Leidsch Dagblad IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag li Mei 1937 Leidsche ingezetenen Door te adverteeren in en U te abonneeren op het dat wordt geredigeerd,, gezet, gedrukt en bezorgd -door Nog enkele dagen Glasreclame tot en met Zaterdag a.s. iiin bijgebouwd en nog worden gezet, «oordwijk is thans zeer in trek. vooral ook Si repatrieerenden uit onze Oost, zoodat thans0011 ln Indie een goede reclame campagne zal worden gevoerd. De Jamboree is voor Noordwijk ook niet ceheel zonder beteekenis. Zoo werden de Lrste kamers reeds ln Januari besproken door het. Hoofdkwartier der padvinders in Engeland. Het ..Huis ter Duin" viert dit jaar haar 505te badseizoen. Wegens het overlijden can den voormaltgen directeur, vader van de huidige directie, zullen de gTOotsche nlanncn. welke reeds waren gemaakt, geen doorgang kunnen vinden. Toch zal èn voor de gasten èn voor het personeel, dit jubi leum niet onopgemerkt voorbij gaan. Het Casino zal weer, evenals vorig jaar, geëxploiteerd worden als palels de danse. Al met al is een leder hoopvol gestemd. Koord wijk is gereed zijn gasten waardig te ontvangen. De voorteekenen wijzen op een goed seizoen, beter dan vorige jaren. Moge ook het weer meer medewerken, zoodat de slechte iaren voor onze badplaats spoedig vergeten zullen zijn! Onder auto bekneld. Toen de 20-jarlge chauffeur H. v. R. werkzaamheden onder een auto verrichtte, liep de wagen van de crlck, waarbij v. R. met het hoofd bekneld raakte tusschen het motorcarter en de vloer, Dr. Niekerk verleende eerste hulp e: constateerde een hersenschudding en een sc'nedelfractuur. Na verbonden te zijn werd v, R. toer ziekenauto naar het Academisch' Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Op een parkeerterrein aan den Noord- Boulevard had een aanrijding plaats tus schen twee personenauto's. Ben auto wilde tusschen twee reeds geparkeerde wagens een standplaats innemen en botste daarbij tesen een dezer voertuigen. Een spatbord werd ernstig beschadigd. De schade werd onderling geregeld. De Chr. Mondaccordeonver. „Concor dia" alhier heeft met het concours te Ede onder haar dirigent de heer J. J. van der teijden te Leiden mooie successen kunnen boeken. Zij behaalde tn den tambours- vredstrijd een 2den prijs evenals in marsch- wedstrijd. Ten slotte nog een 3den prijs voor con cert met 209 punten. dat dus de koopkracht van de bevolking van Leiden verhoogt, dient gij het belang van de stad LEIDEN, van haar inwoners en dus ook van U zelf NOORDWIJKERHOUT. Eergisteren was het feest in de Zilk. te; eere van het 10-jarig bestaan der St. Jozef-Oezellenvereenlglng. Na afloop van een olechtige Mis, waren alle Gezellen uit- tenoodigd tot een gemeenschappelijk iejeuner in het parochiehuls. Rector Drost hield een feestrede, 's Avonds werd een plechtig Lof gecélebreerd. OEGSTGEEST. HET VERNIEUWDE ORGEL IN „HET GROENE KERKJE". De plechtige inwijding. Het alom bekende historische kerk gebouw van de Ned. Herv. Gemeente het .Groene Kerkje" dat na de Ingebruik neming van de Pauluskerk regelmatig door een vaste kern van kerkgangers wordt be- zocht tot het bijwonen van de godsdienst oefeningen, stond gisteravond in 't brand punt der belangstelling. Het vernieuwde kerkorgel werd n.l. in een plechtigen kerk dienst in gebruik gesteld. Dit kerkgebouw «raarin. en waar omheen, voor velen zoo ernstige en onuitwisbare herinneringen rijn verbonden, is toch altijd een onmis- steunpunt op den levensweg en zal dit ook zeer zeker blijven. In veler harten is reeds meermalen veel blijdschap ge weest. als er besluiten tot verbetering wa rn genomen, bijv. de electrische verlich- ïng en de centrale verwarming. Ditmaal was er wederom reden tot groo ts dafikbaarheid, nu het oude kerkorgel aan een grondige restauratie was onder worpen. Omtrent deze restauratie kunnen wij het volgende technisch overzicht geven. Het orgel is gebouwd volgens het pneu matisch kegeisysteem met twee klavieren vrij-pedaal. Het omvat 11 sprekende registers, waarvan 4 registers op het eerste manuel. 6 op het tweede en 1 op het pe daal. Er zijn 3 koppelingen als treden aaiT- ?ebracht. De windvoorziening geschiedt electrisch door middel van een langzaam loopende Cheidinger windmachine, welke in een ge luiddempende kast aan de linkerzijde van bet orgel is opgesteld. Het front van het oude orgel dat zoo bij zonder goed in de sfeer van het kerkge bouw past. is behouden gebleven. Een gedeelte van het oude pijpwerk, van het inwendige, is na zorgvuldige restauratie en herintonatie in het nieuwe orgel op genomen. Voor de opstelling van het volledig pijpn. werk is nu de geheele diepte van de gaaoj derij. vanaf het sprekend voorfront tot enn den muur der achtergevel ln beslag genomen. Had het oude Instrument slechts eén klavier met een aangehangen pedaal, Jut zich aan de achterzijde der orgelkast wvond; de nieuwe twee klavlers speeltafel met vrij pedaal werd aan den redhter hlkant van het orgel geplaatst, waardoor een beter contact van den organist met de gemeente werd verkregen. De open ballustrade is aan belde zijden dichtgemaakt en daarboven een schuivend gordijn opgehangen waardoor de geheele uitbouw is gemaskeerd. De totale orgelbouw is onder toezicht ™i den heer Hennie Schouten, organist ®r Ev. Lubhersche Kerk te Leiden, uitge teerd door de alom bekende firma G. van «euwen en Zn., orgelbouwers te Leider- •JP. die met dit werk een bewijs van groote bekwaamheid hebben geleverd. De kerkdienst stond onder leiding van J' Jansen Schoonhoven die, na een 'oorstel op het tijdelijk gebruikte harmo nium het votum uitsprak. Hierop volgde Rjeentezang Ps. 150 1 en 3, met bege ving van het vernieuwde kerkorgel. Coin™ werd voorgelezen Ps. 138 en 1 «nnthe 3 en ging ds. Jansen Schoonho- Op meesterlijke wijze heeft hij doen hooren wat met dit orgel is te bereiken. Met stille aandacht werd zijn spel ge volgd. Een ieder kwam onder den indruk van de groote beteekenis dezer restau ratie. Na gemeentezang Ps. 33 2, 3 en 6 sprak ds. Jansen Schoonhoven naar aanleiding van het 4e vers uit Psalm 22. Spr. dankte het college van kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. gemeente voor het genomen besluit om het orgel, dat zoo ernstige teekenen van ouderdom begon te vertoonen, te restaureeren. HU richtte zich hiertoe speciaal tot den voorzitter dr. P. C. van Arkel. Tot de uitvoerders van dit groote werk zeide spr.: wU verheugen ons dat gU dit werk zoo naar aller genoegen hebt mogen tot stand brengen. Ook voor anderen onder ons ls het thans een bijzondere gebeurtenis. In de eerste plaats voor u, mevrouw Maurer, die sedert 5 jaren de gemeente ln haar eeredlenst op deze plaats heeft mo gen dienen als organiste. U hebt met de u geschonken gaven van het orgelspel ge- maat wat er van te maken ls op het oude gebrekkige orgel. God geve u de kracht tot voortzetting van dit werk in het belang van de gemeente en in dat van u zelf. Zich richtende tot den orgeltrapper de heer A .van Varik die met het oude orgel en deze historische kerk is opgegroeid, zeide spr., dat al is zUn taak dan ook ge makkelijker ten uitvoer te brengen, wij niet mogen vergeten dat de door hem in het orgel gebrachte lucht is te beschouwen als het voedsel, de geestelijke kracht van het orgel. Met heilige overtuiging hebt u alzoo bUgedragen aan den opbouw der ker kelijke gemeente. En al ls die arbeid niet meer noodzakelijk, u blUft ln de reserve en aldus met onze kerk aan den dienst der gemeente verbonden. In zUn prediking naar aanleiding van het tekstwoord heeft ds. Jansen Schoon hoven naar voren gebraoht de groote en dienende plaats van het kerkorgel waarin het geestelijk karakter van den eeredlenst wordt bewaard. Als bevestiging van deze met stille aan dacht gevolgde ernstige prediking speelde de heer Schouten twee koralen van Joh. Seb. Bach. n.l. „Llebster Jesu. wis sind hier" cn „Wer nur den Ueben Gött lasst walten". Na het dankgebed zong de gemeente Ge zang 96 en sprak ds. Jansen Schoonhoven den Zegen uit. Merkbaar voldaan over deze groote aan winst verliet de gemeente het kerkgebouw. Moge die dankbaarheid blUvend worden gewaardeerd! Teraardebestelling van wijlen den heer J. W. van Eek. Gistermiddag om 3 uur vond onder groote belangstelling op de begraafplaats nabij het Groene Kerkje de teraardebestelling plaats van het stoffelijk oversohot van wijlen den heer J. W, van Eek, oud-directeur van de opium-fabriek te Batavia, die ver leden week alhier plotseling overleed. Op de begraafplaats merkten wU o.a. op de heeren M. H. Damme, directeur-gene raal der P.T.T., G. Ferguson, gep. kol. O.I. leger, dr P. Anema, oud-leeraar Gymna sium Willem III te Batavia, dr. A. Haak, anen uit Den Haag en de heer C. H. Zaayer, procuratiehouder apotheek „Hulp der Menschheld" te Leiden, alsmede vele vrien- iden en kennissen van den overledene, ih jTDen de kist ln de groeve was neerge laten, trad naar voren de heer Th. van Eek. zoon van den overledene, die diep ge roerd afscheid nam van zijn geliefden vader, hem de verzekering gevende, dat hij zijn voetsporen zal trachten te volgen. Ook schetste spr. de goede hoedanigheden van zijn vader. Hierna werden levende bloemen in het graf gestrooid waarna spr. namens de familie alle aanwezigen dank zegde voor de betoonde belangstelling. Een schat van bloemen en kransen dekte de kist. Benoemd tot lid der commissie belast ■met het afnemen der examens hoofdacte L.O., de heer M. J. F. Robijns, alhier. hn foor in gebed, heer Hennie Schouten bracht daarna o' fmcente ln kennis met het vernieuwde bans en sPeelde achtereenvolgens „Sara- Grave" van Couperin, „Dialogue" cw olerambault, „Recil de Nasard" van "Mibault en „Air" van Handel. SASSENHEIM. Vergadering der N.S.B. In café „De Oude Post" sprak de heer W. v. d. Goes van Naters voor de N.S.B. over „Mussert wint". Spr. begon met te zeggen, dat de leuze „Mussert of Moskou" een tegenstand heeft gewekt, die geweldig ls. Men zegt, dat de leuze valsch ls; er is nog een tusschenweg zoo zegt men, n.l. de democratie. Aan mij de taak aldus spr. hedenavond te bewijzen, dat de leuze wel echt is. Europa wordt verdeeld in twee groepen, n.l. fascisme en communisme. In West- Europa helt men meer en meer over naar het communisme. Spr. wees op den strijd in Spanje, de ellendige toestand in Frank rijk en de aaneensluiting van socialisme en communisme in België. Wat Nederland betreft, de S.D.A.P. zal nooit den stroom van communisme kunnen weren.. Colijn zegt wel dat de N.S.B. en het com munisme in wezen hetzelfde, zijn doch ik geloof, aldus spr., dat de heer Colijn te oud begint te worden en blind wordt. Als hij zegt dat er rust heerscht in Nederland, dan vragen wij: „hoe kan er rust zijn in een land, waar er vijfhonderdduizend werk- loczen zijn?" Er kan geen rust zijn vóór ieder weer werk heeft. Het door de regee ring uitgeven boek „Het» werkende land" werd door spr. fel aangevallen. Zooals Duitschlamd er boven op is gekomen zal Nederland zich ook herstellen onder lei ding van Mussert. Na de landbouwpólltiek behandeld te hebben, kwam spr. tot de conclusie dat de democratie leidt tot ondeskundigheid, stel selloosheid en beginselloosheid. In het mi nisterie Colijn wordt koehandel gedreven, elke regeerlngsdaad is, om de andere par tijen te ontzien. Na de candidaatstelling onder het demo cratisch stelsel besproken te hebben ver geleek spr. deze met het corporatieve stel sel. Noodgedwongen nemen we deel aan de door ons verfoeide verkiezingen. We moe ten gebruik maken van de democratie, om diezelfde democratie te verdelgen. In onze beweging vindt gij velen, die vroeger door schotjes rg. hokjes gescheiden waren, doch nu één zijn. Zoo moet het worden over he^ geeele land. AahrflHing. Nfebij de kofflcté^ ~,"X>e Uiver" raakte door het springen vap. een band de chauf feur B. uit Amsterdam de macht over het stuur kwijt en nd een iestat paaltjes omver gereden te hebben, sloeg de guto over den kop. De wagen werd zwaar beschadigd, terwijl de bestuurder wonder boven wonder slechts licht gewond was. VEUR-LEIDSCHENDAM. De verpachting van het Vischrecht. Niettegenstaande de wensch van Ged Staten om het vischrecht ln de Stompwijk- schevaart. de Knipsloot en de Nieuwe vaart in het openbaar te verpachten, besloot ln December 1.1. d- raad van Stompwlik in geheime zitting het vischrecht te geven aan den heer M. M. van Veen te Stompwlik. De heer Molenaar wonende in de Meeslauwer- polder te Stompwijk die een bod had in gezonden voor dit recht, heeft daarop aan Ged. Staten verzocht hun goedkeuring te onthouden aan dit raadsbesluit, od grond van het feit dat niet was voldaan aan den wensch van Ged. Staten n.l. openbare ver pachting. Ged. Staten hebben daarop den raad verzocht bedoeld besluit weder in te trek ken. wat door deze ls geweigerd, Thans hebben Ged. Staten bedoeld raadsbesluit vernietigd, zoodat een oDembare inschrijving toch zal moeten volgen. Raadsagenda. De raad van Veur komt Donderdagavond om 7.30 uur in openbare zitting bijeen. In behandeling komenNotulen; Ingekomen Stukken: Benoeming leden stembureaux: Overdracht van grond aan den Achterweg te Stompwijk; Begrooting 1937; Wijziging begrooting 1936: Voorstel tot conversie van geldleeningen; Voorstel tot wijziging van de aflossing van het aan den heer R. van Gelder verleende hypothecaire voorschot. Verder voorkomende zaken. De gemeentebcgrooting 1937. Ged. Staten hebben wederom niet goed gekeurd de gemeentebegrooting 1937 van Veur. Ged. Staten zijn niet bereid te be vorderen een uitkeering van f. 9474.20 uit het werkloosheidssubsldiefonds. B. en W. stellen den raad. voor dit bedrag thans ten laste te brengen van de algemeene reserve, welke thans nog f. 16.000 bedraagt. Verder stellen B. en W. voor niet in te gaan op den wensch van Ged. Staten om het be drag van f. 5 voor het uitreiken van getuig schriften' aan die leerltngeh svelke de O.L. school verlaten, geheel te schrappen. Het bedrag is reeds van f. 10 op f. 5 gebraoht. Wat betreft het terugbrengen van de post onvoorzien op f. 1500 thans f. 2500 merken B. en W. op. dat ofschoon dit be drag te laag is daaraan te voldoen, het gevolg zal zijn dat dan f. 1000 minder aan de reserve behoeft te worden onttrokken. In geval later blijkt dat het bedrag van f. 1500 niet voldoende is, zal over een deel van de reserve toch moeten worden be schikt. Een nieuw dienstgebouw voor de Ned. Herv. Kerk. Zooals reeds vroeger medegedeeld, heeft zich in de Ned. Herv. Kerk een commissie gevormd om te komen tot stichting van een nieuw dienstgebouw. Deze commissie, bestaande uit de heeren P. J. Bregman, P. J. de Bruyn, C. D. van den Dool, H. M. Flinterman, J. C. Laamens, W. H. Labbee, N. Olieman, T. Roos, H. Schulte-Nordholt, P. A. Spoor, S. P. Visser en G. Voorsluys, heeft thans een uitvoerig rapport uitge bracht, waaraan wij het volgende ontke nen. De commissie wil ln afzlenbaren tijd een gebouw hebben, dat zij iedereen kan toonen en waarop zij trotseh kan zijn. Ver wezenlijking is niet alleen wenschelijk, doch zelfs noodzakelijk, ondanks alle moei lijkheden. De moeilijkheden zijn het gevolg van nieuwbouw, daar verbouw niet mogelijk is. De architect Laurentius uit Voorschoten heeft een plan ontworpen, dat de goedkeu ring van de commissie kan wegdragen. Het gebouw zal eventueel als volgt wor den ingericht: Een groote zaal met tooneel, plaats biedend aan driehonderd personen, welke zaal door middel van harmonica deuren verkleind kan worden tot twee ver gaderzalen, twee kleedkamers, buffet, rij wielbewaarplaats enz., alles voorzien van centrale verwarming. Betreffende het flnancieele gedeelte heeft de commissie de volgende begrooting ont worpen: Bouwkosten f. 13.000, architect f. 929,50, aanbestedingskosten f. 70,50, In ventaris f. 700, rijwielbergplaats f. 300, af lossing schuld oude gebouw f. 4500. Totaal f. 19.500. Het benoodigde kapitaal zal verkregen worden docr uitgifte van f. 4000 3°/o obli gaties, f. 900 rentelooze obligaties, f. 550 giften, f. 1000 opbrengst bazaar, f. 50 op brengst feestavond, totaal f. 6500. Het tekort op het bedrag van f. 19.500 ls dus f. 13.000. Dit bedrag kan verkregen worden van een lid tegen 3 3/4V» per jaar met een aflossing van f. 500 per jaar, terwijl no taris A. J. Tassemeyer te Den Haag be reid is de overdracht gratis te doen ge schieden. De commissie zegt, dat waar voorheen rente en aflossng tot gelijknamige bedragen regelmatig kon plaats hebben, ook thans een rente en aflossing totaal ca. f. 1000 per jaar geen bezwaar is. VOORHOUT. Meisje te water. In een onbewaakt oogenblik geraakte Zaterdagmiddag omstreeks vijf uur het circa 5-j. dochtertje van den heer T. In een diieFe sloot, achter den kunstmesthandel van de Gebrs. v. d. Laan alhier. De kleine, die geheel kopje ender ging, heeft zich alleen weer op het droge weten te werken. VOORSCHOTEN. Botsing. Gistermorgen kwam de heer B. met zijn auto uit een toegangsweg tot een boer derij aan den Leldsoheweg rijden in de richting Leiden, toen uit de richting Voor schoten een auto naderde, bestuurd door den heer H„ alhier. Een botsing was on vermijdelijk. niettegenstaande de heer H. terstond zijn auto van richting deed ver anderen en hij ten slotte tegen een stee- nen afscheiding van een voortuin terecht kwam, die zoo goed als vernield werd. De belde auto's beliepen ernstige mate- rieele schade, zoodat zij niet meer be rijdbaar waren. Wonder boven wonder deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Raadsagenda. De raad ls voor een vergadering bijeen geroepen op Vrijdag 14 Mei as. 's avonds 8 uur ter behandeling van de navolgende agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Subsidie R.K. HBS. „St. Bonaven- tura" te Leiden over 1934. 4. Overneming grond van den heer Chr. Eggink. 5. Verhuur van grond aan den heer Th. G. den Hollander. 6. Overname bezittingen der Voorscho tensche bouwvereenlging, met de daarop rustende lasten en verplichtingen. 7. Instelling woningbedrijf. 8. Regeling personeel Voorschotensche bouwvereenlging. 9. Geldleening voor terugbetaling aan- deelen-kapitaal Voorschotensche bouwver eenlging. 10. Instelling dienst van openbare wer ken. 11. Wijziging beheersverordening dienst maatschappelijk hulpbetoon. 12. Voorstel tot het aangaan van een geldleening. 13. Verlenging looptijd kasgeldleening. groot I. 25.000. 14. Wijziging schoolgeldverordening. 15. Comptabiliteitsbesluiten. 16. Rondvraag. Bijeenkomst „Volkenbond en Vrede". De afd. van de Ver. „Voor Volkenbond en Vrede" vergaderde in de kleine zaal van het gebouw voor Ohr. Belangen. Als spreker trad op mr. H. Willemse, van Voor burg, met het onderwerp „De Volken bond nu". De voorzitter, de heer dr. A. In 't Veld, opende, waarna de heer Willemse er op wees, dat het er met den Volkenbond niet zoo rooskleurig voorstaat. Bij de oprichting van den Volkenbond was leder enthousiast. Er zou nu geen oor log meer zijn. Bij geschillen had men niets anders te doen dan artikel zooveel maar toe te passen. De praktijk bewees echter al spoedig, dat men te optimistisch ge oordeeld had. In 1922 ontstond een belan- genbotslng tusschen Frankrijk en Enge land. Eerst in 1935 was er sprake van col lectief optreden. Velen hebben het vertrouwen in den Volkenbond verloren; de bond wordt wel eens spottend „het lachpaleis van Europa" genoemd. Enkele der voornaamste landen zijn uit getreden en Amerika neemt nog steeds een I afwachtende houding aan. Gevolg is ge- weest. dat vele zaken, o.a. ook de inmer.- gingszaak buiten den Volkenbond om werd geregeld. Er zijn tweeërlei voorstanders van den Volkenbond. De naleven en de overtuig den. De eerste beschouwen den bond als een soort kapstok, om hun ideeën aan op te hangen- de anderen zijn zij, die on- De mooiste producten der Neder- landsche Glasfabrieken VOOR 1 DUBBELTJE! 1147 (Ingez. Med.) danks alle tegenslag in den Volkenbondi altijd nog iets goeds zien en er nog vait willen maken, wat er van te maken Ls. Ook spr. behoort tot de laatsten en heeft zich van 1922 af achter den Volkenbond geplaatst. Het ls eohter de taak van den Volken bond om aan het volk de overtuiging bij te brengen, dat het zich achter hem moet stellen, omdat er niets anders ls te ver wachten voor den vrede. De voorzitter dankte den heer Willemse voor zijn lezing. Het jaarverslag van de secretaresse, mevr. E. C. Slothouwer-Labaar werd goed gekeurd. Uit het verslag van de penning- meesteresse, mevr. W. de Vreeze-v. d. Pol, bleek, dat de ontvangsten hadden bedra gen f. 152.69, de uitgaven f. 148.18, zoo dat er een batig saldo was van f. 4.51. Tot leden van de propagandacommissla werden benoemd de heeren J. Taai en C. J. Meulmeester. In de vacature van den voorzitter, dit zich niet meer herkiesbaar stelde, werd ge kozen mr. F. S. K. J. Graaf van Ranrt- wijck en herkozen mevr. W. de Vreeze-v. d. Pol. In de twee vacatures, ontstaan door vertrek, werden gekozen de heeren S. S. Feppink en D. J. v. Cuilenburg. De nieuw gekozen voorzitter heeft dr. A. In 't Veld bedankt voor zijn werk in het belang van de vereeniging verricht. WASSENAAR. Aanrijdingen. Doordat de heer P. uit Voorschoten links af van den Rijksstraatweg het Kerkehout wilde Indraaien, reed de achter hem rij dende auto, bestuurd door den heer L. uit Alkmaar eerst tegen een lichtmast en ver volgens tegen een boom. L. zoowel als diens echtgenoote bekwamen hierbij ver wondingen. Nadat hun de eerste hulp was verleend, konden zij per eigen gele genheid huiswaarts keeren. Op den Rijksstraatweg ter hoogte van Eikenhorst werd mej. L. alhier aangereden door een auto bestuurd door H. alhier, omdat zij op onvoorzichtige wijze met haar rijwiel den weg wilde oversteken. Zij werd tegen den grond geslingerd en bekwam hierbij een ernstige hoofdwonde. Door dr. Hubbellng werd de eerste hulp verleend waarop zij per ziekenauto naar het ziekenhuis Westeinde te Den Haag werd overgebracht. ZOETERWOUDE. Aanvaring. Gistermiddag omstreeks 4 uur is de brug over den Rijn alhier aangevaren door het schip „Goeta" uit Groningen. Het schip kwam met den voorsteven in botsing, met de betonnen, hoofden dei- brug. Waardoor en schip en hoofden vrij ernstig werden beschadigd. De passage was gelukkig niet lang ge stremd. De prijs der melk is met één cent verlaagd. ZEVENHOVEN. INTREDE VAN DS. C. A. VAN HARTE. Enorme belangstelling. Na een vacature van 6 jaren werd alhier door de overeenkomst van den heer C. A. van Harte cand. tot den H.D. te Ter Aar de vacature in de Ned. Herv. Gem van ds. W. H. Walvaart weer vervuld. Deze werd eerst bevestigd door ds. W. J. Keiler van Ntlkerkerveen, naar aanleiding van Spreu ken 13 17. het laatste gedeelte. Aan de handoplegging nam behalve de bevestiger deel de consulent, ds. ihr. Hoeufft van Velsen van Ter Aar, waarna de bevestiger de gemeente haar nieuwen herder en leeraar verzocht toe te zingen Ps. 138 4 laatste gedeelte (gewijzigd). Des namiddags verbond ds. van Harte zich aan zijn gemeente met de woorden van 2 Cor 5 20. Toegesproken werden de bevestiger, de consulent, ds. G. T. van Beusekom. de burgemeester, vereeniglngen, de gemeente, studievrienden uit Utrecht en de familie, waarna ds. van Harte werd toe gesproken door ds. v Beusekom, namens de Ring Woerden en door de consulent namens de gemeenten, waarna hem staan de werd toegezongen de zegenbede vervat ln Ps. 134. Mede waren aanwezig ds. C. Heemskerk, em. pred. te Ter Aar dr J. G. Ubbink Geref pred. en de heer A. van Pcherpen- zeel, godsdienstonderwijzer te Nieuwveen. Was het des morgens reeds zeer vol. des middags moest zelfs nog de consistorie kamer ln gebruik worden genomen Een 100 tal personen uit Ter Aar was overgekomen om getuigen te zlin van deze plechtigheden. De Geref Kerk ontving van haar zusterkerk te Oudshoorn de som van f. 20.10'/» zijnde de ODbrengst var een collecte De ijzeren tcrm-construct.ie van den nieuwen gemcentotoren der Ned. Herv. Kerk is gegund aan den heer W. Verstoep, smid alhier. 3—2

Leidsch Dagblad | 1937 | | pagina 7