De roeiwedstrijden van „Hollandia'' Hoe Nederland van Engeland won A. S. C. Jun.— ALPHEN Jun. LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 22 Mei 1937 Vierde Blad No. 23665 Drie baanrecords verbeterd 78sie Jaargang Een wedstrijddag met onderbrekingen I ran rust. Een zeer spannende strijd BESLISSINGSWEDSTRIJD (Van onzen eigen verslaggever). De eerste dag van het Hollandia-roei- I festijn kenmerkte zich door een overmaat Rust was er niet alleen langs den lagen IRijnoever, waar de publieke belangstelling Irerre beneden het pell van vorige jaren I bleef, doch ook In het verloop van de wed- I strijden zelve, waarvan het programma Ijls gevolg van de vele damesnummers dus- Idanig werd onderbroken, dat gevoegelijk Iran hiaten kan worden gesproken. Tot dit I laatste werkte vooral de omstandigheid Imede. dat de nummers stijlroeien in af- lirijking van de gewoonte, op een gedeelte lvan den Rijn worden gehouden, dat lag Ibulten de gebruikelijke wedstrijdbaal!. Uit den aard der zaak was dit niet be- Ivorderlijk aan het scheppen van „sfeer", ■hetgeen juist bij roeiwedstrijden zulk een belangrijke factor vormt. De belangrijkste I gebeurtenis van gisteren was, dat niet I minder dan drie baanrecords werden ver- Ibeterd, waarbij evenwel niet uit het oog Imoet worden verloren, dat de omstandig - I beden den roeiers gunstig waren, doordat |de ploegen den wind pal mee hadden. In de eerste plaats verbeterde Triton het I baanrecord in het nummer Jonge Twee A; I Triton deed hetzelfde in 't nummer Over- [raadsche Twee. terwijl Aegir een dergelijke ■prestatie leverde in het nummer Over- Inaadsche Vier. Voor het overige verwijzen wij naar |onderstaande wedstrijdverslagen Eindstrijden. Jonge Twee A: boei 1 Willem III; 2. Triton. Na een gelijke start loopt Triton iets uit |raop 500 M. liggen de Utrechtenaren 3/4 voor. De leiders slaan een iets hoo- Ifer tempo, terwijl zij een veel beteren stijl ïrertoonen dan de Amsterdammers. Gelei delijk voeren zij den voorsprong op tot ■vijf lengten om onbedreigd te winnen in |i min. 17 2/5 sec. De winnende pleeg be- ande uit H. van Aken, bg., J. F. Oh. |!eyling, si. en A. H. v. Ravesteyn, st. ves- igde hiermede een nieuw baanrecord. Het ■oude stond op naam van Willem III met li min. 22 2/5 sec. en dateerde reeds van 11923. Jonge Vier B: boei 1 Argo; 2. Laga; 3. [Sjord. Na een vlotte start nam Laga de leiding, lioch door slecht sturen van den Delftschen Ihuurman kon Argo den kop overnemen. In life binnenbocht lag Argo een halve lengte Ivoór Laga. dat op zijn beurt Njord een ■halve lengte achter zich liet. Tot op de ■helft der baan leek het er niet op alsof de lïarsity-winnaars Laga ook thans weer als eersten de finish zouden passeeren. Op dat '"Istip bedroeg hun achterstand op Argo I circa 1'/: lengte, doch daarna begonnen de Deiftsche roodbaadjes zoo fel te spurten, lót Argo het .niet kon bijbeenen. In de ■eindspurt vergrootte Laga haar voorsprong lielfs tot twee lengten. Njord bleef ver lichter. De tijd van de winnaars was 7 min. !0 sec. De winnaars waren J. H. van Slingelandt, JJ, H. van Nes, J. R. Wiersum, C. Th. de l'ongh, si. en P. A. v. d. Hoeven st. Overnaadsche Skiff: boei 1 Poseidon (D. wgser); 2. Njord (H. K. Roessingh). Beide scullers starten goed. Beiden roeien goed en Njord komt iets voor. Op 500 M. ■beeft. Poseidon weer 'n kleinen voorsprong, looch op 800 M. liggen beide booten gelijk. IDoor beter sturen komt de Njord-skiffeur |*B voor en wint met een halve lengte ver- I"Jill in 8 min. 28 1/5 sec. Zoowel Roessingh l! s zijn tegenstander .vertoonden 'n goeden stijl. Stijlsnelroeien damesskiff: boei 1 De Idunze (mej. H. Lolkema); 2. Dordt (mej. B W. Reinders). Winnares werd mej. Reinders met 52 p.; I'S' hierna verwierf 31 p. De Dordtsche l'MIeuse ontving uit handen van den Hol- I 'Uidia-praeses, dr. H. L. M. van Schaik, Ibouquet bloemen. I Biijli'oeien damesskiff (juniores): boei 1 Ij*Wiet (mej. N. de Vos van Steenwijk); 2. Iue Hoop (mej. E. Herman). Winnares mej. |»ennan. 1 Wem damesvieren (juniores): boei 1 De I 2- Spaarne; 3. Dordt. I. Winnares: Het Spaarne; 2. Dordt; 3. lóat De winnende ploeg bestond uit de 1 ®mes jkvr. I. van Slingerlandt, bg., M. «Kenhuysen, N. W. Schweitzen en G. A. C. I tV1''' si. en mej. G. Sorgdrager. stvr., die I S' bloemen werden gehuldigd. t e'nd5trÜd in het nummer Jonge Twee I'usschen Njord en Argo werd uitgesteld I ut hedenmiddag. Voorwedstrijden. 110vernaadsche Twee (beginnelingen): le W: boei 1 Adelborsten; 2. Amstel. I it» een kalme start loopen de Adelbor- ,Hlets uit. Het sturen van de Amstel is sat waardoor deze ploeg 'n halve lengte I .'.'"Cel: 't Roeien der Amsterdammers is I bn 'en zeer onrustig en tot overmaat dmr!5mp VJt,ngt de boeg een snoek, waar- nt de achterstand steeds grooter wordt. I d'«-h ^?beert de Amstel nog bij te spurten, da® Adelt>orsten roeien met soepelen ten .r^tig door en winnen met 4 a 5 leng- -g':oorsPr°ng in den recordtijd van 8 min. 1 ScC. a?! !ioop was op dit nummer op deze recordhouder In 8 min. 47 4/5 sec., «elke I 'en Prestatie dateerde van 1926 P* 2c heat tus: -jschen Poseidon en Cadet- 'en d 'outer uit sportieve overwegin- ploeo8ero^i<3. aangezien in de Cadetten- I der 1ne™'g.e roe'ers zaten, die reeds eer- Sladde booten uitkwamen. De Ca- wonnen met twee langten. de finale, welke hedenmiddag zal worden geroeid, plaatsten zich derhalve Adelborsten, Amstel en Poseidon. Overnaadsche Vier (beginnelingen: le heat: boei 1 Triton; 2. Laga; 3. Aegir Na een prachtige gelijke start werkt Triton zich iets naar voren en op 800 M. is de volgorde met gering onderling ver schil Triton, Laga, Aegir. Dan komen de Groningers geweldig opzetten; onweer staanbaar loopen zij eerst Laga en vervol gens ook Triton voorbij. De Utrechtenaren trachten tevergeefs in de eindspurt den achterstand in te loopen; Aegir geeft hun geen kans en bevestigt zijn Varsity-over- winning in den fraaien tijd van 7 min. 25 1/5 sec., daarmede tevens 't baanrecord, dat op naam van de Laak (1935) stond, met 7 seconden verbeterend. Triton bleef een halve lengte achter de winnaars, ter wijl Laga op ongeveer twee lengten achter Triton volgde. 3e heat: boei 1 Cadetten; 2. Deiftsche Sport; 3. Amstel. De Cadetten roeiden in deze race buiten mededinging mee, aangezien enkele roeiers niet meer ais beginnelingen werden be schouwd. Deiftsche Sport en Amstel starten beide in hoog tempo, waarna de Delftenaren drie kwart lengte voorsprong namen. Op de helft der baan is er zelfs al l'A lengte licht tusschen beide booten. De leiders hand haven zich gemakkelijk en winnen met drie lengten voorsprong op de Amstelploeg. De Cadetten kwamen als No. 2 binnen met l'/s lengte achterstand op de winnaars, die de baan aflegden in 7 min. 41 1/5 sec. 2e heat: boei 1 Die Leythe; 2. Laak. De Laak start het snelste, doch door pittig roeien halen onze stadgenooten den achterstand al spoedig in. De Hagenaars hebben geen krachtigen doorhaal, waar door Die Leythe zonder zich erg in te span nen met l'/s lengte voorsprong wint in den matigen tijd van 7 min. 54 sec. Jeugdskiff A: le heat: boei 1 Die Leythe (G. J. Velds); 2. Laga (F. A. van Vliet). Ook dit nummer leverde een gemakkelijke Leidsche overwinning op. Velds nam zelfs niet eens de moeite om zijn trui uit te trekken en won „met een straat". Van Vliet stuurde bovendien slecht en raakte bij de eerste pikettenrij zelfs het bakboord piket. De tijd van den winnaar bedroeg 8 min. 20 1/5 seq. 2e heat :Delftsche Sport (A. van Weel) row-over. Stijlroeien damesvieren (seniores): le heat: boei 1 De Hunze; 2. Spaarne: 3. Hoop. Winnares: Spaarne. 2e heat: boei 1 Laak; 2. Die Leythe. Win nares: Laak. 3e heat: boei 1 Amstel; 2. De Vliet. Win nares: Amstel. In de finale komen de drie winnaressen en de ploeg van de Hunze. Idem damesvieren (Juniores): le heat: boei 1 Willem ni; 2. Dordt; 3. Vliet. Win nares Dordt met 82 pnt. 2e heat: boei 1 Laak; 2. Nereus; 3. Hoop. Winnares de Laak met 82 pnt. 3e heat: boei 1 Spaarne; 2. Deiftsche Sport; 3. Maas; 4. Amstel. Winnares Het Spaarne met 82 pnt. De eerste werd besloten met het nummer Jonge Acht: le heat: boei 1 Aegir; 2. Njord; 3. Triton. Het werd een prachtige race, waarin de spanning tot het laatst bewaard bleef. Na een gelijke start nam Aegir met een taflengte de leiding, terwijl Njord een kleinen voorsprong op Triton veroverde. Bij de derde pikettenrij leidde Aegir nog steeds, nu met een halve lengte, doch op 1000 M. bedroeg die voorsprong wederom een taflengte, terwijl Triton en Njord een feilen boord-aan-boord-strijd voerden. Op de tweede baanhelft begon Aegir wat on rustig te roeien, waardoor de Groningers iets afzakten. Op 500 M. voor de finish zette Triton de eindspurt in en werkte zich lang zaam maar zeker naar voren, terwijl Aegir naar de achterhoede verhuisde. In een prachtige eindspurt klopte Triton Njord met ruim een lengte; Aegir bleef een kwart lengte achter de Leidenaars, Uitslag: 1.' Triton in 6 min. 43 sec.; 2. Njord in 6 min. 48 4/5 sec. Voor de tweede heat verschellen aan boei 1 Laga; 2. Amstel. Ook deze race gaf een vinnigen strijd te zien. waarvan de beslissing lang onzeker bleef. Amstel startte fel en liep direct iets uit, maar Laga bleef goed-hangen en pro fiteerde dankbaar van het feit, dat een der Amsteh-oeiers een snoek ving, door de leiding over te nemen. Het verschil bleef echter tot op 3/4 van de baan slechts een halve lengte en eerst in de eindspurt slaag de Laga er in licht tusschen beide booten te brengen. Laga won in 6 min. 37 3/5 sec., terwijl Amstel in 6 min. 42 1/5 sec. zich als snelste tweede plaatste. Deze tijd was ove rigens nog lager dan die van den winnaar in de eerste heat. Prompt op tijd werd het programma be ëindigd. Inschrijvingen voor de zeilwedstrijden. Voor de morgen op het Braassemermeer te houden zeilwedstrijden van Hollandia zijn de volgende inschrijvingen binnenge komen: U-klasse: M. Hz. Tromp (st. C. A. Ver- niaat); Walta (st. B. Buma) en Coppel- stock (st. J. H. C. Sieverts). Drakenklasse: Cavalier (st. jhr. mr. E. G. v. Benthem v. d. Berg)Janmaat (st. Jan Heinen); Ran (st. Ph. Keegstra); Zilver meeuw (st. B. J. Moret); Hermes (st. W. M. van Lienden. Regenbocgklasse: Witte Raaf (st. W. H. Warring); Vennemeer (st. I. J. C. Klin gen); Phlip (st. J. Lioni); Dotter (st. E. J. Coster Jr.); Hollandia (st. C. v. Staveren); Karekiet (st. J. M. Lens v. Rijn); De Leede III (st-. W. v. d. Mey); Saenden (st. L. de Wit); Holland II (st. G. Ruigrok); Printer (st. W. J. Meijer); Eelko (W, Bergsma). Vrijbuiterklasse: Jet II (st. H. Wester); Graaf de Lumy (st. A. Ladan); Jan Haring II (st. L. J. Fonteyn). Olympia-jollen: Wardij (st. R. Lemstra); Goesting (st. W. Ritman); Daphnia (st. P. H. R. Borgerhoff Mulder). Pampusklasse, Ruiter (st. R. Reitsma); De Steur (L. v. d. Steur); Norremeer (Ir. J. C. P. Hofkesi; Donderkopje (st. J. P. Damme); Eendenkooi (st. J. Lewis). Jollenklasse A: 1. Rana. st. Rud. Zadoks; 2. Flits. st. L. J. F. Broer; 3. Sirene, st. mej. B. C. v. d. Linden: 4. Duimelot, st. H. van Suylekom: 5. Marionet, st. R Venema; 6. Vagebond, st. Th. v. Helvert; 7. Doordrijver St.. S. H v. Hulst; 8. Ans, st. G. Landsman; 9. Hans. st. A. H. v. Vliet; 10, Tierelier, st. R J. v. Ginkel; 11. Mikie. st. J. Simonsz: 12. Black Magic, st. W. Stoutenbeek; 13. Water baby, st. G. Key Jr.; 14. Windekind II. st. H. Evers B.M.-klasse: 1. Ree. st. H. Recourt; 2. Wio. st H. A. Davidson; 3, Wetterwille, st. N. de Vrede: 4. Ivar, st. J. Havekotte; 5. Adri, st. P. Leeuwis. Jollenklasse B: 1. Sterna, st Lex Groo tenhuis; 2. Good Luck. st. W. Klomp Jr.; 3. De Glipper st. J. C. Tims; 4. Notedop, st. P. A. de Jong: 5. Tralala, st. mej. Cor Sterk: 6. Nootedop. st. C. A, J. Valentijn. 12 M2 klasse: 1. no. 7, st. A. Schepers: 2. Ail-Weather. st. Jac. F. Stap: 3. Hiphaan, st. Hans v. Werkhoven; 4 Holland, st. K J. Hausel; 5. Koh-I-Noor, st. Ted Rol; 6. Soitsm-uis, st. J. H. Nauta: 7. 't Geusje, st. .B E Ott; 8. Roeaia, st, M. P. J. de Munn'k; Dada II. st. L. P. Vollebregt; 10. Ronny II st. J. G. Thiry. 16 M2 klasse: 1. Kemphaan, st. S. Oost; 2. Astra, st. C. Bos; 3. Hoants, st. G. de Boer. VOETBAL. KON. NED. VOETBALBOND. PROGRAMMA VOOR MORGEN. Kampioenschap van Nederland: Ajax— Feijenoord en PSVGo Ahead. Afdeeling I, promotie 2e klasse: Hilver sum't Gooi (beslissingswedstrijd). Afdeeling II, promotie 4e klasse: LDWS Tonegido, beslissingswedstrijd te Delft. Afdeeling IV. promotie 2e klasse: Middel burgWillem II en MirandaMVV. Afdeeling V, promotie 2e klasse: Heeren.- veen—WW. Van Overal. AjaxFeijenoord wordt de groote match van het tournooi oip het landskampioen schap! Na een zeer aarzelend en zelfs te leurstellend tegin, dat hun een belangrijken achterstand bezorgd heeft, zijn de Rotter dammers dank zij het goede spel van Vente weer in de running gekomen en een overwinning op Ajax zou de beide Westelijke concurrenten weer op gelijken voet brengen. Een kans daarop bestaat er ongetwijfeld. Wel.isoAjax vooral in eigen liuis steeds een zeer te vreezen tegenpartij, dia speciaal door haar techniek en haar magnifieke ploegverband tot bijzondere prestaties komen kan, maar het spel dei- Amsterdammers is vrij inconstant en in ieder geval wisselvalii'-jer dan dat van Feijenoord dat momenteel misschien reeds een weinig favoriet fs. Het is waar dat de Rotterdamsche ploeg aanmerkelijk aan dreiging verliest indien Vente scherp be waakt wordt en Anderiessen zal dat wel toevertrouwd zijn, maar daarnaast is toch Vrauwdeunt een gevaarlijk speler, die goed is voor een doelpunt. Als geheel lijkt ons bovendien de halflinie van Feijenoord mits volledig een tikje sterker dan die van Ajax en dat geeft voor ons den door slag om een kleine zege der gasten te voor spellen. Waardoor dit, tournooi dan hoogst waarschijnlijk nog op een beslissingswed strijd zal uitloopen! Voor de promotie 2e klasse kan zoowel In afdeeling I tusschen Hilversum en 't Gooi als in de vijfde afdeeling tusschen Heerenveen en W.V.V. de decisie vallen. Zien wij het wèl dan staan daarbij de pa pieren van 't Gooi en va- W.V.V. iets hoo- ger genoteerd al zal dat verschil niet groot zijn. In het Zuiden is de competitie nog te kort aan den gang om eenig oordeel te kunnen vellen. Inmiddels staat het vast dat Willem II en MV.V. hun positie belangrijk verbeteren zouden indien zij andermaal voor een zege weten te zorgen. Ons. Leidenaars. interesseert verder de ontmoeting op het D.H.C.-terrein te Delft tusschen L.D.W.S. en Tonegido. niet het minst nu de vorige wedstrijd onbeslist ge ëindigd is. Het is jammer dat men hiervoor Delft uitgekozen heeft, omdat dat de pu blieke belangstelling natuurlijk veel minder groot zal zijn dan te Leiden of Den Haag. Niettemin zullen er ook nu wel eenige hon derden Sleutelstadbewoners meetrekken om Starre c.s. aan te moedigen in dezen zwa- ren kamp. waarin voor 'oeide partijen evenveel op het spel staat. Hopen wij dat L.D.W.S. thans aan het langste eind zal trekken De landenwedstrijd NederlandEnge land op beide Pinksterdagen te Amster dam gehouden, is een groot succes gewor den, niet in de eerste plaats voor het overwinnende team, maar voor de organi- seerende bonden. De K N.S.B. en B.C.F. hebben eer van hun werk, vooral nu achteraf blijkt, dat de ploegen volkomen tegen elkaar opgewassen waren, zoodat de overwinning alleen behaald kon worden door de goede gezindheid van Vrouwe Fortuna. Den eersten dag iiep het den Engelschen niet tegen. Integendeel, in den stand 44 verwachtte iedereen reeds een draw, omdat de partij ThomasLandau ten voordeele van den Brit en de partij LentonBergs ma ten voordeele van onzen landgenoot beslist zou worden, toen Bergsma plotse ling met remise genoegen nam. De Rotter dammer had zich op de stelling volkomen blind gestaard en daarbij een betrékkelijk eenvoudige winst over het hoofd gezien. Zoo eindigde de eerste dag met een 5V; 4'/ï achterstand voor de onzen. Toch was er nog geen reden, om aan den einduitslag te wanhopen. De Engel schen hadden immers den eersten dag met de witte stukken gespeeld en dit voor deeltje was dan ook in den kleinst moge lijken voorsprong tot uitdrukking gekomen. Den tweeden dag spande het geweldig. Na de eerste zitting was duidelijk geworden dat het geen herhaling zou worden van den vorigen dag. Nederland zou gelijk spe len of een kleine overwinning behalen. Een uur voor het einde stond het (de resultaten van den eersten dag meegerekend)Enge land 8, Nederland 7. Spoedig daarop werd het Engeland 9, Nederland 8. nadat Bergs ma en Ritson Morry hun hopeloos staan de j;artijen opgegeven hadden. Wie zou ten slotte de zege bevechten? Mühring had eenig overwicht tegen Buer ger verkregen, maar van een duidelijke winst was nog geen sprake. Evenzoo Prins tegen Atkins: onze landgenoot had een ge weldige drukstelling opgebouwd, maar zijn taaie Engelsche tegenstander hield moedig stand. Daarentegen stond Fontein tegen Fairhurst een pion achter in een eindspel, dat slechts weinig remisekansen scheen te bieden. Alles tezamen bestond er dus groote kans op een 91/;lO'/s nederlaag, daar de goedstaande partijen wel niet meer dan l1/; uit 2 zouden opleveren, terwijl op Fon- tein's partij niet te rekenen viel. Op zijn hoogst konden we hopen op een 10—10 uitslag. Maar Fortuna had het ditmaal goed met ons voor; Atkins verloor, in tijd nood tegen Prins, een stuk en daarmee de partij, Mühring wist zijn voordeel zooveel te vergrooten, dat de arbiter Fine nog juist tot. winst kon concludeeren .terwijl ten slotte Fontein zoo meesterlijk had stand gehouden, dat het resulteerende toreneind spel noodzakelijk tot remise moest leiden. Het einde kwam dus met een onverwachte lD'/t9Vi zege voor het Nederlandsche team en daarmee werd ons team houder van den door het weekblad „De Schaak wereld" uitgeloofden wisselbeker. De onzen zullen het echter zeer zwaar te verantwoorden hebben, als wij de Engelschen het volgend jaar op eigen terrein moeten bestrijden. Dit maal misten de Engelschen Tylor en Alexander, die in 1938 wel niet op het appèl zullen ontbreken. Daartegenover staat, dat wij in den komenden wed strijd wel over Jhr. v. d. Bosch zullen kunnen beschikken, die thans verhin derd was onze gelederen te versterken. Over de prestaties van onze spelers af zonderlijk nog het volgende: Landau nam de zaak iets te licht op. Den eersten dag belandde hij willens en wetens ir. een zeer ongunstig eindspel van looper tegen paard en den tweeden dag behan delde hij de opening zoo slordig, dat Tho- door j mas zonder moeite een goede stelling ver kreeg. Van den kampioen van Nederland hadden wij meer mogen verwachten dan een punt uit 2 partijen. Ook Speyer stelde teleur. Wel dient er kend te worden, dat zijn tegenstander Millner Barry juist in den laatsten tijd op den voorgrond treedt, maar bij een soliden speler als Speyer had men een zoo snelle nederlaag in de eerste ronde (ternauwer nood 25 zetten) wel voor buitengesloten gehouden. Een volgend maal beter! Fontein hield zich uitstekend tegen een der meestbelovende spelers van het Engel sche team Fairhurst. door beide malen remise te maken. Prins nam den tweeden dag revanche voor een verraderlijke matcombinatie, die de oude Atkins hem in de eerste ronde voor den neus gedraaid had. (Dit aardige par- tijslot volgt hieronder). Van Doesburgh bracht er niets van te recht en verloor beide partijen kansloos. Het loopt den Bussumer in den laatsten tijd niet mee. Schertsenderwijze verklaarde v. Doesburgh, dat hij in zijn laatste twintig partijen nog niet eens een dreiging had gehad! Van Scheltinga kan op een goeden wed strijd terugzien. In de eerste ronde won hij een fraai eindspel tegen den Engelschen nestor Miohell en ook in de tweede ronde had hij voortdurend de beste kansen, zoo dat zijn tegenstander van geluk mocht spreken, nog een half punt uit liet vuur te sleepen. Bergsma heeft bepaald pech gehad. Den eersten dag gaf hij een gewonnen stelling remise en den tweeden dag stond hij ook reeds overwegend, toen een zeer slechte zet de kansen te zijnen nadeele deed keeren. De Groot was zijn tegenstander Ritson Morry verre de baas en beide malen kreeg deze dan ook geen schijn van kans. Mühring slaagde er door ondernemend, maar nauwkeurig spel in den sterken Engelschman Buerger die onlangs nog van Aljechin won anderhalf punt af te nemen. Hieronder volgt nog het interessante partijslot AtkinsPrins. Zwart: L. Prins. abcde fgh Wit: H. E. Atkins. De Britsche oudkampioen besliste hier de partij op fraaie wijze: 1. Tele8!i Dd8xe8, 2. Df4f6! met ondekbaar mat. LEIDSCHE VOETBALBOND. Programma voor morgen. SLEUTELS: 1ste ronde: Zuiderkw. II D.V.S. II, 2 uur, De Wissel; Lugd. 3Sport man I, 12 uur (1ste terr.), Vermeulen. 2de ronde: T.O.N.A. IIU.V.S. II, 2 uur, P. Rietkerken; Leidsche B. IL.D.T.S I, 2 uur. Schrama. 2de klasse A: Roodenburg IIL.F.C. IV, 2 uur (L.F.C.-terr.) Ramkema. 3de klasse A: A.S.C. IVL.F.C. V, 10 uur, (lste terr.) v. Bohemen; Sportman III D.V.S. Hl, 2 uur, Maaskant. 3de klasse B: T.O.N.A. III—A.S.C. V, 10 uur, P. Hillebrand; D.S.O. IIILeidsche B. III, 2 uur, Scheffer. 4de klasse A: Zuiderkw. IH-Sportman IV, 10 uur (Sportm.-terr.i v. Tongeren. Adspiranten A: Sportman (aiU.V.S. ia), 12 uur, D. Boom; U.V.S. (b)—A.S.C. 10 uur, (kl. bijterr.Warnaar. Adspiranten B: T.O.N.A.D.V.S., 12 uur, v. d. Horst: Zuiderkw.Sportman (b), 11 uur. Beurze. Junioren: Beslissing: A.S.C.Alphen, II uur (L.F.C.-terr.), De Boer. ZONDAG A.S. - AANVANG 11 UUR L.F.C.-TERREIN - Entree 10 cent. 182a (Ingez. Med.) Overzicht. In 2 A vail de L.V.B.-competitie speelt L.F.C. IV haar laatsten wedstrijd tegen Roodenburg II. Wint L.F.C. dan heeft zij nog een kansje zich juist boven de hek kensluiter te handhaven. In 3 A zal L.F.C. V. dat bij A.S.C. IV te gast gaat, aan de roodzwarten geen puntje verspelen, terwijl D.V.S 3 voor de zooveeist- maai in de gelegenheid wordt gesteld, maar nu dan ook voor het laatst om de kampioenswaardigheid van de ploeg te toonen. T.O.N.A. IIIA.S.C. V is de klap op de vuurpijl in 3 B. Een belangrijke ontmoe ting met het oog op de eere-plaats. T.O.N.A met een goede verdediging, A.S.C. met een beteren aanval.... Zal A.S.C opnieuw win nen? of.worden de punten gedeeld? Leidsche Boys III zal uit van D.S.O. III moeten winnen om vrij te komen van de laatste plaats. In 4 A zal Zuiderkwartier alles in het werk moeten stellen om zich Sportman TV van het lij! te houden. Toch kan het, en., 'tis ook noodig om den strijd niet Alphen vol te houden. De noodzakelijk geworden beslissings wedstrijd A.S.C.Alphen in de Junioren- aföeeling wordt morgen op het L.F.C.- terrein gespeeld. Er is nagenoeg geen sprake van krachtsverschil., dus moeten wij afwachten wie kampioen wordt. o de A-adspiranten zet U.V.S. (a) tegen Sportman (a) haar zegetocht voort. U.V.S. (b) heeft eveneens kans op een zege tegen A.S.C. Zal D.V.S. in de B-afdeeling nu tegen T.O.N.A. in haar 14den wedstrijd ook nog ongeslagen blijven. We zouden na zoo'n fraaie prestatie bijna geneigd zijn de jeug dige groen-zwartjes te gaan aanmoedigen! Zuiderkwartier en Sportman (b) wat doen die? De punten deelen? WEDSTRIJDEN E.H.B.O.-BRIGADE. Door de medewerking van het L.V.B. be stuur en alle Leidsche K.N.V. B. clubs c.a. kan de Eerste Leidsche E.H.B.O.-brigade ter gelegenheid van haar eerste lustrum voetbalwedstrijden organiseeren. welke ge speeld zullen worden op het N.B.L.O. terrein. Deelnemende vereenigingen zijn: U.V.S.. Lugdunum, A.S.C., L.D.W.S., L.F.C., D.V.S., Leidsche Boys, Roodenburg, T.O.N.A., Rouwkoop (kampioen le kl. L.V.B.), Quick Boys en Sportman, terwijl nog enkele groo- tere wedstrijden nader bekend gemaakt zullen worden. Gespeeld zal worden in den vorm van seriewedstrijden, terwijl na loting de vol gende wedstrijden zijn vastgesteld: A.S.C., —L.F.C., LugdunumRouwkoop, D.V.S— Leidsche Boys. L.D.W.S—U.V.S. comb., SportmanRoodenburg en Quick Boys— T.O.N.A. Maandag te 7 uur speelt A.S.C, I—L.F. C. I den eersten wedstrijd. 3 WEDSTRIJDEN R.B.F. Maandag te 7 uur speelt R.B.F. op het Leidsche Boys-terrein tegen Leidsche Bak kersgezellen. Van Tiamboys werd dezer dagen met 61 gewonnen. Rust 2—1. WATERPOLO. ZOMERCOMPETITIE KRING DEN HAAG. De kring Den Haag van den Kon. Ned. Zwembond organiseert wederom 'n zomer- waterpoio-competitie. De klasse-incleeling luidt aldus: Eerste klasse: A.V.Z.R. (Voorburg), B.3.V., H.G.A en Poelmeer (Oegstgeest). Tweede klasse: H.C.Z. II. H.Z.P.C. VI; Z.I.A.N. VI, De Zijl III (Leiden). Derde klasse A: H.Z.P.C. VII; Poelmeer III, S.Z.V. (Sassenheim), Z.I.A.N. VII en De Zijl IV.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 13