[EIDSCH DAGBLAD - Eersle Blad Woensdag 12 Mei 1937 fSft itTiwïws^ WEERBERICHT. SPORT Laatste Berichten Binnenland Buitenland Uit de Omstreken BEURSO VERZICHT Barometerstand. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. ledegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt.. Hoogste stand 764.7 te Haparanda. Laagste stand 752.3 te Rennes. Verwachting tot den avond van 13 Mei: leest zwakke wind uit uiteenloopende rich- ingen. nevelig of zwaar bewolkt of betrok- en met nog kans op regen of onweersbuien, leinlg verandering in temperatuur. buitenlandsch weerbericht. ledegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. In de luchtdrukverdeeling kwam weinig (rendering. De hoogedruk hield zoowel in «t Noordoosten als in 't Zuidwesten stand, k depressiekern voor het Engelsohe Kanaal erenderde weinig van plaats en werd Iets Hinder diep. Ook in het Noordwesten van iet waarnemingsgebied bleef de luchtdruk iog laag. De luchtdrukverschillen zijn nog erlng. zoodat de winden over het algemeen lechts zwak zijn. In de omgeving van de epressiekern valt nog regen, terwijl ook in iet Oostzee-gebied regen of onweer gemeld rordt. In het overige waarnemingsgebied is Ie lucht meest licht tot half bewolkt Op de Britsche eilanden en in Midden- tankrijk is de temperatuur onder normaal, iDuitschland én Oost- en Midden-Europa n eveneens in Noord-Scandinavië is aan- iralijk boven normaal. Voor onze omgeving mag weinig verande- tog in den bestaanden weerstoestand ver acht worden, dus meest zwakke verander de wind, zwaar bewolkte lucht met nog ins op regen- of onweersbuien en weinig (rendering in temperatuur. WEERSOMSTANDIGHEDEN HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Z., 12 gr. C.. bewolkt, tolden: N.O.. 8 gr. C„ nevel. Jerltjn: Z.Z.W., 16 gr. C.. gped. Antibes: N.N.O., 16 gr. C., betrokken. LUCHTTEMPERATUUR. Suur voorm.: 10 gr. C. (50 gr. F.). IS uur 'smldd.: 14 gr. C. (57 gr. F.). 3uur nam.: 15 gr. C. (59 gr. F.l. DOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK 7.EE. Voor Donderdag. V.m. te 4 u. 13 min.; n.m. te 16 u. 45 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 'aMiddags 12 uur: 16 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag: 8.13 n.m. tot 3.40 v.m. MAANS- OP- EN ONDERGANG. 1! Mei op: 5 u. 29; onder: 22 u. 26. WATERSPORT. UNIE VAN WATERTOERISTEN. 0e Unie van Watertoeristen, afdeeling wn Haag, Lelden en Omstreken, heeft een wukbezcichte ledenvergadering gehouden C Hotel Riche te Den Haag, Te secretaris werd gekozen de heer J. J. Schellink, Valkenboschlaan 165, aldaar. De voorzitter, de heer A. W. Leeflang, Wide mede, dat gezorgd was voor een ®,ere drinkwatervoorziening en vuilafvoer Ce haven van Katwijk. Ook zal er op «ugedrongen worden de openingstijden «1 bruggen en sluizen op Zondag meer iï,ov?Ibcnstemming te brengen met de j van La^Uhe watertoeristen. IWu, i pauzc vertoonde het lid. de heer J™kelaar, een humoristische watersport- r®. cn daarna een uitgebreide reportage stmi Olympische spelen. Een langdurig Waus-bewees dat de leden deze attractie op-Prijs stelden, Vad. DUIVENSPORT. DE ZWALUW. (Voorschoten). ijedviucht van Mons (België), afstand ,e eerste prijswinnende duif 188.840 ïïf; vrijheid gesteld te 12 uur 5 min. dun lucht, wind O.Z.O. De eerste (t Seconstateerd te 2 uur 58 min. 198650 en horcUcte een snelheid van Meter per minuut. Laatste aanko- Mn werd geconstateerd 4 uur 25 S, ca is sec. 17.PUR-en werd als volgt behaald: G. A. l'ÏWiem (Voorschoten) 1. 17, 17, 22, 24. „verhoeven (V.) 2. 8, 10. 11, 12, 13, 16, 19, toMair (V.) 3, 18. H. H. J. van Kia- S A V 23,-25. J. Caspers, Stompwijk 'Kr»^0raaf IV.) 6, 14. W. v. Klink, Zoe- Versteegen (V.) 15, 27. G. J. nah (V.) 21, 26, 28 BESLAG OP DE „PLAVNIK" OPGEHEVEN Het beslag op het Zuidslavische s.s. „Plavnik", dat op 2 Mei op de Noordzee in aanvaring is geweest met het Engelsche s.s. „Aiecto", welk laatste is gezonken, en dat te Vlissingen lag, is hedenochtend op geheven, nadat de reederij een waarborg som had gestort. DE POGINGEN TOT BERGING DER LUTINESCHAT. Het bestuur van de N.V. van Wienen's duik- en bergingsmaatschappij, heeft gis teren een bezoek gebracht aan Terstelling en daarbij tevens op de plaats, waar des tijds de Lutine" is gezonken verschiliende peilingen verricht. Daarbij is gebleken, dat de diepteligging van de zandplaat ter plaatse veel gunstiger geworden is dan tot nog toe mocht worden aangenomen, zoodat de omstandigheden voor de toepassing van het duiktoestsl dit deze maatschappij denkt te gebruiken, gunstig mogen worden geacht. Tijdens dit bezoek werden ook bespre kingen gevperd met de firma Doeksen te Terstelling welke ten opzichte van de ber ging van de schatten der Lutine in den loop der jaren groote ervaring heeft op gedaan. NIEUWBOUW KONINKLIJKE PAKET- VAART MAATSCHAPPIJ. Aneta verneemt, dat de Kon. Paketvaart Mij. aan de N.V. C. van der Giessen en Zonen's Scheepswerven te Krimpen aan de IJssel den bouw heeft opgedragen van twee motorvrachtschepen, elk van circa 9.400 tons deadweight, met beperkte passagiers- accomodatie. De voortstiiwingswerktulgen zullen worden geleverd door de N.V. Werk spoor, Amsterdam. C. W. HOOGENDIJK OVERLEDEN. Vandaag is in zijn woning aan het Sta tionsplein te Rotterdam op 78-jarigen leef tijd overleden de heer C. W. Hoogendijk, commissaris en oud-directeur van de Pas sagemaatschappij te Rotterdam, oud-di recteur van de Maassluische waterleiding, oud-dir. van de Mij. tot Exploitatie van Woonhuizen, oud-dir. van het Spoorweg- handelsterrein Delftsche poort en oud-lid van het architectenbureau van Dijk en Hoogendijk. Onder zijn leiding zijn o.a. ge bouwd de passage en het complex aan het Koningin Emma plein, alsmede de water- leidingsinstallaties te Gent, St. Nicolaas, Charleroi. Maassluis, Maastricht, Vlaardin- gen.. Venlo en Roermond. UIT NED. WEST-INDIE. DE TOESTAND OP CURASAO. WILLEMSTAD, II Mei (Aneta/A.N.P.) De gouverneur opende heden met eenige plechtigheid het laatste zittingsjaar van den kolonialen raad, zulks in verband met de nieuwe staatsregeling. De financiën staan er zeer gunstig voor. De voorloopige uitkomsten over 1936 zullen vermoedelijk een batig saldo opleveren van 1.300.000 gulden. De rekening met Neder land sluit met een tegoed van 1.200.000 gul den. Het loslaten van den gouden stan daard bracht geen wijziging in den nor malen gang van zaken, doch veroorzaakte wel een prijsstijging. De uitvoering van belangrijken werken en gebouwen wordt voortgezet. Werkloosheid is in de kolonie onbekend. DE JAPANSCHE VLIEGERS VERTREK KEN VRIJDAG. De Japansche vliegers Inoema en Tsoe- kagtxsji, die met hun vliegtuig „Goddelijke Wind" den afstand Tokio-Londen in 94 uur hebben afgelegd, vertrekken Vrijdag van Croydon naar Tokio. Zij zullen echter niet trachten, nieuwe records te vestigen, doch een week tot tien dagen voor de terugreis nemen. LAWINE BEDELFT ZES GOUDGRAVERS. Te Seward, in Alaska, zijn zes goudgra vers onder een reusachtige lawine bedol ven en gedood. De lawine was ruim l'/« KM. breed. De sneeuw ligt hier op sommige plaatsen acht tot negen meter hoog. DE RAMP VAN DE „HINDENBURG". Uitvaartdienst te New-York. In de gebouwen van de Hamburg-Ame- rika lijn werden gisteren de rouwdiensten gehouden ter eere van de 26 Duitschers, den Zweed en den Amerikaan, die bij de ramp van de „Hindenburg" om het leven zijn gekomen. .Vandaag zal het stoffelijk overschot der slachtoffers naar Europa' worden ingescheept. Tijdens de ceremonie was een enorme menigte belangstellenden op de been. Voor elk der opgebaarde kisten stond een lid der S.A. in uniform. Er werden tal van bruinheinden opge merkt. De ambassadeur van Duitschland, Lu ther, heeft in een toespraak de regeering en het volk der Vereenigde Staten dank gezegd voor de sympathie, welke zij bij de ramp aar. den dag hebben gelegd. Zeven andere slachtoffers zullen in de Vereenigde Staten worden ter aarde be steld, met uitzondering van kapitein Leh- mann, wiens weduwe Zaterdag zijn stof felijke overblijfselen naar Duitsohland zal vergezellen. BENTHUIZEN. De voor de uitbreiding der consistorie kamer der N. H. kerk gehóuden collecte heeft de som van f. 1090.05 opgebracht. HAARLEMMERMEER. Auto-botsing. Op den IJweg nabü dep .Venneperweg in Haarlemmermeer kwamen twee auto's met elkaar in botsing. De schok was zoo hevig, dat het voorste gedeelte van efen der wagens bestuurd door den heer V. ijlfcJRotterdam, nagenoeg geheel in elkaar werd gedrukt, terwi.il een der inzittenden hegfgn zoodanig aan het hoofd werd verwond..dat hli zich onder geneeskundige behandeling moest stellen en door een dokter uit Hillegom werd verbonden. De andere auto. bestuurd door den heer P. uit Badhoevedorp. werd ook wel beschadigd, doch bleek nog berijd baar te zijn. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de RK. St. Josephschool te Hoofddorp is benoemd mei E. P. C. Sautarel te-Amsterdam. KATWITK AAN ZEE. Ledenvergadering Ned. Chr. Vrouwenbond. Mevr Dommisse opende deze bijeen komst in „Casa Cara" met het laten zin gen van ps. 25:6, het lezen van Joh. 15 1 16 en het voorgaan in gebed, waarna mevr. Bergman—van Tongeren de notulen las. Mej. dr. W. J. de Bouvé, arts alhier, be sprak het boek van dr. Erwin Liek „Het wonder in de geneeskunde". Spr. zette eerst uiteen wat de techniek tegenwoordig veirmag, maar deze kan niet het laatste woord hebben. Er is een Hoogere Macht. Veel is tegenwoordig hl het laboratorium mogelijk. Ingewikkelde stoffen, kristallen kunnen worden opgebouwd, maar niet de mensch. De goddelijke adem kunnen wij ons kweeksel nooit inblazen. God zal altijd de eenige Schepper blijven. Het mensche- lijk Hchaam is een ondoorgrondelijk won der. In het Evangelie van Mattheus staat het verhaal van den zieken Jongen, die door de discipelen niet genezen kon wor den, maar wel door Jezus. Toen vroegen zij Hem: Waarom hebben wij hem niet kunnen genezen? Zij dachten, dat Jezus zou zeggen: git waart niet kundig genoeg. Neen Jezus zeide: „omdat gij geen geloof genoeg hebt". En stellig is voor de behandeling van „zenuwpatiënten" geloof noodig. Voorts be handelde spr. een driètal beroemde won derdokters. Een wonderdokter is geen kwakzalver. De eerste heeft 'feen vast ge loof in zijn roeping. Kwakzalvers ztln niet te goeder trouw doemalaof. maar bedrie gen meestal welbewust. De wonderdokter is een krachtontwikkelaar: er gaat kracht van hem uit, zie Lukas-6 vers 18 en 19. Maar voor een wondergenezing is méér noodig, n.l. vertrouwen van den patiënt; waar Jezus geen vertrouwen vond. faalde zelfs Hij (Markus 6 VeTs 15). Wat is. vroeg dr. Liek tenslotte*,, het wonder in de geneeskunde? Niets1 meer, maar ook niets minder dan het wonder- van het leven zelf, onbegrijpelijk, onverklaarbaar. Nadat eenige vragen beantwoord waren, werd mej. dr. Bouvé hartelijk dank gezegd voor haar lezing. Mevr. Bergman bracht verslag uit van den tocht oo 18 Maart naar Vl&VUrieen mej. Holtrust deed zulks vgn de gewestelijke vergadering te Rotterdam. Na bespreking volgde sluiting met dankge bed door mevr. Bergmanvan Tongeren. NOORDWITK. Raadsagenda. De Raad komt morgenmiddag des n.m. te half drie in openbare vergadering bijeen: 1. Mededeellngen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling exploitatie-vergoeding bij zondere scholen over 1934. 4. Crediet voor verbetering van den Pickéweg. 5. Vaststelling bouwregeling verlengde De Ruyterstraat. 6. Voorstel tot wijziging van de Indeeling met verbreeding van' den Noord-Boulevard. 7. Voorstel in zake toepassing van art. 58 der Drankwet. 8. Voorstel tot wijziging van de belooning der arbeids-contractanten A. de Groot en W. Augustinus. 9. VoorsteUen tot wijziging van de ge meente-begrooting voor 1936. 10. Vaststelling van de begrootingen der bedrijven en van den algem. dienst der ge meente voor 1937; hieruit voortvloeiende: a. wijziging verordening gem.-polltie b. verhooging opcenten peosoneele be lasting; i0i c. verhooging opcenten gem. fondsbe lasting. .n-D VERBETERING NOORD-BOULEVARD. Een nieuw indeelingssjrsteem. Teneinde in liet parkeervraagstuk aan den Noord-Boulevard een zoo goed moge lijke oplossing te verkrijgen, is in overleg met de K.N.A.C. een nieuw indeellngssy- steem ontworpen. Als gevolg hiervan stel len B. en W. den Raad thans voor den Noord-Boulevard (voorloopig alleen het gedeelte vanaf den Ouden Zeeweg tot aan de Noordzeestraat) als volgt in te deelen: Naast het bestaande trottoir aan de hulzenzijde een rijstraat van 8'Ai meter, daarnaast een tegenverhardlng voor het parkeeren van auto's van 7 meter en ver volgens een verhoogd trottoir van 6Vï M. Bij deze nieuwe indeeling kunnen 72 auto's ir. één rij naast elkaar worden ge plaatst en verkrijgt de boulevard een zoo danige breedte, dat. door het uit- en in rijden geen belangrijke verkeersstagnatie te verwachten is. Bovendien krijgt het verhoogde trottoir aan de zeezijde nu een zoodanige breedte, dat het bij het parkee ren van auto's als voetpad bruikbaar blijft, hetgeen thans op sommige gedeel ten niet steeds het geval is. De autobussen zullen daarbij moeten verhuizen naar het parkeerterrein bij den vuurtoren. De kosten van een en ander worden ge raamd op ruim f. 5000. Als de Raad hier toe besluit, zal zeer Spoedig met deze mooie verbetering een aanvang worden gemaakt. NOORDWIJK AAN ZEE. De Chr. Vrouwenvereeniging maakte gisteren haar jaarlijksch uitstapje; dit maal naar het Gooi en de provincie Utrecht. Een 70-tal leden nam hieraan deel. De stemming was den geheelen dag uit stekend. waaraan het regenachtig weer in den namiddag niets af kon doen Opgeto gen keerde men des avonds weer huis waarts. RIJNSBURG. Verkooping. Ten overstaan van notaris mr. C, Punt heeft gisteren in café „Central" alhier de verkooping plaats gehad .van een woon- en! winkelhuis en grond aan dén Vliet Z.Z. Nr. 3 en van éëri dubbel winkelpand met woon- en pakhuis Vliet Z.Z. Nr. 2, voor f. 8476. Kooper werd J. -V. Iterson te Leiden. Perceel 3 is niet gegund. Bij de alhier gehouden veTkooping werden de perceelen aan de Vliet Z.Z. ge combineerd afgemijnd door den heer J. v. Iterson te Leiden op f8476. Het huis aan den Vinkenweg werd opgehouden. Te Poeldijk had een aanrijding plaats tusschen een rangeerende tram en de vrachtauto van den heer N. den Heyer al hier. De auto werd grootendeels vernield. De heer den H. kwam met den schrfk vrij. SASSENHEIM. GEMEENTERAAD. Huldiging van den heer W. Wamaar. De werkloosheid. De woning bouwvereniging. De Raad vergaderde. Alle leden waren tegenwoordig. ■De voorzitter herinnerde aan den kort ge leden gevierden zeventigsten verjaardag van den wethouder den heer W. Warnaar. Hij wenschte namens de gemeente, dat de heer Warnaar nog menig jaar in gezond heid, in het gelukkig bezit van zijn goede gade, voor de gemeente gespaard moge blij ven en dat hij daarbij bezield moge blijven met dezelfde liefde en toewijding voor de gemeente, als zoovele jaren van hem is ge noten. Het oudste raadslid de heer H. van Zon neveld onderschreef zulks en wees er daar bij op, dat de heer Warnaar in de raads vergaderingen de spil is geweest, waarom de vrede in den Raad zich steeds heeft mógen bejegen. Zijn liefde voor de ge meente stond bij hem bovenaan, dat ken merkte steeds zijn handelen en als zoodanig mogen we zeggen, dat de heer Warnaar steeds ten zegen voor de gemeente is ge weest. Met applaus werden deze toespraken door alle raadsleden bevestigd. De heer Warnaar dankte voor de goede wenschen, den dag van zijn verjaardag had het hem goed gedaan, van zoo talrijke in woners en van elders zoo veie blijken van hartelijkheid te mogen ondervinden. De concierge had de groene tafel door mooie tulpen in de kleuren van Sassen- heim smaakvol versierd. De hartelijke sfeer werd nog verhoogd door 'n heerlijke sigaar en een feestwijntje. Uit de mededeelingen teekenen we aan, dat in de eerste vier maanden van dit jaar aan steui) werd betaald f. 30.981,96, dat is ongeveer f. 10.000 minder dan in de eer ste vier maanden van het vorig jaaT. Het gemiddeld aantal steuntrekkers was nu 200. en in 1936: 249 Het aantal ingeschreven bij de arbeids bemiddeling. het getal der werkloozen dus, was oo 8 Mei 197. of wel 77 minder dan op 9 Mei van het vorige jaar. Het aantal uit deze gemeente bi.i dr~ nieuwe rijksweg te werk gestelden is ongeveer 40 a 45: het juiste getal is niet bekend oo dit oogenbHk omdat het steeds varieert. Wel is dit een groote teleursteUtng maar alle ernstige pogingen ten spilt méér werklieden heeft het gemeentebestuur niet vc'aatst kunnen krijgen. Het kohier der wegen-belasting werd vastgesteld oo f7453 67 en dat der belasting od honden oo f. 726 25. De balans en winst- en verliesrekening over 1936 van de woningbouwvereeniging werd goedgekeurd en bepaald dat de in dertijd toegezegde bijdrage in het tekort van het complex der z.g. 37 woningen zal worden uitbetaald, wanneer de juiste rijks bijdrage zal bekend zijn. De extra bijdrage tot dekking van het overige tekort in de exploitatie zal worden uitgekeerd in den vorm van een renteloos voorschot, door de vereeniging aan de gemeente terug te be talen zoodra zij daartoe in staat zal zijn. De onvermijdelijke huurverlaging van diverse woningen en de huurderving ten gevolge van den crisistijd zijn niet onbe duidend. Het is zeer te hopen, dat gunsti ger tijd aanbreke en dat de Regeering mid. delen vinde ter verlichting van de exploi tatie der woningbouwvereenigingen. die toch om redenen van algemeen volksbe lang door de Regeering indertijd' ook zijn bevorderd. Verzoeken om subsidie van de R.K. H.B.S. te Leiden en van het R.K. Lyceum te Den Haag zullen worden ingewilligd wanneer de posten op de begrooting zullen zijn goed gekeurd. Voorgelegd werd een verzoek van de Directie der Lichtfabrieken te Leiden om de persgasleiding uit de Molenstraat te mogen wegnemen en om een persgasleiding te mogen leggen in de Teyfingeriaan. Tegen het eerste deel van het verzoek werd geen bezwaar gemaakt, mits de te maken sleuf weder behoorlijk werd gedicht en bestraat en na een paar maanden onderhoudster- mijn de Molenstraat weder over de geheele breedte behoorlijk werd herstraat, daar toch de bestrating in zeer goeden staat ver keerd, aangezien die nog maar een paar jaar oud is. Tegen het tweede deel van het verzoek Icwain van verschillende zijden ernstig be zwaar, van dien aard, dat met alg. st. werd besloten te antwoorden, dat Jaaroih geen Concessie wordt verleend. Reeds voor ongev. tien jaren is een dergelijk verzoek afgewe zen. Geen der leden zag de noodzakelijk heid van deze leiding in, terwijl de behoefte daaraan ook niet is erkend. Ingekomen was een aanschrijving over dé extra hulp aan werkloozen, n.l. via het zg. comité B. Per werklooze mag over 1937 wor den uitgekeerd hoogstens f. 5.30. Hlet aan deel der gemeente daarin is f. 2.per werk looze. waarin de begrooting niet ten volld voorziet, zoodat de betrekkelijke post werd aangevuld. De begrooting 1937 is van Ged. Staten met eenige bemerkingen terug ontvangen. Over leg met genoemd college is loopende. B. en W. werden gemaohtigd aan den wensch van Ged. Staten te voldoen, voorzoover zulks niet gaat tegen den uitgesproken wensch 'van den Raad. Bij de rondvraag werden eenige wenschen geuit omtrent verbetering van trottoirs en straatkolken. Voor zoover de zeer bekrom pen geldmiddelen daartoe gelegenheid ge ven, zal aan de wenschen worden voldaan was het antwoord van den voorzitter. 4 A'DAM, 12 Mei. In den toestand op de Amsterdamsché effectenbeurs was heden niet veel verande ring gekomen, in zooverre de handel van bescheiden afmetingen bleef, doch de stem ming was aanmerkelijk verbeterd. In de eerste plaats bleek dit uit het koersverloop van de Rubberfondsen; zoowel Amsterdam Rubbers als verschillende minder courante soorten werden belangrijk hooger afgedaan en konden zich aldus gedeeltelijk herstellen van de gisteren geleden zware verliezen. Naast de Rubberfondsen werd de aandacht getrokken door Koninklijken, doordat die eveneens belangrijk hooger werden afge daan en zich zelfs weer konden verheffen tot het koerspeil van eergisteren. Later op den middag had een kleine inzinking plaats. De handel bleef overigens beperkt. Van de Amerikaansche soorten waren Shell Unions gedisponeerd. Van de industrieelen waren het Aku's, die de aandacht trokken, door een koersverheffing van enkele pro centen, die verband hield met de achter haling van den achterstand op de priori- teitsaandeelen en de dividendbetaling op preferente aandeélen, waardoor 4e positid van de gewone aandéelen gunstiger is ge2 worden. Philipsaandeeien waren vast ge stemd, doch maakten onder beurstijd .geeij noemenswaardige variaties mee. Unilever» werden wat hooger genoteerd. Op de sui- kerafdeehng werd de aandacht voorname lijk In beslag genomen door H.VA'.'s, die ten opzichte van de slotkoersen van gis teren een goed herstellingsvermogen aan den dag legden. Java Culturen en Nisu's waren verbeterd. Van handel in Scheep vaartfondsen was vrijwel niets te bemer ken. De tendenz was goed prijshoudend, doch slechts nu en dan kwamen noteerin gen tot stand. Ten opzichte van Amerikaansche waar den werd een afwachtende houding aanee- nomen. De beurs te Londen was heden gesloten in verband met de kroningsfees ten. zoodat uitwisselingsmogelijkheid met het voornaamste EuroDeesche centrum niet mogelijk was. En de affaire in Amerikaan sche fondsen ondervond daar natuurlijk den invloed van. De koersen verschilden niet veel bi.1 die van gisteren. Beleggings waarden waren goed prijshoudend., behou dens integralen, die fractioneel iets lager werden genoteerd. ,FISSELKOERSEN. Londen 8.99 1/4 (8.98 7/8). Berlijn 73.05 (73.10 1/2). Parijs 8.16 1/2 (8.16). Brussel 30.67 1/2 (30.701. Zwitserland 41.66 (41.66). Kopenhagen 40.15 (40J21/2). Stockholm 46.37 1/2 (46.35)Oslo 45.20 45.17 1/2). New-York 1.81 15/16 (1.81.15/16). Praag 6.35 (6.35). Prolongatie 1Part. disc. 1/4 e.7>. Dag geld 1/4 °/n. Registennarken 35 1/4. Crediet Spermar ken 17 1/4. Effectensperrmarken 16. Reis marken 50, Bankpapier 417/8. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. BENTHUIZEN. 11 Mei. Aanvoer 1919 kip* eieren, prijs f.2.503.10; 65 eendeierea f. 2.60—2.80 per 100. KOUDEKERK, 11 Mei. Aanvoer 7210 eieren Kipeieren 2.70—3.30. eendeieren 2.50 —2 70 per 100 stuks. Boter 0.510 61. kaas 0.210.23 per pond. Konijnen 0.35—0.40 per stuk. NIEUW VENNEP, 10 Mei. 28740 kipeieren 2.20—3.10, 1760 eendeieren 2.002.20 per 100 stuks. Konijnen 0.401.60 per stuk. VEUR, 11 April '37. Engelsche komkom mers le soort f. 12-17.50, idem 2e soort f. 10- 15. idem 3e soort f. 710, idem, wankleurige f. 68, idem stek f. 59, gele komkommers le soort f. 913, idem 2e soort f. 6—10, idem 3e soort f 3.506.00. idem stek f. 6.0012.00 kropsla le soort f. 1.502 50, idem 2e soort f. 1.00—1.20. stoofsla f. 2.00—5.20. peen f. 11- 12.50, bloemkool le soort f. 6.009.-20, idem 2e soort f. 4.006.50, idem uitschot f. 2.00— 3.50. tomaten midd. f. 2832, idem groote ronde f. 2934, idem 2e soort f. 2731, idem 3e soort f. 1624, idem bonken f. 2029, andijvie per 100 f.3.507.50, idem per kilo 1018, spinazie 4 ko. 1030, postelein f. 10- 14.50, raapstelen 30—1.20, rabarber per 100 bos f. 2.00—4.50, radijs f. 1.20—2.50, prei t. 2.00—2.80, seldery 40—1.20. VEUR. 11 Mei. Eierenveiling café „Het Wapen van Veur". Aangevoerd: 40.400 kippeneieren van - f. 2.70—3.60: 8002 henneneieren f.22.50; 574 eendeneieren f. 2.302.75; 74 ganzen-' eieren f.67: 1227 kippen f. 0.40—1.05; 21 eenden f. 0.40: 93 konijnen f 0.252; 12. duiven f. 0.10—0.20. WESTLAND 11 Mei Spinazie 2—4 ct. per kg: sla 1.502.10 per 100 krop: kelen 50 ct. peen 9.0011.00. rad"s 7080 ct per 100 bos; bloemkool 1013 ct., idem 2e soort .57 ct. per stuk; andijvie 5256 ct. per bak. 3—1

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 3