LEIDSCH DAGBLAD - Derde Biad Woensdag 12 Mei 1937 UILTJE GEMENGD NIEUWS territoriale, koloniale dominiaie en Indische leger. de oDDerbevelhebbers van deze lezers, de veldmaarschalken sir Philip Chetwode en sir Claude Jacob, de opperofficieren van den generalen staf. van Army en Air Coun cil en de hoogste vlag-officieren der marine de leden van de admiraliteit en de chefs van den marinestaf. Prachtie als altlid zijn de horseguards in hun opvallende uniform scharlaken jas met witleeren rijbroek en wit-leeren uitmonste ring. blinkend kuras en blinkenden helm met vederbos, den martialen schakelband over de kin. Niet minder schilderachtig is de lijfwacht van yeomen of the guard, in hun rood en zwart gestreepte, middeleeuw- sche Tudor-dracht. met hooge kraag, vier kanten hoed en kuitbroek. En eindelijk omringd door hooge officie ren in blinkende uniformen, de gouden koets met koning George en koningin Elizabeth. Het is een schouwspel van bijna onwezenlijke, middeleeuwsche praal. Acht prachtige twee aan twee aangespannen schimmels, waarvan de bijdehandsche vier door postillons worden bereden en die elk door een scharlaken met goud gekleede lakei bii den teuge; worden geleid trekken de groote. zware gouden koets, die riik ver sierd is met symbolisch beeldhouwwerk, dat boven de assen gevormd wordt door vier tritons, die de macht van het Britsche rijk over de Oceanen verkondigen. Door de groote' glasruiten ziet men den koning en de koningin, die onder daverende vreugde kreten en toejuichingen hun tocht naar de Abbey maken duidelijk zitten Ter weerszijden van de koets loopen drie lakeien en daar naast aan eiken kant twee yeoman met lange hellebaarden. Aan eiken kant van de koets rijdt een officier van de lijfwacht met blinkend borstkuras en getrokken zwaard, terwijl de koets gevolgd wordt door acht vier aan vier voortschrijdende yeomen of the guard Een officier te paard draagt den konink lijken standaard achter den gouden koets aan. Te paard volgen ook de beide broers I des konings. de hertog van Kent in de uniform van kapitein, de hertog van Glou cester in de uniform van generaal-majoor en hun zwager de Earl of Harewood Een aantal adjudanten, vier volgrijtuigen met leden van de hofhouding en wederom een afdeellng horseguards besluiten den stoet. Het is een schouwspel dat men niet licht vergeet. De glanzende pracht der uni- 1 lormen wordt omlijst door het rood en goud van vlaggen en draperieën, waarmee de tribunes getooid zijn langs de fraaie, breede avenue van de Mali, met op den achter grond de eveneens prachtig versierde, mo numentale Admirality-arch waar de stoet onderdoor rijdt, rechtsaf buigend over Trafalgar Square dat zwart van de men- schen ziet en waar de gelukkigsten een plaatsje hebben veroverd aan den voet van het Nelson-monument, naar Whitehall, dat met zijn Imposante regeeringsgebouwen en fraaie versleringen eveneens een pas sende omlijsting biedt aan de bonte kleu renmengeling van den schitterenden stoet. Is de Engelschman koud en flegmatiek? Men zou het niet zeggen als men hoort, hoe overal waar de gouden koets langs rijdt de daverende toejuichingen zich voortplanten, hoe men zich de kelen heesch schreeuwt en hoe uitbundig de menigte zwaait met de tallooze vlaggetjes, waarvan men zich heeft voorzien. In Westminster Abbey. In de Westminster Abbey bevinden zich reeds sedert uren de hooggeplaatste perso nages, wier rang of positie hun aanspraak konden doen maken op het voorrecht, aan wezig te mogen zijn bij de plechtigheid, die zich hier aanstonds zal voltrekken. Te ongeveer 11 uur zijn de koning en de koningin, blijkens het gejuich, dat men in de statige kathedraal, waar men een keur van prachtige toiletten en de schitterend ste, meest fantastische uniformen ziet, vaag heeft kunnen hooren, aangekomen bij den westelijken ingang, waar zij zijn ont vangen door den earl-marshal, den hertog van Norfolk. De deken van Westminster en de dom- heeren hebben zich van het altaar naar de westelijke deur begeven en er hangt merkbare spanning in de groote ruimte, waar iedereen de komst van het konings paar verwacht. In het midden van het schip, tegenover het altaar, bevindt zich een verhooging, waarop twee gouden troonzetels staan, en daarvoor de eeuwenoude, zware eikenhou ten stoel van king Edward, waarin over eenkomstig de traditie reeds G00 jaar lang alle Engelsche koningen worden gekroond. Tusschen deze verhooging en het altaar staan links tegen den wand twee andere troonzetels, waarop het koninklijk paar voor de kroning plaats zal nemen Er staan twee lage bidbankjes voor. Dicht bij de verhooging, vooraan in den zuidelijken zijbeuk, staan drie troonzetels. In de mid delste heeft koningin Mary plaats geno men, en ter weerszijden van haar zitten de prinsesjes Elizabeth en Margaret Zacht preludeert het orgel als plotseling bazuingeschal weerklinkt, dat luide door de hooge ruimte schalt. Allen verheffen zich van hun plaatsen en door de weste lijke zijdeur, die wijd wordt opengeworpen, komt de koninklijke stoet binnen. Vooraan schrijden koorknapen in witte gewaden. Een hunner draagt een gouden kruis, en daarachter volgt de geestelijkheid, eerst de lagere, dan de hoogere geestelijken, in witte of llcht-poarse gewaden, waarover de bisschoppen goud-geborduurde mantels dragen. Een groot gouden kruis wordt uit gedragen voor den aartsbisschop van Can terbury. Op de geestelijkheid volgen de peers, die over hun prachtige uniformen scharlakenroode, meest met hermelijn af gezette fluweelen mantels dragen. Hofdignitarissen en herauten, die de regalia van de koningin dragen, een ivoren staf met de symbolische duif, een scepter en de koninginnekroon, gaan de koningin vooraf, die zichtbaar onder den indruk, maar desondanks statig binnenschrijdt. Zij is gekleed in een crèmekleurige zijden japon, die echter bijna geheel schuil gaat onder den zwaren, goud-geborduurden pur peren mantel, die met hermelijn is afgezet cn een sleep heeft, welke meer dan vier el lang is. zocdet zii gdr-.gen moet worden door acht dames, die zelf eveneens in roode mantels van scharlaken kleur zijn gehuld. Achter haar schrijdt do lady-in-waiting, wier mantel eveneens een lange sleep heeft, welke echter door niemand wordt opge houden. Twee bisschoDoen in wit en goud gewaad begeleiden de koningin. Voorafgec-"-" door den deken van West minster schrijden de neers en herauten, die de rrgaha van den koning dragen, de gwaarden, de scepters, den rijksappel en St. Edwards kroon. Op goudoverdekte kus sens draagt men daarachter den avond- •maalsbeker. den hostieschotel en den bij bel. Dan volgt de koning, eveneens gehuld in een zwaren, purperen mantel. Terwijl machtig en schoon de door het koor ge zongen woorden van psalm 122 door de ruimte klinken: „I was glad when they said unto me: we will go in to the house of the Lord", schrijdt de stoet naar het midden der kerk. die een schitterende mengeling is van kleuren, wit en goud, zilver en purper, scharlaken en blauw. Evenals alle anderen maken de koning d° koningin -i« de aan de zuidzijde Plechtig klinkt het laatste antwoord des konings: „Alle geloften, die ik hier heb afgelegd, zal ik houden. Zoo waar lijk helpe mij God." De koning kust den Bijbel, dien hij in de hand heeft gehouden, onderteekent het boek met de eedsformule en neemt weer op zijn zetel plaats, terwijl de aartsbisschop naar het altaar terugkeert om den dienst te leiden. Plechtig klinken de gebeden en statig zwellen de tonen van het orgel door de ruimte, terwijl de dienst voortgang vindt. Dan is het oogenblik van de zalving ge naderd. Onvergelijkelijk schoon zet het koor met meer dan vierhonderd stemmen de hymne ..Veili Creator Spiritus" in, ter wijl de koning^en (de koningin op hun bid bankjes knieJèh. De koning staat vervol gens op, legt zijn purperen mantel af en schrijdt blootshoofds naar de verhooging, waar hijplaats neemt op den alouden stoel van koning Edward. Rondom hem staan ln hup luisterrijke kleedij vier rid ders van de Orde van den Kouseband, die de regalia torsen, en daaromheen ziet men de gouden en witte gewaden der bis schoppen. De deken van Westminster reikt den aartsbisschop den gouden ampulla aan, die gesmeed is in den vorm van een arend en de gewijde olie bevat. Terwijl de koning voor het altaar knielt, zalft de aartsbisschop hem vier maal, n.l. ln de palmen van zijn belde handen, op de borst en op het hoofd. Als de koning terugtreedt naar koning Edwards stoel, werpt de de ken van Westminster een anderen purpe ren mantel, met goud afgezet, om hem heen. De knights of the garter naderen en overeenkomstig de eeuwenoude traditie worden den koning de gouden sporen om gegespt en wordt hem een der kostbare 1180 zwaarden, die tot de regalia behooren, aangegord. Opnieuw spreekt de aartsbis- sohop een gebed uit en een opwekking tot den koning, om met dit zwaard recht en rechtvaardigheid te betrachten. Vol zin en beteekenis zijn de tradltloneele handelin gen. die op elkaar volgen en gesohieden met een plechtigheid, die ln deze hooge kathedraal een sfeer van wijding schept, welke verhoogd wordt door het besef van de historische beteekenis dezer gebeurtenis dat leeft bij de achtduizend menschen, die hier aanwezig zijn en die tezamen het meest luisterrijke séhouwspel opleveren, dat men zich kan voorstellen. Het zijn niet allen koks, die wille mutsen dragen. Ook UILTJE bereidt U een feest van aroma omdat hij de allerbeste Ingrediënten gebruikt. UILTJE gemêleerd uit de fijnste (a- bakken, Is een aparte sigaar, apart van geur en smaak, apart van brand en model.Vraagt dus met nadruk: UILTJE. PENAAL 6 d. 'n Heerlijke sigaarl DE GEARRESTEERDE HAAGSCHE NOTARIS. De Haagsche rechtbank heeft voor etn termijn van 30 dagen de gevangenhouding verlengd van notaris J. uit de Alexander straat, die als verdacht van verdulsterinë van een bedrag van ongeveer 60.000 den, de vorige maand werd gearresteerd en in het huls van bewaring ingesloten. DE AARTSBISSCHOP VAN CANTERBURY van het altaar opgestelde kroonzetels na deren. een eerbiedige buiging in de rich ting van het altaar en knielen dan op de bidbankjes voor hen neer en zijn gedu rende eenige oogenbllkken in gebed ver zonken. Koor en orgel zwijgen, en het is doodstil geworden in de Westminster Abbey, als de aartsbisschop van Can terbury, gevolgd door de vier voor naamste hoogwaardigheidsbeltleeders, h.l. den lord kanselier, den lord great- chamberlain, den lord high constable en den earl marshal, zich naar den oostkant van de verhooging- in het midden van de kerk begeeft. Met ge dragen stem roept hij in statig archaïs tisch Engelsch uit: „Sirs, i here present unto you king George, your undoubted king: wherefore all you, who are come this day to do your homage and ser Als men den kening den zwaren, goud met purperen koningsmantel heeft omgehangen, als hij den gouden rijksappel in de hand heeft gehad en de beide scepters, is tenslotte het groote cogenblik aangebroken, dat de aarts bisschop de kroon van St. Edward in de hand neemt en deze onder dood- sche stilte op het hoofd van den ko ning plaatst. Tegelijkertijd zetten alle peers, die de bij hun rang en titel be- hoorende kronen in de hand hebben gehouden, deze eveneens op cn luid schallen de bazuinen door de West- minster Abbey, doch zij worden over- (Ingez. Med.j Constitution Hill naar Buckingham Palace. Palace. Nog schitterender dan de stoet naar de Westminster Abbey was deze meer dan een mijl lange optocht, waarin zich alle macht en rijkdom van het Britsche rijk concen treerde. Onafzienbare detachementen mili tairen van alle afdeelingen van de Britsche weermacht, uit alle deelen van het Britsche wereldrijk, gingen aan de rijtuigen en koet sen met hoogwaardlgheldsbekleeders en vorstelijke personen vooraf. De schitteren de garde-soldaten in hun roode en witte uitmonstering, de gewone en territoriale troepen voor de eerste maal in hun nieuwe blauwe uniformen, de linieregimenten in groen, slechts de overzeesche troepen ln khaki, de exotisch aandoende Indische re gimenten, de Schotten met hun kilts en bonnets. het was een zeldzaam imponee rend schouwspel. Muziekcorpsen wisselden de detachementen af. Dan volgden wederom de eerte ministers van het rijk en de Dominions alsmede de zelfbestuurders, ln dezelfde volgorde en met hetzelfde escorte, waarmee zij naar de Abbey waren getogen, vervolgens de rijtui gen van de leden der koninklijke familie, de stoet van koningin Mary, in wier glazen karos thans ook de prinsesjes Elizabeth en Margaret hadden plaats genomen, en ten slotte. omgeven door de hoogste officieren en hoogwaardlgheidsbekleeders in schltte- stemd doorjle juichkreten van de aan. I rende uniformen, voorafgegaan door adju- wezigen in de kathedraal, die uitbar sten in een vele malen herhaald: „God save the King". Een sAlvo van de ka nonnen in St. James Park en in de Tower doet den volke kond, dat George VI Is gekroond tót koning van Enge land. Maar hiermede is de plechtigheid nog niet afgeloopen. De koning heeft thans vice, arc you willing to do the same?" enmen op den troon, die op de on dev. I verhooging in het midden der kerk staat, Op deze vraag, of allen, die gekomen en achtereenvolgens komen nu eerst de zijn om den koning hulde te brengen, prinsen van koninklijken bloede, vervol- hem erkennen als hun rechtmatige» =eas de Peers en tenslotte het hoogste lid koning, schalt uit honderden kelen als ^oSfd'^"nietn^^oor^d^n" Uo^Tun bevestigend antwoord een „God save the king". Opnieuw schallen bazuinen, en de aartsbisschop begeeft zich achtereenvol gens naar de drie andere zijden van de verhooging. om naar de vier hoeken der Abbey dezelfde vraag te herhalen, waarop hij hetzelfde antwoord krijgt. De „recogni tion" is hiermee afgeloopen. De aanwezi gen hebben George VI als hun rechtma- tigen koning erkend en thans kan de eigen lijke kroningsplechtigheid een aanvang nemen. De kroningsplechtigheid. De aartsbisschop begeeft zich opnieuw naar den zetel des konings, die thans, met den Bijbel in de hand, den eed aflegt. Plechtig klinken de vragen van den aarts bisschop, of de koning bereid is, naar recht en rechtvaardigheid en met genade te re- geeren over Groot-Brittannie en Ierland, over Canada, Australië, Nleuw-Zeeland en de Unie van Zuid-Afrika, over alle andere bezittingen en Britsche gewesten en over het rijk van Indië, overeenkomstig de wet ten van elk dezer gebieden. Of de koning in het Vereenlgde Koninkrijk de wetten van God en het evangelie zal eerbiedigen, den protestantschen godsdienst zal hand haven, de kerk van Engeland zal bescher men en de privileges der geestelijkheid on aangetast zal laten. daverend: hulde betuigen, terwijl machtig en aan grijpend het koorgezang door de Westmin ster Abbey klinkt. Dan geschiedt, eenigszins eenvoudiger dan bij den koning, jnaar toch nog met tal van symbolische, voorgeschreven han delingen, de zalving van koningin Eliza beth. die vervolgens voor het altaar door den aartsbisschop gekroond wordt. Op het oogenblik, dat de aartsbisschop haar de kroon cp het hoofd drukt, zetten ook de aanwezige peeresses haar kroontjes op en het is een zeldzaam schouwspel als blanke armen van onder de scharlakenroode flu weelen mantels omhoog worden geheven om de kronen op het hoofd te zetten. Omgeven door bisschoppen en gevolgd door de acht sleepdraagsters, begeeft de koningin zich naar den troon des konings, maakt daar een diepe buiging en zet zich vervolgens op haar eigen troon, die rechts naast dien van den koning staat. Opnieuw vervullen de machtige tonen van koor en orgel de ruimte. Ontdaan van kroon en statiemantel doen koning en koningin communie voor het altaar. Dc dienst duurt voort, en tegen het slot, voor dat de aartsbisschop het „Onze Vader" zegt. worden de beide vorstelijke personen opnieuw gehuld in de kostbare purper en hermelijnen mantels en worden hun de kronen op het hoofd gezet, waarmee zij in den kroningsstoet terug naar Buckingham Palace zullen rijden. Dan nadert de plech tigheid het einde. Er vormt zich een stoet van vorstelijke personen, gerrtgd door peers en hooge geestelijken, temidden van wie de koning en de koningin naar buiten schrijden, ter- i wijl allen zich van hun plaatsen hebben verheven en ontroerend machtig het „Te Deum LaudaitAs" door de Westminster Abbey klinkt. miHs ongeveer 2 uur, als de vorstelijke personen de Abbey verlaten, maar het duurt nog even alvorens de tocht naar Buckingham zal aanvangen. De terugtocht naar Buckingham Palace. Te ruim kwart over twee verliet de kro- nïngsstoet de Westminster Abbey, toege juicht door een ontzaglijke menigte, die reeds van de <iachtelljke uren af in dichte rijen langs dein weg stond geschaard of op tribunes, achter ramen en op daken een plaats had gevonden. Meer dan twee mll- lioen menschen stonden gelijk gezegd langs de 7 K.M. lange route, die via het Victoria Embankment Northumberland Avenue, over Trafalgar Square Vla Pali Mali naar Piccadilly leidde en van daar voerde langs Regent Street en Oxford Street, onder de Marblearch door, door Hydepark naar Hyde park-comer en langs danten, lijftvachten en eyomen "of the guard, opnieuw de door acht schimmels getrokken gouden koets met het gekroonde vorstenpaar, dat buigend en wuivend voort durend maar dankte voor de huldebetui gingen van de milllcenen, die geschaard stonden achter de gelederen militairen, die stram in de houding het geweer presen teerden als de rijtuigen met de leden van het koninklijke huis naderden. Het was ongeveer 4 uur toen de stoet bij Buckingham Palace aankwam, en de me nigte geleidelijk aan zich weer over de millioenenstad begon te verspreiden, die zich opmaakte om vanavond het kronings feest op luisterrijke wijze voort te zetten, al zal hiermee het plechtigste gedeelte van de viering wel achter den rug zijn om plaats te maken voor ongedwongen vroo- lijikheid. Koning George spreekt vertegenwoor digers van het overzeesche rijk toe. De koning heeft gisteren in het Bucking ham Palace de ministers-president van de Dominions en de vertegenwoordigers van Indië en het koloniale rijk, die hem hun aanhankelijkheid waren komen be tuigen, toegesproken. Ik sta thans, zcide hij o.a„ op den drempel van een nieuw leven. Zwaar zijn de verantwoordelijkhe den die zoo plotseling cn onverwacht op mij zijn komen te rusten, doch het geeft mij moed te weten, dat ik op uw volledigen steun en liefde kan rekenen. Van mijn kant zal ik alles ln het werk stellen om het werk van mijn vader voor het welzijn van ons groote rijk voort te zetten. In dit gezin van volke ren, verbonden door banden, die tege lijk buigzaam en vast zijn, hebben wij van onze vaderen een groote traditie van vrijheid en dienst geërfd. Ik ver trouw dat, wat het leven ons ook moge brengen, wij samen zullen blijven werken om dit edele erfdeel te behou den, zoodat wij het ongeschonden zul len kunnen overdragen aan hen, die na ons komen. En intusschen vertoeft de hertog van Windsor in Frankrijk op kasteel Candé. Wat in hem zal omgaan Hedenavond zal hij de kroning reeds per film kunnen zien, die per vliegtuig wordt VRACHTSCHIP VOOR ZANDVOORT GESTRAND. Gistermiddag omstreeks 4 uur is een vrachtschip voor Zandvoort, op 1 KM al- stand van de kust, aan den grond geloopen Vermoedelijk is deze stranding te wijten aan het slechte zicht tijdens een hev regenbui. Het schip bleek te zijn de Russische houtboot „Wekcha Sheksha". Kort na de stranding zijn de sleepbooten „Hector" en „Nestor" van het Bureau Wijs. muller van IJmuiden naar Zandvoort ver trokken om het schip vlot te trekken Zij behoefden evenwel geen dienst te doen daar de „Wekcha Sheksha" op eigen kracht vlot kon komen. Het schip heeft de reis naar IJmuiden voortgezet. DOOR EEN KOE AANGEVALLEN. Een ernstig ongeluk heeft zich gister- middag voorgedaan ln een welde, gelegen aan de Karstraat te Beek en Donk De vrouw van den landbouwer Van der Heyden wilde ln de welde de koelen gaan melken. Haar 3-jarlg dochtertje liep met haar mede. In de welde gekomen, werd het kind door een koe tegen den grond geworpen, waarna de moeder zich haastte het kind overeind te helpen. De koe liep evenwel ook de vrouw omver, trapte haar en bewerkte haar met de horens. Een onmiddellijk ontboden geneesheer liet moe der en kind naar het R.K. gasthuis te Hel mond vervoeren. De toestand van de vrouw is hoogst zorgwekkend. Het kind brak een been. BLIKSEM IN BOERDERIJ GESLAGEN. Omstreeks zeven uur is gisteravond door bliksemslag de boerderij van den land bouwer P. Dellevoet te Rosmalen in brand geraakt. In een ommezien stond de geheele boerderij ln lichter laaie. ZIJ brandde geheel uit. BUITENLANDSCH GEMENGD. MOORDENAARS VEROORDEELD. De rechtbank te Weenen heeft vonnis ge veld tegen de drie moordenaars van de dochter van den gezant van Paraguay, Ingrld Wlengreen. De beide oudste moor denaars, Schloegel en Fleck, werden tot den dood door den strop veroordeeld, .de derde moordenaar, die nog niet oud genoeg is om ter dood te worden veroordeeld, hl) is nog geen twintig jaar, werd veroordeeld tot 16 jaar tuchthuis. Gisteravond heeft de executie plaats s vonden. VEERBOOT OMGESLAGEN. 10 dooden. Op een zijrivier van de Dwina (Rusland) is een veerboot, waarop zich 17 personen bevonden, tengevolge van het ontstuimlge water, omgeslagen, waardoor 10 personen om het leven kwamen. MERKWAARDIGE LANDING. Vlieger komt neer In de kinderkamer van zijn eigen huis. Te Stublngton (Engeland) heeft zich een merkwaardig ongeval voorgedaan, dit nog goed is afgeloopen Een vllegofftcier, die zich Juist gereed maakte om te landen, vloog in volle vaart op zijn eigen huls In. Het toestel drong door den muur en „landde" ln de kinder kamer, waar het kind van den vlieger la? te slapen. Als door een wonder werd bij dit ongevsl niemand gewond. overgebrachtI S. H. te L. Ingeval van gedeeltelijke ongeschiktheid tot werken wordt het be drag der ultkeerlng berekend in verhou ding tot de verloren geschiktheid tot wer ken. De toegekende schadeloosstelling kan dys Juist zijn. J. A. te L. U zoudt de huurovereen komst kunnen doen eindigen. Wilt u dit echter niet. schort dan de huurbetaling op en wijs hem op zijn verplichting. A. te L. Neen, zij is geen wettelijke erfgename. Alleen uit hoofde van testa mentaire besohlkklng kan zij erven. Overzicht onzer belangiijkite Veemarkten. Op de slachtvee-afdeellngen vielen de aanvoeren begin van deze week nog niet tegen. Met het oog op de komende feestdagen kon een ruimere vraag worden verwacht en alzoo werd des koopmans activiteit wat opgevoerd. De aankoopen bij den boer thuis zijn den laatsten tijd niet gemakkelijk. De vraag" prijzen zijn bijzonder hoog en men stelt deze dan ook dikwijls ver boven de markt- waarde. Het ligt voor de hand dat bij de huidige beperkte voorraden de concurren tie onder de veehandelaren groot is en het „uitmarkten" lang niet altijd meevalt. De Inkoop was dan ook in het algemeen weer duurder. Maandag was de kooplust algemeen bevredigend en waren de ver koopsprijzen voornamelijk te Rotterdam weer 1—2 cent per K G. hooger. Te Am sterdam goed prijshoudend, maar nie' duurder. De Dlnsdagmarkten hadden een vlot en flink prijshoudend verloop, oi- schoon de afloop te Rotterdam lets flo wer was. Alles kon echter worden 8ePIa?f'' De slachtstieren gingen eveneens goed cn vrij duur van de hand. Op de gebrulksvee-afdeellngen zakken oe aanvoeren. De vraag verminderde merk baar, maar de prijzen bleven onverandero hoog Noteeringen waren over de gehee'5 linie zeker niet minder dan de vorige wew- Op de vette kalverenmarkt was een vru vlugge handel, met iets stijvere prijzen.JG® nuchtere kalveren werden heel vlot en w» f. I—f. 2 per stuk duurder verkocht, Opoj wolveemarkt korte aanvoeren en rede'U»5 handel, vrijwel prijshoudend. Weidelam* meren werden zeer goed verhandeld mE' vrij hooge prijzen. De vette v&rkensmarkt was ln doorsnw iets vaster ln prijs, maar niet bep»»10 hooger.

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 10