STADSNIEUWS 78ste Jaargang VRIJDAG 21 MEI 1937 No. 23664 HET VOORNAAMSTE NIEUWS VAN HEDEN Dit nummer beslaat uit VIER bladen Begin van den Zomertijd LEID SC H DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN PRIJS DER ADVERTENTIES: 3D ets. per regel voor advertenties uit Lelden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn Voor alle andere advertenties 35 ets. per regel. Voor zakenadvertenties belangrijk lager tarief. Kleine advertenties uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 ets. bij maximum aantal woorden van 30. - Incasso volgens postrecht. Voor opzending van brieven 10 ets. porto te betalen. - Verplicht bewijsnummer 5 ets. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden en gemeenten, waar agentschappen gevestigd zijn! per 3 maanden f. 2.33 per week f.0.18 Franco per post f. 2:35 per 3 maanden portokosten.' (voor binnenland f. 0.80 per 3 mnd.F Het Carillon voor het nieuwe Stadhuis. Het Comité tot aanbieding van een ge schenk voor het nieuwe Stadhuis schrijft ons: Ons Comité mocht onlangs van een oud- Leidenaarster, die de gemeente nog steeds een goed hart toedraagt, een belangrijke bijdrage ontvangen in de kosten van het Carillon voor het nieuwe Stadhuis. Zij deed die bijdrage vergezeld gaan van het volgend gedicht: Wie in Leiden is geboren, Gevoelt dit altijd als een eer. Kan zijn dankbaarheid niet smoren. Maar moet getuigen, immer weer. Nu 't Stadhuis weer gaat verrijzen, Doet dit ieder onzer goed, Willen wij de volharding prijzen, Die het weer herleven doet. Wij denken aan de schoone klanken, Op hqt Carillon gespeeld, Daarvoor wil ik nu nog danken, Denkend aan dat lieflijk beeld. Ook den wachter op den toren, Wij weten het uit onze jeugd, Mochten wij zoo gaarne hooren, Was ons steeds een bron van vreugd. Konden wij dit nog eens hooren! Wij hebben het zoolang verbeid. Het zou ons aller hart bekoren. Sinds dien goeden ouden tijd. Mijn aandeel wil ik hierbij schenken, Door velen wordt het ook gedaan, Dus kunnen wij. vertrouwend denken, Dat het zeker goed zal gaan. OOSTERSCH GENOOTSCHAP IN NEDERLAND. Maandelijksche vergadering. In het Rijksmuseum voor Volkenkunde heeft het Oostersch Genootschap in Neder land z'n laatste maandvergadering van dit seizoen gehouden. Dr. W. D. van Wijngaar den heeft gesproken over: den weg, dien de Israëlieten volgden bij den uittocht uit Egypte en prof. dr. C. C. Berg over: waarom het oud-Javaansche Bhara- tayuddha werd geschreven. Voordracht dr. Van Wijngaarden. Dr. Van Wijngaarden merkte op, dat de vroegere opvattingen over den uittocht dei- Israëlieten uit Egypte alle beïnvloed zijn geweest door de Christelijke traditie in de 4de eeuw na Christus, welke den berg der wetgeving in het Zuiden van het Sinaï- eiland zocht. Allerlei overwegingen maken dit echter onaannemelijk. Achtereenvol gens besprak spr. drie punten: 1) waar lag de berg der wetgeving? Spr. meent, dat deze gezocht moet worden in de buurt van het oude Kadesh, in de buurt van het berg land van Seïr, dus veel noordelijker. Het tweede punt is: de weg dien de Is raëlieten gevolgd hebben. Bijna geen en kele der identificaties der oud-Testamen- tische namen kon stand houden. Het eenige zekere punt is hier weer Kadesh. Het is bovendien niet aan te nemen, dat Mozes zijn volk door de woeste berglanden van het Zuiden zou hebben geleid. Wat tenslotte het uitgangspunt der Joden be treft. n.l. het land Gossen, de heerschende jneening is tot heden nog, dat dit de wadi Tumilat geweest is. Spr. trachtte echter te bewijzen, dat dit gebied eerder ondér het oude Telusium gelegen heeft, dus vlak bij tie kust. De Schelf zee kan dus onmogelijk het noordelijk gedeelte van de Golf van Suez geweest zijn en ook niet een van de Bitter meren. maar integendeel een deel van de mistlagunen van Noord-Egypte, welke zich iö die tijden meer naar het Oosten uit strekte. en welke altijd bekend waren door jje groote hoeveelheden riet. die daar groei den. Uit Exodus blijkt bovendien, dat de Israëlieten met opzet een minder beganen *eg door de woestijn kozen, waarschijnlijk ten einde beter aan vervolging te kunnen ontkomen. Voordracht prof. Berg. Prof. Berg ving zijn voordracht aan met t'P te merken, dat de oud-Javaansche lit teratuur aan de Hindoe-litteratuur alleen zoodanige gedeelten ontleend heeft, als in Qe oud-Javaansche wereldbeschouwing een janknoopingspunt vonden. Zoo is het in 1365 geschreven oud-Javaansche gedicht J'asarakrt-agama een onderdeel van het mdische Mahauarala. waarin de held on geveer hetzelfde beleeft als een bepaalde Javaansche koning, aan wien het gedicht °Pgedragen is. In dit gedicht wordt ook aangeduid, dat des dichters bedoeling met öet samenstellen ervan is een magische Jerking uit te oefenen op het welzijn van ben vorst en van zijn rijk. Ditzelfde nu is Jaarschijnlijk het geval met het oud-Ja- Jaansche gedicht Bharatayuddha, dat uiter- den strijd tusschen de Pandaud's en J°rawa's beschrijft, maar in werkelijkheid ce overwinning van Jayabbaya van Kediri JP andere kroonpretendenten. Door een analyse van de zeer moeilijke eerste strofen ;?n het gedicht, trachtte.spr deze opvat- ,1Qg aannemelijk te maken. Liberale Staatspartij de Vrijheidsbond. Mr. Wendelaar spreekt. In de Nutszaal sprak de voorzitter van de Liberale Staatspartij de Vrijheidsbond, mr. W. C. Wendelaar. gisteravond voor de afdeeling Leiden over het onderwerp „Ge luk en welvaart eischen geestes- en be- drijfsvrijhetd". De belangstelling was vrij goed. Een inleidend woord werd gesproken door den heer J. Heringa, afdeelingsvoor- zitter. Al meer dan vier jaar. aldus mr. Wen delaar. dringt zich de vraag op, hoe wij het uiterst moeilijke vraagstuk der werk loosheid moeten oplossen. Die oplossing zullen wij slechts vinden, wanneer wij be seffen, dat ons geheele volk leeft van de vruchten van het particuliere bedrijfsle ven. Het is dus van het allergrootste be lang. dat het particuliere bedrijfsleven bloeit. Is dit het geval, dan zal de werk loosheid in een minimum van tijd verdwijl nen als sneeuw voor de zon. De oplossing van het vraagstuk lijkt dus al heel gemakkelijk, doch er is een groot bezwaar en wel onze afhankelijkheid van het buitenland. Koopt het buitenland niet van ons. dan blijven wij met onze pro ducten zitten. Door het voeren van een bepaalde buitenlandsche politiek, kan de regeering echter trachten verschillende voor den handel fnuikende maatregelen op te heffen. Wat dat aangaat, aldus spr., is onze regeering buitengewoon actief, al zijn de resultaten dan ook niet altijd hoopge vend geweest. Gelukkig is een ommekeer merkbaar. Tal van landen, ook de dictatoriaal gere geerde, beginnen in te zien. dat protectie niet tot het gewenschte doel leidt. De Oslo-conferenties, de voorbereidingen die de Belgische minister-president Van Zeeland voor de as. economisohe wereld-- conferentie heeft en de tallooze reizen van den voorzitter van de Internationale Ka mer van Koophandel, den heer Fentener van Vlissingen, bewijzen dat een wijziging op til is. Een veelbesproken vraag is of de regeering ook door binnenlandsche maat regelen den bloei van het particuliere be drijfsleven kan bevorderen. De liberalen hebben altijd gezegd: .laat de regeering zloh zoo weinig mogelijk met het bedrijfs leven bemoeien". Op dit gebied, zoo ver volgde de heer Wendelaar, hebben wij vele tegenstanders. Men en speoiaal de S.D. A.P. zegt, dat wij het bedrijfsleven vrij willen laten in het belang van de onder nemers. Men doet dus uitkomen of wij slechts de belangen van één groep der be volking voorstaan. Men redeneert bij de S.D/A.P. aldus: Jullie zijn het niet met ons eens, dus julllie bent tegen de arbeiders en voor de ondernemers. Met klem pro testeerde spr. tegen deze bewering. Als volksvertegenwoordiger. aldus de heer Wendelaar, is het mijn plicht op te komen voor de belangen van het geheele volk en niet voor die van een bepaalde groep zooals de S.D.A.P. doet. Wanneer de liberalen dan ook strijden voor een vrij particulier be drijfsleven, dan doen zij dat in het. belang van het geheele Nederlandsche volk. voor arbeider zoowel als voor ondernemer. Verder zegt men: Jullie zijn voor het particuliere bedrijfsleven met al zijn uit wassen van de honderden slachtoffers van dat systeem trekken jullie liberalen je niets aan. Doch leert de historie niet, dat de iiberalen een open oog hebben voor so ciale misstanden? Kwam de eerste sociale wet niet tot stand onder een liberaal mi nisterie? Heeft de Vrijheidsbond niet sinds jaar en dag de staatspensionneering op haar program staan? De R.-K. Staatspartij wil het bedrijfs leven van staatswege gaan ordenen, ter wijl de S.D.A.P. nog steeds de socialisatie op haar verlanglijstje heeft staan. Tegen ordening, aldus mr. Wendelaar, zijn wij niet, doch wel wanneer dit met staats- dwang moet geschieden. Wat de sociali satie betreft, zeide spr., dat elk weldenkend mensoh toch kan begrijpen, dat één man niet het geheele bedrijfsleven kan bestu ren. Ordening en socialisatie bedreigen echter niet aileen het economische-, doch ook het geestelijke leven. Dat het Roomsch Katholicisme niet voor geestelijke vrijheid is, bewijzen de woorden: „Wij katholieken vorderen van u. regeering, volgens uw sy steem de vrijheid, die wij katholieken, als wij de regeering zouden vormen, u zouden weigeren", door mr. Van Schaick in de Kamer gesproken. Bij deze verkiezingen werpt de S.D.A.P. zich op als verdediger der vrijheid. Doch hoe staat het met de dictatuur van het proletariaat? Zijn er in Amsterdam geen arbeidersbuurten, waar men van vrijheid niets wil weten en geen andere meening duldt? Worden in Frankrijk de Volksfron- ters niet door hun eigen partijleden afge ranseld? Uitvoerig weidde spr. vervolgens uit over den Duitschen Kerkstrijd, daarbij den na druk leggend op de ontstellende menta liteit, die in de dictatuurlanden heerscht. Nooit zullen wij zoo'n dictatuur in ons land dulden. Als partij, die de vrijheid het hoogst in haar vaandel voert, zijn wij gerechtigd de leiding te nemen tegen de dictatuur. Wij willen ons zelf zijn en blijven! Na een pauze bestond er gelegenheid tot het stellen van vragen, OPL. SCHOOL VOOR GYMNASIUM EN H. B. S. AAN DE BOOMMARKT. Ouderavond. De voorzitter, de heer Hokkeling, opende de vergadering met een woord van wei- kom aan alle aanwezigen. Spr. sprak zijn voldoening uit over 't groot aantal aan wezigen en bood namens de ouderconnnls- sie verontschuldigingen aan voor het feit, dat deze ouderavond door. alleriei c.i, digheden iets later dan gewoonlijk was vastgesteld. Vervolgens werd 't woord ge geven aan de secretaresse voor het lezer, der notulen van de vergadering van 24 Nov. 1936. Deze werden goedgekeurd. Dan werd door den voorzitter 't woord ge geven aan den heer W. Koops Azn., oud- hoofd der school Oude Vest, die een lezing hield over: „Van onrust en storm in 's le vens opgang". Op pl.m. 12-jarigen leeftijd is het meisje, op pl.m. 13-jarigen leeftijd de jongen, als kind volwassen. Dan breekt de voorpuberteitsleeftijd aan die een paar jaren duurt. Meer en meer gaan jongens en meisjes in geestelijk opzicht verschil len. Allerlei symptomen wijzen er op, dat ook de lichamelijke rijping in aantocht is. Gedurende de voorpuberteitsjaren bestaat er bij 't kind een overmaat van kracht, die zich ontladen, wil. Vandaar dat die jaren zich kenmerken door onrust, wat spreker met tal van bijzonderheden bewijst. De kin deren zijn ongedurig, ongezeggelijk, de jon gens halen graag streken uit, de meisjes zijn snibbig en nesterig. Er mag nu wel de noodige strengheid toegepast worden, maar geen hardheid. Eisch gehoorzaam heid en gebruik daarbij innerlijk gezag. Verschaf den kinderen beziheid; spel, wan delen, gymnastiek, sport en geregelden ar beid werken heilzaam. Ze mogen echt moe worden, want slaap is goed voor ze. Laat ze ook lezen, maar laten ze geen leeswoede krijgen en oefen toezicht uit op hun lec tuur. Wanneer bepaalde kenteekenen zich verloonen, die de lichamelijke rijping aan kondigen, dan wordt 't tijd om jongen en meisje op verstandige wijze in te lichten. Langzamerhand breekt de eigenlijke pu berteit aan, een tijd van krachtige ontwik keling, op geestelijk en lichamelijk gebied, van bruisend leven, 'van drang naar vrij heid en onafhankelijkheid, van verzet, en opstandigheid, in één woord, een tijd van siorm breekt aan. Typisch zijn de contras ten die men in de houding der kinderen opmerkt. Deze jeugd heeft ondanks haar sterke neiging naar 't zich zelf zijn. en leiden van een eigen leven, een sterke be hoefte aan de vaste en liefdevolle leiding van menschen, die haar begrijpen. De opvoeders moeten rekening houden met de rechten van deze kinderen, hen brengen tot zelfbeheersching, hen gewen nen aan zelfstandig handelen en 't dragen van verantwoordelijkheid. Gezag kan ook nu niet gemist worden en zorgzaam toe zien op de jonge menschen is noodig, al moet hun geleidelijk wat vrijheid gelaten worden. Mits er een oudere leider is, kan een jeugdvereeniging heilzaam voor hen zijn. In deze jaren "zijn de jongelui ont vankelijk van gemoed en men moet dan de gevoelens voor onze hoogste goederen ontwikkelen. Het wekken van geestdrift voor die hoogste waarden van leven is een belangrijke taak in de opvoeding van onze kinderen. Na deze. door alle ouders aandachtig ge volgde rede, nam de heer Hokkeling het woord en dankte spreker voor zijn zeer in teressante lezing. Namens alle ouders bood hij hem een kistje sigaren aan. In de pauze die tusschen de lezing viel, aeelde de heer Heydemann mee, dat uit het schoolfonds een theeservies was aan geschaft. Hij dankte 'de secretaresse voor haar moeite om de zaal 'n wat gezelliger aspect te geven, wat een hartelijk applaus uitlokte. Na de lezing werd den ouders de gelegenheid gegeven om het werk van hun kinderen te bezichtigen en zich met het onderwijzend personeel tè onderhouden. AANBESTEDING. Hedenmorgen werd door gemeentewer ken aanbesteed het uitvoeren van sloot- dempings-, rioleerings- en bestratingswer- ken voor verlenging van de De Sitterlaan, de Bakhuis Rozeboomstraat, de Van Bem- melenstraat en de Lorentzkade. De volgende inschrijvingen waren bin nen gekomen: Joh. P. Dijkman en Co. Amsterdam f. 10950.—; Koningen Nieuwer Amstel f 10595—.; A. J. de Later Oegst- geest f 9915.—: P. H. Meyer en Zoon, Oegstgeest f. 8950.—; Marcelis Leiden f. 8667.—; B. C. Strijk, Leiden f. 7985.—; E. Sanders en Co. Gouda f. 7940.J. en P. van Wijk Alphen f. 7925.—: van Lith en Schaap Voorschoten f. 7640.A. van Halem en I. Doornik Leiden f. 7510.—; Samson Leiden f. 7385.Gebr A en J. A. Schonk Leiderdorp f. 7279.— M. Konig Leiden f. 7240.J J. en H. Visser Wasse naar f. 7240.J. Brugmans Oegstgeest f. 7150.Van der Veer en Stuifzand Lei den f. 6950.C. Godschalk Leiden f. 6360. De gunning werd aangehouden. UITVOERING IN ENDEGEEST. Gisteravond vond in de Centrale Ont spanningszaal van Endegeest een uitvoe ring plaats, gegeven door Dordrecht's Vrouwenkoor onder leiding van Bram Krul. Bovendien werkte mede de fluitist I. J. Haartsen en de pianiste mej. Riemsdijk. KERKCONCERT „LEIDSCH A CAPELLA-KOOR". Hcnnie Schouten (orgel). Frappant is de vooruitgang, die het Leidsch a Capellakoor gisteravond in de Luthersche Kerk betoonde, tijdens zijn concert onder leiding van den heer Willem Mizée. Wij moeten bekennen, verbaasd te zijn over de nauwgezette afwerking tot in dé tail van haast ieder met fijne smaak ge kozen nummer, waarbij Mizée bewezen heeft, niet slechts een grondig kenner van bijv. Palestrina- en Bachstijl te zijn, doch tevens van juiste koorzangscholing. Maar wat nog méér zegt: hij weet de composi ties te doordringen van een vergeestelijkt- mystieke sfeer en benadert het zoo zeer gewenschte schoonheidsideaal daardoor te meer! Wij zouden nauwelijks één musicus uil de onmiddellijke omgeving weten aan te wijzen, die zoo gevoelig;-muzikaal en met zulk een uitnemend begrip een koortje het moeilijke a capelia zingen weet bij te brengen. In korten tijd heeft hij getoond uiterst verheugende resultaten te kunnen bereiken en wij zouden hem daarom gaar ne een breeder arbeidsveld toewenschen! Want zoo iemand, dan verdient hij dit wel ten volle. Dit zingen is tot een sterke harmonie uitgegroeid. Het is mopi, bij wijlen zelfs schitterend van klank welk een prach tig „fond" schonken de bassen meermalen ir, de met zorg afgewogen verhoudingen het is daarbij fraai van techniek, uitne mend bestudeerd. Vér boven de materie is men uitgestegen, de geest der muziek spreekt hier, de interpretaties staan op een verblijdend cultureel niveau. 't Prettige van een concert als dit is wel, dat het nimmer lijdt aan overdraad. in te genstelling tot zooveel andere uitvoerin gen, waarbij het schijnt te zijn „hoe meer, hoe beter". Het progromma moge beknopt zijn, maar de heer Mizée huldigt dan ook naar waarde het woord „Inder Beschran- kung zeigt sich der Meister", Hij oogst de vruchten van ernstige stu die, zoowel op technisch-vocaal gebied, als op dat der artistiek-reproductieve- weer gave: het eerste is zoodanig ontwikkeld, dat aan het „herscheppende" element de volle aandacht besteed kan worden. Orlando Lasso's „Jubilate Deo" en twee sublieme Paiestrina-zangen het „Sicut Cervus" en „Exultate Deo", werden ieder naar eigen sfeer en karakter verklankt. In den vloeiend-gebonden zang krijgt echter ook het woord zijn volkomen waarde. Deze combinatie getuigt van een bezield door dringen tot den tekst en deze wordt zóó nobel aangevoeld, dat er meermalen een sterke ontroering van uitgaat. Zoo was 't ook in Bach en Brahms: het „Mit-ten wlr im Leben sind" en „Es ist genug" van den grooten Thomascantor, alsmede in het zoo teeder geaccentueerde „In Stiller nacht", gezongen met een heer- lijk-vibreerende, losse toongeving. Er zijn natuurlijk nog wel passage's, die iets minder goed slaagden: een enkele on zuiverheid, bijv. het slot van 't „Est ist genug", was even tegen den toon aan. ter wijl daarnevens de consonantenvorming soms herziening behoeft, maar in 't alge meen was dit ernstige en gewijde zingen van een opmerkelijke beheersching. De eenvoud van het middeleeuwsche „O, Fons a Moris" en de devote sfeer van de En- gelsche lofzangen ..Lead thou me on" en „The true light" maakten diepen in druk. Met zulk uitstekend materiaal, met zulk een toewijding van deze kleine groep leden, verwachten wij voor de toekomst nog uit nemende uitvoeringen, die ons als dit maal zullen voeren naar de hoogste en ideëelste regionen van den geest. Onze hartgrondige hulde aan dezen a capella- dirigent, van wiens gaven wij groote din gen verwachten mogen. Volmaakt in stijl sloot zich hierbij aan het als steeds zoo rustige en voorname orgelspel van Hennie Schouten, die. wars van eenige uiterlijke schittering, met Bach en Handel („Christ ist erstanden", Wachet auf ruft uns die Stimme" en het concert in D) door zijn geestelijke rust en perfec te orgeltechniek den verheffenden indruk van deze prachtige ure nog meer subli meerde. Wij hopen, dat dit koortje zóó voortwer kend, op den duur ook bekendheid zal krijgen buiten onze stad. Dirigenten met het ware talent voor den zoo bijzonder veeleisohenden a capellazang zijn zeldzaam gezaaid. Wij verheugen er ons over. dat de heer Mizée tot die zeldzamen behoort en dat stadgenooten onder hem mogen stu- deeren. dooh tevens naar hem mogen luis teren! EERSTE BLAD BINNENLAND. De regeering heeft een subsidie van 50 a 60 mille toegezegd voor de bevordering van vreemdelingenverkeer. (Binnen land, 3e Blad). Trawlers tijdelijk naar de marine. (Bin nenland, 3e Blad). De voorbereiding Blad.) voor de jamboree. (3e Twintig maanden in Duitschland in voor arrest; waarom werd luit.-vlieger Aal- ders gearresteerd? (3e Blad). Gouden jubileum van „Albert Heyn". (Bin nenland, 3e Blad). Algemeene vergadering der Reedersvereeni- ging voor de Nederlandsche Haring- visscherij. (3e Blad). De roeiwedstrijden van Hollandia begon nen. (Sport, le Blad). BUITENLAND. Het Italiaansche koningspaar te Boedapest, Delbos te Brussel. (Buitenland, le BI.) te Spithead. (Buitenland, De vlootrevue le Blad). Een tegenslag voor Blum in den Franscheu Senaat. (Buitenland, le Blad). Duitschland en de land, le Blad). R.-K. Kerk. (Buiten- ZIE VOORTS EERSTE BLAD LAATSTE BERICHTEN Wij herinneren eraan, dat in den aanstaanden nacht om 2 uur de zomertijd ingaat. Men dient dus hedenavond voor het naar bed gaan klokken en horloges ÉÉN UUR VOORUIT te zetten, dus van 10 op 11 uur, van 11 op 12 uur, enz. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: M. Bouman v/h. J. Rijnbende, Doezastraat 7, Leiden, heeren-kappers- zaak; winkel in parfumerieën. Wijziging handelsnaam in: M C. BoumanHorrée. Nieuwe eigenaar: Wed. M. C. Bouman— Horée, Leiden. R.K.M.V. DE HANZE (AFD. LEIDEN). Ledenvergadering. AMBACHTSSCHOOL LEIDEN. Voor het examen, uitgaande van de Vereeniging van Gasfabrikanten, ter ver krijging van een diploma voor erkend gas fitter, afgenomen te Utrecht en te 's-Gra- venhage, slaagden de heeren: P. Kaayk, te Voorschoten; J. Klay te Leiden; C. v. d. Kwaak te Noordwijk: A. J. v. d. Reyden te Leiden: J Vitters te Alphen a. d. Rijn, allen leerlingen van de Vakavondschool, verbonden aan dc Ambachtsschool alhier. Voor den heer O. Kruijsdijk, leeraar aan dezen cursus, voorwaar een mooi succes. Gisteravond vergaderde de Leidsche af deeling van de R.K.M.V. de Hanze onder voorzitterschap van den heer Tobé, Toen deze de vergadering met den Chr. groet en een woord van welkom tot het zeer kleine aantal belangstellende leden had geopend, las de secretaris, de heer P. van Zijl, de notulen der vorige vergadering, die onveranderd werden goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van den heer Bergers dat de sympathie van de vergadering had n.l. een verzoek er bij het Bestuur van de 3-October vereeniging op aan te dringen het aanvankelijk genomen besluit, om de feestviering op Zaterdag te doen plaats vinden, met het oog op de schade, die uit dit besluit voor diverse zaken zou voortvloeien, alsnog te wijzigen en de 3-October-feestviering op Maandag over te brengen. Reeds van meerdere zijden, aldus de voorzitter, is daarop aan gedrongen. doch ook van de Hanze zal een schrijven tot het bestuur van de 3 October- vereen. wordt gericht. Vervolgens werd een nieuw lid geïnstal leerd. Ais afgevaardigde naar de Centrale raadsvergadering is met alg. stemmen be noemd de heer J. Welling. De behandeling der agenda en voorstel len Centr. Raad gingen vlug onder den hamer door. Het Leidsche voorstel tot het beramen van plannen voor het verkrijgen van een Vacantie- en Herstellingsoord voor kinderen van Hanze-leden. heeft een gunstig prae-advies van het hoofdbestuur. Nog voor tien uur volgde na rondvraag sluiting op de gebruikelijke wijze.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 1