LEIDSCH DAGBLAD - Tweede B!ad Donderdag 20 Mei 1937 KERK- EN SCHOOLNSEUW! CEBUTO-AGENTSCHAP Iedere beurs LUCHTVAART BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN AGENDA JdIN/T EN LUIEREN. '■Ti. - PREDIKBEURT. SASSENHELM. Pinkstergemeente: Vrijdag nam. 8 uur, de heer P. v. d. Wouden van Rotterdam. NED. HERV. KERK. Beroepen. Te Arnemuiden: J. v. d. Heu vel, cand. te Delft Te Hoogeloon-Eersel: R. v. d. Mast te Driebergen. Aangenomen. Naar Leeuwarden: A. Os- kajnp te Enschedé. GEREF. KERKEN. Beroepen. Te Schettens-SchraardE. A van Es te Warns (Fr.) Aangenomen. Naar Beekbergen: N. J. A. van Exel, te Strijen. GEREF. GEMEENTEN. Bedankt. Voor Enkhuizen en voor Rid derkerk: M. Heikoop te Utrecht. VRIJ-EVANG. GEMEENTEN. Aangenomen. Naar Velp: H. L. Timmer man, cand. en hulppred. aldaar. VEREENIGING VOOR CHRISTELIJK VOLKSONDERWIJS. De 46ste algemeene vergadering. Heden werd in de Diergaarde te Rotter dam de 46e algemeene vergadering gehou den van de Vereeniging voor Christelijk Volksonderwijs, die druk bezocht was. Aangezien de voorzitter, prof. dr. W. J. Aalders van Groningen door ambtsbezig heden ditmaal verhinderd was. werd de vergadering gepresideerd door den heer C. W. F. Baron Mackay, burgemeester van Ermelo. Hij opende de verga dering met het doen zingen van Ps. 95 1 en 4. gebed en het lezen van enkele verzen van 1 Cor. 3, waarna dr. H. J. Olthuis, Ned. Herv. predikant te Rotterdam, na mens de bij de vereeniging aangesloten scholen te Rotterdam, de algemeene verga dering het welkom toeriep. De voorzitter sprak hierna eeh openings woord naar aanleiding van 1 Cor. 3 9 „wij zijn Gods mede-arbeiders, Gods akkerwerk, Gods gebouw, zljt gij" Spr. wees er op dat we of we het willen of niet Gods mede werkers zijn om vervolgens de vragen te beantwoorden op welke wijze we dat zijn en hoe of God wil dat we het zijn zullen. Het gaat niet om ons akkerwerk, maar om Gods akkerwerk, niet om ons gebouw, maar om Gods gebouw. N.l. om dat gebouw waar van in Jezus Christus, door God. het fun dament gelegd is. Daarin gaat het dus uiteindelijk om het koninkrijk Gods. ook in den arbeid in en voor de school. Spr. heette allen welkom en sprak voor het welslagen der vergadering zijn beste wenschen uit. Hlema kwam het jaarverslag aan de orde. Het verscheen bereids in druk en vormt een boekdeel van 246 bladzijden, waarin een uitvoerig overzicht gegeven wordt van den arbeid van het hoofdbestuur en van de inspectie terwijl er tal van bij dragen aan zijn toegevoegd. We ontleenen er aan dat bij de vereeni ging zijn aangesloten 540 scholen. 5 kweek scholen en 119 bewaarscholen. Het verslag van den penningmeester, den heer C. W. F. Baron Mackay. burgemeester van Ermelo maakt melding van een eindcijfer van de verlies- en winstrekening groot f. 23.017.27 en een kapitaaistand groot i. 4568.67. De verslagen werden goedgekeurd en de (penningmeester van zijn beheer eedechar- geerd. De contributie werd voor de schoolbestu ren bepaald op f. 4.50 per onderwijzer. De aftredende bestuursleden, de heeren ds. J. Nauta te Amersfoort, ds. W. Magen dans. em. predikant te Arnhem en H. W. Tilanus lid der Tweede Kamer te 's Gra- venhage. werden allen herkozen. Nadat in de morgenvergadering een voor stel tot statutenwijziging was behandeld, werd aan de afgevaardigden gelegenheid gegeven vragen te stellen over de con centratie en enkele andere schoolzaken, waarvan enikele aanwezigen gebruik maak ten. Na sluiting van de morgenvergadering vereenigde men zich aan een gemeenschap- ipelijken lunch. In de middagvergadering trad als refe rent op ds. P. ten Have, Ned. Herv. predi kant te Noordlaren, met het onderwerp: ..Godsdienstonderwijs - Bijbelsch onderwijs op de lagere school". kan een CEBUTO Reis be talen. U hebt keus uit tientallen buitenlandschereizenvanf 1 7 - tot I 240. Door de groot- scheepsche organisatie heeft CEBUTO voorrang in alle landen van Europa. Met welk gezelschap U ook meegaat, U reist uitsluitend eerste klas. Inlichtingen en Reisgids bij H. HEESTERMANS. LEIDEN TEL 1532 Steenstreet 24 (hoek Beestenmarkt) Reizen zonderzorgen - >-m~~|-«-|iru~M,»UTll II (I- 1.1* juu Fransche vliegboot verongelukt. Vijf dooden. Bij den start voor een proefvlucht te Antibes (bij Nice), is een vliegboot, de eerste van een nieuw type, verongelukt. De vliegboot, die bestemd was voor pas sagiers- en goederenvervoer over het Zui delijke deel van den Atlantischen Oceaan, kon volgens berekeningen een maximum snelheid van 360 kilometer per uur berei ken. De zee was vrij woest en de wind tame lijk sterk. Toen het zware toestel zou star ten, verloor het een van de drijvers. Door de golfslag kreeg het vliegtuig een hevigen schok, waardoor de tien inzittenden in het water werden geslingerd. Het vliegtuig viel plat op zee terug, doch toen de drenke lingen zich aan het toestel vastklemden, ontplofte een motor en slingerde hen ver weg. Het stoffelijk overschot van drie inzit tenden is nog niet gevonden, twee andere lijken konden naar den oever worden ge bracht. Twee inzittenden werden licht ge wond, terwijl de drie overigen ongedeerd zijn gebleven. 1618 (Ingez. Med.) VEREENIGING BARNABAS. Onder presidium van den heer H. Bij kerk van Haarlem, kwam gisteren de ver eeniging „Barnabas", tot steun van nage laten betrekkingen van Ohr. onderwijzers, in de Diergaarde te Rotterdam in jaarlijk- sche algemeene vergadering bijeen. De voorzitter opende de vergadering op gebruikelijke wijze, waarna de secretaris, de heer C. A. Meijer van Amsterdam, zijn jaarverslag uitbracht. Daaruit bleek dat er 8 leden zijn overleden, zoodat het aantal volle leden bedraagt 45 en het aantal uit- keeringsleden 92. Van de weduwen die „Bamabas" ondersteund overleden er 7. Er kwamen er 2 bij zoodat het totaal-aantal steeg tot 80. Daarvan worden er 16 ge steund uit de Suopletiekas en nog 5 die geheel voor rekening van deze kas komen. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer G. Muijs van Amsterdam, maakt melding van een gunstigen stand van de kas. zoowel van de uitkeerings- als van de verzekeringskas, die beiden op wiskundigen grondslag staan. De toestand van de sup- pletiekas wordt echter bedenkelijk. Voor het volgend jaar Is er een tekort van f. 600 en dreigt vermindering van steun aan de weduwen. De heer G. Mulls werd als bestuurslid herkozen. Na afdoening van enkele huishoudelijke zaken werd de vetgadering met dankzeg ging gesloten. VEREENIGING JACOBUS. Onder presidium van den heer J. v. Val kenburg van Amsterdam, kwam gisteren de vereeniging „Jacobus". tot steun van stu- deerende kinderen van overleden onderwij zers bij het Chr. onderwijs, in de Diergaar de te Rotterdam in jaarlijksche algemeene vergadering bijeen. De voorzitter opende de vergadering op gebruikelijke wijze en sprak een woord van eerbiedige hulde jegens de nagedachtenis van den zoo plot seling overleden voorzitter en oprichter, wiilen den heer C. v. Dijl te Amsterdam, terwijl hij het medeleven der vereeniging vertolkte jegens den zoo ernstig ongestel- den vice-voorzitter. den heer A. J. Drewes. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester. de heeren G. Muys te Amster dam en N. Heukels te Ouderkerk a. d. Am- stel. werden zonder discussie onder dank zegging goedgekeurd. Het aftredend bestuurslid, de heer D. Scholtz te Amsterdam werd herkozen en gekozen in de vac. v. DM de heer C. A. Meijer te Amsterdam. De contributie werd voor 1936 bepaald op f. 3 en de uitkeertng uit kas A od f. 80 en uit kas B op f. 50 per kind. Na rondvraag werd de vergadering door den heer K. J. v. d. Berg van Santpoort met dankzegging gesloten. IR. DE KOK VERTROKKEN. Hedenochtend om half negen Is de di recteur-generaal der Koninklijke, ir. J. E. F. de Kok met zijn 'eigen vliegtuig van het vliegveld Ypenburg vertrokken vooreen zakenreis naar de Donau-landen. De heer De Kok is vergezeld van den heer H. Schmidt Crans, chef-instructeur der nationale Luchtvaartsohool. De reis gaat heden tot Weenen en later via Budapest naar Boekarest. GEBOREN. Sophia Wilhelmina Frederika, D. van H. L. Harteveld en S. Zwanenburg Geertje, D. van J. v. Houwelingen en J. J. v. q. Heijden Johannes Evert, Z. van B. J. Venema en M. Berrens Johanna Hen- drika Maria, D. van S. Gordijn en J. H. M. de Groot Catrina Maria Christina, D. van C. A. Hoogervorst en J. H. Wassink Hubertus, Z. van H. v. d. Waals en S. A. Boot Johannes Frederikus Anthonius Maria, Z. van N. Ammerlaan en E. Otte Maria Magdalena, D. van K. C. W. Dijkstra en M. E. v. d. Nieuwendijk Anthonla Wilhelmina, D. van H. Groenewegen en M. A. A. Dellgne Cornells, Z. van C. v. Dijk en W. N. E. Kiers Hubertus Johannes, Z van H. v. 't Hart en L. A. Vermeulen Maria Theresia, D. van H. v. d. IJssel en C. v. Gils Maarten, Z. van M. J. Kersloot en P. Visser Bastiaan ,Z. van P. de Peu ter en M. v. Vliet Abraham, Z. van H. Bijl en A. M. Kerkvliet Martinus Adria- nus, Z. van A. v. Wetten en P. J. Ammer laan Maria Petronella, D. van A. Haas noot en W. v. Duij venbode Leendert, Z. van G. Wolfslag en J. v. Gorkum Izak. Z. van J. v. d. Linden en C. Niehot. Willem Marius, z. van F. J. Scheffer en M. C. E, v. Leeuwen Albert, z. van F. J. Scheffer en M. C. E. v. Leeuwen Anna Helena Maria, d. van W. J. ter Haar en H. M. A. v. Noort Emma Elisabeth, d. van C. Kralt en M. v. Egmond Klaas Dirk, z. van D. Ruiter en G. Zuidema. HEDEN. Breestr. 19: Ledenverg. Ver. tot bev. vaj den bouw van werkmanswoningen! 41;, uur nam. Den Burcht: S.D.A.P. Spr. Koos Vorruik' 8 uur nam. Luthersche Kerk: Concert. Leidsch a ca. pelle koor. 8.15 uur nam. Ned. Leger des Hels: Samenkomst te 8 uur nam. Nutszaal: Liberale Staatspartij. Spr. mi W. C. Wendelaar; 8 1/4 uur nam. Rijnsburg (Zaal Avondrust)H.GB Spr. ds. Roscam Abblng. Vrijdag. Den Burcht: A.R. Partij. Spr. W. Wage naar en prof. dr. K. Dijk, 8 uur nam. Rehoboth (Rapenburg)S.G.P. Spr. ds. Leemans en ds. v. Dis; 8 uur nam. Stadszaal: EX>.D. Sprekers P. v. Stam, G. Westmijse en mr. J. in 't Veld. 81/4 ds. uur nam DAGELIJKS LLEWELLYN VOOR RECORDVLUCHT NAAR KAAPSTAD OPGESTEGEN. De Britsche vlieger Llewellyn Is van morgen om 8.42 Britsohe tijd opgestegen om te trachten het record over den af stand' EngelandKaapstad en terug te verbeteren. ALGEMEENE SYNODALE COMMISSIE. De voorjaarsvergadering. In de in het gebouw der Synode te 's Gra- venhage voortgezette voorjaarszitting van de Algemeene Synodale Commissie Werd het agendum nog nader aangevuld. o.a. met een aanvrage om steun bij het restaureeren van de pastorie te Schoonebeek. Aan de Synode zal worden voorgesteld voor het predikantenfonds te Davos f. 200 en voor de Centrale voor werkloozenzorg f. 250 te voteeren. Ds. J. Basbas te Hengelo (G.) zal de Sivnode vertegenwoordigen bij het in Juni a.s. te vieren eeuwfeest van de Belgische zendingskerk. De laarüjksche bijdrage aan deze kerk werd bereids verzonden. Ook zal aan de Synode worden voorge steld uit een der fondsen weer het werk te Schöningsdorff en Gronau, dat der Ver eeniging ..Holland" te Kleef en dat van de vereeniging in eigen taa] te Emmerik, als mede de afd. Nederland van den Prot. Wereldbond te steunen. In de plaats van ds. H. Boerma die van Angerlo naar Kloetinge vertrok werd be noemd tot consulent van Kleef en Emme rik. Ds. A. P. Miinarends, Ned. Herv. predi kant te Wehl (Geld.) Aan ds. Boerma zal een dankbetuiging worden verzonden voor den velen aTbeid als consulent verricht. De vergadering nam met belangstelling kennis van den arbeid van ds. S. J. M. Hulsbergen te Hoedekenskerke onder de verstrooide Nederlanders in Noord-Frank- riik waarvan een verslag ter tafel was. Een verzoek van de kerkvoogdij van Werkhoven om subsidie-herstel moet gezien de geringe voorhande middelen worden afgewezen. Ken breedvoerige discussie ontstond naar aanleiding van een ingekomen schrijven in betrekking tot een schrijven over de in ventaris der pastorie-goederen te Finster- wolde. Prof. dr. W. J. Aalders van Groningen rapporteerde over het houden van een voorstel door vrouwelijke candidaten in de godgeleerdheid namens de desbetreffende commissie. Waar de bestaande reglementen dit niet toelaten stelde de commissie een wiizlging van het reglement op het examen voor aangezien de vrouwelijke candidaten als hulpprediker tot de evangeliebedlening gerechtigd zlin. De vergadering besloot de Synode voor te stellen de verelschte regle mentswijziging voorloopig aan te nemen. Hierna rapporteerde ds. J. D. J. Addink van Heeze namens de commissie betreffen de de vragen in betrekking tot het huwe lijksformulier. De vergadering verklaarde de commissie diligent tn afwachting van een nader schrijven, van de Ned. Herv. Ver. voor Geestelijke Volksgezondheid Ir. J. Wolfensperber van Zwolle rappor teerde namens de commissie betreffende de benoeming van directeuren van den Raad van Beheer en den Pensioenraad. Het rap port strekte tot het doen geschieden van wege de Synode van een benoeming op aan beveling van deze beide lichamen. Aan beide colleges zal advies worden gevraagd over de in verband hiermede vereischte wijzigingen van het huishoudelijk reglement Nadat mr. J. A. F. A Lisman van den Haag had gerapporteerd over de weduwen- en weezenbeurs. verdaagde de president de zitting tot hedenmorgen. Een Jan Steen teruggevonden Het schilderstuk stelt voor: Het bezoek van den dokter. Een schilderstuk van Jan Steen voor stellend „Het bezoek van den dokter" is kortgeleden toevalligerwijze weergevonden. In de tweede helft der vorige eeuw was dit schilderstuk in ons land bekend en kwam het voor in d^n catalogus Neville D. Goldsmid. In 1881 wérd het geveild te Pa rijs als eigendom van baron de Beumon- ville. Het stuk moet daarop rondgezworven hebben en is dezer dagen toevallig In han den gekomen van den kunstliefhebber J. Timmers te Sittard. De heer Timmers bevond zich een twee tal maanden geleden in een antiquiteiten- winkel te Luik, waarbij zijn aandacht viel op een onooglijk schilderstukje, dat daar hing en naar de voorstelling van de Oud- Hollandsche school moest zijn. of ten minste een copie. De eigenaar wist niet van wien het was. Er stond geen naam of kenteeken op. Niet lang geleden had hij het van een Zwitser gekocht. Geenszins vermoedend dat het een waardevol stuk was. had de heer Timmers er wel zin in, omdat, gelijk de antiquair erkende, het van Hollandschen oorsprong moest zijn. Voor geringe waarde kocht de heer Timmers het schilderstukje. In Sittard terugzijnde schonk hij niet direct de volle aandacht er aan, tot er Iemand het vermoeden uitsprak dat het van Jan Steen moest zijn. De heer Timmers liet het zien aan den deskundige, jhr. dr. van Rijckevorsel te Nijmegen die er een Jan Steen in zag. hetgeen zekerheid werd toen men het bekende werk van dr. C. Hof stede de Groot er op nasloeg en onder No. 166 het schilderstukje beschreven vond. Men stelde zich in verbinding met den be kenden hersteller van oude schilderijen, dr. ir. de Wild in Den Haag, die de authentici teit vaststelde, hetgeen nog bevestigd werd door een Röntgenfoto, waarbij bleek dat de schilder bij het vervaardigen van com positie veranderde. Een tweetal figuren werd weggeschll- derde. Keurig werd het onooglijk schilder stuk, waarvan vooral van den achtergrond weinig meer te zien was, gereinigd en van oude vernislagen ontdaan. De oude kleuren kwamen fraai voor den dag en het schilderstuk wekt thans Ieders bewondering. Het paneel is groot 31x24 c.M. Het stelt voor een dokter die den pols van een jonge vrouw voelt, terwijl een oude vrouw nieuwsgierig het resultaat van het onderzoek afwacht. ONDERTROUWD. M. P. v. Hooidonk jm. 25 j. en C. de Jong jd. 26 j. C. v. d. Brink jm. 26 j. en A. C. v. Geest jd. 31 j. C. Werkhoven Jm. 27 j. en A. G. Visser jd. 24 jaar. GEHUWD T. H. Lie jm. en G. E. Goekoop jd. G. M. v. d. Voorn jm. en Th. H. Janson jd. A. A. M. Staal jm. en C. A. v. Kope ren jd. H. Gon wedn. en G. M. v. Ingen Schenau jd, J. P. v. Oosten jm. en M. Garnade jd. D. J. Oggel jm. en G. v. Bendegem jd. P. W. Ammerlaan jm. en H. F. de Heiden jd. F. Brands jm. en G. Kok Jd. G. Gressie jm. en E. Leipholz jd. JA. Hendriks jm. en W. v. Egmond jd. H. Kerkvliet jm. en M. F. v. d. Bom jd. M. Keijzer jm. en A. Lindenburg jd. M. Kokkedee jm. en S. H. Paats Jd. P. v. Leeuwen jm. en M. Oudshoorn jd. J. Lepelaar jm. en A. Arnoldus jd. M. Ouwerkerk jm. en J. v. Houten jd. C. Poeliejoe jm. en A. Nieuwenhuizen jd. J. Th. J. Tibboel jm. en H. M. Rapp jd. D. v. d. Tuijn jm. en J. Blok jd. W. J. v. d. Water jm. en P. Schild jd. J. v. Wijk en J. Ruijtenbeek jd. WILLEM VA.N KORLAAR t. De heer W. van Korlaar Jr. is Dinsdag te Fontainebleau overleden. Als jong acteur genoot Van Korlaar zijn opleiding bij Max Relnhardt en was hij vervolgens werkzaam bij Max Martersteig te Keulen. In Parijs was hij werkzaam bij Antotne. Toen keerde hij naar zijn vaderland terug en trad als regisseur op bij het Ned. Tooneel, doch was spoedig wederom als zoodanig verbonden aan een Franschen troep voor een tournée cloor den Balkan. De oorlog voerde hem opnieuw naar Ne derland, waar hij achtereenvolgens de functie van administrateur vervulde bij de Kon. Vereeniging, de Nationale Opera, het Rott. Hdfstadtooneel en Het Masker. Sedert 1936 was hij bij den Kon. Schouw burg te Antwerpen werkzaam. NIEUWE UITGAVEN. Van het Verkeersbureau „De Graaf schap" N.V. te Doetinchem ontvingen wij het fraai uitgevoerde boek „De Geldersche Achterhoek, een ideaal vacantieoord". Deze uitgave wordt door genoemd bureau op aanvrage kosteloos toegezonden. OVERLEDEN. J. Lodder, m. 51 J. E. v. Urk, z. 1 j. C. v. Drlel, d. 17 j. G. M. MontanusHoogeveld vr. 75 j. D. M. Arbouwv. d. Reijden wede. 77 j. G. M. JanssenMaartense vr. 70 j. C. J. Klijn z. 2 dagen P. v. d. LippeOuds- hoom wede. 83 j. M. RaaphorstBleiji wede. 86 j. GEVESTIGD. P. J. C.'v. d. Berg, opz. teekenaar, v. 't Hoffstr. 6a J. C Blok, v. d. Tasstr. 8 S. Boon, Zoeterw. Singel 89 A. Dorrepaal v. d. Boon, Morscbkade 11a A. Bosman dienstbode, Hoefstr. 3 J. M. v. Buijtenen wlnkeljuffr., Breestr. 114 B. A. Creijgh- ton, bloemist, J. de Wittstraat 47 J. E, M. Creijighton, electromonteur, Stations weg 23 A. J. Diekman en fam., Hoger- beetsstraat 3 T. Diekman, kwekellnge m. acte, Hogerbeetsstraat 3 M. v. Digge len en fam., steenhouwer, Rapenburg 10. J. Dobber, huisknecht. J Vossensteee 3 G Donker, landarbeider, Nw Rijn 74 J. J. Dozy, geoloog, Raamsteeg 63 D. Dub- beld. sigarenmaker, Roodborststraat 33 D. F. v. Dijk Zoeterwoudsche singel 89 L. C. Gerritsen en fam.. handelsvert. Lage Morschweg 27 P v. Gorkum. dienstbode, Breestraat 49 O. J. F H Haspers. serg. capt. inf. Moschstraat 62/64 J. v. d. Hoeven, serg. capt. 4e reg. inf., Morsch- straat 62/64 A. G. v, d. Hoogte. Witte Rozenstraat 16a H. C. H. Huiskamp, dienstbode. K. Mare 24 J. E. Hijma. H. Morschweg 120 C. v. Ingen en fam.. pro curatiehouder, Rijnsburgerweg 50 B. D. Isaac, zendeling J. v. Goyenkade 10 G. A. Jasperse en fam., vertegenw., Utr. Jaag pad 5 C. Jongbloed en fam.. werktuigk. teekenaar. Witte Singel G. H Jonkers, koopman Roodenb.str. 4 C, M. Kehrens. dienstbode, v. Slingelandlaan 8 J. Kiers. dienstbode. Rijnsb.weg 78 H. M. Kingma, Lijsterstr 11 C. Knook en fam. Meloen straat 28 J. Laghuwita, sigarenmaker, Roodborst straat 33 F. Leerling, verpl., Rijnsb.weg 93 W. L. Loth, Rijnsb.weg 79. - M. F. G. Luijben, typograaf. Haarlemmerstr. 122a P. J. M. Luypen. verpl., Meezenstr. 2 S. Nawrot, db„ Pelikaanstr. 22 T. Oenstra. chef de reception, Schelpenkade 31 L. Ollesch, db„ L. Rijndijk 92 J. v. d. Oord en fam., ambtenaar N.S. Vondellaan 18 J. M, M. Peeters, leerl.verpl., Rijnsb.weg 113a A. C. Peters, chauffeur. Meloenstr. 9 Raden H. K. Poeradiredja, Breestr. 121a. A. B. M. Prienis, Rijnsb.weg 77a H. B. R. Prowaseok, H. de Grootstr. 23 Z. A. C. v. Putten, Steenstr. 57a P. A. Sterkv. Roode, De Sitterlaan 50a J. Th. Rotteveel, leeraar lidhaamsoef. Apo- thekersdijk 15. H. J. Rljnders, meubelbespuiter, H. de Vriesstr. 61 M. Schilt, apoth. ass.. Rijns burgerweg 38 A. A. C. M. Schölvinck. v. Slingelandtlaan 4 G. Seijbrands en fam., teekenaar, Meloenstr. 32 P. A. Slingerland, dienstbode, Apothekersdijk 34 A. E. VonhoutSmits, Heerensteeg 20 G. C. BakkerSwart, huishoudster, R. en Schiekade 121 F I. VelzelTheisen, Roodborststraat 33 G. A. Topper, ge meente-ambtenaar, Haarlemerstraat 94 M. v. Wetten, dienstbode, Mare 51 J. H. de Winter en fam., kantoorbediende. Nach tegaallaan 11 A. Wortman, dienstbode, Cobetstraat 95 A. J. Zoutendijk, dienst bode. Breestraat 8 J. de Zwart, slager. Morschweg 13a. Pieterskerkgracht (tot 27 Mei): Teeken en Schildersgenootschap „De Kunst, om de Kunst" Jubileumtentoonstelling 10—12 en 25 uur. Zondags 25 uur. Donderdag en Vrijdag 810 uur nam. DIVERSEN. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Medisch Opvoedkundig Bureau (Boerhaavestraat 21). Half drie tot hall vier: Donderdat Inenting tegen dlphterie. 3'/j uur precies nam. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Ge neeskunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten, 8 uur nam. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN. Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam. „De charge van de lidhte brigade". Dinsdag-, Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling en 8 urn: nam. Trianon-Theater, Breestr. 31: 8 uur nam. „Volg uw hart". Dinsdag, Woensdag en Donderdag En- gelsche Kroningsfilm, 16 uur nam. Zondag van 2 tot 7 uur doorloopende voorstelling. Lldo-Theater, Steenstr. 39: 8.15 uur nam. „Swing-time". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur. Zondag doorloopende voorstelling van 2 tot 7 uur en te 8.15 uur. Het Nieuwe Roxy-Theater, Haarl.str. 7 „Love me for ever". lederen middag 2.30 u. 's avonds om 1 en 8.15 uur. Zondag vanaf 2 uur. Zaterdag, Zondag en Woensdag 2 uur: Jeugdvoorstelling. „Casino-Theater". Hoogewoerd 49. 8 uur nam. „De Zeebonik". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur; Woensdag- en Zaterdagnam. te 2'/i uur. VERTROKKEN. H. G. Benes. Rotterdam, v. d. Meydestr. 22 A. Beij en fam.. Zuilen, Linnaeusstr. 42 bis E. Blok, Oegstgeest, Endegeester- straatweg 5 L. Burgerjon, Oegstgeest. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot v.m. 8 uur alleen voor sDoedrecepten. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Dinsdag 18 tot en met Zondag 23 Mei a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steenstraat 35, telef. 136, A. J. Donk,, Doezastraat 31, telef. 1313 en mej. J. Doedens, Wilhelminapark 8 Oegstgeest, telef. 274. Duivenvoordestr. 49 A. Q. M. Caspers, den Haag, Kritzingerstr. 1 G. Corver, Oegstgeest, Emmalaan 57 A. Crama en fam.. Medan L. A. Dirkse, Nieuwkerk, klooster Cisterclen C. F. v. Dordrecht, Rotterdam, v. Lennepstr. 67b J. W. M. de Jongv. d. Drift, Gouda, Zeugestr. 6 a C. J. Freeke, N.O. Indië. P. C. Frigge, Nieuwe Niedorp, Klooster O.F.M. J. J. Geelhoed, Davos, Ned, Sanat. Wed. M. J. E. Valkenburg—Glau- demans, Rotterdam. Maaskade 168 H. de Groot, Wouterswoude, No. 12 R. H, v. d. Hal, Rotterdam, West Zeedijk 96b J. Hendriks, Utrecht. Steenstraat 3 F Jungmaijer en fam.. München Dl.. Zwie- belenstraat 43 T. Korsseboom, Hazers- woude. aan boord Groenendijk C. W, Khouw Zegwaart, Eindhoven, Mauritsstr, 71 Kleijn en fam., Leiderdorp, Kastanje laan 1 J. F. X. Koch, Gouda, de h Reylaan 26 L. Keijzer—Korpershoet, Lisse, Veldstraat 21 A. Laman, Haarlem Hazepaterslaan 24. J. H. Lobstein. den Haag. Koninginne gracht 11 A. van der Molen, Rijswijk Z- H., Damasstraat 169 Wed. M. C. W. de Jongh SwemerMoorrees. den Haag, Sta- tenlaan 50 Y. v. d. Most van Spijk, CWt' geest, Leidsche straatweg 8 J. de Neen Aiphen a. d. Rijn, Stationsstraat 11 v' A. Pellanders, Voorschoten, Donklaan 25 Th. C. J. Penner en fam.. Velsen, destraat 42 J. H. E. v. d. Kley—v. d. P«' Wassenaar, Achterweg 19a A. Poortma Maassluis, Noordvliet 38 G. Hazenberg v. a. Reest, Dantumadee], Wouterswoude M. Rosier. Oegstgeest, Nassaulaan 4a P. de Ru, Vlissingen, aan boord Hr- Nrd Brabant A. L. Ruppert, den Haag. v. Saksenstr. 34 K. Schaap, KatwP. Valkenb.weg 16 Ph. W. C. Schelleken, Brussel Belg. S. W. A. Schouten. Amsrei dam. Ruysdaelstr. 23 III A. Schner, w mond, B. 216 P. F. Severlns, Utrecht," leenstraat 28 C. M. Slingerland, «a mond, B 193 a A. v. d. Spek, Oegstg"*' Wilhelminapark 31 Th. H. stor„'h,.r». Haag, Nassauplein 30 C. E. Swaanen Oegstgeest, Jullanalaan 18 J- tol slngen, aan boord Hr. Ms. Nrt, Braba^ j R. Ubels, Almelo, Geraniumstr. 29 M. Verhoef, den Haag. Kepplerstr. 17» L. J. M. Vlekke, Wateringen. Ambadn» weg 57 - M. J. de Vrind. OegstgM*' Rhijng.straatweg 40 - F. v. WagenUV en fam., Amsterdam. Lelmuiderstr Wed. J. Webber—v. Weeren, Leideiowg Hoofdstr. 220c P. Werkman, Rijksstraatweg A18 - A. W. Wittenb» Alkmaar, Pr. Hendrikstr. 46.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 6