Twintig maanden in voorarrest LEIDSCH Mm - Derde Bied Vrijdag 21 Mei 1937 PARLEMENTAIR OVERZICHT De hechtste steun voor Recht en Waarheid Ja altijd nog de Openbaarheid lêMkr-Atei De geheimzinnige arrestatie van luit. vlieger G. Aalders in Duitschland Strijd tegen rechts-radicale Jeugdorganisaties op den achtergrond EERSTE KAMER. Dobbclmonn lekkerman CORRESPONDENTIE Eenheid Door Demouratie (Speciale G.P.D.-bsrichtgeving) R.as.-luit. vlieger G. Aalders. Op 9 September 1935. dus thans ruim 20 maanden geleden werd. zooals wij reeds melden, te Keulen gearresteerd, de uit Enschedé afkomstige reserve-luitenant vlieger G. Aalders. Sindsdien heeft men van de zaak-Aalders niets meer gehoord. Zijn Nederlandsche verdediger mr. D. P. S, Meerburg te Enschede heeft de uiterste pogingen in het werk gesteld klaarheid in deze geheimzinnige zaak te brengen. Ech ter tevergeefs. Het eenige. dat mr. Meer burg heeft kunnen bereiken is, dat Aal ders zich van den bijstand van den Duit- schen advocaat, dr. Lenz. kon voorzien. Deze heeft nog weinig voor onzen land genoot kunnen doen. Het is ondoenlijk over deze affaire, welke in breeden kring de aandacht heeft ge-- trokken, inlichtingen te krijgen van de Duitsche autoriteiten. De zaak blijft daar door raadselachtig, temeer daar men niet eens positief weet wat Aalders ten laste wordt gelegd. Belangstelliug der Nederlandsche regeering. Wij hebben over deze zaak inlichtingen ingewonnen bij mr. Meerburg, die ons mededeelde, dat de Nederlandsche re geering deze aangelegenheid van meet af met groote belangstelling heeft ge volgd. De zeer lange duur van het vooronderzoek heeft ook in Den Haag de aandacht getrokken. Thans is van wege het Ministerie van Buitenland- sche Zaken bij de betrokken Duitsche instantie aangedrongen om een af schrift van de dagvaarding van Aal ders naar Nederland te zenden. Men wil tot eiken prijs hier te lande weten welke feiten Aalders ten laste worden gelegd. Herhaaldelijk heeft onze Regeering op bespoediging van deze strafzaak aangedrongen. Wat wordt Aalders ten laste gelegd? Zijn we wel ingelicht, dan wordt Aal ders het volgende ten laste gelegd: le. Hij zou een bedrag van 2000 Mark hebben overgebracht aan Duitsche com munisten. 2e. Hij zou getracht hebben een aan Duitsche communisten behoorende auto aan het daarop gelegde beslag te onttrek ken. 3e. Hl) zou spionnage hebben gepleegd ten nadeele van Duitschland en ten voor- dcele van Nederland. Mr. Meerburg heeft vernomen, dat deze dagvaarding niet minder dan 110 bladzij den beslaat. De zaak Aalders staat niet op zich zelf, maar houdt verband met de arrestatie van verschillende andere personen, die naar in Duitschland verluidt, de communistische beginselen zouden zijn toegedaan. De kwestie van de auto is niet geheel duidelijk Aalders zou deze auto, welke vroeger behoorde aan den intendant van de Reichsrundfunk-Gesellschaft te Hanno ver, in Nederland hebben gekocht. De in tendant was gevlucht, zoodra in Duitsch land het nieuwe regiem aan het bewind kwam. Het schijnt, dat cp deze auto be slag is gelegd, welk beslag later weer werd opgeheven. Duidelijk is deze zaak, welke niet van zooveel gewicht schijnt, aller minst. Over de spionnage-affaire zijn wel enkele bijzonderheden bekend. Naar Nederland sche begrippen is van spionnage in het geheel geen sprake daar net hier slechts enkele gegevens betrof uit Duitsche mili taire tijdschriften, welke uit den aard der zaak hier te lande wel bekend waren. Het hoofdpunt van de aanklacht zal dan ook vermoedelijk wel bestaan uit de ten laste legging van het overbrengen van geld aan communisten Over deze affaire tast men hier te lande volkomen in het duister. Mishandeling? Aalders werd aanvankelijk le Dus- seldorf in arrest gehouden. Het was daar aan zijn moeder, die te Enschede woont, toegestaan, hem een enkele maal een bezoek te brengen. Bij een dier bezoeken heeft Aalders aan zijn moeder verklaard, dat hij ernstig was mishandeld door middel van een stok met leeren riemen. Men had hem daar zoo lang mee geslagen, dat hij het be wustzijn verloor. Toen hij weer bij kwam was hij opnieuw geslagen. Wij hebben indertijd vermeld, dat toen Aalders te Keulen werd gearresteerd, hij in gezelschap was van den 30-jarigen Hans Böckling uit Krefeld. Deze werd ook gear resteerd en evenals Aalders zit Böckling I sinds 8 September te Essen in voorarrest. Er is beweerd, dat Böckling de man zou rijn aan wien Aalders het geld zou hebben overgebracht, maar zoover wij kunnen nagaan is zulks niet het geval geweest. Hans Böckling uit Krefeld heeft vele jaren een vooraanstaande plaats ingeno men in de rechts-radicale jeugdorganisa ties in West-Duitschland, welke zich met groote felheid tegen socialisten en com munisten keerden. In 1926 ging Böckling over naar de „Jungnationale Bund", waar in hij een leidende functie bekleedde. Hoe rechts radicaal deze groep was, blijkt wel uit het feit, dat zij de eenige jeugdorganisatie in het Rijnland en het Roergebied was, welke tijdens de bezet ting door de geallieerden werd verboden. De vraag rijst thans: Hoe kan Hans Böckling worden beschuldigd van commu nistische neigingen, daar hij meer dan 15 jaren lang het communisme met al de kracht, die in hem was, heeft bestreden? Uit ons onderzoek is ons gebleken, dat Aalders persoonlijk bevriend was met ver schillende leden van den Jungnationalen Bund. Bij de arrestatie van Aalders, aldus onze zegsman, gaat het niet tegen de communisten, maar tegen de rechts staande organisaties, met name tegen den Jungnationalen Bond, welke nog heden ten dage grooten invloed in Duitschland heeft. Niet minder dan 50 leden van dien bond werden ongeveer tegelijkertijd in verschillende steden van West-Duitschland gearresteerd. Nu is de persoonlijke relatie van een buitenlander, aldus vervolgde onze zegs man. met vooraanstaande leden van den Jungnationalen Bund, de lang gezochte aanleiding voor de Reichsjugendftihrung" om tegen den zeer gevreesden Bond op te treden. Nu legt men Aalders spionnage ten voordeele van Nederland en ten nadeele van Duitschland ten laste. Maar tegelij kertijd beschuldigt men de leden van den Jungnationalen Bund van landverraad, daar zij de gegevens aan Aalders zouden hebben verstrekt. Dat zou de zaak zijn, waarom alles draait, aldus de leider van den Jungna tionalen Bund. Vermeldenswaard is voorts nog, dat de leiders van de R.-K. Jeugdorganisaties, o.w. kapelaan dr. Rossaint, ongeveer te gelijkertijd met Aalders zijn gearresteerd. Het zou hier sléchts gaan om de vernieti ging van alle niet nation.aal-socialistische jeugdorganisaties, waaromtrent zelfs lh October 1935 een geheime conferentie tus- schen de nat. soc. leiders te Keulen ls ge houden. Nogmaals: Het ls onmogelijk precies uit te maken, waarom het gaat in de zaak tegen onzen landgenoot, die nog steeds reserve-luitenant van het Nederlandsche léger is. De leiders van dén Jungnationa len Bund beweren, dat zijn zaak een ..Schauprozess" moet worden, maar dat hem in feite niets ten laste kan worden gsiegd. De vraag kan echter worden gesteld: Wordt Aalders inderdaad gebruikt als een werktuig om Duitschers te treffen en wordt daarom deze zaak in zoo'n geheimzinnig waas gehouden? Om een antwoord op deze vraag te krijgen is het zeker gewenscht, dat wanneer het proces wordt behandeld, van Duitsche zijde zooveel mogelijk open baarheid wordt betracht! Na het schrijven van bovenstaand artikel ontvingen wij de mededeeling, dat met de behandeling van de zaak Aalders voor het Volksgerechtshof op 14 Juni a.s. te Essen zal worden be gonnen. Indien zulks inderdaad het ge val is, is dit ongetwijfeld een gevolg van de intensieve belangstelling, welke de Nederlandsche regeering den laat- sten tijd voor de zaak Aalders aan den dag beeft gelegd. Naar wij nader van officieele zijde ver nemen. is door de Duitsche autoriteiten medegedeeld, dat het niet mogelijk zal zijn dat een vertegenwoordiger van het Neder landsche gezantschap te Berlijn of van het consulaat te Essen de behandeling van het proces Aalders zal kunnen bijwonen. DE BEHANDELING VAN DE PACHTWET. Het voorstel van den heer Van Sasse van IJsselt, om de volgende week ook nog de Pachtwet, te behandelen, heeft meer dei ning verwekt dan wij dachten. De deining kwam van den leider der ver gadering baron de Vos van Steenwijk. Hij heeft dat voorstel met klem van redenen ontraden. De tijd voor bestudee ring er van is te kort geweest, zei hij. Een niet onbelangrijk deel der leden keert voorts niet terug in de nieuwe Kamer. Het gaat bovendien niet aan, ook nog na de verkiezingen te vergaderen. De voorzitter kwam met de bekende staatsrechtelijke theorie: „Sluiting is slui ting", d.w.z. als er een besluit is tot ont binding van het parlement dan be teekent dit zei hij „dat de Staten-Generaal feitelijk als volksvertegenwoordigers zijn gedlsqualificeerd", en dan gaat het niet meer aan, dergelijke wetsontwerpen te behandelen Een zienswijze, die ook bij den heer van Citters verdediging vond. Maar ln weerwil van al deze presidiale overwegingen heeft de Kamer toch tot be handeling der Pachtwet besloten. Nadat aan het bezwaar des voorzit ters. om nog na de verkiezingen te ver gaderen, was tegemoetgekomen, aangezien op initiatief van mr. Mendels met 24 tegen 15 stemmen werd beslaten niet Donderdag maar reeds Maandag het ontwerp te be handelen. nam de Kamer het aldus ge wijzigde voorstel-Sa&se met 32 tegen 7 stemmen aan.'En tegen stemden 2 Christe lijk Historischén, 2 Antl-Revolutionnairen en 2 Liberalen. Een pikant nootje bracht de voorzitter er nog bij, toen hij zeide dat bepaling van het uur der vergadering vol gens het Reglement aan hem was. zoodat hij dit deel van het besluit (er stond in het voorstel: Maandag 1 uuri niet zou kunnen uitvoeren). Het zal dus half 2 of 2 uur worden dat de Kamer Maandag bijeenkomt. Wij gelooven, met alle respect voor de bezwaren van den voorzitter, dat hij geen gelijk had. In de eerste plaats wijzen wij er op, dat de theorie: „Na het ontbindings- besluit is het parlement gedisqualificserd", zeker niet zonder meer kan worden be streden. maar anderzijds niet in alle ont- bindings-gevallen opgaat. Een staatsrecht- kenner als Struycken heeft onderscheid gemaakt tusschen ontbinding na een con flict tusschen Regeering en Parlement, en verplichte ontbinding als gevolg van Grond wet-herziening. In dit laatste geval is het parlement, volgens Struycken, volstrekt niet gedlsqualificeerd. en ls zijn positie volstrekt niet aangetast. En vcor deze op vatting pleiten o.i. zeer sterke motieven. Wij zouden echter willen vragen: waarom mag de Kamer het ontwerp-Pachtwet niet behandelen, maar de uitvoerige en be langrijke agenda, welke de voorzitter zelf aan de leden heeft toegezonden en die thans wordt afgedaan, wèl? Wij zien op dit punt volstrekt geen principieel onderscheid. Als de Kamer gedlsqualificeerd was, dan was zij het vcor de êöhééle agenda. En daarom heeft de Kamer, gelooven wij, geen onjuiste beslissing genomen. VERSCHILLENDE WETSONTWERPEN. De Senaat, slecht bezocht, heeft verder verschillende wetsontwerpen afgedaan. In de eerste plaats het ontwerpje dat verband houdt met de concentratie van scholen. Minister Slotemaker de Bruine heeft in het- licht gesteld, dat er van beide kanten medewerking moet zijn: van het openbaar en van het bijzonder onderwijs. Uit erkentelijkheid gewaagde hij in dit op zicht van de houding van verschillende gemeente-besturen, wat de openbare scho len betreft, maar ook de rechterzijde, het bijzonder onderwijs, heeft concessies ge daan en ter wille van de onderwijs-bezui- niging èn ter wille van goede politieke ver houdingen. De Minister betoogde dat de openbare school als „vluchtheuvel" behou den moet blijven, als toevlucht dus voor alle gezindten, en hij stelde in het licht, dat dit volstrekt geen bevoorrechting is van het openbaar onderwijs. In aanslui ting op dit betoog heeft de Minister de voorgestelde normen voor het leerlingen- cijfer verdedigd! Met groote meerderheid, 27 tegen 3, werd het ontwerp goedgekeurd. Alleen de sociaal-democraten, voor zoover aanwezig, stemden tegen. Het ontwerp intake het zwijgrecht van den verdachte gaf eveneens tot eenig debat aanleiding. De heer Mendels achtte het voorgestelde ln strijd met den humanisti- schen inslag van ons strafrecht en wees op Engeland, waar de thans nog in ons land bestaande regeling goed werkt. Dit betoog lokte uiteraard contra-betcogen uit. De Minister heeft dit juridische debat besloten met een verdediging van het ontwerp. Natuurlijk bekende hij dat het zwijgrecht op-zich-zelf is blijven bestaan, maar de pliöht om er de verdachten aan te herin neren is vervallen, en dit vond hij in ieder geval een vooruitgang. De Kamer heeft het ontwerp met 27 tegen 9 stemmen aangenomen. HAGENAAR. 1682 CJnzra Mr cl) Het Nederlandsch record verbeterd! Te Hillegom ls gisteravond in de Salon Higo een rook-wedstrijd gehouden waarin met succes een aanval ls gedaan op het Nederlandsch record voor de langste asch- punt. gevestigd te Deventer met een lengte van 10.6 c.M. Ei' waren 11 deelnemers aan den wed strijd: een jury stelde den volgenden uit slag vast: 1. L. Warmerdam, lengte der aschpunt 12 c.M., duur 1.24 uur: 2. M. 1 Maaskant. 11.45 c.M1.11 uur; 3. K. Ver- meij, 10.75C.M., 1.09 uur. De kortste aschpunt was 9.25 c.M. lang en werd bereikt in 1.29 uur door H. Ver meulen, die met W. Verkerk voor 10.50 c.M. lengte ln 1.19 uur een troostprijs kregen voor den duur van het rooken. Het record staat nu op naam van nr. 1, den heer L. Warmerdam! NOG EEN BOTSING BIJ TERSCHELLING. Een Duit5ch stoomschip gezonken. Ten gevolge van den dichten mist zijn gisteren ter hoogte van Terschelling het Duitsche in 1927 gebouwde stoomschip ...Visurgis'dat 1306 ton meet en afkomstig is uit Bremen en het Itallaansche stoom schip ,S:ena" met elkander ln botsing ge komen. De „Visurgis" ls direct na de hevige botsing gezonken. De bemanning is opgepikt door de „Siena" De „Visurgis" was met een lading stuk goederen van Rotterdam op weg naar Riga. vaartuig van 3200 bruto ton afkomstig uit Het Italiaansche y.S. „Siena" is een Gemla. FELLE BRAND BIJ EEN VERHUIZING. Petroleumkachel omgevallen. Gisteravond te kwart voor negen heeft te Amsterdam een tamelijk fele brand ge woed in de woning van mej. N. Faas, 2e Oosterparkstraat 152. eerste etage. De bewoonster die pas haar woning be trokken had, was ln de achterkamer bezig een tafel in te wrijven. Vlak in de nabij heid stond een petroleumkachel. De doek kwam in aanraking met de kachel en vatte vlam. De juffrouw schrok en bij het heftig terugtrekken wierp zii de kachel om. De brandende olie verspreidde zich over de kamer en in minder dan geen tijd stond het vertrek in lichter laaie. Zii poogde nog met een emmer water het vuur te dooven, doch intusschen waren de ruiten aan de voorzijde gesprongen en door den hevigen trek wakkerde het vuur zoodanig aan, dat haar blusschinvspogingen geen resultaat hadden. Zij rende de trap af om de brand weer te waarschuwen, die weldra ter p'aatse was en met twee stralen het vuur bestreed. Inmiddels was de brand doorgeslagen naar de alkoof en ook het meubilair in de voor kamer had reeds vlam gevat. Aan de ach terzijde s'oegen de vlammen fel uit. doch aan de voorzijde bleef het vuur binnens huis. De brandweer was het vuur binnen twintig minuten meester De achterkamer en de alkoof zijn vrij wel geheel uitgebrand. Een belangrijk deel van de meubelen in de voorkamer ls ver woest. De juffrouw is tegen brandschade ver zekerd Zij heeft bij buren onderkomen gevonden. B. J. V. alhier. Wij achten het niet noo it ig bij concoursen steeds de namen van alle dirigenten te noemen. 1658 .(Ingez. Med.) HONDERD-EEN-JARIGE OVERLEDEN. Gisteren ls te Ohe en Laak op 101-jarlgen leeftijd overleden de heer P. H. van der Leeuw, de oudste Inwoner van Limburg. Hij werd geboren op 16 Maart 1838 en maakte deel uit van een gezin van vijf kinderen Zijn leven lang heeft Van der Leeuw het beroep van landbouwer uitge oefend. In 1924 overleed zijn vrouw op 81- jarigen leeftijd. Van de Leeuw is tot het einde toe kras geweest, alleen het loopen ging de laatste jaren moeilijk en hij kwam dan ook weinig buitenshuis. Alle kinderen uit het ouderlijk huis van Van der Leeuw hebben een hoogen leeftijd bereikt, doch alleen de overledene heeft de eeuw volgemaakt. Verleden jaar is hem bij zijn eeuwfeest een hartelijke hulde bereid. ONVEILIG STRAND. Het strand te Schevenigen ls onveilig tot Katwijk op Dinsdag 25 tot en met Donder dag 27 Mei a s telkens van lO'/i14Vi uur. wegens het schieten met geschut De aandacht wordt er oo eevest'gd. dat het strand eerst dan weder voor het publiek toegankelijk is. als de roode vlaggen, waar mede de onveiligheid wordt aangeduid, zUn ingehaald. VOOR ZATERDAG ZZ MEI 1937. nilversum I, 1875 M. KRO-uitzending 8.C09.15 en 10.00: Gramofoonmuziek Z 11.30: Godsdienstig halfuur 12.00: bei richten 12.15: de KRO-Melodisten en solist 1.00: Gramofoonmuziek 1,15. Het KRO-orkest 2.00: Voor de rijpere jeugd 2.30: Gramofoonmuziek 3qo- Kinderuur 4.00- KRO-orkest en gramo foonmuziek 5.30: Esperantonieuws 5.45: Voer Katholieke padvinders 615. Gramofoonmuziek 6.20: Journalistiek weekoverzicht 6.45: Gramofoonmuziek 7.00; Berichten 7.15: Paedagogische causerie 7.35: Actueele aetlierflitsen - 8.00: Berichten A.N.P. Mededeelingen 8.15: Overpeinzing met muzikale omlijsting 8.35: Accordeon-trio, KRO-Melodisten en solisten 10.30: Berichten A.N.P. 10.40; Filmpraatje 10.55—12.00: Gramo foonmuziek. Hilversum II, 301 M. VARA-Uitzen- ding 10.00—10.20 voorm. en 7.30—8.00! VPRO 8.00: Gramofoonmuziek 10.00' Morgenwijding 10.20: Gevarieerd prol gramma (gr.pl.) en gramofoonmuzlel: 12.001.45: Gramofoonmuziek 2,00: Fiimpraatje 2.15: „Les Ménétrlers" - 3.15: Schaakpraatje 3.30: Bont pro gramma 4.15: Ouderavonden, causerie 4.30: Gramofoonmuiiek 5.40- Boekbe spreking 6.00: Orgelspel 6.30; Gramo foonmuziek 7.00: Filmland 7.30: De Oxford-beweging. causerie 8.05: Herha ling S.O.S.-berichten 8.07: Berichten A. N. P., Vara-Varia 8.20: Gevarieerd pro gramma, mmv. Vara-orkest, „Fantasia" en solisten 9.15: Gramofoonmuziek 9.30: Onder het mes 9.50: Gramofoonmuziek 10.00: Berichten A.N.P. 10.05: Ver volg gevarieerd programma 11.30; Be richten 11.351200: Gramofoonmuziek. Droitwich. 1500 M. 11.05: Voor de vrouw 11.20: Orgelspel 11.50: BBC-Northera orkest en solist 12.50: BBC-Dansorl;est 1.20: Commodore Grand-orkest 2.20: Het Parkington-kwintet 2.50: Eugene Pini's tango-orkest 3.20: Orgelspel 3.50: BBC-Harmonie-orkest 4 30: These made me laugh, causerie 4.50: Piano voordracht 5.20: Ambrose en zijn Band 6.20: Berichten 6.35: Sportnieuws 6.50: Welsch Intermezzo 7.05: BBC-or- kest en solist 7.50: ABC-Cabaret 8 20! Variété-programma 9 20: Berichten 9.40: Radlotooneel 11.10: Het Bridge- water-kwintet 11.35: BBC-Dansorkesten solisten 11.50; Berichten 12.00—12.20! Henry Hall's Music Makers. Radio Paris. 1648 M. 7.10 en 3.20: Gra mofoonmuziek 12.20: Derveaux-orkest en zang 3.20: Koorconcert 4.50: Vis- ciano-orkest 8.05: Zang 8.35Piano- ioordracht 8.50: Omroeporkest 10.50: Gramofoonmuziek 11.20—1.20: J Bouil lon's dansorkest.. Keulen. 456 M. 6.50: Omroepkleinor- kest 8.50; Omroep-Amusementsorkest 9.50: Gramofoonmuziek 12.20: Hinden- burger Symphonte-orkest 2.35: Gramo foonmuziek 4.20: Westdultseh Kamer orkest, Omroepschrammelensemble en so listen 6.25: Omroepkwlntet en solisten 8.30; Vroolljk programma 9.50—12 20: Omroepdansorkest en hawaian-du.o. Brussel. 322 en 484 M. 322 M 12 20: Gramofoonmuziek 12.50: Kleinorkest I.30: Salonorkest 1.50: Gramofoonmu ziek 2.23: Planovoordracht 2 50: Beet- hovencert uit Aalst 4.20: Zang en plano 5.05: Gramofoonmuziek 5.20: Dans muziek (gr.pl.) 6.20: Zang 6.55: Pianovoordracht 7.20: dito 7.35: Gra mofoonmuziek 8.20: Cabaret 9 20: Kleinorkest 10.30: Gramofoonmuziek 1) 3512.20: Omroepdansorkest. 484 M.: 12.20; Gr.muzlek 12.50: Salon orkest 1.30: Kleinorkest 1.50: Gra mofoonmuziek 2.23: Clemor and his Lucky Stars 3.05' Zang 3.20; Vervolg concert 4.35: Salonorkest en soliste 5.35: Zang 6.00: Cembalomuziek 6.35: Gramofoonmuziek 8.20: Omroeporkest 9.20: Gramofoonmuziek 9.35: Om roeporkest 10.30: Omroepdapsorkest 11 2012.20: Gramofoonmuziek. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30: Ge varieerd programma 10.20- Berichten 10.50: Trioconcert 11.05: Weerbericht II.201.15: Ad Lutter's dansorkest mmv. solisten. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE RO.V. RADIO-CENTRALE. Zaterdag 22 Mei. le programma: lederen dag van 8—24 uur: AVRO, VARA. enz. 2e programma: lederen dag van 824 uur: KRO. NCRV, enz. 3de Programma: 8.00: Keulen 1105: London Reg. 12.35: Brussel VI. 13.35: Keulen 15 35: Brussel Fr. 16.20: Keu len 19.20: Brussel VI. 19.50: London Reg. 20.20: Keulen Pl.m. 21.55: Be- romünster 22.50: Berlijn. 4de Programma: 8.00: Brussel VI. 9.20: diversen 9.35: Droltwlch 18.20diver sen 18.50: Brussel Fr. 19.05: Droit wich Pl.m. 21.40: Brussel Fr. - 22.20: Brussel VI. 22.30: Brussel Fr. 22.50: London Reg. Wijzigingen voorbehouden. Melk eerst die geiten maar!! 2-3

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10