LAATSTE BERICHTEN llfIDSC" DAGBLAD - Eerste Blad Vrijdag 21 Mei 1937 fe,e s? te: WEERBERICHT. Binnenland Een halve ton uit een boedel gestolen Duitsch vliegtuig maakt noodlanding te Zijldijk (Gr.). Buitenland De strijd in Spanje. De Hollandia-roeiwedstrijden LUCHTVAART BEURSOVERZICHT MARKT RCRICUTIN^^ Barometerstand. binnenlandsch weerbericht. Iriegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 774.4 te Jan- ujen. Laagste barometerstand 746.4 te Yar- outh. Verwachting tot den avond van 22 Mei: eest matige Zuidwestelijke tot Noord- estelijke wind. zwaar bewolkt tot betrok- :n, met waarschijnlijk regen of onweer. ouder. storm waarschuwingsdienst. De stormwaarschuwtngsdienst seinde ledenmorgen aan alle posten „Weest op hoede". Gistermiddag 3 uur: 760. Hedenmiddag 3 uur: 758. buitenlandsch weerbericht. Megedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De hoogedrukking in het Noordwesten urn nog in beteekenis toe, in het Zuid- eten herstelde zij zich. De depressiekern den Oceaan bleef vrijwel stationnair »h werd iets minder diep. De depressie- ïrn welke gistermorgen nabij Marseille trok snel naar het Noordwesten en ligt luns over de Noordzee. Zij veroorzaakte Frankrijk zware regens en deed in onze ngevlng den wind naar het Zuiden of lidwesten omloopen. In Scandinavië nlen meest zwakke winden met gedeel- lijk bewolkte lucht en in het Zuiden ivel. In Duttschland waaien krachtige lidoostelilke winden met meest helder Kr en vrij hooge temperatuur. In Frank- 1 waait, het krachtig uit het Westen met tokken luchten en regen, deze zelfde Krstoestand heerscht ook in Engeland. Ierland daarentegen is de wind Zuid- timet licht bewolkte lucht. In Frankrijk op de Britsche eilanden is de tempera ir onder normaal, in vrijwel het geheele irige waarnemingsgebied was zij heden- rgen aanzienlijk boven normaal, voor onze omgeving is te verwachten dat wind verder naar West of Noordwest ruimen hetgeen afkoeling zal mede ogen en waarschijnlijk regen of onweer. weersomstandigheden hedenochtend 8 uur. Parijs: W., 13 gT. c.. regen, bonden: w.z.w.. 12 gr. c., betrokken, Berlijn: o.z.o., 22 gr. c„ goed. Nice: Z., 17 gr, c., betrokken. luchttemperatuur. Suur voorm.: 18 gr. C. (65 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 14 gr. C. (58 gr. F.) 3 uur nam.: 14 gr. C. (58 gr. F.) OOGWATERTIJDEN TE KATWIJK ZEE. Voor Zaterdag. Voorm. te 0 u. 51 min.: nam. te 13 u. 05 Jnuten watertemperatuur. Zweminrichting „De Zijl". 'Middags 12 uur: 16 gr. C. UCHT op voor fietsers e.a. Vrijdag: 8.26 nam. tot 4.27 voorm. maans. op. en ondergang. 21 Met: op: 16 u. 23; onder 1 u. 57. PALESTINA Steeds nieuwe aanslagen. Voortdurend worden dan hier en dan aanslagen gepleegd. Bij een twist ■«men twee Israëlieten en twee Arabie- Snoten de eersten op hun tegenstan- "ie doodelijk gewond werden. Te jj™ hebben onbekenden een politie- ucier aangevallen, die evenwel wist te «Komen. Arabieren maken zich op om den ^oortedag van den Profeet te vieren, ziet men versieringen, waarin vele re"on van Hitler en Mussolini. JAPAN. Staking van autobuspersoneel. tienhonderd geëmployeerden, waarvan jnonderd vrouwen, van de autobus- »tS?mlng Ve Ajl bij Tokio hebben een „.'"•demonstratie gehouden tegen het Jls» mislukken van een staking. Zij ■bun 2 een'Se uren zwijgend zitten voor l„ ?op koffie in het restaurant van een P" °e ?roote m °e^groote magazijnen te Tokio. was een einde gemaakt het ingrijpen van de politie' die de rs arresteerde en de vakvereeniging Het lïV'ièn .Personeel kreeg een loonsverhooglng ti(S.procent in P'aats van de gevraag- U.pl, 'S procent De leiders van de vak- welke ls opgericht na de ont- KS van de oude vereeniging, ver- I(Cq n aan de pers, dat zij de denkbeel- Iftiiw de ontbonden vereeniging niet I vergeten, Twee pertonen gearresteerd te Amsterdam. Eenige maanden geleden overleed te Am sterdam een man, die naar de meening van enkele erfgenamen aanmerkelijk meer geld en effecten moest hebben nagelaten dan ln den boedel aanwezig was. Een deel van de erfgenamen liet het niet bij het uiten van hun vermoedens, doch ging naar de politie om aangifte te doen. Een zoon en een schoonzoon, executeurs- testamentair. zouden zich naar hun mee ning wederrechtelijk hebben bevoordeeld en f. 50.000 aan effecten en geld uit den boedel hebben genomen. Het onderzoek had tot gevolg, dat belde mannen, woonochtig in Zuid, werden ge arresteerd en ln het huls van bewaring ingesloten. Belde verdachten ontkennen hardnekkig, doch er zijn verschillende bezwarende om standigheden aan het licht gekomen. Uit het onderzoek van de recherche bij ver schillende bankinstellingen ls gebleken, dat de erflater inderdaad over ruim f. 50.000 meer beschikte, dan door den notaris in den boedel is aangetroffen. De beide ver dachten zouden coupons hebben verzil verd, afkomslig van verdwenen effecten. Bij de door den rechter-commissaris mr. Hütschler gehouden huiszoekingen, die dezer dagen hebben plaats gehad, zijn eenige effecten gevonden. De verdachten beweren echter, dat zij die waardepapieren Indertijd van den erflater hebben gekocht. Voorts staat vast, dat een der verdach ten een veel hoogere bankrekening heeft loopen dan in zijn omstandigheden moge lijk ls. Hij beweert dat dit spaargeld is. Ook heeft de recherche een onderzoea Ingesteld naar de doodsoorzaak van den erflater. In verband hiermede zijn behalve de dokter vele getuigen gehoord. Door de andere erfgenamen ls een civiele actie Ingesteld tot terugvordering van de f. 50.000. De Instructie ln deze zaak is nog niet gesloten. heffing op melkpoeder en blokmelk. Van bevoegde zijde vernemen wij, dat het in de bedoeling ligt, de heffing op melkpoeder en blokmelk. welke met Ingang van 16 Mei 1937 ls verlaagd van 18 cent tot 15 cent per kg., dit jaar verder onver anderd te laten, behoudens Ingrijpende wij zigingen in de omstandigheden. - besluiten eerste kamer. Het wetsontwerp tot wijziging van de crisispachtwet 1932 ls zonder debat en z. h. st. aangenomen, met aanteekenlng dat de heer de Gijselaar (c.-h.) tegen is. Het wetsontwerp, houdende maatregelen tot nietigverklaring van goudclausules en bepaalde overeenkomsten is aangenomen met 23 tegen 6 stemmen (tegen de heeren Michiels van Kessenich (R.K.), Gelderman en van Rappard (lib.) de Gijselaar en de voorzitter (C.H.) en van Asch van Wijk (A.-R.) groenten niet voor consumptie geschikt. De directeur van maatschappelijk hulp betoon in Den Haag heeft hedenochtend een telegram gezonden aan het hoofd van den rijksdienst voor levensmiddelendis tributie. waarin medegedeeld wordt, dat de kwaliteit van de heden aangevoerde groen ten deze voor de consumptie ongeschikt maakt. De werkloozen hebben reeds ten stadhulze geprotesteerd. De directeur van maatsch. hulpbe toon verzoekt nu de regeering maatregelen te nemen en vraagt toestemming voor re kening van het rijk literbussen ingemaakte greenten beschikbaar te stellen tegen 3 ct. overboord gevallen. Toen de ongeveer zestigjarige bloemist P. V. uit Delft vanochtend met het pontje de provinciale vaart tusschen Delft en Rijswijk overstak, kreeg hij een toeval, waardoor hij overboord sloeg. Hoewel de pontvoerder en een schipper, die in de nabijheid van de pont voer. direct pogin gen in het werk stelden V. te redden, duur de het ongeveer twaalf minuten eer hij op den wal was gebracht. Een onmiddellijk ontboden geneesheer kon slechts den dood constateeren. door een lichtraam gevallen. Gistermiddag is de 56-jarige metselaar J. J. Bernard, die bezig was met het voe gen van een schoorsteen op het dak van een huis aan den Koninginneweg te Haar lem, gestruikeld en door een lichtraam ge vallen, Hij kwam op een ell meter lager gelegen marmeren vloer terecht en kreeg een ernstige schedelbasisfractuur. Vanmorgen is de ongelukkige in het diaconessenhuis overleden. MEXICO Dreigende staking in petroleumindustrie. De bond van arbeiders ln de petroleum industrie heeft medegedeeld, dat de arbei ders op 28 Mei ln staking zullen gaan, in dien hun elschen voor dien tijd niet zijn Ingewilligd. De meeste arbeidersorganisa ties hebben verklaard, dat zij de elschen der arbeiders ln de petroleumindustrie zul len steunen. Met het oog op de ernstige gevolgen, die deze staking zou kunnen heb ben. houdt de president der republiek zich met het conflict bezig. Wielrijder door vleugel van het toestel geraakt en op slag gedood. Vanmiddag te omstreeks kwart over twaalf, heeft een Duitsch vliegtuig, ver moedelijk een sportvliegtuigje, waarin één persoon zat, een noodlanding gemaakt te Zijldijk gem. 't Zandt. (Gr.) Het toestel, dat aanvankelijk boven Uithuizen cirkelde, om daarna ln noord-oostelijke richting naar de Noordzee te koersen, keerde plot seling terug om te dalen. Bij de landing raakte het vliegtuig eerst een auto, welke op den weg reed, om vervolgens den 70- Jarigen heer Schoonveld, wonende te Nie- kerkje, die op den weg fietste, te raken. De heer Schoonveld kreeg zoo'n klap van den vleügel van het toestel, dat hij op slag werd gedood Daarna kantelde het toestel van den weg, over een sloot om vervolgens met den kop in het lager naast de sloot gelegen klaverland van den landbouwer Kapenga terecht te komen. De Inzittende van het vliegtuig bleef ongedeerd. De auto is ernstig beschadigd. De Inzittenden van de auto werden niet gewond. Het vliegtuig dat gedeeltelijk vernield ls, vermoede lijk gedemonteerd moeten wagdeii, aanbesteding. De hoofdingenieur-directeur van den rijkswaterstaat te Haarlem heeft heden aanbesteed het maken van den onderbouw van een bascule-brug over 'de ringvaart van den Haarlemmermeerpolder te Sassen- heim met toeleidende viaducten (verkeers- fonds, begrootlngdlenst 19371938). Hoogste inschrijver J. b. Dijkman te Amsterdam voor f. 289.000.laagste in- schrljfster de n.v. Christianl en Nielsen's Gewapend beton maatschappij te Den Haag voor f. 230.470. glazen1vasscher gevallen te den haag. In zorgwekkenden toestand opgenomen. Hedenochtend omstreeks kwart over tien is de 37-jarige glazenwasscher J. M. B. uit de Molenaarstraat te Den Haag, bij het verrichten van werkzaamheden aan het gebouw van de Borneo-Sumatrahandel- maatschappij. Corn, de Wittlaan 8 aldaar, van 14 meter hoogte op straat gevallen. Hij stond ln het kozijn van de tweede verdieping en ls waarschljhlijk afgegleden. Zeer ernstig gewond o.a. had hij arm en beenbreuken, alsmede een schedelbasis fractuur bekomen werd de man opgeno men en door den gem. geneeskundigen dienst naar het R.K. ziekenhuis aan het Westeinde gebracht. Zijn toestand is hoogst!Zorgwekkend, onnes van nijenrode niet in cassatie. Naar wij vernemen heeft de heer Onnes van Mijenrodj besloten geen cassatie aan te teekenen tegen het arrest van het ge- rechtshoi teAmsterdam van 13 Mei El- waarbij hij tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest werd veroor deeld. Naar bekend is heeft het hof de on dergane voorloopige hechtenis zoodanig :n mindering gebracht, dat de invrijheidstel ling, weike op het vrijsprekend vonnis der rechtbank van drie jaren geleden gevolgd is, gehandhaafd blijft. Bij K. B. ls benoemd tot 1 Sept. '37 bij den grooten staf. tot tijdelijk adjudant van prins Bernhard, de reserve-eerste-lul- tenant jhr. ir. W. G. Röell, van het le re giment huzaren. Zou Mussolini terugroeping der Italianen overwegen? Van geloofwaardige zijde WÓVéft medege deeld, dat de reis van den financier Juan March, die op doorreis te Gibraltar is aan gekomen, verband houdt met een mede- deeling van Mussolini aan generaal Franco dat hij voornemens is, alle Italianen uit Spanje terug te trekken. Het plan van den Duce zou, naar men verklaart, een gevolg zijn van vertoogen, die voortdurend tot hem gericht zijn door deputaties van Italiaansche gezinnen en verwanten van de in Spanje strijdende soldaten. Dultsche vliegers ter dood veroordeeld. De beide Dultsche vliegers Kinzle en Schultrze. die beschuldigd worden van het steunen van den opstand, zijn door de volksrechtbank ter dood veroordeeld. hevige brand in stiermarken. Zeven dooden. Op een boerderij te Batersdorf (Stier marken) heeft ln den afgeloopen nacht een brand gewoed, waarbij zeven personen om het leven zijn gekomen. De acht bewoners van het uit hout op getrokken en met stroo gedekte boeren huis werden tijdens hun slaap opgeschrikt. Toen zij wilden vluchten, stortte het dak reeds ln, waaronder zeven personen be dolven werden. Men heeft later slechts hun lijken kunnen bergen. De pachter zelf zag nog juist kans te ontsnappen. Hij heeft evenwel zulke ern stige brandwonden opgeloopen, dat voor zijn léven wordt gevreesd. de BRAND OP LUZON. Volgens de thans ontvangen berichten zijn bij den grooten brand welke gisteren de stad Paracale op het eiland Luzon (Phillppijnen) heeft geteisterd, slechts twee personen om het leven gekomen. Geringe belangstelling bij den aanvang. In de eerête race een Njord overwinning. (Van onzen eigen verslaggever). Od de gebruikelijke bdan op den Rijn nabij 's Molenaarsbrug zijn hedenmiddag de laarliiksche roeiwedstrijden van Hollandia begonnen, vooral van belang omdat zü het eerste treffen ln het roelseizoen vormen tusschen de studenten- en burgerploegen. Het aantal inschrijvingen is ditmaal weer belangrijk minder dan in 1936 n.l. 98 toen, tegen 84 nu. De belangstelling is de laat ste laren wel sterk teru^geloopen. Het is nog slechts 4 iaar geleden, dat er od Hol landia" 115 ploegen aan den start ver schenen terwijl er 3 wedstrijddagen noodig waren om het geheele programma af le werken. Ditmaal vingen de wedstrijden eerst om 12 uur aan terwijl het programma nog voor een groot deel werd gevuld door dames nummers, De baanlengte bedraagt als steeds 2000 meter en voor de damesnum mers resn. 1000 en 800 meter. De laatste o island alleen voor het nummer stljl-snel- roeien sklfi. De krachtige westenwind staat recht over de baan. zoodat de ploegen od het laatste rechte eind den wind Dal mee hebben. Toen om halftwaalf Ulrich's muziekkapel de wedstrijden inzette met het spelen van het Wilhelmus waren op het officieele ter rein rondom hotel 's Molenaars nog slechts weinig belangstellenden bijeen Precies 3 kwartier na het vastgestelde tijdstip de oorzaak der vertraging was dat door den wind moeilijkheden werden ondervonden bil het uitzetten der piketten klonk het eerste startschot voor de eerste heat der overnaadsche skiff (be ginnelingen) tusschen aan boei 1 „Njord" (H. K. Roesingh) en boei 2 „die Leythe" (C Teunisseni. De varslty-wlnnaar Roesingh nam direct de leiding Het sturen van den die Leythe sklffeur liet veel te wenschen over. Reeds bii de eerste nlkettenrii moest hij terug- keeren om het Dlket aan de goede zijde te nasseeren maar Roesingh was zoo beleefd oo hem te wachten doch toen bij de tweede Dikettenrij hetzelfde zich herhaalde, werd Teunlssen gediskwalificeerd. Roesingh legde de baan af in den slech ten tl1d van 11 min 12 sec. (baanrecord 8 min 15 sec.) De tweede heat bracht .de Hood" (B Sellies) en „Poseidon" (D. Logger) aan den start Het sturen van beiden was slecht, doch Logger roeide aanmerkelilk beter dan zlln tegenstander die veel te kort bleef. HU had dan ook weinig moeite om od de ge heele baan voor te blijven en won met 4 a 5 lengten voorsprong in den goeden rijd van 8 min. 18 3/5 sec. Vervolgens werd een aantal dames nummers verroeid. Allereerst de eerste heat stijl-sneiroeien skiff over 800 meter tus schen de „Hunze" (H. Lolkema) en .Delft- sche Snort" (mej. M. v. Vreeswük). Win nares werd me) Lolkema. Zij verkreeg 43 pnt. Mej. van .Vreeswijk had 28 ont De tweede heat werd gewon nen door mei H. W. Reinders (Dordt.) met 41 pnt.: 2. mej J. Th. Boks (Maas) 34 pnt. De uitslagen van het stijlroeien dames skiff iun'ores waren als volgt: le heat: l. de Vliet (mej. N. de Vos van Steenwijk) 72 ont.; 2 Nereus (mej. C. la Cbanella) 64 pnt. 2e heat: 1. de Hood (mej E. Herman) 74 pnt.: 2. Amstel (mei. A. Wielma) 65 pnt. Hierna werd gepauzeerd tot 3 15 uur. deviezensmokkelaar gearresteerd. Vlak voor het vertrek van het lijntoe- stel uit Warsohau naar Boekarest, heeft de douane op het vliegveld van Warschau een Hongaar wegens poging tot deviezensmok- kel gearresteerd. In zijn koffer werden deviezen gevonden tot een bedrag van ruim een millloen zloty. geheime besprekingen over den terugkeer naar het goud? Volgens de „Daily Herald" worden op het oogenblik in de Bank of England ge heime besprekingen gevoerd tusschen Montagu Norman en de gouverneurs van de centrale reservebanken der Dominions. Het voornaamste onderwerp van bespre king is de mogelijkheid van een spoedig herstel van een internationalen gouden standaard. De Bank of England, aldus de „Daily Herald" is. evenals de Bank van Interna tionale Betalingen, voorstandster van een terugkeer naar het goud. maar de Britsche schatkist zou zich op het oogenblik hier tegen verzetten. geen uitbreiding der londensche autobusstaking. De vertegenwoordigers van het centraal- comité uit het autobuspersoneel. met den voorzitter aan het hoofd, hebben vandaag een bezoek gebracht aan Bevln en andere leiders van den bond van transportarbei ders, teneinde de executieve van den bond voor de laatste maal te verzoeken, de sta king in het autobusbedrijf uit te breiden tot de trams en trolleybussen. Er bestaat evenwel niet de minste kans, dat de exe cutieve het verzoek inwilligt. Waarschijnlijk zullen de leiders van den bond het centraal-comité ernstig aanra den het werk te hervatten. Nu de staking reeds drie weken duurt, zullen de ultkeerlngen aan de stakers van daag tot bijna 100.000 pond sterling zijn gestegen. engeland's koningin doctor honoris causa. De vice-kanseller van de universiteit van Londen H L. Eason. heeft gisteren, volgens de ..Dally Telegraph' mede gedeeld, dat de konln'ln er In neeft toe gestemd het doctoraat honoris causa der univelslteit van Londen te aanvaarden. De eere-promotle zal ln het najaar ge schieden. tiende verjaardag van lindbergh's oceaanvlucht herdacht. De tiende verjaardag van Lindbergh's Oceaanvlucht is gevierd te New York met een diner, waaraan honderden personen aanzaten. Op het Roo6eveltfield, waar Lindbergh destijds is opgestegen, is een paaltje ge plaatst ter herinnering aan de gedenkwaar dige vlucht. AMSTERDAM, 21 Mei. Van den handel op de Amsterdamsohe effectenbeurs, die de laatste dagen reeds niet veel te beteekenen had, was heden, maar weinig overgebleven. De omzetten waren vooral wat de locale markt aan gaat. uiterst gering. De stemming was prijshoudend, doch viel naar verhouding van de stijging in Wallstreet, waardoor gunstige verwachtingen waren gewekt, niet mee. Over het algemeen verschilden de koersen maar weinig bij die van gisteren, doch wegens gebrek aan affaire legden en kele fondsensoorten tijdens de middaguren een kleine neiging tot afbrokkelen aan den dag. Voor de Amerikaansche fondsen werd vrij goede belangstelling aan den dag gelegd en evenals in Wallstreet waren het. ook ten onzent de Koperaandeelen en de Staal- waarden die den toon aangaven. Bethle hem Steels en United Steeds werden eenige procenten hooger genoteerd. Van de Koper- iondsen, waarvan Anaconda's en Kennecots vast gestemd waren, viel overigens niet veel te vermelden, aangezien de omzetten toch niet bepaald groot waren. Enkele, spoor- wegshares en Dublic utilities werden iets hooger afgedaan. Van de locale afdeelingen. trok de rubriek der Rubberfondsen eenige attentie; daarbij bestond een vaste stem ming. Amsterdam Rubbers konden zich een kleinigheid verheffen ook de diverse min der courante soorten waren eenigszins ver beterd. In de noteeringen der Tabaksafdeeling kwamen vrijwel geen veranderingen voor. Oude Deli's bevonden zich juist iets boven de slotkoersen van gisteren. Onder de In- dustrieelen gaven de Philipsaandeelen nauwelijks teekenen van aanwezigheid. Aku's waren prijshoudend zonder meer. Unilevers trokken na vaste opening nog een kleinigheid aan. Van de suikerwaarden Hepen H.V.A/s op tot in de onmiddellijke nabijheid van 500"/», doch daarmede was omtrent de affaire in de betrokken fond sen vrijwel alles gezegd. De affaire in Scheepvaartpapieren was onbeteekenend; Koninklijke Booten, die aanvankelijk prijs houdend waren, liepen later op den mid dag iets naar heneden. De petroleummarkt was stil; Koninklij ken waren prijshoudend, doch bewogen zich binnen nauwe grenzen. De handel op de beleggingsafdeling droeg een kalm ka rakter; vier procenls-obligatiën Nederland trokken een kleinigheid aan, daarentegen werden integralen fractioneel wat lager genoteerd. wisselkoersen. Londen 8.98 3/4 (8.99); Berlijn 73.09 (73.10); Parijs 8.111/4 (8.12); Brussel 30.68 (30.66): Zwitserland 41.60 (41.577i); Kopen hagen 40.12'/; (40.15); Stockholm 46.37'/x (46.3772)Oslo 45.1772 (45.20); New York 1.817/8 (1.8115/16); Praag 6.35 (6.35). Prolongatie l#/«; Part. disc. 1/4 °h', Dag geld 1/4 °/0; Reglstermarken 36 1/8; Crediet Sperrmarken 171/4; Effectensperrmarken 16 1/4; Reismarken 51; Bankpapier 421/4. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 21 Mei. Veemarkt Aanvoer: 5i9 runderen; 495 kalveren. 5583 schapen, 1042 varkens. 17 stieren f. 100320 per st.; schoon gewicht 6070 ct., handel tame lijk; 194 kalf- en melkkoeien f. 190—320, matig; 125 varekoelen e.a. f. 160230, vlug; 183 vette koelen f. 190—335, 56—82 ct. per K.G., tamelijk; Fokkalveren f.817. vlug; 46 vette kalveren f. 50110, 6294 ct. per K.G., vlug; 449 nuchtere kalveren f.515, dug: 300 vette schapen f.2432. matig; Zuiglammeren f. 1117, matig; 206 wei- dtschapen f 1624. matig; 5077 lammeren f.816, matig; 352 mestvarkens f.1935, 'am; 656 biggen f. 1216.50, tam; 6 Paar den; 33 bokken en geiten f. 212; 34 zeu gen f. 5080, tam. Kaasmarkt Goudsche kaas le soort f.2021.50; idem 2e soort f. 17.5019. Aan roer 55 partijen, le soort Leidsche kaas f 1720. Aanvoer 16 part. Handel matig. HOOFDDORP, 20 Mei. Rogge f. 8.25—8.75; Chevalier Gerst f. 8 258.75; haver f. 7.25 7 60; duiveboonen f.910; bruine boonen f.1011; groene erwten f. 8.759.40; gele mosterd f. 14—15; kanariezaad f.1516; karwijzaad f.2323.50; blauwmaanzaad f 2323 50 LEEUWARDEN, 21 Mei 1937. Gouda- kaas 1427; Edammerkaas 1031. Aanvoer 2125 KG. Mijnboter 1.36 per KG. Veiling- boter 1.241.18. Aanvoer 9/6. Commissie 3.72. Vereeniging van Zuivelmaatschappijen. Eoammer kaas 20 plus 9.009.50 per 100 KG.; idem 40 plus 15.50—16.50; Goudsche saas 20 plus 8.008.50; idem 40 plus 15.50 16.00 Broodkaas 40 plus 15.5016.50; Goud sche volvet 18.5019.50; Leidsche 20 plus 3o0—9.— NIEUWVEEN. 20 Mei. Kipeieren: Aan voer 1782 stuks, prijs per 100 st. 2.70—3.25; Eendeieren: Aanvoer 223 stuks, prijs per 100 st. 1.95—2.80. NIEUWKOOP. Aanvoer 5550 eieren. Prijs kipeieren f.2 35—2.75; eendeieren f. 2.15 2.30 per 100 stuks. ROELOFARENDSVEEN. 20 Mei Groen- tenveiling. Aardbeien 30 38 ct. p doosje; sla f. 1.90 6 50 per 100 krop: slavellen 40- 46 ct. per kist: bloemkool 9—12 ct. p. stuk; peulen 2—3.60; doperwten f.2 60 per 10 p. RIJNZATERWOUDE, 20 Mei. Eelerenvel- llng: Aangevoerd 900 kipeieren. Prijs 2.70— 3.10 de 100. Partij eendeieren. Prijs 2.25 de 100. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3