Voor de vlootschouu) bij Spithead - Proefüakken in den afsluitdijk LEIDSCH DAGBWD Tweede Blad 78sfe Jaarnanq FEUILLETON Het Mysterie rondom Larissa Roman van WERNER SCHEEF. 111) Het was dan ook de hoogste tijd. Dr. I wmbach dook weer op en keerde in een 1 ftdige stemming naar zijn observatiepost ■dbg. Hoe graag zou hij Negrelli niet on- pjdelüjk uitgehoord hebben, hoe die tele- ■oiusche boodschap eigenlijk in elkaar zat. ;«r het was onmogelijk, om den mixer te »tten te krijgen. Toen hij aan het toestel shomen was, had de stem van een vrouw I gevraagd: „Bent u Dr. Lombach van J recherche?" en zoodra hij dit beaamd I had zij gezegd: „Bijt maar niet te 1°P uw nagels, commissaris u behoor- J lang in bed te zijn en niet in de Bri- I "'üa Bar." J1'°P had de dame het gesprek afge- I '2«n door den hoorn op te hangen, i Lombach kon zich maar niet inden- ,wat voor nut dit telefonisch onder- I v°or zijn tegenpartij had kunnen 'woen. een poosje zag hij, hoe Dr. Streubel Portefeuille voor den dag haalde en Paron Hohenberg een aantal bankbil- overhandigde. Deze stak het geld 2 j ant ln zün zak, sprong plotseling I tot krulc al en lieP naar den uitgang, bi hem volgde Felix Streubel en zoo I 'haakten deze twee zich uit de voeten, dat Dr. Lombach later moest toegeven, kostbare seconden verloren te hebben, door hen verbluft na te blijven staren. Toen hij de mannen wilde volgen, stond opeens Negrelli voor de deur van het kan toor en versperde hem den weg. „Zij zijn weg, mijnheer de commissaris!" was zijn overbodige mededeeling. „Ja, dat zie ik zelf ook wel, Negrelli, welbedankt voor je hulp. Iemand hier in deze zaal heeft mij herkend en heeft zich de grap veroorloofd mij aan de telefoon te laten roepen. Wou je nog iets?" voegde de commissaris er aan toe, toen Negrelli geen aanstalten maakte om uit den weg te gaan. „Ik wou u iets vragen." „Vooruit vlug, wat is het?" „Kan men niet een vroegere straf uit de registers krijgen door goed gedrag of zoo iets?" vroeg de Italiaan langzaam en na denkend, om de beide vluchtelingen, een voldoenden voorsprong te geven. „Ziet u, mijnheer de commissaris, zooiets hangt als een blok aan je been Het geeft je een ge voel van minderwaardigheid." „Wanneer je daaraan zooveel gelegen ligt, dan moet je me maar eens op de Alexanderplatz komen opzoeken. Nu heb ik geen tijd, houd me dus niet langer op." Hij duwde Negrelli opzij en werkte zich door het gedrang, dat nog steeds in de bar heerschtc, tot hij zich in de vestibule be vond en zijn garderobe liet halen. Toen hij op straat kwam, zag hij de ca briolet van Dr. Streubel. waarin ook zon der twijfel Hohenberg zat, juist om den hoek verdwijnen. Hij was vast besloten die twee verdachte personen niet meer uit het oog te verliezen en speciaal niet Hohen berg. Hij moest weten, waar die zooge naamde baron woonde. Eigenaardig, zoo handig als die twee kerels hem ontsnapt waren, hoe zij juist op tijd de bar verlaten hadden. Hij sprong in zijn wagen en zette de star ter aan De wagen gleed weg; na een paar meter sloeg de motor af. Lombach had het gevoel, dat er iets niet pluis was. Hij stap te weer uit en ontdekte al spoedig, dat er door de carburator geen benzine meer vloeide. Toen was het een kleinigheid om vast te stellen, dat het benzinekraantje ge sloten was. Iemand had gedurende zijn aanwezigheid in de bar er voor gezorgd, dat zijn wagen minstens voor een paar minuten onbruikbaar zou zijn. Nu meende Lombach er niet meer aan te moeten twij felen, dat Hohenberg hem ontdekt had. Hij bracht dit ln verband met zijn eerste on voorzichtigheid om aan de bar te gaan zitten. Waarschijnlijk had Hohenberg in het geheel niet geslapen en had door den spiegel gezien, dat hij, Lombach, gearri veerd was. Op onverklaarbare wijze had de man toen kans gezien om een boodschap naar medeplichtigen te sturen, die ook in de bar aanwezig waren. Toen werd het Lombach ineens klaar helder: Negrelli! Sapristi, waarom had hij daar niet eerder aan gedacht. De man was van zeer verdacht allooi. De Italiaan was ook in het laatste half uur niet steeds aan de bar gebleven, maar had allerlei bood schappen ln de zaal gedaan. En speciaal viel hem nu het vreemde gedrag van dien kerel op gedurende de laatste minuten. Hij had opzettelijk getracht, den terugtocht van Dr. Streubel en Baron Hohenberg te dekken. Thans twijfelde Lombach er niet meer aan en hij besloot de vervolging van de cabriolet op te geven. Trouwens de wagen van Streubel zou toch al in het verkeer van de Kurfiirstendamm, dat, trots het late uur nog vrij druk was, verdwenen zijn. Ook zou Streubel de een of andere zijstraat ge nomen kunnen hebben. Lombach bracht zijn wagen weer in orde en keerde naar de bar terug. Hij verloor een paar kostbare minuten, omdat hij niet in zijn overjas het lokaal wilde binnengaan. Toen hij de bar naderde zag hij Negrelli niet. Lombach, die niets opvallends wilde doen, besloot even te wachten. Maar na tien minuten verloor hij zijn geduld. Hij wendde zich tot den an deren mixer. „Ik zou uw collega even wil len spreken." „Dan komt u te laat, die is naar huis." „Wanneer is hij weggegaan?" „Omstreeks een kwartier geleden. Hij voelde zich plotseling niet erg lekker." Ook Lombach voelde zich niet erg lek ker. Hij had het gevoel, alsof hij bij zijn neus werd rondgeleid. Deze plotselinge ziekte van Negrelli verklaarde toch alles. Lombach was de domme Jongen geweest. Daar hij noch zichzelf, noch zijn collega's vergeleek met Sherlock Holmes, bekende hij zijn fouten onmiddellijk. Maar nu kon hij werkelijk geen actueele fouten in zijn optreden ontdekken. Noch Hohenberg. noch Negrelli, noch Dr. Streubel had hij zonder meer mogen arresteeren. Men leefde immers niet in een wereld, waar men iedereen, die men verdacht in zijn kraag kon grijpen. Wat betreft dit drietal, vermoedde Lom bach, dat hij slechts een er van in den loop van den morgen te zien zou krijgen, Dr. Streubel. Die zou zeker niet voornemens zijn nog verder een misdadige rol te spelen. Slechts bleef de vraag open, hoe de jonge chemiker het klaar zou spelen om een aan nemelijke verkiarmg voor zijn gedrag van vannacht te geven. V. Dr, Lombach was vrijgezel en dat had zijn reden. Meer dan eens hadden vrouwen zijn weg gekruist voor wie hij iets die pers gevoeld had, maar steeds had hij deze vrouwen vergeleken met een vrouw aan wie zijn heele wezen hing; met zijn moe der. En dan viel het meestal ten ongunste van de jongere vrouw uit en besloot hij maar weer vrijgezel te blijven, en af te wachten, tot hij de vrouw van zijn droo- men ontmoeten zou. Moeder en zoon waren juist in den erker gaan zitten, waar de ontbijttafel stond. Dr. Lombach was nog niet ver gevorderd met zijn verhaal van wat er in madame Bura- diewa's huis gebeurd was, of hij hoorde de voordeurbel en het meisje kwam zeggen, dat een heer den commissaris dringend wenschte te spreken. Toen Lombach in het zijkamertje trad vond hij daar prins Peter Hadjieff, elegant en verzorgd, zooals altijd, maar met een slaperig en moe gezicht. Hij begroette Lombach met een geveinsd glimlachje. „Ik ben maar dadelijk in de auto gestapt en hierheen gejakkerd om u nog thuis te treffen, Lombach!" riep hij uit. „Ik geloof, dat het het beste is, dat u maar geen verdere stappen doet en ui zich moeite en tijdverlies bespaart." „Om te beginnen, komt u mee naar bin nen, dan kunt u met mijn moeder kennis maken. Prins Peter," verzocht de commis saris. terwijl hij de deur van de kamer opende. (Nadruk verboden). (Wordt vervolgd). DE VLOOTSCHOUW RIJ SPITHEAD. Een boot, die rondvaart in de wateren van Portsmouth ter bezichtiging van de daar liggende oorlogsschepen, passeert de ..Hood" DE DUTSCUE MINISTER VAN OORLOG, veldmaarschalk von Blomberg, die in verband met de kroningsfeesten in Engeland ver toeft, bezichtigt het Royal Air-Force-station te Andover. De inspectie der troepen. WERKZAAMHEDEN AAN HET WEGDEK VAN DEN AFSLUITDIJK. - Ter weers zijden van het monument worden vier proefvakken, elk van een lengte van ongeveer 700 meter aangelegd. De bestrating zal in elk vak verschillend zijn. DE HEER J. C- BAUM iNN, burgemeester van Overschie, oud-burgemeester van Woubrugge, viert 24 Mei zijn zilveren ambtsjubileum en tevens zijn zé-jarig huwelijksfeest. HET NIEUWE PANTSERWAGEN-GEBOUW op de Vughtsche heide te Vught is officieel in gebruik genomen. Het eskadron pant serwagens, opgesteld voor het nieuwe gebouw tijdens de inspectie. EINDELIJK! De Amsterdamsche schooljeugd werd gisteren in de gelegenheid gesteld volop van de zwemsport te genieten in het Amstelparkbad. De eerste schreden. DE GROOTE VLOOTSCHOUW BIJ SPITHEAD. Een imposanten aanblik boden bij de generale repetitie de verlichte kruisers, die hun schijnwerpers omhoog richtten.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 5