LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 20 Mei 1937 Derde Blad No. 23663 Hollandia's Roeiwedstrijden 78ste Jaargang Komen er Varsity-revanches Opstelling der verschillende Njord-ploegen. De Stuurmanlooze Vier van Njord zal thans ook in het nummer Senioresvler met stuurrtlan starten. V.l.n.r.: H. J. du Pon, J. Kolkman, W. Th. C. v. Doom en G. A. Cataloni. (Van onzen medewerker). Te Alphen a. d. Rijn zullen morgen en Zaterdag de eerste groote krachtmetingen plaats vinden tusschen alle burger- en studentenvereenigingen in den lande. Wa ren de Head of the River en de Varsity te «schouwen als een ouverture, deze wed strijden vormen het eerste bedrijf <">n ;,?t seizoen, dat eindigen moet met de Euro- peesche kampioenschappen op de Bosch- baan te Amsterdam in het midden van Augustus. Het aantal insohrijvingen voor dit jaarlijksche éclatante roeifeest be draagt bijna 90, waarbij de damesnum mers een belangrijke plaats innemen. Alle Leidsche vereenigingen t.w. de Stud, Roeivereenigingen „de Vliet" en „Njord", benevens de mixed burger- vereeniging „die Leythe" zuilen met talrijke ploegen aan deze algemcene vlootschouw deelnemen. Energiek heeft men allerwcgc de training ter hand genomen en voortgezet, opdat de Leid sche kleuren op glorieuze wijze luister zullen bijzetten aan Hollandia 1937. Het café „Molenaarsbrug". waar jury en pers zetelt, is gedurende deze dagen het brandpunt van roeilievend Nederland, ter wijl de straatweg langs den Rijn eiken toeschouwer met fiets of tandem in de ge legenheid zal stellen de races over 2 K.M. nauwkeurig te volgen. De prijsuitreiking en het feest na afloop vormen altijd de joyeuze afsluiting van het Hollandiafestijn. Hopelijk blijven regen en wind een tijdlang uit de lucht. Immers niets is storend er voor een zuivere race dan deze onaangename factoren. De wedstrijden vangen morgen om 12 uur aan en eindigen om 8 uur n.m. De finales vinden hoofdzakelijk Zaterdag plaats en wel van 1 t.m. 6 uur in den mid dag. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar het resultaat der loting en de ver schillende starttijden in ons blad van gis teren. Hoofdnummer Oude Acht. Is bij de Varsity de strijd der oude vieren het belangrijkste evenement, op het Alphcnsche water zijn het daaren tegen de Oude Achten, die de hoofdrol vertolken. De finale van dit magistrale nummer vormt gewoonlijk het besluit van den laatstcn roeidag. Njord zal ditmaal jammer genoeg verstek moeten laten gaan, voorname lijk omdat er geen boot is! De „Fjör- eyn", de snelle achtriemsgiek der Leidsche blauwwitten, is op de Varsity door een rechtopstaanden paal, die een decimeter onder de waterlinie aan den kant was blijven staan, volkomen open gereten, en het zal eenige weken du ren, voordat de boot hersteld is. Verzekering dekt gelukkig de schade. Toch zal de „Fjörgyn" van deze reparaties blijvend nadeel ondervinden, zoodat het Njordbestuur bereids telegrafisch een nieu we acht heeft besteld bij Pirsch te Berlijn, den bouwer van tallooze Olympische prijs- S'eken. Om den lezer een indruk te geven van de kosten dezer racebooten, zij hierbij vermeld, dat een nieuwe acht inclusief in voerrechten circa 1400 gulden zal kosten. De juniores trainen thans in de reserve- dtht, de „Skadhi" en zij zullen daarin ook hun wedstrijd moeten roeien, tenzij het Jan het bestuur gelukt, elders een boot te 'eenen. Keeren wij tot de Oude Achten terug, dan zien wij in dit nummer de bekerhoud er Nereus haar titel verdedigen tegen rnton en Laga. Dit belooft een enorm spannende kamp te worden. Wij geven triton met haar technische superioriteit df beste kans tegen de felle roodbaadjes en tegen Meurer's ploeg, die een klasse "under is zonder Simon de Wit. Het hoofdnummer werd in totaal ge wonnen door: ™§a 7 maal. Nereus 7 Njord 5 (het laatst door du f°n c.s. in 19341. Triton en de Maas, ieder 2 maal. Amstel. de Hoop en Nautilus, ieder 1 faal. De studenten liggen in dit klassement =r aan den kop en vooreerst ziet het er S!j naar U'V. dat deze toestand aan ver andering onderhevig zal zijn, Overige Seniores. In de seriornummers heeft Njord zijn Stuurmanlooze Vier ingeschreven, die vol goeden moed is om het succes, dat op de Varsity behaald is, te continueeren. Ne reus komt echter met een versterkte com binatie uit. dus oppassen blijve het pa rool. De tactische capaciteiten van den internationalen slagroeier du Pon zullen hier weer tot hun recht moeten komen. De Oude Vier van Njord wordt als zoo danig niet weer ingesohreven. Zenuwen, met als gevolg een volkomen off-day de den haar den 6den Mei op de één na laat- rte plaats eindigen. Aangezien boeg en slag respectievelijk wegens studieredenen en drukke werkzaamheden de riemen ter zijde moesten leggen, hebben béide ande ren een Seniortwee gevormd, die goede vorderingen maakt en tegen de Amstel zeker niet kansloos Is. Meer balans en een snellere haal zijn gewenscht. De Teohnisohe Commissie heeft het na eenige aarzeling aangedurfd de be manning der Stuurmanlooze tevens als Oude Vier te laten starten. Zij oefenen pas kort in de gestuurde boot en hun snelheid is dan ook een groot vraag- teeken. Wat zij tegen de Varsitywlnnaars van Triton en tegen het vechtlustige Laga zul len presteeren is en blijft een open vraag. Deze ploegen hebben reeds maandenlang samen getraind en zijn dus in staat ge weest zich volledig op dit nummer te con- centreeren en te speclaliseeren. Een leder wacht nu vol spanning Njórd's verrich tingen tegen, genoemde sterke tegenstan ders af. De supervisie over de training der se niores berust wederom bijl den heer H. Broekema, die vol enthousiasme zijn vrijen tijd in de coachboot doorbrengt. Indien mogelijk ligt het in zijn plan na de Hol landia een sterke Oude Aoht te formee- ren. - Juniores. De Juniores zijn volgens de nieuwe be palingen van den N.R.B. onderverdeeld in een lagere klasse (Al, waarvan uitgeslo ten zijn degenen, die 2 of meer eerste prij zen hebben gewbnnen op. open wedstrijden, en een hoogere klasse (B.Ploegen waarin roeiers met 4 of meer eerste prijzen moe ten als senior starten. De Jonge Acht (Al wordt momenteel door E. W. de Jonge gecoacht. Hij let vooral op techniek en waterwerk en heeft aardige resultaten geboekt. De acht, die op de Varsity zwaar gehandicapt was door het zinken van de boot en het roeien in een vreemde giek, is een ruwe combinatie. Wanneer zij echter meer eenheid krijgen en eindelijk roeien leeren, zijn ze tot alles in staat. In hun serie ontmoeten zij Tri ton en Aegir, waarin ze tooh zeker de finale moeten kunnen bereiken, ook al was het als snelste tweede. In de Jonge Vier (Bi wordt door coach H. Neeb vooral op een effectief en vinnig baantempo gelet. Weet de slag zijn sloom heid te overwinnen en alles uit de ploeg te halen dan kan het succes niet achter wege blijven De heeren zijn belust op revanche en hopen ditmaal in sportleven kamp met de medailles te gaan strijken. Beheerscht rijden en een harde finish zijn de boodschap. De twee boegen roeien bo vendien in de Jonge Twee (B) en kunnen wederom het eerst de eindstreep passee- ren. Hun waterwerk kan nog beter ver zorgd worden evenals het cadans. Een veelbelovende combinatie met een taaien aanvoerder. Beginnelingen en Lichte klasse. Wat betreft de beginnelingen, die een klasse lager staan dan de Juniores A en in overnaadsche d. z. breede en makke lijker booten roeien, valt er niet veel te zeggen Beide Overnaadsohe Vieren en de Overn. Twee moeten nog wat beter trainen er. veel meer ausdauer krijgen, willen zij in een volgenden wedstrijd kans maken. De Hollandia is daarom voor hen overgesla gen. Slechts de heer H. K. Roessingh start in de Overnaadsche Skif. Hij won op de Varsity vrij gemakkelijk doch zal nu be langrijk sterker tegenstanders te bestrij den hebben. In de lichtgewicht klasse voor roeiers van 60 a 70 K.G.. zal de Lichte Vier onder leiding van den heer A. J. ZonnevyUe voor de tweede maal de arena betreden om er even magere roeiers van Argo en Triton te ontmoeten. Wordt er niet te vaak ge snoekt en houden zij het hoofd koel. dan geven wij deze vier een stevige kans. Algemeene klassement. Met een totaal van 8 inschrijvingen zal de S.R.V. Njord haar beste beentje voor zetten om den „Berthaprijs" te veroveren, die uitgereikt wordt aap de Vcreeniging, welke in de heerennummers het grootst aantal overwinningen heeft behaald. Deze wisselbokaal moet driemaal achtereen of vijfmaal in totaal gewonnen worden om haar voorgoed in eigendom te krijgen. Reeds viermaal wisten de volgelingen van den fieren Njordzwaan de meeste eerste prijzen te bemachtigen en werd de bokaal naar Leiden gevoerd. Het behoeft wel geen betoog dat de blauwwitten ditmaal het uiterste zullen geven voor het verove ren van deze veelomstreden wlsselprijs. Zij werd tot dusverre als vólgt toegewezen: 1928 de Hoop 1933 Njord 1929 Njord 1934 Triton 1930 Njord 1935 Njord 1931 Laga 1936 Nereus 1932 Laga 1937 Samenstelling der Njordploegen. Oude Vier: G. A. Catalani (boeg), W. Th. C. van Doorn, J. Kolkman, H. J. du Pon (slagi en M. C. Cohen Tervaert (st.) Stuurmanlooze Vier: Als boven, echter zonder stuurman. Jonge Vier: C. J. F. Houwert (boegi, W. Tj. Hepkema, J. Woensdregt, W. M. Esser (slag) en J. F. van Walsem (st.) Jonge Twee: C. J. F. Houwert (boegi, W. Tj. Hepkema (slag) en M. C. Cohen Tèrvaert(st.) Jonge Aoht: R. Th. Esser (boeg), W. L. de Walle. P. F. Kiewiet de Jonge, Th. B. Wijnberg, D. van Eysinga, N. J. Westpalm v. Hoorn v. Burgh. H. K. Roessingh, H. Fermin (slag) en J. J. van Hille (st.) Oude Twee: W. K. Gunst (boeg), D. J. Koeleman (slag) en J. F. van Walsem- (st.) Overn. Skif: H. K. Roessingh. Liohte Vier: F. P. Flu (boeg), W. J. Wijnberg, Tjoe Bian Hing, J. F. van Wal sem (slag) en Cohen Tervaert Jr. (st.) Ploegenschouw van „Die Leythe". Die Leythe zal op de Hollandia wedstrij den beter vertegenwoordigd zijn dan het vorige iaar. Dit jaar zal er ni. aan vier nummers deelgenomen worden en wel aan de nummers: 1. Jonge sciff A: 2 Overnaadsche vier: 3. Overnaadsche sciff en 4 Oude vier dames stijlroeien. Hier volgt een korte beschouwing der ploegen. Jonge sciff A. Dit nummers wordt geroeid door G. Ve'.ds, die het vorige iaar met zooveel suc ces het nummer overnaadsche sciff ge roeid heeft. En wanneer we ons niet ver gissen is de kans op succes ook dit iaar weer zeer groot. De sclffeur heeft een zeer gedegen door haal. Het naar voren rilden en de catch zijn nog voor eenige verbetering vatbaar. De rust in de boot is nog niet heelemaal zoo goed als verleden iaar. wat onder an deren tot uiting komt door het telkens even water raken bij het terugrijden. Overigen; loont de boot mooi regelmatig en snel door. Overnaadsche vier. Deze ploeg is bemand door L. Bijl (boeg). D. E. Knol. J van Nieuwenhuis. J. van Dam (slag) en H. Zwarestein (stuurman). Kracht en actie soreken uit deze ploeg, wanneer men ze ziet;'foeien Fraai aan stiil is het gehee] nog niet, wat trouwens van een beginnelingenvier moeilijk te verwach ten is.. Snelheid en dat is het punt, dat voor een heerenpioeg het belangrijkst is. zit er in. zoodat ze een geducht tegenstander zal blijken te zijn voor de andere inschrij vers op dit nummer. Overnaadsche sciff. E. Teunisten zal dit jaar Die Leythe in dit nummer vertegenwoordigen. Deze jonge sculler heeft door z'n zege op de wedstrijden van den Westelijken Roeibond reeds blijk geseven op dit. gebied wat te kunnen presteeren. Sindsdien is er constant door geoefend en de resultaten zijn niet uitge bleven. De doorhaal is veel steviger gewor den en alle bewegingen worden veel beter beheerscht. De boot loopt door zonder één keer te hokken of te dompen. De indruk is dan ook. dat Teunissen. die betrekkelijke licht is door zijn kwalitatief goede roeien, tegen veel zwaardere tegenstanders opge wassen zal blijken te zijn. Oude vier stijlroeien. Natuurlijk iaten ook de dames zich niet onbetuigd, nu er zooveel heerenploegen op de baan zijn. De damesploeg bestaande uit de dames G. Slothouwer (boeg), R Flim. N. Teljeur. G. de Boer (slag) en H. Eskens (stuur- vrouw) welke op de wedstrijden van den Westelijken Roeibond op zoo fraaie wijze het nummer Oude Vier wist te winnen, zal ook nu weer naar een prijs meedingen. De kwaliteiten van deze ploeg gijn zeker niet minder geworden dan ze verleden jaar waren. Speciaal de omwisseling van de boeg en de drie is de ploeg zeer ten goede ge komen Die Leythe mag dit jaar niet klagen over het enthousiasme voor wedstrijdroeien bii de leden en we hopen dan ook. dat het op de baan brengen van deze ploegen tot suc ces mag leiden. VOETBAL. LEIDSCHE VOETBALBOND. Uitslagen van Pinksteren. Zaterdag: Beker 3de ronde: D.V.S. ITer Leede I, Ter Leede nnet opgekomen. lste klasse: SU.F. I—Rijnsb. B. I 22; 2de klasse A: Quick B. IITer Leede II 22. 2de klasse B: A.R.C. II—F. Pacta I 1—2; Quick B. Ill—S.L.F. II, 2—3, protest Q. B 4de klasse: L.R.C, IV—A.R.C. IV 7—5, Zondag: lste klasse: L.D.W.S. II—Zuiderkw. I, 2_3 2de 'klasse B: A.S.C. III—L.D.W.S. III, 8—3. Adsplranten A: L.D.W.S.—U.V.S. (b) 2-2. Maandag: Beker 2de ronde: D.V.S. II—A.S.C. II. 4—5. 2de klasse A: Roodenburg IIRouwkoop II. 3—5. 3de klasse A: L.D.T.S. II—A.S.C. IV. 2—2. 3de klasse B: A.S.C. V—D.S.O. III 6—1; T.O.N.A. ni—Leidsche B. III 8—1. Adsplranten B: RoodenburgU.V. S. (c) 2—1; T .O.N A—Zuiderkw. 2—1. ROUWKOOP. Rouwkoop opent Zondag a.s. het seizoen met Lustrum Nederlaagwedstrijden en wel met de volgende elftallen: 11,30 uur: Rouwkoop adsp.Lugdunum adsp. 1.30 uur: Rouwkoop 4—Lugdunum 5, en tot slot de clou van den Zondag: Rouw koop I—Lugdunum I. De opstelling van Rouwkoop is: Doel: W. v. d. Blom; achter: D. Brouwer en G. Zonneveld; midden: J. v. d. Blom. J. Brus- sen en W. v. Rooy; voor: H. Braggaar. J. Jansen. Oskam, J. v. d. Krogt. J. Riet hoven. KOOLE NICOLA—R.K.W. Gisteravond speelde het Koole Nicola XI tegen het R.K.W. XI om een lauwertak. De uitslag was 41 voor Koole Nicola. BILJARTEN. PERS. KAMPIOENSCHAP 3e KLASSE L.B.B. Voor het 3e klasse kampioenschap L.B.B. zijn gisteravond de eerste partijen gespeeld. Er is echter den eersten avond niet sterk gespeeld. Vermeer zag kans beide partijen te winnen, terwijl Ouwerkerk en Waller één partij wonnen en één partij verloren. Boom verloor dien eersten avond beide partijen. De uitslagen luiden: B. Boom 101 69 12 1.46 A. H. Waller 125 69 9 1.81 J. P. Ouwerkerk 118 49 17 2.40 G. Vermeer 125 49 17 2.55 A. H. Waller 81 45 9 1.80 J. P. Ouwerkerk 125 45 9 2.77 G. Vermeer 125 54 15 2.31 B. Boom 118 54 14 2.18 Morgenavond worden de wedstrijden voortgezet. ZWEMMEN. NEDERLANDSCHE DAMES NIET NAAR LONDEN. Gelijk bekend was een aantal van de beste Nederlandsche zwemsters uitgenoo- digd op Zaterdag 12 Juni a.s. deel te nemen aan internationale wedstrijden, welke in het Wembley-zwembad te Londen zouden worden gehouden. Behalve Willy den Ouden hadden alle daarvoor in aanmerking ko mende zwemsters de invitatie aanvaard. Thans is echter bericht ingekomen, dat de Londensche wedstrijden niet op 12 Juni kunnen doorgaan, doch op Zaterdag 19 Juni zijn vastgesteld. In verband met het feit, dat op Zondag 20 Juni te Doetinchem nationale wedstrijden worden gehouden en de beste onzer zwemsters, als Nida Senff, Jopie Waalberg. Rle Mastenbroek en Tini Wagner daar aan den start zullen ver schijnen, heeft de Kon. Ned. Zwembond zich genoodzaakt gezien de Engelsche uit- noodiging vcor 19 Juni af te slaan omdat deze datum wel zeer ongelegen uitkomt. BEKENDE ZWEMSTERS NAAR BOSKOOP. Wij vernemen dat de Rotterdamsche Dameszwemclub w.o. de zwemsters Willy den Ouden, Rle Mastenbroek en Rietje van Veen, in 't laatst van Juni in het „Zuider- bad" te Boskoop zwem- en springdemon- straties zullen geven. WIELRENNEN. INDIVIDUEEL WEGKAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND 1937. Met goedkeuring van Ged. Staten van Limburg, wordt het individueel kampioen schap van Nederland 1937 verreden od een traject te Valkenburg en omgeving (Z. Lim burg), hetwelk 10.112 K.M. lang is en 18 maal gereden moet worden door de profes sionals. onafhankeltiken en amateurs. To taal afstand dus 182.016 K.M. NED. TOUR DE FRANCE-PLOEG VOLLEDIG. De Nederlandsche ploeg voor den Tour de France is thans compleet: de drie res- teerende plaatsen worden ingenomen door P. van Nek, v. d. Ruit en Braspenninx Jr., de drie Ned. wegrenners, die den laatsten tijd steeds maar „op oorlogspad" zijn en in eigen land zoowel als in België eenige goede successen wisten te boeken. Met de drie anderen reeds eerder gecontractueer- den. t.w. de gebr Van Schendel en Mid delkamp, heeft Nederland een zoo sterk mogelijke ploeg op de been gebracht. „Tel." ATHLETIEK. TRAINING VAN DE A.-V. „HOLLAND". De zomertraining der A.-V. „Holland" vindt, evenals vorig jaar, wederom op Dinsdag en Donderdag plaats op het N.Bi.O.-terrein. De training staat, zooals bekend, onder leiding van Jan Blankers. Tevens wordt er 's Zondagsmorgens, wan neer er geen wedstrijden zijn, vanaf 11 uur getraind in den Leidschen Hout. LAWN-TENNIS. INTERNATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN VAN FRANKRIJK. Van Swol-Teschmacher uitgeschakeld. Op den eersten speeldag der internatio nale kampioenschappen van Frankrijk kwam het Nederlandsche heerendubbel Van Swol-Teschmacher tweemaal uit. In de eerste ronde werd in de morgenuren van de Fransche heeren J. Combemale G. Rimet gewonnen, doch des middags moesten zij voor de tweede ronde aan treden tegen de zeer sterke Engelsche com binatie Hare-Wilde. In straight sets wer den onze landgenooten geslagen met 61, 6—1, 6—2. PAARDENSPORT. LANDELIJKE RUITERSPORT. Od het concours-hippique te Dordrecht hebben de leden van de landelijke rijver- eenigingen De Amstelruiters te Amstelveen een eersten prijs gekregen in de dressuur - proef voor achttallen; zii kregen drie prij zen in het klavertje drie voor groepen van 3 ruiters en 3 paarden. Het lid J. Saarloos kreeg een vijfden prijs in dressuurproef klasse N. en G. Grif fioen kreeg een eersten prijs in de handi- clap dressuurproef. De leden van de landelijke rijvereeniging Kapitein van der Wal te Hoofddorp kregen een vierden prijs in de dressuurproef voor viertallen. De leden J. Petrie en P. Meerburg kregen een prijs in de dressuurproef klasse N. ook de heer M. Kamper, lid van de rijvereeni ging Ritmeester de Kruyff te Halfweg, kreeg een prijs. A. C van Nieuwenhuizen kreeg een twee den prijs in de handicap dressuurproef en een eersten prijs in het handicap spring concours. DUIVENSPORT. LEIDSCHE POSTDUIVENVEREENIGING „DE VRIENDENCLUB". De wedvlucht van Noyon (Frankrijk), 303 K.M. hemelsbreedte, is docr de slechte weersgesteldheid in Frankrijk een groote msilukking geworden voor vele liefhebbers daar zij niet zelf in de gelegenheid waren om de duiven te constateeren, aangezien deze 2 dagen later gelost werden dan de of- ficieele tijd en daardoor ook de trek naar 't hok voor vele duiven absent was en vele duiven waarop men rekende niet op tijd kwamen. Echter een woord van dank voor de convoyeur's die de duiven gedurende deze 3 dagen verzorgd hebben is verdiend, daar de verliezen van geen waarde zijn. De duiven werden Dinsdag om 9.30 uur in vrij heid gesteld met Noord Oostenwind. In con cours waren 186 duiven. De uitslag is als volgt: Joh. Vogelensang le, 8e en 17e; A. P. v. d. Voort 2e, 3e,10e en lie; L. v. d. Nieu- wendijk komt opzetten met 4e, 20e, 21e, 24e en 26e; G. A. L. v. d. Reijden 5e, 16e; W. le Mair 6e en 13e; C. Vlaardlngerbroek 7e en 23e; L. Gijsman 9e; Joh. Neuteboom 12e en 25e; G. P. Onvlee 14e; F. Hofman 15e en 28e; Chr. v. d. Pluijm 18e en 30e; J. Phi- lippo 19e; G. F. v. Dorp 22e en A. v. Polanen 27e en 29e. De le duif werd geconstateerd om 15.10.39 en bereikte een snelheid van 896,30 meter per minuut. De laatste pun- tenteller kwam om 16 u. 34 m. 36 sec. en maakte 722,72 meter per minuut. De stand van het kampioenschap Vitesse is op 't oogenblik ais volgt: A. P. v. d. Voort 137.97, Chr. v. d. Pluym 118.04, Joh. Vogelenzang 117.53, L. Gijsman 117.10. L. v. Nieuwendijk 114.61. De vlucht Compiegn is de eindvlucht voor Vitesse. De uitslag voor donateurs is als volgt: F. Deisasso le, P. v. d. Berg 2e, 6e, 7e, 13e en 15e; J. G. v. d. Rotte 3e; H. L. Duym 4e. 8e en 16e; A. Piket 5e; A. v. Rijs- bergen 9e; W. Abrahams 10e; J. G. Brandt 11e en 12e; J. Jansen 14e. De le maakte 867.50 meter per minuut. Op deze vlucht werden tevens de lauwerkrans vervlogen door de Leidsche vereenigingen geschonken door de Buurtvereeniglng Eensgezindheid. Deze uitslag is nog niet bekend. A.s. Vrijdag inkorven voor Compiëgne 328 K.M. LEIDSCHE POSTDUIVEN CLUB. Wedvlucht van Noyon; duiven gelost om 9 uur 30 min. J. Bavelaar 1, 2, 13; A. W. Krol 3, 6, 9, 18; R. Pet 4, 10, 14; H. Schoo 5; J. Laman 7, 19, 20, 21; F. de Haas 8; H. Wallaart 11, 15, H. Fasel 12, 16; F. de Zwart 17. De eerste duif werd geconstateerd om 15 uur 8 min. 42 sec. (tijd Groep West); de laatste duif 16 uur 26 min. 12 sec. A.s. Vrijdag inkorven voor Compiegne! DE UIVER. Wedvlucht van Noyon op Dinsdag 18 Mei. Eerst aankomende duif te 3 u. 33 m 18 s.; laatst aankomende duif 5 u. 16 m. 26 s. N. Bousie 1, 13; H. Moene 2, 3, 4; J. Noordervliet 5, 14, 21; N. de Meij 6. 26; A. Lancel 7; A. Zierikzee 8. 17; W Schouten 9: J. v. d. Steen 10. 11; W. v. Steenbergen 18,19; T. V. d. Wetering 12; J. Marijt 15: T. Fasel 16. 23; J. v. Kampen 20; G. de Graaff 22; A. Dubbelaar 24. „DE GEVLEUGELDE VRIENDEN". (Wassenaar). Dinsdag hield „De Gevleugelde Vrienden" een wedvlucht met oude duiven vanuit Noyon. Afstand 303 K.M. Windrichting: ZO. Weersgesteldheid: Bewolkt. Gelost 9.30. De lste prijswinnende vogel bereikte het hok te 3 uur, 12 min. 24 sec. en maakte een snelheid van 884.06 M. p. min. De laatste prijswinnende vogel bereikte het hok te 4 uur, 20 min. 4 sec., en maakte een snelheid van 738.91 M. p. min. De uit slag was: M. de Vries 1. J. P. Brederode 2. 6. 17. 22. J. v. Kleef 3. 5, 8, 24. W. Flo- russe 4. 25, 26. J. H. Groeneveld 7, 9, 15, 21. 23. W. C. v. Eek 10. 11. A. l'Ami 12, 20. J. Parlevliet 13. K. Scheffer 14. 16, 18. R. v. Troost 19. „DE ZWALUW". (Voorschoten). Wedvlucht vanaf Noyon (Frankrijk). Afstand van de eerste prijswinnende vo gel 302.770 K.M. Door slechte weersom standigheden eerst Dinsdagmorgen om 9 uur 30 min. in vrijheid gesteld met Z.O. wind. De eerste vogel werd geconstateerd om 3 uur 4 min. 15 sec., snelheid 905.81 M. per minuut; laatste prijswinnende vogel ge constateerd om 4 uur 26 min. 19 sec. De prijzen werden als volgt behaald: H. H. J. v. Klaveren, Voorschoten 1. 10, 14, 15. J. Verhoeven, id. 2, 16, 17. 18, 22. J. Caspers, Stompwijk 3, 9. 11. B. Versteegen, Voorschoten 4, 13. F. le Mair, Voorschoten 5, 7. 19. G. A van Adrlchem, id 6. 8. 12, 21, 23. N. N. 20. De heer J. Sluiter, te Voorschoten, had als vliegdonateur ingekorfd en consta teerde om 3 uur 53 min. en 10 sec.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 9