hem gelegen aan publiciteit en zoo kon het meermalen gebeuren, dat zijn laatste dol lars uitgegeven werden aan onnutte din gen, welke slechts dit effect sorteerden, dat zijn naam in de krant kwam en door gaans met vette letters en opschriften. Deze fabelachtige revue-film. die een eere-saluut aan de nagedachtenis van 's werelds grootsten show-man ls, heeft naast een kostbaar schouwspel, dat alles op dit gebied in de schaduw stelt, den levensloop van Flo Zlegfeld in brillante tafereelen weergegeven en William Powell speelt den „gentleman" ten voeten uit, boeiend, krach tig en expreslef. Zijn eerste vrouw Anna Held wordt vertolkt door Luise Rainer en men ziet weer eens, hoe de Amerikaansche producer de kiem van dit verborgen ta lent tot ontwikkeling gebracht heeft tot een ster van allereerste grootte. Haar schoonheid, haar menschelijk aangevoeld sentiment, haar veelzijdig uitdrukkings vermogen stempelen haar tot een figuur, van wie we nog veel zullen hooen. In ieder geval is haar Anna Held een openbaring. Myrna Loy neemt de derde plaats in, tezamen met Frank Morgan en beider per fectie valt opnieuw op. Tientallen kleinere rollen, onder wie enkele, die ook onder Zlegfeld zelf geëxcelleerd hebben, vullen dit grootsche en glorieuze filmwerk aan. dat twee volle uren duurt en voortdurend gespannen houdt. In het voorprogramma heeft ons ten zeerste getroffen de koelbloedig opgeno men ondergang van de „Hindenburg". Een monumentaal document van ijzige reali teit! Bovendien is de schitterende Enge sche kroningsplechtigheid op het program gehandhaafd. Casino-theater maakt deze week te: aanvang met de vertooning van de twee weeksche seriefilm „De fluisterende schJ- duw", een mysterieuze detectivegeschie denis. behelzende de jacht op de rtoon- juweelen van den laatsten Russischei tzaar. Een der voornaamste figuren daar in is prof. Strang, die een buitenge»" begaafdheid aan den dag legt bij het vei vaardigen van wassen beelden. Deze pro fessor jaagt op de kostbare juweelen, doei anderen doen zulks evenzeer en telken wanneer iemand denkt, ze gevonden hebben, ls de tasch of het pakket, het»® de kleinooden even tevoren nog weer ledig. Een geheimzinnige radiostent de „fluisterende schaduw", weet er echt voortdurend achter te komen, waar de si raden zijn en met een nauwgezette zenen held geeft ze haar aanwijzingen stipt op tijd. Met welke snelle vervoering delen men zich ook voortbeweegt, het 8 lukt niet de Juweelen te pakken te krijge Zelfs de moderne uitvinding der televj» komt te hulp bij het onderzoek in P™- Strang's woning. En dez spannende jac is rijkelijk doorspekt met sensa voorvallen, zooals vechtpartijen, auto-ongelukken en wat dies meer zij. de fluisterende schaduw nu eigenlijk n weten we nog niet na dit eerste deel. mv dere personen staan onder verdenm er prof. Strang, zijn dochter, Steinbeck bijna alle anderen hebben een zekere m van susplcle op zich geladen. Bela Lugosl ls de wassenbeelden®"] prof. Strang en zijn persoon waww reeds een sfeer van geheimzinnigheid' schillende goede spelers staan hem zijde in dit sensatloneele fllmoroduc volgende weck ln het laatste deel zP lossing krijgt. De tweede hoofdfilm is „De zilver" I Uti vWCCUC iivUl U i. Jill I io li--- tn. kogel" met Tom Tyler, zoodat de sa» stelling van dit program van een smaak getuigt. 2-2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6